Aanrijding met bejaarde fietser in Velsen had tragische afloop met pittige revue Velsenaar verloor antiek Geen verwonding na botsing tegen vangrail Brand in schuur vermoedelijk aangestoken d Per 23 november 1974 Veel aanrijdingen in westbuis Velsertunnel 8% 9% Grote vangst 9% 10% 10% 11% Verbaal voor doden van geldt een andere rente voor nieuwe beleggingsbewijzen: Rijkspostspaarbank uw nationale spaarinstelling reiger Kinderkoor „De Jonge Stem” van „Velsen” ief en iar an ia en int ONGEVAL IN SPORTFONDSENBAD Tot 23 november zijn nog beleggingsbewijzen met de huidige rentepercentages verkrijgbaar! Bouwens Autoverhuur „ALS IK TOCH EENS RIJK WAS” 4 S PT.AATSELIJK NIEUWS 1974 AND A G 1 8 NOVEMBER )W EEN TRANSIT HUREN? ingaande 23/11/74 looptijd 3 jaar 4 jaar 5 jaar VELSEN Toen onlangs een Duits jeugdkoor een bezoek aan „De Jonge Stem” bracht, kon men De rentevergoeding op reeds uitgegeven beleggingsbewijzen blijft uiteraard ongewijzigd, evenals de rentepercentages op alle andere aantrekkelijke spaarvormen van de RPS. in het stadhuis genieten van een aantal opmerkelijke frisse liedjes van het Velsense koor. Woensdag en vrijdagavond hebben we deze liedjes opnieuw gehoord in de revue „Als ik toch eens rijk was.en in deze context deden ze het nog beter, omdat er meer mogelijkheid tot acteren was. bouwjaar 1974 f 35,— per dag incl. 100 km en verzekering excl. btw en benzine Kampervest 23 - Haarlem Tel. 312638 Kruis of munt Pistolen 25 was de voorwaardelijke boete voor een 19-jarige Roterdammer we- jarige was de klos. Eigenlijk vond de gens verboden wapeninvoer. Dat klinkt officier van justitie dat dit gedrag van iemand die al eens met een voorwaarde lijke straf door de kinderrechter is ge straft wel een onvoorwaardelijke gevan genisstraf rechtvaardigde. Maar omdat de jongste van het tweetal door de kinderrechter tot 100 boete was veroor deeld, wilde hij het verschil niet te groot maken. Hij vroeg veertien dagen voorwaardelijk en 150 boete. Oud ijzer Ongunstig (Van onze rechtbankverslaggeefster) (Van een onzer verslaggeefsters) Havente&& (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) KEES MAAS (ADVERTENTIE) I een (ADVERTENTIE) zes personenauto’s 1 i De revue werd ditmaal begeleid door een orkestje, samengesteld uit muziek- schoolleerlingen. Een geslaagd experi ment, want het ensemble weerde zich goed. Daarvoor stond ook de leiding van Edwin Wolf borg, want deze pleegt de zaken goed in de hand te houden. geraakt hebben. Deze zei echter dat verdachte bewust één keer geslagen had en toen voor een tweede maal het ka potte glas in zijn gezicht had geduwd. Deze jongeman kreeg een week voor waardelijk en 150 boete. erg ernstig, maar het was allemaal niet zo hemelschokkend eigenlijk en dat is ook wel aan de straf te zien. Het ging er vooral om de 2 pistolen verbeurd te laten verklaren: dat gebeurde ook en dat was voor hem een strop van 650. Hij had ze gekocht in Spanje, en wilde ze meenemen voor de schietvereniging Op 31 december liep daar z’n lidmaat schap af, maar hij wilde later weer lid worden. Wat overigens niet is doorge gaan. Brand ontstond ook in een woning aan de Wilhelminakade in IJmuiden. De bewoonster van dit huis had een asbak geleegd in een plastic zak met huisvuil. Dit veroorzaakte het brandje, waarvan de schade echter beperkt bleef. VELSEN. Een 21-jarige IJmuide- naar is dit weekeinde, bij de samenvoe ging van Rijksweg 6 en 9, met hoge snelheid frontaal tegen de vangrail gere den. De man had, volgens de politie, geen duidelijke kwetsuren. Dat de zaal lang niet vol was was een teleurstelling. De wegblijvers hebben veel gemist. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. De Velsense brandweer is dit weekend een paar keer uitgerukt om kleine brandjes bij woningen te blussen. Het eerste alarm vrijdagmiddag gold een brand in een steeg tussen de Lo- renzstraat en de Tussenbeeksweg. De achterzijde van een schuurtje brandde gedeeltelijk af. De brandweer heeft het vuur kunnen doven. Vermoedelijk was deze brand aangestoken. Bij nader onderzoek ter plaatse bleek dat de IJmuidenaar alcohol had ge bruikt. Hij kreeg daarom een rijverbod opgelegd. De auto was geheel vernield. De jongeman had wat pilsjes gedron ken op een eindexamenfeestje. Rond twaalf uur vertrok hij. Drie kwartier later gebeurde de aanrijding Volgens het meisje dat hij achterop had reed hij wel hard, maar niet gevaarlijk maar in het schaten van snelheden was ze niet erg thuis, gaf ze toe. Na het oongeval wees de bloedproef 1,10 promille aan, en terugrekenend naar het moment van de aanrijding moet dat iets hoger zijn ge weest. Het gedrag van de jongeman bij de politie was correct en beleefd, er waren geen symptomen van teveel drankgebruik. Andere getuigen, aanwe zig op het feestje, bevestigden die in druk. Het enige wat aan de jongeman was te zien was dat hij onder de indruk van het gebeurde was. Een kratje bier. Dat maakten een 19- jarige Beverwijker en zijn vriend buit in de Slof op een avond waarop toch al de drank rijkelijk had gevloeid. Het tweetal liep eerst een half uurtje, ging toen naar De Slof, mikte daar een ruit in, en wachte toen in een snackbar even of er geen slapende honden wakker waren geworden. Daarna gooiden ze kruis of munt wie naar binnen zou gaan. De 19- De zes bij de aanrijding betrokken auto’s werden zwaar beschadigd. Eén vrouw is door de Ongevallendienst voor behandeling naar het Zeeweg Ziekenhuis gebracht. Het bleef gisteren niet bij dezeene aanrijding in de tunnel. Op het bovenge- oemde ongeluk volgden aanrijdingen, ook in de westbuis, waarbij respectieve lijk twee, vijf en betrokken waren. Bij een dergelijke revue van een kin derkoor van grote reputatie is men na tuurlijk in de eerste plaats benieuwd naar de vocale prestaties. Deze waren over het algemeen uitstekend. Niet al leen waren de koren zeer geslaagd, maar ook de solistische prestaties mochten gehoord worden. En omdat er ook goed werd gespeeld was het geheel steeds het beluisteren en aanzien waard. „Als ik.is een handig in elkaar gezet spektakel, dat op basis van een aantal bekende liedjes het publiek een groot aantal leuke scènes voorzet. Het stuk speelt in ons dagelijks leven en dat is wel eens verfrissend na de vele kin- deroperettes die in sprookjesland spelen. Dat alle mogelijkheden werden benut zouden we niet durven beweren want een bedrijf dat in Zwitserland speelt zou dat toch in de muziek tot uitdrukking moeten brengen. Ook het decor was in dit beeld niet zo toepasselijk. Maar men had wel kans gezien om veel dansjes door het geheel te vlechten, hetgeen onder meer een fraaie Spaanse dans in het vierde bedrijf opleverde. Er was beslist niets illegaals aan zijn manier van handelen, de Guardia Civil bracht de pistolen naar het vliegtuig, in een pakje gingen ze met de piloot mee. Verdachte raakte zelf de wapens niet eens aan, bij had ze alleen gezien in de vitrine en ze gekocht