GELIJKSPEL IN ALICANTE TEGENVALLER BARCELONA ZOCHT RUST OP Hughes: Geld genoeg Rab: VOORSPRONG GING WEER SNEL VERLOREN4-1 Eredivisie in cijfers Minieme winst AZ ’67 Weer Belgische belangstelling voor Marijt „Dit was geen voetbal; dit was vechten” Rij 17 4 13 id r 1 ■s Uitverdedigen ant J 1 1 Ss af g 9 NIÉT' «F I HML - at. üSrf.. VJ T 18 SP0R1EF L26 'a?; B Michels: rust HAARLEM TOONDE TOMELOZE INZET (Van onze sportredactie) hull Ton Marijt: naar België? Van den Berg, die'vaak diep in de Uirecht-defensie p enetreerde, wordt hier afgestopt door doelman Henriksen. Telstar maakte te veel fouten (Van onze sportredactie) L MARC SERNé. THEO KLEIN Opstellingen Scheidsrechter Geurens, 3000 toeschouwers. 0 96 ?eweg toe- gen. In de resterende 85 minuten bleef de coördinatie zoek. Dat de Rotterdam mers er niettemin slechts drie goals bijschopten. was voornamelijk te danken aan keeper Paul van der Meeren, die in directe duels met Venneker, Van Stave ren en Heijerman meer dan eens red ding bracht. Nu moet worden gesteld dat Haarlem dat toch wel afdwong. Hoewel het elftal van Hughes er qua ophouw en organisa tie even weinig van terecht bracht als De enige keer dat Utrecht nog op een gelijkspel leek af te gaan was diep in de tweede helft. Cabo passte op de opeens vrijgelopen Van Veen. Maar de goed uit zijn doel gekomen Boersma ontnam de formatie van Rab ook deze kans. inkoppen. Boersma, die zich vaak niet al te klemvast toonde maar zich ook in het verdere verloop van de wedstrijd onder scheidde door enkele knappe reddingen, sloeg de op hem afkomende bal echter corner. 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 6 4 3 4 2 2 2 2 2 1 1 1 1 1 1 0 0 0 o 2 3 1 3 3 3 2 2 3 2 2 2 1 1 2 ntek is t 8—14 5—16 5—17 5— 18 6— 19 0 0 1 1 1 2 2 2 2 3 3 3 4 4 4 5 >5 5 14 14 12 10 9 9 7 7 7 6 8 5 4 4 4 3 3 2 ALKMAAR (ANP) Go Ahead heeft zijn plannen om in Alkmaar een punt te veroveren niet kunnen verwezenlijken. Het verloor met minimaal verschil. Ny gaard zorgde in de 32ste minuut uit een door Meister genomen hoekschop voor de enige treffer van dit povere duel. Ook na dat doelpunt bleef Go Ahead gegroepeerd voetbal spelen, waardoor AZ slechts geringe speelruimte kreeg. De Alkmaarders, die gebukt gaan onder een chronisch gebrek aan fitte aanvallers, hebben vergeefs gepoogd dat euvel weg te werken door veel ijver te tonen. Doordat Vredenburg bij de warming up geblesseerd raakte moest Hoogesteger, Maar op het moment dat de niet altijd even vlekkeloos ingrijpende scheidsrech ter Geurens op zyn horloge keek om voor de rust te fluiten, sloeg Haarlem dan toch toe. Een afgeslagen schot van Van den Berg kwam voor de voeten van Sadek die beheerst voor een lage af- standschuiver koos, die buiten bereik van Henriksen („mijn uitzicht werd be lemmerd”) in het doel verdween. Voor die van De Graafschap-Feye- noord was geen tijd meer. Michels dirigeerde zijn ploeg met een rustig doch dwingend „vamos” naar de ge reedstaande bussen. Voor praten was geen tijd. Slechts een enkelé handte kening aan een van de weinige be langstellenden kon eraf. jMichels wil de zijn spelers zo snel mogelijk ver wijderd hebben van het „strijdtoneel” en terwijl de twee bussen met be stuursleden en andere officials rich- 127 ourani 26— 6 22— 5 28— 5 14— 4 9— 6 12— 14 13— 10 13—10 6— 8 7— 12 6—13 8— 9 FC Utrecht, was opmerkelijk dat Haar lem dit keer een opvallende strijdlust en