Zesdaagse-zege van Pijnen en Sercu Zevende plaats voor Henk Buis Q Antiekbeurs 72^ „Toch zou ik niet terug willen” „IK GEEF ONS WEINIG KANS TEGEN FC TWENTE Grote belangstelling voor badminton-kampioenschappen Japan op kop in W.K. turnen Laat ’ns wat van je..? 99 ft «wij herten u-n-i-s-k-a/parket. KUNST - ANTIEK P. Hoogeveen B.V. euniskó??? s theeminent d .a. b WOENSDAG 23 OKTOBER 1974 STORT Geld hl ■I f Kasteel Keukenhof Lisse 26 okt.t/m 3 nov. 2 1 2 2 1 2 1 2 2 3 2 2 i RESTAURANT Import K J 1 r J 1 21 BOEDEL VEILING Vanavond voetbal op de T.V. K SpanningSpotLof! Zenuwen ’t Is goed om dat na afloop even 1 af te reageren. II Bel dus even een verre sport- vriend. Dat vindt-ie nog leuk ook. En bent wel de spanning maar weinig geld kwijt. Want’s avonds en in het weekend belt u voor half geld door heel Nederland! (Van onze speciale verslaggever) I (ADVERTENTIE) (Van onze badmintonmedewerker) (ADVERTENTIE) 9 dagen, van 2 tot 10 uur, zaterdag en zondag van 11 tot 10 uur. j basistip SPORTTOTO Nr. 9 S3 toto-tips zelfde wedstrijden in de afgelopen drie seizoenen en ver volgens een basistip, d.w.z. een advies met welke cijfers u de beste kans heeft. De op een na laatste kolom geeft aan wat uw kansen in percentages zijn bij 1, 2 of 3 en tenslotte een advies voor degene die zes kolommen in wil vullen. Stoke City, enkele weken geleden door Ajax uitgeschakeld in het toernooi om de UEFA Cup, heeft zich geplaatst voor de vierde ronde van het toernooi om de league cup door een overwinning van 6-2 op Chelsea. Koens: „De Belgen ervaren het bij voorbeeld als volstrekt normaal dat de kleedkamer een kwartier voor de wed strijd nog vol zit met bestuursleden. In Nederland is zoiets ondenkbaar. Net zo als de Nederlandse spelers erg vreemd In de onderstaande kolommen treft u aan: de wedstrij den, daarachter de resultaten van de thuisspelende clubs in eigen huis (vorig seizoen of dit seizoen als de betref fende vereniging tenminste deze competitie al thuis ge speeld heeft), de resultaten van de uitspelende club op dezelfde basis. In de vierde kolom de resultaten van de- laatste drie seizoenen De plaatsingslijst wijst uit dat er van doorstroming ook dit jaar nog niet veel u //j 3M Duikertjes. Uitstekende thee. Die niet duur is bovendien. Maar wel makkelijk. 1. Wapeningen - NAC 2. Telstar Excelsior 3. FC Twente - Sparta 4. FC Amsterdam - MVV 5. Roda JC - FC Den Haag 6. Feyenoord Ajax i 7. GA Eagles - Graafschap 8. FC Utrecht - A.Z. '67 9. PSV - Haarlem 10. Amersfoort - PEC Zwolle 11. VVV - FC Den Bosch 12. Cambuur - Heerenveen 13. Groningen - Heracles 1 3 2 1 uit wedstrijden 3 0 0 3 0~ 3 1113 3 0 2 1 2 3 0 2 1 2 3 0 2 1 2 3 3 0 0 6 3 0 12 1 3 0 12 1 3 0 0 3 0 5 3 0 2 6 5 2 2 1 6 5 2 12 5 5 0 2 3 2 1/3 1/3 1 1/3 1 1/3/2 3/1/2 3/2 1 2/3 1 3/2 i 3 2 1 3 1 2 1-3 1-1 3-0 0-1 1-0 2-2 2-0 2-3 0-1 2-2 2-0 1-5 1- 1 2- 1 2-0 --- 1-1 2-1 1- 0 3-3 1-1 2- 2 0-1 3-1 1-2 Koens: „Belgisch voetbal blijft een hutspot Grote Houtstraat 21 Div. winterschotels o.a. boerekool m. worst of zuurkool m. spek worst Waarmee het gespreksthema opnieuw is terecht gekomen op geld. Koens: „Wat ik België heb verdiend, zou ik Nederland alleen bij elkaar hebben geschopt bij een absolute topclub als Ajax of