Hockeyer Ad Boelaars: „Ik had niet gedacht nu al bij de A-selectie te komen Drie ruiters naar concours kinder joppers fl. 67.50 VAN NIEL STREEKSPORT 1 Nederland wat ben je nog mooi T 5; Afgemat Typsoos kansloos in return tegen KK Bosna 1 ■Ml ih West-Berlijn NIEUW Remiadieethalvarine et60-65% m.o.v. 1 zeeduffel Lactose vrij Voor zijn hart enhaar lijn. I MANAGER SCHOUTEN: Toernooi Prowano TIJDELIJK GROTE MARKT HAARLEM 023 - 326750 „ALLEEN HET HOTEL WAS GOED” Nederlander, kent u het mooie Nederland? theevenement Wij starten met onze ^herbouw daarom op J ^vertoon van deze advertentie «fl. 5.- KORTING -Ksr-yfe-". j fc- i i ERD AG 1 4 NOVEMBER 19 74 SPORT 27 Geen ongelukje Realist Beslissende gat r4| r iff HORLOGERIE Een uitgave van Elsevier II vanaf maat 140 fl. 2.— stijging per maat waterafstotend winddicht iroek P&C uren. l3g- ().- 3,i1 Jll r Ad Boelaars: „Liefst met Bloemendaal naar hoofdklasse”. (Van onze sportredactie) Ron Schouten: „waardeloos”. ‘J BERT BREEVOORD. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) X (ADVERTENTIE) (Van onze tafeltennismedewerker) hensen H Deze week in onze etalage. Hoogte 192 cm. Ook met Westminster speelwerk. GR. HOUTSTRAAT 86 HAARLEM TEL. SI 29 34 Speciaalzaak sinds 1883 Met het uitstellen van de vliegreis met een dag bleken voor Typsoos Lions de moeilijkheden rond de „expeditie-Seraje- wo” pas begonnen. Na aankomst op de luchthaven van Zagreb, dinsdagavond, wachtte het Zandvoortse gezelschap nog een conditie-slopende reis naar Seraje- Voor Ad Boelaars, het afgelopen jaar vaste keus van Jong Oranje, kwam de invitatie van Tania dan misschien niet helemaal als een donderslag bij heldere hemel, erop gerekend had hij zeker niet. Toen KK Bosna zijn prooi eenmaal rook was het snel gedaan met de eigen lijk al bijvoorbaat verdwenen aspiraties van Typsoos. De Joegoslaven zetten hun achterstand in een mum van tijd om in een voorsprong en hadden toen het rust- De intensieve trainingsperiode, die Ad Boelaars te wachten staat tot medio februari zal voor hem alleen de maan dag niet in het teken van hockey staan; op de andere dagen is het bij de Neder lands elftalselectie, de zaalselectie of zijn club trainen geblazen lijkt hem niet in conflict te brengen met de militaire autoriteiten. Integendeel. Boelaars: „Het is zelfs zo, dat ik waarschijnlijk een andere functie krijg om meer tijd aan hockey te kunnen besteden. Mijn com mandant heeft zich al in die richting uitgelaten- Hij wil mijn sportcarrière niet in de weg staan, zegt hij, dus beter kan ik het niet treffen. Bij mijn werk- signaal klonk al een beslissend gat ge slagen: 55-41. Ik hoop dat het volgend jaar wel lukt, want als dat niet zo is, zal het er toch wel van moeten komen, dat ik naar een hoofdklasser ga. Maar dat zal, tenminste als mijn carrière zich in stijgende lijn blijft ontwikkelen, niemand in de club me dan kwalijk nemen.” Of Ad Boelaars (21 jaar pas) daar zelf het nodige aan zal kunnen bijdragen is nog de vraag. Van de negentien spelers die de voorlopige selectie vormen zullen er in de loop van de komende drie maanden drie moeten afvallen. En Ad Boelaars is realist genoeg om te beseffen dat hij best één van dat trio zal kunnen zijn. IIISli|ll"! Hoewel hij met het oog op het toer nooi in Koeala Loempoer, waar Neder land de wereldbeker moet verdedigen, van mening is dat het wegvallen van een aantal routiniers de oranje-formatie zal kunnen opbreken, is Ad Boelaars overtuigd van een goede toekomst voor Nederland in het internationale hockey- gebeuren. gever (een accountantskantoor in Am sterdam, Ad Boelaars volgt in de avond