Binnenbrand in Prijsuitreiking bij einde winkelkelder Opbrengst van pinkenveiling bibliotheekweek ruim tienduizend gulden Tunnel dicht na botsing op stilstaande auto Haven Gehandicapte reizigers bij thuiskomst in Velsen feestelijk ingehaald Agenda Aanrijding onder invloed I Vérenigiiigsnieuws ÉQ üfe BuW 11^13 lp® VOOR PAROCHIE OLV ALTIJDDURENDE BIJSTAND r NA VEERTIEN DAGEN VAKANTIE OP MALLORCA Kort IJmondnieuws „Naakt van de duikplank” AANDAG 2 1 OKTOBER PLAATSELIJK NIEUWS (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) Velsen-IJmuiden Beverwijk Uitzondering Heemskerk Castricum r 1974 Wijk aan Zee few* SANTPOORT Het comité dat zich in Santpoort jaarlijks belast met het organiseren van de zoge noemde „pinkenveiling”, ten bate van het kerkelijk werk in de pa rochie O.L.V. van Altijddurende Bijstand, kon zaterdag na afloop daarvan een opbrengst van ruim tienduizend gulden berekenen. On getwijfeld een uiterst bevredigend resultaat, waarbij in aanmerking dient te worden genomen dat de vijftien verkochte pinken, in ver band met de huidige ongunstige veeprijzen, minder waard bleken dan anders het geval zou zijn ge weest. Maar middenstanders en an dere parochianen hadden voor deze veiling echter nog zoveel waarde volle artikelen afgestaan dat het eindbedrag hiermee aanzienlijk kon worden verhoogd. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Het bestuur van de Velsense stichting „Ontspanning voor Invaliden en Gehandicapten” („O.I.G.is er zaterdagmiddag met glunderende gezichten getuige van geweest dat de zevenentwintig ge handicapte plaatsgenoten waar- met hun begeleiders behouden van de veertiendaagse vakantiereis naar Mallorca zijn teruggekeerd. De en kele tienduizenden guldens die hiervoor benodigd waren, heeft de stichting bijeengebracht door mid del van enige acties en de verkoop van opgehaalde kleding en oud pa pier. Met de opbrengst daarvan kon de gehele vakantie worden betaald, zowel de heen- als de terugreis per vliegtuig, het hotel met volledig pension en nog zes excursies door Mallorca. Bovendien werd voor een - goede begeleiding gezorgd, bestaan de uit een arts, vier verpleegsters, een lid van het Rode Kruis en twee bestuursleden van de stichting. Velsen-Noord Velsen-IJmuiden Heemskerk VELSEN De centrale biblio theek van Velsen was zaterdagmid dag voor een ongewone gelegenheid open; namelijk voor deelnemers en prijswinnaars van de puzzelrit „Kent u Velsen?” Deze puzzelrit was door de bibliotheek georgani seerd in het kader van de lande lijke bibliotheekweek die met deze prijsuitreiking werd afgesloten. Beverwijk I öS.y'S 1 fcöfe&S* j (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) de handje. Huygens- 19 en 21.15 Kerkweg 45 14 ,The uur: hoogst verdienstelijk medewerker is ge weest. Als blijk van waardering mocht de heer Van Veen hiervoor een kist sigaren en een bloemstuk in ontvangst nemen. Janus van Veen in actie als afslager tijdens de in Santpoort gehouden pin kenveiling. Men heeft het tochtraampje open ge broken. Er wordt echter niets vermist. uur: 14.3D MAANDAG 21 OKTOBER Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 u. BIOSCOPEN Ceno Theater (Dorpsstraat). 20 u.: „Caba ret”. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Zaterdagavond heeft de politie Velsen het rijbewijs ingenomen van een 24-jarige inwoner van Velsen, nadat deze een aanrijding had veroor zaakt op de Planetenweg. De man werd meegenomen naar het politiebureau voor een bloedproef. Naar aanleiding van de ze uitslag is het rijbewijs ingenomen. In dezelfde nacht (twee uur) werd een rijverbod uitgevaardigd aan een 36-jari ge Velsenaar. VELSEN. Zaterdagnacht omstreeks twee uur ontstond in de kelder van een winkel aan het Plein ’45 brand. Na onderzoek bleek dat de brand was ontstaan in een bankstel, de oorzaak echter is nog niet bekend. De schade was gering. Poging. Zaterdagnacht is een po ging tot inbraak gedaan in een gepar keerde wagen aan de Wijk aan Zeeër- weg in IJmuiden. En na voor de „O.I.G.” DINSDAG 22 OKTOBERR Centrale bibliotheek en filialen, Plein 1945: 10-12.30 en 14.30-17.30 uur (vol- wassenen en tieners); Willemsbeekweg: 15.30-17.30 (jeugd en tieners); Santpoort Wüstelaan: 14.30-17.30 uur (volwassenen, tieners en jeugd); Velsen-Noord, Wijker- Eerst werden de vijftien pinken ge veild, waarbij Janus van Veen zich voor het laatstals een geroutineerd afslager onderscheidde. Met een vlot praatje als „Een leuk stelletje vee, acht- honderdnegentig geboje, wie maakt ’tgAatje vol!”, viel het hem niet moeilijk voor alles een koper te vinden. Nadat de laatste pink aan een nieuwe eigenaar was toegewezen, verplaatsten de vele belangstellenden zich naar de gymzaal, waar de heer K. Duineveld zich met de verkoop belastte van alles, wat door de parochianen voor dit doel was afgestaan. En dit was stellig niet gering: fruitmanden, vlees, huishoudelij ke artikelen en kinderspeelgoed, zodat ook hier vele kooplustigen konden wor den gevonden. Aan- de terugkeer van dit gezelschap werd zaterdagmiddag op het parkeerter rein aan de Kennemerlaan nog enige feestelijke aandacht besteed, door de rei zigers hier te laten inhalen met vrolijke muziek van de IJmuider Harmonie. Bij deze ontvangst werd het gemeentebe stuur van Velsen door wethouder C. Ockeloen vertegenwoordigd als ioco-bur- gemeester, die er in zijn welkomstwoord van zeventien in een rolstoel °P. w®®s he* college nu eenmaal niet BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). u.: „Alicia" 19.30 u.: „Anatevka". Luxor Theater (Breestraat). 18.45 en 21.15 u.: ,The sting”. TENTOONSTELLINGEN Openbare bibliotheek (Kerkstraat). Expositie jeugdbijbels in kader van kinderboekenweek; geopend tot en met 30 oktober. Maar ditmaal had men echter gaarne een uitzondering gemaakt, omdat er nu sprake is geweest van een bijzondere gemeenschapsactiviteit, waarbij velen zich voor de belangen van enkelen wen sten in te zetten. En wel voor hen die door hun handicap zeer beslist op enige extra zorg aanspraak kunnen maken. De wethouder wilde dan ook met nadruk verklaren dat het gemeentebestuur is vervuld van vreugde en dankbaarheid over hetgeen hier door het particulier initiatief' tot stand werd gebracht. En dit alles werd mede mogelijk door de onbe perkte en onbaatzuchtige bijdragen en medewerking van velen. Uit het volledig s'fagen van deze va kantiereis meende wethouder Ockeloen te mogen concluderen dat de langdurige voorbereidingen en de financiële bijdra gen een voorbeeldige en menslievende bestemming hebben gevonden. Namens het gemeentebe uur wilde hij dan ook niet nalaten allen hartelijk te danken die hier hun praktische medewerking aan hebben verleend. VELSEN. In de oostbuis van Velsertunnel is zaterdagavond enige tijd het verkeer gestremd geweest als gevolg van enige aanrijdingen. De verkeerscha os ontstond doordat een personenauto in de tunnel zonder benzine kwam stil te staan. Een andere automobilist reed de wagen van achteren aan. Als gevolg van deze botsing ontstond even later nog een aanrijding waarbij vier voertuigen be trokken waren. De auto die zonder benzine stond is door de brandweer weggesleept. Een vrouw en twee kinderen zijn door de Ongevallendienst naar het Zeeweg Zie kenhuis gebracht. De prijsuitreiking werd verricht door bestuursvoorzitter Jac. Nuyens, die in zijn