Ali gunt Foreman Ritter stopt na snelle revanche twintig minuten FC AMSTERDAM KREEG ZIJN ZIN: GEEN VERRE CUP-REIS Kraay: „Eerst horde Antwerp nog nemen Gematigd optimisme troef bij FC Twente S DRESSUUR-CLIMAX Brox ziet het WERD LACHERTJE met Coerver weer zitten Afgebroken Heracles fors in rode cijfers LOTING Andris Andreiko nieuwe koploper ISPBMM Van de Meent „Fortuna Dusseldorf ploeg met karakter’’ or mi rl FOREMAN: DESNOODS GRATIS BIJ TWEEDE RECORDPOGING 95 DUKLA PRAAG GEE>1 TOPCLUB •V 13 2 SPORT 19 7 4 ZATERDAG 9 NOVEMBER 1U Vijf titels v 3 1 i •k ;n Ole Ritter: te veel wind. George Foreman: reputatie opvijzelen. Hans Kraay: voorzichtig. (Van onze sportredactie) Andris Andreiko: leider. a 12 r. COLUMBUS (SID). Muhammad Ali, de wereldkampioen boksen in het zwaargewicht, heeft gisteren in Columbus (Ohio) gezegd, dat hij bereid is binnen twee maanden George Foreman een reyanchepartij om de wereldtitel te gunnen. „Een bokser van mijn klasse heeft niet meer nodig”, liet Ali weten. 'evils Idem dan zaak Petra idde, per- van met n de lelijk US 'eede John 5) en ook voor nals, ende nog nder van :t de bles wel Jrie- lling, upe- pro- zal niet hem het >rne- ders, aker; wed- nooit e de naWe punt i een n de nteel rij nt al Door een overwinning op de Ameri kaan Marty Riessen (7-6, 6-4) heeft Tom Okker zich geplaatst voor de halve fina les van het tennistoernooi in Stockholm. Het bestuur van Heracles bad voor de raadsvergadering laten weten dat het de betaald voetbal te stoppen, als de ge meente de subsidiewensen van de club niet onverkort zou honoreren. Hoewel de gemeenteraad de laatste jaren minder gaf dan Heracles vroeg, heeft de club de dreiging nooit in daden omgezet. ribblessure en verwacht morgen tegen Excelsior weer te kunnen aantreden. beker. In de seizoenen 1972-73 en 1973- 74 eindigde Fortuna Düsseldorf als der de op de ranglijst van de Bundesliga. dag- dat igde. dat ver- 28-33 ende 14-48 niste ;erug ders, ti de een van het t 80- Piet ibele het laar, (gen, dijk. teren nder igen. i dit (li ar 81 ■k n :n ENSCHEDE (ANP). De loting voor de derde ronde van het UEFA cup toernooi heeft in de gelederen van FC Twente geen paniek veroorzaakt. De al gemene indruk is dat Dukla Praag op dit moment niet tot de Europese top- ploegen moet worden gerekend, maar dat houdt niet in dat de Enschedese club het „probleem-Dukla” lichtvaardig be nadert. „Juventus is toch een tegenstander die nog wat geschiedenis heeft met Ajax, gezien de finale om de Europa Cup I twee jaar geleden. Dat moet toch wel trekken. Daarom, als Ajax Antwerp heeft genomen vind ik het een tegen- ROTTERDAM (ANP). De selectie- groep van landskampioen Feyenoord, trainer Wiel Coerver en manager Guus Brox hebben gistermiddag een bijna twee uur durend gesprek gehad, waarin naast een aantal andere zaken vooral de medische begeleiding uitge breid aan de orde is geweest. Voor het eerst heeft de gemeente Almelo Heracles een subsidie verleend voor een aantal jaren, waaraan echter wel voorwaarden zijn verbonden, zoals een stijging van het gemiddeld aantal toeschouwers. Tot op heden heeft Hera cles in dit seizoen een gemiddelde van 2157 toeschouwers. In het seizoen 76-77 moeten dat 3.000 zijn. MEXICO STAD (ANP). De 33-jarige Deense wielrenner Ole Ritter is er ook gisteren niet in geslaagd het wereld-uurrecord op Eddy Merckx te her overen. Ritter, die op 25 oktober 1972 werd onttroond door Merckx, die 49.431 meter aflegde, stapte gistermiddag na ruim twintig minuten af op de Olym pische