Zeezeiler Kees de Hartoog wen veilig in Nederland terug HEEMSKERK HEEFT EEN HEUSE WERELDKAMPIOEN FJ> IJmuider Courant Verenigingsnieiiws o® :u DTtanraS spet mie ottraktie h HfNCK r Ia 1 p I 7 OP WEG NAAR MELBOURNE IN KAAPSTAD GESTRAND metnico scheepmaker IJmuidenaar aan Blaaspijpje nr. 1 weg winkelwaarde f32,50 abonnees f 18, K kop in hokkenshow „Ons Genoegen” hii. W Mb PLAATSELIJK NIEUWS 1 8 NOVEMBER 1974 MAANDAG (Van een onzer verslaggevers) Prestatie voor abonnees 18 winkelwaarde f32,5O Wijk aan Zee 11 w IJMUIDEN Hartelijk begroet door een groot aantal familieleden en zeilvrienden is Kees de Hartoog uit Broek in Waterland zondagmid dag na een reis vol avonturen met zijn jacht „Senta” in Nederland teruggekeerd. Men zal zich wellicht herinneren dat De Hartoog 9 juni van dit jaar de haven van Den Hel der is uitgevaren, met het koene voornemen alleen een non-stop reis naar het Australische Melbourne te ondernemen. In het begin is deze zeer voorspoedig verlopen, tot de „Senta” in de omgeving van Kaap stad in augustus met zware stormen kreeg te kampen. Velsen-Noord Heemskerk Beverwijk V elsen-I Jmuiden J .v >:W: 19 u. 45: film Huygens- 45: en (Van onze medewerker) NAAM ABONNEE: ADRES: l-iï V g. Gre in met enkast- 120, tel. ten /1 i vanaf e prijs auto’s nerken. alogeen achter- Accu- j Carfit Rozen- :m Tel. iskreet. ;ns adr. e sfeer, ’anaf 12 laan 65. laarlen relaxen Geop. 24 uur. ’el. 023- Het kleine jacht bleek hier niet tegen de hoge golven bestand en de verwoes tende kracht is er de oorzaak van ge weest dat de ingang van de kajuit als het ware in elkaar werd gedrukt. Kees de Hartoog werd hierdoor gedwongen noodseinen uit te zenden, die uiteindelijk Kees de Hartoog op zijn zeiljacht „Senta in IJmuiden. watch bediende, namen de kandidaten op het podium plaats teneinde zo snel mogelijk een ballonnetje tot klappens toe vol met levenslucht te pompen. Ra fael Miralles tenslotte beslechtte in de absolute toptijd van acht seconden de strijd in zijn voordeel, waarmee hij officieel tot wereldkampioen kon wor den uitgeroepen. De overige kandidaten hadden aan- Het HINCK-spel is een attraktief en prachtig uitgevoerd nieuw spel met 80 kleurrijke, fraaigevormde kunststof stenen een robuust speelbord (50x50 cm), kompleet in sterke speeldoos. Bij één van onze kantoren van de krant kunt u rechtstreeks in het bezit komen van het HINCK-spel na betaling van 18, (V oude iw oud 1-337661. jk ver lette en j geven 1 escort smidde- privé otoboek 708 van ndelaan 75-83118 avond, en luxe 3-322714 MAANDAG 18 NOVEMBER Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 u. VERGEET NIET DEZE BON J MEE TE NEMEN I J .....l nkstell. ?ar. op >-429039 Dnderd. 17, tel. ig t.m. it 11-15 1. ver- js. Ook ap: ook moet u itennes. 1 mate- 1-312359, in door >end ie- r Scho- 'el. 023- is, geen 's Mor- 1. Ook iks- en i. Mar en. Zij aan de ir liefst betaalt Aristo- Blau- 7,50 tot Tem, I j MMUM moet u itennes, l ate- ig geo- s urnen- 11 tot 12 uur in buurtcentrum „De Mei”, Geelvinckstraat) voor Santpoort, van 14 tot 15 uur in gebouw „De Haven”, Schipbroekerweg; voor IJmuiden-Oost, van 16 tot 17 uur in „In den Abeel”, Abelenstraat. Verder volgens afspraak, dagelijks van 9 tot 11 uur aan te vragen onder telefoonnummer 12464. iolering voor al iolering sktrisch ispuiten n ver- ringen. „Seths Verdwazingen” heette de show van Seth Gaaikema. Als ik niet een democraat van het zuiverste water was, zou ik ervoor pleiten dat hij nooit meer op het scherm mocht verschijnen, maar als ik dan al die vrolijke gezichten in dé zaal zie (iedereen lacht, hoewel niemand zo hard als Seth zelf), en ik herinner mij vervolgens mijn democratische ge zindheid, dan roep ik dadelijk uit: „Seth moet blijven!” Deze terugreis is betrekkelijk zonder veel publiciteit verlopen, zodat mevrouw De Hartoog tot haar grote verrassing vernam dat haar echtgenoot zaterdag behouden in Dover was gearriveerd. Zij besloot onmiddellijk hem tegemoet te reizen, zodat mevrouw De Hartoog het laatste deel van