TWEE OVERWINNINGEN VAN TYPSOOS Basketball Levi’s A.S. Monaco Typsoos gebrand op goed internationaal debuut Legendarische pitcher KRODER ROEL DE MON LIJN DOORTREKKEN OVERLEDEN Rohda liet DES 2 OP KOP DOOR ZEGE OP EXCELSIOR Scheidsrechter kreeg klap HERMAN BEIDSCHAT NAAR SCHOTEN punt aan Archipel Oudgedienden in badmintonstrijd Europacup Typsoos K.K. Bosna EK 47/1 eerder 5 „OPGAANDE ■I i Paniek Ingestort •iliii IP d lp Levi’s kreeg het niet makkelijk (Van onze basketbalmedewerker) 22 uur wel ik PIETER MUL (Van onze biljartmedewerker) •6 I -9 6-8 (Van onze sportredactie) 16 o In de belangrijke vierpunten-wedstrijd tegen Kinzo BV stonden de gezichten van de Zandvoortse leiding zondagavond in de vierde minuut van de tweede helft op onweer. Bij 50-47 liep toen Vic Bar- tholomé tegen zijn niet geheel verdiende vijfde persoonlijke fout op. Kennemersporthal Haarlem Voor verkoop sigarenmag. Groeneveldt, Oranjestraat Haarlem Sporthuis Nihek, Rijksstraatweg, Haarlem Sporthuis Peter Korver Winkelcentrum Schalkwijk VVV-kantoor Zandvoort T.V. toestellen aanwezig d.m.v. fa. Vijn Grote Houtstraat Haarlem Van de twee grote rivalen: Sparta en Raak-Nicols lijkt Sparta het best uit de bus gekomen te zijn. De Rotterdammers, loos voorbij. In tegenstelling tot ADO, dat vermoe delijk zal kunnen beschikken over Win- neke Remmers waal, lijkt voor Feyen- oord en Hotam-Storks, die louter ver- (6-6) vanaf de spelersbank zien hoe hun ploeg net niet de honderd punten op het scorebord bracht, toen Jacques Breijman de twee toegewezen vrije worpen niet kon verzilveren. De winst was echter voor Levi’s met 72-99. Typsoos Lions begon zaterdagavond het zware programma van deze week met het duel tegen het zwakke BC Markt. De Zandvoorters, die niet al te serieus verdedigden, hadden alleen van de Ameiikanen Pleick (10-0) en Laffin (18-17) iets te duchten. Ondanks het feit dat Henny Blom al zijn spelers binnen de lijnen bracht, nam Typsoos Lions in de tweede helft snel afstand om vanaf 80-57 rustig freewheelend de wedstrijd uit te spelen. Nico Boots (2-11) en Frans Stiphout zagen in die tweede helft des ondanks nog kans tegen vijf persoonlij ke fouten op te lopen. Een ervaring die John Pledck aan Utrechtse zijde reeds in de eerste helft had meegemaakt. Voor Lions, dat met 109-97 zegevierde, waren Garry Freeman (22-8) en Roy Leijsner (10-6) de topscorers. Evenals het vorig jaar gaan de Kin- heimspelers zich weer in trainingskamp op de komende competitie voorbereiden. Aktie’68 zal dit jaar zijn tenten opslaan in Spanje, waar in Barcelona in het voorjaar de training plaatsvindt. Van daag is een bestuursdelegatie naar Span je vertrokken om de zaken definitief te regelen. Honkballer De Mon hier aan slag op een archieffoto uit begin 1940. dinsdag 5 nov. a.s. 19.45 uur (Joeg.) illi- loor een fers gaf nan dijk oest gers ich- igte. ing, het Van x>r- :ede lar- Het via dat met i de die (elft dan het ede- ijst- de fers core en de i de '-11, alk- :bs AMERSFOORT (ANP).