inzet demonstreerde. Een voetballer als Boszhard, Van Oudenallen had de groot ste moeite met hem, assisteerde zelfs in zijn eigen defensie, terwijl er ook in andere linies de bereidheid bestond om elkaar te helpen in situaties waar gevaar dreigde te ontstaan. Dit was ook de reden dat Haarlem, in de eerste helft al, een veldoverwicht creëerde. Wentink profiteerde daar bijna van toen hij een hard afstandschot tegen de kruising van paal en lat joeg. Daarna kwam Haarlem weer in moeilijkheden toen op een voorzet van Hildebrand door de Haarlem-defensie niet werd gerea geerd en Van Veen volkomen vrij kon HAARLEM. Het interview dat wij zaterdag met Haarlem-speler Ton Marijt heb ben gepubliceerd is bij Haarlem-trainer Barry Hughes duidelijk verkeerd aangekomen. Marijt constateerde in het bewuste verhaal onder meer dat Hughes de spelers meer in hun waarde moest laten. In plaats van de verantwoordelijkheden en daardoor de schuld voor de slechte resultaten van het Haarlem-elftal bij zichzelf te zoeken geeft hij nu de pers de schuld. Zo wist hij: „Met jullie wil ik niets meer te maken hebben. Jullie schrijven Haarlem kapot en zorgen dat het publiek wegblijft”. En even later: „Je hebt ze achter je ellebogen en ik heb maling aan je. Mij schrijf je niet weg. Wie ben je eigenlijk? Mijn bankrekening is wel wat hoger dan die van jou”. hebben, de aantrekkelijkheid van het komende duel, want niet alleen de Spaanse kampioen als tegenstander van Feyenoord is interessant, het „Nederlandse” Barcelona met enkele oud-Ajacieden tegen de Rotterdam mers geeft het duel zo’n pikant trek je. zeggen dat het ergste nu voorbij is. Inderdaad, het ergste. Daaruit kan worden geconcludeerd dat hij nog niet helemaal honderd percent is, maar dat kleine beetje betekent nau welijks iets voor hem”. Terugblikkend over de qua resul taat tegenvallende 0-0 bij Hercules Alicante zei Michels: „Als je -alleen naar de uitslag kijkt, is het inderdaad een tegenvaller. Uitgaande van de wedstrijd kun je zeggen dat het de juiste uitslag is. De tegenpartij speel de kundig op de man, gaf geen centi meter ruimte. Het was derhalve ook vaak een pittig, hard duel. In zo’n wedstrijd gaat het om het maken van een doelpunt. Maak je dat, dan heb je geen moeilijkheden, ook niet tegen een felle, verdedigende opposant. Ge beurt dat niet, zoals zaterdag, dan kom je niet uiit de omstrengeling”. Johan Cruyff, de man die het suc ces van Michels en Barcelona voor zo’n groot deel bepaalt, maakte een vermoeide en licht verkouden indruk. Liet zich dan ook in de zachte stoelen wegzakken en zei enigszins olijk: „Hoe je het ook bekijkt, Nederland wint”. En daarmee verklaarde hij, wellicht zonder er zelf erg in te ROTTERDAM-DEN HAAG (ANP) Geheel volgens het inmiddels be kende strijdplan van Rinus Michels zocht CF Barcelona gisteravond na aankomst op het Rotterdamse vlieg veld Zestienhoven de rust op. Het aanvankelijk geplande verblijf van Feyenoords tegenstander in de tweede ronde van het Europese bekertoernooi voor landskampioenen in het luxueu ze Rotterdamse hotel Hilton werd geruild voor het niet minder duur ogende Bel-Air in Den Haag. Op Zestienhoven wilden vooral Johan Cruyff en Johan Neeskens, die zater dag in de Spaanse competitie weer een hele wedstrijd speelden, de tele visiebeelden van Ajax-Roda JC zien. Geschokt door de snelle openingstref fer van Telstar vervolgde Sparta met een vrij