Meespelen Rami jak tegen CF Barcelona nog onzeker DE GRAAFSCHAP OPVALLEND LIEF VOOR FEYENOORD: 1-6 Volleyballers SPORT?®» verloren weer Winst Nastase en Newcombe Bloem-Jacobs toch in finale I al een hele tijd zin SPOffllEFj F Philips kleuren televisie I n Zin in Twin. I 1 'i iiii I'°o' BROSENS MET GERING VERSCHIL OP MOYENNE GEKLOPT Wk in Mexico een miljoen gulden aan prijzen fiBr M Mv* 1 7 4 SPORT ■MH f Je wacht niet langer. Je hebt zin in Twin, ’n Pittig halfzwaar sjekkie uit ’t groene pakje. v''\ - 1, (Van onze sportredactie) t. >0 BERT BREVOORD. Van Bracht maakt einde Nederland (Van onze sportredactie) Van Bracht: toch nog benauwd (ADVERTENTIE) het duel (ADVERTENTIE) I ■•s I k d 4 3 3 3 3 2 2 1 2 2 2 2 2 2 1 0 0 0 16 16 15 15 14 13 11 11 11 11 10 9 8 8 8 8 5 5 4 Brosens, die nog nooit een grote titel wist te veroveren, het af en toe ook met zijn zenuwen te kwaad kreeg. In een moeizaam gevecht tegen titel verdediger Doggen (6055 in 76 beurten) Het enige wat het soepel draaiende Feyenoord - alleen Kreuz kon niet in zijn ritme komen en zal het in deze vorm moeilijk hebben om Schoenmaker 90 minuten op de reservebank te houden - verweten kan worden is dat het kar wei al niet vóór de rust werd afge maakt. Bijna brak die nalatigheid de Rotterdammers zuur op, want het in de ons zeker onderschat. Dat is dan mooi meegenomen 0,969; 6 Doggen 4, 7, 0,905; 7 Teegelaar 4, 6, 0,801; 8 Popeyus 4, 7, 0,766. Popeyus degradeert. Ger Slot en Peter Nieuwenhuis veroverden in het sportpaleis Ahoy het Nederlands kam pioenschap koppelkoers voor amateurs. Het Nederlands rugbyteam won van West Duitsland met 32-21. 1 i- )e er d, jn te >rs- en- ;ch, tel den, ar- 8. .5. s- •s. 20. Is- TS. es- lat ma tar re aal rse loml □OOQQQQ oQaaaool aaaaaao. QOQQQQQ 4 aaaaaaa aQDOOQQ QQtJQOa aaaaaaa aaaaaaa □000000 □QQOQOQ aaaaaaa □Q3QQQG 3000000 300000-, aonaooa OOOQOOO aooar aaaai aaaai-- QOQOQQQ - OQÜQOOO OOOOOOO acBoooo g- g- rt, an im de ch de de Ifs 1st al N- >00 en ir- ■n- eg. iet >ch 1). 65. 83. en >00 ste ze tte :h- ter n- 3 m 2, s, le re sn st et et m ig ER 10. >0. an 00 id ór a- eg a- e- :e d le t FtI'T-i T 4 1 Toen hij daarin in zeven beurten veer tien caramboles wist te scoren leek Van Bracht verlamd van de zenuwen te ra ken. In 23 beurten kwam hij niet verder dan de zeer schamele score van tien caramboles. Pas toen Brosens, kennelijk verrast door het uitzicht dat hij plotse ling op de titel kreeg, helemaal vast kwam te zitten, kon Van Bracht aarze lend dichterbij kruipen. BERGEYK. Toen de kleine Tiest Brosens uit Breda zaterdagmiddag Hen- ny de Ruyter vanuit een vrijwel hopelo ze positie toch nog wist te kloppen, haalden de organisatoren van het natio naal kampioenschap driebanden in Ber- geyk opgelucht adem. Zonder die zege van Brosens had Rinie van Bracht al op de voorlaatste dag de titel kunnen grij pen en dat zou dit kampioenschap van een echte finale en een vol huis op de zondagmiddag beroofd hebben. Niemand hield het echter voor mogelijk dat Bro sens Van Bracht in de finale werkelijk voor problemen zou kunnen plaatsen. De Waalwijker kon zich op grond van een beter moyenne zelfs een nederlaag met een carambole of elf verschil tegen Bro sens permitteren. Op het circuit van Brands Hatch haalde Bob Evans de Europese titel formule 5000. Gethin werd tweede. Maar zijn donkere tegenstander uit Breda wilde daarna, net als zaterdag tegen Van Brachts clubgenoot De Ruy ter, nogal eens zijn mentale kwaliteiten tonen: in de 35ste en 36ste beurt produ ceerde hij negen caramboles en dat bracht hem weer op afstand van zijn tegenstander. Van Bracht wist echter terug te slaan nu hij gezien had dat Feyenoord wachtte dan ook niet lang met het laten aanrukken van de slacht bank. Peter Ressel tilde de Rotterdam mers binnen een kwartier naar 2-0. Eerst wachtte hij genadeloos een