Brommer ramt totfevishal stilstaande auto ote politierechter Zendpiraten stonden voor rechter Jongetje rende plotseling straat over I I graag/gedaan. Verenigingsnisuws ÉS (fe DJtató i il 1 Cupido en Fosfor uit IJmuidense ether ■BBI va ';a 1974 DONDERDAG 3 1 OKTOBER PLAATSELIJK NIEUWS 7 6 Vader en zoon d Taart Verveling Velsen-IJmuiden Heemskerk Velsen-Noord Wijk aan Zee Beverwijk ■BH B (Van onze rechtbankverslag geefster) IK KAN WAT HULP GEBRUIKEN Hobby IK WIL WEL EENS HELPED 5 •g HAARLEM „Wat doe je nou met zoveel patronen zonder pistool? Het lijkt me weinig effect hebben, je kunt er kwalijk mee gaan gooien”. De 33-jarige Haarlemmer waartegen deze woorden van po litierechter mr. Vink gisteren ge richt waren, was het eigenlijk wel met hem eens: „Ik kan ze toch niet met mijn vinger afschieten”, zei hij, doelend op de 481 patronen die in zijn huis en auto gevonden waren. Alleen zijn conclusie was wat an ders dan de politierechter en de officier, en trouwens ook van de politie in eerste instantie bij het ■mek. Die leidden uit de aan- ■«-ikheid van de patronen af dat er toch ook een wapen moest zijn. Politiemannen vlooiden verdachtes huis dan ook uit, maar vonden niets. Verdachte vond het feit dat hij alleen patronen en geen pistool had alleen maar een bewijs dat hij niks kwaads in de zin had gehad. Feestje Echtelijke ruzie Van het ene op het andere moment zit je knap onthand, j Met 38.8° onder de wol. En kind noch kraai om wat te eten in huis te halen. Zou er iemand zo goed willen zijn...? Vast wel. Vraag maar. U vindt altijd wel een helper in uw straatje. Iemand die met alle plezier die paar boodschappen wil doen. Die het ook de gewoonste zaak van de wereld vindt om eens een invalide te vervoeren. En die bij een oudere mevrouw best eens het kleinste kamertje wil witten. Wie vraagt wordt niét overgeslagen. Maar als u nou tegen dat - "vragen" opziet, zoals andersom, grage bijspringers er vaak moeilijk toe komen om zomaar iemand hulp aan te bieden. Geen probleem. GRAAG GEDAAN hier ter plaatse wil graag bemiddelen. Wil mensen die wat hulp kunnen gebruiken èn mensen die willen helpen bij elkaar brengen. De bon hieronder is ervoor. Vul 'm in. Mens durf te vragen. Mens durf te geven. js Politie vond bijna 500 patronen zond er pistool (Van onze rechtbankverslaggeefster) had van justitie Huygens- Huygens- u. (Van een onzer verslaggeefsters) leeftijd .jaar Geo- K'- Wl de heer, mevr., mej. arirns de heer, mevr., mej.. adres woonplaats. telefoon woonplaats. telefoon leeftijd jaar Wel/niet in bezit van auto twee van Het jongetje liep een hoofdwond op en letsel aan zijn knie. Hij is door de Ongevallendienst naar het Zeewegzie- kenhuis gebracht. VRIJDAG 1 NOVEMBER Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 u. Prijzen in guldens: Per 1 kg: heilbot 10,20. Per 40 kg: hake één 252; hake drie verkeer gebeurde. Mr. Bijl de Vroe vond het klinkklaar dat het hier niet om „openbaar verkeer” gaat. Mr. Welfort vond dat te weinig concreet om verder op in te gaan. Het wachten is op de mening van mr. Vink die in de zaak van maandag al volgende week maandag valt en in deze twee zaken woensdag. Dit is de hulp waaraan ik behoefte heb -ALai*. De officier van justitie vroeg hem waarom toch de mensheid de veroorde- Een echtelijke onenigheid en langdurige scheiding kreeg op 22 augustus zijn hoogtepunt in Heemskerk. Een 46-jarige Amsterdammer zocht toen weer zijn vrouw op in Heemskerk. Onvoorbereid was men daar niet na zijn telefoontje en eerdere bedreigingen: het brandblusap- paraat stond in de gang klaar! De echt genote, momenteel korte tijd samenle vend met een Amerikaan, zoals bleek, zag haar zoon hard hollend binnenko men. Zonder reden, vond de vader. Hij zou toen, voor de gesloten deur staande zijn vrouw