Cor Hoek informeert naar kosten verbrandingsinstallatie Terugloop bevolking in Veis en moet snel en stevig worden aangepakt Drukte op Velserweg Agenda Oolten Technische en Huishoudschool in toekomst nader tot elkaar Vijf dozen drank verduisterd PORIS1H 1/2 kg 1 kg 2 kg 5 kg ƒ4,95 ƒ8,75 ƒ15,60 ƒ30,50 Hr T wat is de vierde 9 WETHOUDER OCKELOEN: r Gevonden voorwerpen DERDE WERELD-CONTACT SPREEKT B. EN W. WEL AAN met nico scheepmaker „LANGER WACHTEN IS ONAANVAARDBAAR” WOENSDAG 6 NOVEMBER 1 974 PLAATSELIJK NIEUWS (Van een onzer verslaggevers) Onbegrijpelijk >r- A or >P in k- li- n, n. d- IJMOND Een onlangs door het gemeentebestuur van Bever wijk gehouden persconferentie is door de heer C. Hoek, die in de Velsense gemeenteraad „Progres sief Velsen” vertegenwoordigt aan leiding geweest zich schriftelijk tot het dagelijks bestuur van het cen traal afvalverwerkingsbedrijf „U- mond” te wenden, met het verzoek om nadere informaties. Op deze bijeenkomst moet namelijk zijn meegedeeld dat de totale kosten van de verbrandingsinstallatie al tot 40 of 50 miljoen zouden zijn ge stegen. PROFESSIONEEL... MAAR ALLANG ONTDEKT DOOR DE DOE-HET-ZELVER! Wonderlijk vulmiddel voor vakman en gezin KANT- EN -KLAAR. SUPER HECHTKRACHT, Beverwijk Heemskerk Velsen-IJmuiden Castricum (Van een onzer verslaggevers) C. OCKELOEN (ADVERTENTIE) Een koppeling van de afgebroken hui- (ADVERTENTIE) „De u.i (Van een onzer verslaggevers) M. ROESSINGH (Van een onzer verslaggevers) Wereld spreekt het college wel aan. in ie Maar het is er nog niet uit, „hoe” dat moet gebeuren. De vraag is bovendien of de provincie met de financiering accoord gaat. Wellicht is er een mogelijkheid van contact tussen één school in Velsen en één scohol in een Derde Wereld-stad. Dat zon dan alvast een bescheiden begin kunnen zijn. Overigens wat het aandringen op no ta’s betreft, is de wethouder van oordeel, dat men daar geen heilige koe van moet maken. VELSEN. Door de politie is aange houden een 23-jarige Velsenaar, die ver dacht wordt in dienstbetrekking vijf do zen jonge jenever te hebben verduisterd. In verband hiermee is ook een 30-jarige heler uit Velsen aangehouden. Hel is dringen geblazen op de Velser weg, waar men begonnen is met de as- falteringswerkzaamheden. Vooral in de spitsuren heeft het verkeer de grootste In de rust kregen we (nu wel in kleur, een goede opkikker na de zwart-wit- beelden uit Spanje) het pauze-teken, opgeluisterd door een aantal Feyenoord- liederen, die een van mijn gasten her innerden aan Peter Sellers. Hij speelde in een film voor een Duitse officier die zei: „We may have lost the war, but we had all the good songs”. Oftewel: „We mogen dan de oorlog verloren hebben, wij hadden wel de beste liederen”. Moge dit een troost zijn voor Gerard en André. Indien een dergelijke vergadering niet wordt gehouden, verzoekt de heer Hoek de door hem gestelde vragen publieke lijk te beantwoorden. drie weken Beverwijks druk bereden in- en uitvalsweg „schoon" kan worden op geleverd. De kans dat over een kwart-eeuw de vraag, wie in werkelijkheid de tekenaar was van een bepaald werk dat aanvanke lijk aan Marius Bauer was toegeschreven zonder aarzeling met Rien Poortvliet be antwoord zal worden lijkt me niet on waarschijnlijk, gezien de grote hoeveel heid zendtijd die de NCRV de laatste tijd aan deze popularisator van alles en nog wat afstaat. Gisteren waren zijn schil derijen bij het leven van Christus aan de beurt, wat mij betreft allemaal kitsch - as-kitsch-can, maar als anderen het ver bazingwekkend mooi vinden, is het mij ook best ri lt, d- tt- Voorts zou volgens de heer Hoek op bedoelde