Bridge Schaken Filatelie Dammen V .0 V2 f - f Oplossing Prijspuzzel Prijs-kleurwedstrijd f. ■J Ridder Koenraad en de koning ZATERDAG 2 6 OKTOBER 1974 25 13 HP6WAPH8 1 Ar i\ KAf ,r Zy b® g d o h jSpanje fA Tranknjk \*MZ- WBotJe} st H. De naam was: fitpiet. Ze worden thuisbezorgd. NAAM ADRES LEEFTIJD ED HOLSTVOOGD Zuid heeft: 4* H B 9 uit Tegen 4 schoppen kwam I MR. E. SPANJAARD Zuid 1 har 4 har pas Noord 2 har pas Oost 3 rui pas Na het Friese Huizum en het Amster damse VAD is nu het Haagse RDG aan de beurt in het overzicht van de favo rieten voor de nationale clubdamtitel. Wie RDC zegt, denkt daarbij in de eerste plaats aan Ton Sijbrands, de trai- B 9 4 2 9 A4 5 •r* 10 9 8 7 6 3 Oan0e Heteed Hij beloofde, dat hij beter voor zijn onderdanen zou zorgen en mocht toen van de „boef-koning”, die het hem zo duidelijk had gemaakt dat hij ook eens aan een gewoon mens moet denken, weer naar zijn kasteel teruggaan. Toen hij daar was aangekomen, gaf hij eerst al zijn personeel een hele week vrij en deed zelf het dagelijkse werk. Dat viel niet mee, maar daardoor leerde hij wel veel over gewone mensen, die voor hun brood hard moeten werken. En na die week werd het heel anders op het kas teel en in het rijk van ridder Koenraad. Het werd een gelukkig land. Toen zag de ridder, dat het de koning was. Hij viel op z’n knieën en bekende, dat hij zijn land verkeerd bestuurd had. Waarom dit alles zo is, weten we niet; als we zeggen dat de vrouw een ander soort creativiteit heeft dan de man, ver plaatsen we de problematiek slechts. P.S. Gaarne opgave van mannen-scha- kers die nooit blunderen. Noord *87 H V 10 9 865 V 10 5 4 Ridder Koenraad zat op z’n paard. Hij wist eigenlijk niet wat hij daarop deed, want hij had niets te doen. In het kas teel ging alles z’n gangetje en daarbui ten was het al niet veel beter. Hij ver veelde zich. In de verte lag het kasteel te dromen ,in het zonlicht. Een dienstbode klopte de dekens uit het slaapkamerraam en de stalknecht was de paarden aan het roskammen. Dat ging elke dag zo; het leek een saai leven in en om het kasteel. Toch was het maar schijn, want de dienstbode was ontevreden en de stal knecht was dat ook. Hun heer, ridder Koenraad liet alles maar zo, zoals het al eeuwen was geweest. Ze hadden nooit eens een vrije dag, of mochten eens een weekend vrij naar een feest in de buurt. Ridder Koenraad was nog een echte ouderwetse ridder. In het land van ridder Koenraad was het ook niet zo geweldig. De huizen van de mensen waren vervallen en de mensen zelf waren arm. Daarom had den ze na lang praten besloten, er eens Kleur deze plaat zo mooi als je kunt en stuur hem dan op z’n laatst dins dag naar onze krant. Je kunt er mooie prijzen mee winnen iets aan te doen. Ze hadden de ridder al eens uitgenodigd naar hun huizen en dorpen te komen kijken, maar Koen raad was niet op komen dagen. Hij vond dat allemaal niet zo belangrijk, en de mensen leefden toch nog! Toen waren de burgers uit het rijk van Koenraad naar de koning gestapt. Ze hadden hem van hun moeilijkheden verteld en de koning had aandachtig geluisterd. Hij begreep de mensen heel goed, want hij was een goede koning. Toen de mensen weer naar hun hui zen waren vertrokken, ging hij op zijn trcon hee’ erg diep nadenken. Eerst wist hij er geen oplossing voor, maar na een halve dag denken had hij een oplossing gevonden. Hij riep zijn be dienden bij elkaar en vertelde van de moeilijkheden in het rijk van ridder Koenraad en wat hij van plan was, daaraan te doen. De bedienden be grepen het heel goed en gingen voor