MINISTERIE SCHIET UIT DE SLOF MET 1.350.000,- Paul Millns in Alpha K Strijkorkest Muziekschool naar concert in Apeldoorn Vooruitzien op Beeckestijn I I I MULTIBONT Nerts Murmel Br. Persianer Nerts mantels 495,- 495,- 495,- 595,- Zweeds lam Nutriette Pearl Chevron Nerts Chevrette Nerts Pieces jasje 695,- 1095,- 1975,- 3995,- Speciale aanbieding Lang: Nutriëtte 795,- metnico scheepmaker Rotterdamse wethouder wil Zestienhoven sluiten y wtse n! HEEMSKERKSE BOTST TEGEN VRACHTWAGEN RECORDVRAAG NAAR GOUD te 5 DONDERDAG 1 4 NOVEMBER 19 74 PLAATSELIJK NIEUWS Pianist-zanger Halve ton Positief - 0 ,on®n AMSTERDAM BS pz. 1 nig 0 ROTTERDAM Karei Doormanstraat 358 Tel.: 010-12 75 46 Jonker Fransstraat 128A Tel.: 010-13 80 65 Open: maandag t.m. zaterdag 9-18 uur vrijdag tot 21 uur. Enkele prijsnoteringen uit onze 1974 kollektie van duizenden bontmantels, bontjasjes, stola’s, etc. Maten 38 tot 52. Opleving Werkgroep II V A1; 3ÖÖ Oöö fiiSü afiü ipÈJÖ ödaö lischa lasse. 1| eciale B| 1 60 M x>uwd 1| lelijke II teloos sinus licht- wor Cjö gg mooie ie met deden, i, wor sening, heeft j stop- rig. U iet dit IB*. Dank 1 CERTIFICAAT VAN ECHTHEID BIJ IEDERE BONTMANTEL Keizersgracht 510 -Tel.: 020-6 2693 Open: maandag t.m. zaterdag 9-18 uur donderdag tot 21.30 uur Te bereiken met tram 1 en 2 gevestigd stuw rm NEDERLANDS GROOTSTE BONTMAGAZIJN - Nog dit jaar aanbesteding van nieuwe ontmoetingscentrum ontmoetingscentrum. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) VOO’ r inkliet, 9.- Tuinieren is vooruitzien. In het najaar betekent dat onder meer dat de bollen de grond in moeten, wil er in de lente feministe enige vrolijkheid in de tuin verschijnen. Voor het landgoed Beecke- stijn ziet de toekomst er in elk; geval fleurig uit, want de perken rond deze fraaie oude gebouwen werden woensdag voorzien van maar liefst honderdduizend bloembollen. Er werd daarbij zeer zorgvuldig te werk gegaan. In de baroktuin, naast het zuidelijk koetshuis waarin het restau rant gevestigd is, verschijnen hyacinten borders in de vorm van een vioolsleutel. Een belangrijke voorwaarde van het ministerie is ook altijd, dat de bevolking zelf tien percent van het benodigde be drag opbrengt om daarmee aan te tonen, dat men er zelf als burgerij veel voor over heeft om het betreffende project te realiseren. Die tien percent wil men in dit geval wel van afwijken, maar de eis blijft, dat de bevolking zichzelf ook financiële offers getroost. De heer C. Berghuis, bestuurslid van de nieuwe stichting, heeft al aangekon- digd, dat de actie nu opnieuw wordt gestart om op z’n minst de halve ton vol te maken. Het oude actie-comité treedt weer in werking, met naar men hoopt de mede werking van een bredere kring, nu de opzet van de nieuwe Slof ook zoveel breder is geworden. Men gaat zich nog beraden over de wijze waarop de burge rij en het bedrijfsleven kunnen worden gestimuleerd om geld voor dit doel op te brengen. In de noodbehuizing van de oude Sof zullen weer kienavonden, kla ver) aswedstrijden, disco-avonden en der gelijke worden georganiseerd. Een 27-jarige Beverwijker, enkele we ken geleden ontsnapt uit een inrichting in Lunteren, is gisteren door de politie gesignaleerd. De man zal naar de inrich ting worden teruggebracht. In de keuken van hotel Trio te Wijk aan Zee was vannacht een pan op het brandende gas blijven staan. Er onstond een hevige rookontwikkeling en omwo nenden belden de brandweer. Deze be hoefde echter niet in actie te komen: met het verwijderen van de pan was