Weinig blaaspijpjes nodig bij landelijke actie BORREL VOOR DE MINISTERS Dode bij brand in Apeldoorn ^eièooijjijke leningeri Weer ruim 2 ton erbij Gerechtelijk vooronderzoek tegen Bloemenhovekliniek Onbekende Joden Blaaspijp nut^paarbank „Exorcist-dood” door natuurlijke oorzaak Uiin Raocnstcin Franse kritiek op boek over gijzeling Aantrekkelijk door onze concurrerende voorwaarden boerenbruin Duidelijkheid gewenst Tl# F RSSS Attentie ANTIEKBEURS TRESLONG PARIAN MEUBELEN Bankstel west nederiand Attentie v.d. Vooren bakt't Het woord is aan WAARIN OPGENOMEN DE KENNEMER COURANT EN HET DAGBLAD VOOR IJMUIDEN Woede RUSTIG HERFSTWEER 695,- E. H. C. O. b.v. AGENDA pagina 6 gemakkelijk, één adres voor al uw geldzaken 2 3 3 6 6 6 9 9 11 12, 13 7 Puin- en vuilafvoer per container TELEFOON 310561-323488 b.g.g. tel. 322031 BERENDSEN B.V. Plaatwerkerij en Spuiterij M.L. Tectyleerstation EDISONSTRAAT 4 Telefoon 1 55 44 IJmuiden Fa. HARTOG (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK De 50-jarige brigadier A. S. van de Heemskerk se gemeentepolitie is vannacht door een automobilist geschept en kort daarna overleden. Dit gebeurde omstreeks half twee tijdens een alcoholcontrole in het kader van de landelijke controle-acties. Een col lega van de overleden politie-agent kon zich door snel opzij te springen op het nippertje in veiligheid stel len. De laatste en mooiste 2e woningen te Noord- wijkerhout. Zie voor uitgebr. inf. pag. 18 ■minninmimnnnnii Op de meeste plaatsen droog JniBnmmmmiiHHHii Hoekbankstel (1-2-3-zits) vanaf 695,- Eiken Bankstel I -VeToop "WELEN der Mije, H. P. Stuurman Abonnement - bij vooruitbetaling - f 10,90 p. mnd., f 31,35 p. kwartaal (p. post f 36,-), p. jaar f 123,20, (p. post f 141,—). Losse nummers 50 et. Bij verkeerscontrole agent doodgereden tot Betfnesweg, H’lem, tel. 32 13 14 en 32 18 05 een ZATERDAG Z NOVEMBER 1975 64e jaargang nummer 307 Deze krant bestaat uit achtentwintig pagina’s waarin opgenomen „Erbij” Weerrapporten Binnen- en buitenland 2, Achtergrond Plaatselijk nieuws 4, 5, Kerkdiensten Kastje kijken Radio en televisie Strips Economie Sport Amsterdam Wij zijn gespecialiseerd in verhuizingen door geheel Eurona o.a. ook Engeland. De Heemskerkse politie had een fuik op de Rjjksstraatweg opgezet, waaraan geen passerende automobilist normaal gesproken, zou kunnen ontkomen. De be stuurder van een donkerblauwe Merce des echter volgens de politie is er sprake van een gestolen wagen ne geerde alle stoptekens en reed, alle weg markeringen vernielend, dwars door de afzettingen heen. De brigadier werd door de chauffeur geschept en bleef gewond op het weg dek achter, terwijl de Mercedes in volle vaart wegreed. Het kenteken van de auto is onbekend. De politie-agent werd in bewusteloze toestand in het St. Jozef - ziekenhuis opgenomen, waar hij later is overleden. De Haarlemse politie heeft tussen elf uur gisteravond en drie uur vannacht in totaal 300 automobilisten op het gebruik van alcohol gecontroleerd. Slechts één man was zodanig onder invloed dat hem een bloedproef is afgenomen. De politie heeft vier rijverboden opgelegd. In to taal hebben zeven automobilisten „ge blazen”. In Utrecht hebben gisteravond enkele tientallen taxichauffeurs hun woede ge koeld op een auto van een zogenaamde driversclub. Ze vinden dat deze club, die auto’s met dubbele bemanning aanbiedt om automo bilisten en hun wagens veilig thuis te Weersverwachting van het KNMI tot zondagavond: staken. Woede ook in Rotterdam, waar taxi chauffeurs de afgelopen nacht een „bor- relbus” klemreden. De politie moest er aan te pas komen om de alcoholvaarders te bevrijden. Plinius Major: Alle levende wezens weten wat het beste is voor hun eigen heil, behalve de mens. APELDOORN (ANP). In de afgelo pen nacht is door tot nu toe onbekende oorzaak brand uitgebroken in een Apel- doornse bar. Daarbij is een persoon om gekomen. VOOR VERHUIZINGEN IN HET BINNENLAND EN NAAR