Hoorzitting over uitbreidingen van Herboren Amrobank schonk Hoogovens fors bedrag aan KNZHRM Leger des Heils putte sterke todtevishal steun uit succesvolle bazar over zwakke plekken heen Intocht Sint Nicolaas in IJmuiden op 23 november Burgerlijke stand „ADVENDO’' hielp thriller a J I f 5 MEEVALLER VOOR REDDINGMAATSCHAPP1J NVV discussieert over Schiphol Orgelzorgen verdwenen door steun van publiek „ZIJ LEVEN ONDER ONS” Kort IJmondnieiiws PLAATSELIJK NIEUWS ZATERDAG 9 NOVEMBER 1974 VELSEN Winkels voor de feestdagen ’s avonds tot half tien open GEHUWD b.v. OVERLEDEN 4 et el Nicolaas een hem waardige ont vangst te bereiden, heeft thans voor zaterdag 23 november opnieuw een feestelijke intocht georganiseerd. Zoals gebruikelijk zal de gulle kindervriend dan per stoomboot van Bureau Wijsmuller bij de stei ger van het Sluisplein arriveren. PROTESTANTSE BEGRAFENISONDERNEMING a) ed ap er n- re ?e m et r" ïe ar er ge n- tie de a- r”, it- a- er it— en ti- „REINO” voor tapijtreiniging Vaste vloerbedekking Losse kleden Telefoon 0 23 - 31 32 89 VELSEN. De zogenoemde „thrillers” hebben zich ook in Ne derland op de theaterplanken reeds lang een vaste positie kunnen ver werven, zodat naai- dit genre nog geregeld een behoorlijke vraag mag worden geconstateerd. Vandaar dat ook een zekere Rob van Marie al geruime tijd geleden met zijn to neelspel „Zij leven onder ons” eens heeft getracht hier een positieve bij drage aan te leveren, maar voor het schrijven van een thriller met de vereiste kwaliteiten is hij in ieder geval te weinig geïnspireerd te werk gegaan. Met als resultaat een nogal vrij onlogische intrige, waar voor de actie en de dialogen niet altijd in de juiste verhoudingen werden samengevoegd. (Van een medewerker) IJMUIDEN Deze week is de onregelmatige aanvoer er de oor zaak van geweest dat bij de prijs vorming een grote variatie kon wor den waargenomen. Want nadat hier maandag en dinsdag nog van alles te koop is geweest, zowel van de kustvloot als van de dagschepen, bestond er woensdag voor het aan gebodene nog slechts weinig ani mo. Toen dan ook donderdag de aanvoer weer vertraagde en de la dingen vrijdag, wat de kwaliteit betreft sterk tegenvielen, liepen de prijzen onmiddellijk omhoog. Men kreeg daarbij de indruk dat de han del enigszins te passief op de aan voeren had gereageerd, omdat men door het gunstiger geworden vis- weer hier meer regelmaat in had verwacht. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Het Velsens co mité dat zich jaarlijks beijvert Sint w 4-' s LX C' i v W - K» M (ife losplank (Van een onzer verslaggevers) r A (Van de streekredactie) (Van een onzer verslaggevers) aan JAN VAN DAM BEVALLEN: ONDERTROUWD (Van een onzer verslaggeefsters) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Het moment waarop de heer J. Oore beek als voorzitter van de plaatselijke afdeling van de KNZHRM de procla matie aangeboden kreeg. de goede werken gemeenschap. BEVERWIJK. De Beverwijkse On dernemers Centrale heeft B. en W. ver zocht te bevorderen, dat ook dit jaar de winkels in de St. Nicolaasperiode tot 21.30 uur geopend mogen zijn en tevens om een extra koopavond toe te staan op 28 november, eveneens tot 21.30 uur. A. Koper, 79 jr., IJmuiden, M. van der Kuil, 91 jr., weduwnaar van A. Zwem mer, IJmuiden, B. Hoek, 64 jr., echtge noot van L. Guijt, IJmuiden. 