Adviesbureau voor relatieproblemen in het gezin de IJmond e Verenigings- nieuws in o „Ouders en kinderen moeten elkaar vertrouwen Deze klant vanu leest per dag gemiddeld drie kwartier in de krant, blijkt uit het Nationaal Dagblad Onderzoek. 99 Fl Bestuursindeling op commissietafel 1 BEVERWMKSE COURANT IJMUIDER COURANT 1 HAARLEMS DAGBLAD Wij van Parker zien dat alles met lede ogen aan. En gaan koppig door met het vervaardigen van hoogstaand schrijfgerei. Hier geven talrijke op een koopje gemaakte, ballpoints met een lichte krak de geest. Zo ze al niet eerder door de mand vallen wegens kledderig en onregelmatig schrift. Wegens ontijdig lege vulling. Wegens weigerachtig mechaniek. Of wegens zwabberigedip. <t> PARKER Zoals daar is de superieure Parker Ballpoint. Een ijzersterk predsie-instrument, met een vele malen langer levende vulling. De ballpoint met de microscopisch geruwde schrijfkogel, die zorgt voor een ononderbroken schrift, ook op ’t gladste papier. De ballpoint met de roterende schrijfstift, waardoor de kogel steeds van een andere zijde belast wordt. Zodat u een hele vulling lang even gelijkmatig schrijft. Dan vragen wij ons toch af waarom u nog altijd voortmoddert met gebrekkig schrijfgerei. Koop toch 1 iever één keer iets goeds. Koop een Parker. Dat kan in alle prijsklassen.* GKTOBER WOENSDAG 23 1974 4 door Milou Hopmans gen die de andere, of wijzen ze hem af”. uur: kunst, Kerkweg 45: Huygens- Vuile was Wijk aan Zee lil pi gs er el' bl for Sensatiepers Heemskerk HAARLEM „Het gaat er om dat de ouders en de jongere weer ver trouwen in elkaar krijgen”. Dit is volgens de maatschappelijk werksters Inja den Boer en Anneke Harms de kern van hun werk voor het Advies- buro voor Ouders en Jongeren. „Wij zijn het enige bureau op het gebied van relatieproblemen tussen ouders en kinderen. Je hebt Teen Challenge en Release die zich daar ook wel mee bezighouden, maar wij zijn meer geneigd de ouders erbij te betrekken, eigenlijk het hele gezin. Wij zeggen het is een gezinsprobleem. Wij willen weten wat voor effect het gedrag van de jongere die problemen heeft, op de andere gezinsleden heeft. Verdedi- Kinderpolitie Velsen-IJmuiden Beverwijk Breeknun op 21.30-22.30 Elke dag A nieuws uit binnen- en buitenland uw stad en uw streek, radio en T.V., sport, elke maandag de bijlage Huygens- zateidag de bijlage Voor een y belt U 023-31 90 53 belt U 02550-1 54 37 Lelt U 02510-2 65 46 C „Sportief", elke „Ouders hebben er weieens moeite mee dat buitenstaanders zoals wij van de moeilijkheden in hun gezin weten. De vuile was komt op straat, denken ze, maar als de nood aan de man is, hebben ze wel begrip voor ons. Je merkt ook dat ze het soms als een schande ervaren dat ze zelf hun problemen niet op kun nen lossen. Wij zeggen dan dat dat heel logisch is in een tijd met zoveel veran deringen. Dat je af en toe iemand nodig hebt die objectief is en de dingen beter overziet”. h Parker Ballpoints: fl. 7,50-fl. 895,-. Parker Vulpennen: tl. 16,50-fl.1125,-. Parker Vulpotloden: fl. 8,50- fl. 685,-. Sets vanaf fl. 24,50. Het adviesbureau richt zich op jonge ren tussen de 14 en 23 jaar. De hulpvra gers komen, zo is de ervaring, uit alle soorten milieu’s. De cliënten zijn niet alleen uit Haarlem, maar ook uit de IJmond, de Bollenstreek en de randge meenten afkomstig. Het bureau, dat aan rijk en gemeente subsidie heeft aange vraagd, wordt nu gefinancierd door Pro Juventute. C WOENSDAG 23 OKTOBER penbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: Volwassenen en jeugd 19-21 u. proefabonnement Bi re M re va Wi ve Sc zit st< de jei I vei en ble nei uit gat rus gel om ger wo I der ten de gee te alk wa zal der r een aar coh In stat aar I: bet aan kri; strt wai ges dat helt fecl mis ins] ach mil omi bes uit E vra den wei daa E lijk ten mei sen er E kw; caft het op seci hor ble I. voli wij IJtr gaa bej: alk K>.'