Kosten van ambitieus project voorspellen weinig goeds INGRIJPENDE PLANNEN KNVB VOOR MEER TOESCHOUWERS Ajax mokt over Neeskens-Notten RIOS uit KNVB gestoten ZAIRE WIL WK IN Tussen prof- en amateursectie 1986 ORGANISEREN Amateurvergoeding opnieuw strijdpunt Van der Kuylen scoorde weer Nederlaag voor Dukla SPORTIEF Derby begon niet op tijd Competitie begint op 17 augustus Verlies voor UEFA-team A „Ajax”-beman- ning in de Meer Volgend seizoen een miljoen gulden aan prijzen I r A By MAA li b A u 1974 SZ*33T Chaotisch Emoties Arbitragezaken Koopkracht I I Neutraal I Beslissingsbevoegdheid z i Neem toch maar liever een occasion van de VW-dealer. X b (Van onze sportredactie) Hogewoning: „Rapport op komst”. Troost: „Pleidooi voor zaterdagvoetbal". (ADVERTENTIE) @-servicepaspoort. ■JTt-ffl Til ’fl 444 lil De amateur tweedeklasser RIOS uit Dordrecht is met ingang van dit wee- 15 11 9 8 7 6 Uiteraard kwamen ook de perikelen rond de scheidsrechter in het betaalde voetbal en de scheidsrechterscommissie ter sprake. Zoals bekend laaiden de emo ties aan het eind van het vorige seizoen flink op, toen de samenstelling van de internationale arbiterslijst bekend werd gemaakt. Aan de hand van een door sectiebestuurslid Kernkamp uitgebracht rapport, werd door het bestuur een on derzoek ingestefd, dat tot de conclusie leidde, dat als gevolg van de door de scheidsrechterscommissie gekozen over legprocedure voorzien had moeten wor den dat onvrede zou kunnen ontstaan Die ontstond dan ook binnen de kortste keren. 9-0). Van nid- icles zoor feit uit >erg Jge- 1-0). iter rer- het ntal met sen. ble- >or- 0- 4 3- 7 7- 0 0- 4 9- 8 9-10 !-0). ion- 3-1. Ver niet rust ■ong >are met Na be- izer- raf- oort 9 —11 —10 —16 —17 —11 —22 —13 —19 —23 —22 —18 —24 —17 —23 —22 —29 —22 —26 1-0). ooy. veel af toon dijk ters op- n. )-l). rdic Por tale ?ing Ege- izer- er ïel- ids- mse ïel- top- )-0). ker. •de- ’oor een ten. •gse een -1). Imit 57 4-2. ou-1 ege jke, ed- isch jrs- an- eel. ids- ers. ini- an- an- >ed, af- lien 3 zekerheden ^garantie - ANWB-keuring- FC Dordrecht en FBO-man Brouwer vroeg zich af, of de scheidsrechterscom missie (waarvoor 180.000 gulden op de begroting is uitgetrokken) niet op dezelf de manier als de tuchtcommissie gekozen kon worden. Hogewoning wilde echter de zaak in handen van het bestuur laten. Aan het slot van zyn betoog: „Wij spelen aanvallend voetbal en zijn gedwongen risico’s te nemen. Sommigen verlaten dit als een soms chaotisch overkomende aanpak, wg zouden liever de uitdrukking dynamisch willen gebruiken”. PARIJS. Zaire heeft aangeboden in 1986 het eindtoernooi voor het wereld kampioenschap voetbal te organiseren. Tegen die tijd zal Zaire beschikken over een stadion, dat toegang verschaft aan ongeveer 200.000 toeschouwers, gefinan cierd door China. Tenminste zes andere stadions zullen eveneens tegen die tijd klaar zijn voor de wedstrijden van het eindtoernooi. Dit is zondag in Parijs door de secretaris generaal van het mi nisterie van voorlichting van Zaire, de heer Tsjimpoempoe wa Tsjimpoempoe, meegedeeld. ROTTERDAM. (ANP)— De Rotter damse derby tussen Sparta en Feye- noord begon zondagmiddag op het kasteel in Spangen elf minuten te laat. De oorzaak was een plotselinge aanval spit van scheidsrechter Leo van der Kroft. De Haagse arbiter kon de wedstrijd onmogelijk leiden en als vervanger werd de Volendammer Jan Keizer opgeroepen. PRAAG. (SID)Dukla Praag, de tegenstander van FC Twente in de derde ronde van het toernooi om de UEFA-cup, heeft zondag voor de Tsje chische competitie de uitwedstrijd te gen Spartak Trnava met 1-2 verloren. De ploeg bezet momenteel de achtste plaats met dertien punten uit dertien wedstrijden. ZEIST. Het ziet er nu eindelijk naar uit dat er iets gedaan gaat worden aan