Brandende auto in tunnel Om (fe vishal Bibliotheek is er niet alleen om boeken te lenen Nieuwe vleugel Technische School begin oktober officieel in gebruik Ook in beroep acht maanden geëist BOUWMARKT J. H. Wijnberg gehuldigd bij vertrek uit gemeentedienst |^EUR B.V.>| Aanvragen voor vuilverbranding liggen ter visie Wonderlijk vulmiddel voor vakiiian en gezin PORIOC 1/2 kg 1 kg 2 kg 5 kg ƒ4,95 ƒ8,75 ƒ15,60 ƒ30,50 was moeilijk te bereiken o er Argenta” Super Lux: de lamp met 30% meer licht op tafel AFSLUITING VAN HALVE EEUW WERKEN Vijf open huizen in Velsen Lezingen en groepsdiscussie centraal Provincie bepleit snelle ontruiming munitiemagazijnen Ruimtelijke ordening van Noord-Holland Koudehorn 54 ter discussie DEMONSTRATIE voor dezelfde stroomkosten Philips PLAATSELIJK NIEUWS 1974 WOENSDAG 2 5 SEPTEMBER DIEFSTAL BEVERWIJK *1 zie verder onze advertentie van vrijdag 27 september a.s. Opbrengen van wand- en sierpleisters SS (Van een medewerker) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) (ADVERTENTIE) t Bouwmaterialen 4 EJU VELSEN. Wanneer iemand op zijn 65-ste jaar kan terugzien op een halve eeuw van onafgebroken werken, dan is het moment waarop zijn pensionering ingaat een zeer verdiend ogenblik. Zo iemand stond dinsdagmiddag in de Bur gerzaal van het Velsense stadhuis in het middelpunt van belangstelling. Deze gold de heer J. H. Wijnberg, hoofd ambtenaar bij de Dienst Volkshuisvesting en Wo ningstichting Velsen. Op zijn werkboek staan zeven jaar Hoogovens (oud direc teur N. de Groot was daarom aanwezig) en 43 jaar in dienst van de gemeente. an de He ik tor zit met >r een motor 11 via nland- k pro- xfficie- nmery id ge- dat de laarbij accent Schell ikaans (Van een cnzer verslaggevers) IJMUIDEN. Begin oktober zal de nieuwe vleugel van de Techni sche School aan de Briniostraat of ficieel in gebruik worden genomen. t>, die eg ik t het tratie- svrijd. bieten deur, i wie ig als bewa- emer- Drie cadeaubonnen mocht de vertrek kende heer Wijnberg ontvangen uit han den van wethouder C. Ockeloen. IJMUIDEN. De aan voer in IJmui- den was dinsdag: 104 kisten kabeljauw, 1156 kisten koolvis, 145 kisten schelvis, 40 kisten wijting, 266 kisten makreel, 13 kisten varia. kto- ere- :ep- arig dend g of cène van En irom over s in de i ie- ir er zelfs ulke kers Openingstijden: dagelijks van 8.00 - 18.00 uur. zaterdags van 8.30 - 17.00 uur. tel. 023-321212. alijk heid ruw oïne :htte trijp hter 1 in leb- i de ietje kin- heel hels ’uk- mng cier e het olonel intoor wekte antje, van i op- wel- i het p be. op te tame- Taagt s hij het voor xxi. zo’n met heen ij de be- igrij- lanse stelt volk hoe nag- lant? zijn e de eren. t ko udere zijn, n, en sraals maar Ireen igens zegt r, dat stand niet ft de De aanbouw is voor de zomer al in gebruik genomen. Op het ogenblik legt de aannemer de laatste hand aan de afwerking. De vleugel in drie bouwlagen telt zestien theorie lokalen, twee tekenruimten en drie grote klassen voor handvaardigheid. De aanvragen liggen ter visie vanaf 30 september: voor de hinderwetvergunning in het provinciehuis in Haarlem en in de gemeentehuizen van Beverwijk en Vel sen en voor de vergunning op grond van de wet inzake de luchtverontreiniging in het provinciehuis en in de gemeentehui zen van Velsen, Beverwijk, Heemskerk, Bloemendaal, Castricum, Haarlem, Haar- lemmerliede en