Mohammed bleef Foreman maar kleineren Beide boksers onmiddellijk naar Amerika een miljoen gulden aan prijzen Ritter ziet Ierland walste over Rusland heen (3-0) af van een SPORT IMPONERENDE START recordpoging ENGELAND EN REVIE Biljartvijfkamp landenteams Nederland verspeelde Europese titel nu al Barcelona tegen Feyenoord komt op de televisie J Van der Mije te sterk voor Corrie Vreeken I I Zin in Twin. I 1 J Toekomst Praten 1 Safari Schande J SPORT DONDERDAG 3 1 OKTOBER 1974 I door Theo Klein 3 1 s Ierland 3n:?! Joegoslavië Dat heb je, van die dagen. Iedereen zin in Twin. Zo’n pittig halfzwaar sjekkie uit ’t groene pakje. 4oM ,in:2 i 8' J Wales 1 Zweden Mé Moboetoe trekt profijt van Ali’s overwinning voor (ADVERTENTIE) isolinal O *8* (Van onze sportredactie) *15* LONDEN Don Revie heeft met En geland een prachtige start voor het Eu ropese kampioenschap gehad door een 3- 0 zege op Tsjechoslowakije. Het Wem- t «M Dit orgel kunt u winnen, wanneer u voor ƒ1,- deelneemt aan de Nationale Puzzelaktie voor het zilveren Kon. Wilhelmina Fonds. aldus Aid. „Die tijd gebruik ik om ande re dingen te doen. Ik zal toespraken houden, hier en daar in een televisie show optreden, maar verder weinig aan boksen denken. Ik wacht gewoon af welke aanbiedingen me in die tijd ge daan worden. Hoewel ik niet inzie tegen wie ik nu nog in de ring zou moeten komen". DEN HAAG. De voetbalwedstrijd Barcelona-Feyenoord wordt 5 november via de televisie uitgezonden, zo heeft een woordvoerder van de KNVB woensdaga vond meegedeeld. Het betreft hier de returnwedstrijd in het tournooi om de Europa cup 1. bleystadion was niet geheel uitverkocht (86000 man) maar had een vreugdevolle avond, hoewel in de eerste helft het er niet naar uitzag dat Engeland zo’n dui- d",!,ke zege zou gaan behalen. De Tsje ch.i gaven de jonge Britse ploeg goed partij en hielden goed stand. In de tweede helft echter bleek dat de Engel- sen meer kracht bezaten. Mick Channon, die in de eerste 45 minuten een handvol kansen had laten liggen brak na 72 minuten de score open met een prachti ge kopbal en Colin Bell maakte de Tsjechen totaal kansloos door binnen drie minuten (79 en 82) nog eens twee maal raak te schieten. De opleving van de Engelsen kwam echter' nadat Revie twee wisselspelers had ingezet: Thomas en Brooking namen de plaatsen in van de zwak optredende Dobson <*n Wor thington. Zij brachten meer vaart in de aanval en dat uitte zich in drie treffers. voorbereid, dus heb ik het op een andere manier gedaan. Ik ben ervan uitgegaan dat ik hém en niet hij mij moest uitputten. Ik heb hem al direct zoveel gas laten verbruiken, dat hij in de derde ronde was aangeland op het punt dat hij anders pas in de zevende of achtste zou bereiken". Dit prachtige elektronische orgel heeft 2 klavieren van ieder 3 1/2 oktaaf en een 13-tonig voetpe daal, 12 registers voor verschil lende klankkleuren en 8 extra effekten zoals vibrato, percus sion, vibra. repeat, enz. Joegoslavië is op onverwacht grote tegenstand gestuit in zijn eerste wed strijd om het Europees kampioenschap. In de 36e minuut kregen de slechts 12000 toeschouwers een koude douche toen Tom Lund Noorwegen de leiding gaf: 0-1. Twee miiiuten voor rust schoot Vudojic Joegoslavië echter op gelijke hoogte. In de tweede helft was Joegosla vië sterker, hoewel het spel geen grote hoogte bereikte. Met twee schitterende doelpunten van verdediger Josip