de steeds verder teruglopende be zoekersaantallen bij voetbalwedstrijden. Tijdens de algemene vergadering betaald voetbal in Zeist werd door sectievoorzit- ter Hogewoning meegedeeld dat, naar aanleiding van een marktonderzoek, de commissie Accommodatie en Marketing van de KNVB begin januari een rapport over deze veelbesproken materie in de openbaarheid zal brengen. Hierin wor den voorstellen gedaan om het publiek weer naar de stadions te krijgen. Wan neer men weet wat voor ingrijpende plannen er op stapel staan, lijkt het niet moeilijk te raden dat op korte termijn binnen de voetbalgelederen weer felle discussies zullen oplaaien. De betaalde clubs stelden zich achter het rapport. Zij het dat er wel amende menten werden ingediend. Wat er ge beurt als die niet worden overgenomen, komt eerst kort voor de bondsvergade ring vast te staan- Twee dagen voor die bijeenkomst komt het bondsbestuur sa men. „Daarna zullen wij opnieuw bij eenkomen”, aldus mr. Hogewoning, „en beslissen wat ons te doen staat.” De amateurs, die er elk jaar weer op wijzen dat de 3000 gulden van 1954 sterk aan koopkracht heeft verloren, hechten er bijzonder aan dat zij tenminste dit maal op dit zeer omstreden punt hun zin krijgen De amateursecties, die zater dag in het KNVB-sportcentrum verga derden, werden het eens over de samen smelting van de zondag-amateur-voet- bal, zaterdag-voetbal en de afdelin gen. Er komt een interim bestuur, met resp. vier, twee en twee leden van deze drie groeperingen. De algemene vergade ring amateur-voetbal zal dertig afge vaardigden van de zondagsclubs, twintig van de afdelingen en tien van het zater dag voetbal tellen. De heer Tsjimpoempoe zei te hopen dat de organisatie van het gevecht tus sen George Foreman en Muhammed Ali de wereld ervan overguigd heeft dat Zaire in staat is een dergelijke gebeurte nis te organiseren. De eindronde van het WK 1982 is al „vergeven” aan Spanje. keinde door de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond uitgesloten van deelname aan de amateurcompetitie. De KNVB eist allereerst betaling van achterstallige contributie, verzekeringsgelden, aflossen van een langlopende lening en boetes, alvorens RIOS weer competitie mag spe len. De gemeente Dordrecht, één van de andere schuldeiser heeft RIOS voorlopig de toegang ontzegd tot de gemeentelijke accommodatie in de stadspolder. aan het realiseren van een bondsbestuur dat niet gebonden is aan secties of afdelingen en bestaat uit een voorzitter en vier medewerkers. Op het voorstel van het sectiebestuur de voorzitter een adviserende functie geven en geen beslissingsbevoegdheid toekennen bij een eventuele patstelling reageerde Van Rijn met: „De voorzitter moet in het belang van de KNVB beslissingen kun nen nemen. Meuleman zou anders een soort koningin, die ook geen beslissings bevoegdheid heeft, worden. De grootste sportorganisatie van Nederland (met meer dan 900.000 leden red.) treedt allerbelabbertst naar buiten als het een organisatie is die geen beslissingen kan nemen.” ««TOP Van Rijn (Sparta) vond dat er op korte termijn gewerkt moest worden MONACO. (AFP)— In het Europe se UEFA-toernooi in Monaco heeft Nederland zaterdag gelijkgespeeld: 1- 1 tegen Tsjecho-Slowakije. Na de overwinning op België was dat een geduchte tegenvaller, want Tsjecho- Slowakije, dat door Joegoslavië met 5-1 was verslagen, werd als één van de zwakkere deelnemers beschouwd. AMSTERDAM. Ere-bezoekers bij AjaxHaarlem waren gistermiddag de officieren en bemanningsleden van het Engelse oorlogsschip „Ajax”, dat deze dagen Amsterdam aandeed. Uit erkente lijkheid voor de Ajax-invitatie bood één van de officieren Ajax-voorzitter Van Praag ondermeer een schilderij van het schip aan en een marinepet. televisie IQ Drie subcommissies, met