Latere start van tenmscompetities Winst Rapid HVS 2 verspeelde eerste winstpunt >s. binnenhuis waar vindt u besouw tapijt? van de ontwerper Benno Premsela (G.V.N.) te combineren met exclusieve gordijnstoffen. xwa «Kill ABC verdrong DES van kop L? Vuil weg? Sportief in de trenchcoat van Midsquare Een trenchcoat in corduroy, tweed, loden stof of gabardine. Eigentijds van lengte. Sportief van stof en snit. Te kombineren met tweed Goed! Als Bram Broerse’t doet! :d NIETSZEGGENDE WINST VAN AZZURI OP BAYERN MÜNCHEN Adviezen studiecommissie opgevolgd ALLIDES-RESERVES SLOEGEN TERUG n midsquare theeminent WW DONDERDAG 1 4 NOVEMBER 1974 2J 29 SPORT Aanwinst ijes z D pantalon, pullover en sportshirt. Voor hem. Van Midsquare. s en NIEUW ENGELAND AMSTERDAM KONINGSPLEIN (020) 24 5721 EINDHOVEN RECHTESTRAAT (040) 44 32 08 Triest F (ADVERTENTIE) (Van onze speciale verslaggever) Tl 'e- Corduroy jas o.a. 245.- Roberto Boninsegna: enige doelpunt. (Van onze tennismedewerker) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) groep (Van onze korfbalmedewerker) r N3'7405 (Van onze volleybalmedewerker) Hij kwam tot een gemiddelde van 13.09. (ADVERTENTIE) Loj ÜM ■5 «vaar wonen begint (Van onze biljartmedewerker) HAARLEM/IJMOND. In De nieuwe Ploeg gordijnstoffenkollektie 1975 is er nu in volle glorie bij 't Binnenhuis. De zaak waar u veel stoffen gelijk uit voorraad kunt kopen. aktiei zrij. Wi edienini Haarlet agen pi 1 aan Na rust kreeg Antognoni wat meer steun. De ingevallen linkerspits Brag- lia (Napels) probeerde het tempo ook wat op te schroeven. Maar ook hij moest later terugschakelen, omdat hij na zijn snelle rushes steeds op me despelers diende te wachten. Vreemd genoeg had Bernardini in de rust ook vleugelverdediger Rocca vervangen, terwijl die juist als de enige man uit de laatste lijn bij elke voorkomende gelegenheid mee naar voren trok. „Ik wilde deze laatste mogelijkheid voor de wedstrijd tegen Nederland gebruiken om alle selectiespelers uit te proberen en ik vond Rocca verde- De Italiaanse bondscoach is ook nog op zoek naar een goede vervan ger voor de geroutineerde ausputzer Fachetti, die wegens een blessure niet kon spelen. Op papier was Morini nu de laatste verdediger, maar al snel wisselde hij met Zecchini, die in de korte periode dat hij werkelijk aan de tand werd gevoeld er niet in slaagde zich waar te maken. zal nu namelijk op zijn vroegst 8 juni ten einde zijn en pas daarna kan een begin worden gemaakt met de promotie wedstrijden. De vakanties liggen dan echter al lang op de loer. Bovendien komt de toernooi-agenda in het gedrang. Op deze agenda zullen de districtskam- pioenschappen een plaats krijgen achter de nationale A-kampioenschappen. De nationale B-kampioen 1975 zal dienten gevolge pas in 1976 mogen spelen in de A-titelstrijd. ;t verk tijd 20- s prati n) II- 3ANT Julianapark 60 (verlengde van de Cronjé) Haarlem, telefoon 258391. Afdeling Klassiek en Tijdloos wonen, Raamsingel 42, Haarlem, telefoon 315112. in het sfeervolle grachtenhuis aan de Raamsingel 42 klassiek tijdloos l^rairïlSInlL^ Raamsingel 42 - Haarlem - Tel. 31 51 12 's maandags gesloten an 60 :d dam n in i ur. Voi ROME. Udo Lattek bevestigde de bange vermoedens. „De Italianen heb ben volgende week in Rotterdam tegen Nederland weinig of geen kans”, ant woordde de coach van de Europese clubkampioen Bayern München op de vragen van de rondom hem verzamelde Italiaanse sportpers. Lattek baseerde zijn