biedt ruimte voor onderwijs Vergunningaanvragen Hoofden- wisseling in Velsen Zondag rugby Laat ’ns wat van ie Achteruitgang Ongevallendienst verdrietige werkelijkheid Vroegere sociale werkplaats hhhhhi wart nadariand Hoogovens ter inzage lik "O Voor hulpstoffenfabriek en ertswielgraver Kloosterhuis in brief aan Velser raadsleden: Voor buitengewoon onderwijs Duin Dennenschool HHHHi 2 6 ZATERDAG OKTOBER 1974 PLAATSELIJK NIEUWS 1 Geen loze kreet o Maar we zullen het redden als we, net als de Javazee, koers houden en blijven sparen wanthetblijft waar: sparen geeft houvast. En iedere storm gaat weer eens liggen. Het 150-jarigjubileumvanhetreddingwezen bepaalde de keuze van het onderwerp van de spaarbankkalender: 6 fraaie kleur-opnamen van zeer verschillende aspecten van de zee. De prachtige frontfoto is echter ook symbolisch voor de stormen die over de geldwaarde zijn losgebarsten. Negatieve invloed 1 PTT De prachtige kalender ligt (zolang de voorraad strekt) klaar voor iedere spaarder op wereldspaardag en in de hele week van 28 oktober t/m 1 november, terwijl ieder die een nieuwe rekening opent met een eerste inleg van tenminstef 10, éénmaal een gratis premie van f5,- ontvangt 3- J. ■v. m Zo noemt haar kleinzoon haar. Maar ze heeft het verdiend. Regelmatig roept ze d’r I jongen aan het toestel om te W informeren naar de school of naar de cavia. Eigenlijk moesten er veel meer van die oma’s zijn. Om de kosten hoeven ze het bellen niet te laten. Want ’s avonds na zessen of in het weekend belt u voor half geld door heel Nederland. (ADVERTENTIE) we redden het (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) i ►s- :at (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) om Kakhovka, Vrijdag aangekomen: (ADVERTENTIE) ma 10, lt, rt, ag po- en- lat, iti- ze enigszins defenitieve oplossing werd gevonden. Zaandam; Rotterdam; Letzer, Intermac-504, f. Er geen overleg is geweest over de tegemoetkoming wanneer één of beide bedrijven ons worden ontnomen”. Dan vervolgt de heer Kloosterhuis zijn brief met: „Wel zijn bij herhaling vra gen gesteld over de technische proble matiek van een regionale dienst, vragen die alleen zijdelings aan mij worden gesteld en later in de commissie buiten mijn aanwezigheid verder werden uitge werkt”. men dat directie (gebroeders Klooster huis) en personeel van de Velsense On gevallendienst niet naar wens betrokken werden in de besprekingen rond plannen voor een regionale ambulancedienst en een rampenlenigingsplan. c. Er geen overleg is geweest over ons nevenbedrijf, het zittend ziekenvervoer, hetgeen een hoofdbestanddeel van ons bedrijf vormt. b. Er geen overleg is geweest t.a.v. salaris en pensioenregeling van de direk- tie en hun medewerkers bij hun opname in de regionale dienst. „Als dooi’ mij wordt gesteld: „Wij worden overal buiten gehouden”, dan bedoel ik daar mee dat: a. Er geen inspraak is geweest in het te voeren beleid van de gemeente. „Al deze oorzaken hebben een negatie ve invloed gehad op de beleidsvoering van ons bedrijf, vernieuwingen of verbe teringen konden niet plaats vinden om dat wij moesten wachten op de regiona le dienst. Het verzoek om een grote öngevallenauto werd ieder jaar opnieuw afgewezen. Op deze wijze werd ons elk initiatief ontnomen”. „Over de rampenlenigingsdienst kan ik zeer kort zijn, hierover is met mij nooit een woord gesproken, ik weet dan ook niet van het bestaan af”. at, 10, et ag ns- eer net lag ag in e- is- n- itie ar- Op iid, da- sie rs- ar- uis in- 1, sn al 30 UT r). nt- /an op to- ?en de •tel De ie ls. 19 jok a”; ans >n*t la”, en y”; rde ie. ig k, is u. u. si. 20 4.30 k”; >laT ;er- u.: b al, re e- it- a- <r- 8.45 en „Al deze vragen zijn door mij en door onze medewerkers vele malen gesteld, maar nooit beantwoord”. Over het krante-interview gaat hij verder: „Als er in het artikel wordt gesteld dat de dienst de laatste jaren hard achteruit gaat, dan is dit geen loze In een tweede brief aan de raadsleden deelt de heer Kloosterhuis mee, dat hij in verband met zijn functie bij het ziekenvervoer en de ongevallendienst Velsen, heeft besloten om in zijn hoeda nigheid als raadslid niet aan een eventu ele discussie in de gemeenteraad naar aanleiding van de vragen, van genoemde raadsleden deel te nemen. Schriftelijke bezwaren tegen de verle ning van deze vergunningen kunnen worden ingediend van 18 tot 28 novem ber. Tijdens de hoorzitting (4 december in het Velsens gemeentehuis) kunnen mondelinge bezwaren worden ingediend en kan men schriftelijke bezwaren toe lichten. Dit gebeurde naar aanleiding van vra gen welke het C.D.A.