uren een accountant-studie) zou het mogelijk meer problemen geven om me zo vaak vrij te maken als nu.” HAARLEM-IJMOND. De tafelten nisvereniging Prowano organiseert zon dag voor de vijfde maal een groot tafel- tennistoernooi in de Kennemer Sporthal in Haarlem. Vrijwel alle bekende spelers en speelsters uit de Afdeling Kennemer- land hebben voor dit B-toernooi inge schreven. In totaal hebben zich 450 deel nemers aangemeld; zij zorgden voor zo’n 1000 inschrijvingen. TALENT GENOEG” Hoewel Ad Boelaars, vooral door zijn technische vaardigheid ook een gewaar deerde kracht van het Nederlandse zaal- hockeyteam, bij Bloemendaal gewend is als aanvaller te opereren, is hij door Cees Tania duidelijk als middenvelder bij de „voorlopigen” ingelijfd. Boelaars: „Bij Jong Oranje speel ik ook altijd als rechter-middenvelder, maar dan wel in spelers zijn, toen we eindelijk waren waar we moesten zijn, naar bed gegaan. Tijd om te trainen was er niet meer, daar hadden we trouwens ook totaal geen gelegenheid voor.” (Van onze sportredactie) BENTVELD. Midden vorige week vernam dienstplichtig sergeant Ad Boelaars op het administratiekantoor van legerplaats De Harskamp van bondscoach Cees Tania het verheugende nieuws dat hij was opgeno men in de nationale hockey-selectie. Met de achttien andere uitverkorenen moet de rechterspits van eersteklasser Bloemendaal zich op 26 november in Arnhem melden voor de eerste van een lange reeks indoor-trainingen in de immense Rijnhal, waar het overgrote deel van de voorbereidingen op het wereldbeker-toernooi in Koeala Loempoer zal plaatsvinden. Ondanks, of misschien juist dankzij, de miserabele „voorbereiding” op de tweede ontmoeting met KK Bosna begon Typsoos Lions gretig aan het karwei, dat zelfs wanneer er van een perfecte aan loop naar de wedstrijd sprake was ge weest vrijwel zeker niet geklaard had kunnen worden. De getergde Zandvoor- ters namen in de beginfase tot verbijste ring van de 2000 toeschouwers in de (kleine) universiteitshal van Serajewo zelfs afstand van hun opponent. De voorsprong liep op tot 37-27. maar daar na kwam de verwachte klap van de man mei de hamer. Schouten: „Ik be greep er eigenlijk niks van, maar in het begin werd er gewoon goed gespeeld. Maar de ploeg klapte op een gegeven moment gewoon in elkaar en dat was natuurlijk geen wonder.” De schermvereniging de Valkeniers organiseert zondag voor de derde achter eenvolgende maal een groot nationaal jeugd toernooi. Er wordt gerekend op plm. 120 schermers(sters) in de leeftijd van 10 tot 15 jaar. Plaats van handeling is de grote sportzaal van de Ripperda- kazerne. Een visie van de bondscoach, die de indruk wekt dat hij in de kleine, stevig gebouwde Bloemendaalspeler een blij vertje ziet. Boelaars: „Ik geloof niet dat mijn selectie een ongelukje is, als ik het zo even mag noemen. Tania wil me, dacht ik, niet alleen maar in de selectie voor Koeala Loempoer hebben. Ik hoop natuurlijk ook dat het daarbij niet blijft. Voor een internationale hockey- carrière zou ik heel wat over hebben.” Op zaterdag 30 november wordt om 14.00 uur het nieuwe clubhuis van de Haarlemse voetbalvereniging Renova aan de Vergierdeweg geopend. Ter gele genheid daarvan recipieert Renova van 14.30 tot 16.30 uur. een aanvallende rol. Tania heeft me duidelijk gemaakt dat hij mijn toekomst ook vooral op die plaats ziet.” Juan Rieckehoff uit Porto Rico heeft tijdens het OHIO van New York met Don Juan het slotspringconcours gewonnen. Hij bleef in de barrage fout loos in 30,8 seconden. De Britse oud- wereldkampioen David Broome werd uitgeroepen tot de beste ruiter van het