het euvel opgelost. BEVERWIJK. Vrijdagavond 15 no vember treedt in de Alpha-soos aan het Moenspleln de Engelse zanger-pianist Paul Millns op. Binnen het kader van de door de gemeente gesubsidieerde muziekscholen is dit jaar in de diverse regio’s ’n tiental bijeenkomsten gehouden. Het Strijkor kest van de Muziekschool kwam in mei j.l. uit op een regionale ontmoeting in Den Helder en werd nu uitgekozen om Noord-Holland in de Apeldoornse Stads schouwburg te vertegenwoordigen. Het orkest speelt een symfonie voor strijkers van Albinoni. De Muziekschool Beverwijk is de laat ste tijd bezig in samenwerking met de BSCR de school te laten uitgroeien tot een dienstverlenend centrum. Met name denkt men hierbij aan de amateuristi sche kunstbeoefening in Beverwijk, zoals de begeleiding van dirigenten, het leve ren van instrumentale programma’s voor concerten en het verzorgen van koorcur- sussen. Met dit pakket staat men vooral een betere samenwerking met de mu ziekverenigingen in de gemeente voer. MMfldap qegiolen. Mi stuks 8.25 ituks 8.25 stuks 15.— 15.— stuks 47.50 lö nische iretui. its en stop- v bent nwonder begrijpt *9* Prijs vave-h» smoge- deten. ite fak- nenmet rtal. De nogelijk ngetal- rts ont manen Letter* I tje.det «Hge- anf ah ukfens fraai I In Londen treedt Paul regelmatig op in de folkclub The Troubadour. Er komt binnenkort een LP van hem uit. Voor het Alpha-publiek is hij geen onbeken de. Hij was al eerder in de soos en zijn succes toen heeft de werkgroep muziek doen besluiten hem nogmaals te vragen. De voorzitter van het nieuwe Slof- j bestuur, drs. C. J. .van der Aart, verheel de niet dat men zo ongeveer in een hoera-stemming was thuis gekomen. Als de gemeente kans ziet het terrein bij de Centrale Bibliotheek snel bouwriin te maken er staan nog twee te ontrui- - men woningen op kan de eerste paal binnen afzienbare tijd de grond in. De - bouwtijd is berekend op veertien maan- - dén en als we niet dl te optimistisch rekenen zou het ontmoetingscentrum te- gen het winterseizoen 1976 in gebruik kunnen zijn genomen. BEVERWIJK. Een 34-jarige vrouw uit Heemskerk kwam gistermiddag op de hoek Van Riemsdijklaan/Geijssen- dorfferlaan in botsing met een vracht wagen. De vrouw kwam met haar bromfiets ten val en is met een hersen schudding naar het Rode Kruis Zieken huis overgebracht. Het was geen meeslepend programma: je zag voornamelijk vergaderende heren, of vergaderende mannen met een enkele vrouw erbij, en je kon er niet onderuit te constateren dat er nog altijd een groot verschil is tussen heren en man nen. Het is alsof de „leidinggevende figuren” andere clubkleuren dragen dan de „ondergeschikten”, pikt ze er met een tussenuit, je ziet al vanuit de verte wie de meneer is en wie de arbeider. Hij had er behoefte aan dank te brengen aan het nieuwe bestuur, het gemeentebestuur, CRM en niet in de laatste plaats aan het BSCR-team, dat de laatste tijd vaak tot in de late uren bezig is geweest om alles rond te krij gen. Daarvoor had hij de grootste be wondering. Tot het nieuwe bestuur zei hij: „U nam een bijna failliete zaak over. Dit resultaat hadden wij in onze stoutste dromen niet verwacht”. Het bestuur heeft aan het ministerie anderhalf miljoen subsidie gevraagd, maar niet in de overtuiging dat men die ook zou krijgen, want tot nu toe is er door CRM nooit meer dan een miljoen gulden voor een dergelijk project ver strekt en dan nog bij uitzondering. Op het gevraagde bedrag komt men nu anderhalve ton tekort, maar dat is vol gens