hun heer aan het werk. De bieding West 1 sch 4 sch Oost 10 3 2 V 3 A H B 9 4 3 2 8 7 Enige weken geleden is een boekwerk je uitgekomen geschreven door Jacques kroes, één van Nederlands meeste be kende bridge-schrijvers. „Bied als een expert” is de titel en men zou deze zeer leesbare publikatie dan ook kunnen be titelen als een stoomkursus naar de meesterklasse. De schrijver heeft een groot aantal biedsituaties bijeengeharkt en aan experts voorgelegd en alle brid- gespelers zullen de beschreven situaties onmiddellijk herkennen als zo uit de praktijk gegrepen, veel voorkomende ge vallen. Het lijdt geen twijfel dat „Bied als een expert” het inzicht in het spel in hoge mate verdiept. Een prachtig spel is het volgende: Zuid gever, allen kwetsbaar. Zuid 4b A 4 V A 9 8 6 5 4 7 A 6 3 2 West H VB 9 6 5 B 2 V 10 BELGIë. Het 25-jarig bestaan van de Centrale Raad voor het Bedrijfsle ven werd gevierd door de uitgifte op 14 oktober van een zegel van 7 F- Naar ontwerp van W. Bosschem is een symbolische voorstelling van een grafiek opgenomen. Op 21 oktober verscheen een zegel van 10 F. in verband met de aktiviteiten van de Rotary International in België; de zegel werd door J. van Noten ont worpen en toont vaantjes met het Rotary-embleem. BULGARIJE. Naar aanleiding van het 30-jarig bestaan van de „Seprem- vriiche”, de organisatie van jonge pi oniers, werden drie zegels in omloop gebracht: 1 st. pionier en meisje van de konsomol, 2 st- een pionier, vrij en gelukkig, en 60 st. (miniatuurvelletje) het embleem van de organisatie met zinspreuk en portret van Dimitrov, (afbeelding). DUITSLAND (BRD). In de reeks met reproducties van expressionisti sche schilderijen worden op 29 okto ber twee aanvullingswoorden uitgege ven: 70 Pf. „Groot stilleven met ver rekijker’’ door Max Beckmann (1884- Met nog drie ronden in november te spelen, is de stand aan de kop: 1. VAD 11 pnt., 2-3 Huizum en RDG 10 p., 4. Twente’s Eerste 8 p. Deze vier clubs ontmoeten elkaar allemaal nog in de spannendste competiefinale sinds jaren. En dan nu enkele voorbeelden van uitstekende momenten van RDG-ers in de huidige competitie (de meeste blun ders komen nu eenmaal in de selectie van dë gepubliceerde partijen niet voor). Ton Sijbrands is evenals Harm Wiersma nog zonder puntverlies. Hij won o.m. als volgt van de Brabander Voormans, die tegen Roozenburg en Drost wél remise speelde. Voormans (wit) heeft in de diagram stand links een rare opstelling, maar hij ner en topspeler van deze vereniging. Weliswaar is RDG een jaar of vier geleden ook door andere spelers ver sterkt, zoals Boog, Varkevisser en onder getekende, maar de komst van Sijbrands heeft er vooral toe geleid dat de Hage naars driemaal achtereen de landstitel veroverden. Niet alleen zorgde de van origine Amsterdammer steevast voor de welkome twee punten, maar bovenal is hij als trainer door de overdracht van zijn ongeëvenaarde kennis en spelinzicht aan de anderen een onmisbare factor voor het succes van zijn club. Als de wereldkampioen naar een andere top club zou verhuizen, dan zou de rol van RDG wel zijn uitgespeeld en zou zijn nieuwe club op slag de grote favoriet voor de titel zijn. Dat komt vooral doordat de topspelers aardig over de verschillende verenigingen zijn verdeeld, zodat de extra kracht door de aanwezig heid van Sijbrands net doorslaggevend kan zijn. Juist omdat het succes van RDG me de, ja zelfs vooral het succes van Sij brands is, werkt deze met veel inzet voor het resultaat van zijn club. De trainingsavonden, waarop systematisch damtheorie en de