I over Oud-qedienden het RKZ to (fe vishal S: tc Brommer viel in Velsen-Noord Insluipingen in Duinvlietstraat Brandje in kraakboerderij Velsens college verwonderd uitlatingen van Ongevallendienst „Meermalen besprekingen met gebroeders Kloosterhuis gevoerd” Vereregingsnieuws m3 IWW VEILINGEN ^^^^WBEVERWIJK met nico scheepmaker Container leeggeroofd in de duinen -4 M A A N D A G '2 8 OKTOBER 1974 PLAATSELIJK NIEUWS 2 (Van een onzer verslaggevers) Hoge eisen Velsen-IJmuiden JV. de’ all noi lat de eni kei nie en rer he< al vai dei rui die Castricum Wijk aan Zee Velsen-Noord da iec ze dr; gr< Za ze] zei zij: me hu VELSEN „De wethouder voor de Volksgezondheid heeft, mede in zijn hoedanigheid van lid van de beleidsgroep Regionaal Ambulance vervoer, meermalen besprekingen met de gebroeders Kloosterhuis ge voerd, die min of meer een ver trouwelijk karakter droegen. In deze gesprekken is het verloop van de besprekingen in regionaal ver band aan de orde geweest. Daarbij is ook inzage gegeven van het in terimrapport van de technische commissie ambulancevervoer voor de gemeenten Beverwijk, Castri cum, Heemskerk, Uitgeest en Vel sen”. Heemskerk - Beverwijk 1 3 Heemskerk Velsen-IJmuiden Beverwijk 1 A All Haven Agenda uur: Van Ren u.: Zeestraat 81. 19 u. Huygens- 45: Huygens- (Van een onzer verslaggevers) tot 17 uur in „In den Abeel”. Abelen straat. Verder volgens afspraak, dage lijks van 9 tot 11 uur aan te vragen onder telefoonnummer 12464. Hotel „Royal”, Kennemerlaan, 20.30 u., jaarvergadering V.V.V. Veslen-IJmuiden. 94-78; 92-74; Men bos irissen BIOSCOPEN Corso Theater (Dorpsstraat). 20 u.: „Avanti’’. MAANDAG 28 OKTOBER Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwasenen en jeugd 19-21 uur. DINSDAG 29 OKTOBER Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg 19-21.30 u. G nov Oos per: de gem wor. VB Vink saun reaft de heeft zond zond stelli van zond He kenn die d note volle zicht In zijn heeft werk doorl ming er tc brac] omlij een En ten slotte wil ik als positief note ren de poging van Eli Asser om er via terzijdes, knipoogjes naar de kijker, een schier abstracte show van te maken, die we achteroverleunend maar over ons heen moesten laten spelen zonder de eis te stellen het verhaal maandag op kan toor aan juffrouw Corrie na te kunnen vertellen. Er zijn programma’s die eigenlijk het zelfde zijn gebleven (De Ivoren Toren), maar een andere naam hebben gekregen (Het Heilig Vuur), en er zijn ook pro gramma’s die onder dezelfde naam ver der gaan, maar totaal veranderd zijn. Een voorbeeld daarvan is Citroentje met suiker van Eli Asser, dat met enkele vertrouwde gezichten (Adèle, Leen Jon- gewaard, Lex Goudsmit) onder de kneu terige naam Citroentje met suiker een I geheel ander spoor insloeg. Ik vind het best even aardig als Leen Jongewaard, zittend achter een bordje „Leen Jongewaard”, midden in de show een korte lezing houdt over de nieuwe figuur Harry Kandelaar. Je zou dat een beetje Monty Python-achtig kunnen noemen, maar ik vrees dat ik dan niet in „de grootste helft” van het kijkerspu bliek zit. Het Rode Kruis Ziekenhuis trad zater dag als gastheer op van ruim 300 oud- medewerkers, die de reünie ter gelegen heid van de officiële ingebruikneming van de nieuwbouw bezochten. Van ’s morgens half elf tot ’s middags vijf uur werden de reünisten rondgeleid en kon men verbaasd staan over de snelle ontwikkeling van de medische wereld, die ook aan het RKZ niet voorbij is ge gaan. Zuster De Bruyn, die de reünie leidde, vertelde, dat de reünisten uit alle delen van het land naar Beverwijk wa ren gekomen. Jong en oud ontmoetten elkaar: de oudste reünisten waren de twee dames, die in 1933 in het RKZ de verpleegsteropleiding hadden gevolgd. Er werd zaterdag een groot beroep gedaan op de huishoudelijke dienst van het RKZ, want de reünisten gebruikten de maaltijd in het restaurant, waar iedereen er zich van heeft kunnen overtuigen, dat de koks die vuurproef goed hadden door staan. VELSEN-NOORD. Omstreeks drie uur zaterdag is op de Wenckebachstraat een 17-jarige Heemskerkse bromfietser met een 19-jarige Beverwijker op de duo ten val gekomen. Beiden zijn met respectievelijk klachten over pijn in de schouder en de borst door de Ongeval lendienst naar het Beverwijkse Rode Kruiwiekenhuis overgebracht. In al zijn eenvoud zal Ted de Braak wel het leeuwedeel van de kijkers op zaterdagavond voor zijn rekening heb ben genomen. Voor de verandering als maar „Toi, toi, toi!” roepend (ik was nog aan het oefenen op „Bingo!”) smeet hij tussen alle muziek door een handvol spelletjes op de toonbank, die ik (hoewel de verleiding groot is) niet stuk voor stuk uitvoerig zal beschrijven, en omdat hij Mister Smeuïgheid zelve is, rolt zo’n show geolied over je beeldscherm. Een betere bingo, een pretentielozer Mies Bouwman-programma, een kleurrijker Met de muziek mee. En dan nu de negatieve gevoelens, of zal ik die liever overslaan? Ik zat erbij en ik keek ernaar, zoals je op Oudejaars avond vanuit je raam naar het vuur werk kijkt: het is mooi, maar je bent er niet bij betrokken. Ik ben er ook van overtuigd dat hetzelfde „grote publiek” dat de schouwburgen platloopt als er een fraai en kostbaar geënsceneerde opera of operette tentoon wordt ge spreid, een zelfde enscenering, maar dan in televisietermen, juist niet zou hebben geaccepteerd en haastig naar de rond borstige jovialiteit van „Toi, toi, toi bij Ted” zou hebben overgeschakeld. Kloosterhuis: „De gemeente Velsen is niet betrokken bij een regionale ram penbestrijdingsorganisatie. Deze bestaat in deze regio niet”. „Wel kent de gemeente Velsen een plaatselijke rampenbestrijdingsorganisa tie”, aldus het college, „waarvan de hoofden van de bij de rampen-bestrij- ding betrokken gemeentelijke diensten deel uitmaken. Daarin wordt de Onge vallendienst vertegenwoordigd door de directeur van de Gemeentelijke Ge- DINSDA G29 OKTOBER Donkey Shot, A. Verherenstraat. 20 u. optreden van hypnotiseur Paul der Chats uit Amsterdam Progress sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: jeugd 15.30-17.30 u. MAANDAG 28 OKTOBER Centrale bibliotheek en filialen, Plein 1945: 14.30-17.30 en 19-21.30 uur (vol wassenen en tieners); Willemsbeekweg: 15.30-17.30 uur (jeugd); Santpoort, Wüstelaan: 4.30-17.30 en 19-21.30 uur (volwassenen, tieners en jeugd); Velsen- Noord, Wijkerstraatweg en IJmuiden- West, Zeewijkplein: 14.30-17.30 uur (vol wassenen, tieners en jeugd). Velserbad, Briniostraat, 16.40-18 uur: gemengd zwemmen. Gebouw „Velserduin”, Velserduinplein 