Jansen geblesseerd Vier spelers van Juventus gekozen Tv-reportage onzeker PSV maakte goed gebruik van afwachtende houding TELSTAR VERBAASD OVER VOORSPRONG t! ONRUST BIJ FC TWENTE HUGHES-FORMATIE IN NOG MEER GEÏSOLEERDE POSITIE FETERISAJAX BETER DAN PSV Subliem AZ naar 5-0 CT n IV L ii> ITALIAANS ELFTAL BEKEND F \1 MB 2^ 11 F' W •W* W*' vt- NOVEMBER A MAANDAG SPORT 13 1 8 19 74 1! r óJ (Van onze sportredactie) 'X i e C: Tegenslagen Overmacht L Ónmogelijk )jes iij? T I y. i „ft 1 B. I Moeilijk I s ■JML., „Tegengevallen” VELSEN. Tevredenheid troef na afloop van de wedstrijd Telstar- PSV. Hebben de leden van de Vel ser formatie, normaal al weinig pretentie dan een redelijke midden moter te zijn, een gelijkspel (2-2) tegen de lijstaanvoerder is voldoen de om iedere discussie te besluiten met de opmerking „toch weer een puntje verdiend”. Een opvatting die het bestuur van Telstar kenne lijk met de spelers deelde, want er kon een extra premie van 100 af. ■ml w -F i Fa 1 i jswta A A JEM? I SP0R1EF 4». V ,1 t het tweede Telstar-doelpunt. Edström (links) ziet het niet meer zitten terwijl ook (Van onze sportredactie) Haarlem maakte het Ajax eenvoudig est (Van onze sportredactie) PIETER MUL MARC SERNÉ G. L*- een klasse beter dan PSV. Veel onbere kenbaarder ook.” s den Berg langs Poldervaart (ingevallen voor de met een bloeduitstorting in de zij uitgevallen Boersma) glipte. Conclu sie van Geels: „Dit Haarlem zal het toch wel erg moeilijk krijgen vermoed ik.” rug. Van Beveren hielp Telstar aan een goedkope eerste goal door een afstand schot van middenvelder Bijl van zijn borst te laten springen. Acht minuten later voegde de thuisclub daar nog een doelpunt aan toe. Jan van Beveren kon een doorbraak van Monne de Wit alleen maar voorkomen door de bal te grijpen aan de korte kant van het strafschopge bied. Daarbij maakte hij hands en de vrije trap werd door De Wit zelf geno men. De buitenspeler deed alsof hij een voorzet zou afieveren, maar schoot in eens hard in. Van Beveren werkte de bal onvoldoende weg en met een omhaal kon Van Kooten daar gebruik van ma ken: 20. onvermoeibare spelmaker, ook niet vergeet te scoren. DEN HAAG. De kans is groot dat de voetbalwedstrijd Nederland-Italië (woensdag) niet rechtstreeks op de televisie komt. Zondagavond lag het cijfer van de kaartverkoop zo laag, dat de KNVB geen toestemming kon verlenen. In verhouding is de journalistieke belangstelling groter dan die van suppor ters. Alleen al uit Italië zijn er bijna 100 verslaggevers. Perskaarten werden voorts verstrekt aan Duitsers. Fransen. Belgen, Spanjaarden. Engelsen en een Canadees. ROTTERDAM. Een flinke bloeduitstorting in de linkerknie (de blessure werd tegen Sparta opgelopen) heeft Feyenoorder Wim Jansen uitgeschakeld voor de interland tegen Italië. Zjjn clubarts Abarbanel: „Het is ónmogelijk dat hij woensdagavond fit genoeg is om te spelen”. Bondscoach George Knobel, die in de loop van vandaag zijn elftal bekend maakt, koos in Jansens plaats Dick Schneider. i’n T- Van Kooten (21) en Couperus juichen na l - - de gezichten van Van Beveren en Van Kraay boekdelen spreken. Maar de ene wedstrijd is de andere niet. Hoewel de gedachtengang van de Haarlemmers wel begrijpelijk was om dat Ajax ook in de tweede helft een aantal opgelegde mogelijkheden kreeg. Er werden er tenslotte maar twee benut omdat de chaotische toestanden voor het Haarlem-doel veelal goed afliepen om dat het elftal, waar Van den Berg de plaats als laatste man voor de gebles seerde Hoeben innam, niet zonder for tuin speelde. Toch was Boersma kans loos bij een schitterend schot van Geels en liepen Van den Berg en Marijt elkaar in de weg toen de bal uit een voorset van Steffenhagen via het been van Van Sombere vooruitzichten voor PSV, dat dit jaar zo’n achterstand nog niet kende. Al enkele seizoenen heeft de ploeg in Eindhoven kwaliteit genoeg in