Wervels NPO gaf kooruitvoering te gebroken na val van trap veel dynamisch niveau Agenda Speelstraten voor wijk Velseroord Meer mensen bij Pieter Vermeulen museum CDA weer Schoolkorfbal voortgezet in totofevishal sporthal Automobielbedrijf Berendsen bv herenigd I myiiantha I Kom aan, wij geven u graag de ruimte melde Golf r u t' In Beverwijk KGIJ-BESTUUR AANZIENLIJK UITGEBREID Koor IJmuiden bracht goede Paukenmesse DONDERDAG 1974 24 OKTOBER PLAATSELIJK NIEUWS Golt de Compact-VW ZEEWEG 5 IJMUIDEN TELEFOON 02550 - 15544 Fl. 3,30 Fl. 8,75 Velsen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk onderstel nou voor een autol Ook de snelste Golf rijdt op normale benzine:! op 14,3 bij 100 km/u constant. Service- beurten om de 15.000 km. Dat is pas economisch. Kom aan, voor een vrijblijvende proefrit. Kom met uw hele gezin en maak’t u gemakkelijk in de Golf. Of klap de achterdeur open en de achterbank weg. Kijk wat er dan allemaal in kan... Start 'm en merk hoe makkelijk u z'n 3,70 meter keert en parkeert. Hoe goed 't doet om op te kunnen trekken van 0 tot 100 in 12,5 sec. Of -als't kan-veilig hard te rijden. Top kruissnelheid: 160 km/u van de 70 DIN PK-versie. Voel hoe hij metz'nvoor- wielaandrijving slechte wegen aanpakt en scherpe bochten neemt. Dat doet een modern A7 Woensdag Maasborg, Donderdag aangekomen: Alca, Klaipe- tijd (Van een onzer verslaggeefsters) P. ZWAANSWIJK En dit alles kan er makkelijk in en uit. (ADVERTENTIE) - Assswssssss-S (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Een 48-jarige bankwer ker brak woensdag twee lendewervels toen hij op het Hoogoventerrein van een ladder viel. De 48-jarige Amsterdammer verrichtte werkzaamheden in de kelder van het bunkerspoor, toen de ladder waarop hij stond, weggleed. Hij viel daardoor op een stalen bordestrap. Volgens CDA-woordvoerder P. J. Schip- perus behield in deze kwestie alleen ex- wethouder P. J. Sigon zich een „genuan ceerd oordeel” voor, waarover hij zich volgens de heer Schipperus „niet nader wilde uitlaten”. Willem Wiesehahn leidt koor en orkest met soliste tijdens een uitvoering van de Paukenmesse. In de periode januari-september 1974 kwamen 2435 mensen het museum be zoeken tegen 1949 gedurende dezelfde periode vorig jaar. IJmuiden; IJmuiden; Holwerda, Donderdag vertrokken: Rakow, Lon den, IJmuiden; Wilhelm-S, Nantes, IJ muiden; Sincerity, Manchester; Vivarais, Le Havre; Emsland, Solvesborg, IJmui- i den. da; Rijnstroom, Harwich; Dietrich 01- dendorff, Lulea, IJmuiden; Jacques Let- ser, Cont. Plat; Baus, Cont. Plat; Noor- beek, Karlstad, Zaandam; Federal Seven, Cont. Plat. LU WOLF bloemenschepje Uit één stuk gesmeed. 29 cm lang. Van 3,80 voor FG WOLF holpootijzer Voor het uitpoten van kleine bloem bollen en stekjes met wortelkluit. Leegt zichzelf bij het maken van het volgende pootgat. Van 9,75 voor (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Beverwijkse CDA-fractie is weer herenigd. Dinsdag avond is besloten, de dissidente” fractie leden Hoekstra, Hoogeboom en De Wildt weer toe te staan de fractievergaderin gen bij te wonen, waardoor het CDA nu ook formeel naar buiten en naar binnen toe als een eenheid kan optreden. IJMOND. Tijdens de halfjaarlijkse ledenvergadering van de Kritische Ge meente IJmond zijn tot bestuurslid ge kozen Ineke van Kan, Hans Timmer, Ries Blaasse, Nico Roozen, Jacqueline Hamers en Leo van der Putten. In verband met een noodzakelijk geachte doorstroming in het bestuur stelden de aftredende bestuursleden