*1 Nieuw kabinet Anti-Kalkar- motie van raad Delft Rijksleges voor paspoorten met 15 pet omhoog ubh'niemo Vaderlandse confectie de schemering ’Instituut Atlas’ POKON 109* i voor Egypte joppers coats in zeeduffel wW voor gezonqe 9«>ei en blo» STATIONSRESTAURAN1 in 80.- 1 intercodam M spinazie nu 750gr. van 139 voor eet smakelijk! Ontdek die heel bijzondere mantel... v.a. Fl. 105." CHRYSAL vloeibaar voedsel por alle snij bloei* tal I LT WW h** Wil ZEEPOSTVERZENDING nm Prins Hendrikkade 149. 020-224462. 22 23 VARIA 1974 SEPTEMBER DONDERDAG 26 4 HAARLEM voor: O Kent U onze automatiek joppers v.a. Fl. waterafstotend winddicht gezellige sfeer populaire prijzen vlotte bediening prima keuken heerlijke dagschotels voortreffelijke menu’s zondags geopend Narcosebehandeling volgens afspraak. Spreekuren: ma. t/m vr. van 08.30 -17.30 uur. monty-coats 6 jaar). stijging per maat Joppers met ritssluiting en 2 onderzakken Monty-coats lengte en knoopsluiting vanaf de leeftijd van 12 jaar Tandheelkundige Kliniek is verhuisd van Plantage Parklaan 9a naar Op dit moment is onze kollektie mantels wet op z’n mooist...! En tussen al die fraaie mantels hangt zeker ook die éne, bijzondere mantel die helemaal bij u behoort. Stap daarom snel bij ons binnen. Ontdek dan hoe prettig het is vrij te kijken... Vrij te passen en te kiezen. Zie die internationale kollektie mantels met heel veel allure... Heel mooi zijn b.v. die prachtige, engelse tweed mantels (vanaf 298.-). Of die mantels met royale kraag en manchetten van echt bont. Heel boeiend is die luxe suède-mantel van het huis Vico met zacht getint bont in groen, grijs, bruin of zwart (vanaf 998.-). Trots zijn wij ookoponze befaamde Rodex Llama-Curl mantels in lange en korte modellen (vanaf 529.-). Ja, er is heel vee! nieuws in mantels... Telefoon ongewijzigd: Amstel 135, Amsterdam (naast Carré), ma t/m vrij 09.00-1700 za 10.00-16.00 uur. Loop eens binnen bij: - i WAAROM onze vaderlandse confectie haar huidige sombere bestaan dezer dagen nog eens extra wilde onderstrepen met de somberste presentatie die ik ooit van mijn leven zag, is mij niet recht duidelijk geworden. Wie het vindingrijke brein mag zijn geweest om de herfst- en winter collecties van vier onzer confec- tioneurs onder de meest misera bele omstandigheden aan de modepers te tonen de slecht verlichte discotheek van het Am sterdamse Intercom (het voor malige Lido) was de plaats des onheils zal wel immer een mysterie blijven. Er zijn andere keu kens. Echt meu- belmakerswerk. Massief hout,en toch niet zoveel duurder. Wij hebben er lang naar moeten zoeken. Voor u ligt de zaak veel eenvoudiger: u vindt ze in onze show-room. ■rara® TIJDELIJK GROTE MARKT - HAARLEM. S**a» Drie Nederlandse studenten in Israel gearresteerd (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) ll (ADVERTENTIE) onder redactie van Bé ter Maat 4ndere keukens Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Het Nederlandse Palestinacomité wijst de beschuldigingen, die aan het adres van haar drie leden zijn geuit, met klem van de hand. Het comité tekent daarbij aan, dat de vaagheid van de beschuldi gingen en de veronachtzaming van de rechten van de gearresteerden als zoda nig al de ongeloofwaardigheid van het Israëlische optreden aantonen. Volgens het comité hebben de Israëlische autori teiten de gearresteerden aanvankelijk de bijstand van een advocaat onthouden. Door alle vertragingen, die door formali teiten is ontstaan, is de advocate volgens het comité nog niet in staat geweest haar cliënten te bezoeken. De 51-jarige Higazi heeft de functie van premier overgenomen van president Sadat, die deze de afgelopen 17 maanden zelf bekleed heeft. Ismail Fahmi blijft minister van Bui tenlandse zaken en veldmaarschalk Ach- med Ismail vice-premier en minister van Oorlog, aldus een officiële mededeling. Volgens regeringskringen betekent Sa- dats besluit geen wijziging in de Egypti sche politiek. Hij wil zijn zware taak wat verlichten. hadden. Op zo’n moment vraag je je dan in gemoede af: „Wie promote nou wie?” Advies: Heren, presenteert u een volgend keer in het volle licht, want wij dragen u als Nederlandse confectionneurs echt een warm hart toe! REEDS VELE JAREN DE heren en hun produkten kennende kan je die !