Italianen Interland kost PTT 20 miUe KNOBEL VERVING VIJF SPELERS Koeperman winnaar SPORTWMO cel in Uitslagen van toto en lotto Supporter vier maanden de Hardlopen voor 100.000 dollar Cruyff treiterde 5 3.45 „IK MAAK ME NIET TE VEEL ILLUSIES” Vanaf morgen 12 uur hebt u de primeur van de eerste wijnen van de oogst 1974 >5 KLASSERING E.K. 47/1 TE VERDIENEN akw' VROOM® DREESM ANN een miljoen gulden aan prijzen ...\\ninalle(h) F 'j.v J” *.'*«*'- rtOv EMBER I’»?* SPORT 23 22 4 I 1 in de Supermarkt van T K jfeSj nieuw wijnavontuur dat elke liefhebber wil beleven. Zeker voor zo’n aardige prijs! WIJNVRIENDEN VAN NEDERLAND! Twee verrukkelijke jonge wijnen als première van de nieuwe oogst. Voor u hoogst persoonlijk door Vroom Dreesmann in Frankrijk geselekteerd. Goed voor een tas DU RHftüE ib# A vi t (Van onze sportredactie) Johan Cruyff: pittige taal. Vultink: slotserie tegen (Van onze sportredactie) de (ADVERTENTIE) jS» Tweede plaats is de moeite waard schitterende Van Leur. Het klassement wordt uiteraard aan- gevoerd door Vultink en Bessems die in hun partijen uit de tweede ronde tegen respectievelijk Van Leur en Rijvers geen problemen ontmoetten. Vultink had zelfs slechts drie beurten nodig, dank zij een weergaloze slotserie van 268. Hij even aarde daarmee zijn Nederlands record partijmoyenne. TIFLIS (ANP). Oud-wereldkampioen Iser Koeperman heeft in Tifiis het kan didatentoernooi gewonnen. De Rus verwierf daarmee het recht de wereldkampioen dammen, Ton Sijbrands, uit te dagen. Koeperman won in de laatste ronde verras send van zijn landgenoot Andris Andreiko. eindelijk in 5 jr 1974 Beaujolais, primeurprijs 3.95 (Van onze sportredactie) DEN BOSCH. De PTT heeft ij lings een extra telefoonkabel (kosten rond 20.000 gulden) nabij het stadion De Vliert in Den Bosch moeten aan leggen om 25 telefoonaansluitingen te realiseren voor Italiaanse verslagge vers die dinsdagavond de voetbalwed strijd tussen de jeugdteams van Italië en Nederland willen bijwonen. „Zoiets had de PTT nog nooit mee gemaakt”, zegt een KNVB-woord- vooerder. Maandag zal een legioen van meer dan 100 Italiaanse persmensen in ons land aankomen om hun volk te berichten over de prestaties van hun jeugdteam, maar vooral ook over de strijd om het Europees kampioen schap tussen Italië en Nederland, woensdagavond in het Feyenoordsta- dion. BOEDAPEST (SID). In Hongarije is het niet raadzaam tijdens een voetbal wedstrijd met flessen te gooien. Een rechter in Boedapest veroordeelde de 27- jarige Joszef Geleta tot een. gevangenis straf van vier maanden, omdat hij tij dens de achtste gevangenisstraf van vier maanden, omdat hij tijdens de achtste finales van de Europa cup (0-0) een cognac fles op het veld had geworpen. Niemand werd geraakt, maar de dader kon door de politie gegrepen worden. Geleta had kennelijk eerst de inhoud geconsumeerd, voordat hij zich van de fles ontdeed. Hij was bij zijn arrestatie totaal beschonken. Volgens insiders had de partij weinig met een echte wedstrijd te maken. Andreiko kwam acht minuten te laat in de zaal en maakte een vrij ongeïnteresseerde indruk. Op de 22e zet liep Andrieko in een drie zetten diepe combinatie. Koeperman kreeg daardoor zoveel voordeel dat hij de partij niet meer kon verliezen. Koeperman kwam