«95 Insluiper in Oorspronkelijke bestemming kampwinkel woning in GEHARREWAR OVER VERKOOP Trompstraat PAND AAN FRANSEPAD Man mishandeld Dmdtevishal ET LEER! Kwekers tonen hun bloemenpracht in Aalsmeerse bloemenveiling 2- I DOE MEE stoutenbeeh 3 select c john^olten O ai R8 in deze krant oppag. is alles over de vierde ERNSTIGE WOORDEN BIJ OPENING BLOEMENVAKTENTOONSTELLING Abortus Oogsthulp SCHEEPVAART ■■GM 4 5 V R IJ D A G 8 NOVEMBER PLAATSELIJK NIEUWS 1974 D Sprookjestuin Vervallen Minderheid Woonhuis pastoe Select maakt uw keuze in mooi leer veel royaler zitelémenten- hoekkombinaties-bankstellen-fauteuils enz. rundleerwildleer - Zuidamerikaans rundleer leer verwerkt als patchwork dit alles gekombineerd met een ongekend grote keuze in wandmeubelen en handgeknoopte tapijten Zijlweg 9-11 - Haarlem-Tel.32 48 66-Filiaal van Stoutenbeek wooncentrum en Sunart interieurarchitektuur te Beverwijk van - - ■I 44: ms- Ge- 45: (Van een onzer verslaggevers) ten rugleuningen ;ns- Ge- aat- raat A. WETSELAAR (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Een overzicht van de bloemenweelde op de jaarlijkse nationale vaktentoonstel- ling in Aalsmeer waar een „jonge blom’’ poseerde tussen Flora’s kinderen. Woensdag 30 oktober. Hektrawler Eli- sabet Christina KW. 41, Rijnmond V KW. 42, Rijnmond VI KW. 135, Rijn mond III KW. 44, Rijnmond IV KW. 85, MT. Rean IJM. 29, Robert IJM. 30, Mey- ert Menno IJM. 209, Wiron II IJM. 211, Jacob KW. 55, Ada VL. 7, Michiel Jan VL. 110, MK. Drie Gebroeders IJM. 20, Wiron VII IJM. 207, Pieter Jacob KW. 24, Anna Lydia KW. 194, Yvonne Yolan da KW. 206, Hendrik Sr. KW. 215, Jo hanna Cornelia WR. 57. Oogsthulp is landsbelang! Een pracht kans voor de vele werkloze bouwvak kers om eens te laten zien wat zij waard zijn! Maandag 4 november. MT. Protinus IJM. 154, Ora et Labora KW. 51, Alba tros KW. 87, Brittenburg KW. 121, Mar ry Martin KW. 149, Soli Deo Gloria KW. 152, Betsen Gerda VL. 112, Willem VL. 121, Petronella VL. 131, Liesje en Rutger VL. 153. J. v. LANGEVELD, Haarlem C. VAN VREDE, Aerdenhout. lm. end be- dit en het (ADVERTENTIE) raat r. ier- :on- Waarom naar Miva Miva lekker dichtbij - groot in eksklusieve meubelen. Bovendien zet je de auto voor de deur, miva interieur <t»m«nlaan63*zwananbum Natoon 02907*4590ZMW genheid voor onder meer zijn strandac- commodaties heeft. Aanvankelijk was de heer Schoos van plan aan het Fransepad een kampwinkel te vestigen, maar dat plan liet hij varen. Hij wilde toen het perceel verwerven om een tweede aan- en afvoermogelijkheid naar zijn bedrijfs terrein te verkrijgen en om op de grond een woning met werkplaats te bouwen. Die woning is bestemd voor hemzelf als hij de bedrijfsvoering van zijn hotel, waarbij hij thans woont, neerlegt, of voor een van zijn zoons. Zo is het ookTnet die hypermoderne stoêl naar een ontwerp van Yngve Ekström. Hogeschool zitwerk dat zijn weerga niet kent..Een tijdloos,uiterst komfortabel kon- sept voor blijvend,zorgeloos woonplezier. Kom eens kijken... als u durft. Fauteuil met ekstra hoge rug. In echt leder met aan gepaste kuip en komforta- bele draaivoet. Schepping. Dat voorts in de Schepping binnen die voedselketen tussen de ver schillende diersoorten een zelfregelende evenwichtsfactor