Feye- noord. Voor een voetballer is België financieel vreselijk interessant. Er wordt gewoon erg goed verdiend, terwijl je hier bovendien aanzienlijk minder belas ting hoeft te betalen dan in Nederland. Je betaalt hier maximaal 35 procent. Dat vooral is het grote verschil met Nederland. Ook al zou er een Neder landse aanbieding komen, toch zou ik niet teruggaan. Ik denk er zelfs sterk over om hier ook na mijn voetballoop- baan te blijven wonen”. De instelling van die spelersraad is voor een niet gering deel de verdienste van de buitenlandse import in de ploeg van RWD Molenbeek. Want naast Eddy Koens kan trainer Felix Week ook nog beschikken over de Nederlanders Nico de Bree, Jan Boskamp en de momenteel geblesseerde Wietse Veenstra en de De nen Benny Nielsen en de tot Belg gena turaliseerde Kresten Bjerre. Op bepaalde punten hebben die buitenlanders zich echter moeten schikken in de Belgische gewoonten. STAPELSTEIGERS Verhuur Montage Demontage zijn. Dan loopt namelijk mijn contract bij RWDM af. Ik ben dan 30 en hoop nog één keer een goeie klap te kunnen maken”. Nico de Bree is met Eddy Koens een van de buitenlandse steunpilaren van Twente- tegenstander RWDM. De eindstand van de zesdaagse van Dortmund is: 1. Pijnen (Ned.) Sercu (Bel) 257 pnt Op een ronde: 2. Hempel-Hartiz (Wdl) 273 pnt, 3 Bugdahl-Schulze (Wdl) 118pnt. Op twee ronden: 4. Kemper (Wdl) Gilmore (Aus) 252 pnt, 5. van Lancker (Fra) Godefroot (Bel) 196 pnt, 6 Peffgen (Wdl) Karstens (Ned.) 173 pnt. Op zeven ronden: 8. de Loof (Bel) Stam (Ned) 127 pnt. Hun voetbalwerkgevers werden manier in de gelegenheid gesteld nieuwe buitenlandse investeringen te doen. Ook Eddy Koens zou er totaal geen moeite mee hebben gehad van nationaliteit te verwisselen, maar zijn langdurige ver blijf in België (nu al acht jaar) maakte dat onnodig. Hij kon niet profiteren van zo’n buitenkansje omdat de Belgische voetbalbond hem als Belg beschouwt. En dat spijt Koens in feite wel. „Ik denk echt niet zo rood-wit-blauw dat ik een dergelijk verzoek van de hand zou heb ben gewezen. Waarom? Het heeft Hou- waart en Bjerre tenslotte aardig wat geld opgeleverd. En voor die centen ben ik eigenlijk naar België gekomen”. Het was in feite Bram Appel, de toenmalige trainer van PSV, die Eddy Koens ongewild de financiële onafhan kelijkheid verschafte waarop hij nu zo prat gaat. Een mazzeltje bracht hem in de zomer van >’65 bij Sint Truiden, dat de in Eindhoven volledig mislukte voet baller na een vriendschappelijk duel met PSV inlijf de. Koens: „PSV kocht mij in ’63 voor 60.000 gulden van SVV. Twee seizoenen heb ik daar gezeten, maar meestentijds zat ik op de reservebank. Ik had me ook al helemaal verzoend met de idee dat ik terug zou gaan naar SW, toen ik ineens een aanbieding kreeg van Sint Truiden. Die club speelde in het kader van een Vlaamse week tegen PSV en omdat vier spelers geblesseerd waren, mocht ik van Appel opdraven. Dat is mijn geluk geweest. Ik maakte in die ■wedstrijd twee doelpunten en op dezelf de avond was ik in principe akkoord met Sint Truiden. Een paar dagen later was alles rond”. In het kwaliteitsarme Belgische voet bal, waarin Jan Mulder en Pummy Bergholz hem al waren voorgegaan, ont wikkelde Eddy Koens zich tot een ui