Willem 71 SKI SET t Nu ook in Velsen sport Twee aanrijdingen Inzender 5000ste idee kreeg walnotentaart ais „voorschot Turnkringen strijden in Krommenie TnrÊgvishal 299.- Suede- „Koning Aan verouderd politiebureau moet heel spoedig iets worden gedaan Alexander” Nappa kledingVELDHUIS teiPK-.*' nj. “K Blizzard Ski jlllM IGALERUIUMUTDEN komt naar siebel Waarom? maar Ria Groenewegen 5 4 RAAD STELDE NA INTENSIEF WERKBEZOEK VAST: HOOGOVENS BELOONDE VOORSTEL MET DRIE MILLE j’ ■ij ■■i PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG NOVEMBER 1974 1 4 4 Handelsavondopleiding Geen moeite j Niet te tolereren en heren In't Westland zijn betrouwbare juweliers compound X.L. 2000 met doorlopende staalkanten. Gemonteerd met Tyrolia- binding (hakautomaat). Breeitraat 12 Beverwijk Tel. 25629 L Telefoon 02550 - 16613 Als speciale aanbieding: 44/ -- - ta* .h 4, (Van een onzer verslaggevers) KEN. MARKTPLEING^ (ADVERTENTIE) (Van een medewerker) (ADVERTENTIE) in de i van i. Hi> vond rader l van ar hij svor- s be- inko- leven n. Er 11 om ■sing, vacht een m de JUWELIERS Haarlem: Grote Houtstraat 63 Amsterdam, Rotterdam, Den Haag De kol lekt ie van Siebel mag u niet missen. Sieraden met briljant in elke prijs van 150,- tot 50.000,- Een aantal raadsleden, waaronder de burgemeester, bezichtigt hier de foto grafische afdeling, waar met heel oude en ook moderne apparatuur toch nog fantastische resultaten worden geboekt. linte is de rden. com- veede •esul- rsing i zijn ïlodi- iken) leeld, nog zul- tvoe- irden ons i ra- Ka- ven- onds uilen die en ?rmd zulk met con- Kirill zoor- ikhe- van leelte i de ebie- tner- Briljant kopen is een zaak van vertrouwen. Siebel bestaat al meer dan 60 jaar. Daaroml VELSEN. Tijdens het vragenuur tje in de kantine van het hoofdbureau van politie informeerde raadsnestor- invaller J. Visser naar de „planning” bij de politie. Hij had namelijk bij de rondgang veel nieuws, maar nog veel meer ouds gezien. Zo was hem opge vallen, dat in de fotografische afdeling het portret van Koningin Wilhelmina neerkeek op dertig jaar oude appara tuur. „Hoe is nu de planning met het oog op de uitbreiding en modernise ring?” informeerde hij. Voordat commissaris J. van Buuren een ant woord kon geven interrumpeerde Vis sers CDA-genoot H. de Boer: „Voor het nieuwe bureau ligt het portret van Koning Willem Alexander klaar”. IJMUIDEN. In de kamer van de chef bedrijfsdienst van Hoogovens A. Lubach is op enigszins feestelijke wijze stilgestaan bij de inzending van het vijfduizendste idee in de Ideeënbus. Dit gebeurde bijna een maand eerder dan verleden jaar, hetgeen betekent, dat er door de werknemers van het Hoogoven- bedrijf naarstig wordt nagedacht over het aanbrengen van verbeteringen, waar dan ook in het bedrijf. De inzender van het vijfduizendste idee, J. Picket Weeserik uit Alkmaar, ont vangt hier uit handen van ir. W. Singer een forse taart. Aan de woensdagmarkt werd aange voerd: 12 kg Tong; 4 kisten Tarbot plus Griet; 120 kisten Kabeljauw; 1140 kisten Koolvis; 161 kisten Schelvis; 12 kisten Wijting; 426 kisten Schol; 130 kisten Varia. De gedachte aan die veroudering vond bij de verdere rondgang alleen maar voedsel. De fotografische afdeling: oud ondanks dat er toch diverse moderne apparatuur voor is aangeschaft, maar men werkt er ook met apparaten, die dertig jaar oud zijn; de schietbaan is iets tekort om er volledig les te kunnen geven; van de cellen is er slechts één gemoderniseerd en kan bewaakt worden via een gesloten tv-circuit; de moderne meldkamer is ook nog niet geheel up to date: het ontbreekt er aan voldoende en goede mobilofoon-apparatuur. Bij al dat negatiefs ook veel positiefs, want het politie-apparaat als zodanig werkt voor treffelijk; het rijdend materieel is in prima conditie en dat zijn pluspunten, die ook niet achterwege mogen blijven. Voor de raadsleden bleef voorts nog een aantal vragen, waarop zoveel moge lijk naderhand in de kantine antwoord werd gegeven. Hier ook werd de laatste aanwinst: het blaaspijpje beproefd zon der dat behoefde te worden ingegrepen. Na deze les werd de koffie gebruikt in de kantine. Ook al in de kelder en ook weer een kaal, naargeestig vertrek, waarvan werd opgemerkt: „Dat het in een gevangenis al niet meer getolereerd zou worden.” „Het klopt echt niet meer. Het gebouw is 40 jaar oud. Toen het gebouwd werd, was