welkomstwoord eerst de balans op maakte van de afgelopen week: „We kunnen zeggen dat deze „boekenweek voor de groten” een enorm succes is geweest. Er was bijzondere belangstel ling van het publiek en we hopen dat alle activiteiten een goede stimulans zijn geweest voor de niet-leden”. De voorzitter dankte de directie en het personeel van de bibliotheek die voor deze week heel wat extra werk te ver zetten hadden.” Als ik zeg: ze hebben hun steentje bijgedragen”, zo sprak de heer Nuyens, „dan kan ik beter spreken van de Amersfoortse' kei”. Ruim honderd Velsenaren hebben de speurtocht meegereden of in een en kel geval meegelopen. Er was een keuze uit vier routes mogelijk, alle va riërend op de route: IJmuiden, Velsen- 'Zuid, polder, Santpoort, Driehuis, IJmui- den-West, havens, Velsen-Noord en weer terug naar het startpunt Plein 1945. Voor de eerste route gingen de prijzen (een boekenbon) naar de fam. J. C. Stekelenburg, de. heer I. C. Pais en zijn dochter Trienke en de heer D. A. Riede- man. Een extra prijs was voor de heer J. den Nieuwenboer, die het parcours wandelend had afgelegd. Ook twee meis jes, Sonja van Dijk en Monique Nek- kens, werden beloond met een boek. Voor de tweede route kregen een prijs: mevrouw G. Berkhout en Wout de MAANDAG 21 OKTOBER Aqua Home, Koningsweg. 20 u. lezing door de heer S. Koning uit De Bilt. DINSDAG 22 OKTOBER Openbare bibliotheek. Wijkerstraat- weg: 19-21.30 u. BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruysdaelstraat). Maan dag 20 u.: „De drie musketiers”; dinsdag u.„De vrolijke piraten van schatelland”. TENTOONSTELLINGEN Openbare bibliotheek (Kerkweg). Expositie van op het thema boek door kleuters ver vaardigde wenkstukken. MAANDAG 21 OKTOBER Progress-sociëteit, Const, straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45 volwassenen 19-21 u. DINSDAG 22 OKTOBER Progress-sociëteit, Const. Huygensstr. Geópend vanaf 20 uur. Openbare bibliotheek. •'jeugd 15.30-17.30 u. DIVERSEN Museum Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-Zuid. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen. Da gelijks te bezichtigen van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulen Museum Moerbergplant- soen 24, IJmuiden. Dagelijks te bezichtigen van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur. Niet op zaterdag en zondag. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, IJmuiden. Dinsdag en donderdag van 12 tot 14 uur. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden. Op werkdagen te bezichtigen van 10-12 uur. een woord van aanbevchng komende inzameling door ten behoeve van een tweede auto voor het vervoer van gehandicap ten, richtte de wethouder zich tenslotte tot de teruggekeerde reizigers met een „Het moet voor u, ook al is de koek dan op, een prettige gedachte zijn thuis te komen in een plaats, waar u zovee’ begrip en gemeenschapszin mocht on dervinden”. IJMUIDEN Vrijdag gearriveerd: Christel, Halmstad; Flora-s, Noordzee, IJmuiden; Atlantic Clipper, Milos, IJ muiden; Heike, Londen; Irishgate, Lon den, IJmuiden; Gerlena, Destreham; Sir John Snell, Shoreham; Martha Friseke, Bristol; Conastoga, Londen; Nusakan, Boston; Niedem Tor, Noordzee; Satur- nes, Tananger; Megrez, Las Palmas, Be verwijk; Colston, Swansea; Maasborg, Norsundet; Marjan, Charlestown; Con stance, Mo-i-rane; Dolfijn, Rotterdam, IJmuiden; Normand Flower, Noordzee; Stirlingbrigg, Cont.Plat, IJmuiden; Saint Herblain, Honfleur, IJmuiden; Angelique Taff, Cardiff. Vrijdag vertrokken: Londen Harmonie, Plymouth; Huelva, Hamburg, IJmuiden; Thea-k, Kopenha gen; Rijnstroom, Harwich; Theresa, Londen; Lachs, Bremen; Pravda, Bre