20 uur: repetitie „De Stem van IJmui den”. Gymnastiekzaal Ossendorpschool, Wijk aan Zeeërweg, 20 uur: les en conditie training boksclub „De Ring”. Bovendien ontbeert Citroentje met suiker domweg te veel grappen (woord grappen of situatiegrappen), vergeleken met de buitenlandse voorbeelden in het zelfde genre, en tenslotte wil een mens op de zaterdagavond wel eens even zit ten en een beetje lachen, want er is al genoeg ellende op de wereld. Waren we wel gepantserd genoeg, om daarna in Brandpunt de gijzeling in Scheveningen, de mishandelde vrouwen, die aardige stotterende woordvoerder en de abortus problemen onder ogen te zien? (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Uit een container op het terrein van het in aanbouw zijnde waterpompstation in de duinen zijn zaterdag werktuigen gestolen ter waarde van drieduizend gulden. BEVERWIJK. Gistermorgen in alle vroegte bleek brand te zijn gesticht in het roemruchte kraakpand op de hoek Alkmaarseweg/Breestraat. In de voor malige boerderij, die' momenteel wordt gesloopt, stond een stapel papier in lich terlaaie. Dit stellen B. en W. van Velsen tegen over de uitlatingen die één van de directieleden van de Velsense Ongeval lendienst, de heer H. E. Kloosterhuis, in een interview in onze krant heeft ge daan. Het Velsense College deelt dit tevens mede in antwöord op vragen van de raadsleden J. A. Andriesma (PvdA) en H. A. de Boer (CDA). „Er is de gebroeders Kloosterhuis glo baal medegedeeld, hoe de beleidsgroep Regionaal Ambulancevervoer opbouw en functioneren van de regionale ambulan cedienst ziet en welke moeilijkheden moeten worden overwonnen. Bovendien is hun de verzekering gegeven, dat hun belangen en die van het personeel van de dienst bij ons college de grootst mogelijke aandacht hebben”, aldus B. en W„ die daaraan toevoegen dat de tot standkoming van zo’n regionale dienst langer duurt dan de verwachting was. Zij wijt dit aan omstandigheden buiten het vermogen van het college. BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruysdaelstraat). 20 u.: Thp TENTOONSTELLINGEN Openbare bibliotheek (Kerkweg). Expositie van op het thema boek door kleuters ver vaardigde werkstukken; geopend tot en met 30 oktober. Tentoonstellingsruimte (Const. Huygens- straat). Expositie beeldhouwwerk van Geer Steyn en Aart Lamberts; geopend tot en met 10 november op woensdag, vrijdag, zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur. Een inwoner van Beverwijk heeft aangifte gedaan van diefstal van een portefeuille met 250, dat uit zijn in een Beverwijks café hangend colbertjasje werd ontvreemd. Van een aan de Bree- straat geparkeerde personenauto bleken de antenne en ruitenwissers te zijn ver nield. Tenslotte werd een personenauto, die dit weekeinde uit een garage aan de Wijkermeerweg werd gestolen, zondag in Velsen teruggevonden. De container was afgesloten. Nadat het slot was geforceerd haalde men onder meer een klopboor, een ventila- torkachel en een handcirkelzaag uit de container. Zaterdag verdwenen uit een werkkeet in de wijk Zuidbroek twee telefoontoes tellen met twee schakelkasten. De dief had een ruitje gebroken om in de keet te kunnen komen. De Heemskerkse politie postte zater dag op de Rijksstraatweg om een snel