TVS SLACHTOFFER VAN DE REGEN Haven Ds. Lui king a herdacht koperen ambtsjubileum E. M/Odin won eigen toernooi in Prinsenhal Examens Resultaten schietvereniging VEEL GEBREKEN GECONSTATEERD BIJ INSPECTIE OP SCHADELIJKE STOFFEN Amsterdammer zocht rust in tennishal Ontploffing eist tweede slachtoffer „De Vrijheid” Verenigingsnieuws otffi Manege „De Schimmelkroft” besloot eerste lustrumviering 1 Tïï 4 AUTOMOBILIST NA AANRIJDING DOORGEREDEN Provinciaal Waterleidingbedrijf publiceert jaarverslag Laatste wedstrijd F MSI „De IJmondvissers” Gesprekskringen in Beverwijk Prinsesselaankerk TWEE MENSEN IN VERKEER GEWOND ^AANDAÓ 23 PLAATSELIJK NIEUWS SEPTEMBER 19 7 4 y V elsen-I Jmuiden Velsen-Noord Wijk aan Zee TIJDENS DRUKBEZOCHTE DOOPSGEZINDE KERKDIENST Beverwijk Dankwoord Nieuw tariefsysteem Kwaliteit Algengroei »i W i SBSHB t Heemskerk - iSl id Huygens - 45: 45: (Van onze medewerker) 44: (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) te schaarse ruimte 'welke de nutsbedrij ven ondergronds wordt geboden. Het pompstation bij Andijk kampte met een zeer sterke algengroei in het reservoir, met name in de zomerperiode. Dank bracht de jubilaris aan al diege nen, die de „lankmoedigheid hebben op gebracht te willen blijven luisteren naar de verkondiging van het Evangelie”. Ds- Luikinga wierp een blik in de toekomst en vroeg zich af, of deze wereld, waarin men steeds verder van elkaar af komt te staan, nog wel toekomst heeft: „Maar God zelf geeft het antwoord, „wees niet bevreesd, want Ik ben met U”. Laten wij ons gedragen voelen door de liefde van Gods’ woord, dat ons nimmer los laat”. In aansluiting op de predikatie sprak namens de kerkeraad voorzitter S. van der Wal, die dominee en mevrouw Lui kinga een geschenk onder couvert over handigde. Ook werd het woord gevoerd doro onder meer vertegenwoordigers van de Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den, die de dominee dankten voor de vruchtbare samenwerking. Velen maak ten daarna van de gelegenheid gebruik, de jubilaris en zijn echtgenote met het koperen ambtsjubileum in het Bever- wijkse geluk te wensen. In drie van de vier klassen wist men ongeslagen als winnaar te voorschijn te komen. Dames 2de klasse: 1ste plaats Europa Meubel/Odin; 2de plaats W.V.V. ’72; 3de plaats Axmeriscota. Heren 2de klasse: 1ste plaats W.V.V. ’72; 2de plaats Smash; 3de plaats Axmeriscota. 44 en MAANDAG 23 SEPTEMBER Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4A: volwassenen en jeugd 19-21 uur. n zi le id Q- 1- e- et m jk ti de de de ïf, ri ek j- ne dt in er ze s- B. el Ondanks een tariefsverhoging van 9 procent op 1 januari 1973, konden de stijgende lasten toch niet voldoende worden opgevangen. Zij gingen met 15,7 procent omhoog, terwijl de baten slechts met 13.4 procent toenamen stelde het jaarverslag zorgelijk vast. Meer dan 58 miljoen kubieke meter water is in 1973 afgeleverd door het PWN, bijna drie miljoen meer dan in het jaar daarvoor. Ongeveer tien procent ervan is admini stratief niet verantwoord of ging verlo ren door lekkages. Het hoofdleidingnet is weer uitgebreid: er kwamen 125 kilome ter bij, tot een totaal van 5523 