Kwaliteiten van Belgische runner-up bleken toch te beperkt TEGEN ANTWERP AJAX-MANCO Medische conflicten Feyenoord opgelost SPOfflWM® Andreiko nam 3 Bridge-verlies tegen Wiersma weinig risico J Rap naar Alberto, K whisky voor de laagste prijs! MAKEN VAN DOELPUNTEN OOK IN *1 F f K ■rINK Positie Coerver niet ter discussie 1 L Zllberto Vara pakt het anders aan! pa» riJsj PONDERDAG 14 NOVEMBER 1974 25 SPORT door Mare Serné helemaal niets meer over van de glamour die het elftal eens kenmerkte”. 1 1 1 Ongeschikt 90 30 S3Er ;4 W SM4 w jl I xWg MS V WWfl I den in De Meer, als het elftal het spel de door Ruud Geels (niet zichtbaar) ingekopte bal. John Rep (rechts), en n Guus Brox: problemen uitgepraat. COH de iharles r jvoerde kele Arnold Mühren (tweede van rechts) probeert zich tevergeefs een weg te banen door de verdediging van FC Antwerp. Europaplein 2,Stadskanaal Promenade11,Veendam Leidseweg 18, Voorschoten Stadhoudersplein 4. Wassenaar Vissersdijk10-12, Winschoten Vermiljoenweg 5, Zaandam gekeurd, waardoor Antwerp op 3-1 zou zijn gekomen, moest het toch ook Thys duidelijk geworden zijn dat Antwerp nauwelijks een uitgespeelde kans had gekregen. De momenten dat Ajax even in moei lijkheden dreigde te komen, waren na melijk schaars. Eerst maakte doelman ts bbel- vanda LP ■bekend d naar Jay, i, Vaya iere r>° Rus nam geen enkel risico en na 33 ■etten met een iets betere maar geen winnende positie voor hem werd tot remise besloten. De partij tussen Lepsic en Badiali eindigde eveneens in remise. In de laatste ronde komen de Russen Koeperman en Andreiko tegen elkaar uit, hun landgenoot Gantwarg speelt te gen Badiali en Wiersma ontmoet Kons- venski. De stand is: 1. Andreiko, Koe perman, Gantwarg en Wiersma 9-15; 5. Waldring 10-10, 6. Gagnon 9-8, 7. Badiali »-7, 8. Konsvenski 9-6, 9. Kaderabek 9-5, 10. Lepsic 9-4, 11. Don Kandane 9-0. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Het „medisch con flict” bij Feyenoord lijkt voorlopig uit de wereld. Gisteravond heeft de beleids commissie betaald voetbal van de Rot terdamse club (manager Guus Brox en de bestuursleden Gerard Kerkum en Fred Blankemeijer) in een bijeenkomst met de selectiegroep van Feyenoord en clubarts dokter Max Abarbanel de pro blemen doorgenomen. Meegedeeld werd dat de problemen in goede harmonie opgelost zijn. Aangenomen mag worden dat de spelers die hun vertrouwen in het medische team geven, de toezegging heb ben gekregen dat er in het vervolg bij blessures eerder specialisten zullen wor den ingeschakeld. Bovendien mogen de spelers indien zij dat wensen ook een zelf gekozen specialisten consulteren. HERZLIA. De Nederlandse bridge- ploeg (heren) heeft gisteren tijdens het Europees kampioenschap in Herzlia met 18-2 verloren van West-Duitsland. De dames versloegen België met 17-3. Bij de heren gaat de strijd om de titel tussen Noorwegen, Frankrijk en Italië. De Itali aanse dames zijn reeds zeker van titel- prolongatie. De laatste spelen van de wedstrijden van gisteravond moesten bij kaarslicht worden gespeeld, nadat de elektriciteit was uitgevallen. Helmholtzstraat 63, Amsterdam Brabantplein 27, Breda Geesterduinweg 2, Castricum Mart. Ni jhoft laan 15-19, Delft Kuilsburg 19, Delfzijl v. Hogenhoucklaan 82, Den Haag De Stede 11, Den Haag Gerritsonlaan 147, Eindhoven Limburglaan 2. Eindhoven Soendaplein 18. Haarlem Parkstraat 22, Nuenen Harder wijkerweg 18,Nunspeet Kerkbuurt. Oostzaan Streksingel 69, Rotterdam De filosofie van Thys was er duidelijk een van een teleurgesteld oefenmeester. Niet van een reëel nadenkende trainer. Ondanks het feit, dat het elftal tenslotte bijna de Europese erkenning kreeg die het had kunnen verwerven als de sterk gekritiseerde Westduitse scheidsrechter Weyland enkele minuten voor tijd een buitenspeldoelpunt van Riedl had goed- Ajax conteroleerde die eerste helft overigens uitstekend. Met vier midden velders (de gebroeders Mühren, Haan en Mulder) en twee spitsen (Geels en Rep) ving het de ijverige, maar weinig geraf fineerde aanvalsstoten van Antwerp eenvoudig op. Alleen: Ajax kreeg niet half zoveel kansen als in de uitwedstrijd van afgelopen zondag tegen FC Utrecht. Het is bekend: ook het aan kwaliteit ingeboete Ajax speelt in uitwedstrijden veel gemakkelijker dan in zijn wedstrij- zelf moet maken. Toch