baan van Mexico stad. AMSTERDAM (ANP) Hans Kraay, de technisch-directeur van Ajax, was met betrekking tot de derde UEFA Cup- ronde erg voorzichtig in zijn uitlatin gen, omdat Ajax het „karwei” tegen Antwerp FC nog voor de boeg heeft- „Indien we dat halen dan ben ik niet ontevreden. Alle tegenstanders zijn bijna aantrekkelijk gebleven”, formuleerde hij voorzichtig. Tegelijkertijd liet de onttroonde titelhouder George Foreman op Honoloeloe weten, dat hij voor niets een revanchepartij tegen Ali wil. Foreman, voor wie niets meer interessant lijkt te zijn, behalve wraak op Ali, zei: ,.Ik hoef er niets voor te krijgen. Geld interesseert mij niet. Als het aan mij ligt kunnen de organisatoren Ali zoveel geld geven als zij willen. Ik wil alleen mijn repu tatie opvijzelen.” Door met 3-2 te winnen van Tennis Bórussia Berlijn heeft Kickers Offen bach zich voorlopig aan de kop van de Bundesliga-ranglijst geplaatst. In Columbus had „the greatest” voor 100.000 dollar (260.000 gulden) een autobus gekocht, waarmee hij in de komende maanden door de Verenigde Staten wil trekken om het geloof van Allah te verkondigen en natuurlijk ook zijn eigen capaciteiten. De 44-jarige oud-international Wim Hendriks (ex-Vitesse, ex-KFC) is de tij delijke vervanger van de overspannen trainer Ron Groenewoud van FC Gro ningen. Hendriks, die drie seizoenen het Belgische FC Turnhout trainde, heeft mlmenteel amateurderdeklasser Miranda uit Kerkrade onder zijn hoede. Manager Guus Brox: „Wij nebben al les zo goed mogelijk uitgesproken. Coer ver wil graag met Feyenoord opnieuw kampioen van Nederland worden en ge zien zijn werklust en inzet zie ik het wel met hem zitten. Het is voor mij trouwens ook een uitdaging. Iedereen wil na dit gesprek zijn schouders onder het karwei, prolongatie van de landstitel, zetten. Want ook na de nederlaag tegen Barcelona moeten wij gewoon verder”. De Deen had 17.336,33 meter afgelegd in 20 minuten 57,4 seconden. Op het moment dat hij afstapte had hij bijna honderd meter voorsprong op zijn schema, dat hem in staat zou moeten stellen 49.480 meter af te leggen in een uur. Ritter, die zijn start enkele uren had uitgesteld van wege de wind, staakte de strijd omdat de wind weer was opgestoken. Het ligt in de be doeling van Ritter zondag een derde poging te wagen. Dinsdag was hij, toen hij het uur wel voltooide, niet verder gekomen dan 48.739 kilometer, 86 meter boven zijn oude record, dat hij op 10 oktober 1968 had gevestigd. ALMELO (ANP) Het bestuur en raad van toezicht van de eerste divisie- club Heracles zullen zich op korte ter mijn beraden over de precaire financiële positie van de Almelose club. De aanlei ding is, dat de gemeenteraad van Almelo niet de door de club gevraagde subsidie 150.000 over drie jaar heeft verleend, maar „slechts” een bedrag van 100.000, en de toezegging, dat er een overdekte tribune zal worden geplaatst, indien het toeschouwersaantal een redelijke stijging vertoont. De Nederlandse grootmeester schoof hierdoor op naar de gedeelde viaré“ plaats, met slechts één punt minder dan Koeperman en Waldring, die één partij meer hebben gespeeld. De uitslagen van de zesde ronde: Ba- diali-Do Kandane 2-0. Konvetski-An- dreiko 0-2, Wiersma-Waldring 2-0, Gant- warg-Koeperman 1-1, Gagnon-Kandara- bek 1-1. Stand aan de kop: 1. Andreiko 9 pnt uit 5 partijen; 2-3. Koeperman en Wald ring 9 uit 6; 4-5. Gantwarg en Wiersma 8 uit 5. Het Nederlandse heren-bridgeteam heeft met 15-5 van Engeland gewonnen in de tiende ronde van het