terst produktieve aanvaller, voor wie in een later stadium verschillende Neder landse (ADO en FC Den Bosch) en Belgische clubs (Anderlecht en Stan daard Luik) belangstelling toonden. „Elk seizoen ben ik wel goed voor 16, 17 doelpunten. Maar werkelijk mooie doel punten zie je me nooit maken. Ik scoor meestal uit lage voorzetten of trekbal- len. Met het hoofd of met de voet, dat maakt mij niets uit. Mijn grote kracht als voetballer is waarschijnlijk dat ik erg beweeglijk ben. Ik ben nu 28, maar mijn snelheid ben ik nog steeds niet kwijt. Over twee jaar moet het nog zo 0 Zeven Nederlandse zwemmers en zwemsters zullen op 23 en 24 november deelnemen aan internationale wedstrij den in de Oostduitse plaats Rostock. De ploeg bestaat uit Annelies Maas, Linda Faber, Diana Edelijn, Ilona Tijhuis, Ri chard van Klooster, Erik Kamphuis en Alex Groot. De zakelijk ingestelde Eddy Koens heeft zich in België voorbeeldig aange past, Hij spreekt zo nu en dan zelfs met een licht Vlaams accent. Voor zichzelf heeft hij ook het gevoel volledig te zijn ingeburgerd. Toch heeft het hem en zijn vrouw duidelijk moeite gekost zich aan te passen aan de Belgische leefgewoon- HAARLEM. Komend weekend vinden in de sporthal Schalkwijk de districts- kampioenschappen badminton plaats. Zaterdag om 10.00 uur wordt een aan- vang gemaakt waarvoor meer dan vorig jaar. met de wedstrijden, belangstelling) bestaat thuis wedstrijden 3 1 2 0 4~ 3 2 0 1 4 3 3 0 0 6 3 0 2 1 2 3 3 0 0 6 3 3 0 0 6 3 1113 3 1113 3 3 0 0 6 5 2 12 5 4 3 0 1 6 6 2 3 1 7 5 3 117 0 De Poolse tennisfederatie heeft Wocjiek Fibak voor zes maanden ge schorst. Fibak was niet tijdig naar Polen teruggekeerd en ontbrak bij de training van de Poolse selectie voor de wedstrijd tegen Denemarken die op 6 en 7 novem ber voor het toernooi om de Koning Gustaaf-beker wordt gespeeld. In het toernooi' om de Europese beker voor bekerwinnaars heeft Rode Ster Belgrado gisteravond in Luxemburg gewonnen van Avenir Beggen: 6-1. De Joegoslaven hadden bij de rust een voorsprong van 3-0. De doelpunten kwa men op naam van Cestic 13), Filipovic (2) en Ratkovic voor Rode Ster en van Sinner voor de Luxemburgers. De Zwolse eerste divisie-chib PEC heeft een contract'tot 1 juli' 1976 geslo ten met de Joegoslaaf Lukac Slobodan. De nieuwe aanwinst zal bij PEC als linkerspits worden ingezet. Hij moet nog goedkeuring krijgen van de Joegoslavi sche voetbalbond. Vraag onze conc. offerte WETERING’S STAPELSTEIGERBOUW JAN HARINGSTRAAT 60 HAARLEM Telefoon 023 - 25 34 56 b.g.g. 33 88 01 zouden opkijken wanneer de journalis ten onmiddellijk na de wedstrijd de kleedkamer binnen komen. In België is dat heel normaal”. Eddy Koens, inmiddels bezig aan zijn vijfde seizoen bij de Brusselse club, beschouwt de recente aankoop van de Feyenoorder Jan Boskamp als de meest spectaculaire in het Belgische voetbal. „Voor RWDM is Boskamp van onschat bare waarde. Op het middenveld heeft de ploeg dankzij hem veel meer body gekregen. Hij past ook uitstekend in het nog altijd spijkerharde Belgische voet bal. Want daarin is nog steeds weinig veranderd”. De tactiek van trainer Felix Week voor de Europese bekerconfrontatie van vanavond tegen FC Twente zal ook volledig zijn gebaseerd op de