huis om te zegevieren. De uitwedstrijden daaren tegen leverden onevenredig grote moei lijkheden op, vooral omdat de equipe karakter te kom kwam om tegenslagen te verwerken. Van der Kuylen, al lange tijd de kwetsbare vedette van het elftal, ontpopt zich dit seizoen echter als een terwijl hij Typerend voor de enorme Ajax-over- macht was ook dat Haarlem veel meer overtredingen dan Ajax maakte, dat al sinds jaar en dag zelf het meest bestraft wordt! Haarlem was onmachtig, omdat het klasseverschil in alle opzichten te groot was, om een ruime nederlaag te ontlopen. De eerste en ook enige doelrij- pe kans voor Haarlem in de eerste helft was voor de opgekomen Wentink, die echter niet zuiver richtte. Boersma later: „Tegen dit Ajax is het toch moeilijk De eensgezindheid ging zelfs zo ver, dat ook de Eindhovenaren blij waren met halve winst, al hadden zij nog de meeste reden tevreden te zijn. PSV im mers was erin geslaagd een 2((-achter stand op te halen, waardoor Telstar zich alleen in de eerste helft een gelijke van de lijstaanvoerder kon tonen. Telstar-spelers die tegen PSV een hoofdrol voor zich opeisten; keeper Van der Meeren in de armklem bii Klaas Bijl. 1 If Brokamp uit onmogelijke hoek inschoot, maakte Boersma een knappe aanval van Arnold Mühren (voor Arie Haan in de plaats), Brokamp en de inkoppende Geels onschadelijk en had Haarlem ook niet over geluk te klagen toen de actieve Steffenhagen in volkomen vrijstaande positie naast het doel tikte. Tenslotte WAGENINGEN. FC Twente ligt volledig overhoop met zichzelf. De vriendenploeg van weleer is door tegen slagen van de afgelopen maanden veranderd in een ver deelde, gefrustreerde en snel geïrriteerde formatie. Zondag middag kwam het zelfs tot een uitbarsting tussen trainer Spitz Kohn en Epi Drost, die in de rust werd vervangen door Niels Overweg. Kohn: „Epi had tegen enkele spelers, maar ook tegen mij, zij het in iets mindere mate, een erg grote mond. Zoiets neem ik niet. In plaats van de schuld voetballen. PSV voetbalt volgens een bepaald concept waar je als elftal wel met succes een bepaald tegenspel tege nover kunt stellen. Maar zo’n Ajax speelt veel beter. Dat heeft vooral in de spits veel meer voetballers rondlo pen die gemakkelijk een mannetje uit kunnen spelen.” En Feteris: „Dit Ajax is Al in de vierde minuut was het raak: een magnifieke uithaal van Wildbret (die later de gele kaart kreeg) was goed voor 0-1. Gelegenheidsspits Joop Molendijk on derstreepte kort na rust het technische en tactisch knappe spel van de Alkmaarders en twee minuten later besliste Nygaard in feite de ongelijke strijd met een ferme kopstoot (0-3). Terwijl De Graafschap vruchteloos zijn vorm bleef zoeken, schoot Kist zijn ploeg naar 0-4 en tien minuten voor tijd maakte invaller Wokke het feest compleet met een vijfde treffer na een wak moment van doelman Van Oosterhout. De ploeg van Castenmiller is nog niet ver genoeg om zo’n duidelijke voor sprong vast te houden. Is het team in zijn gewone doen, dan slagen de spelers erin zelfs tot vervelens toe de bal rond te spelen. In de tweede helft met name maakten de Velsenaren in de ver dediging de fout persoonlijke duels aan te gaan in de buurt van het eigen strafschopgebied. Dat leverde herhaalde lijk balverlies op, maar Telstar ontsnap te in die situaties aan tegentreffers. Nu had de Velser equipe zich ook in een abnormale positie gemanoevreerd. Al na 20 minuten stond de Castenmiller-elf met 20 voor, een weelde die uiteraard niemand had voorzien en waarop de voorbereiding niet gericht was geweest. Klaas Bijl de maker van het eerste doelpunt: „Je hoopt natuurlijk op de eerste goal maar meer toch zeker niet. Met een nog grotere voorsprong weet je dat PSV gaat komen”. Een voorspelling, die PSV maar al te graag waar wilde maken, daarbij geholpen door de hou ding van het verbaasde Telstar. De goed- gestarte Velser