omdat ze zoveel goedkoper dan in Nederland waren Maar ja, hij had nou eenmaal zelf geen vergunning. Mr. Bijl de Vroe dacht dat hij toch als lid van de schietvereniging beter had moeten weten. Ernstig vond hij het ook niet. Zij eis was 100 voorwaardelijk De raadsman, mr. De Wit vroeg zich af of zo’n jonge jonge met zo weinig levenservaring inderdaad het strafwaar dige van zijn handelen had moeten in zien. jongens zat, waar hij werd meegesleept door de „flinkejongensmentaliteit”. Hij zat toen in een band die in de Slof repeteerde. Daar is hij nu uit, hij musi ceert in een veel meer qua leeftijd gemengde groep en dat komt hem ten goede. De kritieke fase is nu voorbij, aldus mr. Douma. Hij heeft ook de schade vergoed. Mr. Atema sprak een straf uit gelijk' aan de eis. Met de waarschuwing dat de verdachte zoiets nu niet weer moest doen, want dan is er wel een zeer dreigende voorwaardelijke straf. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Ondanks de bijzonder slechte weersomstandigheden bleken za terdag toch nog ruim veertig leden van de hengelsportvereniging „Velsen” bereid te gaan deelnemen aan de traditionele visdag in de wateren rond Middenmeer. Omstreeks drie uur kon met het tellen van de vangst worden begonnen, hetgeen een tijdrovend werkje bleek te zijn om dat de hengelaars gezamenlijk bijna achttienhonderd bovenmaatse vissen aan de haak hadden geslagen. Met een vangst van honderddrie stuks werd de heer D. Otte voor deze dag de beste visser, zodat hij voor een jaar in het bezit van de wisselbeker kon worden gesteld. Dit geschiedde tijdens een geani meerd samenzijn in Noord-Scharwoude. De tien best geplaatsten waren: 1. D. Otte (103), 2. I. de Vries (89), 3. J. van der Waa (84), 4. G. Berkhout (84), 5. A. Kools (83), 6. J. Akkerman (83), 7. J. Smeets sr (78), 8. R. Bosma (74), 9. H. J. Otte (66), 10. J. Pieterse (63). (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Zondagnacht werd de Beverwijkse politie gewaarschuwd, dat de rijbaan van Rijksweg 9 ter hoog te van het slachthuis bezaaid lag met antieke voorwerpen. Na onderzoek ble ken de voorwerpen, onder meer een antieke koffiemolen en een gietijzeren pook, uit een aanhangwagen te zijn gevallen. Het antiek was grotendeels door passerende automobilisten kapot gereden. De eigenaar van de spullen, een 24- jarige inwoner van Velsen, kon door de politie al snel worden opgespoord. De man heeft, doordat de deur van de aanhangwagen opensloeg, een schade van enkele honderden guldens opgelo pen. Uit een bar aan de Kloosterstraat zijn dit weekeinde een platenspeler, een ver sterker en twee muziekboxen ont vreemd. Tevens werd door de inbrekers een fruitautomaat opengebroken, waar uit een geldbedrag van circa 200 ver dween. Het publiek heeft met volle teugen van deze voorstellingen genoten. De vele fratsen, die de optredenden zich veroor loofden droegen veel tot de feestvreugde bij, maar een belangrijke factor was ook de grote bekendheid van „hits” als „Als ik rijk was”, „Zie Zenzibar”, „Speelman op het dak”, „Hoempapa” en vooral „De muziekles”. De gebruikte formule is goed hanteerbaar, ook al omdat zij de jeugdige artisten voor minder ingewik kelde opgaven zet als de meeste operet tes, die vaak moeilijk zingbare fragmen ten plegen te bevatten. HAARLEM. In 99»/o van de geval len loopt zoiets goed af.zei de Haarlemse officier van justitie mr. Bijl de Vroe over een uiterst tragisch onge val in de Lange Nieuwstraat in