prognose op de inderdaad uiterst povere verrichtingen van de Italianen in het oefenduel van gisteravond met de Westduitse titelhouder. Weliswaar hadden de gastheren een niet onverdiende 1-0 zege geboekt, maar dat was meer het gevolg van de matige interesse van de Bayern-spelers dan een ver dienste van het keurkorps van de nieuwe Italiaanse bondscoach Fulvio Bernar dini. Op het middenveld bleek de 20- jarige Antognoni een aanwinst „zonder meer de beste man bij de Italianen”, meende ook Lattek maar veel van zijn goede arbeid bleef door gebrek aan medewerking zonder rendement. Elke poging van het jeug dig talent Antognoni om snelheid in de offensieve acties te brengen, was bij voorbaat gedoemd te mislukken, omdat uitgezonderd de statische spits Boninsegna geen van zijn medespe lers vlot de aanval durfden te zoeken. Vooral Juliano een type speler als Rivera, maar dan veel minder vermeed elk risico en haalde met zijn behoedzame passes in de breedte keer op keer de vaart uit het spel. HAARLEM/IJMOND. De adviezen van de studiecommissie-competitie, die, voor zover zij geen reglementswijzigin gen behoeven, al door het bestuur en de bondsraad van de KNLTB zijn overge nomen, zullen de seizoenindeling van de Nederlandse tenniscompetities-toernooien grondig veranderen. De onder voorzitter schap van de heer Van Hoegee opereren de studiecommissie heeft gehoor gegeven aan het veel gehoorde verzoek van de verenigingen om de competitie op een later tijdstip te laten beginnen. De teams die spelen in de eerste klasse en lager zullen komend seizoen pas op 4 mei hoeven aan te treden voor hun eerste competitiewedstrijd. Udo Lattek geeft Italië geen kans tegen Nederlands elftal De 68-jarige Bernardini lijkt het hopeloze van zijn taak in te zien. Zijn ambitieuze plannen, die van zijn equipe een modern spelend elftal moeten maken, zullen zo goed als zeker niet de kans krijgen die zij verdienen. Hij heeft tijd, erg veel tijd nodig, maar het Italiaanse publiek en dus ook de bondsleiders, hebben geen geduld. Een afgang tegen Nederland in de eerste wedstrijd van de Italia nen voor de Europese titelstrijd is onaanvaardbaar. Er is nog maar weinig te merken van Bernardini’s nieuwe aannak. „De Italianen nemen nog steeds erg wei nig risico’s als ze in de aanval gaan”, aldus Lattek. „Nee, ik kan beslist niet zeggen dat er veel is veranderd na de wereldkamnioenschannen. En verde digend klopte het ook niet best. Wij speelden duidelijk onder ons niveau; we waren ook niet comoleet. maar toen we in de tweede helft een kwartier, twintig minuten echt tempo gingen draaien, kwam Italië toch in grote moeiliikheden”. Het treffen met Bayern München heeft Bernardini overigens niet de antwoorden gegeven op de vragen, die hij voor de ontmoeting met Oran je in Rotterdam heeft. Hier en daar waren er liehtpunten, maar het to taalbeeld was toch zeer somber. Van het experiment met verdediger Or- landini kwam niets terecht; erger nog er kon nauwelijks iets worden uitge probeerd. De verdediger van Napels was met veel tamtam in de ploeg gehaald als de man die Cruijff zou moeten uit schakelen. In de verwachte confron tatie met Bayern-spits Müller moest Orlandini bewijzen dat hij die zware taak ook aan kon. Müller kwam woensdagavond echter zelden of nooit naar voren. Hij maakte er een vrije avond van en Orlandini wist niet wat hij moest doen. In de rust werd hij dan ook vervangen. Het heeft er dan ook alle schijn van dat