heidscontrole te houden. Twintig auto mobilisten liepen tegen de lamp. De hoogst genoteerde snelheid was 110 kilo meter. Voorts meent het college dat de Vel sense Ongevallendienst aan hoge eisen voldoet en het zegt daarover: „Een enquête, ingesteld door de vereniging van directeuren van gemeentelijke ge neeskundige- en gezondheidsdiensten heeft uitgewezen, dat de ambulances van de Velsense Ongevallendienst meer voorzieningen hebben dan op de voorge legde lijst vermeld stonden”. Dan vermelden B. en W. dat in 1971 voor een bedrag van 17.500 aan appa ratuur ten behoeve van het vervoer van hartpatiënten werd aangeschaft, terwijl in 1973 een zogenoemde Ohio-resuscita- tor (beademingstoestel) werd aange kocht, terwijl de jaarlijks aan te schaf fen ambulance door de gemeente een uitgaaf van 50.000 tot 60.000 vergt. „Tussen de GGD (die het toezicht uitoefent op de verrichtingen van de Ongevallendienst, red.) en de gebroeders Kloosterhuis vindt geregeld overleg plaats over het functioneren van de Ongevallendienst, waarbij met name over de eventuele noodzakelijkheid van bepaalde voorzieningen wordt gespro ken”, aldus B. en W. van Velsen. Over de initiatieven in de jaren tussen 1965 en 1970 meldt het college dat het te De zondagavond werd verlevendigd door extra bulletins over gijzeling nu mero twee, maar omdat het niet wilde doorzetten, bleef je er om de een of andere reden vrij onbetrokken onder. Het opmerkelijkste programma was het gesprek dat W. L. Brugsma met ex- burgemeester Thomassen had, zonder dat er eigenlijk iets opmerkelijks uit te voorschijn kwam. Thomassen stelde zich bescheiden op bij alle mooie kwalifica ties die Brugsma voorlas, en beaamde grif de kwalijke kwalificaties. In de termen van Ton van Duinhoven in de Van Speyk-show toonde hij zich een aimabele maar toch grijze gehaktbal. Dit zij natuurlijk in alle eerbied gezegd neeskundige- en Gezondheidsdienst waaronder de Ongevallendienst resor- teert”. B. en W. menen dat de Ongevallen dienst bij de bestrijding van een ramp uiteraard een belangrijke taak heeft. Zij zien deze toch slechts als een uitvoeren de taa i, waarbij de directeur van de GGD optreedt als verbindingsschakel tussen het beslissingsorgaan in het ram pencentrum (op het stadhuis gestatio neerd) en de dienst. Bjoergheim R.dam; Bernd, R.dam; Jor dan, Napels; Kakhovka, Tuapse, Cymbe- lima, Londen. Zondag aangekomen schepen: Tarragona, Rotterdam ;Woerman Ubangi, Bremen; Jenny Smits, Gent; Export Freedom, New York; Breitenburg, Gent; IJmuiden; Michael-. Goolle; Scoll Pro gress, Skutskaer, Zaandam; Wendy, Norköping, Beverwijk; Parkesgate, Ro chester, IJmuiden; Paul, Stockholm, Velsen; Asmara, Hamburg; Mühlentor, Cont Plat, IJmuiden; Aztek, Purfleet; Memel, Dagenham; Grimo, Rotterdam, IJmuiden; Normand Flower, Cont Plat; Titan Service, Cont Plat; Waterdale, Londen. Zondag vertrokken: Steinbukk, Rotterdam; Tor Anglia, Go thenburg; Bogota, Hamburg; Daphnis, Sagunto, IJmuiden; Christina-1 Felixto- we; Maerks Maris, Ipswich; Mosfield, Pepel. Maandag aangekomen schepen: Argus, Kotka, Velsen. De Beverwijkse brandweer behoefde er niet aan te pas te komen: de politie kon het vuur, dat zich tot het papier beperkte, met eigen middelen de baas worden. Aangekomen op vrijdag in