werkt, waardoor een tijdelijk in aantal overheersende dier soort door de andere diersoorten binnen die voedselketen wordt teruggedrongen. Woensdag 23 oktober. Hektrawler Frank Brolijk Czn SCH. 81. Donderdag 24 oktober. Hektrawler Tetman Hette KW. 74. Maandag 28 oktober. Hektrawler On derneming I SCH. 90. Dinsdag 29 okto ber. Hektrawler Cornells Vrolijk Czn SCH. 171, MT. Nelly Jetske IJM. 5. Men liet de h.r Schoos weten, het vreemd te vinden, dat hij pas in zijn laatste brief sprak over de bouw van een semi- bungalow annex werkplaats. Het college dacht toen nog aan een kampwinkel en een tweede toegang, want in de voor gaande correspondentie zouden de nieu we plannen van de heer Schoos nooit aan de orde zijn gesteld. In de brief van augustus stellen B. en W. verder: „Inmid dels hebben zich de inzichten ten aan zien van de stedebouwkundige ontwik keling van Wijk aan Zee dusdanig ont wikkeld, dat wij het onaanvaardbaar achten aan uw plannen medewerking te verlenen”. De commissie voor beroep- en be zwaarschriften zijn het met B. en W. eens, dat een uitsluitende woonbestem ming van het Fransepad 9 meer in overeenstemming is met de wenselijk geachte stedebouwkundige ontwikkeling dan een bedrijfsbestemming. De com missie zet echter vraagtekens bij de behandeling van de zaak door het (vori ge) college van B. en W. Niet duidelijk acht men de mededeling van B. en W. in IJMUIDEN. Donderdag 17 oktober. Hektrawler Dirk Diereik KW. 172. Dinsdag 22 oktober. Hektrawler Holland KW. 123, Cornelis den Duik KW. 144. grillig, noopt als het ware tot blijven stilstaan en bewonderen. Leidt dan ook weer onwillekeurig tot de gedachte van: „Dat wil ik thuis ook wel eens in de kamer hebben staan”. De eerlijkheid gebiedt echter te schrij ven, dat die gedachte de bezoekers ook bij andere stands bekruipt. Immers de rozenpracht in de hallen is ook over weldigend schoon en al behoort de roos evenals de tulp tot de vaste bezoe kers van de huiskamers, samen met in De heer Schoos wil het betreffende perceel dienstbaar maken aan het hem toebehorende bedrijfsterrein aan de Van Ogtropweg, waarop hij acht zomerhuis jes, vier bungalows en een opslaggele- dit jaargetij de chrysant, zij neemt niet temin een aparte plaats in. Zoals een kweker opmerkte: „Een roos is niet zo maar een bloem”. En zij zijn massaal aanwezig dit jaar, vaak tot reusachtige tuilen samengebracht, die hoog boven alles uitsteken. Een uitschieter naar ons oordeel is de Shocking Blue, die op een bescheiden plaatsje op de grond is ten toongesteld. Dinsdag 5 november. MK. Klaartje IJM. 94, Willem Adriana KW. 25, Jacob Senior KW. 226. Er is wat durf voor nodig om te kiezen voor massief aluminium en voor strakke zwarte of witte kunststof in kombinatie met voor gevormd hout. Toch wordt het niet moeilijk meer als u deze eethoek in natura ziet. Want vorm geving, afwerking en komfort doorstaan met gemak de hoogste eisen. Eettafel met 4 of 6 stoelen in aluminium in kombinatie met witte of zwarte kunst stof en voorgevormde hou- IJMUIDEN. Uit een woning in de Trompstraat verdween in de nacht van woensdag op donderdag een bedrag van honderdvijftig gulden. Uit de woonka mer wordt ook een portemonnee vermist waarin honderdvijfentwintig gulden zat, Men