HET BUITENLAND vraagt vrijblijvend in'ichtingen bij: Zaterdag 2 november van 14 tot 22 uur en zondag van 11 tot 18 uur wordt in de Treslonghallen te Hillegom Neerlands grootste Antiekbeurs gehouden. Hoofdredactie: Jos L. Lodewijks, E. Koning Uitgave Damiate Pers B.V. Directie: Mr. H. C. van Dit weekeinde is rustig herfstweer te verwachten. De zwakke wind heeft in middels de koude noordhoek verlaten, uit welke richting voortdurend weken ach tereen buien van de Noordzee werden aangevoerd. In de afgelopen nacht en ochtend is nog een zwak buienfrontje gepasseerd, waardoor er weinig of geen mist en nachtvorst kon voorkomen. Uit het zuid westen gaat ons nu langzaam via de Britse eilanden wat zachtere Oceaanlucht bereiken. Bij de actie zijn 20 man ingezet, die in drie groepen waren verdeeld, die en kele keren van post wisselden. De po litie heeft gepost aan de Oostersingel- gracht, de Schipholweg, de Gedempte Oude Gracht, de Jansweg, de Vondelweg, de Rijksstraatweg, de Rustenburgerlaan, de Europaweg, de Leidsevaart, de Wes telijke Randweg en de Amsterdamse- vaart. Zowel het ingaande als het uit gaande verkeer is gecontroleerd. De po litie constateerde in zes gevallen over tredingen als gladde banden en ondeug delijke verlichting. Tien mensen hadden geen geldige papieren bij zich. De grootscheepse controle in Amster dam leverde in Amsterdam één bloed proef en twee rijverboden op. In de Welke Nederlander weet er wat de meest beoefende veldteamsport na het voetbal is? Het blijkt verrassen derwijs korfbal te zyn. Pieter Mul ging na, waarom het korfbal dan toch zo betrekkelijk weinig bekend heid geniet, ondanks het feit, dat de mysterieuze „onbekende” bijna 70.000 leden heeft brengen, zich schuldig maken aan brood roof. De auto waarin zich de centrale mo- bilofoonpost van de club bevond, werd danig beschadigd. Uit veiligheidsoverwe gingen besloot de club zijn activiteiten voor de rest van de avond en nacht te Prof. dr. B. A. Syes, medewerker aan bet Rtfksinstituut voor Oorlogs documentatie in Amsterdam, heeft een boek geschreven: „Studies over jodenvervolging”. Daarin komt hjj ondei meer tot de conclusie dat het Duitse leger ook wel degelijk schul dig was aan de massa-moorden op joden woensdag geen justitieel optreden, dat feitelijke sluiting van de kliniek tot gevolg zou kunnen hebben, kan worden ondernomen. Zoals bekend worden in de Bloemen hovekliniek zwangerschappen van meer dan twaalf weken onderbroken. In de Tweede Kamer wordt dinsdag een debat gehouden over de brief die minister Van Agt van Justitie over de vervolgingsprocedure in deze zaak aan de Kamerleden heeft gezonden. De dis cussie zou aanvankelijk afgelopen woensdag worden gehouden, maar de bewindsman was toen nog volop bezig met de gijzelingsaffaire in de gevangenis in Scheveningen. Het debat is aange vraagd door mevrouw A. Goudsmit van D ’66. De eerste uitgaans avond, die onder de schaduw van de blaaspijp lag, ligt al weer achter ons. De Erby-redactie volgde de nuchtere acties van politie, de bedrij vigheid van het taxi- wezen en de vrij vas te tred van de café bezoekers. Er waren er, niet veel blauw, die het groen zagen worden en tenslotte rood. Men deed voor zichtig aan. In Erbij treft men naast een schitterende tekening van Jan Willem van Vugt een geschreven impressie aan van de blaaspijp - dreiging, die als een grauwe wolk boven de tap kasten hing. Jmuider Couran. Minister van Verkeer Westerterp liet zich het glas sherry gistermiddag in de T-bird-club in het Transaviagebouw op Schiphol goed smaken. Het was aan hem allerminst te merken dat de door een massa Nederlanders zo gevreesde eerste november was aangebroken. De minister was een speciale gast op een informele bijeenkomst, waarop de Transavia- medewerkers in het zonnetje werden ge zet die hebben bijgedragen tot de goede afwikkeling van de vlucht met de Boeing 707 die, midden september, de finale vormde van het gijzelingsdrama