Spaarnwoude, Uitgeest en Zaanstad. Onofficieel hebben de aan vragen al vanaf 9 september ter inzage gelegen. Schriftelijke bezwaren kunnen worden ingediend van 30 september tot en met 10 oktober. Op 16 oktober wordt om half tien in het gemeentehuis van Velsen een hoorzitting gehouden waar mondeling bezwaar gemaakt kan wor den. Aan de ingebruikstelling heeft het be stuur van de school niet het karakter willen geven van het onthullen van een gedenksteen of het doorknippen van een lint. Een oriëntatie op de doelstellingen van het onderwijs op de school en een discussie met andere vormen van voort gezet onderwijs uit de gemeente leek het bestuur beter op zijn plaats. Daarom zijn ook voor het officiële gedeelte uit nodigingen verzonden aan alle scholen van het voortgezet onderwijs. Centraal bij de officiële ingebruikstel ling, die 's middags om half twee begint, staan de toespraken van wethouder Roessingh en de directeur van het be roepsgericht voortgezet onderwijs van het Ministerie van Onderwijs en Weten schappen, drs. W. H. Weekenborg. Hij zal een lezing houden over het onder werp „Het onderwijs aan kinderen van twaalf en zestien jaar.” Hierbij zullen aan de orde komen: de samenhang in het voortgezet onderwijs en gemeen schappelijke projecten. Deze lezing zal het uitgangspunt zijn voor groepsdiscus sies, waaraan naar men verwacht zo’n negentig man zal deelnemen. Een forum zal later op de middag ingaan op vragen. >seph igene g uw ik u rs op tegen (zegt hier soon- Prijsen in guldens: Per 40 kilogram: kabeljauw 1 92, ka beljauw 2 98-92, kabeljauw 3 kabeljauw 4 90-86, kabeljauw 5 55-50, koolvis 2 77- 74, koolvis 3 96-76, koolvis 4 54-38, schelvis 1 90, schelvis 2 60, schelvis 3 152-67, schelvis 4 49, wijting 2 49, ma kreel 2 25-17,60, makreel 3 17,80-1760, lang 85, haai 37, poontjes 17. De besommingen waren: VL 112 1.188, IJD 9 72.000. P.V.C.-artikelen Zaterdag 28 september Wand- en vloertegels Open haarden Ijzerwaren Verfwaren Elektra art. Sanitair Tuinartikelen De nieuwe vleugel van de Technische School aan de Briniostraat waarin niet alleen veel lokalen maar ook de admini stratie en de directie zijn ondergebracht. Wethouder C. Ockeloen maakte in zijn toespraak heel duidelijk dat de tijd wel ke de heer Wijnberg in gemeentedienst heeft doorgebracht zeker niet als verlo ren tijd beschouwd mag worden. Hij is een man van veel verdiensten. Verdien sten echter welke door de aard van het werk niet altijd waarneembaar waren voor de buitenstaander. Als een voor beeld noemde hij de woningkarthoteek, door de heer Wijnberg opgezet. Donderdag 10 en vrijdag 11 oktober worden op de school tal van festiviteiten voor de leerlingen georganiseerd. Er komt? een zeskamp en een vossenjacht en in het schoolgebouw wordt een fancy fair ingericht. De festiviteiten rond de opening worden tenslotte afgesloten op zaterdag 13 oktober met een „Open Huis” ’s middags van twee tot vier uur. HAARLEM. Het college van gede puteerde staten van Noord-Holland heeft de leden van de Tweede Kamer, in het kader van de parlementaire behan deling van de defensienota, dringend verzocht te bevorderen dat de bestaande munitieopslagplaatsen in Noord-Holland zo spoedig mogelijk worden ontruimd. HAARLEM. Het Centraal Afval verwerkingsbedrijf IJmond heeft bij ge deputeerde staten aanvragen ingediend voor vergunning op grond van de hin