KABINET WIL KOSTEN-BATENANALYSE NIET AFRONDEN K' Westerterps overwegingen Onderzoek naar gevolgen Prins Bernhard Club van Rome voorspelt enorme Van NCRV en KWF ACTIE VOOR BESTRIJDING VAN KANKER BIJ KINDEREN ele uit Katfa En vervanging Starfighter hongersnood in Zuidoost-Azië bezoekt vroegere woonplaats ZEBRA GEBOREN IN SAFARIPARK Oi wffiii’ IN APPEL NEGEN JAAR GEEIST VOOR OVERVAL MET DODE In Polen Lekkere drop van Langenberg 2 DINSDAG 8 OKTOBER 1974 BINNEN- EN BUITENLAND DIN (Van onze correspondent) (25 soorten!) t'j DEN HAAG (ANP) Minister Westerterp (Verkeer) meent dat het noodzakelijk is de voortgang van de werkzaamheden bij de af bouw van de metro-oostlijn in Am sterdam te waarborgen. Er is, vol gens hem, geen aanleiding de be slissing van het Amsterdams stads bestuur om deze oostlijn af te bou wen opnieuw in discussie te stellen. de laatste week van november gaat voeren. Sluitstuk van deze actie „Geven voor Leven”: een zes uur du rende NCRV radio- en televisie uitzending, vrijdag 29 november uit het Congresgebouw in Den Haag, met reportages, interviews, gevarieerde programma’s en voortdurend informatie over inzamelingen en tel lingen uit vele plaatsen. 5 £2 n 12 10 9 11 11 12 9 11 10 10 25 21 13 15 11 10 10 10 12 11 22 9 11 7 25 32 UTRECHT. Veertig miljoen gulden bij elkaar brengen waarvoor vijf jaar lang versterkte aandacht besteed zal worden aan het probleem van kanker bij kinderen. Dat is het doel van een actie die het Konin gin Wilhelminafonds (KWF) samen met de NCRV in gecentraliseerde aanpak van de kanker bij jeugdigen. Die drie zijn J. A. de Vries van de kinderkliniek van het aca demisch ziekenhuis Groningen, P. A. Voute van het Emma kinderziekenhuis en Anthonie van Leeuwenhoekzieken- huis in Amsterdam en G. E. van Zanen van het Sophiakinderziekenhuis in Rot terdam. ^6^® j 0 PI i Bffi (ADVERTENTIE) z z uur kj F samenstellers van de Club wordt aange boden. De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Tel Aviv Tunis nw zw wnw nw vervanging van de huidige straaljagers van de vier luchtmachten kunnen wor den beoordeeld. Inbrekers hebben in het afgelopen weekeinde uit een fotohandel aan de Juliana van Stolberglaan in Den Haag voor 100.000 gulden aan foto-apparatuur gestolen. Volg voor t 200 mi middei worde; Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Casablanca Istanboel Weer in binnen- en buitenland 14 8 23 10 16 8 13 18 18 Het Turkst het or nan ven. E ken u moetei vlucht; en Cyprio rugker Zo’n geogra zelfs wordt niet w A.' Kier voor rides hand leide karic i W)3 nj E" O M C 1 1 1 6 5 1 1 5 7 5 14 0 0 0 11 12 5 14 10 10 0 0 28 10 16 0 0 0 0 3\ 1 6 12 2 0 0 5 0 0 0 0 0 Een Edinbt verple straf z vrouw door dosis i zaam i zorgini ces,dat schuld rechte den v< tegen Lek de Kamer voorgesteld een debat over de aanleg van de oostlijn te hou den. Als de Kamer daar vandaag mee akkoord gaat zal het debait volgende week dinsdag of woensdag plaats kun nen vinden. Van der Lek hoopt de Kamer mee te krijgen in de eis dat eerst de kosten-batenanalyse afgerond wordt, alvorens over een rijksbijdrage een be slissing genomen wordt. Pas verklé bevoll strere; terug! volste Klerk om af onderl weer Het dat di opleve aanga genen gebied keer hangij Klerid dent 1 toe is regerb Den; gehein ten ké Ankar meer het di van C in circ sienet militai nenha; prischi organ! de ex Grieks toerist De vijf overwegingen van minister Westerterp, op grond waarvan hij de conclusie trekt dat de beslissing over een extra-rijksbijdrage geen langer uitstel duldt, zijn: LOh heeft ter bei teit vi een on het wi Met Salter uit de energii de we. den vs breker turbini de go! Q £6 4 5 5 2 6 2 6 3 7 6 7 20 8 5 7 5 5 3 7 2 9 14 -0 7 3 10 17 11 3 8 