IJmuiden: Joan-C, Swansea, Le Fogeux, Cont Plat, IJmuiden; Saturnus, Aberdeen, IJmui den; Adolf Flint, Boston, IJmuiden; Lys- tow, Londen; ggesund, Zaandam; Svelon, Hammervall; Cadence, Terneuzen; Cher- tal, Toieda; Ml Transporter, Noordzee; Merc. Equator, Boston; Gulfleet-7, Noord zee, IJmuiden; Rijnstroom, Harwich; Her man Helene, Porsgrun. Vertrokken: Levern, Kingslynn, IJmuiden; Parkesga te, Rochester, IJmuiden; Star Ballerat, Skutskaer, IJmuiden; Noorbeek, Delfzijl Zaandam; Ostesund, Birkenhead; Beni- manet, Nantes, Beverwijk; Memel, Da genham; Souli, Baltimore; Gulfleet-7 Cont Plat; Ostediek, Hamburg; Dilligen- te, Cont Plat; Faience, Hull; Anna Dra- copoulos, Le Havre; Adolf Flint, Ham burg, IJmuiden; Mot Dredge, Bombay. Aangekomen op zaterdag in IJmuiden: Fridel, Whitbey, IJmuiden; Christine-1 Rotterdam; Angelique, Dordrecht, IJ muiden; Sussanne-L, Noordzee, IJmui den; Maersk Traveller, Cont Plat; Daph nis, Sagunto, IJmuiden. Bernard-S, Kraftka, Velsen; Tor Hollan- dia, Immingham; Vechtstroom, Hull; Ti de-2 Gent; Libertad, Noordzee; Hega Smits, Seaham, IJmuiden; Catharina, R.dam, IJmuiden; Nyanga, Bordeaux; Brandon, Bristol; Mabel Warwick, Car diff; Trasena, Aviles; Gooiland, Bremen; Atreus, Djakarta; Tor Anglia, Gothen burg; Breehorst, Avilez; Tormragnhild, Montreal; Neubuko, Londen, IJmuiden. Vertrokken: Gunilla, Helsinki; Federal Bulker. Bang ladesh; Iggesund, Iggesund, Zaandam; MI Transporter, Noordzee. Subro Viking Gainsborough, IJmuiden; Cadence, Londen; Olna Firth, Londen; Saturnus, Tananger, IJmuiden; Stadt Rensburg, R.dam ;Venus, Tananger; Gulf Fleet-7, Brunsbuttel; Gias Islands, Bos ton, Zaandam; Tor Hollandia, Goten- burg; Rijnstroom, Harwich; Bourgogne, Oslo Fridel, North Fleet, IJmuiden, DINSDAG 29 OKTOBER Centrale bibliotheek en filialen, Plein 1945: 10-12.30 en 14.30-17.30 uur (vol wassenen en tieners); Willemsbeekweg: 15.30-17.30 (jeugd en tieners); Santpoort Wüstelaan: 14.30-17.30 uur (volwassenen, tieners en jeugd); Velsen-Noord, Wijker straatweg en IJmuiden-West, Zeewijk plein: 19-21.30 uur (volwassenen, tieners en jeugd). Velserbad, Briniostraat, 6.30-8, 12.15- 13.15, 16-40-18 en 20-21.30 uur: gemengd zwemmen. Gebouw Babtistengemeente, J. P Coenstraat, 20 uur: repetitie Velsens Ge mengd Koor. Cultureel Centrum, Moerbergplant- soen, 20 uur: repetitie „Bel Canto”. Stichting Huishoudelijke en Gezins- voorlichting. Willebrordstraat 102, IJ muiden e.o. gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplansoen van 9-10 uur, IJmui- den-O. Abelenstraat 1 van 16-17 uur,, Velsen-N. Buurtcentrum De Mei, Geel- vinckstraat 28 van 11-12 uur Santpoort „De Haven”, Schipbroek’enweg 6, van 14- 15 uur. Sociaal Adviesbureau voor Bejaarden, spreekuren, voor IJmuiden: van 9 tot 10 uur in het Cultureel Centrum, Moer- bergplantsoen; voor Velsen-Noord, van 11 tot 12 uur in buurtcentrum „De Mei”, Geelvinckstraat; voor Santpoort, van 14 tot 15 uur in gebouw „De Haven” Schip- broekerweg; voor IJmuiden-Oost, van 16 BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.13 u.„AUcta”, 19.30 u.: „De vloek van Dracula”. Luxor Theater (Breestraat). 18.45 en 21.15 u.: „The sting”. TENTOONSTELLINGEN Openbare bibliotheek (Kerkstraat 44). Expo sitie jeugdbljbels in kader van kinderboeken week. geopend tot en met 30 oktober. DIVERSEN Stadskantoor (Pres. Kennedy plein). 