EB 3 Bridge Dammen Schaken Filatelie □i r« I T- i VA*/ I 4 r I 0 J De boot was lek Prijs-plakpuzzel I IS Sint Maarten .2 Oplossing prijskleurplaat 1 EL ZATERDAG 9 NOVEMBER 197 4 25 o anno.’ west pas 3 sch SAMOA ISiSFO 1 <1 te H 2 S p Weet weetje' o ian- men M/«A ente H. de lub I en- ED HOLSTVOOGD. sls- Wat moet Zuid nu bieden met dat passen Zuid heeft A.BOEKHORST Zuid is aan de beurt en hij heeft: ’F» hangend K. J. HEYMANS i r 1 KM zich >t ra West 1 sch pas ’k Heb het echt niet zo erg koud. ’k Hoef geen turf en ook geen hout. ’t Gaat mij om een blij gezicht. Liefde bij mijn kleine licht.' Sinter Maarten, ’t is zo koud. Geef me’n turfje of wat hout Geef me ’n appel of een peer, ’k Kom in ’t hele jaar niet weer. .Dit kun je ook zingen met Sint Maarten! Noord pas pas Noord pas 2 rui Oost 1 sch pas Oost pas pas Met bovenstaande Zuidhand zou men eigenlijk ook meteen na de 1 schoppeno- pening wel 3 SA kunnen bieden maar dan mist men de informatie of de part ner helemaal niets dan wel iets nuttigs in handen heeft. Er zou tenslotte best eens een slem in kunnen zitten. Tenslotte nog het volgende probleem. Paren wedstrijd, NZ kwetsbaar: te A H V B Q A 4 0 7 3 2 te H 8 6 5 Oost 3 rui SAMOA. Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Wereldpost- vereniging werden vier zegels in cir culatie gebracht naar ontwerpen van E. W. Roberts: 8 s. luchthaven van Faleolo, 20 s. haven van Apia, 22 s. uit. Hierop is de Bandaranaika Me morial International Conference Hall voorgesteld. iuid- ge- sven uit- erk- het •apie het aar- Den Langs de deuren met m’n licht en een zwart-gemaakt gezicht, loop ik met een plastic zak terwijl de maan schijnt over ’t dak. rva- slag Zuid dbl 7 Zuid dbl 7 E oude postkantoor in Apia en 50 s. beeltenis van William Willis, die met de „Age Unlimited” in 1963/64 van Peru naar Australië zeilde; ook de gevolgde route is aangegeven. De hoogste waarde verscheen bovendien in de vorm van een miniatuurvele- tje. (afbeelding). Je zou zeggen dat een zeskaart wel I voldoende is om partners kleur te steu nen maar er zijn gevallen waarin dat nou net niet moet. We spelen een paren wedstrijd, niemand is kwetsbaar en de j bieding gaat: Wat hebben jullie je best gedaan! Er waren geweldig mooie kleurplaten bij. Jammer, dat sommigen hun woon plaats er niet bij hadden geschreven. Dat werd een geweldige zoekpartij. De prijzen zijn voor: 1. Wilbert Antonissen (4 jaar); 2. Nicolette Kol (5 jaar); 3. Sandra Kaaijk (7 jaar); 4. John Kor- suire (10 jaar). Ze worden thuisbe zorgd. Noord 1 sch nationale Tuinbouwkundige Congres te Warszawa werd een serie van acht zegels verkrijgbaar gesteld met voor stellingen van vruchten, groenten en bloemen; 50 gr. aardbeien, 90 gr. zwarte bessen, 1.00 Zl. appels, 1.50 Zl. komkommers, 2.70 Zl. tomaten, 4.50 Zl. erwten (peulen), 4.90 Zl. viooltjes en 5.00 Zl. oostindische kers. Alle zegels dragen bovendien het congres embleem „De Tuin van Eden” SAN MARINO. Ook hier versche nen twee zegels ter viering van het eeuwfeest van de Wereldpostvereni- ging in de waarden 50 en 90 L., met 1 het embleem van de UPU. Ter ere van de beoefenaars van de zweef- vliegsport werden drie luchtpostzegels met de afbeelding van een zweef vliegtuig uitgegeven in de waarden 40, 120 en 500 L. QAHV 10 754 O A 6 3 te V Zuid Wanneer Zuid een controle in ruiten gehad zou hebben was 4 ruiten het aangewezen bod geweest. In dit geval heeft hij eigenlijk maar één bod: 5 schoppen hetgeen betekent dat de part ner zich geen zorgen hoeft te maken over de troef en evenmin over de