toepassing daarvan in wedstrijdpartijen wordt besproken, zijn naar mijn weten uniek in de damclub- wereld. De moeilijkheid blijft echter het aanzienlijke klasseverschil tussen Sij brands en de overigen. Het is als met Cruyff en het Nederlands elftal: het is niet mogelijk om de ploeggenoten op (bijna) hetzelfde peil te brengen, waar door het team onoverwinnelijk zou wor den. De prijzen gaan naar: Olaf Letschert, Michiel Gortworst, Paul v. d. Heuvel. EMIRATEN is een woestijnstaatjes aan Met de idee 20) Db3 b5! en Da7 dekt f7. Ma ér: 20) Lc4xf7t Onze excuses, lezeressen. Vrouwen kunnen wel schaken. 20)Kg8xf7 Of Tf7: 21) Td8t Tf8, 22) Db3t (ook Da7; gaat) Le6. 23) De6:f Kh8, 24) Tf8:f Tf8: 25) Td2 enz. 21) Td3-f3+ en zwart gaf het op. Tot slot de komedie uit Columbia. Wit: Alexandria. Zwart: Belle. 1) e4 cG 2) d4 d5 3) Pd2 de4= 4) Pe4: Pd7 5) Pf3 Pgf6 6) Pg3 e6, 7) Lc4 Ld6 8) 0-0 Dc7 9) Tel PbG 10) Ld3 0-0 11) Pe5 Pbd7 12) Ph5 Ph5: 13) Dh5: f5 14) Pc4 Pf6 15) Dh3 c5 16) PdG: DdG: 17) dc5: Dc5: 18) Lf4 Pg4 19) Dg3 Dc6 20) Tadl b6 21) Le2 Pf6 22) Lf3 Pe4 23) Le4: fe4: 24) Le5 g6 25) Td6 De ongelijke lopers en de verzwakking van de zwarte koningsvleugel (g6) geven wit wel aanvalskansen, maar nu loopt de sterke Russische tegen het onbekende Hollandse speelstretje wat te hard van stapel. Veiliger bijv. c3+h4. 25)Dc2: 26) Tedl?Hier staat de toren te kwetsbaar. Beter bijv. h4. 26)La6 Op weg naar het steunpunt d3. 27) Td7 Tf7 28) Tf7:??? Een onwaarschijnlijk grove blunder. 28)Ddl: mat. 1) e2-e4 c7-c5, 2) Pgl-f3 e7-e6, 3) d2- d4 c5xd4, 4) Pf3xd4 a7-a6, 5) Pbl-c3 Dd8-c7, 6) Lfl-e2 Pg8-f6, 7) 0-0 Pb8-c6, 8) Lcl-e3 Lf8-b4, 9) Pd4xc6 d7xc6, 10) Pc3-a4 Lb4-e7, 11) Le3-b6 Dc7-b8(?) Dit was een aanbeveling welke de zwart- speelster zo juist had gekregen van de theoreticus Bazik. Beter Dd6. Maar hoe te profiteren? 12) Ddl-d3 Pf6-d7 13) Ridder Koenraad zat op zijn paard en keek eens om zich heen. Hij ver veelde zich nog steeds. Weet je wat, dacht hij, een fijn ritje door het bos kon wel leuk zijn. Misschien zag hij dan iets om z’n verveling kwijt te raken. Hij gaf zijn paard de sporen en die draafde naar het bos. In het bos was net allemaal nog precies hetzelfde als gisteren en eergisteren. Stille bomen stonden te dromen naast elkaar en wierpen hun schaduwen op het smalle bospad. Daarom zag ridder Koenraad niet, dat er tussen het groen van de struiken en de takken van de bomen, het niet precies hetzelfde was als gis teren. Ridder Koenraad zag die man nen niet die daar lagen. Plotseling schoten ze tevoorschijn, grepen hem en sleurden hem van z’n paard. Daar lag Koenraad op z’n rug op het bospad. Hij werd aan armen en voeten gebonden en over de rug van z’n paard gelegd. Zo werd hij naar het dichtstbijzijnde dorp vervoerd Daar werd hij door de boe ven van zijn boeien ontdaan en in een armoedig huisje verkleed. Hij zag er nu helemaal niet meer uit als ridder Koen raad, maar als een arme landloper, net zoals de boeven. Hij werd door het dorp gevoerd en moest al die arme burgers zien in hun gewone dagelijkse doen. Die burgers herkenden hem natuurlijk niet en daar door deden ze ook heel gewoon tegen de ridder. Ja, nu zag hij voor het eerst, hoe zijn onderdanen leefden en vond dat maar diep ellendig. Teruggekomen in het kleine huisje deed één van de boeven z’n pet af en kamde z’n haren. Wie verschijnen er woensdag aan de start? In de eerste plaats uiteraard landskampioene Ada van der Giessen. Een belangrijke concurrente van haar zal Corrie Vreeken zijn: tot de tanden gewapend, goed getraind en