het bestuur en de architecten te vinden in enkele bezuinigingen en ver schuivingen. Uiterst nauwkeurig werden daarvoor de bestekken uitgezet, precies volgens de ontwerptekening. Duizenden hyacinten zullen daar in de komende lente geu rend een warmere tijd aankondigen. In de zogenoemde kruidentuin bij het noordelijk koetshuis zijn ook bloembol len geplant en maar liefst twintigdui zend. Ze zijn een geschenk van de Santpoortse bollenkwekers. Bolbloemen zullen ook geuren in de zijperken naast het rosarium. Zo zijn deze herfstactivi- teiten van de tuinlieden een voorbode van een ongetwijfeld zeldzaam fraaie bloemenpracht als de winter weer voor bij is. De grote zaal van het nieuwe centrum is geschikt voor professionele toneel voorstellingen, concerten en dergelijke. De werkgroep gaat in haar beschouwin gen betrekken de Stadsschouwburg in Velsen, De Jansheeren in Heemskerk (Assumburgtheater), De Schouw in Vel- sen-Noord, Beeckestein, het Micro-thea ter, de afdeling Toonkunst en eventueel het Witte Tejater in Velsen en natuur lijk de nieuwe zaal in Beverwijk. De werkgroep is op instigatie van de ge meentebesturen samengesteld uit verte genwoordigers van de drie gemeenten, de Heemskerkse Gemeenschapsraad, de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad en de Velser Gemeenschap, onder voorzit terschap van de heer C. de Man van de Velser Gemeenschap. De algemene verwachting is, dat de bouw van de nieuwe Slof een geweldige opleving zal betekenen op allerlei terrei nen van het culturele en maatschappe lijke leven in Beverwijk. De voorteke nen zijn er al. De colleges van b. en w. in de ge meenten Beverwijk, Velsen en Heems kerk hebben inmiddels een werkgroep ingesteld die het schouwburgbeleid in regionaal verband gaat bekijken wat de artistieke programmering betreft. Het totale aantal medwerkenden van deze stichting is circa 530, die hulp verlenen aan gemiddeld zo’n 700 gezin nen, alleenstaanden en bejaarden in de IJmond. De hoofdtitel komt nu in het nieuwe complex, waarin ook het dien stencentrum voor bejaarden wordt ge vestigd en de jongeren hun eigen afde ling krijgen. Waar de Gezinsverzoring zich de laatste tijd naast de praktische hulpverlening in het huishouden ook meer richt op gezinssituaties, gezinspro blemen, kortotn de sociale indicaties, ziet men nieuwe mogelijkheden voor samen werkingsvormen en -verbanden binnen de multi-funktionele opzet van het nieu we ontmoetingscentrum, met in een ver der verschiet mogelijk ook een verder strekkende samenwerking met allerlei organisaties die zich al of niet professio neel met de hulpverlening aan gezinnen of alleenstaanden bezig houden. (Van een onzer verslaggeefsters) - Nog dit jaar het nieuwe ont moetingscentrum „De Slof”, ministerie van CRM Zolang de aanwijzing van Zestienho ven tot een voor het vliegverkeer open staande luchthaven nog niet is ingetrok ken, moet de baan met het oog op de veiligheid in goede orde worden gehou den, aldus de wethouder. Een kwestie' van kleding, in de eerste plaats, van spraak natuurlijk, maar ook van beweging, waarbij de heren ener zijds doelgerichter rondstappen, maar anderzijds ook vaak iets schutterigs en betrapts hebben als zij de camera op zich gericht weten. Terwijl de mannen (en bijvoorbeeld die ene blonde vrouw) in feite veel vrijer tegenover de camera staan en ook geen portie welwillendheid invouwen in de manier waarop zij op de verslaggever reageren. BEVERWIJK aanbesteding van Verheugd over de totstandkoming van het nieuwe