niet- geboden kleuren. Hij hoeft alleen maar te kijken naar zijn ruitenbezit om een slem te kunnen bieden. Deze nuttige konventie van de dubbele jump moet men uiteraard met de partner afspreken maar dan zijn er ook heel wat slems te bieden waar men zonder deze konventie vrijwel nooit aan toe zou komen 'bUtHof K Antes' Interessant wordt het als Wiersma in interviews aan de vooravond van het gevecht om de vacante titel het heeft over een „klein wereldje”. Ook hij lijkt er wat ongelukkig mee, dat hij als wonderkind gestart in dit wereldje zijn (maatschappelijk) aanzien moet verwer ven. Hij zegt eerlijk dat hij zich wil onderscheiden van de massa, maar dan liever op andere wijze dan door het dammen. „Als je zegt dat je dammer bent van beroep, wordt er hartelijk gela chen en ik lach mee”. BELGIË. Naar aanleiding van de 40e verjaardag van de overhandiging der vlaggen aan de regimenten van de Ardense Jagers verscheen op 28 oktober een zegel van 3 F. naar ontwerp van M. Severin. Hierop is een Wild Zwijn voorgesteld in aan- valshouding, hetgeen ook het em bleem van de Jagers is. (afbeelding). ARGENTINIë., een groot land in Zuid-Amerika van wel 277815 km telt bijna 25 miljoen inwoners. De hoofdstad heet Buenos Aires. Het is rijk aan weide- en landbouwgron den en is ontdekt door een Spaanse zeevaarder: Juan Diaz de Solis. In 1816 werd het een zelfstandig land en in 1852 ging het Argentinië he ten. kleine Piet tegen Sinterklaas zei: „Sint, ik durf het haast niet te zeggen, maar zou ik misschien even naar de haven mogen gaan? Dan kan ik er met Mira over praten. Misschien heeft hij een idee.” Iedereen keek naar kleine Piet en de Sint vond het een heel goede gedachte. Zo gebeurde het, dat midden in de nacht eer. kleine zwarte Piet met een grote boot stond te praten. Het hoge piepstemmetje van Pietje en de zware bas van Mira klonken helder over het water en de zee hoorde, dat ook Mira geen oplossing wist. Maar de zee, die alles hoorde, liet het gesprek doorklin ken tot in de diepte van haar water efi daar wist men wel een goede oplossing. Het waren de zeedieren, die Mira en de Sint gingen helpen. De schelpdie ren, vissen, anemonen en zeesterren gingen vlug aan het werk en metsel den samen het grote gat in de onder kant van Mira dicht. Toen de botenman de volgende mor gen Mira weer in het water zag liggen, wist hij niet wat hij zag. De botenman was blij, want nu kon de Mira naar Nederland. De Sint was blij, want nu kwam hij nog op tijd met z’n eigen boot. De Pieten waren blij, want de kleinste had tenminste iets gedaan om de Sint te helpen. De zee was blij, want zij was het, die een oplossing had gevonden. De zeedieren waren blij, want zij hadden het ge daan. Het was niet mooi geworden, maar wel goed. Weet je, wie het meeste blij was? Mira natuurlijk! ZWEDEN. Op 15 november zullen de posterijen een nieuw postzegel- boekje uitgeven, inhoudende vijf ze gels van elk 1 Kr. (blauw), waarop verschillende moderne schepen zijn voorgesteld: een tanker, het passa giersschip „Snow Storm” (1972), de ijsbrekers „Tor” (1964) en „Atle” (1974), de veerboot voor treinen „Skaane” van Trelleborg naar Sass nitz, en drie sleepboten in de haven van Stockholm, (afbeelding). CAYMAN-EILANDEN. Met voor stellingen van personen uit verschil lende beroepen werd een serie van drie zegels uitgegeven: 8 c. zeekapi tein en zeilboot, 12 c. rietdekker en rij huizen met rieten daken, 20 c. landbouwer en bananenplantage. De zegels, naar ontwerpen van G. L. Vasarhély, hebben ’t watermerk CA. HONGARIJE. Ter