-raadslid H. A. de Boer en het P.v.d.A-raadslid J. A. An- driesma hebben gesteld aan B. en W. van Velsen. De vragen werden gesteld naar aanleiding van uitlatingen van de heer Kloosterhuis in een interview dat op 19 september in onze krant ver scheen. Uitlatingen die er op neerkwa- d. Er geen overleg is geweest over de positie van de huidige eigenaar van het bedrijf. VELSEN. De afdeling voortgezet buitengewoon onderwijs van de openba re Duin en Dennenschool in IJmuiden die tot nu toe een gedeelte van het gebouw aan de Houtfhanstraat gebruikte zal met instemming van de gemeen teraad het hele schoolgebouw ter be schikking krijgen. Aldus is het voorstel van B. en W. van Velsen. De afdeling buitengewoon onderwijs heeft al heel wat omzwervingen gemaakt, voordat de- Vrijdag vertrokken: Irish Gate, Poole, IJmuiden; Kabylia, Gent; Eden Fisher, Cowes; Tor Gothia, Gothenburg; Polydo- rus, Durban; Gerlena, Lulea; Dietrich Oldendorff, Emden, IJmuiden. VELSEN. De heer W.G. Labberton, hoofd van de Moerbergschool in IJmui den, is voorgedragen als hoofd voor de Brederodeschool in Zantpoort-Zuid. Op de Brederodeschool bestaat sinds het be gin van dit schooljaar de vacature om dat het oude hoofd, de heer W.A. Harms is aangesteld als leraar aan de Willem de Zwijger mavo in IJmuiden. De heer Labberton zal naar de Bre derodeschool gaan zodra een nieuw hoofd voor de Moerbergschool is aange steld. Donderdag vertrokken: Aljar, Vlissin- gen, IJmuiden; Rosa, Rotterdam, IJmui den; Johannes Voss, Helsinky, IJmuiden; Herm-S, Tamisari; Alca, Harlingen; See- adler, Rotterdam, IJmuiden; Rijnstroom, Harwcith; Kunstsevo, Antwerpen, Vel sen; Stirling Brigg, Cont. Plat; Abbotsf- jord, Stanlow, IJmuiden; Rockborg, IJs- tad, IJmuiden; Winnetou, Bremen; Em- bla, Antwerpen, Zaandam; Hamburg, Hamburg; Canis, Rotterdam; Vikara, Canada; Jacques Rouaan; Brinio, Londen; Roelof Holwer- da, Antwerpen; Baus, Cont. Plat; Stey- ning, Manchester. deel van de kinderen is afkomstig uit ,,’t Vinkennest” uit Driehuis. In 1970 kreeg men de beschikking over het drie klassig mavemgebouw aan de Mercuriusstraat, om een jaar later te verhuizen naar de J. P. Coenstraat, naar het twee-klassig mavemgebouw waar voorheen een school was gevestigd voor langzaam-lerende kinderen. Ook deze huisvesting bleek onvoldoen de en de Duin en Dennen-kinderen wer den ook gedeeltelijk in de Houtman- straat ondergebracht, in het gebouw waar voorheen de sociale werkplaats De Tunnel zat en waar nog langer geleden het postkantoor was gevestigd. De Duin Dennenschool, de afdeling waar buitengewoon onderwijs wordt ge geven, krijgt zeer waarschijnlijk de be schikking over het hele gebouw aan de Houtmanstraat, waar zij nu een paar klassen bezetten. Donderdag zal in de raadsvergadering het besluit worden ge nomen. Donderdag aangekomen: Federal-007, Rotterdam; Seeadler, Hamburg; Canis, Stavanger; Bernd, Leixoets; Eden Fisher, Rotterdam; Tor Gothia, Gothenburg; Maersk’ Fighter, Cont. Plat, IJmuiden; Joran, Antwerpen; Irish Gate, Whitby, IJmuiden; Kernel, Dagenham; Helga-S, Noordzee; Levern, Kingslynn, IJmuiden; Steinujj, Bergen; Ross Head, Narvik; Kenrix, Antwerpen; Subro Viking, Noordzee; Parkesgate Londen, IJmuiden; Brinda, Polle, Velsen; Venus, Setubal. Nu heeft het personeel van de school de gemeente verzocht het hele gebouw te mogen gebruiken. Deze uitbreiding betekent dat er drie lokalen bij komen. Twee lokalen zullen