iT Raad dacht aan portemonnee 4 AUDI 50 Kerstactie van Gewond door stalen deur I^EUR B.V.>| BOUWMARKT 1 beige in alle maten! Kastje kijken ES )RTi 507 - 2144 07 - 5041 -5741 -43» pe Leger des Heils Strandhuren komend jaar toch omhoog I 1 GELUKSTELEGRAM I I I I I I I V. J! metnico scheepmaker Automobielbedrijf Berendsen b.v. Speciale aanbiedingen uit de Bouwmarkt van Sinterklaas Geef bonbons van hazenberg U steelt er harten mee Bij krediet van f 25.000 voor „Kees Jongert” W F.1 PLAATSELIJK NIEUWS NOVEMBER 19 7 4 1 5 U D A G van I Heemskerk DIT WEEKEND TOCH NOG DE IN ONZE SHOWROOM! >9 vum Elektrische materialen Sanitair Koudenhom 54 Gereedschappen o.a. Boormachines Ijzerwaren Voor Suède, Nappa en vachtkleding omdat |e tanen mééf biedt eendere Openingstijden: dagelijks van 8.00 -18.00 uur. zaterdags van 8.30 - 17.00 uur. tel. 023-321212. SUÈDE NAPPA en LEDER-KLEDINGj Haarlem - Schalkwijk Grootwinkelcentrum Rivièradreef. Bel voor zichtzend“ - 33 01 09 Wegens werkzaamheden is ons magazijn ZATERDAG 16 NOVEMBER gesloten! BRANDENBURG” licht- en krachtinstallaties, nieuwbouw en onderhoud. Castricum Velsen-IJmuiden Beverwijk 1 (ADVERTENTIE) -«s o Maroc-Berbers (Van een onzer verslaggevers) I ia. ADVERTENTIE Agenda (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) is Medische verzortpng m IJMUIDEN (ADVERTENTIE) >009 (ADVERTENTIE) Raaks 34 Tel. Tel. 310685 310766 p I fl Zijlstraat 29 zoor ken op ag ce rant te. gf U [non nabij luar. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Evenals voorgaande ja- ren zullen de Heilsoldaten van het korps IJmuiden in de week van 18 tot 23 november weer aan de deuren verschij nen om de kerstgiften in ontvangst te nemen. Het geld willen zij gebruiken om zoveel mogelijk mensen in het bijzon der bejaarden en dit jaar ook de licha melijk gehandicapte jeugd in deze don kere en kille dagen een goede kerst- feestviering aan te bieden. Indien men niet thuis is als de Heilssoldaten langsko men en men wil toch bijdragen aan de kerstactiviteiten van het Leger des Heils, dan kan men de gift overmaken op giro 458968. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij het gebouw van het Leger des Heils, Edisonstraat 14, dan wel telefonisch on der nummer 14554. VELSEN. De 29-jarige lasser J. P. Vendel uit Uitgeest raakte deze week gewond tijdens werkzaamheden in één van de kelders van de blokwalserij 3 van Hoogovens. Nu zult u misschien denken dat ik* mij bijzonder cynisch en onnodig kwet send opstel tegenover dit toch kostbare en tijdrovende werkstuk van Jan van Hillo c.s., maar wat heet onnodig? Dit was nu een voorbeeld van pure tv- kitsch, verkeerd begrepen uitdrukkings middelen en foutieve gedachtengangen. Laten we dan via Pleuni Touw als typische westerse toeriste de tegenstel ling laten zien tot het getechnocratiseer- de Westen en het nog onbedorven Verre Oosten”, is kennelijk de leidende gé- dachte geweest. Af en toe werden we door opstijgende vliegtuigen herinnerd aan het feit dat het eigenlijk niet om Pleuni, laat staan om die gezagvoerder ging, maar om een terugblik op 50 jaar luchtvaartgeschie denis in relatie tot de eveneens 50-jarige NCRV- Wat die boot er verder toe deed was minder duidelijk. Er werd daar goed van gegeten dat kon je zien, in tegenstelling tot het voedsel in de DC- 10, dat Jan van Hillo onverwacht tot een verbitterde uitval verleidde. „Mes en vork zijn onherkenbaar verminkt tot plastic speelgoed”, merkte hij op, maar ja, niemand houdt je tegen als je het met je vingers op wilt eten, zoals de Indone siërs gewend zijn te doen. Jan van Hillo heeft, daarin bijgestaan door