gelegenheid van de „Aerofila 74” werden vier lucht postzegels van ieder 2 1 Ft. in omloop gebracht op 19 oktober. Zij tonen resp. een ouderwetse tweedek ker, het luchtschip „Graf Zeppelin.”, een luchtballon en een helikopter; op de achtergrond reproducties van ver- achillende luchtpoststukken. Tevens kwam, een miniatuurvelletje tot uit- Pieten gingen weer bedroefd naar het paleis en Mira bleef alleen achter in het grote, dok. Tot midden in de nacht praatte de Sint er over met z’n Pieten, maar niemand wist een betere oplos sing, dan maar een andere boot te zoeken. Zo kwam het, dat de volgende mor gen er vier zwarte Pieten door de haven liepen, op zoek naar een schip. Maar dat viel niet mee, want het ene schip was te groot, het andere te klein. Onverrichterzake kwamen ze weer in het paleis aan. Weer werd er de hele avond over gesproken en weer wist niemand een betere oplossing, tot dat Totdat midden in de nacht SRI LANKA. Naar aanleiding van de 20e Commonwealth Parlementaire Conferentie kwam een zegel van 85 c. Nu u deze rubriek leest, is de „Chal lenge Mondial” in het Russische Tblisi al volop aan de gang. Toch is het hier volgende verhaal een voorbeschouwing, omdat de kopij nu eenmaal op tijd moet worden ingeleverd. Eigenlijk zou ik net zo goed kunnen wachten met mijn wat wrange commentaar op het kandidaten toernooi, waarin de uitdager van de wereldkampioen wordt aangewezen, tot dat het toernooi voorbij is. Maar twee aspecten, waarover in de pers al uitge breid is geschreven, maken een beschou wing vooraf noodzakelijk: er is op dit moment geen wereldkampioen meer, want Sijbrands heeft zijn titel beschik baar gesteld, en zijn meest getalenteerde concurrent Wiersma staat in het daardoor nóg belangrijker wereldtoernooi tegen over een Russische numerieke overmacht. Eerst iets over de vrijwillige terug tocht van Ton Sijbrands. Hij heeft verklaard dat „de conflictueuze en zelfs enigszins vijandige atmosfeer binnen de damwereld mij het met plezier en onder optimale omstandigheden uitoefenen van mijn beroep annex hobby volstrekt on mogelijk gemaakt heeft”. In zijn brief aan het bondsbestuur bedankt hij dan ook voor het verder trainen van de nationale top en zegt voor onbepaalde tijd niet meer in belangrijke wedstrijden te zullen uitkomen. Consternatie alom, het bestuur houdt de brief aanvankelijk geheim, maar de wereldkampipoen be vestigt aan de werelddambond dat hij zijn titel in 1975 niet zal verdedigen. Hij schrijft dat deze beslissing voor insiders niet als een verrassing komt. En inderdaad, in het damwereldje waar on deskundigheid, jaloezie en persoonlijke belangen de boventoon voeren, is het niet leuk meer als je daar als topdam- mer ongewild in verzeild raakt. Zonder op de details te hoeven ingaan kan worden verwezen naar de vele on verkwikkelijkheden rond de laatste match in oktober 1973. Behalve geld heeft Ton daar weinig eer en helemaal geen plezier aan overgehouden. Er was nog maar weinig voor nodig om zijn toenmalige voornemen tot stoppen in de daad om te zetten. En dat werd dan het De vergelijking tussen het topje van de ijsberg en het veel groter deel onder water is zo oud als.het ijs. Toch weten wij geen betere om duidelijk te maken hoe weinig wij toeschouwers te zien krijgen van wat Karpov en Kortsj- noi in werkelijkheid moeten verwerken bij hun zenuwslopende tweekamp, ’t Lijkt allemaal zo gladjes te verlopen met de talloze remises zonder zicht baar vuurwerk. Dit is echter een ge volg van a) het enorm hoge niveau; b) het zeer geringe krachtsverschil. Maar