Nederland se as (doelman De Bree, middenvelder Boskamp en aanvaller Koens) in de Belgische ploeg. Veel vertrouwen op een goedé uitgangspositie voor de return over twee weken in Brussel heeft Week echter niet. Eddy Koens trouwens even min. „Wij hadden het niet slechter kun nen treffen. FC Twente speelt nu al een paar jaar met vrijwel dezelfde ploeg. Vooral collectief is het elftal erg sterk. Ik geef ons daarom ook weinig kans de volgende ronde te bereiken”. ZWIJNDRECHT. In de ronde van Zwijndrecht voor veteranen kwam Henk Buis uit Vijfhuizen als zevende over de eindstreep. Hij maakte deel uit van een kopgroep, waarvoor hijzelf met de Am sterdammer Jan -Barends met een vroege ontsnapping de grondslag had gelegd. De sprint werd gewonnen door oud-wereld- kampioen Bert Boom uit Markelo. De afdeling damesvoetbal van THB mag zich in een flinke toeloop van nieuwe leden verheugen. Men heeft dan ook besloten om met een derde elftal voor de competitie in te schrijven. De training van het damesvoetbal bij THB is in handen van Jack Groeneveld jr. Hij wordt daarbij geassisteerd door Bert Huis. 0 Het programma voor de competitie damesvoetbal in de afdeling Haarlem KNVB ziet er voor zondag als volgt uit: le klas: Haarlem GirlsEDO (14.30); Progress—DCO (12.00); VVD—VSV (9.45) ; ZandvoortmeeuwenYellow Birds (9.45) . Res. le klas: Cronjé Girls 2 Haarlem Girls 2 (9.45). 0 Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de afdeling Haarlem KNVB wordt er zaterdagmiddag van half drie tot vijf uur in de aula van de HTS aan de Veldzigtlaan in Haarlem een receptie gehouden. DORTUMUND(DPA).— René Pijnen en Patric Sercu hebben de zesdaagse van Dortmund gewonnen. Het Nederlands-Belgische favorieten koppel had alle andere paren op ten minste een ronde achterstand gereden. De Duitse koppels Hempel-Haritz en Budahi-Schulze werden respectievelijk tweede en derde. BRUSSEL Profvoetballers ztfn doorgaans bezeten van geld. Hun leven en denken is daarop voor een niet gering deel afgestemd. De in 1965 voor een habbe- krats naar België uitgeweken Eddy Koens is geen uitzondering op die regel. In na volging van Henk Houwaart en Kresten Bjerre zou de via SVV, PSV en Sint Truiden bij RWD Molenbeek belande Schiedammer bijvoorbeeld ook net zo gemakkelijk af stand hebben gedaan van zijn Nederlanderschap ais van zjjn fraai gelijnde automo biel. Mits daar als contra-prestatie natuurlijk een flink aantal Belgische francs tegenover hebben gestaan. Zoals in het geval Houwaart en Bjerre, die beiden de Bel gische nationaliteit aannamen en in ruil daarvoor hun zakken goed vulden. sprake zal zijn: de kampioenen van het vorig jaar staan ook nu weer hoog genoteerd. Voor het herenenkel worden voor een finaleplaats titelhouder Rob en Piet Ridder getipt, terwijl de Haarlem- spelers Koenekoop en De Vogel waar schijnlijk de halve finale zullen berei ken. Het dames enkel zal een louter Duin wij ck’ aangelegenheid worden: de ereplaatsen zullen verdeeld worden tus sen achtereenvolgens Marjan Luesken, Lily Weijers, Marja Ridder en Margot Kramer. Ook in het herendubbelspel gaat Duinwijck ongetwijfeld met de hoogste eer strijken: Boudewijn-Rob Ridder en Piet Ridder-Piet Visman zijn de grote favorieten. De titel