— Het toernooi om het Europees biljartkampioenschap Anker-kader 47-1, dat begin volgend jaar wordt gehouden in Beverwijk, is een week vervroegd. Het begint nu op 9 januari en duurt tot en met 12 januari. ■2 i-0 Om dinsdagavond ook de voetballiefhebbers naar de Kennemer Sporthal te trekken heb ben Typsoos (dat om 19.45 uur begint) en Levi’s een zestal kleurentelevisies in de hal opgesteld. HAARLEM. Voor volgepakte tribu nes is Levi’s-Flamingo’s er in Amsterdam in geslaagd de zegereeks van de afgelo pen maand voort te zetten. Een fanatiek voor een plaats in de kampioenspoule vechtend Delta Lloyd met de ex-Levi’s- spelers Hank Smith en Frank Kales heeft het de Haarlemmers vooral in de eer ste helft bijzonder lastig gemaakt. In die gelijkopgaande eerste helft slaagde Delta Lloyd er dank zij de uitblinkende Ame- HAARLEM. Roel de Mon, de le gendarische honkbalspeler uit de veerti ger jaren is zaterdag enkele dagen voor zijn 55ste verjaardag in het ziekenhuis St. Joannes de Deo overleden. De Mon dankt zijn werpersfaam aan zijn fabel - achtig snelle ballen, waardoor hij alge meen wordt beschouwd als de snelste werper die ons land ooit heeft gekend. In 1936 werd Roel de Mon tijdens een straatjongenstoernooi door de SC Haar lem ontdekt en reeds het jaar erop debuteerde hij in het eerste- Tot 1943 zou hij zijn werperstalenten in dienst stellen van de SC Haarlem. In de begin jaren van de oorlog stond hjj op het hoogtepunt van zijn kunnen. In 1940 en 1941 behaalde hij met de SC Haarlem het landskampioenschap. Daarbij wist hij in respectievelijk 12 en 14 wedstrij den 225 en 233 spelers met 3 slag uit te krijgen. was dan een conditionele kwestie. We zijn dit jaar nogal eens overrompeld maar de laatste weken draaien we be ter.” (De overwinning op Kinzo gistera vond geeft Kroder wat dat laatste be treft gelijk - red.). Kroder, werkzaam bij een bank in Haarlem, meent dat de opgaande lijn morgenavond tegen KK Bosna zal wor den doorgetrokken. „Ik vind het alleen jammer dat we ons internationale de- Ons Eibernest heeft weinig moeite ge had met Fortuna. Reeds na een kwartier stond het met 7-0 voor. Het einde kwam met 13-2. Koploper Rohda heeft een puntje laten liggen tegen stadgenoot Archipel. Bij rust leidden zij nog met 2- 5. Op slag van de officiële speeltijd scoorde Archipel de gelijmaker (7-7). De scheidsrechter liet vier minuten langer spelen wegens tijd rekken van Rohda. In deze periode nam de thuisclub zelfs een voorsprong. Verdient kwam Rohda toch nog weer gelijk: 8-8. Westerkwartier bleef PKC tot aan de rust goed bij (4-4), doch keerde toch met een 9-7 nederlaag uit Papendrecht huiswaarts. De stand: Rohda 9-13, Ons Eibernest en PKC 8-12, Luto 9-11, Het Zuiden 7-9, De Danaïden 9-9, Blauw Wit 9-8, Archi pel 9-6, Westerkwartier 9-4, Fortuna 9-2. HAARLEM. De eerste fase van de voorbereiding op het nieuwe honkbalsei- zoen behoort tot het verleden. De over- schrjjvingsperiode is verstreken en de verenigingen kunnen de balans opma ken. Traditioneel vonden op de valreep toch nog enkele belangrijke wisselingen plaats. Zo zag Lottgering-Schoten zich nog versterkt door de komst van Alwin Martha (Luycks Giants), Herman Beid- schat (Raak-Nicols) en werper Wim Draayer (RCH-Cementbouw). De Haarlemmers voor de rust spelend met 1-3-1 zóne, schakelden toen over op een felle press, die Delta Lloyd