op een totaal van 17 punten, eenzelfde aantal werd ook door Harm Wiersma en Ana toli Gantwarg bereikt. Koeperman werd winnaar van het toernooi na toepassing van het Sonnenborn-Berger punten systeem, waarin de partijen worden gewaar deerd die de spelers die gelijk eindigen tegen elkaar gespeeld hebben. De eindstand: 1. Koeperman 17 pnt; 2-3 Gantwarg en Wiersma 17; 4. Andreiko 15; 5-6 Waldring en Gagnon 10; 7-8 Badiali en Kaderabek 7; 9. Konsvenski 6; 10. Lepsic 4; 11. Don Kandane 0. 1974 Cötes du Rhone, primeurprijs Hij passeerde Geels, Ressel, De Jong, Schneider en Van lerssel en nam in hun plaats Van der Kuylen. Willy van de Kerkhof. Suurbier, Rijsbergen en Jan sen. Voor het eerst dit seizoen maken PSV’ers weer deel uit van oranje’s selec tie, die er nu voor de wedstrijd tegen Italië (groep 5 Europees kampioenschap) als volgt uitziet: Jongbloed (FC Amster dam), Schrijvers, Haan, Suurbier, Krol en Rep (allen Ajax), Van Hanegem, Jan sen en Rijsbergen (allen Feyenoord). Willy van de Kerkhof en Willy van der Kuylen (beiden PSV), Cruyff en Nees- kens (beiden Barcelona), Rensenbrink (Anderlecht), Notten (FC Twente) en Peters (NEC). Fulvio Bernardini: „Nederland is veel sterker”. schreven en bekogeld met tomaten. Dat mogen ze van mij gerust doen, maar voor dat proces waar we nu aan bezig zijn hebben we veel tijd nodig en een beetje sym pathie en geduld. Als Italië dat niet kan opbrengen dan falen we”. Maar wat voor type spel wilt u nu in Nederland spelen? „Wilt u het horen van een Italiaan? Ik heb het Cate- naccio, met z’n allen verdedigen, altijd verafschuwd! In Italië werd bovendien het spel altijd op het middenveld, met grote individualisten, gemaakt. Ik wil de zaak open gooien: lange passes moeten de verrassing brengen. Maar dat is een kunst die hier slecht beoefend is en ik vraag me af of Nederland ons wel de gelegenheid hiervoor geeft Ik heb geen grote geheimen. Veel zal ook afhangen van het weer”. „Ik heb Ajax gezien en Feyenoord in de stromende regen. Dat zijn prachtige teams. Ik weet dat we het in Rotterdam heel moeilijk kunnen krijgen. Ten eerste speelt Nederland totaalvoetbal en ten tweede hebben ze wel de sterren. Cruyff, Van Hanegem. Neeskens. Man nen die je nodig hebt om totaalvoetbal tot een groot succes te maken. Ik hoop dat die sterren woensdagavond niet al te briljant schitteren, zodat ik de kans krijg om met dit nieuwe Italiaanse team nog wat verder door te trainen”. ROME „Zeg tegen Bernardini dat zijn elftal geen schijn van kans heeft. Om Cruyff te blokkeren, is één man niet genoeg. Daar zijn er twee voor nodig. En als Bernardini twee bewakers bij me plaatst, speelt het oranje team met tien tegen negen spelers. Ik geloof niet dat Bernardini het zich kan veroorloven om ook maar één Nederlandse speler volko men vrij te laten”. Deze uit de mond van Johan Cruyff komende frappante woorden, publiceerde het grootste Italiaanse dagblad „Corriere della Se ra”. Ten aanzien van het verloop van de interland Nederland-Italië rea geerde Cruyff voor zijn doen erg fel- „De Italianen behoeven geen enkele illusie te koesteren. Wij hebben op ongelukkige wijze het wereldkampi oenschap verloren. Wij zullen er alles aan doen om de Europese titel in de wacht te slepen. Wij zijn te sterk voor