persconferentie sprake zijn ge weest van milieu-hygiënische problemen en dan met name de ligging van de verbrandingsinstallatie ten opzichte van de sociale werkplaats „De Tunnel”. Tenslotte schrijft de heer Hoek: „Nu de hoorzitting inzake de Hinderwet en de Wet Luchtverontreiniging achter de rug is, vindt het dagelijks bestuur het dan niet gewenst om zich samen met de andere leden van het algemeen bestuur te beraden over de wijze, waarop aan ingebrachte bezwaren moet of kan tege moet worden gekomen? Een dergelijke vergadering op korte termijn lijkt ge wenst, mede gezien de kostenverhogende aspecten die enerzijds milieuproblemen met zich plegen te brengen en die an- derszijds voortvloeien uit procedures die de aanvang van de bouw verder uitstel len”. Wat betreft de opmerking over het afbreken van woningen in de Wencke- bachstraat, wees de heer Ockeloen erop, dat men niet aan de ene kant moet zeggen dat de werkgelegenheid zo be langrijk is en aan de andere kant er geen huizen mogen worden afgebroken voor uitbreiding van de PEN-centrale. Als er geen uitbreiding was geweest, sloeg dat terug op tienduizenden, gezien de koppeling met Hoogovens en de pro ductie van kooksovengas. De heer Kruisman had onder meer gevraagd naar de mogelijkheid van het aantrekken van inustrieën, waar vrou wen kunnen werken. De wethouder zag dit nog niet zo zitten, daar bij het lager technisch onderwijs slechts een meisje is opgeleid en bij de MTS ook één en de huishoudschool geen jongens in de opleiding heeft. Overigens is men in Velsen bezig beide onderwijsvormen naar elkaar te brengen. VELSEN. Wethouder drs. M. Roes singh, die ook de portefeuille voor on derwijszaken bezit, had de partijpro gramma’s eens naast elkaar gelegd en vastgesteld, dat alle hetzelfde over het onderwijs denken. Hij kon meedelen binnenkort van het departement nota’s te verwachten over onderwijsbegelei ding: groepsgrootte en het contourenplan (een visie op alle onderwijsvoorzienin gen). Wat de kwestie in Velsen betreft zei hij van oordeel te zijn, dat het onderwijspatroon hier zodanig is, dat iedereen voldoende keuze heeft. De gemeente is niet tegen overloop, maar wel tegen leegloop en zal er voor waken, dat het inwonertal nog verder daalt. Overigens kon de wethouder mee delen, dat binnenkort de besprekingen over het bestemmingsplan Noordzeeka- naal op gang zullen komen. rekend. Vandaar dat de heer Hoek het dagelijks bestuur vroeg een dergelijke prijsberekening bij te voegen, gebaseerd bijvoorbeeld op een aanvangsmoment van de bouw dat ligt op respectievelijk 1-1- ’75, l-7-’75 en l-l-’76. voorkomen dat de taak van de onder wijzer wordt uitgehold. Er is ook gevraagd naar de peuter speelzalen. Maar in Velsen werd het initiatief daartoe voornamelijk genomen van particuliere zijde. Toch wil het ge meentebestuur in de Zeeheldenbuurt wel een helpende hand toesteken. De jumelage met een stad in de Derde individuele burger raken. Bij doorstro ming binnen een gemeente krijgt men een premie, bij overloop niet zen met woningbouw in de Velserbroek- polder achtte de wethouder niet juist. Gekomen bij het punt woningbouw wees hij er op, dat er in de duinen geen goedkope huizen gebouwd kunnen wor den in verband met de hoge ontslui tingstesten. Mede als lid van het algemeen bestuur van het C.A.U. verzoekt de heer Hoek nu het dagelijks bestuur hem mee te delen cf op deze perconferentie inder daad woorden van bovengenoemde strekking zijn gebezigd en zo ja of deze mededelingen berusten op kennis van recente prijsontwikkelingen en daarop gebaseerde berekeningen. Op de recente algemene bestuursverogaderingen