kilome ter. HEEMSKERK. Het jaarlijkse volley baltoernooi van de Heemskerkse vereni ging Europa Meubel/Odin, dat zondag jL plaatsvond in de Dr. Prinsenhal te Heemskerk, heeft een triomf opgeleverd voor de organiserende vereniging. Het leggen ervan, verzucht het jaar verslag, wordt nog steeds bemoeilijkt door de vele kronkelende wegen en paden in uitbreidingsplannen en de vaak Het PWN streeft ernaar, een nieuw tariefsysteem ingevoerd te krijgen waarbij men overeenkomstig zijn wer kelijke verbruik zal kunnen betalen. Men beoogt daarmee het bewuster ver bruik van water te bevorderen. Mede daarom is overgegaan tot algehele „be- metering” van het net van huishoudelij ke aansluitingen. Dit karwei kwam in het verslagjaar nagenoeg klaar. De totaalstand luidt: A-klasse 1. D. Alders, 1411 cm., 2. Z. Verdier, 1296 cm.. 3. P. Schoort 1263cm., B- klasse 1. Th. •Breedijk, 1424 cm. (clubkampioen), 2. W. van Schie, 1267 cm„ 3. T. Kanon, 1230 cm.,; C- klasse 1 ,C, Hoeben, 574 cm., 2. A. de Boer, 513 cm., en 3. J. Verpalen. 505 cm. Dames 1ste klasse: 1ste plaats Europa Meubel/Odin; 2de plaats V.C.W.; 3de plaats Dynamo. MAANDAG 23 SEPTEMBER Openbare bibliotheek. Kerkstraat en Amstelstraat 44: volwassenen jeugd 19-21 uur. Met een „open huis” besloot de Heems kerkse manege „De Schimmelkroft” gistermiddag de festiviteitenreeks rond de eerste lustrumviering. BEVERWIJK. Een 32-jarige inwo ner van Amsterdam heeft de nacht van zaterdag op zondag slapende doorge bracht in de St. Aagtentennishal. Een politiepatrouille trof de man, die om binnen te komen een ruitje uit de deur had verwijderd, in diepe rust in de hal aan. Naar schatting vijfhonderd inwoners van Heemskerk kwamen een kijkje nemen bij de demonstraties pony rijden, jeugdcarrousel, springuadrille en paar- dendressuur, terwijl talloze kinderen de gelegenheid aangrepen, een ritje op een ponyrug te maken. Hun ouders toonden wat meer terug houdendheid: slechts enkelen honoreer den de uitnodiging, een paardenrug te bestijgen. Desondanks was het „open huis’’, aldus de manegeleiding, een da verend succes, dat mettertijd beslist voor herhaling vatbaar is. Zaterdag vertrokken: Aat.V, IJmuiden, Noordzee; Berkelstroom, IJmuiden. Noordzee; Greenland, Ipswich; Bourgog ne, Kristiansand; Anglia, Gdansk; Auro ra, Gools; West Ospray, Cont Plaf; Tor Anglia, Gothenborg; Bettina, Hampton Road; Parkesgate, Rochester, IJmuiden: Junde Jr, Cont Plat; Raket, Duncarvan; Vechtstroom, Hull; Tagus, Rotterdam; Magula, Sachezstein, Antwerpen; Mos- kovsky Festival, Zwarte Zee; Mulclair, Dublin /Topaz Islanda, Rostock; Nuclair, Dublin; Robert Alario, Cont Plat; Shoc- tow, Cont Plat; Norman Flower, Cont Plat; Sea Swift, Stavanger; Acadian Vic tory, Cont Plat; Seeb, Muscat; IJmuiden; Saham, Muskat, IJmuiden; Emstrom. Antwerpen. Het verversen met IJsselmeerwater bracht niet het gewenste resultaat, om dat ook daarin nogal wat algen zitten. Filters verstopten en een geringe chloor- dosering moest uitkomst brengen. „Daar aan zijn echter wel bezwaren verbon den,” stelt het jaarverslag droogjes vast. Een definitieve oplossing moet nog ge vonden worden. In Wijk aan Zee