een boef nog een boef, maar nu is het verouderd, te klein, komen er uit wassen voor”, zo sprak hij. „Wanneer iemand verhoord moet worden, moet hij eerst door de afdeling recherche worden geleid, waar mensen allerlei dingen staan aan te geven en de aangehoudene zien. Die moet dan dé gang nog door, een trap op en komt onderweg van alles tegen. Een bloedproef moet in het wachtlo kaal worden genomen, waar iedereen die binnenkomt de man ziet, die het moet ondergaan. In deze tijd van privacy kan dat niet meer worden getolereerd. Vijf tien jaar is gewacht op de samenvoeging van de IJmondgemeenten, die kwam niet. Nu is het wachten weer op de regionalisatie. IJMUIDEN. Met ingang van janua ri zal men behalve voor het midden stands- en praktijkdiploma ook in IJ- muiden terecht kunnen voor een avond- handelsopleiding voor MBA, SPD en MO, iets waarvoor men zoals de initiatiefnemer ons mededeelde tot dusver steeds naar Haarlem of Amster dam diende te gaan. Die initiatiefnemer is de IJmuidenaar R. A. Beckers, die deze avondopleiding gaat geven in ge bouw Velserduin. Hij staat er garant voor, dat deskundige leerkrachten les zullen geven in gerichte vakken, zoals juristen voor de vakken belastingwetge ving en sociale wetgeving en leerkrach ten met MO-economie of economen voor het vak economie. De cursussen zullen, afhankelijk van de keuze, een half jaar of een jaar in beslag nemen. Aan extra begeleiding en te leren „hoe” te studeren wordt aandacht besteed. Opgeleid voor associatie-diploma’s. De opleiding voor MBA, SPD en MO geschiedt volgens het nieuwste systeem. VELSEN. De gemeenteraadsleden, die woensdagavond een werkbezoek heb ben gebracht aan het politiebureau zijn daar met hun neus op keiharde feiten gedrukt. Feiten, die uitwezen dat het Velsense hoofdbureau van politie totaal verouderd is. Feiten, die aantoonden dat er dringend iets aan gedaan moet wor den. Burgemeester drs. J. Reehorst con stateerde aan het einde van de avond, „dat het onverantwoord is nog lang op dezelfde voet door te gaan. Van buiten ziet het gebouw er tamelijk fors uit, maar van binnen is het veel te klein om het pakket van taken naar behoren uit te voeren.” Maar als die er komt en er zouden en kele afdelingen naar ’n andere plek ver huizen, zoals de recherche en de docu- mentatie-afdeling, dan blijft het gebouw te klein; dan nog blijft het een totaal verouderd gebouw. De plannen voor de uitbreiding liggen klaar. Velsen is ge polst in verband met het landelijke streven om werkloze bouwvakarbeiders aan het werk te zetten, of de uitbrei dingsplannen voor het hoofdbureau van politie klaar zijn. Daarop is bevestigend geantwoord. Echter heeft een navraag bij het Arbeidsbureau uitgewezen, dat er maar 19 man werkloos zijn. „De burge meester geloofde echter dat het werke lijke aantal veel groter is, maar dat diverse aannemers doelbewust hun men- Hij suggereerde om aan de uittree-zijden van de beitsbanen 11 en 12 de rollenba- nen na de kantschaar met een halve meter te versmallen over de lengte van de daaronder lopende schrootput. Door de grote ruimte boven deze put, kan het schroot gemakkelijker daarin worden, afgevoerd. De kans op produktie-opont- houd wordt dientengevolge geringer. Uit handen van jhr. ir. B. de Jonge, directeur produktie, ontving hij een be loning van 3000 en de zilveren ideeën- speld. ideeëncommissie ir. W. Singer ontving hij een omvangrijke walnotentaart. Het was de zesentwintigste taart welke de ideeënbus uitreikte sinds dit gebruik in 1965 werd ingesteld. De heer Singer toonde zich verheugd dat het aantal ingezonden ideeën dit jaar weer een stijgende lijn te zien geeft. Het voorstel van de Alkmaarder behelst een techni sche verbetering van het warmwatercir- cuit van de Pelletfabriek. Over de be oordeling van het voorstel valt nog wei nig te zeggen, omdat het pas dezer dagen in behandeling is genomen. Wél is inmiddels behandeld een idee van A. de Graaf uit Castricum, opzichter bij de beitserij van Koudbandwalserij I. Prijzen in guldens: per 1 kg: Heilbot 10.20. Per 4 Okg: Tarbot 240-192; Griet 128; Kabeljauw één 100-73; Kabeljauw twee 76; Kabeljauw drie 16-84; Kabel jauw vier 108-82; Kabeljauw vijf 82-64; Koolvis twee 52-47; Koolvis drie 47-43; Koolvis vier 45-41; Schelvis één 90-80; Schelvis twee 94-69; Schelvis drie 74; Schelvis vier 73-61; Schol één 68-62; Schol twee 