het Italiaanse elftal. Alleen een wonder kan het van een grote neder laag redden”. De oud-international Mazzola reageerde in een begeleidend artikel met: „Dit is een typisch staal tje van de arrogantie die het Neder lands elftal heeft en die het in Duits land het wereldkampioenschap kost te”. Y. x v ^'4 4-' Willy v. d. Kuylen: selectiegroep. versloeg, ook af te rekenen met Jean Bessems die eveneens met elf beurten van start ging. Hij klopte Hans Sund- quest met ruim verschil (300-134) en dat luchtte de Limburger op, want in janua ri van dit jaar, tijdtens het vorige kampi oenschap 47-1 in Amersfoort, werden hem door een nederlaag tegen diezelfde Sundquest zijn titelkansen al vroeg ont nomen. Bessems moet in Berkhout, misschien samen met Vet. kunnen tonen tegen die top waarop Vultink al jaren zetelt, aan te leunen. De concurrentie van de ande re vijf deelnemers lijkt te gering om die poging in de war te kunnen sturen. Daarop maakt tot nu toe alleen Bert van Nijhatten een uitzondering. Hij moet zich echter duidelijk forceren bij het verzamelen van zijn caramboles en dat zal hem in dit toernooi waarschijn lijk nog wel opbreken. Vet won in een nerveuze, slordige partij (300-203 in 19 beurten) van Dekker, die zijn matige tegenstand aan de te hoge vochtigheids graad van de lucht in de dorpshuiszaal weet. DEN HAAG. In vergelijking met de selectie voor de wedstrijd tegen Fin land (door Nederland met 3-1 gewon nen), heeft KNVB-bondscoach George Knobel vijf veranderingen in de kern groep voor „Oranje" aangebracht. (Van onze redacteur in Rome) ROME „Ik weet het, Nederland is veel sterker, maar die overwinning van woensdagavond tegen Bayern heeft ons goed gedaan. Het moreel bij de Italiaanse spelers is altijd snel geschokt, het duurt een tijd voor ze over de nachtmerrie van München heen zijn”. Fulvio Bernardini, de trainer van het Italiaanse elftal sinds augustus, is moe. Hjj komt er voor uit dat zijn 68 jaren meetellen. „Toen de wereldkampioenschappen in West-Duitsland een fiasco waren geworden voor ons en ik van stal werd gehaald om een nieuw nationaal elftal samen te stellen, kon ik twee dingen doen. Met het oude doorgaan, met de wat oudere sterren zoals Rivera, Mazzola, Burgnich, of helemaal opnieuw beginnen met een ander team, met een andere tactiek. Ik heb voor het laatste gekozen. Dat houdt een zeker risico in. Ik weet niet of de Italianen het geduld kunnen opbrengen om mij die kans te geven. Bij jullie in Holland heeft het ook jaren geduurd voordat er een succeselftal was gevormd. Ik heb al bij de vorige oefenwedstrijd gezegd dat als de elf spelers niet begrijpen wat ik bedoel, ik me op den duur zal mopten aanpassen aan wat zij willen. Maar ik vind dat het tegen Bayern niet slecht is gegaan”. Hoe kwam het volgens u dat het Italiaanse voetbal zo achterop raakte in de laatste jaren? „We missen gewoon talent. We speelden altijd met een paar diva’s. Maar talent komt jammer genoeg eens in de zoveel tijd voor. Zoals in veel dingen waren we een beetje zorgeloos. We letten te weinig op de jonge kweek. Nu betalen we die rekening. De1 sterren worden oud en we hebben weinig nieuwe. Bovendien moet je een hecht team verband zien te bereiken. Het Italiaanse voetbal van de laatste jaren werd te veel