met enige minder fraaie termen hebben uitgescholden, en trapte een ruitje in. Opnieuw klonk ook in deze zaak van de kant van officier en van de politie rechter, dat er misschien wel ernstige problemen zijn, maar dat die zo’n gedrag niet rechtvaardigen. Verdachte ontkende de beledigingen geuit te hebben tegen zijn vrouw. Het intrappen van de ruit kon hij niet ontkennen. Hij was alleen gekomen voor een gesprek met zijn zoon zei hij. Voor belediging en vernieling vroeg mr. Bijl de Vroe 100 en een maand voorwaardelijk. Mr. Vink vond dat er te weinig bewijs was voor belediging en hield het alleen op de vernieling. Hij legde 100 en twee weken voorwaarde lijk op. volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Am- stelstraat 44: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-21 u.; Kingsford Smith- straat 110a: jeugd 15.30-17.30 en 19-21 u. 192; hake vier 122; bot 34-29; lever 47; ham 252-164; leng 70-65; kabeljauw één 188-88; kabeljauw twee 162-101; kabel jauw drie 138-110; kabeljauw vier 144- 96; kabeljauw vijf 80-51; witte koolvis één 104; witte koolvis drie 104-90; kool vis één en twee 67-52; koolvis drie 70- 56; koolvis vier 46-34; brasem 45; wij ting twee 77-73; wijting vier 74-46; ha ring één 54; makreel twee 26,40-17.20; schar 90-68; poontjes 39-33; haai 50- 14,50; schelvis één 81; schelvis twee 85- 70; schelvis drie 104-65; schelvis vier 81- 54. „Als je toch een taart wilt hebben koop er dan één” zei de politierechter tegen een 31-jarige Velsenaar. Hij waar schuwde de man toch niet in de oude fouten te vervallen: de diefstallen in juli van cola en een taart uit de loods van het bedrijf waar hij werkte zouden mis schien in die richting wijzen. De man werd overeenkomstig de eis veroordeeld tot twee weken voorwaardelijk en 100 boete. Aan de woensdagmarkt werd aange voerd: 254 kisten kabeljauw; 3137 kisten koolvis; 269 kisten schelvis; 205 kisten wijting; 2 kisten schol; 4 kisten schar; 27 kisten haring; 66 kisten makreel en 61 kisten diversen. Dit is de hulp die ik geven kan CO .2 co 125, ook weer gelijk aan de eis, was de boete voor een 26-jarige man uit Zandkraai, Handelstraat. 19.30 u. kla verjassen. Vrijburcht, Vrijburglaan. 20 u. kienen voor VARA-speelgoed-aktie. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. optreden popgroep Bintangs. Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u., jeugd 15.30-17.30 u. Hij begreep wél dat hij fout zat. dat gaf hij ook toe. Waarom had hij, infor meerde men, de patronen dan eigenlijk gekocht? „Ze waren niet antiek, dat is tegenwoordig toch in” merkte mr. Vink op. Verdachte haalde de schouders op, gaf geen directe reden aan. Hij had het zaakje gekocht, klaar, dat was verkeerd geweest. Maar het verbaasde mr. Vink wel dat-ie er zo’n 150 a 200 voor over had gehad. De officier van justitie, mr. Bijl de Vroe, merkte op dat het toch wel zeer onduidelijk bleef of de man de patronen nou voor het schieten of de handel had gekocht. Had hij niet tegen de politie gezegd dat het pistool „veilig opgebor gen” was? Een felle ontkenning volgde. „D’r gebeurt genoeg narigheid met die dingen” zei verdachte. Mr. Vink vroeg hoe het nou eigenlijk met de bokssport ging waar hij in zit. Verdachte, ging er dankbaar op in, wijzend op z’n conditie door de trainingen zei hij: „Ziet u dat ik helemaal geen wapens nodig heb?”