behoudend concept. Heijerman bleef in eerste aanleg achter de voor hoede spelen, waardoor de Rotterdam mers in feite slechts met twee spitsen, Venneker en Van Staveren, opereerden Die ingetogenheid was echter misplaatst, want zodra de ploeg van Leo Steegman pressie uit ging oefenen op de Telstar- veste kwam de kwetsbaarheid van Tel star aan het licht. Eenmaal nog was Telstar echt gevaarlijk, Doesburg kon een pass van Jonker naar Couperus in tweede instantie onderscheppen, voordat Venneker in de 37e en de 40e minuut voor afstand zorgde. Zijn eerste doel punt, uit een voorzet van Jansen, kopte hij in, terwijl zijn tweede produktie oog in oog met Van der Meeren tot stand kwam, nadat de Telstar-verdediging die eigenlijk rust moet houden, toch spelen. Een uur hield hij het vol. Hij werd opgevolgd door reserve-ausputzer Spelbos, die samen met twee middenvel ders (Vosmaer en Meister) de gebrekkige aanvalslinie van de Alkmaarders vorm de. situatie verergerde alleen de gele kaart die Fred toen hij scheidsrechter ROTTERDAM. Het zag er zo veel belovend uit: de eerste de beste aanval van Telstar was al raak. Direct vanaf de middenstip belandde de bal bij de opge komen Hans Driesen, die Kees van Kooten op maat bediende. De vierkante spits liet de vastgenagelde Pim Doesburg met zijn kopbal kansloos- Een 10 voorsprong voor een volledig Telstar te gen een gehandicapt Sparta (zonder de geschorste Van der Veen en de gebles seerd Skipper), dat de laatste weken bovendien geen aanvaardbaar niveau be reikte. Vorige week nog leden de Rotter dammers tegen De Graafschap een pi kante 10 nederlaag. Fred André: „Toch mag niet alle schuld op de achterhoede worden ge schoven. De hele ploeg draaide gewoon niet goed. Het was voor ons bijna onmo gelijk om behoorlijk uit te verdedigen. Het kwam veel voor dat de middenvel ders op gelijke hoogte met ons stonden. De linies liepen te vaak in elkaar over. Daarbij kwam nog dat er veel balverlies werd geleden.” De Veiser voorstopper had geen ongelijk. Feit bleef echter dat de afgang door de missers van de laatste linie werd ingeluid. Dat later het hele team in de malaise zou gaan delen, maakte de zaak alleen nog maar triester. ting Rotterdam kozen draaide de bus met de spelers richting Den Haag. Eenmaal daar aangekomen bleek de bereidwilligheid tot praten ruim schoots aanwezig. Michels uitgebreid over voorbije wedstrijden, kortaf over de te wachten ontmoetinge wilde niets loslaten over de vervanging van de voor drie EC-duels geschorste Marcial. Over de meest voor de hand liggende vervanging, de plaatsvervan ger, de twintigjarige Migueli durfde hij, omdat hij hem nog niet goed genoeg kent, geen oordeel te geven. „Op het moment dat wij hem koch ten, moest hij voor twee jaar in dienst. Wij hoopten dat dat in de buurt van Barcelona zou zijn, maar neen. Hij moest nota bene naar Afri ka. Hij speelt nog kort, ongeveer twee weken, bij ons en over zijn capaciteiten kan ik nog geen afge rond oordeel uitspreken. Laat staan of hij dinsdag Marcial vervangt”, al dus het probleem omzeilende Michels. Neeskens die zaterdag in de eerste helft „een flinke oplazer tegen zijn been kreeg” (Michels) zal er volgens de ex-Nederlandse bondscoach weer volledig tegenaan kunnen. „Hij heeft die test goed doorstaan en ik mag Alles wees erop dat de 5500 toeschou wers op Spangen een nieuwe afgang van hun club zouden beleven. Dat die