gescheiden verantwoordelijkheden, konden vanwege de organisatiestructuur niet naar wens draaien. Het bestuur wilde echter de structuur niet ingrijpend veranderen en verzocht alle funtionarissen die hun ze tels inmiddels ter beschikking hadden gesteld, weer aan het werk te gaan Met veel moeite werd ook Kernkamp over tuigd dat het geen zin had om op te stappen, omdat daarmee geen oplossing zou zijn bevorderd. Ondanks het beroep dat het sectiebestuur en anderen op de heer Martens en Van der Meer deden waren deze niet bereid om weer op een verlaten stoel te gaan zitten. „Aan het eind van dit seizoen zullen wij een evaluatierapport van de scheidsrechters commissie ontvangen en op basis hier van en vla onze eigen inzichten een definittief standpunt voor structuur en personen bepalen”, aldus voorzitter Ho gewoning De angst van de kleinste partner, het zaterdagvoetbal, zijn identiteit volkomen te verliezen, werd voor een goed deel weggenomen. Een ingediende motie le verde de toezegging op dat de zaterdag- clubs in de bestuurlijke organen zullen worden vertegenwoordigd. Woordvoerder Troost kreeg die na een pleidooi „waarin hij een zodanige garantie vroeg dat „het zaterdagvoetba' kan bljjven meepraten in die zaken die deze groepering betreffen.” Aanvankelijk was het sectiebestuur be taald voetbal voorstander van een voor zitter van het overkoepelende bondsbe stuur met slechts een adviserende stem. De vergadering verzette zich echter daartegen en wenste dat de bondsvoorzit ter stemrecht houdt. Tot 1 juli van volgend jaar za! het bondsbestuur, als het rapport tenminste op 30 november wordt aanvaard, bestaan uit zes leden van de hoofdafdeling ama teurvoetbal en zes uit het betaalde voet bal- Daarboven staat een neutrale voor zitter. Na die datum leveren beide hoofdafdelingen vier leden. Het interim- bestuur amateurvoetbal zal optreden vanaf 1 juli 1975. Een jaar later maakt het plaats voor een college dat via vrije verkiezingen, zonder dat rekening wordt gehouden uit welke sectie de leden af komstig zijn, wordt gekozen. De ama teurs besloten het rapport van de stu diecommissie amateurbepalingen aan te houden tot het voorjaar van 1975. Dit vooral omdat men veelal bezwaar had tegen de toelichtingen die in het stuk voorkomen. ZZ/, JL,. ZEIST. (ANP)De competities voor de ere- en eerste divisie van het betaald voetbal voor het seizoen 1975-76 zullen op zondag 17 augustus beginnen. De mogelijkheid bestaat dat in de eerste divisie ook op de woensdagen 20 en 27 augustus een compleet programma wordt afgewerkt. Het bestuur betaald voetbal heeft voorts besloten dat de wedstrijden voor de derde ronde van de KNVB-beker, die oorspronkelijk waren vastgesteld op zondag 29 december, ook op zondag 9 februari (carnavalszondag) mogen worden gespeeld. De beslissing ten aanzien van de wedstrijddag ligt bij die club op wiens terrein de ontmoeting is vastgesteld. De loting voor de wed strijden van de derde ronde (achtste finales) wordt op 24 november verricht 9999999 uaaaaaa 0899990 □B3QQUQ 9939099 8030000 aoooooo OOQOOOQ aoooooo oaaaoQQ aoooooo 8000000 3000000 90999991 ar”""""1 01 0330000 0000090 aoooooo aoooooo ooooooa aoooooo 0030000 OOGOOOO vaardbaar werd zaterdag tijdens de Al gemene vergadering in Zeist uitgespro ken. Daarbij komt dan nog dat deze bedragen aan de hand van een jaarlijks indexeringscijfer zullen worden ver hoogd teneinde te voorkomen dat de vergoeding opnieuw lange tijd ongewij zigd zou blijven. /77777^^CKSBaH^KItKl^^^k Philips kleuren ZEIST (ANP). De komende bonds vergadering van de KNVB, die zaterdag 30 november wordt gehouden, zal de reglementering van de amateurvergoe ding voor de zoveelste keer het grote strijdpunt m orden tussen het gezamen lijke amateurvoetbal en de profsectie van de KNVB. Op