enorme blunder van de zeer zwak spelende ver dediger Overgoor af en vervolgens schoot hij raak na in samenwerking met Kristensen een model-counter te hebben uitgevoerd. Graafschap-trainer Tennis sen: „Als we met zijn allen voor één ding hebben willen waken, dan was het voor een vroege achterstand. Dat is dus duidelijk niet gelukt. En als het eenmaal zover is dat Feyenoord kan gaan tikken, kun je het wel vergeten”. Brosens daarentegen stapte ontspan nen naar het biljart. „Voor mij is het al meegenomen dat ik dankzij mijn tweede plaats over twee maanden mee mag doen aan het Europees kampioenschap driebanden in Rotterdam”, verklaarde de 46-jarige Bredanaar voor de finalepartij. In Amsterdam dolf de Nederlandse ploeg ritmisch gymnastiek het onderspit in met Tsjecho-Slowakije: 105.59-109.90. Een toch wel opgeluchte trainer Coer- ver: „Ik heb van De Graafschap vrijwel niets gezien. Als onze jongens hun tan den op elkaar hadden gezet en 90 minu ten voluit waren blijven gaan was het misschien wel 10-1 geworden”. Woorden waartegen Coerver’s collega Teunissen weinig kon inbrengen. „Het was alle maal beneden de maat helaas. Ik had er meer van verwacht dan dit”. DOETINCHEM. Feyenoord, dat zich na de met bijna onthutsend gemak tot stand gekomen monsterzege tegen De Graafschap (6-1) schielijk terugtrok in het KNVB-sportcentrum in Zeist, zal dinsdagavond tegen CF Barcelona wel licht niet kunnen beschikken over Mla- den Ramijak. De Joegoslavische verdedi ger van de nationale kampioensploeg heeft nog behoorlijk last van de enkel blessure die hij bijna drie weken gele den opliep in de uitwedstrijd van Feyen oord tegen het Noordierse Coleraine. De Roemeen Ilie Nastase heeft in Barcelona de enkelspelfinale gewonnen. Hij versloeg de Spanjaard Manuel Oran- tes met 8-6, 9-7, 6-3. De Francaise Na- thallie Fuchs won de damesenkelspel- finale van de Britse Glynis Coles met 7- 5, 6-3. Het damesdubbelspel was voor Lucie Beaven (VS) en Isabelle Fernan dez (Col.) Zij versloegen met 7-9, 10-8, 6-2 de Tsjechische combinatie Tomano- va-Kuzehulova. Het Aziatische hockeyelftal versloeg in Jullundur met 1-0 een bondsteam van India. De uitslag van de tweede serie k 2 - 500 meter: 1. Laabs-Hellige (Wdl) 1.40.31 2. Bloem-Jacobs (Ned) 1.41.90, 3. Obors- ki-Sledziewsk'i (Pol) Arend Bloem en Lo Jacobs waren er eerder - evenals Ans Stormink - niet in geslaagd zich direct voor een finale te plaatsen. Ans Stormink schoot te kort in de halve finales k-1 500 meter. Haar serie leverde een overwinning op voor de Westduitse Irene Pepinghege, voor France Petit (Fra) en Gundula Unger (Oos.). SYDNEY(UPI,REUTER). De Au straliër Jobn Newcombe heeft de here- nenkelspelfinale van het internationale toernooi om de indoorkampioenschappen van Australië in Sydney gewonnen. Hij versloeg de Amerikaan Cliff Richey met 6-4, 6-3, 6-4. Newcombe mocht hierdoor een winstsom van 10.000 dollar incasse ren. De toestand van Jos Coler, de oud-voorzlt- ter betaald voetbal van de KNVB die donder dagmiddag na een hartaanval werd opgeno men in een Rotterdams ziekenhuis, is rede lijk. De Engelsman Peter Oosteruis bracht het open Italiaans golfkampioenschap op zijn naam. O Kortsnoj en Karpov kwamen overeen hun afgebroken dertiende partij in de schaaktwee kamp zonder verder te spelen remise te geven. Hoewel er voor Van Bracht, die zes gewonnen partijen lang een constante goede vorm gedemonstreerd had, dus geen vuiltje aan de lucht leek, zag het er in de zenuwslopende slotpartij tegen Brosens toch geruimte tijd naar uit dat hij opnieuw aan zijn niet zó sterke wedstrijdmentaliteit ten onder zou gaan. Dat gebeurde net niet, al verloor Van Bracht wel. De winstpartij van Brosens was net voldoende voor Van Bracht om hem in moyenne voorbij te streven. Rinie van Bracht, de nieuwe kampioen die zich in Bergeyk lang als de