derwet en de wet inzake de luchtveront reiniging voor een vuilverbrandingsin stallatie op de grens van Beverwijk en Velsen (bij Lijndenweg-Cruquiusweg). HAARLEM.Op vrijdag 27 septem ber om twee uur 's middags komt de statencommissie voor ruimtelijke orde ning in het kantoorgebouw Noord-Hol land, J. J. Hamelinkstraat 4-6, in Haar lem in openbare vergadering bijeen. Bij de ingekomen stukken is het rapport van de intergemeentelijke overleggroep munitiemagazijnen in Noord-Holland. Voorgesteld wordt dit vooralsnog voor kennisgeving aan te nemen. Daarna staat een inleiding over verschillende aspecten van de ruimtelijke ordening in Noord-Holland door dr. ir. A. J. Flach, adjunct-directeur van de PPD, op het programma, gevolgd door discussie. VELSEN. Volgende maand, vanaf 11 tot en met 19 oktober, zal een landelijke bibliotheekweek worden ge houden. Het Nederlands Bibliotheek en Lectuur Centrum (NBLC) heeft deze actie georganiseerd om kort ge zegd het grote publiek te attenderen op het gezicht van de moderne openbare bibliotheek anno 1974: op de aangeboden dienstverlening, die verder gaat dan het uitlenen van boeken zonder meer. Uiter- PROFESSIONEEL... MAAR ALLANG ONTDEKT DOOR DE DOE-HET-ZELVER! KANT-EN-KLAAR. SUPER HECHTKRACHT, 1001 toepassingen BUITEN zowel als BINNEN. Om een idee te geven: houtrot herstellen. Betonreparatie. Gaten, kieren en scheuren BLIJVEND afdich ten. Lek balkon of dunne plek in goot dichten. Uitgesleten trap of vloer uitvlakken. Dat zag u op de TV. Betonnen ra men beglazen of stopverf bij werken. Dakpan of trapleuning muurvast zetten, ook tegels, enz. enz. Super hechting tussen HOUT en STEEN, aan ELK ma teriaal, droog of vochtig, ook aan metaal en glas. Krimpt of scheurt niet, is BLIJVEND taai- elastisch èn slijtvast Nu gemakkelijker èn vlugger èn beter: STOPPEN, blijvend AFDICHTEN, VOEGEN, UIT VLAKKEN, ragdun PLEISTE REN, dik PLAMUREN en BLIJ VEND herstellen met PORION. De in Zwitserland ontwikkel de gebruiksklare universele kunsthars-vulpasta. Bekroond met hoge Engelse onderschei ding ’’The Blue Ribbon”. On schadelijk voor de handen en onbeperkt houdbaar, ook bij aangebroken pot Bij realisering van een vervangend munitiecomplex zou de prioriteit van de te ontruimen opslagplaatsen moeten worden vastgesteld in nauw overleg met zowel GS als de intergemeentelijke overleggroepmunitiemagazijnen. Noord- Holland. Door de verantwoordelijke be windslieden zou volgens GS zo spoedig mogelijk een uitspraak moeten worden gedaan omtrent de mogelijkheid van vestiging van een vervangend munitie- complex in één der IJsselmeerpolders. Dit delen GS mee in antwoord op vragen van de statenleden drs. J. Ach terstraat en mevrouw E. W. M. van Bers-Lips (CDA) over de actie die het provinciaal bestuur zou kunnen onder nemen ter oplossing van het probleem van de munitiemagazijnen. De man was begin mei in Amsterdam aangehouden in een gestolen auto, waar in zich de in Beverwijk gestolen goede ren bevonden. De verdachte bleef voor het hof bij zijn verklaring, dat hij de auto van iemand had geleend om een vriend naar huis te kunnen rijden. Omdat echter deze vriend had gepro beerd, de sleutel van de kofferruimte van de auto weg te moffelen en daarin het leeuwendeel van de gestolen goede ren bleek te zitten, werd deze lezing niet geloofd. Te meer niet, omdat later in het huis van bewaring