30 procent van gewassen in Wijkermeerpolder nog niet gerooid ECHTPAAR BERGHUIS ZESTIG JAAR IN LIEF EN LEED TEZAMEN Voor jazzliefhebbers wisselbeker muziekconcours Apparatuur ter waarde van 8 mille gestolen P. Eggenhuizen in bezit van Voorlichting over drugs Zaterdag komen vrijwilligers naar de akkers ÖPJCIENj kuipers SCHITTERENDE VOGELS VAN BEVERWIJKER VAN WIJK “WW r o 7 DRIE AVONDEN COMMISSIE VERGADERINGEN HUISVROUWEN HOUDEN BAZAAR IN SCHEIJBEECK ST. NICOLAAS IN HEEMSKERK Bridgeclub Saus Atout LUDIEK EIEREN PLAATSELIJK NIEUWS 6 NOVEMBER 1974 6 Over begroting 1975 it iiiii Werkgroep Gandalf i l (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Er wordt gewerkt in de Wijkermeerpolder. Keihard, van ’s morgens vroeg tot ’s avonds laat. Met man en macht halen de land bouwers de aardappelen, suikerbieten en uien van de natte akkers. Ruim 30 percent van de gewassen zit nog in de Kletsnatte klei verborgen. Zater dag verschijnt er een groepje vrijwilligers, die de landbouwers zal gaan helpen bij de oogst, maar die hulp is een druppel op de gloeiende plaat. WOENSDAG ^ZIJLSTRAAT 97| TEL: 310181^ 3 i Sfej''''J J fee Landbouw in de zorgen T?- >:-• (Van een onzer verslaggeefsters) 16.30 (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De bijeenkomst begint om 19 uur, zal tot ongeveer 21.30 uur duren en is gratis toegankelijk voor maximaal veertig jon gens en meisjes van twaalf tot vijftien jaar. Groep 1: Spruit-van Balen 103; 2. Van Groningen-Zoontjes 99: 3. De Wit Schip per 87; 4. De Groot-Den Heijer 80; 5. W. en C. Hoogeboom 79; 6. Reijmer-Kleijn 78; 7. gebrs. Van der Vlugt 75; 8. Eij- king-Welagen 71. BEVERWIJK. De laatste uitslagen van de door de bridgeclub Sans Atout gespeelde wedstrijden luiden: en van studietoelagen. Uit het verenigingsorgaan van Vo- gelvreugd. Keurmeester was de heer P. Spitters. Enkele hebben Ge- de >ui- rer- luit, 96 luit, dat gen tri- un- om ;en in- tot le en ol- J.S. het ijke iing :ing nen ren. het be- lat- res- op kei ege zou SN- in en- ge- be- rin m- is ver ;te- zan dit te ast jen md be- vi- /e- ien iet 10- BEVERWIJK. Verloren: zelfbe heersing en onderscheidingsvermogen. Terug te bezorgen: Breestraat 77, Be verwijk. BEVERWIJK. De meeste men sen zijn als eieren: te vol van zich zelf om iets anders te bevatten. en ike /al leg li es, k- ite le de len en WW» .j derlanders die „van Drees” mocht gaan trekken. Hoewel het officiële herden kingsfeest tot nader order is uitgesteld, kwamen tal van huisbewoners het stevig in de bloemetjes gezette echtpaar alvast van harte met hun huwelijksjubileum feliciteren. „De Wijkermeerpolder is een aardig produktiegebied. In onze polder worden voornamelijk aardappelen, suikerbieten en uien verbouwd. Er zit nu nog 30 percent in de akkers. De landbouwer moet het speciaal hebben van de aar dappel- en bietenoogst en daar het mo menteel ndet zo best gaat de kwaliteit is stukken achteruit gegaan verwacht ik dat we een flinke financiële klap moeten opvangen. De toekomstverwach tingen zijn dan ook niet ze gunstig. Aardappelen en bieten maken ongeveer 50 tot 70 percent van het bedrijfsresul taat uit. En als de landbouwer minder geld voor zijn gewassen krijgt mag u raden wat het gevolg daarvan is. De noodzakelijke investeringen kunnen we echt wel op onze buik schrijven”. WIJK AAN ZEE. Natuurvrien denhuis „De Banjaert” in Wijk aan Zee heeft ter gelegenheid van het 40- jarig bestaan van het huis een specia le jubileumzegel uitgegeven, naar een ontwerp van een van de medewer