werd begonnen met de bouw van een pompstation dat de naam heeft gekregen van de in mei van dit jaar overleden Wim Mensink, gede puteerde en voorzitter van de raad van toezicht van het PWN. In het jaarver slag wordt een in memoriam aan hem gewijd. Het pompstation zal een capaci teit krijgen van 20 miljoen kubieke meter per jaar en in de loop van het volgend jaar al gedeeltelijk in gebruik genomen kunnen worden. Een nieuwe taak heeft het PWN ge kregen nu de plannen concreet gewor den zijn, om rechtstreeks water te gaan leveren aan de IJmondindustrieën. Mede daarvoor zullen werken gebouwd wor den om water aan het Ijsselmeer te kunnen onttrekken. Daarnaast voorziet dit IJsselmeerwater in de al lang ge zochte nieuwe winmogelijkheid, die de watervoorziening voor Noord-Holland tot in de negentiger jaren veilig moet stellen. De minister van verkeer en wa terstaat heeft in 1973 besloten het Ijs selmeer daarvoor aan te wijzen, in plaats van de door het PWN gewenste BEVERWIJK. In de ringvaart van de Haarlemmermeer, ter hoogte van Hil- legom. hield de hengelsportvereniging „De IJmondvissers” gisteren haar laatste onderlinge wedstrijd. De vangst was slecht: er werden in totaal maar 118 bovenmaatse vissen uit het water opge haald. De dienst stond geheel in het teken van dit 12‘A jarig jubileum, waaraan muzikale medewerking werd verleend door het Doopsgezind zang- en jeugd koor. Ds. Luikinga, die de dienst zelf leidde, ontleende zijn preek aan de Han delingen der Apostelen hoofdstuk 18 vers 9: „Wees niet bevreesd, maar spreek en zwijg niet”. „In mijn Beverwijkse periode”, aldus de predikant, „heb ik veel gesproken met oude en jonge mensen over vreugde en verdriet. Juist voor de Doopsgezinden is het spreken Uit eigen geloofsovertui ging een daad die ons zo centraal bijeen brengt”. De uitslag luidt alsvolgt: A-klasse: L. J. Waterlander. 2 P. Schoort en 3. J. Spek: B-klasse 1. Th. Breedijk, 2 ,.W. van Schie en 3. T. Kanon; C-klasse 1. J. Verpalen, 2. R. Eijkholt en 3. C Geb hard. DINSDAG 24 SEPTEMBER Openbare bibliotheek. Wijkerstraat- weg: 19-21.30 uur. De jeugdleden van de Turnvereniging Santpoort (TVS) hebben zaterdagmiddag hun strijdperkhet dagrecreatieterrein bij Beeckestijn overhaast moeten ver laten als gevolg van het optreden door ongunstig gestemde weergoden. Pfschoon de donkere wolken de gehe le ochtend al dreigden hoopte het kleine groepje organisatoren dat de voorberei dingen moest treffen toch op betere tijden- En om een uur, toen de jeugd vrij massaal was opgekomen, leek het er op, dat alles goed zou gaan. Doch een uur later plensde de regen massaal uit de hemel, zodat in allerijl de uitgezette onderdelen werden afgebroken en de kinderen daarna successievelijk door de aanwezige volwassenen naar de ouderlij ke woningen werden gebracht. Aan staande zaterdag hoopt men -bij beter weer de jeugdatletiekdag geheel te kunnen afwerken. Op de foto kinderen en volwassenen bezig met het opruimen van de attribu ten. Promotieklasse heren: 1ste plaats Euro pa Meubel/Odin; 2de plaats S.B.B./Phoe. nix; 3de plaats Dynamo. De man verklaarde, wat te diep in het glaasje te hebben gekeken en