53.000, 3.100, 26.000, 29 20 AANSPREKER J. MEIJER Fazantenlaan 3 - Tel. 1 45 76 IJmuiden-Oost Begrafenissen en Transporten door het gehele land MET HET BOVENSTAANDE hoop ik duidelijk te hebben gemaakt dat met deze voorstelling de donateurs van „AD- VENDO” weer een boeiende toneelavond kon worden aangeboden, die een grotere belangstelling waard zou zijn geweest. AALSMEER. Het NVV houdt don derdag 14 november een gewestelijke kaderavond in Aalsmeer. Onderwerp is „Schiphol en haar toekomstige ontwik keling in verband met het belang voor de Amstel en de Meerlanden”. Inleiders zijn Schipholdirecteur dr. D. Riemens en drs. Achterstraat. De bijeenkomst wordt gehouden in gebouw Irene en begint om acht uur. 'e- iw ge lf). are ren m- ge- ie- :en ?e- jk- en loe lat ut, ïe- in- te jp”, rin- en het IV- en leid iun ver ma. fan on- ten, cht de en ns an o- lie en lij ;v- nu en :er ‘d. die ;de fO- •a- de est ir- je er >e- nij in. en iio 24 28 44 'ast am gen :1e- >rt- op en. de ek- nee te it- n- ar le rey-Head werden zulke geringe vang sten gemeld, dat men deze wateren maar heeft verlaten om te trachten op de Ierse Zee betere resultaten te behalen. Alleen hebben de schepn die daar reeds actief zijn geweest, tot dusver slechts enige makreel aan boord kunnen nemen. IJMOND. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben van Hoogovens opnieuw een verzoek om een vergunning voor uitbreiding ontvangen, ditmaal met betrekking tot een vierde ertswieigraver en drie transportbanden en een hulp- stoffenfabriek voor de hoogovens. Exemplaren van deze aanvragen met bijbehorende stukken liggen van 18 no vember af onder meer ter inzage op de gemeentehuizen van Velsen, Beverwijk, en Heemskerk, terwijl tegen het verle nen van de vergunningen tot en met donderdag 28 november schriftelijke be zwaren kunnen worden ingediend. Zij dienen in tweevoud te worden gericht aan B. enW. van Velsen of Gedeputeerde Staten van Noord-Holland. Tenslotte wordt men nog in de gele genheid gesteld mondelinge bezwaren kenbaar te maken tijdens een openbare hoorzitting, welke voor woensdag 4 de cember, ’s morgens om negen uur op het Velsense stadhuis is uitgeschreven. Na de officiële ontvangst volgt weer de traditionele rijtoer door een deel van de gemeente naar het stadhuis, waar men hoopt dat ook de burgemeester van Velsen, drs. J. Reehorst ter begroeting aanwezig zal zijn. Hoewel de juiste tijd van aankomst en de samenstelling van de stoet nog nader bekend zal worden gemaakt, staat wel reeds vast dat het gevolg van Sint Nicolaas uit niet minder dan vijfenzestig personen zal bestaan, waaronder een groot aantal jonge Zwarte Pieten. De laatsten zullen door enkele leraren wor den vergezeld, omdat Sint Nicolaas van mening is dat hun lessen tijdens het verblijf in Nederland doorgang moeten vinden. Voorts loopt er een drumband mee, geheel uit Zwarte Pieten samenge steld, evenals de auto’s door Pieten zul len worden bestuurd. R. E. W. Meijer, Driehuis en C. M. van der Graaf, Amsterdam, E. Westra, Sant poort en W. de Weers, IJmuiden, F. Roomer, Amstelveen en K. Kouwenoord, Velsen-Noord, P. C. Kleverlaan, IJmui den en H. C. Weers, IJmuiden, R'. van Willigen, IJmuiden en A. Verhagen, Santpoort, F. de Vries, IJmuiden en E. Kuiper, IJmuiden, E. de Smit Velsen- Zuid en W. Otte, Santpoort, H. J. Bal vers, IJmuiden en D. M. F. van Egmond Santpoort, J. M. Weseman, IJmuiden en J. G. Timmerman, IJmuiden, E. Konings Velsen-Zuid en A. A. M. de Ruijter, IJmuiden, B. H. Stallkamp, IJmuiden en A. H. de Heer IJmuiden. IJMUIDEN. Gebruikte kleding, olie