Toekomstprognose voor Oosterwijk-Zwaansmeer-Zuidbroek Geen verdere fusies van kleuter en basisscholen meer noodzakelijk rp College verleent prioriteit aan aanleg verlengde Plesmanweg Beekman Verenigingsmeuws mS AT 1 ill ■■llliSlI langspeler ct. Koffieconcert in Sobere beschouwingen rond Beverwijkse begrotingsvoorstellen DAMCLUB BDC MEE NAAR ONBEWOOND EILAND Zang en Vriendschap vraagt weer leden Collectanten gevraagd voor actie ER Hervormde Kerk „NIEUW LEVEN’’ VOERT BEZOEKERS „Geven voor leven” Zwemdiploma’s Sportfondsenbad VINVtKt) AG 9 NOVEMBER ^LAATSELIJK NIEUWS 1 4 19 74 14652 V akantieactiviteiten Spaanse cultuur f Velsen-IJmuiden Plantsoenen Heemskerk Kermisterrein Bouwactiviteiten Wijk aan Zee Haarlem - Haarlem Schalkwijk - Bloemendaal - IJmuiden Telefoon 31 46 50 Beverwijk Nieuwe verordening Afvalverwerking Velsen-Noord 1 i-i Philips batterijen, die gaan maar door (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) I (ADVERTENTIE) handje. Ge bet gemeentelijk prioriteitenlijstje. de organisatie, ge- Huygens- in de aanbiedingsnota bij de gemeen tebegroting tonen b. en w. zich bereid, in enigerlei vorm medewerking te verlenen aan de door de ouders van in Beverwijk schoolgaande Spaanse kinderen geuite wens, deze kinderen binnen de schooltij den en naast het onderwijs volgens de geldende lesroosters, onderwijs te doen volgen, dat is gericht op het behouden van een band met de Spaanse cultuur. Volgens het college gaat het hierbij om een zeventigtal leerlingen. Voor de onderlinge competitie speel den: P. de MunkC. Engelhart 0-2; P. N. RuyterJ. P. G. v.d. Does 0-2. Vrijdag 15 november Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 u. De bouwactiviteiten in de gemeente Beverwijk zullen komend jaar zijn ge richt op de realisering van een nieuwe BEVERWIJK. Voor de bondsqom- petitie speelde de BDC de thuiswedstrijd tegen Santpoort en won met 13-7. In het verleden was Santpoort altijd een lastige tegenstander die de Beverwijkers nogal eens deden sneuvelen. i I sni Graanstra kwam na winst plotseling' op verlies te staan. Wel opende de BDC de score door v- Son maar Henk Nijman verloor onverwachts en Graanstra kon het ook niet meer klaren: 2-4 voor Santpoort en dat bleef een hele tijd zo. Het getij keerde echter ten gunste van de BDC na een remise van v. As maakte A. Diemeer de stand op 5-5 en geleide lijk liep de score op tot 13-7. Volgende week moet de BDC naar Heemstede en zal het daar waar moeten maken wie van die twee de ranglijst mag aanvoe ren: BDC of Heemstede. HEEMSKERK Zondag 17 november om 12.30 uur concerteert het Noordhol- lands Barokensemble in de Hervormde Kerk. Het ensemble presenteert die mid dag een programma van barokmuziek met zang, houten blaasinstrumenten en clavecimbel. Kaarten voor dit koffiecon cert zijn verkrijgbaar bij de ingang van de kerk. De nieuwe „Lichtboei’’ op de foto het semi-permanente gebouw aan de Maasstraat zal zo’n 2,5 miljoen gulden gaan kosten. In de loop van het vol gend jaar moet de nieuwbouw achter de kinderboerderij aan de Luxemburglaan verrijzen. BEVERWIJK De eerstkomen de vijf, zes jaren zullen in de wij ken Oosterwijk/Zwaansmeer/Zuid- broek naar verwachting geen fusies van kleuter- of basisscholen nood zakelijk zijn. Prognoses omtrent de ontwikkeling van het leerlingen- potentieel en overleg met de ge meente Heemskerk hebben dit uit gewezen. Uit het onderzoek is voorts gebleken, aldus B. en W. van Beverwijk in hun toelichting op de begrotingsvoorstellen, dat er de komende jaren m feite ook geen nieuwbouw gepleegd behoeft te worden. Volstaan kan worden, met wat er momenteel in de drie wijken aan schoolgebouwen voorradig is. Daarnaast is het college van mening, dat het speeltuinwerk in zijn huidige vorm aan een nader onderzoek dient te worden onderworpen. „De functies van de buurthuizen en speeltuinen”, zo schrijven b. en w., „overlappen elkaar in een aantal gevallen”, reden waarom het college een werkgroep heeft geformeerd, die de relatie tussen buurt- en clubhui zen enerzijds en de speeltuinen ander zijds zal moeten gaan bezien. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK Het Beverwijk se college heeft voor 1975 nog geen volledig uitgewerkt program voor alle punten van het gemeentelijk beleid kunnen opstellen. Dit be leidsplan, zo stellen B. en W. zich voor, zal in de loop van het komend jaar worden gevormd en bij de aan bieding van de begroting voor het jaar 1976 mede in de vorm van meerjarenplannen aan de raad wor den gepresenteerd. De beschou wingen omtrent de begroting voor 1975 heeft het in september ge ïnstalleerde nieuwe college inmid dels betrekkelijk sober gehouden. De uitslagen waren: J. GraanstraJ. v. Gooi 0-2; R. AdelaarG. Post 2-0; A. J. DiemeerJ. Heynen 2-0; C. Nijman D- Kooien 2-0; H. StaalA. v. Delden 2- 0; N. AdelaarJ. Wouda 1-1; B. Beent jesH. de Groot 1-1; D. v. AsA. Ko men 1-1; H. Nijman—J. Mensen 0-2; A. v. SonW. Koffeman 2-0. Bezien zal voorts worden, of het sys teem van de distributie van plastic af valzakken (ter besparing op de daaraan verbonden kosten) kan worden gewijzigd zonder de dienstverlening aan het pu bliek aan te tasten, of daarvoor aan het publiek hogere kosten in rekening te laten brengen. Gedacht wordt ondermeer aan invoering van het Heemskerkse sys teem, waar de zakken bjj de plaatselqke ondernemers verkrijgbaar zijn. Met betrekking tot de zomerkermis op de terreinen nabij de Sporthal, heeft het college aan de commissaris van politie advies gevraagd over alternatieve plaat singsmogelijkheden voor de kermis, liefst in of nabij het oude stadscentrum. *7 inklapbare stan- Met de bouwactiviteiten in het plan De Dalen-Meerestein kan naar verwach ting van het college in de loop van 1975 een begin worden gemaakt. Allereerst zal voor uitvoering in aanmerking ko men de Cupertinoschool. Voorts hééft de stichting Sluyterman van Loo B. en W. verzocht rekening te willen houden met de bouw van circa 105 bejaardenwonin gen in de loop van het tweede kwartaal van 1975. BEVERWIJK. Het Beverwijks mengd koor „Zang en Vriendschap” ver zorgt woensdag 18 december een concert in het IJmuidense Zeewegziekenhuis. Naast een aantal kerstliederen worden koorwerken uit de opera „Anna Bolena” van Donizetti ten gehore gebradht. Omtrent de beheersvorm van de in Wijk aan Zee op te richten samenwer kingsschool, kan het college momenteel nog geen uitsluitsel geven: gedacht wordt zowel aan de oprichting van een zogenoemde artikel 61-commissie als aan het creëren van een gemeentelijke stichting- Welke beheersvorm nu het meest gewenst is, wordt in samenwer king met ondermeer de wethouder van onderwijs door de betrokkenen nader bekeken. Met betrekking tot de wegverbetering denkt het college op korte termijn voor stellen te kunnen doen tot profielverbre- ding-wegdekverbetering van de Spoor- singel en de Alkmaarseweg. B. en W. tekenen hierbij aan, dat zolang de ring weg rond de bebouwing van Beverwijk niet is voltooid, deze wegen extra wor den belast met een grote hoeveelheid doorgaand verkeer. Daarnaast wordt er naar gestreefd, in de loop van 1975 een begin te kunnen maken met de uitvoeringswerkzaamhe den voor de aanleg van de verlengde Plesmanweg en de