in grote moeilijkheden bracht. De Amsterdam mers, die zich door het hoge Haarlemse tempo lieten meeslepen, gingen fouten maken en moesten lijdzaam toezien hoe rikaan Rush (19-6) in steeds een kleine voorsprong te hebben. Het antwoord van Levi’s, dat bij de basketverwisseling met 41-38 achterstond, loog er in de tweede helft niet om. buut „uit" moet maken want zo zie het spelen in de Kennemer sporthal wel. Je eigen hal is altijd een groot voordeel en dat missen we nu. Toch zie ik die wedstrijd in Serajewo beslist niet als een hopeloze zaak maar uiteraard zal veel afhangen wat we in Haarlem gaan presteren. We zijn er allemaal enthousi ast voor maar de sterkte van de Joego- slaven is ons tot nu toe onbekend”. RIJEN (ANP). Scheidsrechter W. A. Roovers heeft de ontmoeting RAC Rood Wit (tweede klasse Zuid I) zondag niet tot een einde kunnen brengen. Na dat hij de gelederen van de Willebrordse vereniging Rood Wit wat had uitgedund door in de 75ste en 77ste minuut een speler het veld uit te sturen wegens commentaar op de leiding, werd hijzelf door een het veld opgerende Willebrord se supporter gemolesteerd. De scheids rechter liep daarbij een klap op en werd groggy naar de kleedkamer gedragen. Daar werd de politie geïnformeerd. De heer Roovers voelde zich niet meer be kwaam de wedstrijd voort te zetten. Als gevolg daarvan bleef de wedstrijd ge staakt. Dertien minuten voor het einde. Bij de stand 2-2. Met de nieuwe Amerikaanse stormram Newman (16-9) in de ploeg leek Typsoos Lions voor Kinzo toen stormrijp. Een aangeslagen Lions raakte toen inderdaad in paniek. Newman en de Amstelveense uitblinker Cramer (18-9) schoten him ploeg naar een kleine voorsprong, die echter niet voldoende bleek. Met Leys- ner voor Vrolijk in de ploeg bracht „dirigent” Garry Freeman (12-10) weer rust in de ploeg. In samenwerking met Lex Kroder (9-14) zorgde Freeman voor een hecht bastion onder de eigen basket. Newman viel steeds verder terug en steeds verder zakte ook Kinzo BV weg. Een ongrijpbare Freeman kwistig strooiend met ragfijne passes stimu leerde zijn ploeggenoten dermate, dat Amama (0-8) en Paul Hoeksema ineens weer alles konden. In een ruk ging Typsoos Lions van 66-66 naar 87-68. Coach Theo Kinsbergen te veel ver trouwend op zijn Amerikaanse „gastar beiders” wist zich verslagen en felici teerde coach Henny Blom nog voor het laatste fluitsignaal bij 89-76 had geklon ken. Naast de komst van Hudson John, Karei Crouwel en Steef van der Sluis hebben de Haarlemmers via de oud- bondscoach Archie Allen thans ook al definitief beslag kunnen leggen op een Amerikaanse werper en achtervanger. Vermoedelijk zal een Amerikaanse coach het geheel gaan completeren. Levi’s met name door toedoen van Kees Akerboom (12-22) de achterstand omzet te in een 41-48 voorsprong. Vanaf dat moment speelde Levi’s een gewonnen wedstrijd. Delta Lloyd dat Kales niet binnen de lijnen bracht en dat Rush bij 60-75 verloor, zag alle overtuiging uit het Amsterdamse spel verdwijnen. Coach Tom Quinn kreeg toen met de Europa- cupwedstrijd van komende dinsdag in het vooruitzicht alle kans om naar hartelust te wisselen. Zo konden Harold Fox (10-10) en Walter