Velsen. Een 19-jarige scholier reed hier met zijn brommer tegen een 74-jarige fietser aan. De man kwam dermate ongelukkig te recht dat hij aan de gevolgen, hersenlet sel, overleed. De schuld aan de dood van deze man werd de jongeman dan ook niet verweten. Wel dat hij bij het onge val onder invloed van sterke drank was Ook dat zou de politierechter echter niet bewezen achten. De raadsman mr. Douma wees erop dat de jongen destijds in een groep (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Zondagmiddag vond in de westbuis van de Velsertunnel een aanrijding plaats tussen zes personenau to’s. De veroorzaker van het ongeluk, een automobilist die zich plotseling in de file voegde, is er na de aanrijding snel vandoor gegaan. Zjjn of haar iden titeit is nog onbekend. VELSEN. Tegen een 76-jarige in woner van Velsen heeft de politie een proces-verbaal opgemaakt omdat de man in de Velserbroekpolder een reiger had afgeschoten. Hiermee overtrad de jager, die wel i n het bezit van een jachtacte was, de jacht- en vogelwet, omdat de reiger een beschermde vogel is. Dordrecht; Irishgate, Whitby, IJmuiden;' Fridel, Kingslynn, IJmuiden; Freya, Cont. Plat, IJmuiden; Thea-K, Aarhus; Suffolk, R’dam; Cosmos-2, Inverness, IJmuiden; Kleine Weser, Goole;Rijn- stroom, Harwich; Tor Hollandia, Goten borg, Dutch Faith, Le Havre; Ubena, Abidjan; Mearks Fighter, Cont. Plat, IJ muiden; Rio Grande, Gent; Hella, Me- thel; Zaterdag vertrokken: Lugansk, Le Ha vre; Irma Greabe, Gothenborg, IJmui den; Gimble, Aruba; Theriot, Offshore-2, Cont. Plat; Ardua, Assirie, Beverwijk; Enrico Berlingerie, Le Havre; Tor An glia, Gotenborg; Memel, Dagenham; Du- venstedt, Poole, IJmuiden; Bourgogne. Oslo; Jan Algiers, Beverwijk; Brendo- ma, Antwerpen; Tende Clipper, Cont. Plat; Massys, New Castle; Aegean Nimph, Hamburg; Irishgate Witby, IJ muiden, Canis, Oslo; Ajax, Chicago; Nordmark, Wismar; Huberna, Gothen borg, IJmuiden; Jupiter, Bremen, Zee- burgh, Haifa, IJmuiden. IJMUIDEN. Vrijdag gearriveerd: African Trader, Abidjan, Brunette, Noordzee, IJmuiden; Vincent, Londen, IJmuiden; Blue Sky, Wilhelmsmafen, Czwartacy Al, Swinoujsce, IJmuiden; Cunilla, Wismar, Nordmark, Wimar; Ca nis, Bergen; Huberna, Gent, IJmuiden; Bourgogne, Oslo; Theriot Offshore 2, Noordzee; Fordonne, Rotterdam; Bren- donia, Gunnes; Irma Graebe, Gr. Yar mouth, IJmuiden; Memel, Dagenham; Massays, Dunstan, Normand Flower, Cont. Plat; Zeeburgh, Rotterdam, IJmui den; Vrijdag vertrokken: Toratank, Lissabon; Hannes Lunstedt, Antwerpen; Swindrecht, Rotterdam; Bretagne, Destrehan, IJmuiden; Eems Farel, Montrose, IJmuiden; Normand Flower, Noordzee, IJmuiden; Sea Odin, Coch, IJmuiden; AdeleJ. Oslo; Tor Belgia, Gothenburgh, Helene Schepers, Gothenburg; Fendyke, Hull; Jan Mar tens, Brugge; Hermann Helene, Malmo; Stadt Elsfeth, Piombino, IJmuiden; Kate, Ostend; Olna Flth, Hull; Juno, Kolding, IJmuiden; Rien Teekman, Rotterdam; Dietrich Oldendorf, Lulea, IJmuiden; Levern, Rochester, IJmuiden; Abbots ford, Avonmouth, IJmuiden; Arduero, Antwerpen; Stirling Brigg, Noordzee; Ti tan Service, Noordzee, IJmuiden; Harma, Koidin, Vincent, Londen, IJmuiden; Nornews Express, Stokholm; Chellwood, Gainsborough; Iggesund, Iggesund, Zaandam; Howard H. Cont. Plat; Lay Barge 27, Cont. Plat; Robin 4, Cont. Plat; Zeus Cont. Plat; Wrestler, Cont. Plat; Hirado, Rotterdam, Velsen; Gunilla, Ha- minda; Zaterdag gearriveerd: Steyning, Nor denham; Tamara, Hamburg, Polythene, Great