Twee jubilarissen veertig jaar Havaii todtevishal Lustrumviering IJmond Dubbel Acht Filmen voor amateurs een chronische aandoening Pure klasse in veelzijdige Suomi-atleten op presentatie Hollandse de lange afstand chanson Samen met andere verenigingen Hockey Scheybeeck wil hal van training MERCEDES -BENZ AUDI-DEALER Puzzelaars attentie! Vernielingen aan auto’s bij Hoogovens r 5 99 DE VRIJHEID Boodschappentas weg uit winkel B.V. AUTOMOBIELBEDRIJF „Progressief Velsen” gaat vergaderen J wil f MAANDAG PLAATSEL1JK NIEUWS HERNIEUWDE KENNISMAKINGMET SHAFFY/LIST Voordrachten 9 O Gevestigd sinds 1926 OVERVEEN - BLOEMENDAALSEWEG 329 - TEL. 326250 HAARLEM - AMSTERDAMSEVAART 114 - TEL. 317710 (Van een onzer verslaggevers) IJMOND Bij de vele jubilea die geregeld bij Hoogovens worden gevierd, behoort een veertigjarig dienstverband allerminst tot de alledaagse gebeurtenissen. Vandaar dat het een hoge uitzondering mag worden genoemd wanneer twee werknemers een dergelijk jubileum op dezelfde dag mogen herdenken. <1 F i B (Van een medewerker) Fighter, Noordzee, een onzer (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een medewerker) JOKE DIEBEN-FRERICHS. voor aar- niet t op uwe dag jken •wijl s is. wel van naar hnig iouis een •den, een tusi- Iriks Bromfietsen gevonden. De Velsense politie heeft twee gestolen bromfietsen gevonden bij de flat Kruisberglaan in Zeewijk. Er kwam een tip van de bewo ners. Nadat de filmclub het clubgebouw aan de Prinsesselaan moest verlaten werd de zolder van het pand Peperstraat 36 zo danig ingericht, dat daar zondagmiddag het vijftienjarig bestaan op een gezel lige wijze kon worden gevierd. Vele clubs uit het district Noord-Holland ver toonden er op uitnodiging een korte film van een clublid. Mevrouw Van Dijk ziet toe hoe haar echtgenoot zijn nieuwe „fiets” probeert. Met het voorstel om een eenvoudige sporthal te bouwen wil men zich tot de Sportraad wenden. Men denkt in deze aan samenwerking met Watervliet (korfbal), DEM (atletiek), Smit Beheer-Phoenix (volleybal). Racing Beverwijk (basketbal) en de handbalvereniging IJmond. Provinciale Staten. Op maandag 21 oktober ’s morgens om half tien komen provinciale staten van Noord-Holland in openbare vergadering bijeen in het pro vinciehuis. mse ek- Een raai lien en re- het ten sc ree ning de Irij- re- iven izen lein Ne- jkers een door mers uit, dag- „Een kon prak lioui- istuk >eren 1. Na lang lans 1 er uit- en rote vee- lan” •olie eeds he tzij n het rijg) wat iken van die aan 1 Q” alle daar im- ge- ude- nu st de de BB- was een :ken. dan door keer mer! *rote aan >rge- 1 de hud- ifetti erste tom- f dit je je gast- >che- Het g te neus gaan, lavid waa rna, e de ram- gzeg- n de scène ving, k de Voorzitter drs. J. C. de Wildt stelde in zijn openingswoord met voldoening vast, dat Scheybeeck bruist van aktiviteit. Het afgelopen, succesvolle jubileumjaar werd nog even onder de loupe genomen. Door verschillende grote uitgaven moesten de boeken voor het eerst worden afgesloten met een nadelig saldo. Een contributie verhoging voor alle 215 leden bleek onvermijdelijk te zijn en de leden gin gen er mee accoord. Ondanks deze ver hoging blijft men nog de goedkoopste hockeyvereniging in Noord-Holland, me- Liesbeth List gelijkmatig, met dra matische hoogtepunten, Ramses Shaffy explosief, met mooie verstilde mo menten: samen goed voor een veelzijdige presentatie van het Hollandse luisterlied, waarbij het immense plezier dat ze in hun gezamenlijk optreden hebben aan stekelijk werkt. Je kunt op basis van dit program niet spreken van een List- Shaffynieuwe-stijl, maar dat hoeft ook niet. Zoals