Ombre De uit Haarlem afkomstige Zandvoor- ter kwam al op jeugdige leeftijd in dat Oranje-shirt terecht. Dat was nog in de tijd dat hij deel uitmaakte van het eerste team van Flamingo’s, samen met ondermeer Frank Kales, Jan Schappert en Jimmy Meyers. „Toen ik vijftien jaar was had ik speciale toestemming van de dokter nodig om tussen senioren te mo gen spelen. Die waren natuurlijk door gaans een stuk steviger dan ik”. Binnen en buiten het basketbalveld waren de broers Jan en Rob Bogaard de maatjes van het roerige talent Kroder. „Ik ben nu 28 en in de loop der jaren word je wel wat rustiger. In het veld ben ik ook nu nog wel opvliegend al is dat sinds vorig seizoen moeilijker ge worden. Toen raakte ik namelijk drie voortande nkwijt en op die plek heb ik nu een vrij kostbare prothese. Tijdens de wedstrijden heb ik daarom nu een mondbeschermer in en dat bemoeilijkt het praten nogal”. De relatie met het Bogaard-duo werd aanleiding tot zijn vertrek bij Flamingo’s. De clubleiding In 1943 ging Roel de Mon voor Scho ten spelen. Ere-voorzitter Anton Pols van Schoten herinnert zich dat Roel de Mon in de eerste wedstrijd tegen VVGA een record vestigde door 26 maal 3 slag te gooien. Met Schoten, waarin hij tot 1950 speelde (zijn nadagen bracht De Mon weer door bij de SC Haarlem) behaalde hij in 1947 nog één maal het kampioenschap van Nederland. In die tijd kreeg hij steeds meer last van een werpersarm, wat uiteindelijk het einde van zijn pitcherscarriere zou betekenen. Roel de Mon was van het werpen beze ten en vergde ook in tweedaagse wed strijden, altijd bijzonder veel van zijn arm. Om maar zoveel mogelijk te kunnen trainen had De Mon in zijn huis een ballenvanger van kussens geconstrueerd en oefende hij uren voor de spiegel om zijn bewegingen zoveel mogelijk te per fectioneren. Door de oorlogsjaren werd een indrukwekkende interlandcarrière verhinderd. In totaal kwam Roel de Mon slechts drie maal uit in het natio nale team. Om zijn grote werperskwali- teiten te eren heeft de KNBSB enkele jaren geleden zijn naam verbonden aan de juniorencompetitie. HAARLEM. In klasse A I van de biljartcompetitie is DES 2 aan de leiding gekomen door een klinkende overwin ning op Excelsior I. Het was een wed strijd van goed gehalte. Vooral dé partij tussen Walter Hollander<DES) en de Be- verwijker Jan Lamers was het aanzien waard. Hollander won in 49 beurten, moyenne 0.736. Lamers kwam slechts 2 caramboles te kort. DES 2 wordt op de voet gevolgd door het eerste team van 't Centrum dat de uitwedstrijd tegen 1939- Bloemendaal met klein verschil wist te winnen. Uitblinker in deze ontmoeting was de Bloemendaler Frans Tielenburg. Hij had slechts 56 beurten nodig om van Hoogland te winnen. In A 2 heeft Excelsior (Zaanstreek) een duidelijke voorsprong genomen door het tweede team van het Beverwijkse Excelsior te verslaan. Het was een mati ge wedstrijd, waarin de Zaankanters net iets sterker waren. In de kaderklasse heeft Onder Ons (Castricum) de leiding veroverd door de uitwedstrijd tegen Haarlem-Noord te winnen. De Noorder lingen behaalden uit deze ontmoeting slechts één punt door een remise tussen Gé v. d. Kuijl en Jan