wist Gerrie Mühren, die uit Ajax’ enige reële kans uit de tweede 45 minuten dé bal tegen de lat schoot, bijvoorbeeld: „We hebben nu niet zoveel kansen gehad, omdat we niet echt heb ben aangedrongen. Dat was niet zo noodzakelijk als zondag tegen Utrecht. Toen moesten wij winnen, omdat een gelijkspel of een nederlaag een achter stond op Feyenoord en PSV betekent. Nu ging het er gewoon om de voor sprong vast te houden”. TIFLIS. (ANP) Harm Wiersma heeft gisteren in de voorlaatste ronde van het kandidatentoernooi in Tiflis re mise gespeeld met Andris Andreiko. Iets waar zijn collega Thys het uiter aard niet mee eens was. „Diefstal”, brieste de verontwaardigde Belg. „De strafschop die wij kregen, was helemaal geen penalty. Maar in de eerste helft zijn ons er twee onthouden, omdat de scheidsrechter duidelijk op Ajax’ grote reputatie afging”. Antwerp-doelman Trappeniers grijpt tevergeefs naar - - - - - - later met de rode kaart bestraft, ziet de ontwikkelingen welwillend aan. Daarom werd Geels, die zoveel had lopen storen dat hij op het laatst geen lucht meer had, ook nog vervangen door Steffenhagen. Veel maakte het allemaal niet uit, omdat Ajax de zaken, niet met geniaal voetbal, maar door erg hard te werken, tenslotte gemakkelijk klaarde. Het elftal kan zich echter wel zorgen maken voor de krachtmetingen tegen het Italiaanse Juventus. Ook dan zal Brokamp nog niet kunnen meespelen en Rep zal geschorst zijn. Juist twee voet ballers die een uitgekookte rol in een counterend Ajax kunnen vervullen. Over het rapport dat Weyland aan de UEFA zal sturen, liet de Westduitse arbiter tenslotte weinig twijfel bestaan. Weyland: „Als twee spelers met de vuis ten op elkaar af lopen en ze gaan dan ook echt slaan, dan is er maar één conclusie mogelijk. Dan gaan ze er bij mij uit”. ANTWERPEN De woorden van Antwerp-trainer Guy Thys klonken een beetje treiterig: „We hebben deze wedstrijd vooral van Ajax ver loren", klonk het bedachtzaam, „omdat we in eerste instantie, evenals in Amsterdam, ook nu weer te veel tegen de reputatie van Ajax hebben opgekeken. Dat was niet terecht. Ik vond dit Ajax zeer, zeer matig. Er is Kraay: „Ik moet zeggen dat zo’n scheidsrechter als die Weyland vanavond hier, totaal ongeschikt is om internatio naal voetbal te fluiten. Wel stuurde hij Rep en De Saeyere er terecht uit, wat voor ons een grote verzwakking bete kende. Groter dan voor Antwerp, omdat wij nu aanvallend nog meer gehandicapt waren”. In het sportprogramma van de NOS- radio op Hilversum 3 werd gisteravond gesuggereerd dat de positie van Wiel Coerver in deze bijeenkomst ook bespro ken was, maar dit gerucht werd gistera vond met klem tegengesproken door het bestuur van Feyenoord. Het Zwitserse voetbalteam heeft gis teravond in Bern de vriendschappelijke interlandwedstrijd tegen Portugal met ruime cijfers gewonnen: 3-0. Bij de rust hadden de Zwitsers reeds een voor sprong van 2-0. De 12.500 toeschouwers zagen Jeandupeux (8), Pfister (42) Schild (64 uit een strafschop) voor de doelpunten zorgen. Het nationale voetbalteam van Po len heeft gisteravond in Ostrava tegen De Stratemakeropzeeshow. En het gaat vanavond over Gevaar. Vast en zeker laat de Deftige Dame daarin weer eens ’n poepje ruiken-sinds Ome Keesje is er dan ook wèl wat veranderd op het gebied van kinderprogramma’s. Maar zeg nou zelf. Je kunt kinderen geen sprookjes blijven vertellen - als je tenminste iets te vertellen hebt! De 22ste partij in de schaaktwee kamp Karpow-Kortsjnoi is uitgesteld wegens ziekte van Karpov. Deze heeft nu zijn drie reglementaire „time-outs” gebruikt. Kortsjnoi meldde zich tot dus ver twee keer af. De gemeente Wageningen heeft er bij de buurgemeenten Ede en Renkum op aangedrongen financieel bij te sprin gen in de kosten van het betaald voetbal in Wagemingen. De gemeente is hiertoe gekomen naar aanleiding van een vorig seizoen gehouden marktonderzoek. Tom Okker bereikte de derde ronde van het tennistoernooi in Billingham door winst op de Brit Farell: 6-4, 7-5. De eerste divisieclub Heracles heeft van de gemeente Almelo een subsidie van 100.000 gulden aanvaard. Het Joegoslavische zaalhandbalteam heeft gisteravond met 20-20 gelijkge speeld tegen een „wereldteam”, samen gesteld uit spelers van negen landen. Landskampioen Hajduk Split