het camerateam Rita en Jan Huys- kens, een loflied gezongen op Pleuni Touw. In beelden. Als aanleiding wordt in de omroepbladen de eerste vlucht van de KLM naar ’t toenmalige Nederlands- Indië genoemd, nu 50 jaar geleden, maar mijn eigen taxatie is dat Pleuni’s rol in „De stille kracht”, met name haar befaamde sirisapscène, de eigenlijke aan leiding was. We zagen haar menigmaal zonnend in bikini, terwijl de camera haar begerig aftastte, ze liep zwaar ge decolleteerd dwars door Indonesië, zat met een gigantische hoed op in automo bielen, verzorgde voor spiegels haar ma ke-up, holde in roze-getinte, opwappe rende avondgewaden langs stille stran den of door de rimboe, at vrolijk snap pend met de kapitein van de „Prinsen- dam” (die ook Mies Bouwman door de Indische wateren heeft gevoerd), en v>as bijzonder actief op de dansvloer met iemand die bescheidenerwijs aldoor net niet in beeld wilde komen. Kortom- een genot voor het oog, Holland op zijn best, vijftig jaar NCRV. Wethouder F. Kaebisch jr. vond dit allemaal wat overdreven, want voor kredieten beneden de kwart ton hoeft een gemeente geen financieringsmidde len aan te wijzen en G.S. kunnen dus alleen maar ja zeggen. Het ging hier om een krediet voor het aanbrengen van een nieuwe verlichting op de ijsbaan van „Kees Jongert” aan de Parallelweg en de aanschaf en plaatsen van een waterpomp. B. en W. wilden zo spoedig mogelijk met de werkzaamheden beginnen en stelden de raad voor de baan -nog vóór de vorstperiode schaatsklaar te maken. Met een artikel in de gemeentewet, nr. 248 in de hand kan men tot uitvoering van de voorzieningen overgaan voordat het krediet door Gedeputeerde Staten is goedgekeurd en dat was nu nodig om Kees Jongert snel te helpen. P. J. Schipperus, fractie-voorzitter van het CDA zag de noodzaak van toepas sing van het artikel niet in. „De rechts basis van artikel 248 is niet aanwezig. En trouwens, als je in een goede ver standhouding met G.S. leeft keuren ze Toch begon het anders, een beetje la Johan van der Keuken. We zagen een gezagvoerder, die zich in zijn auto naar Schiphol begaf, warempel geen actuele snor droeg maar wel een pijp, waaruit indringende muziek opsteeg. Zijn tocht langs zesbaanswegen, richtingborden en al dat soort moderne fratsen werd af en toe flitsend onderbroken door de idylle van ploegende multatuliaanse karbou wen. Hier werden onmiskenbaar het „werkelijke leven” en het „ware leven” tegen elkaar afgezet, en het ware leven behoorde natuurlijk toe aan die boer die tot zijn knieën door het leem zeulde als een hedendaagse Zeeuwse aardappelboer. terug en besloten (Berghuis en Van Ruyven waren tegen) het artikel uit het voorstel te laten. Men had hierna geen enkele moeite met het beschikbaar stel len van het krediet. Tijdens het wegbranden van de schar nieren van een stalen deur in de kelder werd de lasser op de voet getroffen door de stalen deur die plotseling omviel. Zijn veiligheidsschoenen konden niet voorkomen dat hij een kneuswond en een breuk aan de linker middenvoet opliep. De man is opgenomen in het St. Jozef Ziekenhuis in Heemskerk. Artsen, van zaterdagmorgen 10 tot za terdagavond 24 uur: A. J. G. Wermen- bol, Maasstraat 15, telefoon 16388; J. H. van Ginkel, Kennemerlaan 141, te lefoon 14058; en J. F. A. Pieterse, Orionweg 126, telefoon 11365. Apotheek, Apotheek Pleyer, Planeten weg 52, telefoon 15348. Tandarts, H. M. Chr. Geurs, Marquet- telaan 8, Heemskerk, telefoon 02510- 32408. Wijkverpleegster „Groene Kruis”: zus ter M. Visser, Verbrande Vlak 84, IJmuiden, telefoon 11211 en zuster T. Schoorl, Hagelingerweg 146, Santpoort, telefoon 