een brief werd onderschept waarin de vriend vroeg hem er buiten te laten en te zwijgen. De president hield de verdachte bovendien voor, dat het op zijn zachtst gezegd nogal vreemd is dan iemand een gesto len auto waarvan hij weet dat hij vol met gestolen goederen zit, uitleent. De procureur-generaal hechtte al even weinig geloof aan het verhaal van ver dachte en zag geen aanleiding om een andere straf te eisen dan hem in Haar lem was opgelegd. De raadsman bracht er tegenin, dat hetzelfde bewijsmateriaal had gediend om de vriend van de ver dachten vrij te spreken. Hij vond het feit dat de verdachte de auto had wel wat mager om daarop het bewijs te laten steunen. Het hof doet op 8 oktober uitspraak. aard is enig verband met de onlangs in de Tweede Kamer behandelde en aange nomen Wet op het Openbare Biblio theekwerk niet te ontkennen. In Velsen zullen alle activiteiten, die plaatselijk rond dit gebeuren zijn geor ganiseerd, op zaterdag 12 oktober begin nen. Ondermeer met een ballonnenwed strijd ’s middags om 2 uur voor de jeugdigen tot en met acht jaar. Belangrijk, gezien het doel van deze bibliotheekweek, is het open huis, dat in de centrale bibliotheek en in alle filialen wordt gehouden. De heer J. V. Suur- mond, directeur Openbare Bibliotheek Velsen: „Nog te veel mensen hebben het idee van een uitleenbibliotheek, terwijl wij toch meer mogelijkheden bieden: informatie beschikbaar stellen vanuit niet alleen de boeken die we hier heb ben, maar ook de kranten en tijdschrif ten, naslagwerken en andere dokumen- tatiemogelijkheden. Het gebeurt wel dat mensen informatie komen vragen naar aanleiding van actuele gebeurtenissen of televisieseries, maar het overgrote deel van het publiek ziet ons nog teveel als uitleenbibliotheek”. De Openbare Biblio theek Velsen heeft zo’n 12.000 leden. Bij na een zesde deel van de totale bevol king in Velsen. Zo’n 17 percent, gelijk aan het landelijk gemiddelde. „Meer mensen naar de bibliotheken” zou het motto kunnen zijn en door open huis-dagen moet die komst gestimuleerd worden. Iedereen is dan ook welkom op: maandag 14 oktober in het filiaal aan de Wüstelaan in Santpoort, op dinsdag 15 oktober in het filiaal IJmuiden-West aan het Zeewijkplein, op woensdag de zes tiende in de centrale jeugd- en tienerbi- bliotheek aan de Willemsbeekweg, op donderdag 17 oktober in het filiaal aan de Wijkerstraatweg in Velsen-Noord, vrijdag 18 oktober zal de centrale biblio theek aan het Plein 1945 voor iedere belangstellende open staan. Voor alle dagen gelden dezelfde openingstijden: van 10 uur ’s morgens tot half tien ’s avonds. De uitleningen gaan dan ge woon door. Tijdens deze open huis-dagen zullen er rondleidingen zijn, kan men met eventuele vragen bij het personeel te recht en zijn er mogelijkheden om klachten en suggesties op de gereed liggende schrijfblokken kenbaar te ma ken. Ook zullen verscheidene boekhandela ren uit Velsen in de bibliotheken een boeken verkoop-stand inrichten. „Want de boekhandel en de bibliotheek hoeft men niet als concurrenten te zien”, zo stelt de heer Suurmond, „beiden streven na dat de mensen meer boeken gaan lezen”. Een ander onderdeel van de biblio theekweek in Velsen is een puzzelrit die de naam „Kent U Velsen?” heeft gekre gen. Men kan deze puzzelrit helemaal op eigen gelegenheid maken. Enige voor waarde is dat dit te voet, per