deze bijeenkomst in Den Haag zal het rapport van de com missie zelfstandigheid, dat een onder meer financiële scheiding van ama teurs en betaald voetbal mogeiijk moet maken, hoofdthema van gesprek zijn. „De prijs voor onze zelfstandigheid is hoog”, aldus voorzitter mr. J. Hogewo ning van de profsectie, „Maar niet te hoog. Een belangrijk winstpunt is dat die afdeling in het overkoepelende bondsbestuur eenzelfde aantal zetels krijgt als de amateurs, die nu een ruime meerderheid hebben. Daarvoor willen de profs veel accepteren, doch niet alles. Zo zijn zij het er niet mee eens dat een betaalde voetbal-organisatie die een spe ler van een amateurclub overeneemt bij een contract voor één jaar drieduizend gulden vergoeding voor de opleiding zal moeten betalen en zelfs zesduizend gul den bij een verbintenis met een langere looptijd, ook als die speler als amateur in het C-team zou uitkomen. Het onaan- Ajax-voorzitter Van Praag ging uiter aard in op de door de Amsterdamse DEN HAAG (ANP) Willy van der Kuylen (PSV) en Ruud Geels (Ajax) hebben beiden eenmaal doel getroffen en daarmee hun positie op de topscorer- lijst versterkt. De stand is: 1. Van der Kuylen (PSV) 2. Geels (Ajax) 3. Edström (PSV) 4. Kreuz (Feyenoord) 5. Venneker (Sparta) 6. Brokamp (Ajax) en Vreyssen (NAC) I In het beleidsplan betaald voetbal wordt al een indicatie gegeven wat men voor zaken in petto heeft. De stadions van verenigingen die betaald voetbal spelen, dienen volgens het beleidsplan overdekte zitplaatsen te hebben en in de wintermaanden tribun everwarming. Ver der vindt men dat alle ere-divisieclubs op 1 augustus 1976 een lichtinstallatie moeten hebben. Via een gemeenschappe lijke aanschaf zou de kostprijs kunnen worden gedrukt. Maar wie moet dat betalen? Voorzitter Hogewoning memo reerde dat men ook in het buitenland met, het bezoekersprobleem zit. „Van een UEFA-waamemer uit Engeland heb ik gehoord, dat clubs als Arsenal en Tot tenham Hotspur in de orde van enkele tienduizenden denken. Vroeger was het hele stadion zo uitverkocht.” vereniging verloren arbitragezaken rond Neeskens en Notten. „Ons inziens ligt er te veel verantwoording op de schouders van de voorzitter van de arbitragecom missie. Het komt over alsof de voorzitter alleen beslist. We stellen voor om de commissie uit te breiden.” Voorzitter Hogewoning zei persoonlijk dezelfde in druk als Van Praag te hebben. „Het bestuur zal aandacht aan de opmerkin gen van de heer Van Praag schenken en een eventuele conclusie te zijner tijd kenbaar maken.” Sparta-man Van Rijn vond dat de voorzitter van het bondsbestuur, mo menteel de heer Meuleman, te veel te vertellen heeft. De huidige bondsvoorzit ter is namelijk ook nog de topman in de financiële commissie. „Zo iemand heeft een onmatige hoeveelheid macht. En dat terwijl de heer Meuleman zelf vorig jaar al aandrong op het in leven roepen van een zelfstandig instituut om de fi nanciën te bekijken. Mijn voorstel is om uit de twee commissies, van de amateurs en het betaalde voetbal, bij toerbeurt iemand voorzitter te maken.” Philips kleuren, échte kleuren! Dat ervaart het kristalheldere geluid en de uiterst u als u straks de gelukkige winnaar bent comfortabele bediening.Dit is pas écht TV van deze fantastische Philips kleuren- Deze luxe Philips ail-transistor heeft een ontvanger. U geniet van het royale 66 cm winkelwaarde van 2645,en is een grootbeeld, de natuurgetrouwe kleuren, geschenk van Philips Nederland B.V. De heer W. A. G. Meuleman, bonds voorzitter van de KNVB, is benoemd tot lid van de amateurcommissie van de wereldvoetbalfederatie (FIFA). Na 16 wedstrijden zijn nog slechts drie ploegen zonder verliespunten: West-Duitsland, Joegoslavië en Frankrijk.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 15