*<ceibaar voed* ivooralle planten POKON en CHRYSAL CAÏro. (UPI) De nieuwe Egypti sche premier, Abdel Aziz Higazi, heeft een regering van 38 man gevormd, waarvan de meerderheid al aan de vori ge regering deelnam. aqöq DEN HAAG (ANP). De rijksleges voor paspoorten moet volgend jaar met 15 percent omhoog, zo blijkt uit de toelichting, die minister Duisenberg van Financiën aan de Tweede Kamer gege ven heeft bij het voorstel de inkomsten voor het rijk in 1975 te regelen. De leges voor indentiteitskaarten zullen met het zelfde percentage stijgen. (Van onze redacteur in Jeruzalem, mr. Jaap van Wesel) ^7—-Geeft U de voor keur aan vloeibaar planten- en snijbloemenvoedsel? SUKU-SAN HAD DE ZORG voor de jonge garde op zich genomen. Ook hier is combineren een „must”. Jur ken met jasjes, topjes, korte en lange rokken, schorten in effen en gedessi neerd, het kan allemaal bij en over elkaar. De Great Gatsby-rage kwam te voorschijn bij grappige zijden iurkies met enorme volants langs de boothals. DELFT (ANP). De Delftse gemeen teraad heeft gisteravond over de Kal- kar-kwestie een motie aangenomen waarin wordt gesteld dat er geen veilige oplossingen zijn gevonden voor de be drijfsvoering van de snelle-kweckreaetor Kalkar en de verwerking van het radio actieve afval, dat de splijtstof gebruikt kan worden voor de produktie van atoombommen en dat de technische en economische voordelen bij nader inzien twijfelachtig zijn. wetenschap bij een dergelijke mani festatie dan als meegenomen zien. Maar het minste wat je mag ver wachten is, dat je de kleuren en kleurcombinaties kunt onderscheiden en niet behoeft af te gaan op wat een of andere meneer zo vriendelijk is je toe te vertrouwen. Maar goed, met zeer veel inspanning heb ik toch de interessantste zaken voor u kunnen achterhalen. Zeker is en blijft dat PLAZA naast de eigen ontwerpen de fijne Collection Diffusion van Max Heymans te bieden heeft. Pakken en mantels met en zonder bont in de onmiskenbare klassieke M.H.-lijn. Suku-San is verantwoordelijk voor dit uni topje met wijde gedessineerde wikkelrok. De raad spreekt zich tegen de bouw van deze reactor uit en dringt er bij de regering en het parlement op aan de wet op de financiering opnieuw in be handeling te nemen. (ADVERTENTIE) S5 JA. EN DAN TOT SLOT nog even het volgende. Om voor iedereen duis tere redenen tijdens deze duistere modepresentatie was er een optreden ingelast van maar liefst twintig mi nuten door ene zangeres Debbie, over wie ons een pakket informatie in de handen werd gestopt waar je u tegen zei. De confectieheren bleven wat dat betreft ver in het nadeel. Ik dacht zo maar dat zij het meer van node De vader van Wim Thierens, die in Heemstede woont, verklaarde niet in staat te zijn commentaar te leveren. Over de beschuldiging aan het adres van zijn zoon betreffende sabotagedaden zei de heer E. J. F. Thierens: „Dat is mijn zaak; ik wil daar niets over zeggen. Wendt u zich tot Buitenlandse Zaken, daar heeft men alle informatie”, De moeder van Wim Thierens weigerde ook iets over de arrestatie van haar zoon te zeggen. De ouders van Wim verkeren op dit moment nog in grote onzekerheid over het lot van hun zoon. Argentinië m.s. Aleksandrovsk (30 sep- tember). Australië m.s. Abel Tasman (4 J oktober). Brazilië m.s. Aleksandrovsk (30 f september). Canada m.s. C. P. Discoverer I (2 oktober). Chili m.s. Cd. de Pereira (2 oktober). Israel m.s. Galila (27 septem- I ber). Japan m.s. Elbe Maru (30 septem- I ber). Kenya, Oegahda m.s. W. Seelenbin- E der (30 september). Tanzanië m.s W. I Seelenbinder (30 september). Ned. Antil- len m.s. Hermes (1 oktober). Nieuw- Zeeland 2x per week via Engeland. Su- f riname m.s. Hermes (1 oktober m.s. I AES (4 oktober). Verenigde Staten m.s. S. L. Resourse (1 oktober). Z.