71-64; Schol drie 92; Schol vier 90; Wijting één 70-62; Tongschar 120-80; Wolf 130-80; Poon 44-42; Haai 45-19. Er werden de volgende besommingen gemaakt: VD 243 40.500; IJM 57 71.700. De inzender van dit vijfduizendste idee was de Alkmaarder J. Pieket Wee serik, als centrale verwarmingsmonteur werkzaam bij de bedrijfsdienst. Uit han den van de voorzitter van de centrale sen in dienst houden zonder dat er werk voor hen is. Niettemin achtte hij het vooral na dit werkbezoek een zeer noodzakelijk iets om toch weer naar Den Haag te gaan om te vragen of men niet liever zelf eens een kijkje wil komen nemen in Velsen. De raadsleden hadden niet veel tijd en moeite nodig om tot dezelfde’ conclusie van de burgemeester te komen. Die indruk namelijk deed men al op tijdens de ontvangst in het leslokaal, onderge bracht in de kelder: een fors uitgevallen cel met betonnen wanden, vloer en pla fond, met als enige concessie aan de huidige tijd: een tl-verlichting, maar verder met ongemakkelijke oude houten stoelen en een dito tafel. Hier wordt de politiemannen les gegeven; hier ook moest men het bezoek ontvangen. Een bezoek, dat ditmaal een compacte cursus kreeg in de opbouw van het Velsense politieapparaat, de organisatie van de politie, de taken en de werkwijze van de onderscheidene afdelingen. Commissaris J. van Buuren onthulde dat het onmoge lijk is alle lessen hier te geven en dat nu dankbaar gebruik wordt gemaakt van vertrekken in het stadhuis. Uit zijn mond, maar ook uit die van de wnd.- commissaris A. J. Wijnstroom, de in specteurs J. M. Nieuweboer en C. vxi. Vijver en de heer M. van Heukelom (administratie) kreeg de raad de beno digde informatie toegespeeld. Onder meer vernam men, dat het opgebouwde recherche-apparaat zich al behoorlijk gevestigd heeft en naam maakte in de regio van waaruit ook vaak een beroep op Velsen wordt gedaan. Met name de technische recherche, maar ook het twaalf man tellend recherche-team, dat overigens weer zo zag men later in een veel te kleine ruimte samenge propt zit. Zij kan haar taak naar beho ren aan. Althans wat betreft de zaken, die tot de recherche komen; maar voor het goede zou men er ook op uit moeten gaan, iets moeten doen aan preventie, maar dat is een onmogelijkheid. Van de 1162 misdrijven welke zijn gepleegd is 53 procent opgelost. De baldadigheid in de gemeente is ook een punt dat de aandacht heeft. Deze is in de periode 1966 tot 1973 gestegen met 119 procent. Ten aanzien van de criminaliteit kon men beluisteren, dat 45 procent daarvan bestaat uit fietsendiefstallen. Dit zijn slechts enkele cijfers uit de veelheid aan gegevens, die in compacte vorm tot de gemeenteraadsleden kwamen. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. De Kennemer Turn kring, de Kring Noordhollands Zuider kwartier en de Zaanse Turnkring zullen elkaar zaterdag ontmoeten in de J. C. Gordijnhal in Krommenie, waar die dag een driekringen-strijd wordt geleverd. In de ochtenduren treden aan de verenigin gen, die aangesloten zijn bij de Kenne mer Turnkring; ’s middags komen de beide andere Kringen aan de beurt. Deelnemende verenigingen uit deze omgeving, aangesloten dus bij de Kenne mer Turnkring, zijn: Bato, Volo en Con cordia (Haarlem); TVS (Santpoort); OSS (Zandvoort); Turnlust (Beverwijk); Glos en Heemstede (Heemstede); ODIN (Heemskerk) Wijkeroog (Velsen-Noord) en Unitas (Uitgeest). (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Woensdagavond elf uur had op de kruising van de Lange Nieuwstraat met de Spaarnestraat een aanrijding plaats tussen een wielrijder en een personenauto, waarvan de be stuurder, een 21-jarige Velsenaar, vol gens het politierapport geen voorrang zou hebben gegeven. De man op de fiets, een 19-jarige inwoner van Velsen, moest met schedelletsel naar het Zeewegzie- kenhuis worden overgebracht. De auto bestuurder kreeg een proces verbaal. Hem werd eveneens een rijverbod opge legd. Dit laatste nadat hij zich had moeten onderwerpen aan een blaastest. Eerder op de dag had een wielrijder, zo stelde de politie vast, op de hoek van de Dokweg en de Raafstraat geen voorrang verleend aan een trekker met oplegger. Het werd een ongelijke strijd. De man, inwoner van Velsen, moest met hoofd letsel naar het Zeewegziekenhuis worden vervoerd. 4 44' I 4 4 4'4 .-L:_ F 6qoO

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5