voor handenarbeid worden bestemd, het derde wordt het „house-holdlokaal”. Onder „house-hold” verstaat men praktische „redzaamheid”: bijvoorbeeld het eenvoudige onderhoud van een auto, bromfiets, of fiets. Ook komt door deze uitbreiding aparte ruim te vrij voor de psycholoog en de logope diste, evenals een kamer voor het perso neel en een hoofdenkamer. Voordat het hele gebouw in gebruik zal worden genomen, is eerst een sobere opknapbeurt nodig. Er is al een raming gemaakt van die financiën en het kre- dietvoorstel aan de gemeenteraad is 24.670 gulden. Voor de raadsvergadering van donder dag 31 oktober is dit voorstel op de agenda gezet. Nu al tot de hoorzitting van 4 december liggen de aanvragen ter inzage voor publiek. Dat wil zeggen dat de aanvraag voor de Hinderwetvergun ning ter visie ligt in het provinciehuis in Haarlem en in het gemeentehuis van Velsen. De aanvraag voor vergunning op grond van de Wet inzake de luchtver ontreiniging ligt ook ter inzage in het provinciehuis Haarlem en tevens in de gemeentehuizen van Velsen, Beverwijk, Heemskerk, Zandvoort, Bloemendaal, Haarlem, Haarlemmerlipde, Spaarnwou- De afdeling bestaat sinds 1970. De school heeft zich snel uitgebreid. Een VELSEN. „Gaarne ben ik bereid om in de vorm van een nota over dé gehele problematiek van regionale am bulance- en rampenlenigingsdienst mijn profesionele zienswijze te geven. Door tijdgebrek zal ik me nu bepalen tot de punten die door de beide raadsleden (H- A. de Boer en J. A. Andriesma, red.) zijn gesteld”. Zo heeft DS’70-raadslid Nico Kloosterhuis de raadsleden van de ge meente Velsen per brief medegedeeld. /paarbank Tunpse; Faience, Londen; La Paloma, Nieuwpoort, IJmuiden; Skaufast, Monro via; Dilligente, Cont. Plat; Ditelborg, Par; Gunilia, Hamina; Valiant, Hull; Bourgogne, Skiën; Duvestedt, Poole, Vel sen; Ostediek, Gothenburg; Stadt Rends burg, Varberg, Velsen; Arabian Expres se, Rotterdam; Cymbeline, Kingsnorth. kreet maar de verdrietige werkelijkheid. De huisvesting van het bedrijf is totaal ongeschikt. Meldkamer en kantoorruim te zijn samengebundeld op negen vier kante meter, gelegen op de bovenwoon- verdieping tussen woonkamer en keu ken. Nachtverblijf en dagverblijf voor chauffeurs en verpleegkundigen bestaat uit een ruimte van nog geen vijf vier kante meter zonder ventilatie, waar twaalf personen moeten bivakkeren en ’s nachts twee personen in moeten sla pen”. de, Zaanstad, Uitgeest, Limmen en Ca- stricum. en lag d”, Haven" e. Er geen overleg is geweest over de positie van de medewerkers. IJMUIDEN. Zondagmorgen twaalf uur wordt op het SVIJ-terrein achter de Zeewijksporthal een rugby wedstrijd gespeeld tussen de IJmuider rugbyclub „The Smugglers” en HBC uit Heemstede. Tot nu toe hebben de IJmui- denaren in de competitiestrijd twee wedstrijden gewonnen en drie verloren. Zondag hoopt men de stand gelijk te maken door van Heemstede te winnen. In zijn brief aan de raadsleden schrijft de heer Kloosterhuis: VELSEN. Hoogovens IJmuiden heeft bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland aanvragen ingediend om vergunningen (op grond van de Hinder wet en de Wet inzake de luchtverontrei niging) voor uitbreiding van het bedrijf. Het gaat om een vierde ertswielgraver en drie transportbanden en om een hulpstoffenfabriek voor de hoogovens. „De garage is lang niet meer toerei kend het materiaal te bergen, met het gevolg dat vele auto’s buiten staan en er bij het uitrukken naar een ongeval of spoedgeval vertragingen ontstaan. Als wij naar de ambulancediensten in onze omgeving kijken en naar de huisvesting en het voertuigenpark van de Gemeente Politie en de brandweer Velsen dan is het maar treurig gesteld. Acht jaar lang hebben wij moeten leven met de ge dachte dat het pand zou worden ge sloopt, nu nog weten wij niet wat er gaat gebeuren. Pogingen voor betere huisvesting zijn door ons wel onderno men, maar steeds op niets uitgelopen”. s*SS -7 elefoon a--/— - ■=-:

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5