Caegweg, waaraan door B. en W. prioriteit zal worden verleend. Het spel, geschreven door de Neder landse auteur Aug. Defresne, is volgens de toneelgroep „een verheerlijking van de schone fantasie”: de toevallige bezoe ker maakt kennis met de bewoners van een logement en luistert goed als de waard zegt „dan kunnen we net zo goed meteen naar een onbewoond eiland gaan”. Vanaf dat moment gebeurt er van alles en wordt de werkelijkheid fantasie. Medewerking aan het spel verlenen Peter Duin, Paula Smals, Henk Koks, Anne- Marie Pijpers, Elly Duin-Wetering, Peter Schrama en Bertus Stuifbergen, terwijl de technische verzorging in handen is van Martin Martens en Jan de Jong. Als souffleuse fungeert Aggie Fluitman. Donderdag 14 november Huis ter Wijck, Plesmanweg. 19 u. *Jmvertoning over leven en aktiviteiten In het tehuis. In voorbereiding is momenteel een regeling „subsidieverordening ten behoe ve van het jeugd- en jongerenwerk”, waaronder behalve het werk van de jeugd- en jongerenorganisaties en het clubhuiswerk ook de nieuwe verschij- Daar een uitbreiding van het perso neelsbestand (38 man) van de gemeente lijke plantsoenendient door het college onverantwoord wordt geacht, zal nage gaan worden of in het onderhoud van de groenvoorzieningen nog verdere me chanisatie mogelijk is. Zonodig zullen tijdelijke hulpkrachten moeten worden ingezet of werkzaamheden moeten wor den uitbesteed. Met name het bomenbestand, zo schrijft het Beverwijkse college, zal in 1975 bijzondere aandacht vragen in ver bond met uitbreiding van de iepziekte, de in de afgelopen periode opgelopen stormschade en het toenemen van moed willig aangerichte vernielingen. Wat de vakantieactiviteiten betreft, is het college van mening dat het bieden van een gevarieerd programma van evenementen aan de Beverwijkse schooljeugd tijdens de zomervakantiepe- riode gestimuleerd dient te worden. De gemeente is dan ook voornemens, in een volgende week te houden bespreking tussen de drie buurthuizen en de Stich ting Kindervakantiewerk als coördinator te gaan optreden. De resultaten van deze bespreking zullen, zo stelt het college, zo spoedig mogelijk worden geconcreti seerd. Inmiddels blijft het Beverwijkse colle ge van mening, dat gestreefd dient te worden naar vervanging van noodac- commodaties door permanente schoolge bouwen. In bespreking komen voltend jaar nieuwbouwplannen voor onder meer de MAVO-school „Prins Bernhard” en de openbare kleuterschool „Kleuter- trein.” In verband met de integratie van kleuter/basisonderwijs zal worden ge tracht nieuw te bouwen kleuterscholen zo dicht mogelijk nabij de Basis scholen te situeren. Dit geldt vooral voor in zogenoemde bedrijfsruimten on dergebrachte kleuterscholen, waarvoor het college op langere termijn vervan gende accommodaties wil gaan realiseren. BEVERWIJK. In Café „De Zon” voert de Toneelgroep Nieuw Leven uit Wijk aan Zee zaterdagavond het spel „Het onbewoonde eiland” op. De algehe le leiding van de uitvoering, die om 20.30 uur aanvangt, berust bij Han Rooth. Vrijdag 15 november Openbare bibliotheek. Wijkerstraat- weg: 14.30-17.30 en 19-21.30 u. Op 23 december werkt het koor mee aan het Hoogovenconcert. In oktober trad een tiental nieuwe leden tot het koor toe, maar het koor behoeft nog een verdere aanvulling, vooral met heren. Gegadigden kunnen zich aonmelden tijdens de repetitie- avonden, steeds op maandag van acht tot ruim tien uur, in de Doopgsgezinde kerk aan het Beverwijkse Meerplein. De leiding van het koor berust bij de heer A. Alons. HEEMSKERK. De kanker ist nog steeds een van de grootste bedreigingen van onze