7 8 14 11 6 6 1 12 16 18 23 14 ven het door de Amsterdamse ge meenteraad aanvaarde Lastagetracé. C. Een keuze alsnog voor eerstge noemde tracé zou, gezien de extra tijd die de voorbereiding, de procedu re van wijziging van het bestem mingsplan en de onteigening vergen betekenen dat de laatste kilometer van de 18 kilometer lange oostlijn onge veer acht jaar later gereed zou zijn. D. Bovendien zou het Lastagetraject open gehouden moeten worden totdat aan het eind van de bestemmings planprocedure vaststaat of het Gel- dersekadetracé dan wel toch het Las tagetraject uitgevoerd zal worden. Dit zou derhalve betekenen, dat herbouw in en rondom het tracé in de Nieuw- marktbuurt gedurende die periode onmogelijk zou zijn. E. Uitstel zou tevens betekenen, dat omvangrijke tijdelijke voorzieningen ten behoeve van het openbaar ver voer zouden moeten worden getroffen teneinde de bereikbaarheid van de binnen het invloedsgebied van een voltooide oostlijn gelegen delen van het stadscentrum en het centraal sta tion te verzekeren. Een Rotterdamse vrouw heeft giste ren aan de Erfdijk in Rotterdam-Zuid haar 6-jarig buurjongetje Marcel de Kroon met een hamer op het hoofd geslagen. Het kind werd met ernstig schedelletsel naar het ziekenhuis ge bracht. Volgens de politie is hij het slachtoffer geworden van een slepende burenruzie. In antwoord op vragen van de Twee- de-Kamerleden Van der Lek (PSP), Van der Doef (PvdA), Jansen (PPR) en me vrouw Goudsmit (D’66) deelt de be windsman mee, dat hij uiterlijk 18 okto ber definitief zal beslissen op het ver zoek van de gemeente Amsterdam om een aanvullende rijksbijdrage. Uit het antwoord blijkt tevens, dat het kabinet heeft besloten de kosten-batenanalyse met betrekking tot de oostlijn van de metro niet af te ronden, gelet op de daarmee gemoeide tijd. Volgens de minister duldt de beslissing met betrekking tot de toekenning van een extra rijksbijdrage in de aanlegkos- ten van de metro-oostlijn geen langer uitstel. Hij somt hiervoor vijf argumen ten op en concludeert, dat een verder ophouden van uitvoerende werkzaamhe- uur uur minister. Vooral de argumenten om de kosten-batenanalyse niet af te wachten, vindt hij onbevredigend. „Het gaat om de laatste kilometer van het tracé. Als die beslissing nog een paar maanden wordt uitgesteld, betekent dat echt geen stagnatie in de bouw van het eerste gedeelte. Voor werkloosheid hoeven we dus niet bang te zijn”, zo meent hij Enkele weken geleden heeft Van der De vier bewindslieden bespraken gis teren in Brussel een tussenrapport dat door de stuurgroep was opgesteld. De nadere evaluatie van de financiële eco nomische aspecten van de vervanging van de Starfighter zal, zo werd namens mi nister Vredeling meegedeeld in december opnieuw worden besproken. Aangeno men wordt dat oegin van het volgend jaar een beslissing zal worden genomen over de vervanging van de Starfighter. De vier landen streven nog steeds naar een unanieme beslissing, zo werd gezegd. De militair-technische evaluatie van de vier vliegtuigen, die kandidaat zijn voor de vervanging van de Starfighter, is afgesloten. Vo.gens een woordvoerdei van het ministerie van Defensie was deze evaluatie nodig alvorens de finan ciële en economische aspecten van de AMSTERDAM(ANP). Negen jaar gevangenisstraf met aftrek van voorar rest heeft de procureur-generaal bij het gerechtshof in Amsterdam gisteren ge elst tegen een 31-jarige man uit Parama ribo voor zijn aandeel in een gewapende roofoverval waarbij op 13 december vo rig jaar één dode viel. Tegen een 21- jarige man en een 30-jarige vrouw eiste de procureur-generaal voor hetzelfde delict resp. acht en vijf jaar met aftrek. De grootste moeilijkheden zullen zich in