zeer strijd lustig. Dan Fenny Heemskerk, zo een jaar of 25 „geabonneerd” op de landsti tel. De vraag rijst echter of zij na een ziekteperiode opgewassen zal zijn tegen de vermoeienissen van het toernooispel. Jammer genoeg ontbreekt door familie omstandigheden Rie Timmer, ook al eens titelhoudster. Gelukkig zijn er twee nieuwe sterren. De eerste is Erica Belle, een jong meisje uit Arnhem. Men ziet iets in haar en mevr. Heemskerk trainde haar. In de recente dames-Olympiade in Columbia volbracht zij een waar won der, ze versloeg nl. de Russische Alexan dria, weliswaar omdat deze blunderde, maar men blundert slechts bij krachtige tegenstand. De tweede is een zekere mevrouw Van der Mije. Ooit van ge hoord? Haar meisjesnaam is= Nicolau, ze komt uit Roemenië, is lid van de schaakclub Utrecht en woont in Haar lem. Ze is een rasschaakster, die jaren lang professioneel speelde en iedere avond wel in een schaaklokaal prakti- zeerde. Met haar snelle blik, grote vak kennis en spelinstinct zou ze hoge ogen kunnen gooien. De plotselinge switch van speelster naar hardwerkend huis vrouw en echtgenote heeft haar vorm echter geen goed gedaan. Maar oh wee, andere dames, als ze die mocht hervin den. Kijkt u maar eens wat ze in 1966 in Belgrado Gaprindasjvili (zwart) aan deed. verzameling de Perzische Golf. Sinds 1972 zijn deze landen hierin verenigd. Samen vormen ze één van de rijkste gebieden op aar de, doordat er zoveel oliebronnen zijn. Het is 88.660 km2 groot en heeft ongeveer 180.000 inwoners. De hoofdstad heet Doebia. Ook erg produktief is Fred Ivens met een score van 8 uit 5. Hij laat nog wel eens een puntje zitten, maar pakt de winst vaak ook overtuigend, bijv, tegen Hobbelen in onderstaande stand (zie dia gram). 1950) en 120 Pf. „Oude boer” door Ludwig Kirchner (1880-1938). DUITSLAND (DDR). Ter gelegen heid van het eeuwfeest van de We- reldpostvereniging zagen op 9 oktober vier zegels met voorstellingen van transportmiddelen het licht: 10 Pf- oude raderboot en modern vracht schip, 20 Pf. oude lokomotief en die- sellokomotief, 25 Pf. oude dubbeldek ker en straalvliegtuig, 35 Pf. post koets en postauto. Elke waarde toont bovendien de achterzijde van een en velop met het embleem van de UPU.( afbeelding) FRANKRIJK. In groot formaat verschijnt op 12 november een zegel van 2.00 F- met reproductie van een werk van A. Sisley: „Canal du Loing”. Op 18 november komt een zegel van eveneens 2.00 F. uit met de reproductie van Mathieu’s wandtapijt „Hommage d Nicolas Fouquet”. Beide zegels zijn voorzien van een geperfo reerd aanhangsel met inschrift „Ar- phila 75 Paris”. GROOT-BRITT ANN Ié- Op 27 no vember komt de jaarlijkse serie kerstzegels in omloop, thans met voorstellingen die werden ontleend aan figuren op de dak uitsteeksels (in het centrum van het gewelf) van diverse kerken: 31h p. „De Aanbid ding der Koningen” (ca. 1355) uit de York Minster Kerk, 41/: p. „De Ge- Het lijkt goed om 4 schoppen te bieden maar als Oost-West in 5 harten komen, wat dan? „Dan moet u 5 harten down spelen” zegt Kroes en dat kan als u 4 ruiten biedt in plaats van 4 schop pen. Dat is zonder gevaar, want u kunt altijd terug naar schoppen. Maar de partner zal tegen 5 harten met ruiten uitkomen, en na harten aas brengt u uw partner met schoppen aan slag en u krijgt uw introever. A. BOEKHORST. een ruiten-introever te bezorgen en hij legde een kleine klaveren op tafel. West taxeerde de situatie echter goed, legde de heer en maakte zo zelfs vijf. En toch, zo staat het in „Bied als een expert” moet dit spel down. Zuid had