MERCEDES -BENZ Vera Beths en Applegate AUDI-DEALER solisten in NPO-concert Selectieploeg „KIC” zoekt naar betere trainingsmogelijkheid die rol Reactie van Hoogovens op publicatie in ons blad Geslaagde duinloop Kees Jongert Vlooteskader Amsterdam naar HOOGOVENS* ESTEL Hoogovens vraagt voor de 4-ploegendienst elektromonteurs en (machine-) bankwerkers wei, 1 «BBSS twfw Wil I I WOENSDAGAVOND IN VREDEVORSTKERK metnico scheepmaker Van jgeheimzinnigheid” geen sprake Eerste seizoen in hoogste klasse GRATIS TOEGANG I in. w BOTSING OP LAAN DER NEDERLANDEN RED BAND B.V. AUTOMOBIELBEDRIJF GROTE ORGELMIS van Red Band natuurlijk I fes II I J DINSDAG 1 OKTOBER 1974 PLAATSELIJK NIEUWS I voor onderhoud»* on raparatlewerkzaamheden. Naam: Voornaam: I Qeb. datum: fF* Adres: te Gevestigd sinds 1926 OVERVEEN - BLOEMENDAALSEWEG 329 - TEL. 326250 HAARLEM - AMSTERDAMSEVAART 114 - TEL. 317710 Gehuwd/ongehuwd HFSttj ^Ik «tel prijs op nader contact over plaatsing als 1 (machlne-)bankwerkar/ elektromonteur. Woonplaats: Leeftijd 21 -80 jaar. Vakopleiding en ervaring vereist. Afhankelijkvanvak- bekwaamheld en de afdeling waar u geplaatst wordt, begint u met een bruto inkomen van eirca 1.834,- tot 2.026,- per maand, waarin o.a. de ploegendiensttoeslag ie begrepen. (Vakantietoeslag en winst uitkering zijn niet mee gerekend.) Belangstelling? Stuur dan nevenstaande bon in, waarna wij u nader zullen Informeren. Adresseer als volgt: Hoogovens, Personeels voorziening, Antwoord nummer 94000, IJmuiden (plak dus geen postzegel). Na ontvangst wordt contact met u opgénomen. Telefonische inlichtingen: 02510 - 94000. 1 (ADVERTENTIE) ‘7' (Van een onzer verslaggeefsters) l (ADVERTENTIE) 3 (ADVERTENTIE) „Het Wel waren Koomen en Corver het er daarna roerend over eens dat Kreuz niet buitenspel stond bij het tweede Feye- noord-doelpunt tegen Haarlem. Dat te voren wel Van Hanegem al voorbij de laatste man was toen hem de bal werd toegespeeld, daarover werd weer niet gerept. Evenmin als over het feit dat trainer Barry Hughes zich niet kwaad maakte over het niet-vlaggen van de grensrechter, maar over het feit dat hij wel gevlagd had en daar later niet meer van wilde weten. De kwesties waarom het ging, werden dus helemaal niet aan geroerd. Geen wonder dat het dan gezel lig blijft in de studio! Het enige wat ik niet al een week geleden bij het algemeen gemiddelde zou hebben gerekend, was het sportonder deel, verzorgd door Theo Koomen. Om dat er rond de scheidsrechterscommissie (Joop Martens en Karei van der Meer) vanwege Stouthandel problemen zijn ge rezen, en bovendien Arie van Gemert een hoogst ongelukkige wedstrijd floot bij Ajax-FC Twente, was Charles Cor ver in de studio. „Het is erg gezellig”, zei Theo Koomen geruststellend tot slot, maar wat hebben wij als kijkers aan hun gezelligheid? BEVERWIJK. Ver» Beths, riool en Ronald Applegate, hoorn, zijn de solisten tijdens het concert dat het Noordhol- lands Philharmonisch Orkest op woens dagavond 9 oktober geeft In de Vrede- vorstkerk. Uitgevoerd worden „De on voltooide” van Frans Schubert, het vi oolconcert in D grote terts (KV 218) van Mozart en na de pauze het hoerneoncert no. 1 en de suite uit Der Rosenkavalier van Richard Strauss. Als iemand mij vorige week had ge vraagd hoe ik dacht, over een jaar, de uitzendingen van de TROS-actualiteiten- rubriek „Aktua” zo bondig mogelijk te kunnen karakteriseren, dan zou ik onge twijfeld geantwoord hebben: „Zeehon den, kanker en Israël”. Het wonder baarlijke van de eerste officiële afleve ring van „Aktua” was, dat dit te voor spellen gemiddelde gisteren in één klap al bereikt werd! We kregen het zeehon denbassin op Texel te zien (evenals de tewaterlating van aangesterkte zeehon den van mevrouw ’t Hart), we waren