Zuidoost-Azië voordoen. De samen stellers van het rapport hebben onder meer onderzocht, wat er zal gebeuren als de landen daar, binnen vijftig jaar de bevolkingsgroei tot stilstand zouden kunnen brengen en hun aandacht volle dig op de landbouw zouden richten. In 1980 zou alle grond van Zuidoost-Azië voor de voedselproduktie gebruikt moe ten worden- Per hectare landbouwgrond zou er meer kunstmest gebruikt moeten worden dan nu in Amerika het geval is. Zouden de landen in Zuidoost-Azië erin slagen, de landbouwproduktie zo drastisch op te voeren en de bevolkings groei te verminderen, dan moet er in het jaar 2010 nog altijd 50 miljoen ton eiwit en 500 miljoen ton graan per jaar wor den ingevoerd. De samenstellers van het rapport achten het ondenkbaar dat een dergelijke hoeveelheid graan - meer dan de totale produktie van de rijke landen op dit moment - vervoerd zou kunnen worden. Lukt het niet om in het eiwit- en graantekort te voorzien, dan zal al in de jaren tachtig in Zuidoost-Azië een grote hongersnood uitbreken, die zijn hoogte punt zal krijgen rond 2010. Het rapport becijfert, dat het aantal doden tengevol ge van de honger over die periode één miljard mensen zal bedragen. Hieronder zouden 500 miljoen kinderen zijn. Der gelijke rampen zullen, aldus het rapport leiden tot ernstige internationale politie ke spanningen en oorlogen. Terroristen hebben gisteren een Ar gentijnse majoor van het leger op straat vermoord in een buitenwijk van Buenos Aires. Zijn zoon, die de moord vanuit hun huis zag gebeuren, greep onmiddel lijk een geweer en begon te schieten. Hierbij doodde hij een van de aanvallers en verwondde er twee ernstig. Volgens de 19-jarige Lapka Doma heeft zij in juli de verschrikkelijke sneeuwman ontmoet aan de voet van de Mount Everest, toe zij haar tien jaks hoedde. Hij overviel haar van achteren en wierp haar in een drie meter verder liggende vijver, waarna hij vijf van haar jaks verslond. De politie, die door Lapka Doma gewaarschuwd was, vond vijf jakskeletten en twijfelt dan ook niet aan de waarheid van het verhaal. Gisteren is op de weg Utrecht-Den Bosch de 25-jarige dienstplichtig korpo raal J. A. M. van Roosmalen om het leven gekomen. Hij werd door een vrachtwagen aangereden toen hij op de vluchtstrook stond te wachten bij een militair voertuig dat defect was. Hij was op slag dood. den benoorden de Zandstraat niet ver antwoord is te achten. Hij zegt in te stemmen met de zwaarwegende argu menten van Amsterdam en wijst op de ernstige bestuurlijke gevolgen, die een verder uitstel met zich zou brengen. Uitstel van de beslissing en de afbouw betekent, dat de kosten als gevolg van bouwrente, hervattingsmoeilijkheden na ontmanteling en algemene loon- en prijsstijgingen nog zeer aanmerkelijk verder oplopen. Dit wordt dezerzijds niet meer aanvaardbaar geacht, aldus de be windsman. A. Het opschorten van de beslissing inzake de extra rijksbijdrage en daarmee van de verdere uitvoering van de werkzaamheden betekent, dat de bij de aanleg van het ondergrond se deel van de oostlijn betrokken aannemers-combinaties genoodzaakt zullen zijn hun bedrijven te ontman telen, in die zin dat zij gehuurde speciale apparatuur zullen moeten af stoten en werknemers zullen moeten ontslaan. Een eventuele latere her vatting van de werkzaamheden zou aldus grote moeilijkheden opleveren, in ieder geval tijdverlies en - naar te vrezen valt - aanzienlijk hogere kos ten. De uit één en ander voortvloei ende consequenties voor de reeds moeilijke werkgelegenheidssituatie in de Amsterdamse regio zijn bovendien van dusdanig gewicht, dat het ook om die reden opportuun is de conti nuïteit van de werkzaamheden te waarborgen. B. Uit het interim-rapport