is hem namelijk gebleken dat door het aanbod van de contractors de werkelijke kosten redelijk nauwkeurig kunnen worden be- Inlichtingen betreffende deze gevon den voorwerpen zijn te verkrijgen dage lijks aan het hoofdbureau van politie te Velsen. De gedeponeerde voorwerpen zijn te verkrijgen elke dinsdag en vrij dag van 16.30 uur tot 17.30 uur aan het hoofdbureau van politie alhier. En dan do wedstrijdIk prees mij gelukkig geen Rotterdammer te zijn, zo als André van der Louw en Gerard Cox. De onderonsjes tussen Cruijff en Rexach kwamen Fevenoord duur te staan, en daar kwam dan ook nog bij dat de lat en de paal weer opvallend pro-Spaans meevoetbalden. De Spaanse televisie maakte er een goede, overzichtelijke, ruim bemeten uitzending van, die slechts nu en dan door fascinerende schaduw beelden werd verlevendigd, blijkbaar om het gemis aan kleur te vergoeden. Er was trouwens ook geen reden om er een kleu- renuitzending van te maken, want de gele kaarten zijn in Spanje wit, al weet ik natuurlijk niet of de Engelse scheids rechter daar rekening mee heeft gehou den. De kwestie van overloop met betrek king tot het onderwijs, had de heer Roessingh met een Gedeputeerde bespro ken en als advies gekregen te pogen contacten te leggen met andere gemeen ten. Wat betreft het betrekken van burgers bij de beleidsvorming, zette hij uiteen dat dit een bijzonder moeilijke zaak is en staafde dit met een praktijkvoor beeld, door uit de doeken te doen wat er gedaan moet worden bij de benoeming van een onderwijzer. Ten aanzien van herscholingsactivitei- ten vernam de raad, dat dienaangaande contacten zijn gelegd met de K.P-A.B. in Beverwijk en de Da Costa-school in Santpoort. De wethouder ging in op een eerdere uitspraak van de raad om Velsen verte genwoordigd te zien in de stuurgroep Noordelijke Randstad. Er zijn stappen ondernomen, met als resultaat, dat de drie IJmondgemeenten samen één verte genwoordiger in die stuurgroep mochten benoemen. Op aandringen van Bever wijk en Heemskerk werd de heer Ocke loen die vertegenwoordiger. Wel was van de zijde van de stuurgroep gesteld, dat indien Velsen zich aansloot bij Zuid- Kennemerland-, zij die zetel moet inrui men. Daarmee ging men in Velsen niet accoord. Sindsdien is het stil geworden en kwam er zelfs geen uitnodiging bin nen voor een vergadering. De zaak is toen opgenomen met de voorzitter van de stuurgroep, die er werk van zou maken Zonder resultaat tot dusver. Wel is er een gesprek geweest met de voorzitter van het coördinatiebureau en heeft Velsen er op gewezen, dat zij zonder voldoende inzicht en gedegen voorlichting haar burgers niet kan advi seren elders te gaan wonen. Immers zo is het standpunt van het gemeentebe stuur moeten er bij „overloop” ook maatregelen genomen worden, die de Aan het adres van de heer C. Hoek merkte de wethouder tot slot op, dat de gemeente verwacht binnen enkele maanden betrokken te worden in de tweede trap van de rioolwaterzuive ringsinstallatie. „De Haag” is voorne mens Velsen op de urgentielijst te plaat sen. Wat de voorlichting betreft is er op scholen overleg geweest over drankge bruik, met als resultaat een verbetering ten goede. Ook is er gesproken over drugs en sex. „Maar dat gaat met gol ven”, aldus de wethouder. Hij zegde toe een onderzoek te zullen laten instellen naar de noodzaak van een openbare leao-school, maar vreesde de norm niet te zullen halen. VELSEN. In het tijdvak van 26 oktober tot en met 1 november 1974 werden de volgende voorwerpen als ge vonden aangegevendamespolshorloge, bril in etui, boekje, ring met 4 sleutels, portemonnee inh. geld en kaartje, zak