onder de voor ons zichtbare oppervlakte is een hele wereld van kennis, spannin gen, varianten en zenuwen. Voeg hierbij de invloed der vermoeienissen van het steeds weer moeten spelen op ’t topje van zijn kunnen, van telkens weer afge broken partijen en van slapeloze analy- se-nachten. Dan zult u beseffen dat we veeleer kunnen spreken van een einde loze boksmatch a la Cassius Clay tegen over George Foreman, van een vernie tigend tweegevecht. ’t Is uiterst moeilijk, iets van al die onderstromingen te concretiseren, voor dat de spelers zelf, althans grootmeesters uit hun onmiddellijke omgeving hebben gesproken. Dit laatste nu deed Salo Flohr, een van de scheidsrechters, zojuist in de Schach-Echo. Hij analyseert daar de vijf- ZW1TSERLAND. De jaarlijkse Pro Juventutezegels komen op 29 novem ber tot uitgifte. Zij tonen giftige bos planten: 15 10 Rp. Peperboompje (Daphne mezereum), 30 2: Rp. Wolskers (Atropa belladonna), 50 20 Rp. Gouden Regen (Laburnum anagyroides) en 60 25 Rp. Vogel lijm of Maretakken (Viscum album). Ook verschijnt een postzegelboekje met acht zegels van elk 15 10 en 30 20 Rp. (afbeelding). Wat te halen valt, is op dit moment nog niet bekend. Is de winnaar wereld kampioen? Of wordt achteraf bepaald wat er zal gebeuren met de vacante titel? Dat zou toch al te dol worden, maar er ligt een Russisch voorstel om één of meer matches te spelen tussen de gifte, eveneens met vier luchtpostze gels van 2+1 Ft., waarop diverse vroegere postzegels van Hongarije zijn gereproduceerd, (afbeelding). ISRAEL. De koerserende serie land schappen werd aangevuld met een IL. 0.25 (gezicht op de Arava-Vallei), IL. 0.80 (strand van Eilat) en IL. 1.30 (gezicht op Zefat Safed). Het eeuwfeest van de Wereldpostvereni- ging gaf aanleiding tot de uitgifte van twee zegels: IL. 0.25 aardbol en IL. 1.30 duif met brief en postpet. Ter herinnering aan wijlen minister-pre sident David Ben-Goerion (1886-1973) verschenen twee zegels van IL. 0.25 en IL. 1.30 met zijn portret. Alle zegels kwamen op 15 oktober in om loop. (afbeelding). MALEISIË. De Maleise Padvinders- jamboree gaf aanleiding tot de uit gifte van drie zegels: 10 c. kaart van Maleisië met padvindersembleem, 15 c. drie saluerende padvinders vóór de vlaggen en 50 c. het embleem van de Maleise padvinders. NOORWEGEN. Met motieven ont leend aan de Noorse volkskunst ver schijnen op 15 november twee zegels: 85 detail uit een kistbeschildering en 100 detail van een beschilderde kast. POLEN. In verband met 19e Inter- Harm zal mogelijk ondervinden dat hem in Rusland hetzelfde lot is bescho ren als Sijbrands in het laatste kandida- tentournooi vier jaar geleden. Toen werd Koeperman eerste doordat hij tweemaal van zijn gelijkwaardige landgenoot Gantwarg won en de toenmalige titel houder Andreiko voortdurend rond de speeltafel van Sijbrands liep te ijsberen. Wie niet sterk (genoeg) is, moet slim zijn. En daarom hebben de Russen nu van de werelddambond gedaan gekregen dat tegen de letter en geest van de reglementen in de verliezer van de laatste match (Andreiko) en de winnaar van het kandidatentournooi 1970<!), Koe perman, tezamen met de nationale kam pioen Gantwarg in het huidige tournooi mogen uitkomen. Dat zijn drie Russen op een rij tegen de ene „Friese” Neder lander. gens niet verder toelicht. Zwart’s handi cap is vooral dat zijn koning niet nader bij kan komen, evenmin als zijn paard. Twee voorbeelden van de mogelijkheden A. 41) Pa4 42) d7 (dreigt Pc6) Td8 43) Ta2: PbG 44) Ta7 benevens Tb7 en Pc6. B. 41 c4; 42) d7 c3; 