Kata- Mohammed Ali liet zich ook na het gevecht nog uitgebreid bewonderen voordat hij evenals Foreman trouwens met de eerste de beste gelegenheid weer naar Amerika terugkeerde. Ierland heeft woensdag in Dublin voor een grote sensatie gezorgd door in de eerste wedstrijd in groep zes voor het toernooi om het Europees kampioenschap de Sovjet Unie met 3-0 (2-0) te verslaan. De drie doelpunten werden gescoord door Don Givens. Ruim 32000 toeschou wers zagen hoe de Sovjet Unie, die in 1972 tweede was geworden in de strijd om de Europese titel voor landenploe gen. geen schijn van kans had. Veel tijd om na het gevecht nog van dê boksers te profiteren, hebben de Zaï- rianen niet gehad. Zowel Foreman als Ali vertrok woensdag met de eerste gelegenheid naar huis. Foreman zegde zijn voorgenomen safari af en Ali meld de dat zijn dochtertje Marian ziek was AMERSFOORT. Klaus Hose, de 32- jarige Duitse biljartreus, werd gistera vond in de Amersfoortse Markthal door zijn landgenoten als een held gevierd. Door op de eerste dag van de Europese biljartvijfkamp voor landenteams in het 47-2 de wereldkampioen in deze spel- sport, Hans Vultink te kloppen, bezorgde hij de Duitsers al vóór de driebanden partij Doggen-Spielmann, die later op de avond gespeeld werd, een niet meer te overbruggen voorsprong op Nederland. En dat betekent dat Nederland de hoop op het behalen van de Europese titel wel kan laten varen. Hose, hevig transpirerend maar blij lachend, was de eerste om toe te geven dat hij van dit succes niet had durven dromen. Na vier beurten stond de Duit ser nog met 303-47 achter. Hans Vultink die, na bijna anderhalf uur lijdzaam toezien hoe Hose zijn formidabele slotse- Ruim 84000 fans hebben Wales een verrassende triomf op Hongarije zien behalen. Drie kwartier lang hield Honga rije stand tegen de voortdurende storm loop die de Welshmen ontketenden, maar 12 minuten na rust bezweek de Hongaarse defensie voor de eerste maal. Schitterend voorbereidend werk van Leighton James werd eerst door Grif fiths afgerond, waarna in de 84e minuut Toshack een nieuwe solo van James met een tweede treffer honoreerde. Wales was ontegenzeggelijk de betere ploeg en enkele malen ontsnapte het Hongaarse doel nog. Uit een rapport dat de strafcommis- sie van de Nederlandse ijshockeybond heeft uitgegeven blijkt dat het aantal strafminuten in het seizoen 1973-1974 met 55,5 percent is toegenomen. Mohammed had verder weinig bewon dering voor de „krachtmens” Foreman, maar des te meer voor zichzelf. „Het is een schande, dat de mensen mij van tevoren als underdog hebben voorge steld”, verklaarde hij in een ode aan zichzelf. De nieuwe wereldkampioen leg de verder uit hoe hij de titelverdediger niet alleen met zijn vuisten, maar ook psychologisch kapot had gemaakt. Ali: „Normaal staart George zijn tegenstan der bij de instructie altijd recht in de ogen. Daarmee wil hij hem bang ma ken. Maar ik zei: jongen, nu sta je tegen over de grootste bokser aller tijden. En die gaat je opeten man. Toen ik zag dat hij mij niet aan durfde kijken, wist ik al dat hij de verliezer zou zijn”. Schotland heeft in een vriendschap pelijke ontmoeting Oost-Duitsland met 3-0 (rust 2-0) verslagen. De doelpunten kwamen van Hutchinson (strafschop), Burns en Dalglish. Er waren in het Hampden Park van Glasgow 40 000 toe schouwers. geworden, waardoor hij op huis aan moest. „Maar ik heb president Moboe