Europees kampioenschap. Nederland staat op de elfde plaats met 92 punten. Eerste is Italië met 161. stander om tevreden mee te zijn. De jongens kunnen scoren, dat hebben ze laten zien. Bovendien is Turijn gemak kelijk bereikbaar.” Hoe de situatie even tueel zal worden opgelost met FC Am sterdam weet Kraay nog niet. „Beide hebben thuisgeloot. Kwestie van overleg. Mijn voorkeur gaat uit naar eerst in Turijn spelen, maar dat kan Amsterdam natuurlijk ook prefereren." Uitwijken naar een andere avond, bijv- dinsdag, overweegt Kraay niet. „Daar voel ik niet zoveel voor, want dan krijg je twee wedstrijden achter elkaar in dezelfde week, terwijl we beiden in het Olym pisch Sadion spelen. Dat is een beetje moeilijk en financieel niet aantrekkelijk. Want in principe blijven we onze Euro pa Cupwedstrijden in het Olympisch Stadion spelen.” Fortuna Düsseldorf is op 6 mei 1895 opgericht. Binnen de club, die ongeveer 2500 leden heeft, kan men ook handbal beoefenen- Fortuna Düsseldorf werd landskampioen voetbal in 1933, 1935, 1937, 1957 en 1958. In 1962 verloor de ploeg in de finale om de Westduitse „Deelnemen aan dressuurwedstrijden kost de ruiter jaren van voorbereiding en veel geld. Dan mag je toch eisen dat de organisatie en de beoordeling serieus is. Maar bij ons is het net een speeltuin- Kansen zijn er natuurlijk, maar dat geldt ook voor Fortuna. Je weet tenslot te nog niet hoe een en ander zich gaat ontwikkelen. Als Ajax erdoor komt, spe len we beide tegelijk thuis en dat is niet mogelijk- Ik weet niet wat nu gunstiger is, eerst thuis of eerst uit. Ik geloof dat het voor ons weinig uitmaakt. Ik ben alleen erg blij dat we niet zover weg gaan. Vooral omdat we semiprofs zijn. De jongens behoeven nu niet zo lang van hun werk weg en dat is erg belang rijk. Een groot voordeel vind ik dat, want het zat er dus in dat we Zaragoza hadden gekregen en dat was minder gunstig geweest”, aldus de Amsterdam- trainer. In 1972-73 nam Fortuna voor de eer ste maal deel aan het toernooi om de UEFA-cup en werd in de achtste finales uitgeschakeld door FC Lokomotive Leip zig. In het lopende toernooi bedwong Fortuna Düsseldorf in de eerste ronde AC Torino met 1-1 en 3-1 en in de tweede ronde Raba Eto Györ uit Honga rije met 0-2 en 3-0. Het elftal telt met Rainer Geye, Dieter Herzog en Wolfgang Seel drie internationals, In de tweede wedstrijd tegen de Hongaren van afgelo pen dinsdag in het Rheiristadion vielen topscorer Geye en Kriegler geblesseerd uit. Geye liep een tamelijk zware spier blessure aan een dijbeen op. Het elftal van Fortuna Düsseldorf zag er toen als volgt uit: Büns; Baltes, Zewe, Kriegler (Czernotzky), Zimmermann; Köhnen, Brei, Seel; Geye (Brücken), Budde en Herzog. AMSTERDAM (ANP). Wat velen gehoopt hadden in de kringen in en rond FC Amsterdam is in Zurich bewaarheid: FC Amsterdam trok een Westduitse ploeg, Fortuna Düsseldorf, in de derde ronde van het toernooi om de UEFA-Cup. Een gelukkige loting dus. Trainer Pim van de Meent: „Ik vind het een goede tegenstander. Ik ken de ploeg enigszins, want ik zie de Duitse televisie iedere zaterdag, dus dat is niet direct een probleem. Toch is het moeilijk te zeggen hoe het gaat. Als je een zwakke tegen stander krijgt en denkt dat je er zo over heen loopt, dan ga je dikwijls de mist in. Het is een knappe ploeg, veel karakter en veel kracht. Bovendien hebben ze enkele sterren. O.a. een Geye, waar Ajax nog idee in had. „Ik schrik niet meer zo gauw, maar je moet er natuurlijk wel rekening mee houden dat je