de veel geplaagde Bernardini door de bomen het bos niet meer ziet. Ook andere merkwaardige wissels zoals Guerini voor Causio en Anas tas! voor Re Ceccomi konden niet overeenkomstig de feitelijke gebeur tenissen van voor de pauze worden verklaard. De liefst 70.000 toeschou wers in bet Olympisch Stadion van Rome lieten na afloop hun ongenoe gen dan ook duidelijk merken. De 1-0 winst op het zich nauwelijks verwe- In A 2 heeft het tweede team van Het Centrum door winst op Scheiwijck 2 de eerste plaats duidelijk in handen. Excel sior (Zaanstreek) kon geen vuist maken tegen Centrum 3 en verspeelde de eerste plaats. In de kaderklasse verstevigde Onder Ons 3 de koppositie door een overwinning op Club 70. Grote uitblin ker was J. Feeke, die J. Willemse in negen beurten versloeg. Hij kwam tot een hoogste serie van 125 en verwezen lijkte een moyenne van 44.44. Haarlem- Noord geeft zich nog niet gewonnen, getuige de overwinning OBIS. De start van kopman G. v d. Kuijl tegen N. Tuin was grandioos: een serie van 78 caram boles in de eerste beurt, gevolgd door een reeks van 184 in de tweede. Van der Kuijl had slechts acht beurten nodig om Tuin te kloppen. Ch. Broertjes redde het niet tegen de goed spelende Dekker. J. Kaufmann leverde een goede partij af tegen J. van Duivenbode. In achttien beurten (moyenne 8.88) realiseerde hij de volle winst voor de Noorderlingen. In de hoogste libre-klasse loopt 1939 Bloemendaal langzaam maar zeker weg van de achtervolgers. Deze keer boekte de club winst op BVK 1. De grote man in deze ontmoeting was F. Kunst, die in een zeer sterk gespeelde partij (o.a. prachtige serie van 73) van Bosma won. Een heel ander aspect uit het rapport van de studiecommissie is dat van de overschrijvingsbepalingen en van het al dan niet reglementeren van betalingen, contracten, ronselen enz. De rode draad IS n an- De paar trainingsweken die men nu vóór de competitie verworven heeft le veren echter wel de nodige nadelen op. De zes zondagen omvattende competitie digend iets te veel overtredingen ma ken”, verklaarde Bernardini zijn in greep. Hij ging daarbij voorbij aan het feit dat Rocca’s collega op links, Roggi, nog wat vaker aan de nood rem had getrokken, terwijl die juist zoveel mogelijk achter bleef hangen en daardoor maar een zeer beschei den aandeel leverde aan de opbouw van de aanvallen. 1 van de derde klasse B van de biljart- competitie heeft ABS 1 de leiding over genomen van DES 1 dankzij winst op Onder Ons in een overigens op matig peil staande wedstrijd. DES leed een forse nederlaag tegen Scheiwijck, dat nu op de tweede plaats staat. P. Kaandorp won tweemaal voor Scheiwijck: van P. Dickman en A. de Jong. In de eerste set nam HVS meteen het initiatief en met veel gevarieerd aanval- spel werd Allides 2 met 15-7 overrom peld. In de tweede set had Allides het team wat gewijzigd, zodat er een sterke re blokkering in het centrum kwam. Na een 10-6 voorsprong voor Allides stoom de HVS gemakkelijk door naar 15-10. Vooral Joop Schultz die zijn rentree maakte nam veel punten voor zijn reke ning. HVS veranderde in de derde set zijn opstelling. Dat bleek geen gelukkige ingreep, want vaart èn nauwkeurigheid ontbraken nu. Allides greep zijn kans en via een setzege van 15-4 werd het 2-1. Met de basisopstelling van HVS begon Na een overdonderende start (9-0) van Martinus, wist Ovra toch puntje voor puntje bij te komen. Via 15-12 kon Martinus maar net de eerste setwinst