voor het automobiel', honden- en katten voer in blik (nieuw), een eiken mimiset, enkele antieke spulletjes en meer van deze vreugdevolle voorwerpen lagen vrijdagmiddag uitgestald op lange tafels in het gebouw van het Leger des Heils in IJmuiden. En dat alles wachtte op de Aangezien de winkeliers geen gebruik zullen maken van de mogelijkheid om de winkels ook op de zaterdagen 30 november en 21 december na 18 uur geopend te houden, hebben B. en W. geen bezwaar tegen de extra koopavond. De regeling wordt nu zo, dat alle winkels in deze gemeente op 28 en 29 november, alsmede van 2 tot en met 4 december tot 21.30 uur voor het publiek geopend mogen zijn en op 19 december enige goed gespeelde rollen konden wor den opgemerkt, zoals de emotionele An drea Brandenberg van Thea Masereeuw altijd een prima dameskracht en de met veel verve door Job van der Zwan gekarakteriseerde suspecte mari ne-arts. Ook de nonchalante inspecteur werd door Joop de Vries geestig gety peerd, waarbij zijn uitbeelding geregeld sterk aan Columbo van de TV deed denken. Goede bijrollen werden voor rekening genomen door Cor Hoogland, Ineke Pronk en Jaap Nijssen, zodat de eerlijkheid gebiedt alleen de vertolking van Ma jan Brussaart als onvoldoende aan te wijzen. Voornamelijk omdat deze speelster niet in staat bleek haar tekst de vereiste natuurlijkheid mee te geven. E. J. Alberti-Middendorp, z., Bloemen- daal, E. W. van ’t Veld-Veldman, z., IJmuiden. VOORAL IN HET eerste bedrijf wordt de handeling door een teveel aan woorden voortdurend geremd, terwijl deze dialogen evenmin origineel van op bouw kunnen worden genoemd. Wel moet de auteur worden nagegeven dat hij zich niet onverdienstelijk aan de voor dit genre geldende spelregels heeft gehouden. Zo slaagde hij erin om het publiek telkens met een andere verdach te te confronteren, om uiteindelijk in de laatste taferelen de hiervoor het minst in aanmerking komende figuur als de lugubere moordenaar aan te wijzen. VRIJDAGAVOND heeft de toneelver eniging „ADVENDO” ons in de Velsense Stadsschouwburg nog eens aan het be staan van dit stuk herinnerd, waarbij het, ondanks alle gebreken toch als een behoorlijk speelstuk kon worden be schouwd. Regisseur Hennie Zwanenburg heeft daarvoor getracht de tekortkomin gen van de schrijver zoveel mogelijk door een steeds wisselend spelbeeld weg te werken, waar hij meestal goed in is geslaagd. De regie vond hiervoor bij de spelers een gtpast begrip, zodat het pu bliek van talrijke dynamische tafereel tjes getuige is geweest. VANDAAR DAT in de bezetting weer DE HARINGVANGSTEN rond Ierland zijn eveneens nog altijd bitter tegenge vallen. Wel konden door enkelen mooie partijen makreel worden gevangen, maar deze aanvoeren kwamen niet voor de verwachte prijs in aanmerking. Ook in dit geval is de import-makreel weer de grote boosdoener geweest. Transporten TEGENWOORDIG ZIET men name lijk door IJmuiden wagens rijden van transportbedrij-ven uit Lands-End en Peassens, welke namen hier tot dusver alleen mgar bij Bureau Wijsmuller be kend zijn geweest. Hier liggen namelijk meestal zijn slepers op station. Thans worden door deze vrachtauto’s de mooi ste partijen makreel in IJmuiden af gele verd of, indien de betrokken importeur in Volendam, Spakenburg of Monnicken- dam is gevestigd, regelrecht naar deze plaatsen doorgevoerd. Hetgeen voor de tie gemaakt met betrekking tot de KNZHRM, welke voor iedere burger te bezichtigen is. In aanwezigheid van