men, Velsen; Thoge, Londen, Velsen; Ocean Trader, Aarhus, Beverwijk; Ma- gula, Oxelosund; Edina, Kopenhagen; Marie Christine, Delfzijl, Zaandam; Pe tra Scheu, Halmstad; Anneke-b, Livor no; Gunny Ila, Hamina; Annete Lonborg, Rotterdam; Kulpawn River, Helsingborg; Holland, Noordzee; Mercurius, Parama ribo; Selbi, Tunis, Beverwijk; Parksgate, Rochester, IJmuiden ;Slawno, Gdynia, IJ muiden; George Armsfield, Newport. Zaterdag gearriveerd: Titan Service, Cont.Plat, IJmuiden; Gulffleet 7, Cont.Plat; Vincent, Aber deen, IJmuiden; Christine 1, Felixstowe; Tor Anglia, Immingham; Christina I, Felixtowe; Tor Anglia, Immingham; Vechtstroom, Hull; Taklift I, Noordzee, IJmuid.; Smitbank, N’zee, IJmuid.; Duples Noordzee, IJmuiden: Argus 8, Noordzee, IJmuiden; Comet, St. Malo, IJmuiden; Setiabudhi, Antwerpen; Maersk Handler, Cont.plat, IJmuiden; Magnus 12, Noord zee, IJmuiden; Johan Petersen, Noord zee, IJmuiden; Parees, Steriot, Cont.plat; Raknes, Mo-I-Rana, IJmuiden; Zodiac Melonie, Noordzee, IJmuiden; Ditmar- chen, Nieuwpoort; Finnrose, Ulu, Vel sen; Tor Hollandia, Gothenburg; Hermi- ne, Montreal; Meltemi, Thunder Bay. Zaterdag vertrokken: Jette Wonsild, Antwerpen; Conastoga, Rotterdam; Constance, Noordzee; Brin- da, Poole, IJmuiden; Vincent, Noordzee, IJmuiden; Balaklava, Ventspils; Tor Anglia, Immingham; Johan Petersen, Noordzee, IJmuiden; Niederntor, Cont.- plat; Kotkaniemi, Oxelesund; Maersk Handler, Contplat, IJmuiden; Irishgate, Whtiby, IJmuiden; Titan Service, Cont.- plat, IJmuiden; Provincia, Wisbeck; Flo ra S, Cont.plat; Grete Nielsen, Piombino; Bourgogne, Oslo; Martha Friesecke, Rot terdam; Procyon, Warrenpoint; Smit bank, Noordzee, IJmuiden; Kristina, West-Afrika; Maasbank, Rotterdam, IJ muiden; Smitbank, Rotterdam, IJmui den; Hoegh Traveller, Middlesborough; Sir John Snell, Londen; Hoegh Merit, Bremen; Artadi, Detroit, IJmuiden. Zondag gearriveerd: Polydorus, Liverpool; Rijnstroom, Harwich; Kuntsevo, Leningrad, Velsen; Framptondyke, Aberdeen; Leonce Viel- jeux, Bordeaux; Sagafjord, Southamp ton; Hega Smits, Whitby, IJmuiden; Me mel, Dagenham; Fulkskies, Las Palmas; Maersk Fighter, Cont.plat, IJmuiden; Owendo, Hamburg; Geulborg, Klaipeda; Gulfsea, Milos, IJmuiden; Malacia, Bris tol; Joerna, Rotterdam; Levern, Kins- lynn, IJmuiden; Hebe, Kotka; Fridel, Whitby, IJmuiden; Niederntor, Cont-plat; Acadian Freedom, Cont.plat; Blatence, Gent. Zondag vertrokken: Heike, Londen; Tor Hollandia, Go thenburg; Martina L, Norfolk; Onomichi Maru, Hampton Roads; Stirling Brigg, Cont.plat, IJmuiden; Clio, Kopenhagen; Christina 1, Felixtowe; Zodiac Melonie, Soul, IJmuiden; Gulf Fleet 7, Cont.plat; Saturnus. Aberdeen, Beverwijk; Vecht stroom, Hull; Saint Herblain, Nantei, IJmuiden; Jaco, New Ross, IJmuiden; Duplus, Noordzee, IJmuiden. Maandag gearriveerd: Benima met, Bayonne, Beverwijk; Gripen, Gruvon, Westzaan; Parkesgate, Rochester, IJmuiden; Cymbeline, Tilbu ry; Stollberg, Kribi; Caroline Olden- dorff, Antwerpen; Gulf Victory, Cont,- plat; Scheldeborg, Stugsund, Zaandam. Jong; voor de derde route werden be loond het echtpaar van Delft-Wanders en Jos Kievit en de vierde route werd het, best verreden door Monique Schoot en Hans Zwier. Dat de vragen bij de speurtocht niet altijd even gemakkelijk waren bleek uit sommige antwoorden: de vraag bij voorbeeld naar de naam van het beeld bij het zwembad aan de Heerenduinweg werd opgegeven: „Naakt van de duik plank”, terwijl de oorsponkelijke naam „Zwemmen onder water” is. Eenzelfde soort antwoord kwam binnen op de vraag naar de titel van de grenspaal in Santpoort-Zuid. Op deze paal staat een duivelskop en wordt dan ook de „Dui- velssteen genoemd”. Een