43) Ta2: Kf8: 44) Ta7! benevens Tc7 resp. Pc6. Wat is alles achteraf in de fauteuil en nuchter toch eenvoudig! MR. E. SPANJAARD besluit van de algemene ledenvergade ring dat de finale» tot 12 deelnemers beperkt moest blijven, wat betekende dat gegeven het p laatsingssysteem Ton Sijbrands alleen mee zou kunnen doen als hij zich via voorwedstrijden wist te plaatsen. Een duidelijk bewijs dat de wereldkampioen in eigen land niet wordt geëerd, waaruit hij dan ook de konse- kwentie heeft getrokken. De rehabilita tie in de najaarsvergadering, door een overigens maar met kleine meerderheid aangenomen motie, doet daaraan weinig af. Maak een mooie Sinterklaas van al deze kleine stukjes, door ze netjes uit te knippen en op een briefkaart of een stukje dun karton. Kleur hem dan zo goed als je kunt en stuur hem uiterlijk dinsdag naar onze krant. Er zijn weer een paar fijne prijzen te winnen. de partij en komt tot de conclusie dat Kortsjnoi deze op de 39e zet had kunnen winnen. „Dan had ’t 1-1 gestaan en zou de match een heel ander verloop hebben gekregen”. Als steeds geldt ook hier: Kleine oorzaken, grote gevolgen. We la ten van bedoelde partij een fragment volgen, waarbij we een dankbaar ge bruik maken van Flohr’s opmerkingen. Wie dat vrijmoedig vindt, heeft gelijk maar bedenke, dat Flohr op zijn beurt weer „spiekte” van de twee grote man nen zelf. DIAGRAM 1 Stelling na 17).... a7-a5. Een in be ginsel vrij bekend type stand uit de Ben-Oni. Wit wil komen tot de door braak e4-e5 om een vrije d-pion te krijgen, die zeer gevaarlijk kan worden. Deze doorbraak vereist echter wel voor bereiding omdat pion d5 anders geslagen wordt. Zwart van zijn kant heeft goede tegenkansen door zijn pionnenmeerder heid op de damevleugel. Eén van die pionnen kan al evenzeer gevaarlijk wor den. Een enkele variant van de verschil lende welke Flohr aangeeft, ter illustra tie. Zie 18) e5 de5; 19) Pe5; Pbd5: 20) Pf7 Een kijkje in het onderstuk van de ijsberg. Het offer is gebaseerd op de ongedekte positie van Lb7, b.v. 20). Tf7: 21) Lc7: en wit wint ’t stuk op bT- of op d55 terug, met gelijk spel. Kortsjnoi versterkt derhalve eerst zijn structuur. 18) Ddl-c2 Lf6-g7; 19) Tal-dl b5-b4; 20) Pc3-bl Het beste veld om t.z.t. naar ’t gat c4 te gaan. 20).Lb7-a6; 21) h2- h4 Tf8-e8: 22) Lf4-g5 Dd8-d7. In aan merking kwam f6 om de opmars e4-e5 vrijwel uit te schakelen. 23) Kgl-h2 b4xa3; 24) Pblxa3 Dd7-a4; 25) e4-e5 Vreemd genoeg a tempo gespeeld Na 25) Dc2: 26) Pc2: de5:? volgt krachtig 27) d6 en de pion holt naar voren. Toch had zwart dame moeten ruilen om Pa3 voorlopig van c4 af te houden. 25) Lg7-f8. Er volgt nu een zeer interessante fase waarbij Kortsjnoi een kwaliteits- offer brengt. 26) Dc2xa4 Pb6xa4; 27) e5xd6 Lt8xd6; 28) Lg5-cl Ta8-b8. Beter 28) Tel: met ongeveer gelijk spel. Vermoedelijk voorzag Karpov ’t komen de offer niet 29) Pf3-d2! Op naar c4. 29) La6-e2: Karpov dacht hier 25 minuten over na. ’t Is zijn beste kans, daar wit anders na Pc4 zonder meer beter staat. 30) Pd2-c4 Le2xdl; 31) Telxdl Te8-d8: 32) Pc4xd6 Td8xd6; 33) Pa3-c4 Td6-f6. Op d7 of d8 wordt de toren door de witte lopers geattaqueerd. 34) Lcl-f4 Overijld in grote tijdnood. Sterker Kgl Lg5. 34) Tf6 x f4; 35) g3 x f4 Pa4 x b2; 36) Td-bl a5-a4. Zie nu 37) Tb2: Tb2: 38) Pb2: a3 en de pion loopt dóór. 37) d5-d6 Pc7-e6; 38) Lg2-d5 In de gauwigheid goed gezien. De loper bestrijkt a2, zodat nu wel Tb2 dreigt. En na 38)Pf4: volgt 39) Tb2: Tb2: 40' Pb2: om zowel Pd5: als a3 winnend met 41) d7 te beantwoorden. 