Feeke. v. d. Kuijl startte snel. Na 5 beurten was hij al halverwege dank zi’j een gave serie van 96 caramboles. Van een inzinking van V.d Kuijl maakte Feeke een dankbaar gebruik om weer gelijk te komen. V.d. Kuijl finishte als eerste. In de nabeurt forceerde Feeke remise door de reste rende 14 caramboles te scoren. OBIS (Heemskerk) bezet de tweede plaats door een klinkende zege op Hof van Holland. Grote uitblinker was hier van Duivenbo de, die slechts 8 beurten nodig had om Chris Spanjaard te verslaan, die niet verder kwam dan 18 caramboles. weigerde namelijk Rob Bogaard, die speelde bij het Utrechtse SVE, als lid te accepteren en dat vond Kroder niet leuk. „Bovendien had ik in die tijd het idee dat ik bij Flamingo’s niet voldoende uit de verf kwam. Op grond van de cijfers is die indruk later onjuist geble ken maar in elk geval wilde ik ook om die reden bij Flamingo’s weg”. Dat was notabene na het seizoen 67-68 waarin Kroder met de Haarlemse ploeg landskampioen was geworden en de hele basketbalwereld verklaarde hem en Boogaard voor gek dat zij bij zo’n clubje als Lions gingen spelen. Een team dat weliswaar twee afdelingstitels achter el kaar had behaald maar toch pas in de districtsklasse uitkwam. liezen leden, de toekomst er minder zonnig uit te zien. In de eerste klasse culmineerden de moeilijkheden van Dustbane Pirates in het vrijwel volledige vertrek van het eerste negental. Ook voor het gedegradeerde Luycks Giants, dat naast Martha ook nog coach Teun Gaartman zag stoppen en werper Carel de Vries zag vertrekken naar Robur lijkt de toekomst niet ideaal. RCH Ce- mentbouw en HHC verloren beide een werper. Het vertrek van Wim Draaijer zal voor RCH ongetwijfeld zwaarder wegen dan de overschrijving van Jaap Lindeman van HHC naar Bloemendaal. Aktie ’68 Kinheim kwam als één van de weinige eersteklassers werkelijk ver sterkt uit deze periode te voorschijn. HOC, dat met veel elan de strijd tegen koploopster Gerard de Lange BC begon en dat tot 11-13 de strijd in evenwicht wist te houden, heeft in de slotfase van de eerste helft de tol voor deze inspan ning moeten betalen. Met vloeiende combinaties werd HOC overrompeld. Ten koste van veel persoonlijke fou ten trachtte HOC de zaak enigszins in toom te houden. Toen de foutenregen zich in de tweede helft voortzette, werd al snel duidelijk dat HOC een zware nederlaag stond te wachten. De HOC- speelsters, die al in de tiende minuut het reglementaire aantal speelsters niet meer binnen de lijnen konden brengen, moesten in de twaalfde minuut de onge lijke strijd beëindigen toen alleen Freia van Viersen nog in het veld stond. Op het moment van staken leidde Ger. de Lange BC met 109-26 door toedoen van vooral Ria de Roos (30-9). Standen: ZANDVOORT. Toch wei tot z’n verbazing merkte Lex Kroder enkele weken terug dat hij door bondscoach Bill Sheridan niet goed genoeg werd bevonden voor de Nederlandse basket- balselectie. Vorig seizoen behoorde hij wel tot de uitverkorenen en kenners plus cijfers steunen de rossige Typsoos- aanvaller in zijn opvatting dat hij tot nu toe nog beter draait dan afgelopen jaar het geval was. Erg opgewonden kan Kroder er niet over doen want