Suarez Steun voor Belgische INTER BENAUWD VOOR biljarters DROEVE HERHALING Stöve verdiende ruim een ton IOC blijft tegen de lijfreclame Okker won HENRI BUITENZORG REDDE HET NIET Rijvers durft toch niet op Van de Kerkhof te rekenen Sobere winst van Borussia Unicum in de begeleiding van PSV-team „Geen verstandig woord over te zeggen” „Amsterdam is lastig voor ons” i Rabobank D amro-pierson fund solide vermogensbeheer. r i SPAMMEEK‘74 1 A. HEI een miljoen gulden aan prijzen 1 «Sm U OKTOBER 1974 SPORT 23 door Theo Klein Ongegrond Afbrokkeling Argwanend - 0 I 5. WW 28 oktober t/m 1 november De Rabobank staat er voor open! J 8 I a •y de Facchetti: blessure-klachten zijn intrek heeft genomen. ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (Van onze speciale verslaggever) RD (ADVERTENTIE) 3. van de Kerkhof in Warschau onder handen 4 a D Boninsegna, een van de grof betaalde vedetten in de ploeg van Inter. De namen van de eens zo gevreesde vedetten mogen voor Europese voetbal liefhebbers nog een afschrikwekkende bijklank hebben, in werkelijkheid is die angst voor de versleten reputatie» onge- OB- en res. •ten HILVERSUM (ANP). Even heeft het er onder de stromende regen naar uitge zien dat Henri Buitenzorg de prijs der Giganten op het Hilversumse Sportpark ging winnen. Henn Buitenzorg was aan de start met Jan Wagenaar uitstekend weg en bouwde een voorsprong op, ge volgd door Florissant en in derde positie Gunnar Dear. •ng, ne en- de ik. ste iet en de ok in te an lit- die ies len n. ir- ïr- eal en al, in an ra- let te ijk la ten le ien t- it. d, el Sparen doet U bij de de bank voor iedereen Sinds de glansperiode van de blauw zwarten is er echter wel het een en ander veranderd. Met uitzondering van het seizoen 1971-1972, toen de terugge keerde Helenio Herrera het team na de verovering van de Italiaanse titel naar de Europa-cupfinale tegen Ajax leidde, is het de afgelopen acht jaar met Inter bergafwaarts gegaan. De Milanezen ble ven te lang steunen op oude vedetten als Corso, Mazzola, Facchetti, Burgnich, Jair en Boninsegna. MILAAN. Bij Internazionale over heerst de twijfel. De absolute Europese topclub uit het midden van de jaren zestig, vier maal Europa-Cupfinalist. tweevoudig winnaar van de Europa-Cup I (1964 en 1965) en tweemaal verove raar van de wereldbeker, maakt zich duidelijk ongerust over het UEFA-Cup- treffen tegen FC Amsterdam, een club waar de verwende Milanezen een jaar of acht geleden hun hand niet voor hadden omgedraaid. De Italiaanse oefenmeester doelt daar mee op Mazzola, Facchetti, Moro en Mariani, die dinsdag op de training alle vier over blessures klaagden. Van hen is waarschijnlijk alleen Mariani zodanig aan zijn voet gewond dat zijn plaats in het geding komt. De vermoedelijke op stelling van Inter is niettemin: Bordon, Fidale, Facchetti, Guibertoni, Oriali, Bertini, Mazzola, Nicoli, Mariani, Moro en Boninsegna. Gevaarlijke spelers in de Gwardia- ploeg zijn volgens Rijvers: verdediger Kielack, die zich ongetwijfeld met de bewaking van Edström zal gaan belas ten, de middenvelders Kraska en Sikors ky (pas 18 jaar) en de eveneens jeugdige rechterspits Terlecki. En daarmee acht Rijvers de kracht van het elftal van Gwardia wel grotendeels ontleed. „Als we die spelers goed in de gaten houden en we kunnen ons eigen aanvallende spel blijven spelen, dan dacht ik niet dat er een grote verrassing uit de bus zal komen. Er zijn nog niet veel ploegen geweest die ons anderhalf uur lang on der druk hebben kunnen zetten. Ook Feyenoord niet. Waarom dit Gwardia- Warschau dan wel?” amro-pierson fund Een op researchtaciliteiten en know-how van beide banken gefundeerd