in dit stadium alleen nog maar moeilijke tegenstanders kunt tref fen”, oordeelde trainer Spitz Kohn. Ook Jan Jeuring reageerde gematigd optimis tisch. „Het had veel érger gekund. Ten slotte hadden we ook Juventus kunnen treffen. Het zal voor ons niet gemakke lijk worden, maar de volgende ronde moet haalbaar zijn. Van groot belang vind ik dat we eerst uitspelen”, vindt de man die na een langdurige blessureperi- ode weer bijna helemaal terug is. „We zullen het ongetwijfeld moeilijk krijgen, maar ik geef ons beslist een goede kans”, zegt doelman Henny Ardesch, die in de derde UEFA Cup-ronde nog niet de concurrentie heeft te duchten van Volk- mar Gross. De Westduitser mag pas vanaf de kwartfinales in „Europese” wedstrijden uitkomen. >elen g bii t hij epje. sma: Van Sa- 100.000 absoluut nodig heeft, omdat anders het begrote exploitatietekort niet zou kunnen worden gedekt. Heracles heeft momenteel een schuldenlast van meer dan drie ton, terwijl de accommo datie, die eigendom van de gemeente Almelo is, in een slechte staat verkeert. Kort voor de raadsvergadering deed de fiscus, die op Heracles een vordering heeft van 113.000, een poging beslag te krijgen op de eventueel te verkrijgen subsidie, maar die dreiging kon nog worden afgewend. In de laatste jaren heeft Heracles toen nog niet de stichtingsvormd was gekozen diverse keren gedreigd met Bij Fortuna heeft men met voldoening vernomen, dat FC Amsterdam de tegen stander zal zijn in de derde ronde van het toernooi om de UEFA-cup. Trainer Heinz Lucas: „Wij hebben niet slecht geloot. Wij hebben voor deze ploeg res pect, maar zijn beslist niet bang”, zei hij en voegde daar aan toe, dat FC Amster dam voor zijn team een lucratieve te genstander is- „FC Amsterdam is in Nederland een topploeg, die van ons uiterste concentratie zal vergen”, aldus Lucas, die ook al verheugd was over het feit, dat zijn ploeg geen verre reis hoeft te maken. Een enigszins afwijkende mening van de andere vertolkte Frits Flinkevleugel. De vinnige vleugelverdediger meende dat de „hang” naar een Duitse tegen stander erg overdreven was. „Ik had persoonlijk liever een Poolse of Tsjechi sche tegenstander gehad. Daarmee wil ik niet zeggen dat we daar langs gewan deld waren, verre van dat. Maar of je nu een Duitse of Engelse tegenstander hebt, het zijn altijd ploegen die hard spelen, maar bovendien van de eerste tot de laatste minuut blijven gaan- Het zijn ploegen die veel karakter bezitten en dat zijn altijd de gevaarlijkste tegenstanders. Het wordt erg zwaar en dan vind ik eerst thuis ook niet gunstig. Er is na tuurlijk een mogelijkheid dat een en ander nog anders wordt, maar dan moet Ajax volgende week winnen. Dan zal er wel gepraat moeten worden, want twee wedstrijden in dezelfde stad op één avond is natuurlijk niet mogelijk. Maar blij ben ik er niet mee. Fortuna is een erg moeilijke tegenstander die niet van ophouden weet”, zei Flinkevleugel die overigens erg optimistisch was over zijn HILVERSUM. Zonder tegenstand van betekenis is mevr. Benedictus dres- suurkampioene van Nederland gewor den. Het laatste onderdeel van de natio nale titelstrijd, de Grand Prix, dat vrij dag in de Hilversumse Expohal werd verreden was zonder meer een lachertje. De grote favoriete voor het kampioen schap, mevr. Greve, moest wegens een blessure verstek laten gaan en de enig overgebleven concurrent van mevr- Be nedictus, de ’s Gravenlander John Swaab, had zich in verband met een tot een conflict uitgegroeide ontevredenheid over de