niet meer naar huis te hebben kunnen rij den. Daar hij het te koud vond om de nacht in zijn auto door te brengen, had maai’ een slaapplaats in de tennishal gezocht. DINSDAG 24 SEPTEMBER Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot IJMUIDEN— Zeeweg Ziekenhuis; ge slaagd voor eindexamen diploma A zie kenverpleging: A. C. Koop, B.V. Günther, A. P. Schaper, M. A. A. Schuijt, A. G. van Ursem, J. H. Baars, F. T. M. Hoogantink, C. W. Luiten, F. L. M. J. Stam, L. H. F. A. Steenvoorde, P. A. van Proost, E. H. J, Veldt. Alle kandidaten die voor dit examen opgingen, zijn ook inderdaad geslaagd. BEVERWIJK. Tijdens een zeer druk bezochte kerkdienst heeft ds. II. Luikinga gistermorgen in de Doopsgezin de Kerk aan het Meerplein het feit herdacht dat hij zijn „koperen” ambtsju bileum in Beverwijk vierde. IJMUIDEN Vrijdag gearriveerd: Litania, Ala; Par- kergate, Rochester, IJmuiden; Brunio, Gr Yarmouth; Aurora, Colchester; Am- steland, Fortaleza; Gulf Miss, Cont Plat; Este de Felice, Cont Plat; Cherckee, Cont Plat; London Jr, Cont Plat; Inter- mac 253, Cont Plat; Viking, Par; Seas wift, Savannah, Barge 406, Savannah; Tagus, Antwerpen; Sterling Brigg; Cont Plat; Huberna, Aberdeen; West Osprey, Cont Plat. Amsterdam-Rijnkanaal. Het PWN heeft van de n.v. Watertransportmaatschappij Rijn-Kennemerland, die voor deze nieu- leiden. Ten zuiden van ht Noordzeekanaal zoekt ook de Belangengemeenschap Drinkwatervoorziening Zuid-Kennemer- land naar een aanvullende bron, die echter in 1973 nog niet gevonden kon worden. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De politie speurt naarstig naar de identiteit van een auto mobilist, die vrijdagavond om half elf na een verkeersongeval op de kruising KerkwegBurgemeester Nielenplein Deutzstraat is doorgereden. De tot nu toe onbekend gebleven au tomobilist verleende op het kruispunt geen voorrang aan een 18-jarige brom fietser uit Heemskerk, die na behande ling van een snijwond in het St. Jozef- ziekenhuis weer naar zijn woning kon terugkeren. BEVERWIJK.Een ieder die belang stelt in het deelnemen aan een ge- sprekskring dus ook niet-kerkelijken kan zich daarover donderdag 26 sep tember aanstaande oriënteren in de Be verwijkse Prinsesselaankerk. Er zal die avond vanaf 20 uur in het kerkgebouw beraadslaagd worden over opzet en onderwerp van een aantal ge sprekskringen, die gedurende het winter seizoen zullen worden gehouden en on der leiding zullen staan van een aantal deskundigen. Behalve een kring, die geloofsvragen behandelt en een bijbelkring wordt ge dacht aan onderwerpen als „relatie arts/patiënt” en „criminaliteit en gevan genisstraf”. DINSDAG 24 SEPTEMBER Progress-sociëteit, Const. Huygens- straat. Geopend vanaf 20 uur. Openbare bibliotheek. Kerkweg jeugd 15.30-17.30 u. Gebreken werden voor wat de schade lijke stoffen betreft in 355 van de 1649 gevallen geconstateerd (ruim twintig procent), en voor wat de hinderlijke stoffen betreft bleken in 686 van de 6914 gevallen (bijna 10 procent) de installa ties niet te voldoen. Met name he<t eerste herenteam, uitko. mende in de promotieklasse, draaide in de nieuwe samenstelling erg