equipe met Van Essen op de plaats van de geblesseerde Zwaan kreeg al in het begin een steun in de AMSTERDAM. Als je de prestatie van Haarlem zou willen beoordelen na de kansloze 40 nederlaag tegen Ajax dan zou je eigenlijk een vergelijking moeten trekken met de eerder dit sei zoen geleden nederlaag van Haarlem in de uitwedstrijd tegen PSV. Maar zelfs dat is al geen zuivere maatstaf meer. Want na die verrassend goed gevoetbal de wedstrijd in Eindhoven, toen alleen een formidabele redding van Van Beve ren een gelijkspel in de weg stond, heeft de verloedering zich, na de teleurstellen de nederlagen die daarop volgden, al zo van het Haarlem-elftal meester gemaakt, dat trainer Barry Hughes na afloop van een wedstrijd tegen Ajax al blij is dat „er dit keer hard gewerkt is”. Dat is dan wel erg zacht uitgedrukt. Het elftal lijkt fluitend op weg naar de eerste divisie. Ondanks het feit dat een team met voetballers als Feteris, De Haan en ook wel Gerrit Peijs (gister middag ingevallen voor de licht gebles seerde De Haan) misschien voor de ko mende weken wat meer perspectief biedt. De vraag is echter of het niet te laat is. Zeker nu Haarlem door overwin ningen van concurrenten als NAC en Wageningen in een nog geïsoleerder posi tie is geraakt. Natuurlijk was een neder laag tegen Ajax ingecalculeerd. Maar het ging toch wel weer iets te gemakke lijk voor de Amsterdamse formatie waar trainer Bobby Haarms, spreekbuis voor de zieke Hans Kraay, na afloop bedacht: „Dit was een erg rustig middagje. We hadden er alleen nog een paar meer in moeten schoppen. De mogelijkheden daartoe waren volop aanwezig. Rep, Hulshoff en Haan zijn buiten het elftal gelaten omdat wij met het programma van de komende weken zoveel mogelijk spelers zoveel mogelijk willen laten spe len. We hebben tenslotte 17 spelers en dan kunnen we ook met twee zware Europa-cupwedstrijden in het vooruit zicht er zoals vanmiddag best een paar rust geven.” Ook zijn spelers moeten die mening zijn toegedaan want het mocht namelijk een klein wonder heten dat het bijna nog een half uur duurde voordat Ajax wat ruimer afstand nam. Zo moest Vrij hof één keer op de doellijn redden toen op de eerste plaats bij zichzelf te zoeken, zocht hij die bij de andere spelers”. Epi Drost weigerde na afloop elk com mentaar: „Als de trainer zegt dat ik een grote mond heb gehad, dan heeft hij gelijk”. Schoorvoetend gaven de Twente-spelers in Wageningen toe dat de sfeer binnen de ploeg dit seizoen niet optimaal is. Het ligt echter voor de hand dat de oorzaak van het conflict ligt in de tactiek die FC Twente de laatste weken speelt. Trainer en spelers hebben hier uitvoerig over gediscussieerd maar tot een bevredigende oplossing is het (nog) niet gekomen. ROME (AFP). Het Italiaanse elftal, dat woensdag tegen Nederland uit komt heeft zondag in het trainingskamp bij Rome Jong Italië met 3-1 ver slagen. Het was een wedstrijd van drie perioden van 25 minuten. Enkele uren na de wedstrijd maakte trainer Fulvio Bernardini zijn ploeg voor de wedstrijd in Rotterdam bekend. In dat elftal is Juventus, de komende tegenstander van Ajax in het toernooi om de UEFA-beker. met vier man (Zoff, Causio. Morini en Anastasi) het sterkst vertegenwoordigd. De formatie van Italië bestaat uit: Zoff (Juventus). Rocca (Roma), Rocchi (Fiorentina), Orlandini (Napoli) en Morini (Juventus, Zecchini (AC Milaan), Causio (Juventus) en Juliano (Napoli), Boninsegna (Internazionale), Antognoni (Fiorentina) en Anastasi (Juventus). Reserve zijn: Albertosi (Milan), Martini en Rececconi (Lazio), Querrini (Fiorentina) en Braglia (Napoli). nieuw rant (Van onze sportredactie) DOETINCHEM. In een zeer eenzijdige wedstrijd heeft AZ op sublieme wijze af gerekend met een totaal gedemoraliseerd De Graafschap. Het werd onder leiding van de voortreffelijke dirigent op het middenveld, Kees Kist, niet minder dan 0-5 