beleggingsfonds. Waarbij de belangen internatio naal gespreid zijn. En de beleggers participeren in het totale pakket van hoogwaardige, zorgvuldig geselekteerde aandelen. fysio-therapeut Ton van Schijndel. Belangstellend toeschouwer: Gerrie Deykers. MÖNCHEN GLADBACH (SID). In het toernooi om de UEFA-beker heeft Borussia Mönchen Gladbach dinsdaga vond de eerste wedstrijd tegen Olympi- que Lyon met 1-0 gewonnen De stand was al bij rust bereikt. Simonsen maakte in "de achtste minuut het enige doelpunt. Er waren -4500 toeschouwers, scheids rechter Raus (Jsl). De Joegoslavische scheidsrechter besloot pas kort voor de wedstrijd het duel op het vrijwel blank staande veld van het Bökelbergstadion te laten doorgaan. Jonge plaatsvervangers bleven uit of* werden genegeerd, waardoor de Milanese concurrent van AC nu zit opgescheept met een verouderde kern, die slechts steunt op vergane glorie. Inter is vooral de laatste twee jaar met harde hand in de realiteit terugge bracht Niet alleen ging de internationa le reputatie van de club verloren, maar ook de toppositie in de Italiaanse com petitie brokkelde af. Inter speelde vorig jaar al snel niet meer mee in de strijd om de titel. En dit seizoen was de start (drie punten uit drie wedstrijden) ook niet bepaald hoopgevend. Het was derhalve begrijpelijk dat de club van president Fraizzoli. de schatrij ke textielfabrikant die de afgelopen ja ren drie miljard lire (12 miljoen gulden) in de ploeg stopte, alle moeite heeft gedaan om spits Giacomo Libera van Varese te kopen. Het bod liep zelfs op tot 2 miljoen dollar, maar Varese wei gerde. Naast Libera was er op de door te hoge prijzen verziekte Italiaanse markt weinig meer te koop. En omdat Italië de grenzen nog steeds voor buitenlanders gesloten houdt, bleef er voor Inter niets anders over dan het opnieuw met de bestaande kern, aangevuld met wat jong aankomend talent te proberen. Alessandro Mazzola, sinds 1959 bij de selectie van Inter en nog altijd het brein op het middenveld: „Inter heeft noodge dwongen voor een nieuwe koers geko zen. We zullen niet langer zo gemakke lijk hoge bedragen uitgeven om nieuwe spelers te kopen. Dit jaar zien we als een overgangsperiode. Op het ogenblik is men bij Inter druk bezig om een nieuwe generatie op te leiden. Het duurt echter een paar jaar voor de jongeren het van de huidige selectie kunnen overnemen. Ik denk dat we in de volgende transfer periode nog tot de aanschaf van twee of drie betaalbare spelers zullen overgaan. Zij zullen dan ons samen met de jeugd die we nu hebben, terugbrengen aan de top.” René het met Van de Kerkhof eigenlijk nooit. Ik zou er niet van staan te kijken als blijkt dat hij hier een flinke hoop come- die loopt te maken. Per slot van reke ning is er speciaal voor hem een fysio therapeut mee naar Warschau gekomen. En dat moet je toch ergens kunnen verantwoorden Kees Rijvers blijft nog immer geloven in een positief resultaat voor de Eindho venaren, hoewel hij terdege beseft dat het slechte veld van het Legia-War- Elke week een PEUGEOT te winnen in de Nationale Puzzeiaktie „Geven voor Leven” in deze krant. Deze week een Peugeot 104 t.w.v. 9.500,-, aangeboden door Gebr. Nefkens NV, Utrecht. PUZZEL MEE! TEHERAN (Reuter). Tom Okker heeft de derde ronde bereikt van het internationale toernooi van Teheran door een overwinning in twee sets op de Fransman Patrick Dominguez. Verrassend waren de nederlagen van Arthus Ashe (tegen Andrew Pattison) en Jan Kodes (tegen Brian Gottfried). Raul Ramirez, de winnaar van vorig jaar in Teheran, had weinig medelij den met zijn landgenoot Joaquin Loyo-Mayo, 6-1, 6-1. reis van vorige week woensdag (Gwar dia—Pogon) te hebben