angst ongegrond was werd al snel duidelijk. Welgeteld vier minuten nadat Van Kooten de score had geopend joeg Nol Heijerman de bal aan de andere kant in het net. Het was niet zo zeer die treffer, als wel de manier waarop hij tot stand kwam, die de Rotterdamse aanhang weer hoop gegeven moét hebben. In een snelle aanval bediende de actieve Hans Venneker de opsprintende Heijerman, die zowel Bischot als Zwaan nog voor zich had. Beide verdedigers bleven ech ter als zoutpilaren staan, waardoor ook de niet uitgelopen Paul van der Meeren kansloos was: 11. Go Ahead behield door het uitblijven van verdere Alkmaarse doelpunten de hoop het oorspronkelijke uitgangspunt alsnog te kunnen bereiken. Dat bleek een illusie, mede doordat Go Ahead Van Marwijk, die kort voor het beginsignaal geblesseerd raakte, moest missen. Scheidsrechter Beukman, 9000 schouwers. In de tweede helft (waarin Doesburg wegens hoofdpijn werd vervangen door Mom) bleef er helemaal weinig meer van het Telstar-elftal over. Op het door een plensbui nog moeilijker bespeelbare veld lieten op den duur zelfs gedepri meerde werkers als Bijl, Jonker en Hel ling na rust het dichtst bij een goal het afweten. Zijn inzet werd door Balkestein van de doellijn gehaald. Trainer Joop Castenmilier: „Telstar had het in de eerste helft al verknoeid. Het spel liep bij ons over te veel stations. Het werd een soort speeltuinvoetbal, veel getik en weinig resultaat. Voeg daarbij de per soonlijke fouten en het is duidelijk waardoor we de mist in gingen”. Telstar: Van der Meeren; Driesen. André. Zwaan en Bischot; Bijl, Helling en Jonker- Schoonewllle Van Kooten en Couperus. Teo- schouwers: 5500. Scheidsrechter: Frans Derks. Utrecht kon hier eigenlijk ook na de rust maar weinig tegenover stellen. Wel werd het elftal gehandicapt door een aantal blessures, zo moest de gekwestste Wilschut tot diep in de tweede helft spelen voordat Rab hem kon vervangen door de jeugdige Overeem, maar echt uitgespeelde kansen waren er nauwe lijks. De Haarlem-defensie, met „nieu weling” Vrijthof (die goed voldeed) op de plaats van de op het middenveld opererende Huyg, had weinig moeite om de doorzichtige Utrecht aanvallen on- sphadelijk te maken. Rab: „Het is na tuurlijk een droevige zaak als je met dit matige voetbal van beide kanten dit resultaat moet incasseren. Dat is ergens wel veelzeggend.” Heijerman kreeg de goal als het ware op een presenteerblaadje aangeboden. De drie betrokken Velsenaren dachten alle maal van elkaar dat de ander wel in zou grijpen, dus gebeurde er gewoon niks. De voorsprong was verloren gegaan met hetzelfde gemak als men hem ge kregen had. Die gebrekkige samenwer king in de achterhoede was typerend *oor het optreden van Telstar op Span- Ook de totstandkoming van de vierde treffer sprak halverwege de tweede helft nog boekcielen over de organisatie binnen Telstar. Uitblinker Salfischber- gen kon de volkomen vrijstaande Van Staveren moeiteloos bedienen. Van der Opstellingen. Sparta: Doesburg (Mom); Jansen, Balken- stein, Visser en Meutstege; Van de Munnik. Salflschberger en Walbeek; Heijerman, Ven neker en Van Staveren. NAC-PSV 0-4 Excelsior-Wageningen 1-0 Sparta-Telstar 4-1 MW-FC Twente 2-4 FC Den Haag-FC Amsterdam 2-1 Ajax-Roda JC 6-1 De Graafschap-Feyenoord 1-6 AZ’67-Go Ahead Eagles 1-0 Haarlem-FC Utrecht 1-0. PSV Ajax Feyenoord FC Twente FC Den- Haag Roda JC Sparta AZ’67 Excelsior