Door zes arrestaties diefstallen opgelost ld Nappa kleding VELDHUIS Legaal verbouwen van woning biedt financiële voordelen K. Steijn winnaar schaaktoernooi politie Haarlem Suède sportMafe I 7 Afbreken dreigt bij clandestiene werkwijze Zeventig mille aan apparatuur gestolen 135 Wegencommissie bijeen 175,- Tyrolia Diagonaal Binding 1 I I I 109,- Pionier Ski-schoen Targa Ski-schoen SKI-SCHOENEN Intersport Ski-schoen I 1974 1 O OKTOBER PLA WS (Van een onzer verslaggevers) i i R VEERTIENDE KEER VELSEN De officiële inge bruikstelling van het nieuwe ge maal in IJmuiden is uitgesteld. Oorspronkelijk lag het in de bedoe ling van Rijkswaterstaat deze han deling in september te laten ver richten, later werd de maand no vember genoemd en nu zullen de feestelijkheden waarschijnlijk al tot het eind van het jaar worden uitgesteld. I t Nieuw gemaal IJmuiden later in gebruik A n (Van een onzer verslaggevers) 1 k (Van een onzer verslaggeefsters) voor dames en heren •n VELSEN. Deze week zijn door de politie een zestal mannen aangehouden en ingesloten in verband met een aantal diefstallen van radio- en televisietoestel len die in augustus werden gepleegd. Met de bouw van het gemaal is een bedrag gemoeid van meer dan tweehon derd miljoen gulden. B reestraat 12 Beverwijk Tel. 25629 49. I. 1 consumer)- De diefstallen vonden plaats bij Van Kampen in IJmuiden (ter waarde van 31.000 gulden), bij eenzelfde zaak in Beverwijk (ter waarde van 30.000 gul den) en uit een zaak in Uitgeest werd voor enkele duizenden guldens aan ap paratuur vermist. Als eerste werd een 24-jarige man uit Hilversum gehoord, die reeds was inge sloten naar aanleiding van een overval „De mensen die denken drie tientjes voor de vergunning te kunnen besparen gooien wel de premie weg. Terwijl bo vendien het gevaar bestaat dat hun ille gale bouwsels moeten worden afgebro ken, wanneer aan het licht komt, dat zij zonder vergunning hebben gebouwd. Er zijn echter ook tal van mensen, die eerst vragen wat zij mogen. Zij wenden zich daartoe tot openbare werken, het adres ook waar men zich moet vervoe gen met zijn verbouwplannen. Iedere morgen is er bij openbare werken van 11 uur tot 12.30 uur spreekuur, waar men gratis adviezen kan krijgen. Zodra een verbouwplan wordt inge diend voor het verkrijgen van een ver gunning, wordt bezien of het verlenen van een premie mogelijk is. Bovendien wordt ter plaatse bij de mensen thuis de zaak bekeken. Verder wordt voor de indiener van het plan onderzocht hoe deze het beste kan handelen om in de goede volgorde van het aanbrengen van Met de ingebruikstelling zal in IJmui den een lange bouwperiode worden af gesloten. Drie jaar geleden werd met bouwvoorbereidingen begonnen. In de afgelopen periode zijn tienduizenden ku bieke meters zand verplaatst en ver scheen er in een gigantische bouwput een ingewikkeld systeem van aan- en afvoerkanalen, pijpen en kleppen. Het merkwaardige is dat heel deze construc tie met daarin de vier grote pompen, die een gezamenlijke capaciteit hebben van honderdvijfitg kubieke meter per secon de, langzamerhand onder water is ver dwenen. Het enig duidelijk zichtbare is de hoge montagehal voor de reparatie van de pompen. Daarnaast vormt het gemaal een be langrijk instrument om de verzilting van de waterhuishouding tegen te gaan. Elke keer als er in de sluizen van IJmuiden schepen worden geschut, dringen tonnen en tonnen zout het kanaal binnen. Door dat het nieuwe gemaal over de moge lijkheid beschikt heel de dag water te lozen, zal in het Noordzeekanaal een constante westwaartse stroom ontstaan die het binnendringen van brak water zal tegenhouden. De beste binding volgens een test van de Duitse en Nederlandse tenbond. Speciale prijs: verbeteringen de hoogste premie te krij gen. De woning namelijk moet eerst i n orde zijn. Zo dienen ten eerste houten slaapkamers r HAARLEM. Op maandag 14 okto ber om twee uur ’s middags komt de raadscommissie voor waterstaat en we gen in het provinciehuis bijeen. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: wegenverslag 1973; inleiding door drs. S. Reidsma over ontstaan en functioneren van de waterschappen in Noord-Holland; inleiding over maatrege len bij gevaarlijke wegkruisingen door ir. J.W. van der Kieft. Reden van dit uitstellen is het feit dat Rijkswaterstaat eerst nog de vier gigan tische pompen die in het gemaal diep onder water zijn geplaatst wil uittesten. Daarvoor moet eerst het toeleidingska- naal op diepte zijn gebracht. Bagger- vaartuigen zijn hier dag en nacht mee bezig. Eerst bij een juiste diepte zal het mogelijk zijn de pompen genoeg water te leveren voor een testprogramma waarbjj de machines op volle kracht kunnen draaien. HAARLEM. Het was beslist geen verrassing dat Haarlems hoofdcommissa ris van politie A. Molenaar woensdag na afloop van de politie schaakkampioen schappen, de heer K. Steijn van het Velser politiekorps als kampioen kon huldigen. Het was voor Steijn de veer tiende titel in successie. Hij kreeg der halve opnieuw de wisselbeker mee, na met drie overwinningen en twee remises (tegen J. Biihrs en F. Bergsma) de concurrentie op veilige afstand te heb ben gehouden. VELSEN. „Het gebeurt nog maar al te vaak dat mensen thuis of in de schuur iets verbouwen zonder dat zij Het nieuwe gemaal ten noorden van het IJmuidense sluizencomplex wordt een belangrijke schakel in de waterhuis houding van Noordwest-Nederland. Door de afsluiting van het IJmeer, het toenemend waterverbruik en het feit dat grote delen van de provincies Utrecht, Noord- en Zuid-Holland op het Amster- dam-Rijnkanaal en het Noordzeekanaal zijn gaan spuien, maakten het al jaren geleden noodzakelijk de capaciteit om water te lozen bij IJmuiden te vergro ten. De mogelijkheden van de oude spuisluis werden onvoldoende geacht, vooral omdat deze sluis alleen bij laag water kan worden opengezet. Door de aanleg van een gigantisch gemaal kan Rijkswaterstaat het hoofd bieden aan de grote hoeveelheden water die naar zee moeten worden afgevoerd. op een alleenstaande man in Culemborg. Ook werden aangehouden: een 26-jarige man uit Heemskerk, een 27-jarige en een 25-jarige man uit Beverwijk en een 38-jarige Harderwijker. Zij zijn enk'ele dagen ingesloten geweest in het hoofd bureau van de politie Velsen, waarna zij voor de officier van justitie in Haarlem zijn voorgeleid. Verschillende mannen hebben beken tenissen afgelegd. De politie is nog niet in staat om te zeggen of er al of niet in samenwerking is gewerkt. Een 38-jarige Amsterdammer, die werd gehoord in verband met de heling van de gestolen goederen, is weer op vrije voeten ge steld. De goederen zijn nog niet achter haald, maar het onderzoek wordt voort gezet. met K-fit binnenschoen maat 3/13 i *>f| v. 135,voor met voorgeschuimde binnenschoen maat 3/12 v. 149,voor De 53 deelnemers waren naar sterkte in groepen ondergebracht. Zo kon het gebeuren, dat de reeds lang gepensio neerde hoofdstedelijke politieman K. Akkerman