is het huis vermoedelijk met een valse sleutel binnen gekomen. Volleybal. Hedenavond vindt in de sporthal „Zeewijk de voor de derde divisie belangrijke ontmoeting plaats tussen VCIJ en Valkenburg M. De wed strijd begint om 20.30 uur. Wie bepaalt, nu het evenwicht tussen het aantal mensen van de wereldbevol king en de voedselproduktie van de wereld is verbroken, of abortus als één van de regelende evenwichtsfactoren zij het een laatste, volgens sommigen binnen de Schepping al of niet kan of mag worden toegepast? De almachtige Schepper van hemel en aarde heeft het in Zijn Schepping zo gesteld, dat ééncel- lige waterdieren en ook vele vissen- eieren (bevrucht met hetzelfde biotische leven als een beginnend mensenleven) opgegeten worden in een voedselketen van eten en gegeten worden, die door loopt over vele andere schepselen in de Aan de donderdagmarkt werd aange voerd: 3.930 kg. tong; 39 kisten tarbot en griet; 520 kisten kabeljauw; 394 kisten wijting; 349 kisten schol; 107 kisten schar; 5 kisten makreel; 85 kisten varia. MK. Maarten Cornelia IJM.44, Am sterdam IJM. 45, Swift IJM. 115, Janny Jacoba KW. 4, Alida KW. 22, Ada KW. 29, Rose Marie KW. 34, Pelikaan KW. 88, Johanna Helena KW. 106, Marry Jacob KW. 117. Gijsbert Marian KW. 150, Cornelia KW. 174, Pieter Gijsbertha KW. 175, Valk KW. 185, Elly KW. 187, Hans KW. 189, En Avant KW. 210. Agathe KW. 214, Arco KW. 217, Arie Jacob KW. 221, Dieuwina WR. 45. Na dit officiële gedeelte begaven de aanwezigen zich massaal van het raad huis naar de hallen van de potplanten veiling, waar flora’s kinderen in hun fraaiste uitmonstering op de bezoekers stonden te wachten. De arrangeurs heb ben dit jaar de nadruk gelegd op ruimte werking, met als resultaat, dat men nu alles zeer duidelijk kan zien en er nau welijks één bloemstuk aan het oog wordt onttrokken. De stands zijn ruim, niet overvol en er is zeer sterk naar boven gewerkt. Daarbij werd van de meest eenvoudige etaleermaterialen gebruik gemaakt, die stuk voor stuk een per soonlijk element vormden en als deco ratie een wezenlijk deel van het geheel uitmaakten, zonder te overheersen. Kas- ramen, bloembakken, houten emmers, oude ploegen, manden, maar ook houten stellingen en metalen rekken kan men aantreffen, deels schuil gaande onder de bloemenpracht van deze twaalfde nationale vaktentoonstelling, waar ove rigens ook buitenlandse firma’s hun pro- dukten tonen. IJMUIDEN. Tegen een 61-jarige man uit Wijk aan Zee heeft de politie van Velsen proces verbaal opgemaakt. De man had een Velsenaar bij de pier mishandeld. PRIJZEN IN GULDENS. Per 1 kg.: grote tong; grootmiddel tong 10,59-9,74; kleinmiddel tong 10,78- 9,90; tong één 8,45-8,19; tong twee 7,61- 7,26; tarbot 10,59-9,82. Per 40 kg.: tongschar 99; poontjes 55- 16; krab 38; kukkels 35; haai 75; fint 16; steenbolk 47-24; bot 39-29; inktvis 65; lever 61-46; schar 67-23; makreel twee 41-31; wijting drie 47-29; wijting vier 37; schol één 98-76; schol twee 98-80; schol drie 80-63; schol vier 67-50; tarbot 288-132; griet 141-59; kabeljauw één 90- 78; kabeljauw twee 120-75; kabeljauw drie 81-70; kabeljauw vier 80-70; kabel jauw vijf 84-67. De besommingen waren: GO 24 10.600, GO 28 17.800, GO 30 18.000, GO 36 11.800, TH 24 2,500, VD 