de tocht aan boord is gebleven. Tegen middernacht konden de trossen in Dover weer worden losge gooid, waarna zondagmiddag omstreeks half twee het zeil van de „Senta” voor de pieren van IJmuiden zichtbaar werd. -'V Zondag kwam de AVRO achtereenvol gens met Columbo, Jan Brusse, Seth Gaaikema en Sonja Barend. De grootste verdienste van Columbo was, dat hij de edele kunst van het veters strikken uitvoerig uit de doeken deed. Er viel me overigens een misverstand op in de pro- grammabladen. Zij schreven: „Stafford dreigt de praktijken van Milo Janus uit de doeken te doen. Als Gene Stafford in de trimzaal van zijn club verongelukt, is dat een hele opluchting voor Milo Ja- nus”. n 1808 adio en cte st. 4661. n 1808 adio en cte st. 4661, PLAATS: wenst rechtstreeks in het bezit te komen van het HINCK-spel, na betaling van 18, op een van onze kantoren. Op het havenhoofd van IJmuiden werd de teruggekeerde zeezeiler hartelijk in gehaald. xen in nassage in 12-24 Nieuw in een gelukkige redding hebben gere sulteerd. In Kaapstad werd de schade enigszins hersteld en kon de „Senta” weer zee waardig worden gemaakt, maar toch was voor De Hartoog de aardigheid eraf. Hij vond Kaapstad ver genoeg en be sloot daardoor van zijn oorspronkelijk reisdoel af te zien en weer naar Neder land terug te keren. Ten slotte Sonja Barend, die een drie- hoeksgesprek verzorgde met pater Leo pold Verhagen, scheidsrechter Frans Derks en actrice Andrea Domburg in het kader van de Wiedergutmachung met de KRO. Ik heb in wezen geen kritiek op deze aflevering. De drie ge sprekspartners pijnigden zich af om op rechte, rechtstreekse antwoorden te ge ven. Andrea Domburg praatte uitste kend van zich af, de pater onthulde dat hij onder zijn habijt een katoenen hemd, een onderbroekje en een voetbalbroek droeg, en Frans Derks laveerde tussen prediken en ouwehoeren door maar wil de toch ook de essentiële dingen niet uit de weg gaan, dus wat wil je nog meer? Wel, ik had ook behalve het bidden, de meditatie, het celibaat en geboorten beperking nog wel iets anders van deze drie mensen willen horen, want in feite kregen we een gesprek van 50 minuten over de functie van de pater, en daar stond weinig tegenover van de functies van Derks en Andrea Domburg. en bij- •schillig au. Int Overigens geen kwaad woord van de „Senta” hoor, maar voor dergelijke rei zen is het jacht nu eenmaal te licht”, aldus de koene zeiler. Na deze korte begroeting werden nog enige uitverkorenen aan boord genomen, om deze lange reis via Amsterdam in de thuishaven Volendam te besluiten. BEVERWIJK. Een 33-jarige inwo ner van Wijk aan Zee viel zaterdagnacht de twijfelachtige eer te beurt, de eerste automobilist in de gemeente Beverwijk te zijn die door de politie werd uitgeno digd van een blaaspijpje gebruik te ma ken. De man, die sterk naar drank rook toen hij werd aan gehouden, kwam goed weg: het pijpje werd volgens de contro- ■iooA 'SoouaS uoojS piu uo^uoSb opuajai alle zekerheid werd hem overigens wel een rijverbod tot zondagmorgen 11 uur opgelegd. Een 28-jarige inwoner van Bloemen- daal, die betrokken was geweest bij een aanrijding op de hoek Plantage/Huider- laan/Eikenstraat mocht enkele uren la ter het tweede blaaspijpje proberen. Ook hij bleek niet teveel alcohol te hebben gebruikt en kon zonder verdere proble men vertrekken. In jongerencentrum „Donkey Shot” was het zaterdagavond lachen, gieren en brullen geblazen. Onder leiding van disc- jockey Toon den Heijer werden in het kortelings heropende Heemskerkse cen trum de wereldkampioenschappen bal- lonblazen gehouden, waarvoor zich maar liefst vijftien kandidaten bij de organi sator haden opgegeven. Terwijl de jury nauwgezet de stop- merkelijk meer tijd nodig. Met twaalf seconden eindigde Hans Cupido op de tweede plaats, terwijl Peter Limmen vijftien seconden aan het blazen was voor zijn ballon ontplofte. Met 18,2 se conde bezette John Küchler een goede vierde plaats. Kees den Heijer sloot de rijen der adspirant-wereldkampioenen met 22,2 seconden