het college van B. en W. en van de schipper van de „Johanna Louissa” Leen ’tHart las de heer Smit vervolgens een procla matie voor, waarin de schenking van duizend gulden werd bekend gemaakt. De heer Oorebeek gaf hierna uiting aan zijn gevoelens van dankbaarheid en maakte van de gelegenheid gebruik door er op te wijzen, dat de Reddingmaat- schappij niet alleen redders op zee kent, maar ook „redders op het land”; de mensen die met hun jaarlijkse bijdragen het werk van de KNZHRM steunen. Daarna was iedereen in de gelegenheid het bankgebouw te bezichtigen. IJMUIDEN. De heer J. Oorebeek, voorzitter van de plaatselijke afdeling van de KNZHRM en in het dagelijks leven directeur van het Staatsvissersha- venbedrijf heeft vrijdag mogen beluiste ren, dat hij voor de Reddingsmaatschap- pij een bedrag van duizend gulden krijgt aangeboden. Dit geschiedde ter gelegen heid van de opening van het nieuwe Amro-kantoor aan de Lange Nieuw- straat 781. Tijdens die openingsceremonie gaf de heer Smit van het district Haarlem der Amrobank een kort historisch overzicht, waarin hij zijn vertrouwen uitsprak over het economisch gebeuren in IJmui den, waar de visserij duidelijk van haar aanwezigheid blijk geeft. Met het oog op de visserij, de zee dus, is tevens in de ontvangstruimte van de bank een exposi- J. G. Lekkerkerker - J. S. Cedee, Haarlem, R. H. Nobels - M. A. Lubber sen, IJmuiden, B. Vlaanderen- Y. van Leeuwen, IJmuiden, R. N. Smink - M. J. W. Stevens, IJmuiden, C. Broek - J. Bontenbal, IJmuiden, W. A. Tervoort - C. de Langen, IJmuiden, R. Groot - H. G. Berg, Haarlem, M. J. Geels- A. Dijk huizen, IJmuiden. Schouw. B. en W. van Velsen maken bekend dat woensdag 20 november de schouw over de wateren zal worden gevoerd. In dit verband nodigen zij de schouwplichtigen uit om in het belang van de goede waterloop en ter voorko ming van moeilijkheden mee te werken aan een nauwkeurige uitvoering van de schouwvoorschriften. Goede voeding. Mejuffrouw N. A. C. Messchaert, diëtiste komt dinsdag 12 november naar de Petrazaal aan de Spaarnestraat in IJmuiden. om met de leden van de afdeling IJmuiden-Oost van de Nederlandse Christen Vrouwen bond van gedachten te wisselen over goede voeding en vermageren. De bij eenkomst begint cm 20 uur. Bedrijfsongeval. Een 42-jarige tim merman uit IJmuiden moest donderdag in het Zeewegziekenhuis worden opge nomen, omdat hij tijdens zijn werk zaamheden bij Hoogovens op een afdak misstapte. Hij maakte een val van onge veer twee meter en kwam daarbij met zijn rug terecht op een betonbalk. In het ziekenhuis werd daarop een gekneusde nier geconstateerd. Opnieuw „De kerk”. In plaats van zoals gebruikelijk op dinsdag komen de leden van de afdeling Velsen-Noord van de Nederlandse Christen Vrouwenbond nu maandagavond 11 november bijeen in gebouw „De Meerpaal” aan de Ban- jaertstraat. De spreekbeurt wordt hier voor vervuld door mevrouw Kraaijveld- Wouters uit Heerhugowaard, met als onderwerp „De kerk van vandaag en de vragen waar wij mee zitten”. Het goede doel ditmaal Een nieuw orgel om de erediensten van de heilsol daten luister bij te zetten en als er een erg royale opbrengst zou zijn, dan moest dat het vele goede werk van het heilsle ger ondersteunen. Nu, het liep storm. De gulle gaven van de Velsense middenstanders vonden grif aftrek. De jeugd vermaakte zich naar hartelust met diverse spelletjes en won daar leuke zaakjes mee. En het Leger des Heils was dik tevreden, want de opbrengst liet tegen het middernach telijk uur een recordcijfer aan guldens zien 2700. En dat was volgens kapitein Outhuijse in IJmuiden nimmer eerder bereikt. Hij vond danook dat het Leger des Heils dank verschuldigd is aan zowel de middenstanders als het publiek. De orgelzorgen zijn weg en de kas is weer aardig op peil gebracht, zodat met nieu we moed kan worden voortgegaan met ten dienste van de en f 5.400. 