Yarmouth; Katwyk, Antwerpen; Duvenstedt, Kings Lynn, IJmuiden; Bot- nia, Harlingen, IJmuiden; Keizersgracht, Archangel; Sudfjord, Rotterdam, IJmui den; Tender Clipper, Cont. Plat; Tor Anglia, Immingsam; Hermann Litmeyer, Selby, IJmuiden; Jean-E, Londen; Vechtstroom Hull; Emsland, Munstera, Velsen; Stirling Oak, Cont. Plat, IJmui den; Jan, Norköping; Lone Stevens, Gunness; Myta, Hamburg; Avon Bridge, Port Wacott; Lindinger Amber, Ham burg; Flora-S, Par, Velsen; Musketier, Twee jeugdige Heemskerkers stonden terecht voor diefstal van oud ijzer in juli in hun woonplaats Ze deden het toen ze met de eigenaar niet tot over eenstemming konden komen over transactie. Degene van het tweetal die alleen daaraan had meegedaan kreeg, conform de eis, 100 boete. De andere had ook nog iemand in een café een bierglas in zijn gezicht geslagen. Wat hij ontkende: hij was die avond inderdaad vervelend geweest, maar had alleen maar met het glas gegooid. Daarbij zou het toevallig de kin van het slachtoffer De omstandigheden ter plekke warer uiterst ongunstig voor hem. Er was wei nig licht en de fietser had ook geen achterlicht. Ondanks dit alles vond de officier van justitie toch, kijkend naar het resultaat van de bloedproef in com binatie met wat gebeurd was dat hier sprake was van rijden onder invloed. Een licht geval, zoals hij zei. De gevol gen konden zijns inziens hier slechts in zeer geringe mate i n het spel worden gebracht. Ook wees hij erop dat het slachtoffer toch een bejaarde man was en dat een 74-jarige toch misse’’'vel iets minder snel zou reageren dan een jonger iemand. Hij eiste twee weken voorwaardelijk, 200 boete en zes maan den ontzegging. De raadsman, mr. Tanger, vond de bloedproef als enige bewijsmiddel te weinig. Mij vroeg daarom vrijspraak ook voor de subsidiair ten laste gelegde inhaalmanoeuvre die was er niet, zijn cliënt reed van achteren tegen de fiets aan. Ook hij wees op de omstandigheden en dacht dat alleen het subsidiaire, het in gevaar brengen van de verkeersveilig heid bewezen was. Verder belichtte hij zijn cliënt als een first offender, jong nog, die zijn rijbewijs hard nodig heeft om op zijn werk in de onregelmatige tijden te komen. Immers: een rijontzeg ging geldt óók voor de bromfiets! Ook vroeg mr. Tanger er rekening mee te houden dat de gevolgen van het ongeval de jongeman erg hadden aangegrepen. De politierechter mr. Atema volgde hem in zijn redenatie en veroordeelde verdachte wegens zijn verkeersgedrag alleen tot een boete van 200 en, omdat de drank toch niet helemaal uit te wissen was, tot drie maanden ontzeg ging. BEVERWIJK. Een 15-jarige jongen uit Beverwijk gleed zaterdagmorgen uit in het Sportfondsenbad en kwam zo ongelukkig terecht, dat hij met verwon dingen aan zijn borst en arm naar het Rode Kruis Ziekenhuis moest wordn overgebracht. Na behandeling mocht de jongen naar huis. Waarschijnlijk doordat hij een stoep rand raakte, kwam een 17-jarige inwo ner van Beverwijk zaterdagmiddag om streeks twaalf uur op het fietspad van Wijk aan Zee naar Beverwijk ten val. Met een hersenschudding werd de jon gen per ambulance naar het RKZ ver voerd. Tegen een 27-jarige inwoner van Zaandam is door de politie dit weekein de proces-verbaal opgemaakt. De man reed rond in een auto, waarvan de vier banden versleten waren, waarvan het kentekenbewijs niet deugde en die tevens niet was verzekerd. De wagen is in beslag genomen.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5