het vroeger was is het nu nog, en dat is goed pure klasse. .IJMUIDEN. In het weekend zijn vernielingen gepleegd aan een auto in de Scheldestraat en een in de Sirenestraat. In de Scheldestraat werden ruitenwis sers en antennes afgerukt en koplampen vernield, in de Sirenestraat moest een buitenspiegel het ontgelden en werd een auto bekrast. BEVERWIJK. Met ingang van het nieuwe seizoen heeft de smalfilmliga IJ mond Dubbel Acht de zolder van hef pand Peperstraat 36 in gebruik genomen en in deze fraaie clublokaliteit, compleet met bar, is zondagmiddag het vijftienja rig bestaan gevierd met een receptie. Fridel, He kla, Rijkjavik; Hannes Lunstedt, Hel- IJMUIDEN. Aan de zondag in Spaarndam gehouden lange afstandloop over 7, 5 kilometer door de plaatselijke ijsclub „Nova Zembla” hebben ook enige leden van de A.V. „Suomi" uit IJmuiden deelgenomen. Van hen werd de beste prestatie gele verd door de veteraan Klaas Ebbeling met een tweede plaats in 26 min. 39 sec. Hannie van Acker werd eerste bij de dames over 4 kilometer. Ook Peter Zon neveld uit Heemskerk begint weer lang zamerhand in vorm te komen getuige zijn tijd van 27 min. 43 sec. De tijden van Richard van der Poll, Simon Kuij- per en Jaap van den Bos waren respec tievelijk 30 min., 36 min. en 42 min. Eerste bij de veteranen werd Nico Zonneveld uit Castricum. Bij de senio ren was de eerste plaats voor Peter Vlaarkamp uit Castricum en Koos Kiers tweede. Daarnaast werden enkele nieuwe lie deren uitgevoerd, waarvan vooral Shaf- fy’s bijdragen voortborduren op zijn de afgelopen jaren ontwikkelde stijl, gedich ten meer voor te dragen dan te zingen op fraaie achtergrondmuziek. Liesbeth Dist, geteisterd door een opkomende griep waardoor ze zich enorm moest forceren, is duidelijk meer op de swin gende toer gegaan uiterst expressief, met brede armgebaren en losjes in de heupen vult zij het gehele toneel, terwijl haar mooie donkere stem prachtig har monieert bij de stemmen van de af en toe als backinggroep optredende musici. Voor deze receptie waren naast de eigen leden en relaties uit de IJmond alle clubs uit het district Noord-Holland uitgenodigd en aan de besturen was (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Tijdens ’n vergadering van het bestuur van „Progressief Velsen”, waar ook de raadsfractie bij aanwezig was, werd onder meer de agenda open gesteld voor de ledenvergadering, welke dinsdag 29 oktober zal worden gehouden. Voorts heeft men de samenstelling van de raadsfractie nu gecompleteerd door het benoemen van mevrouw Heller als penningmeesteresse. Ook is deze avond de verhouding tus sen de actie-groepen en „Progressief Velsen” het onderwerp van gesprek ge weest, maar volgens het bestuur de con tacten nauwer mee dienen te worden aangehaald. Aan de orde kwam voorts de positie van de leden, zowel in „Pro gressief Velsen” als in de overige partij en. Tenslotte zullen nog besluiten moe ten worden genomen over de financiële statuten van de partij, waar enige voor stellen over zijn ingediend. IJmuiden; Zodiac Melonic, Hamburg, IJ muiden; Tor Anglia, Gothenburg; Peter Sonne, Antwerpen; Stirling Brigg, Cont. Plat; Christina-1, Felixtowe; Bourgogne, Oslo; Coral Meandra, Stanlow, IJmui den; Nowisaks, Stettin; Urania-C, De troit; Ara, Kotka; Vechtstroom, Hull; Rewi, Kopenhagen; Takachio, Puerto Ordaz, IJmuiden. Zaterdag vertrokken: Norman Flower, Cont. Plat; Viscaya, Antwerpen; Flora-S, Noordzee, IJmui den; Wilken, Hull; Gabbro, Leningrad; Pan Fan, Le Havre; Slobozia, Leixoes, IJ muiden; Henriette Helleskov, Instanbul, IJmuiden; Parkesgate, Rochester, IJmui den; Laja, Antwerpen; Santa