19.30 u. extra raadsvergadering over De Slof. Positief was ook de vormgeving, waarbij je doorlopend dacht: nou, nou, I dat zal wat gekost hebben! Het pro gramma was een lust voor het oog; decors, kostumering, grime waren zeer verzorgd, scènes werden verbonden door mooie tekenfilmpjes en Bob Rooyens had (om even een voetbalterm te lenen) de „trukendoos” wijd opengetrokken. Positief was uiteraard ook de come-back van Ko van Dijk als een allesoverheer sende versie van minister Hosebaar, als mede de komst van Rijk de Gooyer. Die twee zorgden met z’n beidjes voor een paar aardige dialogen. De eerste aflevering liet me met ge- I mengde gevoelens achter. Positief was in de allereerste plaats dat Eli Asser de moed had gehad radicaal af te wijken I van het doodgelopen spoor: Schaep met de vijf pooten-Citroentje met suiker. Op j dat stramien was hij kennelijk uitge schreven; ook is het mogelijk dat wij, tv-kijkers, platgepraat door leuke series als All in the family, MASH en dergelij ke, er nog te weinig van onze gading in I vonden. MAANDAG 28 OKTOBER Vlotter, Oosterweg. 20 u. vergadering ADO ’20. Vrijburcht, Vrijburglaan 20 u. lezing voor NVV-vrouwen. Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg volwassenen 19-21 u. DINSDAG 29 OKTOBER Hulpdienst Help een handje. maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geo pend 9-12 en 13.30-15.30 u. Grenspost, Soerstraat. Vanaf Schaakclub Weenink. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: volwassenen 14-17.30 u., jeugd 15-17.30 u. BIOSCOPEN City, maandag en dinsdag 20 uur: „My name is Nobody.” Stadsschouwburg, maandag 28.15 uur: musi cal „Wat een planeet”. DIVERSEN Museum Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-Zuid. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen. Da gelijks te bezichtigen van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulen Museum Moerbergplant- soen 24, IJmuiden. Dagelijks te bezichtigen van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur. Niet op zaterdag en zondag. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, IJmuiden. Dinsdag en donderdag van 12 tot 14 uur. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden. Op werkdagen te bezichtigen van 10-12 uur. realiseren opbouwprogramma in 1969 met de ingebruikneming van een vijfde ambulance werd voltooid. In die periode werd ook een speciaal soort brancard aangeschaft, nodig voor het transport van zieken vanaf schepen. Tevens wer den materialen gekocht voor de verbete ring van de hulpverlening bij slechte weersomstandigheden. Over de rampenlenigingsdienst zeggen B. en W., die zich overigens verwonde ren over de beweringen van de heer BEVERWIJK. Bij een bescheiden aanbod, wat een landelijk verschijnsel is, waren de bloemen de afgelopen week goed aan de prijs en waren zelfs duur der dan een week tevoren. Begrijpelijk dat de aanvoer van anjers het door te weinig zon laat afweten. De prijzen bewogen zich tussen de 35 en 58 cent per stuk. Tros anjers kwamen tot 300 cent per bos. Hiervoor is een leven dige belangstelling. De rozen trokken ook in prijs aan en kwamen tot 68 cent per stuk. Voor de babyroosjes betaalde men van 