door een groep sterspelers be paald”. In de eerste helft tegen Bayern speelde u met één spits (Boninsegna), in de tweede helft met maar liefst drie (Boninsegna, Braglia en Anastasi). Wat doet u straks tegen Nederland? „Daar wil ik nog een paar nachten over slapen. We trainen zondag nog een keer in Florence en maandag vertrekken we van Pisa naar Rotterdam. Ik ben oud en wijs genoeg om me niet te veel illusies te maken. Neder land heeft een prachtig elftal. Ik hoop alleen dat we een goede wedstrijd kunnen maken. Dat we niet vernederd de kleedkamers hoeven op te zoeken. Kijk, als je ver jonging toepast, als je hier een nieuw systeem zoekt, dan moet het een beetje meezitten, anders word je wegge- BERKHOUT. Alle ogen in het fraaie dorpshuis van Berkhout, waar het nationaal kampioenschap anker-kader 47-1 van start is gegaan, zijn gericht op Piet Vet. De 28-jarige ereklasser woont namelijk in deze gemeente en mag het thuisfront dus eigenlijk niet teleurstel len. CHICAGO (DPA) Het Ameri kaanse profatletiek circus heeft in Chicago plannen ontvouwd voor een wedstrijd over een mijl tussen prof- en amateur atleten. De wedstrijd, die in de komende zomer in het Astrodo me in Houston wordt gehouden, is genoteerd met een prijzengeld van 100.000 dollar (ruim 260.000 gulden). Tot de amateurs die men wil uitnodi gen behoort ook de Belg Emiel Put- temans. Verder is het de bedoeling dat de Amerikaanse amateurs Marty Liquori, Rick Wohlhuter en Steve Prefontaine uitkomen tegen de profs Jim Ryun (VS) Ben Jipcho en Kip- choge Keino (beiden Kenia) en Dave Wottle (VS). Het aantal deelnemers zal maximaal tien bedragen. De win naar krijgt een bedrag van 60.000 dollar (ruim 150.000 gulden). Volgens i.r Ad. Paulen, voorzitter van de Europese atletiek associatie (EAA) en lid van het bestuur van de internationale amateur atletiek fede ratie (IAAF), is het mogelijk om een dergelijke wedstrijd te organiseren. „De consequentie is dan wel dat de deelnemende amateurs onmiddellijk tot prof worden verklaard. Uiteraard komen zij dan niet meer in aanmer king voor deelneming aan wedstrij den, die onder auspiciën van de IAAF of EAA worden georganiseerd”. De twee ere-divisie keepers die afgelopen zondag een gele kaart kregen, Gerrit Vooys en Ton Thie, zijn gestraft met een wedstrijd voorwaardelijk' en 150,-, Andere KNVB-boetes: Piene- man (Telstar) 1 wedstrijd geschorst en mogelijkheid van verweer, Burna (A- jax) 2 wedstrijden geschorst en 150,-. De damesploeg van Gerard de Lange en de Transol-heren plaatsten zich voor de tweede ronde Europa cup landskam pioenen. Transol klopte Sutton met 87- 65 (eerste duel: 107-55; en Gerard de Lange versloeg Kfum met 91-44 (eerste keer:59-44). Tom Okker haalde de halve finales van het toernooi om de Dewar-beker door een 6-7, 6-4, 6-4 zege op Arthur Ashe. 0 Ex-Europees bokskampioen Karl Mildenberg raakte gisteren gewond bij een auto-ongeluk. Hij botste op de auto bahn in de omgeving van het Beierse Aschaffenburg op een vrachtwagen. 0 Wat officieus al wel vaststond, is nu definitief: de Spaanse voetbalbond er kende de 3 Zuidamerikanen Marinho Mazurkievics en Perroni als Spanjaard. 0 In het tennistoernooi in Bombay ver loor Rolf Thung van de Indiër Anand Amritraj: 6-7. 7-6, 6-2. 