ontmoetingscentrum was woensdagmiddag ook directeur Tieken van de aangrenzende Centrale Bibli otheek, die eveneens allerlei samenwer kingsmogelijkheden ziet, bij voorbeeld op het terrein van tentoonstellingen en dergelijke. Niet ondenkbaar is, dat men al heel snel zal moeten gaan denken aan uit breiding en dat moet men eigenlijk ho pen, want daarmee zou dan de funktie bewezen zijn die de nieuwe Slof krijgt. In het bestemmingsplan is er ruimte voor uitbreiding van de nieuwe Slof, en de heer Tieken van de bibliotheek be dacht er woensdagmiddag, toen die uit breidingsmogelijkheden even werden ge noemd, spontaan een naam voor: de overschoenen. In de besluitvorming door CRM heeft een grote waardering voor de opzet van het plan meegespeeld en vooral ook de voortvarendheid waarmee het de laatste tijd systematisch nader ts uitgewerkt. Van groot belang werd ook geacht de zeer positieve medewerking van het ge meentebestuur. De -snel belegde extra raadsvergadering met als enige agenda punt de nieuwe Slof én het verloop van die vergadering heeft indruk gemaakt en heeft er mede toe geleid, dat de 1.350.000,- nog beschikbaar kunnen worden gesteld uit de CRM-pot 1974. J ROTTERDAM (ANP). In een brief aan de Stichting Centraal Comité Anti- Bulderbaan laat de Rotterdamse wet houder van Verkeer mr. J. Mentink er geen twijfel over bestaan dat hij, anders dan zijn VVD-voorganger Polak, voor stander is van sluiting van het vliegveld Zestienhoven. Hij schrijft echter dat de gemeente Rotterdam Zestienhoven niet zelfstandig dicht kan doen, ma&r dat een dergelijke beslissing genomen moet wor den door het hogere bestuur. LONDEN (Reuter). De goudprijs heeft gisteren in Londen een recordstand bereikt. Bij de middag „fixing” werd een prijs yan 185,25 dollar per ounce vastge steld Dat was 2,50 dollar boven de vorige recordprijs, die vorige week vrij dag werd genoteerd. Er was grote vraag naar het edele metaal en de handel had een chaotisch verloop. De heer C. Berghuis verklaarde woensdagmiddag namens de „oude hap” van de Slof dat men bijzonder blij is met de huidige ontwikkeling, die men nauwelijks voor mogelijk had gehouden. was dat hij hoopt dat een bepaalde groep jongeren „die bij ons niet hele maal vinden wat zij zoeken” dat een deur verder op in het ontmoetingscen trum wel zullen kunnen. De bibliotheek verwacht aan het einde van dit jaar honderdduizend uitleningen meer te hebben geboekt dan in het vorige jaar. Die snelle ontwikkeling heeft consequenties. Een ander aspect dat de heer Tieken naar voren bracht BEVERWIJK-HEEMSKERK. Het strijkorkest van de Muziekschool Bever wijk komt zaterdag 14 december uit in de landelijke ontmoeting muziekscholen in de Stadsschouwburg van Apeldoorn. Het van CKM stelt 1.350.000 beschikbaar. Met dit grote nieuws kwam woensdagmor gen de bestuursdelegatie thuis van een bespreking met topmensen van het CRM van zowel de hoofdzetel in Rijswijk als het CRM-bureau in Noord-Holland. Het briefie moet nog komen, maar de toezegging is definitief. Nu is er vorig jaar al een actie gevoerd, onder de titel „Schiet uit de Slof” die in totaal 37.000,- heeft opge leverd. Dat bedrag is nu beschikbaar voor de nieuwe Slof. De actie is destijds niet doorgezet, omdat de plannen voor een nieuwe Slof werden gecombineerd met de plannen voor een nieuw cultu reel ontmoetingscentrum. Daardoor schoot men niet uit de Slof maar in het slob wat de actie betreft, vanwege te veel onduidelijkheden. De muziekscholen Beverwijk en Heemskerk werken nauw samen