. Hij kreeg conform de eis twee weken voor waardelijk en 100 boete. Beide heren moesten gisteren voor de Haarlemse politierechter, mr. Vink ver schijnen. „Fosfor” behoorde toe aan een atheneumleerling, die bezig was voor het examen voor de machtiging en onder tussen zijn zender in het holst van de nacht - het was vier uur even uit probeerde. Met andere piraten sprak hij over technische gegevens. Volgens hem wisten de mensen in de buurt van zijn zendactiviteiteh. Nooit had hij een klacht binnengekregen. VRIJDAG 1 NOVEMBER Openbare bibliotheek. Wijkerstraat- weg: 14.30-17.30 en 19-21.30 u. lende vinger opsteekt tegen de diefstal en niet tegen de overtreding van de Telegraaf- en Telefoonwet. De jongen dacht dat dat komt omdat zenden zo leuk is als hobby, Mr. Vink: „Is het dan zo aardig?” „Ja”, knik’te de verdachte. Mr. Vink: „Het lijkt mij ook wel leuk. Maar ik geloof dat het toch beter is eerst examen te doen.” Mr. Bijl de Vroe adviseerde een ge combineerde straf op te leggen voor deze illegale hobby waarbij men de machtiging aan z’n laars lapt. Hij vroeg f 300 boete en daarvan f 250 voorwaar delijk het ging tenslotte om een scholier zonder inkomsten. Mr. Vink deed geen uitspraak, dat doet hij volgen de week woensdag pas. Dat komt door het verzoek daartoe van de advocaat mr. Welfort in een identiek^ zaak jongstle den maandag. De besommingen waren: IJM 57 93700; KW 170 70700; IJM 94 1250. „Geloof toch niet onmiddellijk je ei gen kind, er komt alleen narigheid van die ouders die er meteen op afstormen als hun kinderen iets doen. Tel dan eerst eens tot tien, of twintig, zoek eerst rustig uit wat er aan de hand is” zei mr. Bijl de Vroe op vaderlijke toon tegen een 37-jarige IJmuidenaar. Deze man had zich nfedio augustus nogal opgewon den over een ruzie waar zijn zoontje bij betrokken was. De jongen speelde ergens achter een magazijn. Volgens de vader een plaats waar vele kinderen spelen, volgens een winkelbediende niet de ge schikte plek daarvoor, gezien het maga zijn. Vaak genoeg had de man de jongen gewaarschuwd, tot-ie hem op een dag hardhandig eruit zette. En dat pikte pa niet, die vond dat ze zo niet hadden te doen tegenover zijn zoon en dus tegen hem die al zestien jaar daar kocht. Volgens hem had hij de winkelbediende die dat ontkent nog gewaarschuwd, en hem toen omdat zijn zoontje een klap in het gezicht had gekregen neergeslagen. „U was witheet hè” overzag mr. Vink het gebeuren. Mr. Bijl de Vroe liet de voorgeschiedenis in het midden, misschien, zo dacht hij had het personeelslid inderdaad de jongen geslagen, wie zou het zeggen. Maar hele maal los daarvan vond hij verdachtes ge drag volslagen onnodig. Hij eiste 150 waarvan 100 voorwaardelijk in ver band met de financiële positie van de man. Clement vond de politierechter die zich erbij aansloot. Uitspraak volgde derhalve ook niet voor radio Cupido, bezit van een winkel bediende. Hier werd f 200 en drie weken voorwaardelijk geëist. Deze verdachte was gepakt op zijn eigen uitlatingen in de ether: hij was gepeild, alleen, de De door u ingevulde bon uitknippen en in een envelop of geplakt op een briefkaart sturen aan; GRAAG GEDAAN, p.a. De Hulpdienst, postbus 6233, Haarlem. U kunt ook bellen; Dienstencentrum, tel. 313137 of De Hulpdienst, tel. 320018 11 DONDERDAG 31 OKTOBER Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. vertoning van tijdens verbouwingswerk opgenomen film. Progress-sociëteit, Const, straat. Geopend vanaf 20 u. VRIJDAG 1 NOVEMBER DONDERDAG 31 OKTOBER Velserbad, Briniostraat, 16.30-17.30 uur: gemengd zwemmen. Centrale Bibliotheek en filialen, Plein 1945: 14.30-17.30 uur volwassenen en tie ners; Willemsbeekweg: 14.30-17.30 uur jeugd en tieners; Wijkerstraat, Velsen- Noord: 19-21.30 uur volwassenen, jeugd en tieners; Zeewijkplein, IJmuiden- West: 19.30-21.30 uur volwassenen en jeugd. Gymnastiekzaal Ossendorpschool, Wijk aan Zeeërweg, 20 uur: les en conditie training boksclub „De Ring” In den Abeel, Abelenstraat 20 uur: repetitie „V.A.T. ’71”. Stadsschouwburg, 20 uur: „Het Voet licht” met „Het witte schaap van de familie”. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Een 17-jarige jongen uit Haarlem brak woensdagmorgen zijn rechter onderbeen nadat hij met zijn bromfiets tegen een stilstaande auto was opgereden De auto stond geparkeerd aan de oostelijke parallelweg van Rijks weg 9. De jongen is door de Ongevallendienst naar het Zeewegziekenhuis in IJmuiden gebracht. VRIJDAG 1 NOVEMBER Velserbad, Briniostraat, 6.30-8; 12.15- 13.15; 16.45-18 en 19.30-21 uur: gemengd zwemmen. Centrale bibliotheek en filialen, Plein 1945: 14.30-17.30 en 19-21.30 uur volwas senen en tieners; Willemsbeekweg: 15.30-17.30 uur jeugd en tieners; Wüste- laan, Santpoort: 19.30-21.30 uur volwas senen, tieners en jeugd; Wijkerstraatweg Velsen-Noord; Zeewijkplein, IJmuiden- West: 14.30-17.30 uur volwassenen, tie ners' en jeugd. Badhuizen, Snelliusstraat, geopend van 13 tot 2 uur; Doodweg, Velsen-Noord, geopend van 13 tot 21 uur. Snorthal „Zeewijk”, Volleybalcompeti- tie. FideJlusgebouw, Willemsbeekweg, 19.30 uur: Damclub „IJmuiden”. DONDERDAG 31 OKTOBER Wijk aan Duin. Wilgenhoflaan. 20 vertoning Hitchcockthriller „Topaz”. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. VELSEN. Op de Santpoortse Hoofdstraat is woensdagmiddag een 2- jarig jongetje door een personenauto aangereden. Het kind was plotseling vanachter een vrachtwagencombinatie de weg op gerend. VRIJDAG 1 NOVEMBER Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 u.: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. pend van 9-12 en 13.30-15.30 u. Sportpark Adrichem, Hoflanderweg. 20 u. jaarvergadering Beverwijkse Renners club Kennemerland. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: politie wist niet waar-ie zat. Totdat de verdachte het had over een feestje bo ven hem. De politie vond toen dat feest je, en de verdieping eronder de enige twee verlichte ramen onder elkaar in het blok flats. Hij gaf toe te hebben uitgezonden, uitgezonden. Later beriep hij zich op zijn zwijg recht. De officier: „Toen hij erop gewe zen werd vond hij het een schitterend idee blijkbaar.” Maar de officier vond het van weinig belang, omdat het zen--* den vaststaat. De zoveelste, die het ver bod niet wil aanvaarden, noch het straf waardige wil zien zuchtte hij. Hier was mr. Welfort zelf verschenen. Hij refe reerde zich geheel aan zijn pleitnota van afgelopen maandag. Daarin lag het ac cent op het feit dat het niet bewezen is, dat het zenden niet irj het openbaar Verdachte zegde ten slotte toe dat hij niet meer zoiets zou doen, wat mr. Vink hoopte, omdat hij ook na het gebeurde nog dreigende telefoontjes zou hebben gepleegd naar Heemskerk. Wel zei verdachte dat hij van plan was pornografische (volgens hem dan) brie ven van zijn vrouw op te sturen naar haar en haar vriend. Hij kondigde bo vendien aan dat hij zou proberen om de man krachtens de vreemdelingenwet het land uit te krijgen. vergeet me niet pedaairidder Noordwijkerhout die in de intense ver veling van de nachtdienst een autobum- per was gaan stelen. Mr. Vink: „Waarom hebt u hem er niet uit verveling ook weer opgezet?” De politierechter had eigenlijk begrepen dat de bumper voor verdachtes eigen auto was, maar dat ontkende hij. Mr. Bijl de Vroe zei dit soort geringere diefstalletjes wel eens te seponeren, maar ditmaal was hij tot vervolging overgegaan omdat hij het toch wel vervelend vond dat je als autobezitter zonder garage dit risico loopt. HAARLEM. „Radio Fosfor” en „Cupido” dat waren de fraaie namen van twee imateurzenders die in de nacht van de vijftiende juni uit de Velsense ether verdwenen. Beide lieten het leven toen ze door de opsporings dienst gepeild waren. De politie had niet alfeen zelf last met de mobilofoon door de piraten, ook waren er klachten binnengekomen over gestoorde televisie ontvangst, pick-ups, radio’s, e.d. ui cc Ui E 25 X 3 E ro CD .E

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 7