kers van de Banjaert, H. Menges. Wie een dergelijke zegel wil hebben kan een briefje schrijven naar mevrouw H. Visser-Kuyzer, Kingsford Smith- straat 48 in Beverwijk. Dinsdagmiddag 26 november komt de voordrachtkunstenares Nel van Laren- Zwuup naar Huize Scheybeeck met haar voor de helft in het Westfries te brengen programma (aanvang 14 uur), terwijl voor 19 december (aanvang 13.45 uur) in „De Vrijburcht” de traditionele kerstmiddag is gepland. Ook volgend jaar krijgt de landbou wer met de slechte resultaten in deze herfst te maken. „De wintertarwe is nu erg moeilijk te zaaien. Eigenlijk zouden de landbouwers al met dat werk bezig moeten zijn, maar het is gewoon te nat op de akker. Het zit er dik in, dat de opbrengst van de wintertarwe tegenvalt en ais dat zo is zitten we in 1975 met een tweede financiële tegenvaller. Wat minder groot dan nu, maar het is toch maar weer een financiële strop.” De openbare commissie-vergaderingen worden dinsdagavond voortgezet met die voor onderwijs en culturele zaken voor het verlenen Aanvang 20 uur. De sociëteit Gandalf zal voortaan elke dinsdag- en vrijdagavond van 19 tot 21.30 uur geopend zijn voor de jongeren van twaalf tot vijftien jaar. Groep 3: 1. fam. van Roon 141; 2. fam. Sanders 140; 3. fam Tabak 123; 4. dames Van Bergen-Poerstamper 120; 5. dames Jongejan, Beekhoven 108; 6. Eijking- Duin 105; 7. Pirovano 98; 8. Belterman- Portegies 91; 9. fam. Heinen 79; 10. Maalman-v.d. Wateren 75. BEVERWIJK. De werkgroep Gan dalf, gevestigd aan de IJsselstraat 35, organiseert vrijdag 8 november een in- formatie-avond over drugs. Daarvoor is een medewerker van het Drugs Infor matiecentrum Amsterdam uitgenodigd, die vanuit zijn ervaringen zal vertellen en aan wie vragen kunnen woren ge steld. dag alweer de nationale driekleur. Dit maal was het feestelijk vlagvertoon be stemd voor het echtpaar G. Berghuis - Hendriks, dat gisteren op de kop af zestig jaar huwelijks-lief-en-leed met elkaar deelde. Het diamanten bruidspaar, dat in een later stadium nog door de huisbewoners zal worden gehuldigd, vestigde zich drie jaar geleden in het Beverwijkse bejaar dencentrum. De heer en mevrouw Berg- huijs, respectievelijk 84 en 82 jaaroud, hebben één dochter en twee kleinkinde ren, met wie zij gisteravond in intieme kring het huwelijksfeest hebben her dacht. Tot zijn pensionering werkte de heer Berghuis 29'/i jaar bij Hoogovens, in die tijd net een jalf jaartje tekort om voor een pensioenuitkering in aanmerking te komen. Om het gezinsinkomen in stand te houden, heeft de heer Berghuis ver volgens nog vijf jaar in het Laboratori um van de Chemische Fabriek Noord- Holland gewerkt. Landbouw en tevens bestuurder van het Landbouwschap) bezitten naast de groot handel ongeveer 100 hectare aardappe len, 20 hectare uien en 140 hectare suikerbieten. BEVERWIJK. Van 10.30 tot uur houdt de afdeling Beverwijk van de Nederlandse Vereniging van Huisvrou wen dinsdag 12 november in Huize Scheijbeeck een bazaar annex rommel markt. De opbrengst van de markt is bestemd voor het jubileumpotje. BEVERWIJK. Enkele Hoogoven- Harmonie-leden hebben deelgenomen aan een solistenconcours in Egmond aan de Hof. Het fluit/klarinetduo Gtrda Verhuist en Peter Eggenhuizen behaalde in de af de'-" uitmuntendheid met 111 puntc- cen le prijs met lof, een extra prijs voor het hoogste puntenaantal van jeugd-duo’s en een extra prijs voor de tv—°de plaats van ensembles tijdens het gehele concours. Het klarinet-trio Toes, Boeree en Eggenhuizen ging