underdog presen teerde na zijn teleurstellende optreden in de driebandeninterland van twee we ken terug tegen België, heeft op de finaledag de favorietenrol kennelijk als een zware last gevoeld. Opstellingen De Graafschap: Doornebosch; Schoenaker, Zaaijer, Van Londen en Overgoor; Veen, Hiddink en Koenders; Hazelhekke, De Jonge en Nanlohy. Feyenoord: Treytel; Ramijak (Olsen), Schneider, Everse en Vos; De Jong, Jansen en Van Hanegem- Ressel, Kreuz en Kristensen. Scheidsrechter: Hoppenbrouwer, 13.509 toe schouwers. Dick Schneider stuit Graafschap-spits Gerrie de Jonge, de enige speler van de oostelijke ploeg die negentig minuten lang bereid bleek voor een goed resultaat te knokken. Het duurde toch tot de 53ste beurt voor de nieuwe kampioen voor het eerst een voorsprong kon nemen. Hij kwam toen ook op 50 caramboles en wist zich op dat moment zeker van de titel. „Toen ik dat besefte was ik op”, verklaarde Van Bracht na afloop. Hij verloor de partij dan ook met 60-57 in 62 beurten. Zijn betere moyenne (een nieuw natio naal record) bezorgde hem het kampi oenschap. uit de eerste helft van de vorige compe titie het slecht deed, werd toch duidelijk dat Everse op die belangrijke plaats nog te kwetsbaar is. Daarom kwam het ook niet ongelegen dat Wiel Coerver in de tweede helft John Steen Olsen als vervanger van Ramijak in het veld kon sturen. Olsen bewees op het middenveld dat hij gedu rende de periode dat hij geblesseerd was het ritme niet is kwijtgeraakt. Mocht Jansen inderdaad voorstopper worden in het duel met de Spaanse miljoenenploeg dan is Olsen automatisch de derde man voor het middenrif, naast Van Hanegem - zijn koppeling aan Johan Neeskens lijkt onvermijdelijk - en De Jong. Als Feyenoord het zich ooit heeft kunnen permitteren op zijn dooie ak kertje de laatste confrontatie voor een Europa-Cupwedstrijd af te werken, dan was het wel zondag tegen het totaal krachteloze De Graafschap. De matheid die over de Doetinchemse formatie lag - alleen de gretige spitsspeler De Jonge was eigenlijk een uitzondering - was om twee redenen opvallend. Ten eerste was er de vooral mondelinge wrijving tussen beide clubs van de afgelopen dagen, omdat Feyenoord de ontmoeting graag op zaterdag had willen spelen en De Graafschap daar niet voor bleek te voe len. Bovendien was er de herinnering aan het spektakelstuk van vorig jaar, toen Feyenoord niet dan na de grootst mogelijke moeite met de merkwaardige cijfers 7-5 in Doetinchem won. Geen wonder dat Feyenoord rekening hield met een tot de vingertoppen geladen opponent. Van Hanegem: „Ik had heel wat anders verwacht, maar ze hebben Philips kleuren, échte kleuren' Dat ervaart het kristalheldere geluid en de uiterst u als u straks de gelukkige winnaar bent comfortabele bediening.Dit is pas écht TV van deze fantastische Philips kleuren- Deze luxe Philips all-transistor heeft een ontvanger. U geniet van het royale 66 cm winkelwaarde van 2645,en is een grootbeeld, de natuurgetrouwe kleuren, geschenk van Philips Nederland B.V. Trainer Wiel Coerver sprak vlak voor dat het Rotterdamse gezelschap Doetin chem verliet dan ook wat bedrukt: „Ik ben niet zo gerust over Ramijak. Eigen lijk wilde hij vandaag al niet spelen, maar Ik vond het toch noodzakelijk om hem in een wedstrijd in actie te zien. Maar na de eerste helft ging het echt niet meer. Hij was in de duels niet in staat er voluit tegen aan te gaan. Daar komt bij, dat hij waar het om verbijten van blessurepijn gaat, niet bepaald een type-Neeskens is”. Mocht Ramijak inderdaad niet kunnen spelen, dan zal op zijn plaats vrijwel zeker de jonge Jan Everse als waakhond van Barcelona’s linkerspits fungeren. De plaatsen in het hart van de defensie lijken voorbestemd voor Wirn Jansen als voorstopper en bewaken van Johan Cruyff, en Dick Schneidei die het de laatste weken als laatste