Alicia, Stettin, IJmuiden; Fairplay, Cont. Plat; Gulfleet, Cont. Plat; Levern, Londen, IJMUIDEN. In de puzzel van de week van vrijdag 4 oktober jl. zijn onder „Verticaal” de volgende omschrij vingen weggevallen: 23 zonnescherm; 24 plaats in Gelderland. Hiervoor onze excuses. gevraagd een film van één van de leden mee te brengen. Verscheidene clubs hebben op deze uitnodiging gereageerd en dat leverde zondagmiddag een boeiend en zeer af wisselend filmprogramma op. In zijn openingswoord noemde voor zitter A. K. Kooij filmen een boeiende hobby, maar ook een „chronische aan doening”. Het lid zijn van een club vond hij belangrijk vanwege de uitwisseling van ervaringen, het leren van elkaar en daarbij speelt, gezien de inrichting van de zolder, het gezelligheidselement toch bok een belangrijke rol. Het gemeentebestuur werd tijdens de ze receptie vertegenwoordigd door wet houder Camfferman. Aanwezig was ook de directeur van de BSCR, drs. C. v.d. Aart. Uitstekend begeleid door de viermans- formatie „The Shaffy’s”, gedirigeerd door Chris Pilgram en in een program ma-regie van Dimitri Frenkel Frank brachtten List en Shaffy oude en nieuwe songs ten gehore, afgewisseld met enkele IJMUIDEN. Aan de Vrijdagmarkt werd aangevoerd: 8880 kg tong; 82 kis ten tarbot en griet; 1088 kisten kabel jauw; 902 kisten koolvis; 659 kisten schelvis; 784 kisten wijting; 1179 kisten schol; 121 kisten schar; 1838 kisten ha ring; 568 kisten makreel; 212 kisten varia. Prijzen in guldens: per 1 kg: grote tong 11,48-10,11; grootmiddel tong 10,60- 10,16; kleinmiddel tong 9,42-8,41; tong één 6.39-6,18; tong twee 5,62-5,22; tar bot 13,36-11,90. Per 40 kg: tarbot 430-120; griet 247-96; kabeljauw één 96-78; kabeljauw twee 130-78; kabeljauw drie 108-86; kabel jauw vier 104-86; kabeljauw vijf 86-48; koolvis twee 72; koolvis drie 56; koolvis vier 41-34; schelvis één 94-88; schelvis twee 94-78; schelvis drie 96-60; schelvis vier 72-43; schol één 81-70; schol twee 77-69; schol drie 78-62; schol vier 64-45; wijting twee 62-51; wijting drie 56-44; wijting vier 51-42; makreel één 67-58; makreel twee 24-20; haring één 37,60- 19,60; schar 52-20; radio 38; harders 110- 80; krab 62-27; poon 11; steenbolk 38-31; rode poon 64-39; lever 25; bot 27-25; fint 23; makreel drie 18,40-17,60. Er werden de volgende besommingen gemaakt: EB 28 2.000, HD 21 8.200, KW 29 f 10.900, KW 55 21.500, KW 74 17-500, KW 123 f 7.700, KW 153 ƒ31.000, UK 72 /11.000, UK 137 ƒ1.500, UK 138 ƒ10.200. UK 218 ƒ5.800, VD 15 630, VD 19 16.600, VD 20 500, VD 25 f 660, VD 77 f 16.000, VD 89 5.200, IJM 20 25.000, IJM 23 13.600, IJM 44 29.000, IJM 154 21.000. Spanvissers: UK 6 en UK 163 ƒ2.300, UK 18 en UK 115 3.400, UK 23 en UK 48 3.400, UK 78 en UK 107 3.400, UK 128 en UK 142 17.000, UK 135 en UK 145 2.000, UK 200 en UK 234 1-400, UK 208 en UK 236 19.600, VD 1 en VD 46 2.600, UK 17 en UK 56 /'7.3ÜÖ. tamelijk onbeduidende samenspraken, die waarschijnlijk enkel en alleen tot doel hebben, wat variatie in het overwe gend muzikale geheel aan te brengen, verstoorden deze sketchjes voor één da me en één heer vooral in het begin de programmasfeer nauwelijks, maar na de pauze begon het setni-cabareteske gedoe me wat te irriteren. Wat mij betreft ik hoor ze liever zingen. De heer Schellevis, met schoondochter (links) en dochter, bewondert zijn nieuwe polshorloge. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Zaterdag verdween een boodschappentas spoorloos uit een win kel in de Scheldestraat. In die tas zat onder andere een portemonnee met tweehonderd gulden. En zo dacht ook het publiek erover. Met open (ioekjes werden succes-êongs als „De wereld heeft mij failliet ver. klaard”, „Laat ’t geen dag meer duren”, „eens komt-ie thuis”, „Als ’t stormt in je hart”, „Zing-vecht-huil-bidt-lach- werk en bewonder” (Ramses Shaffy) en „Meneer, wilt u met me naar de maan”, „Oud Amsterdam”, „Brussel”, „Dat volk” (Liesbeth List) verwelkomd terwijl een stormachtig applaus aan de uitvoering van de „Pastorale” vooraf ging. de dank zij de zelfwerkzaamheid van de leden. De contributie wordt nu ƒ87,50 per jaar voor senioren, ƒ60,- voor de junio ren en ƒ55,- voor de aspiranten- Niet spelende leden betalen voortaan ƒ40,- per jaar. De aftredende bestuursleden werden herkozen, met uitzondering van de heer Richard de Jong, voorzitter van de tech nische commissie, die zich niet meer beschikbaar stelde. Peter Roermund volgt hem op. De heer De Jong ontving als blijk van waardering voor zeven jaar werken voor Scheybeeck een zakreken- machientje en hij werd tot lid van verdienste benoemd. HEEMSKERK. Topschutter bij de schietvereniging De Vrijheid was deze week de heer P. v.d. Meet met 98 punten, gevolgd door J. Groeneveld, C. Hageman, F. Kok en C. Goulooze met 97 punten J. van Vlaanderen volgde met 96 punten. Maandag gearriveerd: Calicio Jack, Cont. Plat; Ben Crua- shan, Hull; Ciudad De Pareira, Antwer. pen; Dintelborg, Grangemouth, IJmui den; Stella, Halmstad; Dalia, Freetown; Hans Oscar, Con. Plat; Newport News, Noordzee (Marine). Zondag gearriveerd: Diligente, Cont. Plat; Constance, Faw- ley; Scheldeborg, Korsnaers; Argo Da- genhan; Jean E. Londen; Darwind Fis her, Bristol; Muehlenberg, Londen, IJ muiden; Indusbank-Bjorgheim, Rotter dam; Panagiotis Xilas, Rotterdam; Nor mand Flower, Cont. Plat; Irina, Mantu- ruoto; Ellobo, Port Clarence; Chihaya, Monrovia; Kashino, Vyborg, Velsen; Konka-Indomitable, Nouadhibou; Ketty, Rotterdam; Tsifun, Borsgrun, IJmuiden; Saint Corentin, Noordzee, IJmuiden; Sincere, Noordzee, Imuiden; Gladonia, Gunness; Winnetou, Brasen; Agrotai, Os lo, IJmuiden; Marjan, Charlestown; Sterling Brigg, Con. Plat, IJmuiden. Zondag vertrokken: Normand Flower, Cont. Plat; Tor Hol- landia, Gothenburg; Saturnus, IJmuiden, Lerwick; Elisabeth Osdendorff, Freeport; Otto, Bremen; Emsland, IJmuiden, Sol- vesborg; Hega Smits, IJmuiden, Grange mouth; Rewi, Kopenhagen; Diligente, Cont. Plat; Lundy, Gent; Indusbank, Rotterdam; Constance, Atlantis; Kryp- tos, Tees port; Bloma-challenger, Noord Atlantis. HEEMSKERK. Liesbeth List en Ramses Shaffy hebben elkaar na jaren van solistische werkzaamheden terugge vonden in een nieuw, gezamenlijk pro gramma en de hernieuwde kennisma king met het vermaarde duo is, zoals vanouds, een plezierig, overweldigend muzikaal gebeuren geworden. Bijna vierhonderd fans van het Hollandse chanson waren zaterdagavond in de Heemskerkse Jansheeren getuige van de wederapstanding van het roemruchte tweetal, dat in de eerste en enige try- out voorstelling voor „Assumburgtheater” het winterseizoen kwam openen. BEVERWIJK. Unaniem stonden de aanwezigen vrijdagavond tijdens de jaarvergadering van de hockeyclub Scheybeeck achter het bestuursvoorstel om met nog enkele andere Beverwijkse sportverenigingen te trachten een een voudige sporthal voor trainingsdoelein- den te stichten. Vrijdag gearriveerd: Rijnstroom, Harwich; Ilse Clausen, Kleipeda; Normand Flower, Noordzee; Lundi, Bergen; Emsland, Varberg, Vel sen; Gabbro, Rotterdam; Fridel, Londen, IJmuiden; Wilken, Hull; Flora-S, Noord zee, IJmuiden; Tramp, Felixtowe, Bever wijk; Zaraka, Rotterdam; Hannes Un. stedt, Antwerpen; Peter Sohne, Swansea; Elisabeth Oldendorf, Antwerpen; Drie