20 1.300, VD 25 1.700 VD 61 1.400, IJM 94 1.900, WR 68 2.300, YE 25 en ZL 6 3.000, VD 1 en VD 46 3.600, VD 24 en VD 89 3,620, VD 54 en VD 77 2.500, UK 200 en UK 234 2.510, UK 135 en UK 145 3.900, UK 47 en UK 163 20.000, UK 23 en UK 48 4.400, UK 6 en UK 186 2.700? Verder waren er de eerste (witte) se ringen en natuurlijk ontbraken even min de cyclamen in rijke verscheiden heid, de euphorbia’s, de strelitzia’s met hun oranje bekken en blauw-paarse tongen; de begonia’s, nerinen in diverse kleuren, de stephanotus, de anthuriums en de amaryllis. Stuk voor stuk soor ten, die waard zijn te worden bewon derd. Belangstelling genoten die eerste ochtend al de vrij talrijke cactussen, die AALSMEER/VELSEN Bij de ope ning van de twaalfde nationale bloemen tentoonstelling donderdag in Aalsmeer door de directeur agrarische vertegen woordiging buitenland van het ministe rie van landbouw en visserij, ir. G. J. Hegemans, zijn door deze waarschuwen de woorden gesproken aan het adres van de kwekers ten aanzien van aan zienlijke produktieverhoging. Voortzet ting daarvan zou een niet-ondenkbeel- dige overproduktie tot gevolg kunnen hebben voorspelde hij. Ook het grote tijdsverloop tussen de brieven vindt men vreemd. De commis sie stelt daarnaast, dat uit het onderzoek niet is gebleken, dat B. en W. ooit een toezegging aan de heer Schoofs hebben gedaan. XJ s hun brief van april aan de tweede gegadigde, dat de eerste gegadigde zijn voorkeur zou hebben uitgesproken voor een ander terrein. De commissie ver moedt dat hier sprake is geweest van persoonsverwisseling, doordat een zoon van de heer Schoofs geïnteresseerd is in de aankoop van een ander bouwperceel in Wijk aan Zee. Donderdag 31 oktober. Hektrawler Hendrika Johanna KW. 81, Jan Maria KW. 171. Vrijdag 1 november. Hektraw ler Zeehaan IJM. 57, Willy KW. 141, Annie Hillina KW. 170. Zaterdag 2 no vember. MT. Haarlem IJM. 9. Wat de commissie beroep- en be zwaarschriften betreft verandert er dus niets meer aan het besluit van B. en W. Het pand is verkocht. Alleen de raad kan er zich nog over uitspreken. Van de commissieleden onthield de heer Schip- perus zich van een uitspraak in deze, omdat hij als oud-wethouder bij de totstandkoming van het besluit betrok ken is geweest. Commissielid Speets is het niet met het advies van de commis sie eens. De heer Berghuis was tijdens de betreffende vergadering van de com missie niet aanwezig. in aparte stands gearrangeerd, een af leiding vormen voor de steeds door kleu ren aangetrokken bezoeker. Evenzeer geldt dat voor de stand met dwerg- boompjes, die men meer en meer in de huiskamers begint aan te treffen en een leuk bezit zijn. Willen wij besluiten met te wijzen op de pemettia’s, die vreemde gekleurde bolletjes in paars, rood-wit en roze kleu ren, welke men dicht bij de uitgang kan aantreffen. Zoals wij enige dagen geleden al schre ven zijn de orchideeën in de opmars. Geen wonder voor degenen, die deze ten toonstelling bezoeken, want wie met deze exotische bloemen kennis maakt blijft er toch wel geboeid bij stilstaan. De grillig gevormde bloemenweelde met die bijzondere kleurenpracht, soms fel paars, dan weer heel zacht als het ware onopvallend gekleurd, maar door de kleurenschakering toch weer boeiend