31.400, f 47.000, f 22.000, UK 78 950, VD 19 12.000 VD 20 590, VD 25 630, VD 73 16.000, VL 34 f 7.300. bazar die ’s middags voor de jeugd en in de avonduren voor volwassenen zou worden gehouden. afnemers allerminst een nadeel behoeft te betekenen. DEZE WEEK werd voorts de haring- aanvoer slechts verzorgd door twee schepen van rederij N. Parlevliet uit Katwijk aan Zee. Hiervan beschikte al leen de KW 15 over een partij waar enig gewicht mee in de schaal kon worden gelegd, terwijl die van de KW 43 enigszins is tegengevallen. Daarbij werd door de trawlers met vriescapaci- teit zelfs niet een kist haring of makreel aangevoerd. TENSLOTTE WERD van de Kanaal- visserij nog altijd niets vernomen. Wan neer hier slechts een spoor van haring zou worden ontdekt is de kans bijzonder groot, dat de gehele vloot, welke zich met deze vorm van visserij bezighoudt, het huidige „stekkie” onmiddellijk ver laat, om zich met de grootste spoed naar de omgeving van het Engelse Kanaal of de Seinebaai te begeven. Aan de vrijdagmarkt werd aange voerd: 17.950 kg Tong; 135 kisten tar bot en griet; 1059 kisten kabeljauw; 15 kisten schelvis; 463 kisten wijting; 1876 kisten schol; 159 kisten schar; 3 kisten haring; 234 kisten makreel; 148 kisten schar. Prijzen in guldens: Per 40 kg: Grote tong 8,14-7,24; groot- middel tong 9,21-8,39; kleinmiddeltong 8,66-8,21; tong één 7.68-6,69: tong twee 6,34-6.00; tarbot 9,10-8,57. Per 40 kg: bot 31-25; haai 64-50; inktvis 120-92; krab 60; steenbalk 42-28; lever 53-45; tarbot 250-113; griet 124-73; kabeljauw één 84-66; kabeljauw twee 130-72; kabeljauw drrie 90-69; kabel jauw vier 86-68: kabeljauw vijf 78-50; schelvis één 100; schelvis twee 110; schelvis drie 100; schelvis vier 134; schol één 73-66: schol twee 72-66; schol drie 82-61; schol vier 61-42; wijting drie 54- 38; wijting vier 41; haring één 33-60; makreel één 53-44; makreel twee 46- 27,50; makreel drie 24,20-17,20; schar 65- 25; tongschar 128-107; ham 222-186. De besommingen waren: SCH 39 EN IJM 45 1,560,-, BU 152 en EB 28 9.400,-, UK 6 en UK 186 f 1.400,-, UK 7 en UK 159 f 15.000, UK 17 en UK 56 f 13.000, UK 18 en UK 115 19.000, UK 23 en UK 48 2.400, UK 135 en UK 145 2.380, U K200 en UK 234 2.100, VD 1 VD 46 2.980, VD 24 en VD 89 KW 24 53.000, K W 194 SCH 28 3.100, IJM IJM 44 26.000, IJM WELNU, DIT IS een grote teleurstel ling geworden, omdat de vangsten toen bijzonder zijn tegengevallen. Het leek dan ook wel alsof de koolvis, die zich de laatste tijd gewillig had laten vangen, plotseling zonder meer uit het water was verdwenen. In ieder geval was deze vis vrijdag nog niet teruggevonden, hoe wel er door meerdere schepen toch naarstig naar was gezocht. Alleen werd van de VL 110 vernomen dat het schip weer eens een „spokkie”' kabeljauw had buitgemaakt, waar men nu maandag mee hoopt te arriveren. Gunstig DIT IS TOT vrijdagmorgen het enige gunstige bericht geweest dat kon wor den opgevangen. Want van de schepen die zichbevonden bij St. Gilda of Bar- s i

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5