met Henry Schoup in Edinburgh, waar prof. Pettigrew een nieuwe behande lingsmethode met hete was toepast op hopeloze kankerpatiënten, en het onder werp Israël werd over de band gespeeld” door filmbeelden te laten zien van een Egyptische reconstructie van hun Yom Kippoer-offensief beelden die we overigens voor een deel al vrij lang geleden in een andere actualiteitenru briek hebben gezien. HAARLEM. Van de zijde van het gemeentelijk bureau Culturele Zaken wordt meegedeeld dat de entree voor het concert van vanavond, dat Albert de Klerk in de Grote Kerk geeft, geheel gratis is. Dit in tegenstelling tot sommi ge mededelingen dat voor de uitvoering van Bachs Grote Orgelmis kaarten a 7,50 moeten worden gekocht. We zagen hoe met veel nadruk werd gewezen op de handsbal van Thijssen bij het eerste af gekeurde doelpunt; maar dat was dan ook een door weinigen omstreden beslissing. Van de echte om streden beslissing (de handsbal van Zuidema) kregen we alleen de zijde lingse beelden te zien, hoewel Studio Sport ons zondag ook beelden liet zien van achter het doel, die veel duidelijker uitwezen dat Zuidema de bal met de borst meenam. Trouwens, over Zuidè- ma’s zogenaamde handsbal werd verder gezwegen. Ik vraag me daarom af of het wel zo verstandig is van Wibo van der Linde, om zichzelf als „leidsman” van „Aktua" iedere week weer in een of andere uithoek buitenspel te zetten. Hij had bedacht dat het na de dynamische ope ning van het programma geen pas gaf dat presentators zaten, dus voerde hij met zijn maatje Bob Kroon aan de rand van dat zeehondenbassin op Texel een staande praatshow voor twee heren op, met af en toe een terugschakeling naar de studio in Hilversum voor het inzetten van een tevoren gemaakt filmpje (ik zag tot mijn verbazing dat minister Van Doorn nog steeds met dat alpinopetje op de waddeneilanden vertoeft, of waren al die opnamen ook al zo lang geleden gemaakt?). Aan het slot beloofde hij plechtig dat ze iedere week op een andere locatie zouden vertoeven, dus net als Peppi en Kokki. Het zou mij ver standiger lijken om de touwtjes in han den te houden op het centrale punt zelf, want als de baas van huis is, piepen de muizen. «•«wssssHSMétesssstscs*»» BEVERWIJK. De zondag gehouden duinloop van de Bevsrwljkse Ijsclub „Kees Jongert” is bijzonder succesvol verlopen: 190 deelnemers en verscheide ne goede plaatsen voor de eigen leden van de ijsclub. Bij de heren bezetten de eigen leden In „Alles of niets” werd het gisteren „alles” voor de heer Van Maarleveld, die met het recordbedrag van 20.000 gulden de belasting een lachstulp bezorgde. Hij wist in de slotvraag zonder aarzeling te melden dat het meisje dat in Elsschots „Het dwaallicht” gezocht wordt Maria van Dam heet, dat zij in de Klooster straat 15 woont, dat de havenkroeg waar Laarmans en de drie Oosterlingen het zoeken opgeven, het Carltonhotel heet, en dat de voornaam van de aanvoerder van de Oosterlingen Ali is. Het is(tussen haakjes) aan zeer grote twijfel onderhe vig, of Willem Elsschot zelf ooit 20.000 gulden aan de publicatie van dwaallicht” heeft overgehouden. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Op de Laan der Ne derlanden botsten gistermorgen een auto en een bromfiets. De bromfietser, een 17-jarige inwoner van Beverwijk, moest met een gekneusd linker onderbeen in het Rode Kruis Ziekenhuis worden op genomen. Een 12-jarig jongetje viel gistermiddag op de Wijk aan Duinerweg, toen lijn tas met zwemspullen tussen de spaken van zijn voorwiel terecht kwam. Met buik klachten is hij voor onderzoek naar het Heemskerkse St. Jozefziekenhuis overge bracht. Een nog onbekende automobilist heeft gisteravond tussen 20 en 23.30 uur op de Hoflanderweg een verkeerszuil en een lantarenpaal Omver gereden. De politie stelt een onderzoek in. Tenslotte werd de politie gistermorgen gewaarschuwd, dat een loslopende koe de westelijke rijbaan van de Rijksweg tussen Uitgeest en Beverwijk onveilig maakte. Het koebeest is door de agenten naar het weiland teruggeleid. (Van een medewerker) VELSEN-NOORD.