goed. Voorzitter Swart kon bij de prijsuit reiking met trots terugkijken op een ge slaagde dag. De eindstanden van dit toernooi waren als volgt: Zaterdag gearriveerd: Lachs, Bremen; Suzanne, Wismar; Barkan, Rotterdam; Alpha, Noordzee, IJmuiden; Mearreka Figter, Cont Plat; IJmuiden; Jan, Noord zee, IJmuiden; Magual. Harmina; Kerstis Matthiesen, Londen, IJmuiden; Norman Flower, Delfzijl; Tor Anglia, Inningham; Vechtstroom, Hull; Port Alfred, Noord zee; Comet. Cont Plat; Vechtstroom, Hull; Messniaka, Lumpis, Rotterdam; Havel, Oxelosund, IJmuiden; Frederico Ferrer, Norkebing; Irishgate, Imming- ham, IJmuiden; Jean E, Londen; Pallas, Bremen, IJmuiden; Rijnstroom, Har wich. Een nagestreefde tariefsverbetering kreeg echter geen goedkeuring van het ministerie van economische zaken. Men had het verplicht te betalen minimum- verbruik willen laten vervallen, maar dat hield tegelijkertijd in dat grotere verbruikers meer zouden gaan, betaae en daarmee ging het ministerie in het kader van zijn prijsbeleid niet akkoord. Het PWN zoekt nu naar mogelijkheden om de tariefswijziging in fasen in te voeren, waarmee dan in 1975 begonnen zou kunnen worden. Niet onbelangrijk bij de watervoorzie ning is uiteraard de kwaliteit ervan. Het PWN heeft inspecteurs die hun werk in hoofdzaak toespitsen op de keuring van nieuwe installaties en bedrijven. Er werd nagegaan of vreemde stoffen die schadelijk of hinderlijk kunnen zijn voor de volksgezondheid, via deze instal laties konden binnendringen. Vrijdag vertrokken: Titan Service, IJ muiden, Cont Plat; Yalta, IJmuiden, Monrovia; Rijnstroom. Harwich; Brinio, Glio, Gothenburg; Jan H, Antwerpen; Fridel, IJmuiden, Poole; Gulf Fleet 5, Cont Plat; Banana. Bremen; Lobe, Koog aan de Zaan, Gr Yarmouth; Gunilia, Lubeck; Selby, Noordzee; Noorboek, Delfzijl; Stirlingbrig, Cont Plat; Latinia, Gefle; Kaza, Velsen, Antwerpen; Flora S, Noordzee; Metta Bewa, Las Palmas; Levern, IJmuiden, Londen. MAANDAG 23 SEPTEMBER Progres-sociëteit, Const, straat. Geopend vanaf 20 uur. Openbare bibliotheek, Kerkweg volwassenen 19-21 u. HEEMSKERK. In clublokaal „Dam” hielden de schutters van de Heemskerkse schietvereniging „De Vrij heid” weer hun wekelijkse onderlinge wedstrijd. De tien beste schutters waren ditmaal: H. Tomas en J. W. Knijnenburg beiden 98 punten, C. Kocak, C. M. Beentjes en K. van Dijk ieder 97 punten, D. A. van Blanken 96 punten, A. W. Schoehuis en J. Groeneveld beiden 95 punten, J. van Vlaanderen en J. M. Meijer beiden 94 punten. BLOEMENDAAL. Het Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noord-Holland heeft het vorig jaar afgesloten met een voordelig saldo van ƒ818.143; toch is het met dit resultaat niet geheel tevreden. „Het bereikte exploitatie-overschot is ge heel te danken aan enkele onvoorziene baten over voorgaande jaren,” schrijft het PWN in zijn jaarverslag. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In het brandwon dencentrum van het Beverwijkse Rode KruisziekenhuLs is dit weekeinde de 38- jarige elektricien N.C. Bruining uit Zwolle overleden. De man raakte medio september ern stig gewond bij een ontploffing in het hoogspanningsgedeelte van de „IJssel- centrale” in Hengelo. Een collega van de elektriciën werd bij deze ontploffing op slag gedood. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. B(j twee verkeers ongevallen zijn tijdens het afgelopen weekeinde twee mensen gewond geraakt. Een 24-jarige Heemskerkse vrouw reed vrijdagavond met een tas aan het stuur van haaf bromfiets over de Mozartstraat. Zij raakte de macht over het stuur kwijt en botste tegen de trottoirrand. Zij kwam te vallen en liep een lichte hersenschud ding op. Zaterdagmiddag om kwart over twaalf stak een 5-jarige jongen uit Heemskerk op de Kerkweg onverhoeds de rijbaan over. Een 21-jarige automobilist uit Heemskerk kon de knaap niet meer ont wijken en reed hem aan. De jongen liep slech’s lichte schaafwonden op. DINSDAG 24 SEPTEMBER Centrale bibliotheek en filialen. Plein 1945: 10-12.30 en 14.30-17.30 uur (vol wassenen en tieners); Willemsbeekweg: 15.30-17.30 (jeugd en tieners); Santpoort, Wüstelaan: 14.30-17.30 uur (volwassenen, tieners en jeugd); Velsen-Noord, Wijker-1 straatweg en IJmuiden-West, Zeewijk- plein: 19-21.30 uur (volwassenen, tieners en jeugd). Velserbad, Briniostraat, 6.30-8, ^.IS IS.15, 16.40-18 en 20-21.30 uur: gemengd zwemmen. Gebouw Baptistengemeente, J. P. Coenstraat, 20 uur: repetitie Velsens Ge mengd Koor. Cultureel Centrum, Moerbergplant- soen, 20 uur: repetitie „Bel Canto”. Stichting Huishoudelijke en Gezins- voorlichting. Willebrordstraat 102, IJ muiden e.o. gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen van 9-10 uur, IJmüi- den-O, Abelenstraat 1 van 16-17 uur, Velsen-N .Buurtcentrum De Mei, Geel- vinekstraat 28 van 11-12 uur Santpoort „De Haven”, Schipbroekenweg 6, van 14- 15 uur. MAANDAG 23 SEPTEMBER Centrale bibliotheek en filialen, Plein 1945: 14.30-17.30 en 19-21.30 uur (vol wassenen en tieners); Willemsbeekweg: 15.30-17.30 uur (jeugd); Santpoort, Wüstelaan: 4.30-17.30 en 19-21.30 uur (volwassenen, tieners en jeugd); Velsen- Noord, Wijkerstraatweg en IJmuiden- West, Zeewijkplein: 14.30-17.30 uur (vol wassenen, tieners en jeugd). Velserbad, Briniostraat, 16.40-18 uur: gemengd zwemmen. Gebouw „Velserduin”, Velserduinplein. 20 uur: repetitie „De Stem van IJmui den”. Gymnastiekzaal Ossendorpschool, Wijk aan Zeeërweg, 20 uur: les en conditie training boksclub „De Ring”. Hervormd Wijkgebouw, Radarstraat, 20 uur: T. Langervelt spreekt voor NCVB over „Tussen hemel en aarde”. 10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geo pend van 9-12 en 13.30-15.30 uur. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 uur. Grenspost, Van Riemsdijklaan. Vanaf 19 u. schaakclub Weenink. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: volwassenen 14-17.30 u„ jeugd 15-17.30 uur. Ook bij de winning van het water doen zich soms kwaliteitsproblemen voor. Zo kwam bij het pompstation Laren af en toe slecht smakend water naar boven, waarvan na langdurig on derzoek tenslotte toon worden vastgesteld dat het indringen van olie in enkele winningsputten de oorzaak moest zijn Waar de olieverontreiniging vandaan komt, kon nog niet worden ontdekt. u

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5