voor AZ. Trainer Rijvers had gelijk toen hij opmerkte, dat PSV wellicht wat minder draait dan in het begin van dit seizoen, maar dat zijn ploeg na de pauze toch de wedstrijd maakte. „Het viel me van Telstar tegen dat het met die 20- voorsprong niet meer heeft kunnen doen”. De Velsenaren hadden zichtbaar te veel moeite met het idee een voor sprong te hebben tegen de koploper in de eredivisie. Spelers die normaal alles behalve individualistisch zijn, begonnen nu aan solo’s op eigen helft en veroor zaakten veel balverlies. Na een kwartier in de tweede helft ontliep de weinig opvallende Willy van de Kerkhof op schitterende wijze de buitenspel val. Castenmiller: „De af spraak was juist niet op buitenspel te spelen.” Bischot ging hem tevergeefs achterna en Van der Meeren was kans loos bij de inzet van de PSV’er. In een soortgelijke situatie mikte Van de Kerk hof naast. De vermoeide Couperus kon Kees Krijgh niet meer hinderen bij diens offensieve acties maar bij voorzet ten trad Van der Meeren zondag fout loos op. Een wanhoopspoging van Tel star bracht Van Kooten kort voor tijd nog vrij voor Van Beveren, maar de gehoekte spits mikte t« hoog Dat was dan nagenoeg ook wel de enige verdienste. Want ondanks het feit dat de omstandigheden in Haarlems voordeel leken, het terrein was door de regenval praktisch onbespeelbaar waar door Haarlem met vier middenvelders het veld nog gemakkelijker klein zou kunnen houden, vielen alle theorieën al na vijf minuten in elkaar toen Brokamp Steffenhagen bediende en de Duitser, op de plaats van Johnny Rep, Boersma voor de eerste keer passeerde. Hughes: „En dan weet je het wel. Als je hier met 10 achter komt dan is het wel gebeurd”. De opstellingen: Telstar: Van der Meeren, Driesen, Van Essen, André, Bischot, Bijl, Helling, Jonker. De Wit, Van Kooten en Couperus. PSV: Van Beveren, Krijgh. Nordqvist, Van Kraay, Deljkers. Van de Kerkhof, Strik, Van der Kuylen, Lubse, Edström en Dahlqvist (69- Quaars). Scheidsrechter Van Gemert, 19.000 toeschou wers. Zijn bewaker Bijl kon merken dat „Wiellie” in topvorm steekt. De zwarte Brabander liet zich steeds terugzakken om in balbezit te komen en strooide vanuit die positie met fraaie passes. Met snelle demarrages maakte hij zich dik wijls los van zjjn opponent en in de 27e minuut leverde dat de Eindhovense ploeg het eerste doelpunt op. Een diepte- pass vanaf het middenveld werd door Bijl gemist en de naar rechts afge zwenkte Van der Kuylen koos de verste hoek om Van der Meeren te verslaan. Opstellingen Ajax: Schrijvers, Suurbier. Blankenburg Dusbaba, Krol, Mulder, A. Mühren. Mühren, Steffenhagen, Geels, Brokamp. Haarlem: Boersma (Poldervaart), Wentink. Van den Berg, Marijt, Vrijhof, Feteris, Huyg, De Haan (Peijs). Van Duivenbode, Wetzel, Sadek. Scheidsrechter Decks. 19.OT0 toeschouwers. KM»™ N was het echter wel raak. Krol bediende Geels, die doorkopte op de om zijn as draaiende Brokamp, die op zijn beurt Boersma kansloos liet. Telstar probeerde het dikwijls met beke ken combinatiespel, waarin met name Jonker op dreef was. Na de rust zocht de Velser ploeg te weinig de diepte om PSV onder druk te kunnen zetten. Daarvoor stichtten de sprints van De Wit en het bekeken «pel van Couperus nogal wat onrust in de Eindhovense gelederen. Telstar waagde zich er niet te veel uit. Jonker bleef ver achter zijn voorhoede, terwijl Bijl zijn opdracht strikt uitvoerde en slechts bij uitzondering die middellijn overschreed. Vanaf dat ogenblik gaven de h»«e teams elkaar weinig toe. PSV zocht voornamelijk het hoofd van Edström, die André meestal de baas was, De Eindhovenaren sloten echter te weinig aan om het Zweedse zwoegen in doel punten te kunnen omzetten. Het gebied voor Van der Meeren kende zo’n opeen hoping van mensen, dat er voor schoten of combinaties te weinig ruimte was. *AA'

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 13