Alfons Baay, Coen Hamers en Annie Buntsma zich niet herkiesbaar. Na behandeling in het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk werd de man naar het Wilhelmina Gasthuis in Am sterdam gebracht. Daar is hij opgeno men. BIOSCOPEN City, donderdag en vrijdag 14.30 uur: „Kuif je en het Haaienmeer”; 20 uur: „My name is Nobody.” Stadsschouwburg, vrijdag 20 uur: „Hoe vang ik een man?" Door het slechte weer deze week was d.e wedstrijdleiding van ook dit toernooi gedwongen vanaf maandagmiddag de wedstrijden af te gelasten. Alleen maan dagmorgen is gespeeld. De rest van de wedstrijden is vandaag al gedeeltelijk ingehaald. De rest volgt morgenochtend. De finale start om half een. In de eindfinale (tussen vier en half vijf) gaat de winnaar van het toernooi zich waar maken. Aan de woensdagmarkt werd aange voerd: 360 kg tong; 5 kisten tarbot en griet; 18 kisten kabeljauw; 21 kisten schelvis; 79 kisten wijting; 26 kisten schol; 15 kisten schar; 15 kisten makreel en 6 kisten varia. Prijzen in guldens. FH WOLF bloembollenptanter. Voor alle bollen tot 18 cm omvang. Scherp geslepen en met snijtanden om snel te kunnen werken in elk type grond. Van 9,75 voor geldig a.s. vrijdag, zaterdag en zondag Fl. 8,75 Informeel was het geschil binnen de CDA-fractie, ontstaan toen de heer Hoogeboom zich gesteund door de heren Hoekstra en De Wildt kandidaat voor een wethouderszetel stelde, al bij gelegd: volgens de heer Schipperus hadden de partijen zich de laatste weken al rond de vergadertafel teruggevonden. Per 1 kg: grote tong 8,01-7,60; groot- middal tong 8,67-8,60; kleinmiddel tong 8,07-7,96;tang één 7,01-6,54; tong twee 6,50-6,21; tarbot 8,37-8,19. um-vereniging „IJmuiden” heeft op haar najaars-concert, dat woensdagavond in de Nieuwe Kerk aan de Kanaalstraat te IJmuiden onder leiding van dirigent Willem Wiesehahn werd gegeven, een programma ten gehore gebracht, waarin werken waren opgenomen uit de barok periode, uit de jaren van de klassieke stijl en uit de romantiek der negentien de eeuw. Voorts uit de periode, waarin begonnen werd aan de muziek-vernieu- wing, die haar voortzetting tot in onze tijd zou krijgen. zelfbediening ®»tuincentrun^ Vlaamse» weg, Haarlem, tel. 24 32 83 Het bestuur van de KGIJ heeft mid dels deze benoemingen een flinke uit breiding ondergaan, wat in relatie tot de zich steeds talrijker wordende bestuurs taken uiterst welkom mag worden ge noemd. Na afloop van de bestuursverkiezing konden de aanwezigen kiezen uit drie gespreksgroepen: discussiëren met een aantal pastores en gemeenteleden uit de Leidse studentenecclesia, met een groep geïnteresseerden nader ingaan op de prob’ematiek rond het woonwagencen trum IJmond of van gedachten wisselen omtrent allerlei andere KGIJ-activitei- ten. Zaterdag 26 oktobr houdt de KGIJ in de Beverwijkse Vredevorstkerk aan de Laan der Nederlanden een viering rond het thema relaties. Tijdens de bijeen komst, de eerste in een reeks aan dit onderwerp gewijde samenkomsten, zal speciaal aandacht worden besteed aan de relatie God-mens. Aan de orde komen zaterdagavond onder meer het oude Godsbeeld en de nieuwe zienswijze. Zo zijn er plannen opgezet voor de verbetering van het aanzien van de wijk. Met de bewoners is reeds overleg gepleegd. Het ligt eveneens in de bedoe ling dat in de toekomst enkele straten in deze wijk als speelstraat worden inge richt. Door de toegangen van deze stra ten met kleine drempels op te högen, zal het snelverkeer er niet met hoge snel heid meer kunnen door rijden, zodat een aantrekkelijk en veilig voetgangersge bied kan ontstaan. Ook voor vergelijk bare andere gevallen is eenzelfde proce dure mogelijk. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: „Alicla”. Luxor Theater (Breestraat). 18.45 en 21.45 u.: „The sting”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Schey- beeck, Velserweg). Geopend van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins Lijsterbeslaan 23 Beverwijk, tel. 02510-25120. Openbare bibliotheek. (Kerkstraat 44). Expo- sitie jeugdbijbels In kader van kinderboeken week; geopend tot en met 30 oktober. TENTOONSTELLINGEN Openbare bibliotheek Kerkweg. Expositie I van op het thema boek door kleuters ver vaardigde werkstukken. Avonmouth, Alska; Roelof Royaal toegankelijk voor alles en iedereen. meer natuurlijke souplesse bij de melodische formulering, zou een gunstiger resultaat verkregen zijn. Dit was eveneens het geval met het gematigd moderne koorwerk, de „Sere nade to music” van de Engelse compo nist Ralph Vaughan Williams, die bij het componeren van deze serenade ongetwij feld gedacht moet hebben aan de sublie me uitvoeringsstijl van de Engelse ko ren. Zijn muziek vraagt om gezongen te worden in die stijl en om aanpassing van de orkestbegeleiding terwille van het bewaren van de noodzakelijke wel luidendheid, waarbij nochtans de uit drukkingskracht niet veronachtzaamd behoeft te worden- Willem Wiesehahn heeft met de keuze van de „Serenade to music” een bijzon der gelukkige greep gedaan. Hij moet het voorlopig niet van het repertoire van het koor afvoeren ,maar integendeel een voortdurend nog verdiepende aandacht aan besteden om de interpretatie op een hoger plan te orengen en vooral voor wat betreft de klanksterkte te herzien, ook van de orkestbegeleiding, zodat de vocale solisten meer voldoening van hun medewerking zullen hebben. Nu hadden de sopraan Annette de la Bije, de alt Joke de Vin, di etoch een volumineuze, fraaie stem bezit, de tenor Ralph Beckers en de bas Wout Ooster- kamp met het vertolken van de solo partijen een extra zware taak. Met het koor „IJmuiden” valt onge twijfeld veel te bereiken. Dit werd be wezen bij de uitvoering van de Pauken messe van Joseph Haydn na de pauze, waarbij met beheerste, fraai klinkende zang in enkele gedeelten hoogtepunten werden bereikt, maar waarnaast de drei ging van klankvergroving toch ook een realiteit werd. Het koor was overigens goed geïnstru eerd, wat bleek uit de bijzondere be heersing, waarmede bijvoorbeeld de fuga in het Credo gezongen werd. De vier solisten hebben met de vertolking van hun aandeel veel voldoening gegeven, de tenor zelfs meer dan in de serenade. Een verrassend staal van superieure zangkunst heeft de sopraan Annette de la Bije gegeven met de glanzende ver tolking van de aria „Sweet Bird” van Georg Friedrich Handel, die als inter mezzo in het eerste gedeelte van het concert werd gegeven- De solo-fluitist van het orkest Jan van den Berg secundeerde de zangeres met een uitvoering van de fluit-solo in Handels werk, die eveneens uitmuntte door volstrekte virtuoze beheersing, een prachtige imitatie van de „Sweet bird” in zijn „evensong.” Zeer zuinig met normale benzine (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Binnen afzienbare zal het college van B. en W. de gemeen teraadsleden voorstellen doen voor ver schillende voorzieningen die de leefbaar heid in Velseroord, de Tuinderstraat en omgeving, kunnen bevorderen. HavwIbwOüaioü DIVERSEN Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen-Zuid, stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen, da gelijks te bezichtigen van 14-17 uur. Noordelijk Koetshuis, vrijdag 29.15 uur: con cert Jeanne de Croos én Danielle Dechene. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat IJmuiden. Dag. te bezichtigen van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Niet op zaterdag en zondag. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden. Dag. te bezichtigen van 10 tot 12 uur. Niet op zaterdag en zondag. Oude Raadhuis, Velsen-Zuid, donderdag 2u tot 22 uur: tentoonstelling „Flevum en de Romeinen in Velsen’’, voor groepen en scho len na telefonische afspraak 023-320788-378034. De chronologie van de ontwikkelings gang der muziek werd op het concert niet aangehouden, hetgeen geen onover komelijk bezwaar betekende. Het koor begon het concert met het romantische koorwerk van Johannes Brahms, geschreven op het gedicht „Nanie” van Friedrich von Schiller, een klaagzang gebaseerd op de mythologie 1 der Antieken. Merkwaardig is het puur- muzikale gehalte van de compositie, die Brahms verenigde met de toch bewogen tekstgedachte van het gedicht, waardoor het weinig uitgevoerde werk een bijzon dere waarde verkregen heeft, minder de expressie van persoonlijk leed en meer een voortreffelijk bewijs van een gave muzikale fantasie. Het koor heeft een prijzenswaardige uitvoering van deze „Nanie” gegeven, maar door meer zorg voor een aangepast klankvolume van de orkestbegeleiding, nu toevertrouwd aan het Noordhollands Philharmonisch Orkest, bij een minder hoog opgevoerd dynamisch niveau en IJMUIDEN. Het bezoekersaantal aan het Pieter Vermeulenmuseum (ge vestigd in het Cultureel Centrum) neemt toe. vertrokken: Delfzijl; Christine-1, Felixtowe; Nusa- kan, Boston; Skagern, Boston; Pergo, Selby, IJmuiden; Gulf Sea, Ipswich, IJ muiden; Tor Hollandia, Gotenborg; Vechstroom, Hull; Finnrose, Jakobstad, Velsen; Atlantic Clipper, R’dam, IJmui den; Canopus, Antwerpen; Hebe, R’dam; Marjan, Goole; Susanne Skou, Sheerness; Aurora, Londen, Zaandam; Jean-E, Lon den; Boreas, R’dam; Swidnica, Bremen; Kirsten Skou, Bilbao; Dependent, Oden- ce, IJmuiden; Angelique Taf, Antwer pen; Otto, Bremen; Comet, Kolding, IJ muiden; Fulskies, Hamburg; Titan Ser vice, Cont. Plat, IJmuiden; Raknes, Si- monsvik, IJmuiden; Blatence, Goole IJ muiden. VELSEN. Het schoolkorfbaltoer- nooi dat aan het begin van deze herfst vakantie zou worden gespeeld, is van daag en wordt morgen voorgteze in sporthal Zeewijk. Per 40 kg: tarbot 268-143; griet 133- 102; kabeljauw twee 144; kabeljauw drie 140-132; kabeljauw vijf 64; schelvis vier 36-32; schol één 61; schol twee 64; schol drie 94-70; schol vier 84; wijting drie 61- 30; wijting vier 49; makreel één 60; makreel twee 35; schar 83-37; steenbolk 40; rode poon 86; bot 18. De besommingen waren: SCH 28 ƒ3.300, UK 218 1.400, VD 25 ƒ2.800, IJM 94 3.200. Verse olie om de 7.500 km, servicebeurt I' om de 15.000 km. 1 Woensdag aangekomen:Herm-S, Goole, IJmuiden; Mosfield, Seven Is lands; Vivicaris, Hamburg; Shozen Maru, Norfolk; Autolycus, Le Havre; Niedern- tor, Cont. Plat; Star Ballarat, Sagunto, IJmuiden; Mulus-1, Delfzijl; Anna Dra- copoulos, Antwerpen; Steyning, R’dam; Winnetou, Husum; Susann v. Bargen, Hamburg, Beverwijk; Aljar, Bremen, IJ muiden; Tugro, Cont. Plat, Abbotsfjord, Noordborg, Leith. het betrachten van r. a 0-100 km in 12,5 sec.; 160 km/u.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 4