met zijn 78 jaren in de hoofdgroep werd ingedeeld. Hij kon in elk geval op een grote ervaring bogen en bezette een fraaie tweede plaats in de eindrangschikking. De heren G. van den Haak en Th. Deen hadden namens de Politie Sport vereniging Haarlem de organisatie in handen en hadden er voor gezorgd dat het in het conferentiecentrum van het hoofdbureau van politie vlot kon verlo pen. Eindstand invitatiegroep: K. Steijn (Velsen) 4 pnt., K. Akkerman (A’dam) 3 pnt, J. Bührs (A’dam) en P. Taanman (Den Haag) 2'/i pnt., F. Bergsma (Den Haag) 2 pnt., F. Glasbergen (Zoetermeer) 1 pnt. De verder groepswinnaars wer den: A. Wensvoort (Den Haag), J. Worp (A’dam), B. Boersma (Den Haag), W. Gijsbertsen (Den Haag), Th. Bijvoets (Haarlem), M. Vermeulen (Haarlem), H. Mihl A’dam) en H. van der Kamp (Utrecht). Alle winnaars ontvingen een herinneringsstandaard. met K-fit binnenschoen 3/6V2 QQ v. 110,— voor 7/13 v. 120,voor - -- daarvoor vergunning vragen. Zij zijn bang, dat wanneer wel vergunning wordt gevraagd, dermate eisen worden gesteld, dat het werk duurder wordt, dan zij van plan zijn uit te geven. Maar zij vergeten, dat in veel gevallen een premie voor woningverbetering wordt verleend, zodat die verbouwing hun toch - duurder uitkomt, als zij illegaal aan de gang gaan.” Aan het woord is wethouder Ockeioen, die wij vroegen naar de g^ng van 'zaken bij verbouwingen en het ver lenen van premies daarvoor, in deze gemeente. Marktpleingalerij IJmuiden j Telefoon 02550- 1 6613 vervangen te worden, waarbij als maximum eis drie slaapka mers worden gevraagd. Vervolgens dient er dan een badcel of douchecel te zijn, alvorens andere verbouwingen voor een premie in aanmerking kunnen komen. Als voorbeeld van te verkrijgen maxi male premie wordt genoemd een ver bouwplan roef betrekking tot slaapka- mersaccommodatie, douche, keuken en schuur, waarvoor een uitgave geraamd wordt van ongeveer 14.000.- De premie daarvan bedraagt 30 procent, hetgeen gelijk is aan 4.200.-. Daarbij komt dan aan toeslagen ongeveer f 750.-, zodat men een totaal premie in handen krijgt van 4.950.-. Geen premie wordt verleend voor acherstallige onderhoud, zoals het ver nieuwen van ramen en kozijnen en ook niet voor modernisering van de woning. Een uitzondering daarop vormt het vernieuwen van de keuken, mits deze nog in dezelfde toestand verkeert als toen de woning werd opgeleverd. Bij openbare werken verzekerde men ons, dat altijd gepoogd wordt de mensen op voor hen voordelige wijze te helpen door een zo voordelig mogelijke con structie te adviseren. Er zijn namelijk vandaag de dag hele goede vervangende materialen. Teneinde de aanvragers op weg te helpen wordt niet alleen goede voorlichting gegeven, maar worden zelfs schetsjes voor hen gemaakt om enig houvast te krijgen. Dit alles vanzelfspre kend moet voldoen aan het gestelde in de bouwverordening van de gemeente Velsen. Deze premieregeling geldt overigens niet alleen voor particuliere woningbe zitters, maar ook voor woningbouwvere nigingen en naamloze vennootschappen. Bovendien kunnen degenen, die de 65 jaar gepasseerd zijn en de mensen boven 60 jaar, die niet meer aan het arbeids proces deelnemen in aanmerking ko men voor een premie, wanneer zij cen trale verwarming wensen te laten aan leggen, mits het hun eigen woning be treft. tel. 023/3208» Een meeslepende slaapkamer- meubelshow die elke interieurllefhebber gezien moet hebben! (ADVERTENTIE)

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 7