toe beloofd dat ik binnenkort twee weken terugkom”, aldus Moham med Ali op de persconferentie die hij voor zijn vertrek nog gaf in het MPR- centrum Nsele, waar hij zeven weken lang verbleef. De voor zijn doen zeer serieuze Ali ging daar verder in op de match tegen Foreman .Ali: „Als het no dig geweest zou zijn, dan had ik gedanst. Maar Foreman had zich op een danser MEXICO-STAD De Deen Ole Rit ter heeft afgezien van een poging het wereldrecord 20 kilometer wielrennen op de baan te verbeteren. Ritter was oorspronkelijk van plan woensdag in Mexico Stad een kans te wagen. Zondag deed hij een vergeefse poging het wereld record 10 kilometer, dat op naam staat van Eddy Merckx, te verbeteren. Ritter is nog wel van plan zondag een aanval te doen op het werelduurrecord, dat eveneens in het bezit is van Merckx. Het ziet ernaar uit dat de wereldkam pioen de tijd wil hebben om zich op de toekomst te bezinnen. Hij zal in ieder geval zijn arbeid voor de Black Moslims intensiveren. Of hij daarnaast nog eens in de ring zal stappen, laat hij nog steeds in het midden. „Ik heb gezegd dat er minstens tien miljoen op tafel moet komen. Maar eigenlijk doet ook dat er voor mij weinig toe. Geld is niet meer belangrijk voor me. Ik heb andere din gen waar ik meer waarde aan hecht”, aldus Ali. Binnen een jaar zal „the champ” dus laten weten waar hij de voorkeur aan geeft. „Maar wat er ook zal gebeuren, ik heb in ieder geval weer wat leven in de bokssport gebracht”, besloot hij vergenoegd. Het Nederlandse zaalhandbalteam zal op 1, 2 en 3 november deelnemen aan een internationaal toernooi in Pap- fenberg. Ook tijdens het gevecht hield Ali zijn lippen niet op elkaar. „Ik bleef tegen hem praten. Steeds maar door. Dat ging zo van: zo jongen, deze eerste ronde heb je al verloren. Nu gaan we aan de tweede ronde beginnen. Een toen Foreman als een blinde begon te maaien: Ga zo door, George, toe maar, doe je best”. Officieel moet een wereldkampioen zijn titel eens per zes maanden op het spel zetten. Maar met alle mogelijkheden tot dispen satie is het mogelijk een jaar lang niets te doen. „Pas na een jaar zullen ze gaan praten om me de titel te ontnemen”, Dit Solina orgel model A 100 t.w.v. 1800,- is deze week weer één van de weekhoofdprijzen. rie van 353 produceerde, nog voor de nabeurt aan tafel moest, was door het lange wachten zo koud geworden dat hij de acquite-stoot miste. Veel teleurstellender was dat Christ van der Smissen in zijn libre-partij tegen de in het Nederlandse Hoorn als caféhouder werkende Duitser Wirtz geen enkele kans op winst kreeg. Nadat de jonge Brabander enkele mogelijkheden om een serie op te bouwen had laten liggen, sloeg Dieter Wirtz in de vijfde beurt definitief toe. Met een serie van 402 maakte hij de partij uit Ook een ander duel op de eerste dag van deze landen vijf kamp leverde toch wel een verassend resultaat op. De Fransen, die tot de gevaarlijke outsiders werden gerekend, verloren van het zwakker geachte Oostenrijk, waarvan Johan Scherz, de voormalige drie-ban- den-specialist, een goede partij bandsto- ten tegen Dufetelle speelde- Hij maakt® daarin een serie van 63. OOSTERBEEK. De eerste ronde van het Nederlands dameskampioen- schap schaken heeft direct een gevecht opgeleverd tussen twee titelfavorieten. De loting bracht namelijk Corrie Vree ken en Alexandra van der Mije tegen elkaar. Van der Mije toonde in dit duel dat zij