in de Franse ambassade in Den Haag. „Een operatie”, aldus minister Westerterp, „die alleen maar kon lukken omdat u een bemanning beschikbaar wilde stel len. Het is prettig te weten dat er meer dere nationale luchtvaartmaatschappijen zijn”. Transavia-directeur John Block links op de foto met zijn echtgenote hoofdstad kon duidelijk een lager café bezoek geconstateerd worpen. In Den Haag waren er relatief weinig automobilisten die van de politie aan de blaasproef moesten deelnemen. In Leiden werden 257 automobilisten gecontroleerd. Niemand werd hier tot blazen uitgenodigd. Nijmegen leverde één automobilist en één fietser op, die werden aangehouden. Het alcoholpercentage van de autobestuurder lag boven de 0,08 per cent. De café’s in Nijmegen trokken nauwelijks bezoekers. Twee aanhoudingen verrichtte de ge meentepolitie van Arnhem. De overtre ders van de nieuwe alcoholwet werden naar het bureau vervoerd voor het on dergaan van de bloedproef. In Leeuwarden. Ede, Groningen en de Twentse steden werden vannacht geen automobilisten aangehouden. Ten aanzien van de directeur wordt dat onderzoek gehouden terzake van uit- Wolkenvelden en op de meeste plaatsen droog. Morgen overdag ook enkele verspreide opklarin gen. Tot zwak afnemende wind, aanvankelijk uit noordelijke richtingen. Minimumtemperatu ren van 5 tot 1 graad, maxima morgen omstreeks 8 graden. Rietje en de minister reikte oorkondes uit en overhandigde de drie bemannings leden van het toestel, gezagvoerder Pim Sierks, eerste vlieger Ruud van der Zwaai en boordwerktuigkundige Bernie Knight een herinneringsalbum. Minister Westerterp hief nog een glas. Dat kon, want zijn chauffeur stond buiten te wachten Er is de laatste tijd in de Nederlandse politieke arena, tengevolge van allerlei opwindende en spoedeisende onderwer pen van bespreking en onderhandeling, zeer weinig aandacht besteed aan de buitenlandse politiek van minister Van der Stoel. Niemand zal willen ontkennen dat het abortusvraagstuk, het loonover- leg, de gijzeling en sommige EEG-pro- blemen prioriteit hadden in het geheel van onderwerpen dat in kabinet en Ka mer aan de orde moet komen - maar wat wel verwonderlijk was bij de be handeling van de Energienota, die ook prioriteit genoot, was het feit dat de heersende situatie in het Midden-Oosten geheel en al onbesproken bleef. Het Midden-Oosten is het centrum van onze energievoorziening, helaas, en het be vindt zich in een situatie die moet worden geanaliseerd als een aanloop naar nieuwe, ernstige ontwikkelingen. De Arabische Rabat-conferentie, de uitspraken van Arabische en Israëlische leiders, de erkenning van PLO als part ner in de VN-besprekingen inzake het Midden-Oosten en de hernieuwde vriendschap tussen Egypte en de Sovjet unie zijn elementen die een andere analyse onzinnig zouden maken. De Arabische landen zijn, nu met stevige invloed van Yasser Arafat die op vernie tiging van Israel uit is, bezig zich met behulp van het olie-goud en het olie monopolie een „oplossing” voor te berei den ten koste van Israel. De Nederlandse buitenlandse politiek is sterk’ verbonden met die van de EEG- landen en in het verleden voor een goed deel afhankelijk geweest van Washing ton. De kwestie van het Midden-Oosten stelt echter, hoe droevig het ook is, ieder land voor een alternatieve keuze. Uit Nederlandse traditionele en culturele (maar ook historische!) overwegingen is de EEG-politiek ten opzichte van Israel niet de onze - zeker de Franse en de Engelse niet. Het lijkt dringend noodza kelijk om een duidelijke Nederlandse uitspraak te doen, want anderen doen dat ook. Het behoud van en de steun aan de staat Israel is een essentieel uitgangspunt van onze politiek en dat is nooit gewijzigd, zeker niet met instem ming van de meerderheid in Nederland. Het is nodig dat zeker te weten en te constateren, zolang er nog invloed kan worden uitgeoefend op een ontwikkeling die zeer snel de verkeerde kant kan opgaan. HAARLEM/DEN HAAG De hoofdofficier van Justitie in Haarlem, mr. J. Andreae, heeft bij de rechteivcommissaili een vordering tot een gerechtelijk vooronderzoek ingediend tegen de directeur en een van de Dralon vanaf 995,- Diverse kleuren, 5 jaar garantie op binnenwerk. Geopend dinsdag t/m zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Op koopavonden tot 21.00 uur. AMSTERDAM De Boelelaan 12, telef. 