volksgezondheid. In de ontwik kelde landen maakt de kanker onder kinderen meer slachtoffers dan welke andere ziekte ook. Het is om die reden dat het Koningin Wilhelminafonds bij gelegenheid van haar 25-jarig bestaan juist een aktie wil voeren voor de kankerbestrijding onder jeugdigen. Zij organiseert deze aktie sa men met de eveneens jubilerende NCRV. Met name voor de grote bliksem- collecte op 29 november die door radio en TV op de voet zal worden gevolgd is een leger van vrijwilli gers nodig om die inzamelingsactie te doen slagen. Va nde collectanten wordt gevraagd dat zij bij voorkeur op maandag 25 november bij ongeveer 25 adressen „gift- zakjes” uitzetten, die dan op vrijdag avond 29 november weer moeten worden opgehaald. Ook voor Heemskerk zijn zo nog een groot aantal vrijwilligers nodig. Wilt u voor dit doel, niet alleen uw geld, maar ook een weinig van uw tij beschikbaar stellen? Meldt u dan bij een van onder staande adresen: mevr. J. Vischer, Jean Monnetstraat 272, telef. 34982; mevr. Doodeman, Corn. Groenlandstraat 17, tel. 32277; mevr. Post-Dijkstra, Saarstraat 3, tel. 35976; de heer Jansen, Westerheem 41, tel. 31671. BEVERWIJK. De volgende jongens en meisjes hebben in het Sportfondsen bad een zwemdiploma verworven. KleuterbrevetHans Willem van den Berg, Roland Bosman, Gert van Eg- mond, Caroliien Geerling, Yvonne de Ja ger, André Kabel, Cora Laan. Marten Meijer, Patrick Wehrmann, Henriette Zwart. Diploma B: Corina Aardenburg, Daniel van der Dussen, Carl Fucks, Gunther Fuchs, Aranka Hary, Marian Schaaper, Rober Schipper, Nancy Weening, Cath- leen Weening. Diploma C: Ronald Heinis, Werner van Huisstede, René van Huyssteden, Marcel Klardie. Paviljoen Westerhout, Westerhout- plein. 19 u. bazar met kienen. Verenigingsgebouw, Prinsesselaan. 19 u. Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Vrijdag 15 november Huldienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 u.: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. opend van 9-12 en 13.30-15.30 u. Beverol, Pijpkade. 10.15 u. jubileumre- ceptie in verband met 50-jarig bestaan. Huize Terpsichoré, Zeestraat 14, 20 u. huldiging jubilarissen van Industriebond NKV. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Am- stelstraat 44: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-21 u.; Kingsford Smith- straat 110a: jeugd 15.30-17.30 en 19-21 u. ningsvormen worden verstaan, waarin jeugd en jongeren zich presenteren en structureren. De verordening, die in de loop van volgend jaar aan de raad zal worden aangeboden, zal volgens b. en w. niet direct een verhoging van de subsidie betekenen. Een uitzondering daarop vormt de subsidiëring van het huidige club- en buurthuiswerk, waarvan de percentages iets worden opgetrokken. Naar schatting zal de vervanging van het semi-permanente gebouw van „De Lichtboei” door een nieuw, aan de Luxemburglaan te bouwen buurtcen trum, een kleine tweeënhalf miljoen gulden gaan vergen- B. en W. verwach ten, dat het bestuur van de stich ting begin 1975 een officiële subsidieaan vrage zal indienen, compleet met bouw plan, financieringsschema en een exploi tatiebegroting op jaarbasis van het nieu we gebouw. De verbetering van het wegdek van de Alkmaarseweg staat voor 1975 hoog op kleuterschool bij de Vondelschool, het buurthuis „De Lichtboei”, de verbouwing van een schoolgebouw aan de Romer- kerkweg en Julianaschool en wellicht ook reeds op de bouw van het ontmoe tingscentrum „De Nieuwe Slof”. Ten aanzien van de woningbouw staat ver wezenlijking op het program van 85 woningen aan de Jekerstraat, een twin tigtal bejaardenwoningen aan de Wil- genhoflaan-Boeweg, zestig flatwoningen aan de Spoorsingel en nog eens dertig particuliere woningen over de gehele gemeente verspreid. Donderdag 14 november Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat Geopend vanaf 20 u. Vrijdag 15 november Zandkraai, Handelstfaat. 