met een le prijs in de superieure afdeling naar huis. Peter Eggenhuizen legde als solo- klarinettist in de superieure afdeling be slag op een le prijs met lof. De Jan Gregoor-wisselbeker voor jeugdmuzikanten tot 17 jaar wist hij voor de 2e maal te veroveren. Maandagavond 18 november om 19 uur komt de commissie voor het gasbe drijf bijeen, om 20 uur de commissie voor jeugdzaken en commissie voor sportzaken, eveneens om 20 uur de com missie voor openbare orde, voor verkeers- aangelegenheiden en voor middenstands- zaken en om 20.30 uur de voorlichtings commissie. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Volgende week be ginnen de openbare raadscommissies van bijstand met de behandeling van de begroting voor 1975. november wordt St. Nicolaas ingehaald. De intocht start om twee uur op de Marquette-laan en eindigt omstreeks half vier op het burgemeester Nielen- plein, waar burgemeester Nielen d* xcdheiligman zal toespreken. BEVERWIJK. Volièrevereniging „Vogelvreugd” Beverwijk en omstre ken is een toonaangevende afdeling, wat betreft de waterslagers. Het meest hierbij in het oogvallend is wel de successenreeks van de heer Van Wijk, afdelingskampioen-districts- kampioen en bondskampioen, in het zelfde seizoen, waarin voor hem nog niemand is geslaagd. Dit bewijst de uitzonderlijke kwaliteit van zijn stam vogels, temeer omdat hij reeds meer dere malen bondskampioen werd. Zelf had ik het genoegen deze indruk wekkende stam vogels als keur meester op tafel te krijgen. Het mag hier wel eens worden gezegd, dat het de h«pr Van Wijk in hoge mate siert dat hij deze vogels, die in het gehele land niet te vinden zijn, voor zeer matige prijzen aan liefhebbers van de hand doet, en daarmee zijn liefhebbe rij in belangrijke mate stimuleert, waarvoor we hem niet dankbaar ge noeg kunnen zijn. De vogels van de heer Van Wijk hebben op mij een enorme indruk gemaakt door hun kwaliteit, hun re gelmatigheid, door hun zanglust en vooral door hun foutloze liedsvoor- dracht- Zeer goed klokkende waterslag, in meerdere vormen, van 8 a 9 punten, zeer goed rollende waterslag, die zo nu en dan naar waterrol neigt, van 4 a 5 punten. Goede bellen en belrollen enzovoorts, goede knorren, goede staaltonen van 4 en 5 punten, hoewel zij met deze laatste nogal zuinig wa ren Fluiten in meerdere vormen van 4 en 5 punten. En tot slot een zeer goede indruk, waarvoor zij alle 3 punten voor zich opeisten. Het zijn ook topvogels van Maandagavond 20 november kunnen de huisvrouwen in het gemeentelijk ten- toonstellingsgebouwtje aan de Heems kerkse Const. Huygensstraat terecht, waar een informatieavond zal worden gehouden rond de op 15 november ge opende expositie „Veiligheid Thuis”. BEVERWIJK. De tijd van de jazz-sociëteit in Beverwijk is al vele jaren achter de rug. Wie nog van live jazz-concerten wil genieten mag naar Amsterdam, Zaanstreek of Haarlem tijgen. In de Haarlemse jazz-sociëteit aan het Groot Heiligland 47 kan men in deze maand en in december van real jazz genieten, live door groepen gebracht- Het programma ziet er als volgt uit: vrijdagavond 8 november Dixie Dixciples; vrijdagavond 15 no vember Hans Duif er Kwartet; vrijdag avond 22 november Jam Sessions, De situatie in de Wijkermeerpolder, ongeveer 740 hectare groot en voor naamste voedgebied van de IJmond, is nog niet kritiek. „Maar als het weer niet beter wordt krijgen de landbouwers gro te financiële klappen. Duizenden kilo’s zullen op de mestvaalt gegooid moeten worden”, zo vertelde Arie van der