— De handbalafde- ling van de sportvereniging „KIC” uit Velsen-Noord kijkt terug op een niet ongunstig jaar, waarin volgens voor zitter J. Koster veel werd gereali seerd. Dit betrof vooral de sterk verbe terde kleedaccommodatie en het verhar de veld op het PEN-terreln, waarvoor aan de directie dank werd gebracht. Dit bfeek op de jaarvergadering van de vereniging. Het ledental van ongeveer tweehon derd is dit jaar constant gebleven en als derde vereniging in het district kan „KIC” bogen op een verhouding van vier tot zes tussen senioren en junioren. „Toch”, zo meende de heer Koster „zullen in het komende seizoen meer ouders moeten worden ingeschakeld om een goed, functioneren van de jeugdcom missie té bereiken. Gebleken is dat dit werk nog teveel neerkomt op de schou ders van de vaste medewerkers.” Dit zou onvoldoende zijn, omdat de jeugd een optimale begeleiding en training nodig heeft, zo vond het bestuur. Een kl^ipe contributieverhoging werd aanvaard en verder moet gewerkt wor den aan meer en betere trainingsmoge- lijkheden voor de selectieploeg die dit seizoen in de hoogste klasse veldhandbal zal" uitkomen. Tot nu toe vond de trai ning plaats in de gymzaal van de Water- vlietschoql, maar deze ruimte wordt als ongeschikt ervaren. Alternatieven zijn er nog niet. t Op de jaarvergadering werd ook een nieuw bestuur samengesteld. Het bestaat nu uit de heren J. Koster (voorzitter), L. Harsveld (tweede voorzitter) en C. B. A. Bruin, secretaris. Als damesbestuursle- den zijn geïnstalleerd: H. Groen (tweede secretaresse) en H. Schavemaker (tweede penningmeesteres). De heer B. J. Ree- meijer is aangenomen als materiaalcom- misstaris. Alleen de vakature van de penningmeester is blijven staan, nadat de vorige penningmeester B. van Rixel zich had teruggetrokken. En dan was er gisteren ook de eerste aflevering van „De liefdes van Napole on”. De laatste serie waarin Napoleon even voorkwam, was „Oorlog en vrede”. Een vergelijking tussen de danszalen ih die serie en de nieuwe serie leerde in een oogopslag dat deze Thames-serie veel minder geld moet hebben gekost Over de Napoleon van Ian Holm spre ken we elkaar nog wel nader. Ik besteed mijn plaatsruimte nu liever aan een dringende oproep om ongebruikte letters „k” naar t journaal te sturen, dat blijkens de spelling van „decolonisatie” en „strict” met een tekort aan k’s te kampen heeft. IJMUIDEN. De afdeling Externe Voorlichting van Hoogovens heeft gerea geerd op de publicatie „Geheimzinnig heid” in ons blad. Het schrijven dat wij ontvingen luidt: „De journalist van de kolom „Geheimzinnigheid” in de IJmul der Courant van 26 september j.l. (is dit de schijver van het artikel „Hoogovens lijdt aan stakingstrauma”?) verwijt Hoogovens een onvoldoende interne en externe communicatie; dit omdat niet werd ingegaan op een opmerking van een werknemer in WIK dat het bedrijf in de toekomst alleen nog maar half fabrikaten zal vervaardigen en boven dien omdat over een gesprek inzake de situatie in de koudbandwalserij 1 te weinig informatie zou zijn verstrekt. Wat dit laatste betreft: deze informa tie sloot aan op reeds eerder gedane publikaties die naar ons idee wel dege lijk inzicht verschaffen. Zoals ook uit onze berichtgeving blijkt waren alle be trokkenen de raad van overleg, de ondernemingsraad, lokale bedrijfsleiding en directie het erover eens dat ge poogd moet worden in alle rust de zaak De begaafdheid van Vera Beths, gebo