38) a4-a3. Even aannemende dat de Russische grootmeesters behalve tegen Harm ook tegen elkaar remise zullen spelen (gezien het verleden een stoutmoedige veronder stelling) dan wordt de strijd gewonnen door degene, die zich het beste op de puntenwinst tegen de overigen heeft voorbereid. En wie zijn dat? Harm weet het niet, dte Russen kennen de aange- melden wel. Het beste kan Wiersma in elk geval een plaats in het volgende kandidatentournooi eisen. Danheeft hij zich van te voren tegen een „verlies door overmacht” gedekt. Dat Harm het niet zal halen lijkt immers zeer waar schijnlijk. hoogst aankomenden. In dat laatste ge val heeft Sijbrands, wanneer hij zich bedenkt, ook geen mogelijkheid om het volgend jaar als oud-wereldkampioen weer in een match om de titel te spelen. Laten we in elk geval hopen dat de titelstrijd zich tussen Rusland en ons land zal blijven afspelen. Een Russisch onder ons je, zoals vóór 1972, zal de propagande voor het dammen zowel na tionaal als internationaal geen goed doen. Bied nooit van zijn leven 4 harten, er zitten teveel verliezers in het spel om aan tien slagen te komen. 3 SA is het opgelegde bod want bij een schoppen- start zijn er waarschijnlijk al negen slagen voor het oprapen. Partner moet natuurlijk wel de klaveren stoppen maar dat gokje is de moeie waard. Bo vendien, wanneer men 4 harten zegt, is de kans groot dat de tegenpartij met 4 schoppen redt en zo’n aktie is na 3 SA heel wat lastiger. te H B 4 Q H B 2 O A V B 7 4 2 5 '*4, göi***^ Zuid zou kunnen passen maar lijkt geen aktie die goud zal opleveren. Eën ding moet men in ieder geval niet doen en dat is de partner in ruiten steunen. Zuids kaart komt dan immers op tafel te liggen en de tegenpartij kan meteen door de vorken heenspelen. Zuid moet proberen het spel in zijn hand gespeeld te krijgen en Nederlands bied- expert nummer één Jacques Kroes ad viseert om 2 SA te bieden. Dat lijkt een opmerkelijk advies gezien de singleton klaveren maar verder is er zeker alles voor te zeggen. Nu we het toch hebben over adviezen die op het eerste gezicht wat vreemd aandoen, nemen we een ander spel. De bieding gaat De critieke stelling, pal voor de tijdcon- trole me; hangend vlaggetje van Kortsjnoi Hij vervolgde a tempo met 39) Pc4x a3 Pe6xf4 40) Ld5-f3 Tb8-b4 en de strijd eindigde na nog 27 zetten in remise. Volgens Flohr was het na 39) Ld5xe6! a3-a2 (Niet fe6: 40) Pa3 en wint) 40) Tbl-al f7xa6; 41) Pc4-e5! „uit” geweest, een oordeel dat hij overi- Sinterklaas liep zenuwachtig door zijn paleis en vijf zwarte Pieten liepen er zenuwachtig achteraan. De boot van de Sint was lek. Hij was met de laatste proefvaart op een puntige rots gelopen en er zat een groot gat in de bodem. Hij lag in een groot dok en zuchtte. Wat een leven! Al zo oud en dan nog met een gat in je lijf. Hij zuchtte nog eens en keek door z’n kabelgaten naar beneden. Daar, onderaan, vlakbij z’n neus zat het gat. Sinterklaas trok z’n jas aan en zette z’n mijter op en ging met z’n zwarte Pieten maar eens naar de haven. Daar lag z’n trouwe boot, de Mira. Het was een zielig gezicht. De Sint zag er bedroefd uit, de Pieten keken zorgelijk en Mira was er ook niet bijster blij om. Het was ook wel zwaar pech, zo vlak voor de reis naar Nederland. De botenmaker kwam naar de Sint toegelopen en praatte met hem: „Ja Sinterklaas, dat wordt nog een hele klus. Ik ben er bang voor, dat de Mira niet op tijd klaar kan komen. U moest maar eens gaan uitkijken naar een andere boot.” Dat was een strop. De Sint en de en

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 25