en tweede divisieclub Borac Banjaluka plaatsten zich voor de finale van het toernooi om de Joegoslavische voetbal- beker. Hapoel Tel Aviv heeft de tweede ronde bereikt van het basketbaltoernooi om de Korac-beker, ondanks een 68-64 nederlaag tegen Galatasaray (Turk). Ha poel won de eerste wedstrijd met 84-64. Piet Schrijvers een nogal hulpeloze in druk toen hij uit een scrimmage-situatie door Riedl de bal tusen de benen door getikt kreeg, en Antwerp kreeg pas ver in de tweede helft weer wat vat op het Ajax-voetbal toen arbiter Weyland een strafschop, opnieuw benut door Riedl, toegewezen kreeg omdat Gerrie Mühren Jos Heyligen onderuit geschopt zou heb ben. Van dit soort zaken moest het beperk te Antwerp het hebben. Het veroorzaak te nogal wat onrust bij het geroutineer de Ajax, dat even daarvoor al het inci- dent-Rep-De Saeyere had moeten door maken. Na een onbesuisde actie van de Ajax-spits trapte De Saeyere na en dat betekende voor beide spelers de rode kaart. Rep: „Stom natuurlijk. Dat had mij nooit mogen gebeuren. Dat zal me waarschijnlijk drie wedstrijden gaan kosten”. Voor die tijd, en ook in de slotfase, had Ajax de vrij simpele wedstrijd vol komen gecontroleerd. Zeker toen Ruud Geels al na elf minuten een hoekschop van Gerrit Mühren met het hoofd (hoe wel hier een blunder van de slechts half ingrijpende doelman Trappeniers aan ten grondslag lag) doeltreffend had af- "i gerond. Hans Kraay wist later: „Tot het i;;.; moment dat we dat eerste doelpunt uit handen gaven, tot op dat moment speel den we onze beste wedstrijd van het seizoen tot nu toe. Ik heb vooral in de eerste helft een Ajax gezien dat toch zeker weer wat meer perspectief biedt dan tot nu toe het geval was. Alleen het maken van doelpunten is een probleem. Het feit blijft, dat je hier met 2-1 X verliest. Een dat is een kwalijke zaak”. Ajax, zonder de niet helemaal fitte Hulshoff, die werd vervangen door de steeds brutaler opererende Dusbaba (Kraay: „Wat heeft die jongen zich snel J aangepast aan dit hoge niveau”) had daar weinig problemen njee. Wel maakte het elftal een veelvoud aan overtredin gen. Jan Mulder kreeg een gele kaart en ook de Belg Van Riel werd genoteerd nadat hij revanche had genomen voor een onbesuisde actie van Dusbaba, maar dat kon toch niet camoufleren dat het verschil in klasse tussen dit Ajax en Antwerp toch in vele opzichten erg groot was. Tjecho Slowakije een gelijkspel van 2-2 behaald. De Polen verspeelden in dit duel, dat door 15.000 toeschouwers werd bij gewoond, een voorsprong van 2-0. Ga- docha (31) en Szarmach (52) zorgden voor de Poolse treffers en voor de Tsjechen scoorden Svehlik (61) en Mas- nik uit een strafschop (72). Oostenrijk heeft gistermiddag in een vriendschappelijke wedstrijd te Istanboel met 1-0 gewonnen van het nationale voetbalelftal van Turkije. Het beslissen de doelpunt vóel al in de vierde minuut. Rechtsbuiten Stering was de maker er van. Er waren 40.000 toeschouwers. Leeds United heeft gisteravond een forse nederlaag geleden tegen de derde divisieclub Chester: 0-3. Het was een duel voor de vierde ronde van het toernooi om de League Cup. Andere uitslagen zijn: Manchester United-Bum- ley 3-2, Newcastle United-Fulham 3-0, Colchester Undted-Fulham 3-0, Colches ter United-Southampton 0-0. Voor de eerste divisie werd één duel gespeeld. Chelsea en Coventry City speelden in Londen gelijk: 3-3. Tijdens het jaarlijkse UEFA-jeugd toernooi in Monaco, heeft Nederland gis teren in zijn eerste wedstrijd een zege van 3-2 behaald op België. De Neder landse treffers kwamen op naam van Kok (2) en Korte. In een andere wed strijd won West Duitsland met 1-0 van Noorwegen. Ruud Geels zal geen deel uitmaken van de selectie van het Nederlands elftal dat op 20 november in het stadion Feyenoord tegen Italië moet spelen. De spits van Ajax ontving deze mededeling per brief. Daarin werd hem keurig meegedeeld dat hij wegens vormver- lies niet in aanmerking kwam voor herverkie zing. Ondanks de teleurstelling daarover toon. de Geels en ook zijn medespelers zich tevreden over de manier waarop de commu nicatie tussen de samensteller van het Neder lands elftal en de spelers plaatsvindt. f Vanavond laat de dame weer n poepje ruiken MnieMer LU__ O

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 25