0 Joe Bugner zal op 9 januari in Rome zijn Europese bokstitel bij de zwaargewichten verdedigen tegen de Ita liaan Dante Cane. 0 Het Europees bridgekampioenschap heren kwam onverwacht niet terecht bij Noorwegen dat tot aan de laatste ronde leidde, maar bij Frankrijk'. De eindstand Frankrijk 276 punten (uit 372), Italië (274), Noorwegen (266). Met 152 was Nederland 13e. Bij de dames won Italië (207 punten) en was Frankrijk (169) 2e. Nederland eindigde als 10e met 108 pun ten. DEN HAAG (ANP). De uitslag van lotto en toto no. 11 van 10 november 1974 luidt: LOTTO 11 Aantal deelnemers: 1.037.654, bruto in leg: 3.874.602, pri jzenbedrag1.948.398. Ie pnijs: geen winnaar; 2e prijs: 2 win naars, die elk bruto 167.233 ontvangen; 3e prijs: 219 winnaars, die elk bruto 1947 ontvangen; 4e prijs: 9790 win naars, die elk per kolom 52 ontvangen; 5e prijs: 10.487 winnaars, die elk ,er kolom 49 ontvangen. Naar de jackpot van lotto 12 gaat een bedrag van 150.423. TOTO NO. 11 Aantal deelnemers: 327.970, bruto in leg: ƒ893.641, prijzenbedrag: 424.479. Ie prijs: 3 winnaars, die elk bruto ƒ56.597 ontvangen; 2e prijs: 8 0 win naars, die elk bruto 1326 ontvangen; 3e (rijs: 1339 winnaars, die elk per kolom 110 ontvangen. De stand na de eerste dag is: 1. Vultink 4 punten, 268 hoogste serie, 42,86 algemeen ge middelde. 2. Bessems 4 122 19.85; 3. Van Nijnatten, 4 64 18.18 4. Vet 4 116 14.63: 5 Dekker 0 78 13.60; 6. Rijvers 0 50 12.31; 7. Sundquest 0 73 11.23 8. Van Leur 0 40 9.16. Vet lijkt dat nauwelijks als een belas ting te voelen: „Nee, er zitten net zo veel voordelen als nadelen aan het spe len in je eigen woonplaats. Ik heb voor dit toernooi dan ook niets bijzonders gedaan. Niet extra getraind of zoiets. Wil ik hier wat bereiken, dan moet het me ook een beetje meezitten”, aldus de Noordhollander, die het kleine spel aar dig in de vingers heeft. Daardoor komt hij in het libre en toch ook wel in het 47-1 tot z’n opvallendste verrichtingen. Niettemin waagt hij zich het komend seizoen ook aan de nationale kampioen schappen 47-2 en bandstoten. Het 71-2 laat hij schieten. In Berkhout valt echter meer eer te behalen dan in deze toernooien. Degene die achter Hans Vultink, als Europees en nationaal kampioen in deze spelsoort toch wel de grote favoriet voor de titel, tweede wordt, mag namelijk ook deelne men aan het Europees kampioenschap 47-1 dat begin januari in Beverwijk gehouden wordt. En daar kan men zich dan weer kwalificeren voor het wereld kampioenschap dat eind februari in Marseille plaatsvindt. De biljarter uit Berkhout begon het 47-1 toernooi met een duidelijke zege op Lambert van Leur. Hij had daarvoor niet minder dan 22 beurten nodig („ook de concurrents loopt nog wel tegen een zwakke partij aan”, aldus Vet), maar bewees met een serie van 116 toch wel het ritme op bepaalde ogenblikken goed te pakken te hebben. Mocht Vet in de top van het klasse ment willen eindigen, dan krijgt hij behalve met Vultink die de dapper te genstand biedende Piet Dekker in zijn openingspartij in elf beurten (300-201) Deze prijs ter waarde van 295.- is beschikbaar gesteld door Irisette Naarden, de makers van de échte donsdekens en de mooiste lakenovertrekken. m PUZZEL MEE! F IMS lAxeffl»;

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 23