12 tot 43 cent per stuk. Nog steeds zijn er gladiolen, besteedde er 150 tot 260 cent per aan. Er was ook vraag naar ir: waarbij de prof. Blauw het tot 380 cent per bos bracht. De lelies trokken wat in prijs aan. De noteringen lagen van 40 tot 140 cent per tak. Groente Langzaam maar zeker worden de aan voeren aan de groenteveiling nu toch wel wat kleiner. Er zijn verschillende produkten die niet meer terugkomen. Ook de kwaliteit van verschillende pro dukten loopt terug, vooral van de blad groente. De natuursla, die nog van goede kwaliteit is, kwam tot 33 cent per krop. De kassla ging voor 37 cent per krop. Spinazie varieerde van 90 tot 110 cent per kilo. Voor de andijvie bestaat een toenemende belangstelling. De prijzen lagen tussen de 45 en 65 cent per kilo. Tomaten minderen nu ook snel in aanbod. De prijzen varieerden van 410 tot 820 cent per kistje. Door het natte weer is de groei er bij de bloemkool ook uitgeraakt. Er komt weinig kool waar voor dan van 120 tot 160 cent per stuk werd betaald. Uien en winterpeen gin gen vrij vlot weg tot 28 cent per kilo. De prijzen waren vrijdag: prei 38-54, bloemkool Al 120-157, uien 18-24, breek- peen 22-28, bospeen 62-85, waspeen 52- 64, spinazie 90-110, boerenkool 13-25, snijbonen 490-510. MAANDAG 28 OKTOBER Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44 en Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 19-21 u. IJMUIDEN. Aan de vrijdagmarkt werd aangevoerd: 2350 kg tong; 25 kis ten tarbot en griet; 714 kisten kabel jauw; 804 kisten koolvis; 236 kisten schelvis; 742 kisten wijting; 260 kisten schol; 126 kisten schar; 140 kisten ma kreel en 107 kisten wijting. I’rqzen in guldens. Per 1 kg: gr. tong 8,40-7,89; grm. tong 9,38-8,69; kim. tong 8,03-7,75; tong één 7,16-6,66; tong twee 6,58-6,30; tarbot 9,90-8,64; Per 40 kg: ham 144-78; hake 130; fint 7,20; steenbolk 42-21; lever 50-47; hors makreel 13-7; krab 52; rode poen 68-67; tarbot 307-132; griet 137-97; kabeljauw één 108-78; kabeljauw twee 134-83; ka beljauw drie 110-84; kabeljauw vier 108- 84; kabeljauw vijf 88-34; witte koolvis twee 81; witte koolvis drie 88; koolvis één en twee 68-67; koolvis drie 65-61; koolvis vier 42-29; schelvis één 100-80; schelvis twee 90-63; schelvis drie 100-52; schelvis vier 61-39; schol één schol twee 100-86; schol drie schol vier 61-39; wijting drie 53-29; makreel één 43-37; makreel twee 34- 20,80; schar 70-30; tongschar 120,94; haai 38-29; poontjes 36; bot 27-21. De besommingen waren: KW 149 19.000, 4 5600. VL 110 43.100. IJM 5 31.000, 11 7000, 44 13.000. BU 152 26.00. KB 28 2500. HD 21 9200. UK 218 2400, 236 1500. VD 15 1000, 20 780. KW 33 en KW 180 2200. UK 17 en UK 56 7300, 18 en 115 4900, 23 en 48 3200, 200 en 234 3800. VD 1 en VD 46 2200. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. Een bewoner van de Duinvlietstraat ontdekte zater dagmorgen negen uur, dat de voordeur van zijn woning open stond. Vermist werd een handtasje, dat even later enige huizen verder op de stoep werd terugge vonden. Vermist wordt een bedrag van ƒ75. Een andere bewoner van dezelfde straat deed eenzelfde ontdekking. Daar was uit een portemonnaie in een jas welke in de gang hing, honderd gulden gestolen.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 4