van het NEI betreffende de kosten-batenana lyse van de oostlijn kan niet worden afgeleid, dat het Geldersekadetracé aanmerkelijk voordelen oplevert bo- Het voorgaande, aldus minister Westerterp, leidt tot de conclusie, dat een verder ophouden van uitvoerende werkzaamheden benoorden de Zand straat niet verantwoord is te achten. Het drietal pleegde op 13 december vorig jaar een overval op een sigaren- winkel-annex giro-agentschap in Am sterdam. De 54-jarige winkelier werd met een mes in de borst gestoken. Zijn vrouw werd met een beitel dodelijk verwond. Uit de kas bleek achteraf 4500 gulden verdwenen te zijn. De rechtbank veroordeelde de mannen op 20 maart tot vijf jaar en de vrouw tot drie jaar nadat de Officier van Justitie straffen van tien, acht en vijf jaar had geëist. In het safaripark „Beekse Bergen” in Hilvarenbeek is gisteren een Grèvu-zebra ge boren. Het is de eerste keer dat dat daar gebeurde. Moeder Carla en haar kind (of het een zoon of dochter is, is nog niet bekend) maken het best. Hoewel het aantal kinderen tot 15 jaar dat aan kanker lijdt klein is verge-. leken, bij het totale aantal kankerpatiën ten, worden er in Nederland jaarlijks enkele duizenden kinderen behandeld, hoofdzakelijk wegens acute leukemie (bloedkanker), bottumoren, niertumoren of tumoren uitgaande van de zenuwcel len. Een aantal van hen kan na drie tot vijf jaar genezen worden verklaard. Juist omdat er de laatste jaren aan merkelijk schot komt in de genezings- mogelijkheden is besloten de zaak ver sterkt aan te pakken. Kanker bij kinde ren heeft jarenlang min of meer gelijk gestaan met: uitzichtloos en hopeloos. Op het ogenblik kunnen de behande lingsresultaten van bepaalde vormen van kinderkanker al beter worden genoemd dan die van kanker bij volwassenen. Zeer waarschijnlijk zal de volgende generatie de oplossing vinden voor het vraagstuk hoe met kanker kan worden afgerekend, zoals dat in het verleden gebeurd is met TBC en andere ziektes, aldus de drie gespecialiseerde kinderart sen die een vijfjarenplan hebben opge steld voor een versnelde, versterkte en (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG. De ministers van Defensie van Nederland, België, Denemarken en Noorwegen hebben de stuurgroep van deskundigen van deze vier landen op dracht gegeven een nader onderzoek in te stellen naar de financiële en economische consequenties van de vervanging van de Starfighters, waarmee de luchtmachten van de vier landen zijn uitgerust. Zoals bekend komen daarvoor de Franse Mirage F-l, de Zweedse Saab Viggen of een van de twee Amerikaanse typen die nu nog worden getest, de Cobra van Northrop, of de YF-16 van General Dynamics, in aanmerking. bestrijding, de NCRV heeft verscheidene grote inzamelingen op zijn naam staan, onder meer in 1950 de „Haak-in” actie voor het KWF, die onder leiding van Johan Bodegraven ruim drie miljoen opbracht. Nu 24 jaar later, is dezelfde Johan Bodegraven voorzitter van het actieco mité, dat-op 25 november zo’n driehon derdduizend mensen op pad zal helpen om huis aan huis financiële medewer king te gaan vragen. Dat gebeurt dan door tussenkomst van 1,700 plaatselijke actiecomité’s in 834 gemeenten die ook moeten zorgen -dat op 29 november 70.000 leden van telcommissies gereed staan om de opbrengst te tellen van de vier en half miljoen gift-enveloppe’s, die in die laatste novemberdagen huis aan huis worden bezorgd. Afgézien van de huis-aan-huis-actie, waarvan veel wordt verwacht, is er een gironummer (2747) voor de actie „Geven voor Leven” en de Nederlandse vereni ging van grammofoondetailhandelaren denkt door middel van een speciale grammofoonplaat een miljoen te kunnen bijdragen. De bakkers in havenstad