duidelijk de kanshebster is voor de eerste plaats. Vreeken kreeg een geweldige koningsaanval te verduren, waardoor zij na 32 zetten de strijd opgaf. Titelverdedigster Ada van der Giessen heeft wat gelukkig gewonnen van Anneke Schol die gemakkelijk re mise had kunnen bereiken. Mieke van Eist zorgde voor enige sensatie door Fenny Heemskerk, die in geweldige tijd nood zat, mat te zetten. Nog geen etmaal na het gevecht om de wereldtitel zwaargewieht-boksen Ali-Fore- man heeft de Engelsman Joe Bugner zich ..opgegeven” als uitdager van de nieuwe kampioen. De Europese kampioen: „Ik zou graag binnen een jaar tegen Ali boksen”. Bugner, die reeds eenmaal van Mohamn»;d Ali heeft verloren, verzekerde een eventuele volgende keer vijftig pro cent meer tegenstand te zullen bieden. Een bijzonder grote teleurstelling be reidde het Zweedse elftal zijn geringe aanhang (12000 toeschouwers) door in Stockholm met 0-2 te verliezen van Noord-Ierland, dat enkele weken gele den met 1-2 van Noorwegen had verlo ren. Chris Nicholl van Aston Villa en Martin O’Nill van Notts Forest zorgden voor de doelpunten die resp. in de ze vende en 23e minuut werden gescoord. De in het buitenland spelende Zweedse profs, bij wie de PSV-er Ralf Edström, konden beslist niet imponeren. KINSHASA. President Moboetoe heeft ten slotte toch het volle pond gekregen. Na de niet geringe dosis negatieve publiciteit die met de „aankoop” van het duel Ali-Foreman gepaard ging, is Zaïre door de zege van Ali in het buitenland toch nog goed aan de man gebracht. Voor de binnenlandse stemmingen hoeft de leider van Zaïre zich helemaal niet druk te maken. De krantekoppen in Kinshasa schreeuwden het gisteren uit: „Bedankt, mijnheer de president”, en: „Overwinning van Ali een zege voor het Moboetoeïsme”. lisnky in de 58e en 72e minuut werd de eerste zege van Joegoslavië echter een feit. Zuid-Afrika heeft besloten om lid te blijven van de internationale amateur golfbond. India wilde Zuid-Afrika van wege de rassenpolitiek uit de bond sto ten maar de andere landen wezen er op dat er geen regels in de statuten staan die dit mogelijk maakt. Tine Zwaan heeft in Cardiff in de tweede ronde damesenkelspel van het toernooi om de Dewar-beker met 6-3, 4- 6 en 2-6 verloren van de Francaise Fuchs. De honderdduizenden krotbewoners hebben voorlopig weer voldoende stof tot praten. Waarschijnlijk alleen op Fo reman na, is iedereen gelukkig met de afloop van dit nachtelijk avontuur. Hoe wel alle betrokkenen zich gisteren uit putten in alle mogelijke dankbetuigin gen. zullen de Amerikanen zich w’el tweemaal bedenken, voor ze zich weer in zo’n onoverzichtelijke onderneming storten. Het is voor de aan nauwgezet heid gewende Amerikanen een zware opgave geweest om het hele gevecht toch nog behoorlijk op de buis te krij gen. Improvisatie was troef bij de sa menwerking met de Afrikanen, die nu eenmaal niet op een half uurtje plegen te kijken. Een complete chaos werd steeds opnieuw op het nippertje voorko men. al zullen de Amerikaanse reporters (onder wie een compleet televisieteam) die vlak voor het gevecht te horen kregen dat de organisatie geen kaartjes meer voor ze had, daar wellicht niet mee instemmen. Het Nederlandse tafeltennisteam heeft in Corenne in een wedstrijd voor de tweede divisie van de Europese com petitie met 6-1 gewonnen van België. 1IM

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 25