inh. kinderkousen, hond, handschoen (1), sjaal, portemonnee inh. geld en sleutel, damespolshorlogen. kabelslot. portemon nee, fietsmandje, damesportemonnee met inhoud mapje met 4 sleutels, poesje, slavenarmband, motorhandschoenen, moker, jerrycan met benzine, etui met 2 sleutels en nagelknipper, ring met 3 sleutels. herenpolshorloge, basketbal- schoen, kettingslot, zakmes, 3 sleutels aan ring. Zich daarna richtend tot zijn partijge- noot-raadslid J. Meijer, zei de wethouder niet te begrijpen waarom deze in zo sterke bewoordingen heeft gesproken over het uitblijven van de sportnota. In een eerdere raadsbijeenkomst al had spreker er op gewezen, geen behoefte te hebben aan zulk een nota op dit mo ment en de raad heeft hem niet weersproken. Overigens moet beseft worden zo voerde hij verder aan dat in Velsen wordt gewerkt met een zeer klein sport-apparaat, waarin slechts twee mensen de georganiseerde sport en topsport regelen. Als er ergens aan in spraak en overleg wordt gedaan, dan is het wel bij deze dienst. Gemeenten met een veel groter apparaat voor deze dienst, hebben meerdere malen hun be wondering geuit voor de wijze waarop het hier geschiedt. Het zijn „doe—men sen”, practisch ingesteld, die vele uren meer werken dan voorgeschreven staat en die geen tijd hebben ook nog een sportnota samen te stellen. moeite Beverwijk in en uit te gaan. De dienst openbare werken, die de voor bereidende werkzaamheden voor de as- faltering uitvoert, verwacht dat over Dat er in de gemeente nog terreinen aan te wijzen zijn waar woningen ge bouwd kunnen worden, achtte spreker twijfelachtig. Hij zou die terreinen graag van de heer De Boer vernemen. Een combinatie vormen tussen aannemers, achtte hij niet de taak van een gemeen te. Ik ben er toevallig allergisch voor, zo wel voor de tekeningen (Verbeeldde ik het mij nu of zag Jezus er inderdaad heel wat minder joods uit dan de waard die Jozef en Maria de toegang weigerde, denkende „dat geklier kan ik niet heb ben” diens kop geleek nog het sterkst op bepaalde tekeningen in het Russische satirische blad „De Krokodil”) als voor het gemeenzame commentaar van Poort vliet. „Petrus schiet uit z’n slof’, „Ze hebben Jezus te grazen”, en als Maria van de opstanding hoort ..spuit ze er juichend vandoor” als ik dat allemaal hoor, moet ik onwillekeurig terugdenken aan de rel die indertijd over „Beeld religie” in ..Zo is ’t toevallig ook nog *s een keer” is gemaakt. Tevens vertelde hij overswitchend naar onderwijs voor buitenlandse kinde ren dat er binnenkort in Velsen- Noord op verzoek van de betrokken ouders, een klasje zal temen voor Spaanse kinderen, die daar dan een dag per week samen bijeenkomen en Spaan se les krijgen. Tot slot stond hij even stil bij een opmeking van de heer Meijert ten aan zien van het met elkaar praten over de democratisering van het beleid. Naar het gevoel van wethouder Roessingh bestaat de mogelijkheid terdege om democrati sering in te voeren. VELSEN. „Als er niets gebeurt, zal het inwonertal van Velsen dat nu op 65.000 staat, teruglopen tot 55.000 of 50.000. Dan wordt de gemeente onbe stuurbaar, krijgt het onderwijs moeilijk heden en lijdt de middenstand verliezen. Het is onaanvaardbaar te wachten tot het zover is” aldus schetste wethou der C. Ockeloen dinsdagavond bij de tweede ronde van de begrotingsdebatten de vrij ernstige situatie waarin deze gemeente verkeert. „Toen ik hier negen jaar geleden als wethouder begon, had den wij 68.000 inwoners en 2500 woning zoekenden. Tot nu zijn er in die periode drieduizend huizen bij gekomen, maar bedraagt het aantal inwoners 65.000 mensen en zijn er nog steeds 2500 perso nen die een woning zoeken. Er is hier een ontstellend tekort aan woonruimte” zo onderstreepte hij de huidige toe stand. 