Stelt jr. van de gelijknamige groothandel aan de Kagerweg. Vele bunders vruchtbare grond in de Wijkermeerpolder liggen er verpieterd bij. De regen van de afgelopen weken veranderde de akkers in een drassig werkgebied voor de landbouwer, die zijn zware rooimachine wel in de schuur kon laten. De noodkreten van de landbouwers zijn voornamelijk in hiet zuidwesten van ons land te horen, maar ook in de Wieringermeer en de oude droogmake rijen tast het water de gewassen aan. De situatie in de Wijkermeerpolder is niet van dien aard, dat de hulpacties ook voor dit gebied gelden. In de polder is tot en met gisteren ongeveer 70 percent van de gewassen naar de schuren gereden of in kisten op het veld klaar gezet. „Het zit ons wel tegen”, vertelt Van der Stelt jr. „Er wordt hier dag en nacht gewerkt. Het is niet te doen om met de zware machines het land in te rijden. Vandaag valt het nogal mee. Het is droog en dan proberen de jongens het gewoon. Maar als er weer een regenbui is gevallen moeten ze die zware machines laten staan.” Voor de suikerbieten is Van der Stelt jr. niet bang. „Aardappelen en uien kun nen slecht tegen vocht. Suikerbieten zijn wat dat betreft wat harder. De kwaliteit van de aardappel en de ui is dit jaar heel wat slechter dan vorig jaar en dat zal de klant in de winkel straks echt wel gaan merken.” Van der Stelt jr. en sr. (zijn vader is voorzitter van de Maatschappij van voorafgegaan door een buitengewone algemene ledenvergadering; vrijdag avond 29 november Roaring Seven Jazzband; vrijdagavond 6 december Fred Leeflang Kwintet; zaterdag avond 7 december Stichting Cat Jazz Haarlem, Cousin Joe from New Orle ans; vrijdagavond 13 december Jam Sessions; vrijdagavond 20 december Ruud Jansen Boogie Woogie Trio en André Valkering Boogie Woogie Duo en vrijdagavond 27 december Rudi Brink Kwartet of Oktet. Jazzliefheb bers, doet er uw voordeel mee. eerste orde. Voorwaar een indruk wekkend eindresultaat, dat elke keurmeester bewondering afdwingt. Vorig jaar had ik het genoegen de wereldkampioen, als keurmeester, op tafel te krijgen, en hoewel dat ook uitzonderlijk mooie vogels waren met een prachtig binnenlied, waren zij, in hun totaliteit beslist minder dan de vogels die de heer Van Wijk blijk baar jaar op jaar op tafel weet te brengen. Dat getuigt van een uitste kende feeling voor kweken, en de juiste Tjbgels bij elkaar te plaatsen alsook de kennis van de juiste zang opleiding. BEVERWIJK. Uit een radio- en televisiewinkel aan de Alkmaarseweg is in de nacht van maandag op dinsdag een hoeveelheid apparatuur ter waarde van achtduizend gulden gestolen. Men is de winkel binnen gedrongen door aan de achterzijde een deur open te breken. Er verdwenen twee draagbare tv’s, 6 casset te-recorders, 16 draagbare radio’s, 3 zak- radio’s, 4 elektrische klokjes, 8 scheer- apparaten, 4 haarknipapparaten en 4 la- dyshavers. Groep 2: 1. Tabak-Schlpper 102; 2. Hilbers-Kluft 94; 3. Kuil-Luijendijk 91; 4. fam. Zwaneveld 89; 5. mevr. G. Hoog eboom 81; 6. De Beer-v.d. Lugt 75; 7. Luijendijk-Tabak 73; 8. gebrs. Bierman 67. i I ■'■'■I Woensdagavond tenslotte, vergadert om 20 uur de commissie voor volkshuis vesting en stadsuitbreiding en de com missie voor milieuzaken. De commissie voor sociale zaken en volksgezondheid en de commissie voor financiën begin nen eveneens om 20 uur. Voor niet- raadsleden ligt de begroting in het stadskantoor ter inzage. '"w-fe-’t' JS 1. J. t- r, it, 'e n i. 5

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 7