1 376004. Dierenarts, J .P. Westerman, Harten- lustlaan 7, Bloemendaal, telefoon 023- 251555. Wijkverpleegster „Wit-Gele Kruis”, in lichtingen over weekeinddiensten on der telefoonnummer 15645. Stichting Maatschappelijke Dienstver lening Kennemerland. Spreekuren da gelijks van 9 tot 10 uur in De Noot- straat 4, IJmuiden. telf. 02550-10661. BEVERWIJK Ondanks het minder gunstige strandweer en het feit, dat 1974 voor enige exploitanten extra kosten heeft meegebracht ten gevolge van een door rijkswaterstaat voorgeschreven zee- waartse opschuiving van de strandkra- men, zien b. en w. van Beverwijk zich toch genoodzaakt de strandhuren ko mend jaar te verhogen. Achtergrond van deze door het college als onvermijdelijk gekwalificeerde huur verhoging is onder meer de stijging van de kosten voor het schoonhouden van het strand en de toeneming van andere met de strandexploitatie samenhangende lasten, zonder dat daar inkomstenstijgin gen tegenover konden worden geplaatst. Ten eerste was Pleuni Touw dan wel ongelukkig gekozen, omdat we haar nu eenmaal associëren met „De stille kracht” en niet met een westerse toeriste. En ten tweede is het hoogst merkwaar- dig een boeld te ontwerpen van een - krrnk innige westerse wereld (allemaal dubbelbeelden en enerverende elektroni- sche muziek op de achtergrond), die dan moet contrasteren met de idyllische beelden van een vrouw die door de velden loopt of ploegende karbouwen (en hier uiteraard geen dubbelbeelden, en geen waanzinnig makende gamelan- muziek), als je nu juist een soort dub belportret wil maken van 50 jaar vlieg- wezen en 50 jaar radio en televisie. Dié vliegtuigen voeren die verderfelijke toe risten aan en maken een heidens kabaal, die radio maakt ons crazy met die muziek, en de televisie levert ons die dubbelbeelden, dus weg met de NCRV en weg met de KLM! Misschien was «r sprake van zelfkastijding. HEEMSKERK Artsen. Van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur: J.A. Hazen berg, Hannie Schaftstraat 3, Heems kerk, ttel. 32476; van zondagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur: F. B. Naber, Jan van Kuikweg 78 Heems kerk, tel. 32475. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoedgevallen de eigen huis arts waarschuwen. Apotheek. Zie Beverwijk. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Verloskundige. Zie Beverwijk. Wit Gele- en Groene Kruis. Weekend dienst: zuster A. v.d. Ben, C. H. Moensstraat 26, Beverwijk, tel. 25115. Gezinsverzorging en bejaardenhulp. Spreekuren leidsters: dinsdag van 10 tot 10.30 uur in het wijkgebouw aan de Jan van Scorelstraat 46, Heems kerk. tel. 32247 (zie ook Beverwijk). Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Spreekuren gezinsverzorging en bejaardenhulp( Jan vzn Bergenstraat 50x, Heemskerk, tel. 32340., maandag tot en met vrij dag van 9 tot 10 uur; openbare lagere school De Sokkerwei, Oranjelaan 2, Castricum, tel. 02518-54321, maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur. ELEKTROTECHNISCH BUREAU Oosterdumweg 20 - IJmuiden Telefoon 02250 - 1 34 05 voor uw Levering van alle ELEKTRISCHE APPA RATUUR. industrieel en huishoudelijk. Haarlem De grootste speciaalzaak in BEVERWIJK De gemeenteraad nam zich donderdagavond zelf in bescherming door in een voorstel van Burgemeester en Wethouders een passage te schrappen, waarin werd meegedeeld, dat, als Gedeputeerde Staten een kredietaanvraag van f 25.000 niet zouden goedkeuren, de raadsleden die ja tegen het voorstel hebben ge zegd, hoofdelijk aansprakelijk zouden worden gesteld. In feite komt het dus hierop neer, dat die 25.000 niet