Telstar De Graafschap 7 FC Amsterdam 7 Wageningen MW FC Utrecht Haarlem G.A. Eagles NAC Programma voor zondag: Wagenin- gen-NAC, Telstar-Excelsior, Twente- Sparta, Amsterdam-MW, Roda-Den Haag, Feyenoord-Ajax, Go Ahead-De Graafschap (zaterdag), Utrecht-AZ, PSV-Haarlem. Meeren kwam nog wel uit zijn doel, maar zijn stomp naar de bal kwam net iets te laat om een doelpunt te voorko men: 4—1. Sparta-trainer Leo Steegman: „Het ging vandaag veel beter dan tegen Wageningen. We hebben de persoonlijke fouten van Telstar goed afgestraft. Sal- fischbergen was een versterking, terwijl Venneker en niet alleen met zijn twee goals aan de overwinning heeft bijge dragen”. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Hoewel de transfer van Haarlem-verdediger Ton Marijt naar de Belgische vereniging Lokeren dit seizoen, na allenlei moeilijke onder- handelingen, is afgeketst, is de Belgische belangstelling voor hem niet afgenomen. Terwijl Marijt ook op de verlanglijst van Cor van der Hart (Standard Luik) staat zou er gistermiddag bij Haarlem- Utrecht opnieuw een bestuurslid van Lokeren komen. De Belgische club wil de onderhandelingen voor Marijt zeker heropenen. Tenslotte heeft de 26-jarige voorstopper ook enorm profijt getrokken van zijn opvallende optreden in de wed strijd Haarlem-Feyenoord. Trainer Wiel Coerver is zeer gecharmeerd van de kwaliteiten van de Haarlem-speler. Haarlem: Boersma - Wentink. Hoeben, Ma rijt, Vrijhof - Van den Berg, Huyg, Van Duivenbode - Pot, Sadek, Boszhard. FC Utrecht: Henriksren - Hildebrand, Adri- aanse, Van Oudenallen, Kronshorst - Wilschut (Overeem), Cabo, Oostrom, Van Staa - Wery, Van Veen. voor de zoveelste keer niet de juiste dekking had gegeven. De situatie verergerde alleen maar door de gele kaart die Fred André opliep toen hij scheidsrechter Frans Derk opzij duwde. Na zijn onprettige ervaringen met Van Hanegem en Flin- kevleugel had de Bredase arbiter zich kennelijk voorgenomen niet meer aan zich te laten plukken, wat André waar schijnlijk op een schorsing zal komen te staan. Dit seizoen liep de Telstar-voor- stopper („Derks liep zelf tegen mijn hand aan toen ik hem erop wilde wijzen dat de vrije trap verkeerd genomen was.”) al eerder een gele kaart op tegen AZ, wat hem op één wedstrijd kwam te staan. HAARLEM. Vrijdagavond hield Haarlem-trainer Barry Hughes tegen zijn spelers een nogal „harde” speech die nog eens duidelijk accentueerde in wel ke penibele situatie Haarlem eigenlijk terecht was gekomen. Hughes maakte zijn spelers voor rotte vis uit en vertelde hen dat het hem helemaal niets kon schelen hoe ze over hem dachten maar wie niet zou voldoen zou eruit geschopt worden en kon zijn geld gaan halen. Het was duidelijk de poging van een trainer, aan wie de slechte resultaten toch wel zijn gaan knagen, om zijn voetballers voor de vierpuntenwedstrijd tegen FC Utrecht geladen in het veld te brengen. Die tendens was tijdens Haarlem- Utrecht ook voelbaar. „Dit was geen voetbal wat hier vanmiddag gespeeld werd”, wist FC Utrecht-trainer Jan Rab ook later, „dit was vechten. Het ging er zowel voor Haarlem als voor ons om dat we niet zouden mogen verliezen in deze wedstrijd. Wat ons betreft had dat ook niet nodig geweest. Op het moment dat Haarlem achter al een paar keer ge vaarlijk wankelde, hebben wij deze wedstrijd toch weggegeven.” I

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 13