.v:=a hun kind in een bar komt waar wel eens hasj wordt gerookt. Je merkte die paniek heel sterk toen er laatst verhalen over verkrachtingen in de pers versche nen. Er waren ouders die hun dochter toen verboden de deur uit te gaan. De angst van ouders is niet helemaal onte recht. De beïnvloeding onder de jeugd is groot, maar ouders en kinderen moeten elkaar vertrouwen. Daarvoor moet eerst de communicatie op gang gebracht wor den”. „Beide partijen hebben meestal gelijk. Je hebt ouders van wie de kinderen niets mogen. Je hebt ook jongeren die denken dat de hele wereld van hen is. Het is een wisselwerking. De ouders stellen regels, de kinderen worden recal citrant, de ouders stellen strengere re gels, de kinderen komen nog meer in opstand. Het escaleert heel snel. Wij komen er in als het al heel extreem ligt. Vaak hebben ouders weinig vertrouwen in hun kinderen. Ze lezen in de sensatie pers verhalen over drugs en sex en raken dan in paniek als ze horen dat „Erbij”- HAARLEM. Op maandag 28 okto ber ’s morgens om 10 uur komt de provinciale commissie gemeentelijke in deling en bestuursvormen bijeen in het provinciehuis om de consequenties voor het procinciaal beleid te bespreken van onlangs heeft gehad met minister De Gaay Fortman van binnenlandse zaken over bestuurlijke knelpunten in Noord- Holland. kinderen en de ouders redelijk vinden. Zij moeten met elkaar vrede hebben. Wij zijn de ouders niet. Zij moeten iets van elkaar begrijpen. Wij kunnen hoog uit alternatieven aanbieden, zo van: pro beer het eens op deze manier. We probe ren de partijen inzicht in hun handelen te geven. Ze laten zien dat wat zij doen effect op anderen heeft, hoe zij op elkaar reageren”. te weinig krijgen. Je hoort vaak dat hun ouders hen niet begrijpen, dat de kinde ren niet meer met hen kunnen praten”. Inja en Anneke leggen er de nadruk op dat het er niet toe doet wat zij van de eisen die ouders aan hun kinderen en andersom stellen. „Het gaat erom wat de WOENSDAG 23 OKTOBER Progress-soclëteit Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot A. Verherentstraat 20 u. officiële heropening door wethouder A. F. M. van Herpen. Openbare bibliotheek volwassenen 19-21 u. DONDERDAG 24 OKTOBER Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Vrijburcht Vrijburglaan 20 u. foruma vond van gezamenlijke vakverenigingen over consumentenbelangen. sis Zo ziet u maar weer, geen ander reclame medium wordt zo intensief gelezen, als de krant. Logisch want die kunt u niet missen, geen dag. gen. Inja en Anneke proberen het weg gelopen kind wel te bewegen het goed te vinden dat zij met zijn ouders gaan praten. Wie het bureau om hulp vraagt, doet dat op vrijwillige basis. „Je kunt de mensen niet dwingen geholpen te wor den”, zeggen Inja en Anneke. „Als ie mand op een gegeven moment denkt dat hij geholpen is omdat de crisissituatie is opgelost, dan vindt hij contact met ons niet^meer nodig. Terwijl wij vinden dat de problemen nog niet opgelost zijn. Een volgende keer is er weer een crisis”. Kegelmatlg ontvangen wij brieven die rea- i geren op een adver- tentie onder nummer, doch waarop dat num mer niet is vermeld. Dit