in een compositie wedstrijd. De openbare finale wordt vermoedelijk eind februari gehou den. In juni hoopt de Volksmuziekschool Heemskerk een tentoonsteilling over het werk in het lager onderwijs te organi seren. Ook tijdens de ouderdavonden van verschillende scholen wil de school in formatie hierover verstrekken. Het belangrijkste programma was „Een fabriek in Tilburg” van Hans Wor- telboer. Hij kwam af op een sociaal experiment in de Tilburgse textielfa briek Swagemakers-Bogaerts, te weten werkelijke medezeggenschap, ook over beleidskwesties. Maar hij kwam gaande weg terecht in de bestaansmoeilijkheden van de fabriek, waar ten slotte ontsla gen moesten vallen, de directeur moest verdwijnen en het sociale experiment tot nader order in de koelkast werd ópgeborgen. Van het provinciale bestuur heeft men nog geen definitief bericht, maar het bestuur acht de hoop gerechtvaardigd, dat men ook van die zijde de gevraagde medewerking zal ontvangen, nu het mi nisterie zo’n belangrijke toezegging heeft gedaan. Er zijn al gesprekken gevoerd met de Culturele Raad Noord-Holland (adviserend); die positief reageerde op de informatie over de culturele funktie van de grote zaal in regionaal verband, waarvoor een subsidie van 100.000,- aan de provincie is gevraagd. Voor de wijkcentrumfunktie (buurthuis) van het complex is bovendien nog eens 60.000,- aan de provincie gevraagd en ook de besprekingen daarover geven geen aan leiding tot pessimisme. Aan de subsidie heeft CRM wel de voorwaarde verbonden, dat het ontmoe- tingsgedeelte in het complex meer ac cent krijgt. Dat is architectonisch be reikt door een tussenwand in het mid dengedeelte te laten vervallen en dat gedeelte iets te vergroten en opnieuw te groeperen. Geen probleem dus en nau welijks financiële consequenties. De bestuursdelegatie, die woensdag morgen de besprekingen voerde met de CRM-vertegenwoordigers, heeft veel waardering voor de wijze waarop de gehele zaak door het ministerie is bena derd en vooral voor de belangrijke rol die het CRM-bureau Noord-Holland daarin heeft gespeeld. Geen meeslepend programma, zoals gezegd, maar desondanks leerde je je mensen wel kennen en ging je (van buitenaf) wel degelijk meeleven met hun besognes. Zeven minuten pauze ’s Ochtends en zeven minuten ’s middags, dan besef je opeens weer dat zeven niet altijd een heilig getal is. De woensdag is voor mijn gevoel een soort rommelmarkt, lapjesdag, kliekjes- geest, of hoe u het maar wilt noemen. Zelfs dat ene programma van een uur lang, „Studio Vrij”, is weer opgedeeld in allerlei onderwerpen, zodat je als kijker nauwelijks greep op het totaalprogram ma krijgt. Daarom enkele losse opmer kingen. In „Van nature” heb ik met interesse het verhaal van Rien Poort vliet over het verschil tussen de ree en het hert aangehoord. Hij zei dat dit verschil even groot was als tussen een geit en een koe. Daarmee overdreef hij voor mijn gevoel net weer iets te veel, omdat de vergelijking tussen een kat en een tijger overtuigender zou zijn ge weest. Je kan zeggen wat je wil, maar een ree lijkt toch wel verdraaid veel op een hert, al is de laatste beduidend groter. Maar het is waar: de meeste stadsmensen denken dat een ree een soort hert is, of een jong hert, ik zelf heb mij daar tot voor kort ook aan bezondigd. De Interkerkelijke Stichting voor Ge zinsverzorging ziet nu ook als vaste bewoner van de nieuwe Slof nieuwe toekomstmogelijkheden voor nieuwe werkvormen.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 7