evenement. „Veel spelers die nu in Jong Oranje spelen zie ik binnen afzienbare tijd doorbreken naar de A-selectie. Er is bijzonder veel talent. Per slot van reke ning was Jong Oranje het afgelopen jaar veruit de sterkste jeugdploeg in West- Europa. Een van de jongens die volgens mij zeker het A-elftal kan halen is mijn clubgenoot Theo Doyer. In Maleisië zal het straks wel moeilijk worden, omdat vooral spelers als Frans Spits en Tami- niau niet één-twee-drie zijn te vervan gen, maar met het materiaal dat over blijft, en dan denk ik alleen maar aan een man als Ties Kruize, kunnen we daar toch echt wel een goed figuur slaan.” „IN JONG ORANJE K - w >*h’‘ „Ik heb”, zegt Ad Boelaars, „twee jaar in het nationale jeugdteam gespeeld, voordat ik bij Jong Oranje kwam. Als je die ontwikkeling doormaakt is het lo gisch dat je hoopt op een gegeven mo ment bij de A-selectie te kunnen komen. Maar dat ik zo snel door zou stoten is voor mij toch wel een verrassing. Ik had er beslist niet op gerekend de voorberei dingen op het toernooi in Maleisië mee te kunnen maken- Ik vind het vooral leuk dat ik van de debutanten (Ronald van de Berg, Wouter Kan, Hans Jorrits- ma en Paul Lunter zijn de andere vier, red.) de enige ben uit een club, die niet in de hoofdklasse speelt. Daaruit blijkt gélukkig dat er toch ook gekeken wordt naar wat er zich onder die hoofdklasse afspeelt.” Hoewel met name Freeman zich bleef onderscheiden moest het conditioneel ge sloopte Typsoos Lions lijdelijk toezien hoe KK Bosna zich verzekerde van een plaats in de volgende ronde van het Korac-toernooi. Via 74-47, 92-55, 96-61, 100-63 en 117-75 realiseerden de Joego slaven een eindzege met de cijfers 122-83. De beste persoonlijke kwam desondanks op naam van een Typsoosspeler: Gary Freeman stak met zijn produktie van 34 punten met kop en schouders boven iedereen uit. Bartholome scoorde zestien punten, Vrolijk 11 en Kroder en Hoek- sema beiden acht. Voor KK Bosna wa ren Varajic (26) en Delibasic (25) het meest succesvol. Ja, ondanks milieuproblemen en voortschrijdende industrialisatie valt er in ons land nog van veel fraais te genieten. Dat bewijst het boek Nederland, wat ben je nog mooi. Met bijna 300 fraaie kleurenfoto’s van de bekende fotograaf Kees Scheren Met indrukwekkende luchtfoto’s (ook in kleur). Met interessante historische illustraties. En met een boeiende tekst In elf hoofdstukken wordt elke provincie van ons land behandeld door een auteur uit die provincie zelf. Zo maakt u kennis met wat u door de dagelijkse haast vergeet of mist: de stille schoon heid van het heidelandschap, de pracht en praal van oude steden, intieme dorpjes, schitterende stranden, wonderschone duinen Achter elk provincie-hoofdstuk vindt u een handige kaart met aantrekkelijke auto-, fiets- en wandelroutes. Plus een lijst met adressentips. Tevens leert u de geschiedenis van bepaalde streken kennen. En na lezing van het 364 bladzijden dikke Nederland, wat ben je nog mooi weet u ook wie dat zijn, die Brabanders, die Groningers, die Friezen. In speciale bijdragen vertellen des kundigen over eten en drinken in Nederland, over folklore en kastelen, over molens en Amsterdam. Dit alles maakt Nederland, wat ben je nog mooi tot een monument voor de schoon heid die ons land nog bezit Voor 55,- bij elke boekhandel. Moet je meemaken. 