de tijd dat basketbal zijn leven was ligt al jaren achter hem. „Rob en ik wilden uiteraard bewijzen (Jan Boogaard is later nog een paar seizoenen coach geweest bij Lions-red.) dat we tegen de stroom konden oproeien en dat gold dan met name voor de club naast de deur, Flamingo’s. „Gelijk in Kroders eerste Zandvoortse jaar lukte dat al aardig. Ook de districts- titel werd binnengehaald en in de be kerstrijd bereikte Lions de finale. On dermeer na overwinningen op drie ere- divisieteams waarvan Punch, dat jaar landskampioen, er een was. De eindstrijd in Utrecht werd met 3750 verloren. Van Flamingo’s. „In de huidige ploeg ben ik nog de enige Lion maar op een of andere ma nier slaat toch dat gevoel van rivaliteit ten opzichte van Levi’s Flamingo’s over op alle spelers die we inmiddels hebben gehad.” De sportieve successen van Lions gin gen gepaard met moeilijkheden met de diverse sponsors. Problemen die ook de reden vormden dat de Zandvoortse ploeg, nu voor het vierde seizoen in de eredivisie, niet kon profiteren van de beker die in het seizoen 71-72 werd behaald. De basketbalbond schorste toen zelfs een aantal Zandvoortse bestuursle den wegens het contract met Mars, dat beëindigd moest worden. Lions zat zon der geld en kon internationaal niet aan treden. Na de korte periode Raad en Daad is Lions nu het tweede seizoen ingegaan als Typsoos-Lions. En tot nu toe verloopt de competitie aanzienlijk minder succesvol dan de mannen van Henny Blom hadden ver wacht. „In Typsoos hebben we echt een prima sponsor maar schertsend zeggen we weleens: kregen we maar weer moeilijkheden,” meesmuilt Kroder. „Toen wilden we knokken tegen de tegenslag die we hadden. Dit jaar is het goed geregeld en draaien we minder. Terwijl wij toch het voordeel hadden van een ingespeelde ploeg. De cijfers wijzen uit dat onze spelmakers Vrolijk en Hoeksema minder goed op dreef zijn. Maar leg daar maar niet zo’n accent op want dat vind ik lullig. Voor hun zelf vertrouwen is het niet zo best als ze dat iedere keer moeten lezen. Ik dacht dat het eerder een mentale aangelegenheid 2 12 punten Centr I 11 punten, Witte H 7 punten, ABS I, Excel I, Scheiw. I, 39 Bld I, allen 5 punten, 0.0. I 4 punten, DES 1 2 punten, AZ Excel Z 18 punten, Centr. 2 11 punten ABS 2 9 punten, 0.0. 2 9 punten, Hv.H 1 8 punten, 39 Bid 2 6 punten, DES 3 4 punten, Centr. 3 2 punten, Scheiw. 2 2 punten, Excel 2 B 1 punt. B kader. OBls-Hv.H 2 7-0j Hln 2-C 70 1 5-2, 0.0. 3-Hln 1 6-1, Stand 0.0. 3 8 punten, Hln 2 7 punten OBIS 7 punten, Hln 1 6 punten, HvH 2 5 punten, Suisse 1 5 punten Cl 70 1 4 punten. Cl HBS 1-BCS 1 0-7, 39 Bld 3-Houtp 1 7-0, Dos-OVS 1 4-3. Stand 39 Bid 3 14 punten, Schalkw I 9 punten, Kennemerl. I 7 punten, DOS 6 punten, DES 4, HBS I, Suisse 2 allen 5 punten OVS 1 3 punten, Houtp. I 2 punten. C2 A OVS 2-DVO 1 2-5, 0.0. 1-Hln 3 5-2, Suisse 3-C1 70 2 5-2. Stand DVO 1 10 punten, OVS 2 7 punten, Suisse 3 7 punten, Vr.kr. I 7 punten, 9.0. 