-Afrika m.s. Palabora (30 september). I NICOLE RICHARD presenteerde uitstekende mantels, capes en pakjes in het thans zo en vogue zijnde loden. De mantels waren wijd en voorzien van een capuchon. De gezel lige capes kregen soms nog een pelle- rine. Gebruik dan de best mogelijke kwaliteit - gebruik dan Pokon en Chrysal vloeibaar! BENDIEN-NAARDEN-HOLLAND **Uoemeni«J* 91 langer houdl** Etec-Look brengt eindeloze combi- natiemogelij kheden. Tevens heeft de raad een motie aan genomen, gericht tegen de politiek van het energiebedrijf Delftland. Hierin wordt onder andere gezegd dat het voor de raad onaanvaardbaar is dat een dienstverlenend bedrijf een zelfstandige rol speelt in de politieke strijd om het Kalkar-project. In de motie veroordeelt de raad de afslutingen door het bedrijf van drie gezinnen van de 45 weigeraars. ETEC-LOOK KWAM MET een, tot in het oneindige, combineer-maar- raak-cóllectie op de proppen. Leuke overgooiers in uni met bijpassende gestreepte colpullovers, rokken, blou ses, korte en lange vesten, vapes, mantels en lange shawls, alles keurig op elkaar afgestemd. Een kledingpak- ket in bladgroen, bordeaux en RAF- blauw in uni en met strepen, zelfs nog in verschillende breisels, garan- ceren u een garderobe vol afwisse ling. De bewindsman gaat ervan uit dat de verhoging op 1 januari 1975 ingaat. In dat geval wordt voor het gehele jaar de opbrengst van de leges op paspoorten en indentiteitskaarten op 30 miljoen ge raamd. De opbrengstraming voor 1974 is 27,7 miljoen, in 1973 brachten deze leges 26,5 miljoen op. dorpje Beth Jala bij Jeruzalem werd gearresteerd. De beide vrouwen worden er met name door de Israëlische autoriteiten van verdacht te behoren tot een vijan delijke organisatie, terwijl de heer Thie rens verdacht wordt van sabotage-acti- viteit. Gisteren is het drietal, dat in Jeruza lem gevangen zit, door een vertegen woordiger van de Nederlandse ambassa de bezocht. Zoals altijd in dergelijke gevallen, krijgen Nederlandse gedeti neerden in het buitenland consulaire bijstand. De drie verdachten hebben als raadsvrouw gekozen mevrouw Felicia Langer, die in Israel bekend is door haar optreden ten behoeve van gevangenge nomen Arabieren. De Israëlische autoriteiten geven geen nadere inlichtingen. De familie van Margo Heynsbroek, in Krommenie, was zeer verrast door de arrestatie. Margo’s zuster, Marijke, vertelde dat Margo en Paula op 21 augustus met vakantie zijn gegaan naar het Midden-Oosten. Zij zijn beiden lid van het Palestinacomité en zouden voor het Palestinacomité nagaan of de medicamenten die naar het Midden- Oosten zijn gestuurd, goed terecht zijn gekomen. Voor dat doel reisden de twee meisjes naar Libanon en Syrië. Daar hebben ze met vertegenwoordigers van de Palestijnse Halve Maan gesproken, de Palestijnse tegenhanger van het Rode Kruis. „Al eerder hebben leden van het Nederlands Palestinacomité dezelfde tocht gemaakt. Ze hebben daarbij in Israel geen moeilijkheden ondervonden. Het was een louter humanitaire actie”, zegt Marijke Heynsbroek met nadruk. Paula en Margo kenden Willem Thie rens uit Nederland. Willem Thierens had van het ministerie van onderwijs een beurs gekregen, en hij was een jaar naar het Midden-Oosten gegaan naar Egypte hoofdzakelijk om zijn proef schrift te schrijven. Willem heeft ge schiedenis gestudeerd, en zijn proef schrift zou gaan over een oudheidkundig onderwerp. Zijn vrouw is Palestijnse. Die heeft zeker acht jaar in Nederland gewoond. Vorig jaar werd besloten dat zij terug zou gaan naar Beth Jala, bij Bethlehem, waar haar ouders wonen, en dat zij daar met hun kind zou blijven zolang Willem in Egypte was. De bedoe ling was, dat Willem en zijn vrouw binnenkort terug zouden komen naar Nederland. hensen bv H TEL AVIV. In Israel zijn drie Leidse studenten gearresteerd, die ver dacht worden van anti-Israelische acti viteiten. Het zijn mej. Paula Witkam en mej. Margarethe Heynsbroek (beiden af komstig uit Krommenie) die op 13 september werden aangehouden, toen ze over de Allenby-brug uit Jordanië Israel wilden binnenkomen en de heer W. Thierens (afkomstig uit Heem stede), die met een Palestijnse L is getrouwd en op 21 september in de I woning van zijn schoonouders in het 9i MM p

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 23