organisatie en jurering in het dressuurwereldje voor de Grand Prix teruggetrokken. De popingen van coach Gerard Maarse en TC. voorzitter Wim Zeekant om At je Keulen-Deelstra te bewegen nog één jaar met schaatsen door te gaan hebben niet mogen baten. Atje wil wel graag bepaalde wedstrijden (zoals de IJsselcup en het Zesbanentoernooi) rij den. Dieter Herzog, linkervleugel-aanvaller en international, is de mening toegedaan, dat Fortuna de volgende ronde moet kunnen halen. „Wie Internazionale Mi lan uitschakelt heeft natuurlijk wel iets in zijn mars, maar ik dacht dat wij al met al toch de beste kansen hebben voor een plaats in de kwartfinales”, aldus Herzog. ZURICH (ANP-SID-REUTER). De complete loting voor de derde ronde van het toernooi om de UEFA cup ziet er als volgt uit: Ajax of FC Antwerp-Juventus (It), SSC Napoli (It)-Banik Ostrava (Tsj), HSV Hamburg (Wdl.)-Dynamo Dresden (Odl), Partizan Belgrado (Joeg)-FC Köln (Wdld), Borussia Mönchengladbach (Wdld)-Real Zaragoza (Sp), Dukla Praag (Tsj)-FC Twente (Ned), Derby County (Eng)-Velez Mostar (Joeg), FC Amster dam (Ned)-Fortuna Düsseldorf (Wdld). De wedstrijden moeten worden ge speeld op 27 november en 11 december. MOSKOU (Tass). De twintigste partij uit de tweekamp tussen Kortsjnoi en Karpov is gisteren na de 45ste zet van wit afgebroken. Karpov (wie) heeft nog paard plus twee pionnen. Kortsjnoi heeft nog paard plus pion. vereniging”, -aldus John Swaab, die deel uitmaakte van de Nederlandse Olympi sche equipe in München. Met drie van zijn vele nare ervaringen schetst de ruiter de meer dan amateuris tische gang van zaken bij de nationale dressuurwedstrijden. „Neem de organisa tie. In het verleden was slechts een van de drie onderdelen voor het nationaal kampioenschap verplicht. Dit jaar is men echter ingegaan op de eis van een organisator van een concours om ook een tweede onderdeel verplicht te stel len. En dat was uitgerekend het lichtste nummer, de Prix St. George. Daardoor kwamen de verhoudingen scheef te lig gen. De echte toppaarden kunnen zich namelijk alleen bij de zwaardere onder delen onderscheiden.” Erger nog zijn de misstanden bij de jurering. „Ik weet dat er te weinig mensen beschikbaar zijn, maar dat wil niet zeggen dat je alles moet pikken- Vorig jaar verspeelde ik bij het laatste onderdeel het kampioenschap. Niet om dat ik slecht reed, maar omdat een jurylid een fout had gemaakt. Ik kreeg vijf punten te weinig en ik had twee punten minder dan mevr. Greve, die kampioene werd. Het vreemde is dat het betrokken jurylid zijn fout ruiterlijk en in het openbaar toegaf, maar dat de voorzitter van de jury de zaak niet meer wilde terugdraaien.” Swaab meent dat hem ook dit seizoen tekort is gedaan „Bij een wedstrijd werd ik door een jurylid als tweede en door drie anderen als derde geklasseerd met een geringe achterstand op nummer een. Het vijfde jurylid, mevr. Schram, waarmee ik in de persoonlijke sfeer problemen heb gehad, plaatste mij ech ter met een ongelooflijk groot verschil in punten als voorlaatste. Merkwaardig was dat in die wedstrijden ook e en leerlinge van mevr. Schram meereed en dat zij die de eerste plaats toebedeel de.” Pim van de Meent: „Zaragoza was onplezieriger geweest.” TIFLIS (ANP). In de zesde ronde van het kandidaten damtoernooi in Ti flis heeft Andreiko de leiding overgeno men van de Surinamer Waldring. An dreiko won van de onderaanstaande Konvetski. Waldring werd verslagen door Harm Wiersma.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 13