1 5 punten, Hln 3 4 punten, C 1 70 2 2 punten. C2B IVO 1-ADO 1 2-5, Insul 1-Fr H I 2-5. Houtp-BCH 5-2. Stand ADO 1 Insul I, Fr. H I, IVO I allen 7 punten Ons g. 5 punten, Opvallend was dat in het C-toernooi geen enkele titel werd behaald door spelers van Haarlem of Duinwyck met uitzondering van het mixed dubbel dat naar Haarlem ging. De finales leverden de volgende uit slagen op: C-toernooi: P. Oldenzaal (Weesp)T. Qué (Flight) 18-17 15-6 I. Schaler—C. van Ryn (beiden Flight) 2-11 2-11 P. Bakker-K. Thomasz (beiden Velsen)P. Poublon-R. v. Midde 15-13 15-13 I. Schaler-C. van Ryn-C. de Boer-E. Balk (beiden Velsen) 15-11 15-7 Doppenberg- Wolters—Balk-De Pagter 15-10 15-0. Veteranentoernooi: R. v. MiddeA. Alninus 15-4 15-10 J. AlbinusM. Langhout 7-11 11-9 11-9 H. Bakker-R. v. Midde-W. Sanders-J. Seegers 15-8 15- 5 Albinus-Albinus-Content-v. Midde 15- 9 6-15 15-3. Lex Kroder (nr. 13): „De rivaliteit met Levi’s Flamingo’s sloeg altijd op de nieuwelingen over. HE. Transol RZ 13-24, Raak Punch 12-22, Levi’s-Flamingo’s 13-18,, Sperry Remington 13-18. BS Leiden 12-16, Ger. de Lange BC 13-14, Typsoos Lions 13-14 Kinzo BV 13-12, Delta Lloyd 13-12, Nat. Ned. Donar 13-10, Frisol-R 13-4, Smirnoff Students 13-4, BC Markt 14-0. DA. Ger. de Lange BC 10-20, The White Stars 9-16, BOB 10-16, Transol RZ 9-14 Kinzo BV 10-14, Wilskracht 10-10, Delta Lloyd 9-8, DED 9-6, Fortuna 9-4, SV Noordkop 10-4, AMVJ 9-2, HOC 10-0. HAARLEM. Het Rotterdamse He* Zuiden heeft duidelijk zijn konings- schutter Henk Kerkum gemist. Tesamen met Wil Reuter (Luto) kwam de vecht partij - twee weken geleden- hun op twee wedstrijden te staan. De Danaïden startte in hoog tempo en schoot veel zuiverder. Via 1-5 nam het in Rotterdam bij rust een 4-8 voorsprong. Het Zuiden kwam diep in de tweede helft pas wat dichterbij. Henk Kerkum schoot acht minuten voor tijd de ploegen via een strafworp naast elkaar. Hans v.d. Leek schoot vijf minuten voor (rijd echter het winnende doelpunt voor De Danaïden door de korf. die alleen Jan Kramer Freher verloren, zagen Fred Beckers van Feyenoord te rugkeren. Raak Nicols daarentegen ver loor werper Jan Hij zelendoorn, de om streden Joop Peeters, terwijl Karei Crouwel definitief koos voor Aktie ’68- Kinheim. New-comers bij de Europacup- winnaars zijn Jenken (Ola-UVV) en Jappie van Doornspeek (Starko Birds). Voor OWO, dat in feite alleen Jan Hijzelendoorn zag komen en ORWO- HCAW ging de afgelopen periode geruis- HAARLEM. De badmintonclub Haarlem organiseerde zaterdag en zon dag een open C- en veteranentoernooi waarvoor een maximaal aantal deelne mers zich had ingeschreven. Aardig was het om vele oudgedienden zoals De Nys en Wolters die tegenwoordig meestal allerlei kampioenschappen vanaf de groene tafel leiden ook zelf weer eens actief met racket en shuttle bezig te zien. Houtp 5 punten, BCH 4 punten. C3 DVO 2-Entre N 1 7-2, HBS 2-IVO 2 7-2, 39 Bid 4-01 76 3 2-7, OVS 3-Vr kr 2 2-7, ADO 2- Bld 4 7-2. Stand ADO 2 14 punten, DVO 2 14 punten, Entre NIH punten Cl 70 3 9 punten, IVO 2 9 punten, Vr kr 9 punten, HBS 2 7 punten, 39 bid 4 4 punten, OVS 3 4 punten. De uitslagen en standen luiden: Al Centr. I-Centr. 4 7-0, O.O. I-Scheiw. I 2-5. 39 Bld. I-Centr. I 3-4, Des 2-Excel I 7-0. A2 Excel 2-Excel Z 0-7. 39 Bid 2-Centr. 2 1-6, Hv. H I -O.O. 2 5-2, Scheiw 2-ABS 2 0-7. Stand Des -

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 17