namelijk in plaats van 4 harten, 4 ruiten moeten bieden. Ook dan zal de tegenpartij in 4 schoppen belanden maar Noord moet de informatie van het 4 ruitenbod goed gebruiken en met ruiten uitkomen. De leider neemt en speelt schoppen voor het aas van Zuid. Zuid speelt dan klave ren aas die Noord afsignaleert en er is nog maar één kans om de partner aan slag te brengen en dat is harten. Met de singleton op tafel (Oost) moet Zuid een kleine harten onder het aas uit spelen en Noord, aan slag gekomen, geeft zijn partner de ruiten-introever. De sleutel van het downspelen ligt dus al vaak in het bieden en bieden is dus altijd een beetje vooruitzien. Het volgend spel demonstreert dat nog eens. Noord gever, niemand kwetsbaar en het is een paren wedstrijd. De bieding gaat: Noord Oost Zuid 3 sch dbl lijkt er goed uit te komen met 20. 27-22 18x27, 21. 31x22 (dreigt 22-18). Sijbrands speelt echter verrassand 213-8!, dreigt met schijfwinst door 14-20!, 7x27, 23x25. Dus is wit verplicht tot 22. 3G-31 en nu komt er een fijn tussenzetje 6-11! om na 31-27 eerst 16-21 en dan weer 14-20 te kunnen spelen. 23. 46-41 24-29!. De kroon op het werk. Wit kan nu de dreiging 16- 21-27 niet goed pareren. Op bijv. 41-36 16-21 23-18 (op 31-27 volgt 29-34 34x43 14-20 7x38 23x41), 13x33 39x28 (om door 44-39-33 de schijf terug te winnen) speelt zwart 21.27!, 31x22gedw. en weer 14-20, enz. In de partij liet wit door 24. 39-33 de doorbraak toe met 16-21, 25. 33x24 21-27, 26. 32x21 23x43 omdat zwart na 27. 21-16 niet direct dam kan halen. Dit is echter een schijnbare red ding, want na 277-12!, 28. 16x18 43- 49 gaf wit terecht op. Zwart wint fraai na 44-39 door 14.20!, 25x12, 49-21 21x43 43-32 en 26x46. En ook zonder deze combinatie wint zwart het wel. boorte van Christus” (ca. 1480) uit de Kerk van St. Helen in Norwich, 8 p. „Maagd en Kind” (ca. 1350) uit de kapel van de Kerk van Ottery St. Mary in Devon, en 10 p. „Maagd en Kind’’ (ca. 1224) uit de Lady Chapel van de Kathedraal van Worcester. De ontwerper is Peter Hatch. De SNs p. heeft één fosforstreep, de overige waarden „all-over-phosphor”, (afbeel ding) HONGARIJE. In verband met de internationale postzegeltentoonstelling „Stockholmia 74” werd een zegel van 3 Ft. in omloop gebracht met repro ductie van de eerste Zweedse postze gel van 3 skilling banco uit 1855. De zegel draagt een aanhangsel, door perforatie van de zegel gescheiden, met het tentoonstellingsembleem. JAPAN. Als vijfde serie in de reeks „Japanse volksverhalen’’ wer den drie zegels van 20 yen uitgege ven, gewijd aan het verhaal „Kobuto- ri Jiisan”, over een oude man wiens moedervlek door demonen werd afge pakt. De zegels tonen verschillende scènes uit de vertelling, (afbeelding) NED ANTILLEN De jaarlijkse kinderpostzegels verschijnen op 12 november met de uitbeelding van Antilliaanse kinderliedjes: 15 5 c. een hoofd en een zaag (het liedje „Carpinté ta mas cu rey”: een tim merman is meer dan een koning), 20 +10 c. twee kringen van voetafdruk ken („Ban, ban pasa un rondu”: laten wij een rondje maken) en 30 +15 c. de zon en de maan („Luna cu solo”: maan en zon). De ontwerper is J. M. Capricorne uit Willemstad, (afbeel ding) SPANJE- Het eeuwfeest van de Wereldpostvereniging werd herdacht door de uitgifte van twee zegels: 2 Ptas. allegorie van een naakte vrouw met duif en brief, en 8 Ptas. het monument van de UPU te Bern. De serie ter gelegenheid van de Dag van de „Hispanidad” is dit jaar gewijd aan Argentina: 1 Pta. Casa de Sobre- monte te Córdoba, 2 Ptas, stadhuis van Buenos Aires uit 1829, 