veiligstellen. In de tweede set klapte Martinus mentaal weer helemaal in el kaar. Met 13-2 kwam Ovra voor. Op onbegrijpelijke wijze verspeelde het toch geroutineerde Ovra-team toen eenvoudig lijkende setwinst. Vooral het achterveld faalde keer op keer. Martinus rook z’n kans en met 16-14 werd het onver wachts toch nog 2-0. In de derde set gaf Martinus het initiatief niet meer weg: via 15-10 werd het 3-0. Douwe Rozendal bracht met een door- loopbal Rapid snel op 1-0 tegen Water vliet, dat een unieke kans (strafworp) kreeg wr. op 1-1 te komen, maar die on benut liet. Bert de Swart verzilverde zo’n kans wel en dat betekende 2-0. Vlak voor tijd zorgde Cor Roelofs van afstand voor 3-0. In de tweede helft bleef Rapid gevaarlijker onder de korf, maar het wist niet meer te scoren. Watervliet beperkte zich hoofdzakelijk tot wat af- standsworpen en had drie minuten voor tijd eindelijk eens succes. Een paar se conden voor tijd werd het nog 3-2. Uitslagen: Afdeling I. IA: Rapid—Watervliet 3-2, 1B- OK 3—GG 4 1-3, NF 2—Nept 2 6.3. 2B: Aurora 3— BEP 4 1-5. 3B: OK 4—Nept. 3 2-1. 5B: NF 4— Helios 2 12-3, H’lem 4—SDO 2 4-5. Jun. 1: Rapid—Hoger Op 2-6. Jun. 2B: NF—DKV 2 10- 0, OK—SDO 3-1. HAARLEM/IJMOND. De plaatselij ke derby in de afdelingscompetitie mi- crokorfbal tussen Rapid en Watervliet is verdiend gewonnen door de Rapidianen. In 1 B komt thans enige duidelijkheid aan het licht. De reserves van Nieuw Flora wonnen ook hun vierde wedstrijd, dit ten koste van Neptunus 2. Omdat Oosterkwartier 3 verloor van Groen Geel 4 staat Flora 2 in deze klasse alleen aan kop. rende Bayern werd door het publiek op de juiste, geringe waarde geschat. Zelfs een 2-0 overwinning de kans daarop werd door Anastasi ge mist toen hij de door de Italiaanse arbiter Serafino cadeau gegeven strafschop negen minuten voor tijd tegen de paal knalde had de trieste realiteit niet kunnen verdoezelen. Ten slotte hadden de Azurri in 90 minu ten zich niet meer dan twee, hooguit drie reële mogelijkheden weten te creëren. En de enige treffer, twee minuten na de hervatting door Bo ninsegna uit een voorzet van Biaglia gescoord, was dan ook nog het gevolg van onvoldoende ingrijpen door de Duitse afweer. Daarom konden de Italiaanse verslaggevers niets anders doen dan instemmend knikken toen Lattek een nederlaag in Rotterdam voorspelde. die door de adviezen van de commissie loopt is de grootst mogelijke persoonlij ke vrijheid van de spelers. Het overstap pen van vereniging naar vereniging blijft een privé-aangelegenheid tussen speler en club,' waarbij alleen de regi- stratiedatum van het overstapje is ver vroegd. De speler die van club wil veranderen zal vanaf 1975 een formulier moeten invullen dat dan vóór 1 novem ber in het bezit van clubs en bond moet zijn. Op het gebied van de betalingen, contracten en eventuele ronsel activitei ten van de verenigingen onthoudt de bond zich voorlopig van activiteiten. de laatste set. Toch bleek het team kwetsbaarder dan verwacht werd. Al leen Jan van der Kuip haalde nog hetzelfde niveau, de andere spelers maakten onnodige fouten. Het was de verdienste van Allides, dat hard bleef aanvallen en verdedigend tot spectacu laire reddingen in staat bleek, dat het daarvan profiteerde. Na een uiterst spannende eindfase, waarin HVS nog een 13-11 voorsprong zag verdwijnen, won Allides met 15-13. 3M Duikertjes. Uitstekende thee. - Die niet duur is bovendien. Maar wel makkelijk. Uitslagen A I: Scheiw. I-Des 2 7-0, Excel I-Centr. 