40 3M duikertjes voor de lekkerste thee voor maar 1,3Q. Slavische republiek Bosnië-Herzegowina. Manager Schouten: „Je kunt je wel voorstellen dat iedereen doodop was. De jongens waren gewoon kapot. Wat een waardeloze toestanden hebben wij mee gemaakt. Alleen het hotel was prima, maar praat me niet van de rest. De Van Rapidity komen o.a. Ton van der Helm, Wim Hartog en Peter Hoogewerf in actie. Polec Eng. Bloemendaal ver schijnt achter de tafels met o a Jos Hopstaken, Paul de Lugt, Rink Arnol- dus. Van TYBB behoren troeven als Ton van Bruggen en Gino di Pietro tot de deelnemers en van de vereniging Nieuw Vennep maken Diets en Spaargaren hun opwachting. De wedstrijden beginnen ’s morgens om half tien- De eerste finales staan om ongeveer 16.00 uur op het programma. SERAJEWO. Typsoos Lions heeft een kort maar hevig avontuur in het basketbaltoernooi om de Korac-beker achter de rug. Dat de Zandvoortse for matie de confrontatie met het sterke KK Bosna Serajewo niet zou overle ven lag na de minieme zege die ruim een week geleden in de Kennemer Sport hal werd behaald (81-79) voor de hand. Dat de aanloop naar de return, die gisteravond met de duidelijke cijfers - 122-83 werd verloren, zo chaotisch zou zijn als ze zich de afgelopen twee dagen ontwikkelde zal niemand in de Typsoos- familie hebben kunnen vermoeden. DEN HAAG (ANP). De Nederland se ruiters Leon Melchior, Johan Heins en Henk Nooren zullen van 22 tot en met 28 november deelnemen aan het internationale indoor-concours hippique in West Berlijn. Melchior zou met Arno Neessen ook in Wenen (komend week einde) starten, maar dit kon door ziekte van het paard Ahorn niet doorgaan. Melchior hoopt Ahorn mee te kunnen nemen naar Berlijn, evenals Mirabelle en Sultan. Nooren rijdt op Jëgermeister, Bliftke en Gondelier, Johan Heins komt uit op Boemerang M, Windsor en Gran- dioso. wo. Een vliegverbinding was dinsdag vanwege de mist niet mogelijk. Pas gistermorgen om tien uur arriveerde Typsoos in de hoofdstad van de Joego- Het ziet er naar uit dat ook de terugreis van Typsoos naar Nederland niet zonder problemen zal verlopen. Vandaag reist de ploeg per trein terug naar Zagreb, vanwaar men vrijdag naar Schiphol hoopt te kunnen vliegen. Ron Schouten: „Maar het is best mogelijk dat het zaterdag wordt. Voor ons staat zaterdagavond nog een wedstrijd op het programma (thuis tegen Frisol R, red.) maar ik reken er toch wel op dat de NBB die wedstrijd naar een andere datum verschuift.” jji V’ k-A TO ^7*^ „Ik moet uiteraard nog een hoop le ren. Hoe lang is het helemaal geleden dat ik huizenhoog opkeek tegen de man nen met wie ik nu in de selectie sta! Ik ben me bewust van mijn sterke punten, ’n goede stickvastheid en balvaardigheid, maar ik weet net zo goed dat er aan mijn spel ook nog wel het een en ander ontbreekt. Er zit bijvoorbeeld veel te weinig variatie in.” De overgang naar een hoofdklasser zou in dat opzicht wellicht een positieve uitwerking hebben op het spel van Boe laars, maar plannen in die richting heeft hij vooralsnog niet. „Kijk eens, ik speel al een jaar of dertien, veertien bij Bloemendaal. Ik heb veel aan die club te danken en ik heb het er buitenge woon goed naar mijn zin. Het zou me niet gemakkelijk vallen om naar een andere club te gaan. Mijn wens is dan ook om met Bloemendaal naar de hoofdklasse te promoveren.” Daar ziet het dit seizoen niet erg meer naar uit, want juist de afgelopen twee weken verspeelde Bloemendaal een hoopgevende positie door te verliezen van twee rivalen: SCHC en Kieviten. Boelaar: „Bloemendaal is als club, en dan bedoel ik de entourage en zo, wel degelijk rijp voor de hoofdklasse. Maar het eerste elftal van het moment is dat niet. Vooral verdedigend zijn we door het vertrek van een breker als Bierens de Haan (naar HGC, red kwetsbaarder geworden. F J'V i

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 27