vertraagt de door zending ervan of maakt deze onmogelijk. Ver meldt daarom steeds duidelijk op de enve loppe het nummer van de advertentie waarop uw brief reageert Dit ia In uw eigen be land Aan het bureau is sinds 1973, toen het begon te draaien, tot nu 212 keer om advies gevraagd, iets vaker door jonge ren dan door ouders. De meesten kwa men op verwijzing van andere instanties voor maatschappelijk werk. Inja en An neke willen echter dat het Adviesburo voor Ouders en Jongeren meer aanloop- bureau wordt en zeker geen bureau met een wachtlijst. Om dat laatste te vermij den hebben zij in de beginperiode van het bureau de publiciteit niet gezocht „We wilden eerst onze aanpak ontdek ken, kijken hoe het zou lopen”. Het loopt goed en Inja e n Anneke menen dat er een grotere markt voor hun bureau is. Ze denken aan spreekuren scholen en in club- en buurthuizen. Het is vooral de groei naar zelfstan digheid die de meeste problemen tussen ouders en jongeren veroorzaakt. Inja en Anneke: „De ouders zeggen je wilt te veel vrijheid. De jongeren zeggen dat ze (]j PARKER SERVICE B.V., BEURS DAMRAK, AMSTERDAM, TELEFOON020 - 22 21 Inja en Anneke hebben goede contac ten met de kinderpolitie. Zijn kinderen van huis weggelopen en kloppen ze bij het adviesbureau aan, dan zijn Inja en Anneke juridisch verplicht de verblijf plaats van het minderjarige kind aan de ouders op te geven. Wil het kind dat niet, en hebben de ouders om opsporing gevraagd, dan is in overleg mogelijk het kind als het zelf geen ander onderdak heeft, in een opvanggezin onder te bren- WOENSDAG 23 OKTOBER Centrale bibliotheek en filialen. Plein 1945: 14.30-17.30 en 19-21.30 uur (vol wassenen en tieners); Willemsbeekweg 14.30-17.30 uur jeugd en tieners); Sant poort, Wüstefaan; Velsen-Noord, Rijks- straatweg; IJmuiden-West, Zeewijkplein: 14.30-17.30 uur (volwassenen, jeugd en tieners). Velserbad, Briniostraat, uur; gemengd zwemmen. Speeltuinvereniging ,Jn veilige haven”, Heerenduinweg, geopend tot 17 uur. DONDERDAG 24 OKTOBER Centrale bibliotheek en filialen, Plein 1945: 10-12.30 uur en 14.30-17.30 uur (volwassenen en tieners); Willemsbeek weg: 15.30-17.30 uur jeugd en tieners); Veftsen-Noord, Wijkerstraatweg: 19-21.30 uur volwassenen, jeugd en tieners, II- muiden-West, Zeewijkplein: 19-21.30 uur volwassenen, tieners en jeugd). Velserbad, Briniostraat, 6 30-8, 12.15- 13.15 en 16.30-17.30 uur gemengd zwem men. Boksclub De Ring, 20.00 uur: gymnas tiekzaal Ossendorpschool Wijk aan Zee- ërweg, les, training en wedstrijd. In de Abeel, Abelenstraat 20 repetitie „V.A.T. ’71’. Hervormd Jeugdhuis. Rembrandtlaan, 20 uur: opening tentoonstelling „Fauna Felisena”. WOENSDAG 23 OKTOBER Buurtcentrum, Schans. 20 u. inleiding door Jaap ter Haar over kinderboeken in het algemeen. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek Kerkstraat 44 Volwassenen 19-21U Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 19-21 u. DONDERDAG 24 OKTOBER Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8-10 uur: Zeestraat 81 Tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad Kuikensweg. Geo pend van 9-12 en 13.30 en 15.30 u. Buurtcentrum, Schans 9.30-14 u. in stuif in kader kinderboekenweek. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Slof Moensstraat 20 u. hearing over nieuwbouw ontmoetingscentrum. Kennemer Theater Zeestraat 20 u. opening Nutsseizoen met Bernard en Ve ra Kruyzen met „Jacht onder water”. m .Parker. Tot in de puntj

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 4