Beira in Mo zambique hebben de produktie stopgezet, nadat 47 gevallen van voedselvergiftiging waren geconstateerd na het eten van brood. Pas nadat een onderzoek heeft aangetoond wat de oorzaak is, hervatten zij hun werk. In Afrikaanse wijken doet het gerucht de ronde dat de eerste levens behoeften als brood, suiker en rijst met opzet vergiftigd zouden zijn. Een Griekse rechtbank heeft giste ren het proces tegen de Amerikaanse piloot Donald McCusker voor onbepaal de tijd uitgesteld omdat de beklaagde had laten weten dat hij door ziekte niet aanwezig kon zijn. McCusker en 5 Griekse monteurs worden beschuldigd door nalatigheid een vliegtuigongeluk te hebben veroorzaakt, waarbij de 24-jarige zoon van Aristoteles Onassis om het leven kwam. «o JÏu ono ono o no o o no ono n wzw n zo nnw ozo w wzw z zw nw ono ono nnw Dit plan voorziet onder andere in de stichting van drie of vier gespecialiseer de centra, uitbreiding van het funda mentele kankeronderzoek, bevordering van studie en behandeling van leukemie (de bloedziekte die bijna de helft van alle kwaadaardige cellenwoekeringen bij kinderen vertegenwoordigt) en verbete ring van de begeleiding van de kinderen en hun ouders. De artsen kregen voor dit plan het fiat van de Wetenschappelijke Raad van het KWF. De gezamenlijke actie van KWF en NCRV die dit bedrag bijeen moet brengen wordt gevoerd door twee jubilarissen: het KWF bestaat 25, de NCRV 50 jaar. Het KWF heeft in die kwart eeuw meer dan honderd miljoen gulden bijeengebracht voor de kanker- Minister: „Aanleg metro moet doorgaan” Lissabon Locarno Londen Luxemburg geh. bew. onbewolkt onbewolkt licht bew. windstil 24 zzw nnw Amsterdam half bew. geh. bew. regen mist geh. bew. Den Helder half bew. Rotterdam Twente Vlissingen Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Kopenhagen geh. bew half bew. onbewolkt windstil zw. bew. w w zzo bew. windstil 12 zo zzw zw VOORUITZICHTEN VOOR DONDERDAG: Nu en dan buien en weinig verandering in temperatuur. Aantal uren zon: 1 tot 7. Minimum tempe ratuur: omstreeks 5 graden. Maximum tem peratuur: omstreeks 12 graden. Kans op een droge periode van ten minste 12 uur: 80 percent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 percent. WEERRAPPORTEN Hij wijst er op, dat de verantwoorde lijkheid van het rijk bij het metropro ject in eerste aanleg de vraag betreft of van rijkswege een bijdrage in de bouwkosten kan worden verleend. Deze vraag is, aldus het antwoord, reeds in 1970 bevestigend beantwoord. Volgens de minister is titans alleen actueel een bijdrage in de zogenoemde „foutraming” en ook noemt hij actueel een sterke kostenstijging naarmate de bouwtijd langer duurt. De PSP’er Van der Lek zegt teleurge steld te zijn over het antwoord van de extra tot gevolg hebben. Dit is één van de conclusies uit een nieuw rapport van de Club van Rome, dat volgende week in West-Berlijn in aanwezigheid van prinses Beatrix en prins Claus door de DEN HAAG. Als er niet binnen vijf jaar een noodzakelijke grootscheep se aanpak van de landbouw in de ont wikkelingslanden plaatsvindt, zal dat tot 1995 de dood van 200 miljoen kinderen De 43-jarige constructie-schilder G. van Haperen is gisteren verdronken in de Nieuwe Waterweg bij Rotterdam. Hij was bezig vanuit een aan een rijdende kraan vastzittende bak de huid van een bij Verolme afgemeerd zeeschip te zand stralen. Door nog onbekende oozaak kantelde de kraan, waardoor de schilder in het water terecht kwam. Volgens CRM-mtaisiter Van Doorn zal slechts in zeer beperkte mate toe stemming kunnen worden verleend tot verblijf van langere duur aan zigeuners. De opvangmogelijkheden zijn nog onvol doende, aldus de bewindsman in ant woord op vragen uit de