Groot is ook de plaats welke wordt in genomen door de gerbera’s die met hun pasteltinten een aparte decoratie vor men. Vlak voor de uitgang troffen wij specimina aan van deze bloem: de Gol den Weaver, de Red Weaver en de Yelow Canary: gerbera’s met gekrulde bloemblaadjes, die doen denken aan een dikke beharing en deze kruising een exotisch karakter geven. En omdat het woord „teeltbeheersing in het gezelschap waarin hij verkeerde zo snel mogelijk moet worden vergeten, bleef de vraag recht overeind staan, wat er met de steeds wassende stroom pro- dukten moet worden aangevangen. Daar bij blijft dan ook de vraag of de handel in staat zal zijn qua omvang de meer- produktie te verwerken. Daarom moet er flink gesleuteld worden aan de ver- koopmethodieken en zullen nieuwe af zetgebieden gezocht moeten worden. Een grotere produktie hoeft echter niet zonder meer te leiden tot onaangename gevolgen, als men maar in staat is te anticiperen op de toekomstige ontwik kelingen. Kennis en inzicht in de gang van zaken is daarvoor nodig, met daar bij zo mogelijk op zijn minst een ver moeden, waar de knelpunten zouden kunnen zitten. Ook moet de kennis van het marktgebeuren in binnen- en bui tenland worden vergroot en dat be tekent dat een gericht marktonderzoek moet plaats hebben. In dit eigen land betreft, zei ir. Hegemans er niet van overtuigd te zijn, dat de top al is be reikt. Ook in het buitenland zijn nog kansen volop aanwezig. Onder meer kunnen de daar werkende landbouw- attachés het Nederlandse bedrijfsleven met raad en daad ter zijde staan. Producenten uit Israel, de grootste leverancier; Colombia, Thailand en Sin gapore om er maar enkele te noe men, exporteerden in 1973 voor een waarde van 80 miljoen gulden aan snij bloemen naar de EEG. Het Nederlandse exportcijfer voor snijbloemen over 1973 was ongeveer 600 miljoen gulden. Om een toenemende afzet te bevor deren achtte spreker dat samenwerking voordelen kan bieden. Het perceel Fransepad 9 is eigendom van de gemeente, die in het vervallen pand een veegmachine van de dienst openbare werken onderdak brengt. De raad heeft een krediet van ƒ23.500,- verleend om aan de Burg. Rothestraat een dubbele garage te bouwen, mede ten behoeve van de opslag van gereedschap pen en materialen voor de plantsoenen dienst. Toen zich vorig jaar een andere gegadigde dan de heer Schoos aandiende, wezen B. en W. aanvankelijk zijn ver zoek af, maar op 28 januari van dit jaar werd het pand toch aan die tweede gegadigde verkocht, die de bestaande opstal tot woonhuis wilde verbouwen. Althans toen namen B. en W. een be sluit daartoe, maar daar werd die twee de gegadigde pas in april van verwittigd. En pas in augustus schreef het college een brief aan de heer Schoos, die in juli reclameerde. WIJK AAN ZEE. De heer J. P. Schoos in Wijk aan Zee heeft in augus tus bij de gemeenteraad bezwaar ge maakt tegen de beslissing van B. en W. het perceel Fransepad 9 niet aan hem maar aan een andere gegadigde in Wijk aan Zee te verkopen. De commissie van beroep- en zwaarschriften uit de raad heeft bezwaarschrift inmiddels behandeld is tot de conclusie gekomen dat besluit van B. en W. dient te worden gehandhaafd. F

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5