in het damesdubbel zal zo goed als zeker be twist gaan worden tussen de koppels Marja Ridder-Marjan Luesken en de „voormalige” gezusters Ter Metz. De fa milie Ridder gaat ook in het gemengd dubbel beslist ver komen: de finale zal vermoedelijk gespeeld worden tussen Marja-Rob en Boudewijn Ridder-Marjan Luesken. Zaterdag speelt men door tot elf uur ’s avonds; de finales van het A- toernooi op zondag zijn gepland om 14.00 uur. advies voor zes kolommen 1 1~ 1 1 J1 1 3 1 1 1 3 3 1 2 3 1 r~ 2 3 1 1 2 3 op die ten. „De Belgen houden niet van die Nederlandse nuchterheid. Het moet alle maal wat gemoedelijk gaan. Ze leunen een klein beetje tegen de Franse kant aan. Tegenover mij worden ook geen grappen meer gemaakt omdat ik Neder lander ben. Ze beschouwen me hier eigenlijk als een van hen. Maar echt in raken met de Belgen is toch vreselijk moeilijk. Er blijft altijd een bepaalde vorm van wantrouwen. Ik heb nu een stel goeie Belgische vrienden, maar het heeft jaren geduurd”. Die gemoedelijkheid en soepelheid zijn ook terug te vinden in de weinig profes sionele Belgische voetbalwereld. Pas de laatste twee, drie jaar komt er langzaam verbetering in, maar optimaal is de situ atie nog lang niet. Althans in vergelij king tot omringende voetbalnaties als Engeland. West-Duitsland en Nederland. Koens: „Die Belgen hebben te lang op een eiland gezeten. Er werd niet geke ken naar het buitenland. Met de komst van buitenlandse trainers en spelers is het duidelijk veranderd. Toch blijft het een hutspot. Aan de ene kant wordt er vreselijk professioneel gedacht, maar aan de andere kant waan ik mij soms terug bij de amateurs”. Aan enige vorm van sociale begelei ding wordt in België niet gedacht. Ieder een wordt aan zijn eigen lot overgelaten. Een spelersorganisatie of trainingsorga nisatie als de WCS en de WON ken nen ze in België niet. Koens: „Ook dat zit kennelijk in de aard van het beestje. Paul van Himst heeft ooit eens gepro beerd zoiets op poten te zetten, maar het is vreselijk moeilijk om een Belgische voetballer zover te krijgen. Na veel heen en weer gepraat hebben we nu bij RWDM een spelersraad, maar vraag niet hoeveel moeite dat heeft gekost om de spelers daarvan de noodzaak te laten inzien”. percentages 1 2 3 40 20 40 40 20 40 50 20 30 45 20 35 50 20 30 35 30 35 30 30 40 20 40 40 60 20 20 20 40 40 50 20 30 20 40 40 3 3 3 1 1 3 1 1 2 2 1 2 3 2 2 2 3 2 Na de verplichte oefenstof is het lan- denklassement voor de heren: 1. Japan 284.40 punten, 2. Sovjet Unie 281.10, 3. Oost Duitsland 279.50, 4. West Duitsland 274.00, 5. Hongarije 272.65, 6. Roemenië 270.40. Tussenstand individuele twaalfkamp: 1. Kasamatsu (Jap) 57.70 punten, 2. Ken- motsu (Jap) 56.90, 3Thuene (Odl) en Tsukuhara (Jap) 56.75, 5. Andrianov en Mikaeljan (beiden Sov.) 56.55. VARNA(AFP). Japan heeft op de tweede dag van de wereldkampioen schappen turnen in Varna (Bulgarije) bij de verwerking van de verplichte oefen stof de leiding genomen in het landen- klassement bij de heren, met een ruime voorsprong op de ploeg van de Sovjet Unie. Derde is Oost Duitsland, vierde West Duitsland. Kijkdagen zaterdag, zondag, maandag a.s. Zie adv. vrijdag a.s. 50 20 30

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 21