Kamer. De Westduitse politie heeft gisteren in Bremen een omvangrijke wapenop slagplaats van de intussen grotendeels ontbonden Baader-Meinhofgroep ontdekt en een lid van de groep in hechtenis genomen. De politie kwam door de ont ploffing van een benzineblik op het spoor van de opslagplaats. Ruim vierhonderd afgevaardigden uit zeventig landen zijn gisteren in Genève begonnen aan een nieuwe radio- golflengteverdeling in Europa, Afrika en Azië. De bestaande verdeling voor Euro pa en Afrika wordt onbevredigend ge vonden door de grote toeneming van het aantal zenders, waarvan er veel com mercieel zijn. In haar woning aan de Kalverstraat in Stadskanaal is een 28-jarige vrouw door een onbekende man verkracht. Zij moest zich onder doktersbehandeling la ten stellen, maar liep geen ernstig letsel op. Het onderzoek naar de dader, die door het wc-raampje was binnengedron gen, is in volle gang. In het Zuidwesten van ons land zijn twee Siberische notekrakers waargeno men door de heer P. Blaakman uit Breskens. Deze vogels zijn 32 centimeter groot, hebben zwarte vleugels en een donkerbruin verenkleed met opvallend witte stippen. Voor het laatst werd deze vogelsoort in 1968 in ons land gesigna leerd. De stroomvoorziening in Bergen op Zoom, die gisteren voor het grootste gedeelte uitviel, was vanaf half acht gisteravond weer normaal. Bij diverse metingen is gebleken dat de schade veel minder was dan aanvankelijk gedacht en na koortsachtig werken van de her- stelploegen kon de elektriciteitsvoorzie ning weer op normaal peil worden ge bracht. De politie van Soest, die gisteravond plotseling geconfronteerd werd met een aantal uit de bossen afkomstige schoten, is bij het onderzoek naar de herkomst daarvan tot een nogal verrassende en onverwachte conclusie gekomen. Gezien het feit dat het jachtseizoen nog niet is geopend, vond men het raadzaam de schutter op te sporen. De schoten vielen met de regelmaat van de klok en bij het lokaliseren kwam men steeds dichter bij het gemeentelijk sportpark tot men even voordat er een nieuw schot klonk iemand hoorde roepen: „Op uw plaat sen”. Kort daarna stond de politie op de atletiekbaan van een plaatselijke sport vereniging en was er getuige van hoe opnieuw het startschot voor een atletiek, wedstrijd werd gegeven Het PvdA-Kameriid Kolthoff meent dat er sprake is van een jarenlange sabotage door de werkgevers bij invoe ring van informatieve etikettering. Hij zegt dit in vragen aan minister Lubbers van economische zaken, waarop hij bin nenkort in de Kamer antwoord hoopt te krijgen. KRAKOV (ANP). Prins Bernhard zal vandaag, op de tweede dag van zijn bezoek aan Polen, een bezoek brengen aan het landgoed Wojnowo, waar hij tot zijn twaalfde levensjaar met zijn ouders heeft gewoond'. Ook zal hij vandaag een bezoek brengen aan de hoogovens in Nowahuta. De prins heeft gisteren oude cultuur monumenten in Krakox bezocht. Hij bekeek het Wawelpaleis, waar de Poolse koningen hun residentie hadden, de uni- versiteit in de binnenstad van Krakov (waar Copernicus in de vijftiende eeuw studeerde), de kathedraal en een uit de elfde eeuw daterende zoutmijn, waarvan een gedeelte als sanatorium is ingericht. geh. bew. onbewolkt geh. bew. windstil zw. bew. half bew. regen £W. geh. bew. zw. bew. zw. bew. mist windstil 23 Bas Palmas half bew. z 28 zw. bew. windstil 28 onbewolkt z 23 WOENSDAG 9 OKTOBER Hoog water 8.55 uur en 21.27 Laag water 4.16 uur en 16.43 WOENSDAG 9 OKTOBER Zon op 6.53 uur onder 18.00 Maan op uur onder 14.52 uur regen zw. bew. zw. bew. Z.-Limburg geh. bew. half bew. licht bew. licht bew. half bew. regenbui geh. bew. zw. bew. regen zw. bew. regen half bew.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 2