deelnemer zag er iets anders in en noemde het „Een kalf met een kale kop dat geofferd wordt”. Aan het begin van de bibliotheekweek is een luchtballonnen wedstrijd gehou den. Honderden kinderen lieten hun bal lon met naamkaartje gaan. De uitslag van deze wedstrijd is aan het eind van deze week (de kinderboekenweek). In tussen staan op alle filialen kaarten waarop de al bekende vindplaatsen zijn aangegeven. De stand van zaken afgelopen zater dag was als volgt: de meest verre vind plaats was Diepenhorst in België. Het meest dichtbij was de Tussenbeeksweg. Toch heeft de vinder de moeite genomen het kaartje van de deelnemer naar de bibliotheek te brengen. straatweg en IJmuiden-West, Zeewijk- plein: 19-21.30 uur (volwassenen, tieners en jeugd). Velserbad, Briniostraat, 6.30-8, 12.15- 13.15, 16.40-18 en 20-21.30 uur: gemengd zwemmen. Gebouw Babtistengemeente, J. P. Coenstraat, 20 uur: repetitie Velsens Ge mengd Koord. Cultureel Centrum, Moerbergplant- soen, 20 uur: repetitie „Bel Canto”. Stichting Huishoudelijke en Gezins- voorlichting. Willebrordstraat 102, IJ muiden e.o. gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen van 9-10 uur, IJmui- den-O, Abelenstraat 1 van 16-17 uur, Vlesen-N. Buurtcentrum De Mei, Geel- vinckstraat 28 van 11-12 uur Santpoort „De Haven”, Schipbroekenweg 6, van 14- 15 uur, Sociaal Adviesbureau voor Bejaarden, spreekuren, voor IJmuiden: van 9 tot 10 uur in het Cultureel Centrum, Moer bergplantsoen; voor Velsen-Noord, van 11 tot 12 uur in buurtcentrum „De Mei”, Geelvinckstraatvoor Santpoort, van 14 tot 15 uur in gebouw „De Haven” Schip- broekerweg; voor IJmuiden-Oost, van 16 tot 17 uur in „In den Abeel”, Abelen straat. Verder volgens afspraak, dage lijks van 9 tot 11 uur aan te vragen onder telefoonnummer 12464. bij elke terugkeer van een reisgezel schap aanwezig kan zijn. MAANDAG 21 OKTOBER Centrale bibliotheek en filialen, Plein 1945: 14.30-17.30 en 19-21.30 uur (vol wassenen en tieners); Willemsbeekweg: 15.30-17.30 uur (jeugd); Santpoort, Wüstelaan: 4.30-17.30 en 19-21.30 uur (volwassenen, tieners en jeugd); Velsen- Noord, Wijkerstraatweg en IJmuiden- West, Zeewijkplein: 14.30-17.30 uur (vol wassenen, tieners en jeugd). Velserbad, Briniostraat, 16.40-18 uur: gemengd zwemmen. Gebouw „Velserduin”, Velserduinplein 20 uur: repetitie „De Stem van IJmui den”. Gymnastiekzaal Ossendorpschool, Wijk aan Zeeërweg, 20 uur: les en conditie- training boksclub „De Ring”. PEN. Jeugdcentrum, Kanaalstraat, 20 uur: clubavond aquarium vereniging „Velsen”. MAANDAG 21 OKTOBER Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44 en Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 19-21 u. DINSDAG 22 OKTOBER Buurtcentrum, Schans. 8.30-12 u. han denarbeid, 13.30-15 u. voorstelling Haar lemse Toneelschuur, 19 u. Eelke de Jong signeert eigen jeugdboeken (alles in ka der kinderboekenweek). Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geo pend 9-12 en 13.30-15.30 u. Grenspost, Van Riemsdijklaan. Vanaf 19 u. schaakclub Weenink. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: volwassenen 14-17.30 u., jeugd 15-17.30 u. Na afloop daarvan kon pastoor Wüst tot zijn voldoening dan ook op een geslaagde veiling terugzien. De organise rende commissieleden, de heren W. van Schie, Th. van Veen en K. Duineveld werden aldus nog eens persoonlijk door de pastoor bedankt. Hij betreurde het tenslotte dat Janus van Veen had beslo ten niet meer als afslager te fungeren, omdat hij in deze functie altijd een BIOSCOPEN City, maandag en dinsdag 20 Sting”. (geprolongeerd); „Kuifje en het Haalenmeer Li® i vl’Jh i i F.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5