uit de gemeentekas mogen komen, maar dat de voorstem mers het bedrag uit eigen portemonnee dienen te betalen. En van dat risico schrok de raad wel eventjes. Opvallend was ook nog dat Van Hillo zijn documentaire begon en eindigde met uitspraken van Godfried Bomans over het geluk, Bomans is langza merhand gecanoniseerd tot de katholieke NCRV-heilige in Van Hillo’s documen taires. Omdat alles in dit programma scheen te moeten contrasteren, waren ze misschien bedoeld als contrastwerking met Van Hillo’s eigen teksten, die nu weer voor mijn gevoel geplastificeerd waren. Ik citeer alleen zijn laatste woorden, terwijl de camera omhoog blikt in de zon: „Jaloers kijken we naar het licht dat van elk negatief een posi tief maakt”. Een revolutionaire uitvin ding, die voortaan alle donkere kamers overbodig maakt. BIOSCOPEN Corso Theater (Dorpsstraat). 20 sting”. Interkerkelijke Stichting Gezinsver zorging en Bejaardenhulp, Velserduin- weg 52, dagelijks van 9 tot 10 uur, telefoon 02550-11830. Federatie Bejaardenzorg Velsen, Abe lenstraat 1, IJmuiden. Elke dag spreekuur van 9 tot 10 uur, telefoon 03450-12464. Spreekuren van het soci aal adviesvureau voor IJmuiden. Elke dinsdagmorgen van 9 tot 10 uur in het Cultureel Centrum, Moerbergplant- soen 22; voor Velsen-Noord, elke dins dagmorgen van 11 tot 12 uur in het buurtcentrum „De Mei”. Geelvinck- straat 28; Santpoort elke dinsdagmid dag van 14 tot 15 uur in het gebouw „De Haven”, Schipbroekerweg 6, Sant- poort-Noord; voor IJmuiden-Oost, el ke dinsdagmiddag van 16-17 uur in het gebouw „In de Abeel”, Abelen straat 1. Verder volgens afspraak met het bureau. dit v irstel binnen een paar weken goed”. Ook P. J. Sigon trok zijn handen van artikel 248 af. PvdA’er Menist vond het niet eerlijk de raad op deze wijze onder druk te zetten en zijn fractie voorzitter K. Vermeulen merkte op, dat degene, die verantwoordelijk is voor dit late voorstel om Kees Jongert met geld te helpen, burgemeester Bruinsma, niet aanwezig is en dus in het uiterste geval ook niet hoofdelijk kan worden aange slagen. Drs. Eiff wilde van het artikel af, maar C. Berghuis (CPN) en G. van Ruyven (PPR) durfden het wel aan. Ze werden in hun mening gesterkt door de opmerkingen van wethouder F. Kaebisch jr.„G.S. mogen alleen het raadsbesluit beoordelen zonder rekening te houden met het artikel”. De raadsleden deden toch een stapje bioscopen Cinema Marquette (Ruysdaelstraat) 20 u.: „The exorcist" TONEEL Vrijburcht (Vrijburglaan). 20 u. toneelvereni ging Vriendenkring met „Sstt.niet over praten” DIVERSEN Assumburg-theater (Jansheeren, Kerkweg). 20.30 u. Sieto en Marijke Hoving. Gezinsverzorging en bejaardenhulp Groene Kruis IJmond. Spreekuren leidsters; maandag tot en met vrijdag 9-10 uur, wijkgebouw Andromeda- straat 3, telefoon 02550-13936. City, vrijdag 20 en zaterdag 19 en 21.30 uur: „Gold”. Stadsschouwburg, vrijdag 20 uur: „De Jonge Stem” met kinderrevue Als ik toch eens rijk was’’. DIVERSEN Museum Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-Zuid, stijlkamer en oude gebruiksvoorwerpen, dage lijks te bezichtigen van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Moerbergplant- soen 22, IJmuiden, dagelijks geopend van 9.30- 12 en 14-16.30 uur. Niet op zaterdag en zondag. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat IJmuiden. Elke dinsdag en donderdag van 12 tot 14 uur. Stadhuis Velsen, Plein ’45, IJmuiden. Elke dag te bezichtigen van 10 tot 12 uur. Niet op zaterdag en zondag. Galerie „t Hart”, Koningin Wllhelminakade, dagelijks expositie wandkleden van Ine van der Merwe. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.30 u.: „The exorcist”, 19.30 u.: „Woodstock”, 23.30 u.: „Karateduel met de duivel”. Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 u.: „Gold”. MUZIEK Alpha Sociëteit (Moenspleln). 21 u. optreden van de Engelse zanger-pianist Paul Millns. BEVERWIJK Artsen. Voor de groep artsen Fierstra, Pemot, Plantinga, Reddingius, Rolink, De Ruiter, Takken, Versélewel de Witt, Hamer, Visser en Vreeling wordt de dienst waargenomen van zaterdag morgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur door G. K. Fierstra, Wijkerstraat- weg 194, Velsen-Noord, tel. 24987. Voor dezelfde groep artsen wordt dienst gedaan van zondagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur door J. D. Reddingius, Prinsesselaan 5, Bever wijk, tel. 25551. Voor spoedgevallen houden deze artsen spreekuur op za terdag van 17 tot 17.30 uur en op zondag van 16 tot 16.30 uur. Voor de groep artsen Guldemond-Swaab, Ten Harmsen van de Beek, Hommes, Kes ter, Vos en Zeijlmans wordt waarge nomen op zaterdag en zondag door G. J. Vos, Arendsweg 124, Beverwijk, tel. 23586. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoedgevallen de eigen huisarts waar schuwen. Apotheek. Voor avond-, nacht- en zondagdienst in de periode van vrijdag 15 november 17.30 uur tot vrijdag 22 november 17.30 uur: apotheek Kroo- nenberg, Wiikerbaan 13, Beverwijk, tel. 30815. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Medisch Maatschappelijk Consultatie bureau voor Alcoholisme. Spreekuur iedere vierde vrijdag van de maand van 19 tot 20 uur in het gebouw van de Geestelijke Volksgezondheid Moens- plein 10, Beverwijk. Stichting Samenwerkende Groene Kruisverenigingen. Weekenddienst: zuster A. Schranckmeijer, Zonne- bloemlaan 31, Beverwijk, tel. 27428. Gezinsverzorging en bejaardenhulp Spreekuren leidsters: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in het wijkgebouw aan de Büllerlaan 10, Beverwijk, tel. 35215. Wit Gele Kruis. Weekenddienst: zuster M. Stein-van Dungen, Luxemburglaan 153, Beverwijk, tel. 31475 (van vrijdag avond 18 uur tot maandagochtend 7 uur). Verloskundige. Waarnemend: me vrouw I. A. M. Skotarczakvan der Klaauw, Plantage 154, Beverwijk, tel. 23976; eigen praktijk mevrouw J. M. H. Kruidenberg-van Saaze. Hannie Schaftstraat 5, Heemskerk, tel. 32327; vrij mejuffrouw A. M. Bot. Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Spreekuren SANTPOORT Artsen, J. C. van der Sar, Hoofdstraat 135, telefoon 378570. Apotheek: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, telefoon 378284 (tot 20 uur geopend, zondag gesloten) en Frans Hals Apotheek, Frans Halsplein 1, Haarlem, telefoon 260800 de gehele nacht en zondag geopend.) gezinsverzorging: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in huize Scheybeeck, Velserweg 2, Beverwijk, tel. 20545; spreekuren bejaardenhulp: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur en vrijdagmiddag van 14 tot 15 uur in huize Scheybeeck, Velserweg 2, Beverwijk, tel. 23180 en 20545. Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening in Midden Kennemer land. Spreekuren dagelijks van 9 tot 10 uur: De Noostraat 4, IJmuiden, teL 02550-10661; Van der Hoopstraat 27, Beverwijk, tel. 30766; Zeestraat 149, Beverwijk, tel. 26177; (alleen woens dag) Castricummerweg 4, Uitgeest, tel. 02513-13430; (dinsdag van 14 tot 15 uur en vrijdag van 9 tot 10 uur) De Jansheeren, Kerkweg 47, Heemskerk, tel. 35083. u.: „The Algemen Hulpdienst Velsen, maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 11 uur telefoon 02550-18888. 42, uur en O

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 7