vergaard dan hij aanvankelijk prijs wilde geven. Rijvers: „Een grote geruststelling voor mij is, dat Zsmuda, de enige Gwardia-lnternational in West-Duitsland, beslist niet mee zal spelen. Zsmuda kwam vorig seizoen wel voor Gwardia uit, maar op eigen verzoek wil hij niet meer opgesteld wor den. Hij is het beu bij Gwardia en wil graag voor een andere vereniging spelen. Tot nu toe heeft hij daar echter nog geen toestemming voor gekregen. Boven dien kan Gwardia niet langer beschik ken over zijn tweede international, Cziemzieck die naar het Franse Boulog ne is uitgeweken”. In Wenen hebben de kandidaat- steden voor organisatie van winter en zomerspelen de gelegenheid gekre gen indruk te maken op de leden van het IOC. Vandaag wordt gestemd, waarbij vooral de toewijzing van de zomerspelen in de belangstelling staat. Moskou is nog steeds favoriet, al waken de Russen er wel voor dat er, zoals in 1970 in Amsterdam, een voorbarige feeststemming ontstaat. Voor de winterspelen is Lake Placid de enige kandidaat. grond. De Italianen zijn zich daar, door een lange reeks van tegenslagen, ook van bewust geworden. In het kapitale permanente trainingskamp La Pinetina, in de omgeving van Gomo is de onze kerheid over de kracht van de tegenstan der van vandaag dan ook minstens even groot als in hotel Regina Olga, waar FC Amsterdam enkele kilometers verderop Henri buitenzorg gds De uitslagen van de draverijen die dinsdag avond op de baan van Hilversum werden gehouden zijn: Dart Hanoverprijs 2440 m, autostart: 1 Kolja WARSCHAU. PSV-manager Ben van Gelder toonde zich op de vooravond van de cupwedstrijd tegen Gwardia nog altjjd vrij optimistisch over het meespe len van de zondag tegen NAC gebles seerd geraakte René van de Kerkhof. Trainer Kees Rijvers was duidelijk een andere mening toegedaan. „Er is op dit moment nog geen verstandig woord over die blessure te zeggen”, aldus Kees Rij vers, in het luxueuze Grand Hotel, waar de PSV-ers verblijven, hetzelfde hotel waar in de loop van dinsdag ook scheidsrechter Charles Corver met zijn grensrechters Bart Ram en Kees de Bruin arriveerden. Het Nederlandse trio leidt vanavond de wedstrijd van de Poolse kampioen Ruch Chorzow in het EC-toernooi voor landskampioenen. Het was dan ook geen grapje toen trainer Luis Suarez, eens begenadigd aanvaller bij Inter en sinds enkele maanden opvolger van de door een hart infarct gevelde Helenio Herrera, dins dag opmerkte: „We zullen eerst in San Siro met vijf doelpunten verschil moe ten winnen, wil ik met een gerust hart naar Amsterdam gaan”. Van bondswege wordt gesteld dat men wel bereid is te onderhandelen over de opgelegde straffen doch niet over de grond van de zaak: het spelen van het Belgisch kampioen schap in verschillende poules. Om hierin een wijziging te brengen moet de eerstvolgende algemene vergade ring worden af gewacht. De bondstop schijnt ook niets te voelen om te praten over de opgeleg de boete van 5000 franken (350 gul den) per speler. Dit geld zou moeten dienen om de organisator van het in het water gevallen Belgisch kampi oenschap schadeloos te stellen. jaar, toen zij in de eerste ronde van het UEFA-Cuptoernooi door Admira Wien werden gewipt. De nederlaag tegen Ajax of Feyenoord zouden zij hun tifosi nog kunnen verkopen, maar uitschakeling door een club als Amsterdam, in Italië slechts bekend door de aanwezigheid van Jan Jongbloed, zou opnieuw een flink stuk gezichtsverlies betekenen. „Nu kan Van de Kerkhof wel zeggen dat hij zich capabel genoeg acht om tegen Gwardia te spelen”, aldus Kees Rijvers, „voorlopig zie ik het allemaal nog niet zo zitten. Als je hem hier rond ziet huppelen, moet er toch nog