fiets of bromfiets gebeurt. Vanaf zaterdag 12 oktober kunnen de deelnemers lid maatschap is niet nodig de routebe schrijving bij de centrale op het Plein 1945 afhalen. Uiterlijk donderdagavond moeten de deelnemersformulieren daar ook weer zijn ingeleverd, ’s Zaterdags volgt dan de prijsuitreiking aan de win naars of winnaressen. Daarnaast zijn er ook veel verdiensten op maatschappelijk terrein. Zijn naam is gekend bij Bloemendaal zowel als bij Stormvogels en in het bestuur van de Velser Sportstichting is bekend wat voor man Wijnberg is. Daarnaast kent men hem ook terdege bij Terrasvogels en bij Telstar. Als blijk van waardering bood wethouder Ockeloen de scheidende hoofdambtenaar een boekenbon, een pla tenbon en een bon om gereedschap te kopen aan. De directeur van de Woningstichting de heer I. van Wetter releveerde de loopbaan van de heer Wijnberg en bood namens de dienst mevrouw Wijnberg bloemen aan. Een grammofoonplaat mocht hij ont vangen uit handen van de heer R. van Bodegraven chef van de achtste afde ling, die in en buiten zijn loopbaan de heer Wijnberg steeds op allerlei plaatsen tegenkwam en met hem te maken kreeg. Met een humoristisch gestelde speech sloot de heer J. Smit, voorzitter van de personeelsvereniging van de Woning stichting de rij van sprekers af. Hij bood eveneens een cadeaubon aan. In zijn dankwoord gaf de heer Wij- berg uiting aan zijn erkentelijkheid voor al het gesprokene en voor de aanwezig heid van zijn oud-Hoogovendirecteur de heer N. de Groot. In aansluiting op dit alles volgde een druk bezochte receptie. - AMSTERDAM. Wegens diefstal van een diaprojector, verscheidene tele visies en versterkers uit een pand aan de Beverwijkse Parallelweg heeft een 21- jarige vliegtuigmonteur uit Amsterdam zich in hoger beroep moeten verant woorden. Hij was door de Haarlemse rechtbank veroordeeld tot een gevange nisstraf van zes maanden. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Een botsing tussen vier motorvoertuigen in de Velsertunnel, waarbij een personenauto in brand raakte en drie gewonden door de Onge vallendienst moesten worden wegge voerd is dinsdagmiddag de oorzaak ge weest van een vrij langdurige en grote filevorming voor de oostbuis van de tunnel. meter links en rechts auto’s tot stilstand waren gekomen had de brand weer de grootste moeite om bij de plaats van het vuur te komen. Het laatste stuk werd door hardlopende brand weerlieden overbrugd. Zij grepen ontnid- dellijk in en wisten het vuur te beteuge len. Ook de politie en de Ongevallendienst kampten met moeilijkheden om tussen de file te kruipen en door de dichte rook heen te dringen. Drie personen bleken te zijn gewond geraakt. Twee konden na behandeling naar hun wonin gen worden vervoerd. Een derde werd naar het Rode Kruisziekenhuis in Bever wijk overgebracht. Kort na dit ongeval vonden nog twee aanrijdingen plaats in de oostbuis. Bij de eerste botsing ontstaan omdat er on voldoende afstand werd gehouden waren vijf auto’s betrokken. Even daarna botsten twee andere wagens op elkaar. Bij die botsing waren betrokken een vrachtwagen meit aanhanger, een grote bestelwagen, een Volkswagen en een Ford-personenauto. Van de laatstge noemde scheurde de benzinetank, waar na er brand ontstond. Daar over een lengte van ongeveer tweehonderd w

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5