5 Ptas. ruïnes van San Ignacio de Mini, en 10 Ptas. de gaucho Martin Fierro met zijn gitaar. VERENIGDE STATEN- Onder het motto „Energy Conservation” ver scheen een 10 c. zegel naar aanleiding van de Wereld Energie Conferentie te Detroit; voorgesteld worden molecu len en een benzine- en petroleum- druppel. Ontworpen door Paul Calle uit Stamford, Conn, kwam op 12 oktober een zegel van 10 c. in omloop met het motto: „Retarded Children Can Be Helped”: in ontwikkeling achtergebleven kinderen kunnen worden geholpen. De zegel toont een meisjeskopje. afbeelding). K- J. HEYMANS. Tal-dl 0-0, 14) Dd3-e3! eG-e5, 15) Le2-c4 Le7-d6 Zwart blijft tobben met de in dringer op b6. Zie 15)Pb6: 17) Pb6: Ta7, 18) Pc8: Tc8: (de dame moet Ta7 blijven dekken) 19) Td7 enz. 16) Tdl-d3 Ld6-c7, 17) Tfl-dl Lc7xb6, 18) Pa4xb6 Pd7xb6, 19) De3xb6 Db8-a7. Woensdag start in Oosterbeek het toernooi om het landskampioenschap da mes en daarom vandaag eens l’honneur aux dames. Waarom is eigenlijk een vrouw, de godin Caïssa, beschermheilige van het schaakspel? Want en nu volgt het pats-boem vrouwen kunnen niet schaken, een uitspraak met welke wij ons in een klap de eeuwige wrok van ca. 61/? miljoen Nederlandsen op de hals halen. Vrouwen mogen mooier, lie ver, wijzer, interessanter, kunstzinniger zijn dan de heren der schepping, maar schaken kunnen ze niet. Daarbij ver staan wij onder „schaken” dan natuur lijk niet het spelen van een spelletje schaak dat kan iedereen als zij/hij wil doch het schaakspelen in hogere zin. Er zijn allerlei activiteiten bij welke vakmanschap voor iedereen aanstonds en duidelijk constateerbaar is biljar ten, circus-variété, pianospelen, glasbla zen, goochelen, koorddansen, scherp- schieten enz. enz. maar schaakkracht heeft iets geheimzinnigs en onzichtbaars. Het is een mengsel van kennis, creativi teit, ervaring, Ausdauer, kunstzinnigheid, dat een gesloten boek blijft voor wie zelf geen kenner is. „Schaken” wil zeg gen: het een beroepsmeester echt moei lijk kunnen maken. En er is maar een enkele vrouw op onze aardbol die dat kan: de wereldkampioene Gaprindasjvili o.a. Fred Ivens (wit) ruilt hier sterk met 40. 23-22! 18x27, 41. 32x21 en besliste toen partij daarna door een damzet toen zwart het voor de hand liggende 4117 22? speelde, waarop volgde 42. 37.31! 26x48, 43. 33-28 22x42, 44. 43-38 42x33, 45. 39x28 48x30, 46. 35x4 en wit won het eindspel gemakkelijk. Tenslotte de verborgen damzet, waar mee Fenno Boog de Zuidhollandse kam pioen Sally de Jong verraste in de wedstrijd tegen Het Oosten. Wit, S. de Jong, 11 schijven op 25 28 29 31 32 33 36 37 38 42 43. Zwart, F. H. Boog, 11 schijven op 4 6 9 11 13 14 16 17 18 22 26. De Jong (wit) heeft het moeilijk door zijn opgesloten lange vleugel. Behalve 31 of 32-27 mag hij ook niet 28-23 spelen wegens de plakker 22-28! De enige goede zet was 43-39 geweest. Op 29-23 enz. komt namelijk de damzet met 14-26 enz. na. En op direct 29-24?, wat in de partij werd gespeeld, won Boog door de fraaie, verborgen combinatie 1319! 17-21!, 21x12 14-20 12-17 en 26x48. Een niet alledaagse winst! Noord met harten heer en vervolgde met kla veren. Noord-Zuid maakten hun drie azen maar daarmee was de koek op en 4 schoppen werd dus gemaakt. Aan de andere tafel deed Noord het iets beter. Ook hij kwam tegen 4 schoppen van West uit met harten heer maar hij vervolgde met ruiten. De leider nam op tafel en speelde meteen schoppen voor het aas van Zuid. Deze trachtte zijn partner nog aan slag te brengen om hem

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 25