020-429039, t.o. ingang Esso Motor Hotel. Donderdag koopavond. BADHOEVEDCRP Nieuwe Meerdijk 17, telef. 02968-5817. Vrijdag koop avond. I Kantoor: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. postbus 18; tel. adm.: 15437 en 16450, tel. redactie: 15389, na kantoortijd: 10709. Klachten bezorging 18.30 - 19.00 uur: 10519 postgiro: 273107; voor abonnementen adm. 3203571. Wederom was de opbrengst van de puzzel ruim twee ton. De totale stand voor de aktie ten bate van het zilve ren K. W. F. is na de opbrengst van puzzel zes van f 209.234,92 nu geko men op f 1.210.246,40. In de extra puzzelpot zit na puzzel zes nu een bedrag van f 20.245,62. Oplossing van puzzel zes was: „Wie niet meedoet kan nooit winnen.” De weekhoofdprijzen vielen deze keer bij: H. J. Veldkamp, Deventer: Peugeot auto; mej. N. Vergeldt, IJs- selsitc-ijn L.: Philips-video cassette-re corder; E. de Bourgraaf, Kappel Zld: Philips kleuren tv; J. Blommers, Gul- demondvaart 43, Noordwijkerhout: een AEG-wasautomaat; Mevr. A. Pouli, Leusden: Olga Springboxcom- binatie; J. W. Heerink, Velp; Bau- knecht vaatwasautomaat; M. Broer, Andijk: een waardebon van f 1.000,- van de firma Witteveen; J. Leenders, Leiden: Sunflower polyester zeilboot; mevr. Van Uden, Waalwijk: Singer Starlet naaimachine; H. Zwarthoff, Zwolle: 4 Conti TS autobanden. De overige weekprijzen welke in ons verschijningsgebied terecht kwa men zijnEen set Cosmetica van Estee Lauder bij mevr. T. A. Vuil, Gerard Doustraat 13, IJmuiden; een Birdy Tefalgamituur: mej. M. van Veldhuizen, Kleine Houtweg 113, Haarlem; terwijl de heer G. J. Marti ni, Ged. Schalkburgergracht 28 te Haarlem een Giemme autohandschoen won. Buiten ons verschijningsgebied vie len nog 78 mooie prijzen. De volledi ge trekkingslijst van puzzel zes ligt ter inzage op onze kantoren en bij de VW te Hillegom. artsen van de Heemsteedse Bloemenhovekliniek. lokking of medeplichtigheid aan abortus provocatus en tegen de arts wegens het plegen van abortus provocatus. Beiden werden eerder al door de rijksrecherche gehoord. De officier heeft gistermiddag bij de rechtbank een vordering inge diend om aan de rechter-commissaris verlof te verlenen huiszoeking ter inbe slagneming te doen. Over deze laatste vordering zal de raadkamer van de rechtbank in Haarlem woensdag in be sloten zitting beraadslagen. Uit deze procedure volgt dat LONDEN. De 16-jarige jongen die overleed na de film „The Exorcist” ge zien te hebben, stierf een natuurlijke dood, volgens een lijkschouwingsuit- spraak in Londen. John Power, die met een 15-jarig vriendinnetje naar de film was geweest (in Engeland verboden voor personen beneden de 18 jaar) kreeg later toeval en stierf in een ziekenhuis. De jongen had sinds zijn twaalfde jaar last van aanvallen van epilepsie en de doodsoorzaak werd vastgesteld als verstikking door epilepsie. Ridderstraat 5 Haarlem Tel. 023 - 320274. PARIJS/AMSTERDAM/DEN HAAG (AFP/REUTER/ANP). Franse rege ringskringen hebben met klem tegenge sproken dat Frankrijk bereid is geweest zijn in Den Haag gegijzelde ambassadeur Senard „op te offeren”. Deze in het door de journalisten Cees Labeur en Onno Reitsma geschreven boek „De Gijzeling” geuite beschuldiging wordt door ge noemde kringen afschuwelijk genoemd. De Franse functionarissen hebben ver der gezegd dat de Franse regering Ne derland sinds eind juli had gewaar schuwd voor een mogelijke actie van een commando van het Japanse Rode Leger in Nederland.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 1