wel het een en ander gebeuren om hem weer op tijd fit te krijgen”. De blessure van Van de Kerkhof heeft echter voor Kees Rij vers toch een winstpuntje opgeleverd. De PSV-trainer: „Naar aanleiding van de blessure van René van de Kerkhof is er voor de eerste maal een fysio-thera peut (Van Schijndel, red.) bij een uit wedstrijd aanwezig. En dat moet in de toekomst een vaste gewoonte worden, zo vindt Rijvers, die de aanwezigheid van deze fysio-therapeut als bijzonder belangrijk heeft ervaren. „Want”, legde de Eindhovense oefen meester uit, „niet alleen René van de Kerkhof is geblesseerd, maar ook ande ren in het elftal zijn niet voor de volle 100 percent fit. Lubse, Krijgh, Strik en Deijkers (van wie maandag nog een foto van zijn voet moest worden genomen) en Willy van de Kerkhof (polsblessure) zijn eigenlijk dit seizoen nog niet hele maal blessurevrij geweest. Alleen al de aanwezigheid van de fysio-therapeut heeft echter bijzonder stimulerend ge werkt”. Jan van Beveren hield er ten aanzien van de blessure van René van de Kerk hof een totaal andere mening op na: „Die man kan beslist niet spelen. Moet je hem zien strompelen. Maar je weet WENEN (AFP). IOC-president Lord Killanin heeft in Wenen een verklaring afgelegd op het punt van de lijfreclame, een onderwerp waaro ver de nieuw ontworpen en inmiddels geaccepteerde „regel 26” enige twijfel laat bestaan. De bijna 32-jarige Mazzola, die on langs door de nieuwe bondscoach Berna- dini na 70 interlands uit de nationale selectie werd gezet, gelooft heilig in de terugkeer van Internazionale. Hij ver volgt: „Alle grote clubs hebben na een succesperiode van vier, vijf jaar een inzinking gehad. Kijk naar Real Madrid, naar Benfica en nu ook naar Ajax. Ze krijgen het allemaal den paar seizoenen moeilijk, maar ze komen terug.” Mazzola erkent dat de terugval van de Italiaanse clubs en de afgang van het Italiaanse elftal op de WK in Duitsland, de Itali aanse voetballers aan het denken heeft gezet: „Wij zijn nu ook aan een moder nisering begonnen. We willen op den duur net zo compact spelen als Neder land. Maar die verandering voltrekt zich langzaam. We zullen er jaren voor nodig hebben.” De voorzitter van het Internatio naal Olympisch Comité legde er de nadruk op dat reclame „op de man” ten strengste verboden blijft, althans tijdens Olympische Spelen, wereld en continentale kampioenschappen, kortom bij evenementen onder be schermheerschap van het IOC. Killa nin: „Alleen op dit vlak hebben wij enige zeggenschap. Onze toelatings commissie was voor een totaalverbod, maar het congres heeft dit niet aange nomen, omdat alle gebeurtenissen op nationaal, regionaal en plaatselijk ni veau niet te controleren zijn. Dit is dan ook een zaak van de nationale sportfederaties." NEW YORK (Reuter). Betty Stöve heeft in het daxnestennisseizoen in totaal 39.232 dollar (ruim een ton) verdiend. De Rotterdamse, die zeven tien toernooien speelde, neemt daar mee de zevende plaats in op de ranglijst van verdiensten. De Ameri kaanse Chris Evert heeft met een totaal van 156.485 dollar een ruime voorsprong op haar landgenote Billie Jean King (119.950 dollar). Derde is de Australische Evonne Goolagong met 73.480 dollar, vierde de Ameri kaanse Rosemary Casals (56.375), vijf de de Britse Virginia Wade (55.992) en zesde de Australische Kerry Mel ville (42,940). schau-stadion (90.000 toeschouwers, maar dinsdagavond nog lang niet uitverkocht omdat de wedstrijd gedeeltelijk via de televisie wordt uitgezonden) in het na deel van de PSV-ers is: het regent namelijk in Warschau al dagen achter een. Kees Rijvers, die dinsdagavond met zijn selectie voor een korte training in het