maa heel be hoorlijk deed. Tegen De Graafschap fungeerde overigens niet Jansen, maar Everse als voorstopper. Hoewel het te ver gaat om te stellen dat de ontdekking De ware oorzaak was, dat De Graaf schap totaal geen raad wist met de situatie. In plaats van gemotiveerd van start te gaan, begon de ploeg uiterst onzeker, daarmee Feyenoord onmisken baar in de kaart spelend. Verdediger Van Londen later: „Onbegrijpelijk, ei genlijk. We wilden er allemaal flink tegenaan, maar toen we eenmaal op het veld stonden was het alsof alle inspiratie was verdwenen. We waren zo mak als lammetjes”. MEXICO(AFP). Het duo Arend Bloem-Lo Jacobs plaatste zich op de WK roeien in de finale k-2 500 meter. De Nederlanders werden gisteren in hun serie tweede. De eerste drie boten van elke voorwedstrljd gingen over naar de eindstrijd. O Op de Bosbaan werd de Belg Dierckx wereldkampioen formule II klasse o.i. tot 1500 cc). Hij eindigde als tweede achter de Amsterdammer Koch maar die werd gedis kwalificeerd toen bleek dat de motor van zijn boot vijf cc teveel inhoud had. Ole Ritter eindigde als eerste in de Grote Prijs van Lugano. Tweede in deze tijdrit voor profrenners werd de Italiaan Moser. Een hardloopwedstrijd over een uur in Rotterdam werd gewonnen door Gerard te Broke. Hij legde een afstand af van 19 km 159 m. Scharn werd tweede. De atletiekunie heeft Jaap Noordenbos en Wil Westphal aangewezen om de topatleten te begeleiden tot en met de Olympische spelen van 1976. Evonne Goolagong heeft het internationale tennistoernooi van Los Angeles gewonnen door in de finale Chris Evert te verslaan (6-3 en 6-4). Kemper en Gilmore hadden gisteravond de leiding in de Zesdaagse van Dortmund. In Malmö startten de wedstrijden om de Europa Cup bowling. Nederland verloor van Noorwegen, Zweden en West Duitsland. Te gen Joegoslavië werd de enige winst behaald. A Eddy Merkcx pakte voor de vijfde maal de zege in de tijdrit op het Montjuich-circuit bij Barcelona. aan „tijdperk Doggen” tweede helft fel startende Achterhoekse team kwam na zeven minuten al op 1-2 toen Hazelhekke scoorde uit een positie die sterk naar buitenspel rook. Dankzij een formidabel doelpunt van Van Hane gem - hij kopte de bal steenhard langs reservedoelman Doornebosch na een voorzet van Kristensen - kwam Feyen oord snel over zijn „probleemperiode” heen en vanaf dat moment was het erg snel gebeurd met de Graafschap. Een eigen inzet van Zaaijer, die een voorzet van Ressel onfortuinlijk tegen de touwen drukte, een derde treffer van de opvallend produktieve Ressel en een laconiek doelpunt van Van Hanegem na een treiterend lang doorgevoerde maar wel genadeloos doeltreffende aanval, voerde de score op tot de voor de Graafschap catastrofale cijfers 1-6. MEXICO CITY (UPI). Het Neder landse volleybalteam heeft bij de heren ook de tweede wedstrijd voor de halve finales van het toernooi om het wereld kampioenschap verloren. In Toluca was Roemenië veel te sterk: 3-0 (15-7 15-6 15-10). Vrijdagavond had reeds van Japan verloren. Ook de dames leden in de verliezers- groep een nederlaag. Bulgarije zegevier de met 3-0 na setstanden van 15-6 15-11 15-13. De einduitslag is (achtereenvolgens punten, hoogste serie, moyenne): 1 Van Bracht 12, 13, 1,039; 2 Brosens 12, 8, 1,022; 3 Van der Smissen 8, 8, 0,850; 4 De Ruyter 6, 6, 0,978, 5 De Wilde 6, 9, stelde de nog maar 20-jarige Christ van der Smissen zondag zijn derde plaats veilig. Een goede prestatie, want het talent uit Sint Willibrord debuteerde in Bergeyk in de ereklasse driebanden. Als gevolg van het feit dat hij momenteel in militaire dienst zit, had hij maar één dag kunnen trainen en startte daardoor stroef. Maar toen hij eenmaal het wed strijdritme te pakken kreeg, ging het beter; Brosens werd verslagen, Van Bracht bijna.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 15