4 3-4, ABS 1-0.0 I 5-2, Des 1-39 Bld I 6-1, Witte H-ABS I 3-4, Centr. 4-Des I 7-0 Stand: ABS I 14 punt. Scheiw. I 12 pnt Centr. I 11 pnt, Centr. 4 11, Witte H 10, Des I 8, Excels. I B 8, Onder Ons I 6,39 Bld I 6, Des 2 0. A 2: Centr. 2-HvH I 3-4, Centr. 3-Des 3 0-7, Centr. 2-Scheiw. 2 7-0, 0.0.2-Excel 2 3-4, HvH I-ABS 2 2-5, Excel Z-Centr 3 2-5, Des 3-39 Bid 2 2-5. Stand: Centr 2 21 pnt, Excels. Z 20, HvH 14, ABS 2 .'4, Des 3 13, Onder Ons 2 12, 39 Bid 2 11, Excel 2 B 7, Centr.3 7, Scheiw 2 2 pnt. Kader B: HvH2-Suisse 1 5-2, Cl 70 I- 0.0.3 0-7, Hl.-N-OBIS 5-2. Stand: Onder Ons 3 15 pnt; Hl-N I 11, HvH 2 10, OBIS 9, Hln 2 7, Suisse I 7, Club 70 14. C I: OVS I-Des 4 2-5, Houtp I-Dos 0- 7, Suisse 2-HBS I 5-2. Stand. 39 Bid 3 19, Dos 11, Des 4 10, Suisse 2 10, Schalkw 1 9, Kennemerl. 1 9, HBS 1 7, OVS I 5, Houtp 1 2. •VMWWW node™ les, leef nderbrt illeen n Het op een later tijdstip spelen van de tenniscompetitie heeft voor de Haarlemse toernooi-agenda tot gevolg dat, mits de vere nigingen er mee instemmen, de Tijsellng- clubkamploenschappen nu in het laatste week end voor de competitie zullen worden ge houden. De districtskampioenschappen B- en D-klasse zullen op Groenendaal worden ge speeld. De C-titelstrijd zal vermoedelijk op het tennispark van Bennebroek worden af gewerkt. De nationale competitietop zal een drastische verandering ondergaan, maar vele punten van de verlanglijst van de topspelers zullen niet in vervulling gaan. Zo komt er bijvoorbeeld geen scheiding tussen dames en heren in de hogere regionen, er zullen geen „vijfsetters” ge speeld worden en er zullen (nog) geen bondsscheidsrechters verschijnen bij de competitietoppers. Wel zal de tie-break worden ingevoerd bij de wedstrijden bo ven de tweede klasse. Voordat de topteams. die wel vroeg in het seizoen beginnen, van start gaan moet er nog een herindeling worden gerealiseerd om te komen tot de nieuwe opzet van een eredivisie (twee afdelingen van vier teams), een hoofdklasse (idem) en een eerste klasse (vier afdelingen van vier teams). In alle geledingen van de Nederlandse competitie zal een hele competitie kunnn worden gespeeld. De eredivisie en de hoofdklasse krijgen een enigszins elitair karakter, doordat de au tomatische degradatie hier niet meer van toepassing zal zijn. Vrijdagavond (20.00 uur) houdt scheidsrechter Frans Derks op uitnodi ging van de jeugdcommissie van de voetbalclub VVB een lezing in de kanti ne van deze vereniging op het Konings veld. De avond is bestemd voor A- junioren, senioren, donateurs en ouders van jeugdleden. HAARLEM/IJMOND. Onder toe ziend oog van bondscoach Krysik, speel de gisteravond in de Kennemer sporthal HVS 2 in de promotieklasse tegen het reserve-team van Allides. In een boeien de wedstrijd moest HVS voor het eerst dit seizoen een puntje laten liggen. Na een vrij eenvoudig verkregen 2-0 voor sprong, wist HVS in de twee resterende sets de voordelige marge niet uit te bouwen tot een overwinning. Het en thousiast en zeer eenvoudige spelende Allides 2 wist de derde en vierde set te winnen, waarmee het gelijke spel een feit was- Bram Broerse b.v. Zaandam/telefoon 075-123468 ■aV schoonmakers dienstverleners In dezelfde klasse speelde Ovra 3 tegen het jonge Valkenberg/Martinus 2. Laatstgenoemd team kan tot veel varia tie in de aanval in staat zijn, maar mentaal klapt het vaak ineen. -■/

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 29