ren in Haarlem in een gezin van musici, viel al vroeg op. Op veertienjarige leef tijd won zij de eerste prijs op het Internationaal Muziek Festival in Wales. Toen ze achttien was maakte ze haar orkestdebuut mét het Rotterdams Phil harmonisch Orkest. In 1969 won Vera Beths het Oskar Back Concours en in 1970 de Prix d’Exceilence. Ook in Ame rika verwierf zij roem. De hoornist Ronald Applegate is in de Verenigde Staten geboren (1946). Hij be gon op negentienjarige leeftijd met zijn hoornstudie en verwierf in 1968 met onderscheiding zijn diploma aan de staatsuniversiteit in California. Later was hij verbonden aan het symfonie orkest van Honolulu en de Los Angeles Philharmonic. Sedert september 1973 maakt hij als solo-hoornist deel uit van het Noordhollands Philharmonisch Or kest. Het concert van het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest in de Beverwijkse Vredevorstkérk staat onder leiding van André Vander noot. gezamenlijk tot een oplossing te bren gen. Na zo’n afspraak past het de be drijfsdirectie niet eenzijdig verdere uit leg te geven. Over het andere onderwerp de aard van de produktie in IJmuiden zijn sedert begin 1973 en daarna met de regelmaat van de klok zowel intern als extern uitvoerige mededelingen gedaan: IJmuiden blijft net als nu zelf eindprodukten maken en zal daarnaast staal aan Dortmund leveren. (Zie onder andere de Grijpers van 8-2 1973, 3-5 ’73, 19-7 ’73 30-8 ’73 en 11-10 ’73; en 31-1 1974, 10-5 ’74 en 13-6 ’74). In een ge sprek met de journalist heeft Hoogovens er trouwens aan herinnerd dat dit vraagstuk reeds sedert de fusie onder werp van gesprek is. Het is jammer dat de schrijver door een onvoldoende oriëntatie zulke open zaken als „geheim zinnig” kenschetst. Hoogovens staat in zijn communicatie immers een grote mate van openheid voor en brengt deze ook in de praktijk”. Externe voorlichting Hoogovens IJmuiden BV de eerste, achtste, negende en tiende' - plaats; bij de dames een eerste en vijfde plaats. Bij de heren versloeg Nico Baart met gering verschil Nico van Straelen. De als favoriet gestarte Theo van Kou- teren moest door een valpartij in de beginfase van de strijd met een tiende plaats genoegen nemen, vlak achter de leden Henk de Ruijter en Co van Ton geren. Marja Boerema legde bij de dames op overtuigende wijze beslag op de eerste plaats. De uitslagen waren: Heren: 1. Nico Baart 20.45 min, Heemskerk; 2. Nico van Straelen 20.50 min., Heerhugowaard; 3. Peter Vlaarkam, Heemskerk; 4. Jan V.d. Akker, IJmuiden; 5. P. A. Schenk, Zaan- i dam; 6. Kees Kaandorp, Limmen; 7. L. v.d. Hoorn, Beverwijk; 8. H. de Ruijter, Heemskerk; 9. Co van Tongeren, Uit geest; 10. Theo van Kouteren, Velsen- Noord. Dames: 1. Marjan Boerema 28.25, Velsen-Noord; 2. Atie Bijwaard, Wijk aan Zee; 3. mevr. Knijn, Castricum. Veteranen: 1. A. Trijk, Amsterdam; 2. N. Zonneveld, Castricum; 3. Ed Schik, Be verwijk; 4. W. Kok, Beverwijk. Jongen»: 1. Alex v.d. Plas, Beverwijk; 2. René Schaapherder, Beverwijk; 3. Erwin Wal- i gien, Heerhugowaard. Meisjes: 1. Joze- fien Niesten, Heemskerk; 2. Marleen Niesten, Heemskerk; 3. Agnes Scheringa. Beverwijk. Door de sluizen van IJmuiden is maandagmorgen een Canadees vloot eskader gevaren op weg naar de hoofd stad voor een informeel bezoek. Het smaldeel bestaat uit drie torpedoboot- jagers, de Iroquois, Skeena en Margaree. Deze schepen zullen tot vrijdag in Am sterdam blijven. Ze liggen afgemeerd aan de zogenoemde Passagiersterminal. Don derdag zijn de marineschepen ‘s middags van twee tot vier uur voor belangstel lenden opengesteld. Op de foto :een van de torpedojagers die na het schutten in de sluizen op stoomt naar Amsterdam. - -zz/ ■■f v F F K-z. j|

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 7