20 u. volks dansen jongvolwassenen. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. Lemming. Progress-sociëteit, Const, straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u., jeugd 15.30-17.30 u. Met betrekking tot de afvalverwerking raamt het college in zijn aanbiedingsno ta bij de gemeentebegroting, dat in 1975 per inwoner van Beverwijk 450 kg naar de stortplaats van het CAIJ zal moeten worden afgevoerd. In totaal houdt men rekening met een door Beverwijk te produceren hoeveelheid afval van 18.000 ton, waarin inbegrepen het afval van plantsoenen, puin van gesloopte of uit gebroken gebouwen en afval uit straat- kolken, dat van gemeenteweg wordt verzameld. Omdat industriegronden in het Indus- trieplan „De Pijp” nog slechts tot een gering oppervlak beschikbaar zijn en anderzijds het bestemmingsplan „Kager- weg” voorlopig nog niet zal kunnen worden gerealiseerd, zal voor de uitgifte van de nog beschikbare industrieterrei- nen in 1975 door B. en W. van Bever- wijk een selectief uitgiftebeleid worden gevoerd. Bij de uitgifte zal aan Bever- S! wijkse bedrijven voorrang worden ver- leend, terwijl voorts zal worden gelet op aspecten als werkgelegenheid en het ka- S rakter van het bedrijf met betrekking tot het milieu. Aan de hand van dit advies stelt het college zich voor, overleg te plegen met de organisatie, de beide bonden van kermisondernemers en de middenstands- commissie. De vervuiling van het weekmarktter- rein wil het college tegengaan door aan sommige kooplieden i daards in beheer te geven, waaraan van gemeentewege gratis verstrekte plastic vuilniszakken kunnen worden bevestigd. Onderzocht zal worden, of de kosten van de afvoer van achtergelaten grof vuil op de betrokken vervuilers te verhalen zijn. DONDERDAG 14 NOVEMBER Velserbad, Briniostraat, 16.30-17.30 uur gemengd zwemmen. Centrale Bibliotheek en filialen, Plein 1945: 14.30-17.30 uur volwassenen en tie ners; Willemsbeekweg: 14.30-17.30 uur jeugd en tieners; Wijkerstraat, Velsen- Noord: 19-21.30 uur volwassenen, jeugd en tieners; Zeewijkplein, IJmuiden- West: 19.30-21.30 uur volwassenen en jeugd. Gymnastiekzaal Ossendorpschool, Wijk aan Zeeërweg, 20 uur: les en conditie training boksclub „De Ring”. In den Abeel, Abelenstraat 20 uur: repetitie „V.A.T. ’71”. Stadsschouwburg, 19.30 uur: contact- avond gemeentebestuur met inwoners. Gebouw „Velserduin”, 20 uur: dr. J. Roderkerk spreekt voor „NIVDN” over „Wat er leeft in de Kennemerduinen”. VRIJDAG 15 NOVEMBER Velserbad, Briniostraat 6.30-8, 12.15- 13.15; 16.45-18 en 19.30-21 uur: gemengd zwemmen. Centrale bibliotheek en filialen, Plein 1945: 14.30-17.30 en 19-21.30 uur volwas senen en tieners; Willemsbeekweg: 15.30- 17.30 jeugd en tieners; Wüstelaan, Santpoort: 19.30-21.30 uur volwassenen, tieners en jeugd; Wijkerstraatweg Vel sen-Noord: Zeewijkplein, IJmuiden-West 14.30- 17.30 uur volwassenen, tieners en jeugd. Badhuizen, Snelliusstraat, geopend van 13 tot 2 uur; Doodweg, Velsen-Noord, geopend van 13-21 uur. Sporthal „Zeewijk”, Basketballcompe- titie. Fideliusgebouw, Willemsbeekweg, 19.30 uur: damclub „IJmuiden”. Stadsschouwburg, 20 uur: „De jonge Stem” met kinderrevue „Als ik toch eens rijk was”. PEN-jeugdcentrum, 20.30 uur: David Ireland (folkssongs).

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 9