Gebroeders, Swansea; Levern, Londen, IJmuiden; Parksgate, Rochester, IJmui den; Kryptos, Constanza; Gemuruh, Le Havre; Giordano Bruno, Batumi. Toeh is dit hier het geval geweest met de heren J. M. Schellevis uit Wijk aan Zee en G. van Dijk uit IJmuiden, waar van eerstgenoemde met zijn familie door de directie een huldiging werd bereid in het cultureel centrum „De Schouw” aan de Bleyenhoevelaan in Velsen-Noord. De eerste spreker was ir. A. K. Vroege, die de raad van bestuur en de bedrijfsdirec tie kwam vertegenwoordigen. Nadat hij zowel de jubilaris als zijn moeder had gelukgewenst, overhandigde de heer Vroege hem het gouden armbandhorloge, de gouden zeester met briljant en een gratificatie. Daarna sprak ir. J. M. Nijhoff, die als bedrijfschef van de buizengieterij kon verklaren de heer Schellevis van nabij te kennen als een accuraat en ijverig man, die als baas dikwijls harder werkte dan zijn medewerkers. Hij kon de jubi laris het traditionele geschenk van de buizengieterij aanbieden: een zelfver vaardigde schemerlamp. Vervolgens nam de heer J. J. de Roode plaats achter de microfoon. Ook hij kende de jubilaris van zeer nabij en was daardoor in de gelegenheid te her inneren aan enige vermakelijke voorval len uit de loopbaan van de heer Schelle vis. Ook wist hij dat het oplossen van kruiswoordraadsels tot zijn grote hobby behoort, vandaar dat het geschenk be stond uit twee grote puzzle-woordenboe- ken. Na het gebruikelijke dankwoord van de heer Schellevis was het officiële ge deelte beëindigd en werden de aanwezi gen in de gelegenheid gesteld de jubila ris en zijn familie te complimenteren. Daarop was het feest in de kantine van de algemene werkplaats, waar de heer G. van Dijk eenzelfde jubileum mocht vieren. Ook hier was ir. A. K. Vroege de eerste spreker, om de heer Van Dijk namens de raad van bestuur en de bedrijfsdirectie geluk te wensen met deze vreugdevolle dag. Zijn toe spraak werd beëindigd met het opspel den van het gouden insigne met briljant. Hij werd als spreker opgevolgd door de heer J. H. de Rooy, bedrijfschef van kooksfabriek 1, die voor de jubilaris het gouden polshorloge bleek te hebben meegebracht. En tenslotte werd hem de gratificatie, vergezeld van een originele miniatuur-fiets ter hand gesteld door de heer M. Bal, chef van de afdeling. Dit festijn werd daarop besloten door enige collega’s van de jubilaris, die door het opvoeren van een vrolijke sketch op amusante wijze de dagelijkse gang van zaken hebben belicht. Een en ander bleek een passende inzet voor een gezel lig samenzijn. Zaterdag gearriveerd: Duvenstedt, Poole, Velsen; Coral Me andra, Stanlow, IJmuiden; Maerks Figh ter, Cont. Plat, IJmuiden; Christina-1, R.dam; M.O. Logges, Santos; Tor Anglia, Immingham; Zodiac Melonic, Noordzee, IJmuiden; Vechtstroom, Huil; Niedera- tor, Immingham; Hega Smits, Kingslynn, IJmuiden; Solent-Brook, Archangel; Sa turnus, Tanager, IJmuiden; Otto, Bre men; Norman Flower, Cont. Plat; Neda, Antwerpen, IJmuiden; Tor Hollandia, Gothenburg; Narwal, Klaipeda; Fair Jennifer, Gunnes. Vrijdag vertrokken: Pepita, Kemi; M.I. Transporter, Noordzee; Bobrix, Bristol; Skeena, Noordzee; Margaree, Noordzee; Troguois, Noordzee; Thea-K, Porsgrunn; Pont Al fred, Liverpool; Ilse Clausen, Kleipeda; Doto, Buchaman, IJmuiden; Mearsk Fighter, Cont. Plat, IJmuiden; Gunilla, Hamina; Diamond Trader, Kolding, IJ muiden; Rijnstroom, Shoreham; Makiri Smits, Piombino, IJmuiden; Sanguity, Avonmouth; Finn Velsen; Eendracht, Londen, Zaandam; Caribian Express, Rotterdam; Whitby, IJmuiden; Venus, Dundee; j-1- 41-. T„A.Jl singborg. --WW*-

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5