Legia-stadion (het enige stadion in Warschau dat over kunstlicht beschikt) vertoefde, blijkt overigens toch meer wetenswaardigheden van zijn spionage- Alleen het feit dat Amsterdam afkom stig is uit Nederland, het land v an Cruyff, Neeskens en Van Hanegem, maakt de Italianen al argwanend. Trai ner Suarez: „Jeugdtrainer Muziero de enige man van Inter met het A-trainers- diploma. Hy is pro-forma de hoofdcoach, red.) heeft als spion de wedstrijd van Amsterdam tegen Ajax by gewoond. We weten van hem dat het een elftal is waarin veel gelopen wordt en dat is voor ons sowieso lastig. Ik zal dan ook alleen mensen opstellen die conditioneel voor honderd procent fit zijn”. MECHELEN (Belga). Nadat acht Belgische biljarters die hadden geweigerd het nationaal kampioen schap 47-1 te betwisten in poules van vier door het dagelijks bestuur van de biljartbond waren geschorst en een boete kregen opgelegd, hebben 23 spelers zich op hun beurt over deze maatregel beraden. Zij verklaarden zich solidair met hun gestrafte colle ga’s; doch wensen geen overhaaste conclusies te trekken. Ze gaan in overleg met de leiders van de bond. Bij het ingaan van de laatste bocht ging Henri Buitenzorg nog steeds aan de leiding en bij het uitdraaien van de bocht vergrootte hij zelfs met enkele lengtes zijn voorsprong. De enthousiaste toeschouwers in de regen dachten dat Henri de overwinning niet meer kon ontgaan. Maar naarmate de finish na derde kwam Luther Hanover met John Frömming enorm opzetten en won ten- slote nog gemakkelijk in de kilometer- tijd van 1.18.6. Henri Buitenzorg werd goede tweede en incasseerde daar altijd noè 16.000 gulden mee. De winnaar Lu ther Hanover won de honoratie van 32.000 gulden. Derde werd Vernet en vierde Vent de l’Histoire. Besk (J. Hof) 3.27.7 1.25 2. Linda, 3. Leo D. Toto: winn. 10.60 pi 4.50 2390 2.30 koppel 551.09 trio 14.217 60. Fideelprljs 2000 m. autostart: 1. Lady Baker (J. Klinkenberg) 2.49.7 1.24.9 2. Loko Buiten zorg, 3. Loyaal van Llante. Toto winn. 2.20 (stal) pl. 2.20 2.20 1.80, koppel 12.60. Prijs der Giganten, eerste serie (internatio naal. 1600 m, autostart): 1. Luther Hanover (Ita) (J. Frömming) 2.04.4 1.17.8 2. Vernet (Fra) (J. P. Viel), 3. Azelino B (WDL) WW. Rode) Toto winn 4.70 pl. 2.30 3.50 3.80 koppel 24.00, trio 581.20. Prijs der Giganten, tweede serie: 1. Vent de l’Histoire (Wdl) (R. Slerdsma) 2.06.9 1.19.3, 2. Nick (Ita) (J. Frömming), 3. Ginster (Oos) (K. Hörmann). Toto winn. 22.10 pl. 2.80 1.40 1.56 koppel 12.60. Ego Boyprijs 2000 m„: 1. Lord Axkit (J. Wagenaar) 2.42.5 1.21.3, 2. Iwan Mae H, 3. Hovi Lady. Toto winn. 5.10 pl. 2.70 1.90 3.50 koppel 7.80, trio 185.60. Florissantprijs 2000 m: 1. Karei Duke (G. Bosschieter) 2.42.4 1.21.2, 2. Jonker Volann, 3. Daimler. Toto winn. 5.10 pl. 1.50 1.50 1.40 koppel 5.20. Tim Cross-prljs 2920 m: 1. Inneke Pluto (R. Pools) 4.13.7 1.26.3, 2. Idetonka, 3. Limbus Hannover. Toto winn 24.10 pl 3.50 1.80 3.00 koppel 31.20 trio 641.40. Prijs der Giganten finale (afstand 1600 m) 1. Luther Hanover (J. Frömming) 2.05.7 1.18.6, 2. Henri Buitenzorg, 3. Vernet. Toto winn. 1.70 pl. 1.20 1.30 1.30 kopp. 5.50. Lyonprijs 2040 m: 1. Margita Itenska (B. Dapper) 2.52.4 1.24.5 2. More Prise, 3. Mystery. Winn 2.70 pl 2.50 1.80 5.20 kopp 10,10 trio 354,40. Henri Buitenzorgprijs 2040 m: 1. Kwik Ha nover (M. de Lange) 2.51.8 1.23.4, 2. Harmien, Ike Hollandia Winn 3,20 pl 1.30 2.10 1.50 kopp 16.80. Totalisatoromzet 468 773,- De grof betaalde Italiaanse vedetten (Boninsegna strijkt rond de drie ton netto per jaar op) vrezen voor een herhaling van het debacle van vorig - iy-:..,- van si

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 23