1001 toepassingen BUITEN zowel als BINNEN. Om een idee te geven: houtrot herstellen. Betonreparatie. Gaten, kieren en scheuren BLIJVEND afdich ten. Lek balkon of dunne plek in goot dichten. Uitgesleten trap of vloer uitvlakken. Dat zag u op de TV. Betonnen ra men beglazen of stopverf bij- weiken. Dakpan of trapleuning muurvast zetten, ook tegels, enz. enz. Super hechting tussen HOUT en STEEN, aan ELK ma teriaal, droog of vochtig, ook aan metaal en glas. Krimpt of scheurt niet, is BLIJVEND taai- elastisch én slijtvast. Nu gemakkelijker én vlugger én beter: STOPPEN, blijvend AFDICHTEN, VOEGEN, UIT VLAKKEN. ragdun PLEISTE REN, dik PLAMUREN en BLIJ VEND herstellen met PORION, De in Zwitserland ontwikkel de gebruiksklare universele kunsthars-vulpasta. Bekroond met hoge Engelse onderschei ding ’’The Blue Ribbon". On schadelijk voor de handen en onbeperkt houdbaar, ook bij aangebroken pot Ik vond het een gedenkwaardige tele- visie-avond, niet eens zozeer vanwege de uitslag van BarcelonaFeyenoord (Hoe wel ik het toch een hartbrekend idee vind dat er weer een finale zonder Ne derlandse club zal worden gespeeld), maar vooral vanwege het antwoord in „Tweekamp” op de vraag wie het schil derij „De Err mausgangers” had geschil derd, nadat het lange tijd abusievelijk aan Vermeer was toegeschneven. De jon gen uit Wassenaar zei „Rembrandt”. Fout De beurt ging over naar Doetin- chem, dat het nu gemakkelijk had, omdat Remb' andt immers was afgevallen. Er bleef echter het diepste stilzwijgen heer sen, en ook toen Dick Passchier „Han van Meegeren” gezegd had, kwam er uit het publiek en de deelnemers geen blijk van herkenning. Ten aanzien van vakleerkrachten, is zijn mening dat men er niet méér op scholen moet aanstellen, teneinde te BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.30 u.: „The exorcist”, 19.30 u.: „Lawrence van Arabië”. Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 u.: Vixen”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Schey- beeck, Velserweg 2). Geopend op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23. Be verwijk, tel. 02510-25120. Openbare bibliotheek (Kerkstraat 44). Expo sitie Beverwijkse Amateur Fotografen Vereni ging: geopend tot 15 november op maandag, woensdag en vrijdag van 14 tot 17.30 en 19 tot 21 uur. TENTOONSTELLINGEN Tentoonstellingsruimte (Const. Huygens- straat). Expositie beeldhouwwerk van Geert Steyn en Aart Lamberts; geopend tot en met 10 november op woensdag, vrijdag, zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur, BIOSCOPEN City, woensdag en donderdag 20 uur: „The Exorcist” (geprolongeerd). DIVERSEN Museum Beeckestijn Rijksweg. Velsen-Zuid, stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen, da gelijks te bezichtigen van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulen Museum, Moerbergen- plantsoen 22. Umuiden. Dagelijks van 9.30 tot 12 en 14 tot 16 uur. Niet op zaterdag en zondag. Stadhuis Velsen, Plein 1945. IJmuiden. Dage lijks te bezichtigen van 14 tot 17 uur. Niet op zaterdag en zondag. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat Umuiden. Dinsdag en donderdag geopend van 12 tot 14 uur. Oude Raadhuis, alleen donderdag van 20 tot 22 uur: tentoonstelling „Flevum en de Romei nen in Velsen’’. Galerie ,,’t Hart”, Koningin Wilhelminakade, dagelijks expositie wandkleden van Ine van der Merwe. BIOSCOPEN Corso Theater (Dorpsstraat). 20 kanonnen van Navaronne”. ■sT

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 9