met een klassering als vijfde. Dat gaat zó. Hij is zogenaamd een scheidsrechter, fluit op een fluitje zegt dan: ,,’s Avonds om half een ga ik op mijn bed liggen” (publiek schatert), „dan fluit ik driemaal” (gebulder van de lach), „en soms fluit ik ook nog voor verlenging” (publiek komt niet meer bij van het lachen). Ik vind het knap. Maar geef mijn portie (publiek schatert) maar aan Fikkie (publiek piest in zijn broek van het lachen). Op zichzelf valt het te prijzen dat men het plot niet verraden wil (dat is wel eens anders), alleen is dat in dit geval overbodig omdat Columbo het soort serie is waarin de dader van de aanvang af bekend is. We zien een moord plegen, we zien ook wie het doet, en pas daarna komt Columbo binnen om koffie te drinken. Niemand hoeft dus voor ons verborgen te houden dat Staf ford niet verongelukt is maar vermoord, en dat Janus niet opgelucht is maar de moordenaar, want dat wordt ons in het begin al uitvoerig getoond. DINSDAG 19 NOVEMBER Openbare bibliotheek. Wijkerstraat- weg: 19-21.30 u. Bij het gebruikelijke begingrapje in de Vlaamse aflevering van de Berend Bou- dewijn Kwis legde Berend omstandig het Andersen-verhaal van de nieuwe kleren van de keizer uit, die zoals bekend onzichtbaar waren en dan ook niet bestonden, zodat de keizer naakt door de stad reed. Degene die in het publiek het gevraagde antwoord wist, kreeg vervolgens een exacte kopie van die bijzondere kleren van de keizer aan geboden, weshalve een medewerkster met een leeg kleerhangertje kwam op draven. U hebt het waarschijnlijk ge zien. Precies zo ging het bij de repetitie vooraf. Met dit verschil dat toen de Brusselse floormanager na afloop geagi teerd naar Berend Boudewijn toe kwam om verontschuldigend te melden dat „die mantel” op het beslissende moment nergens te vinden was geweest. Zo ziet u maar weer, de Belgen ver zinnen voor ons hun eigen Belgen-mop- pen, het enige wat we hoeven te doen is afwachten. De meest grootscheepse Bel- gen-mop die zij voor ons gebrouwen hebben is nochtans „Meester Maesius”, een jeugdserie die zo slecht geregisseerd is en waarin zo miserabel wordt geac teerd. dat het bijna weer een nieuwe tak van kunst wordt. Als je Ko van Dijk en Paul Steenbergen opdracht gaf zo slecht te acteren als in deze serie gebeurt, dan zouden zij daar ondanks de grootste krachtinspanningen en ondanks hun grote acteertalent niet in slagen. BEVERWIJK. Met nog één duiven show voor de boeg begint het er nu toch naar uit te zien dat de eerste prijs van de hokkenshow van „Ons Genoegen” in handen zal komen van de IJmuide naar N. Heemskerk, die na drie keurin gen met een voorsprong van twee pun ten de leiding heeft genomen. Zondagmorgen werden de oude dui- vinnen gekeurd. Dat er door de deelne mers goed materiaal was aangevoerd blijkt wel uit de uitslag: de eerste tien prijswinnaars eindigden allen met een gelijk puntentotaal. Het waren: 1 G. Visser, Reisduif; 2. H. de Weers, Ons Genoegen; 3. N. Heems kerk, IJmuiden; 4. C. de Wildt, Castri- cum; 5. A. Timmer, Atoom; 6. J. van Roon, Reisduif; 7. Gebr. Hoogman, Ons Genoegen; 8. G. de Bot, Atoom; 9. en 10. P. de Bot, IJmuiden. De totaalstand na drie keuringen: 1. N. Heemskerk, IJmuiden 553 pnt.; 2. J. van Roon, Reisduif, 551 punten; 3. C. de Wildt, Castricum, 550,5 punten; 4. G. Visser, Reisduif, 550 punten; 5. J. Weel, Ons Genoegen, 549,5 punten; 6. T. Ber- lee, Ons Genoegen, 549,5 punten; 7. B. Berlee, Ons .Genoegen, 548,5 pjnten; 8. P. de Bot, IJmuiden, 549 punten; 9. S. Weel, Ons Genoegen, 549 punten; 12. Jellemc, IJmuiden, 549 punten; 11. C. Rietkerk, Ons Genoegen, 549 punten; 12. H. de Weers, Ons Genoegen, 549 punten. Zondagmorgen worden in café Sport 4a XnffA-ï gekeurd en zal tevens den ikendgemaakt. MAANDAG 18 NOVEMBER Const. Huygens- W1" Hij hoeft tenslotte maar „juffrouw Zeilwater” te zeggen en ze lachen al. Ik vind dat knap. De teksten die hij bij elkaar verzint, verzon ik al in mijn vroegste hbs-periode, ik kan dan ook J rustig een uur lang naar hem kijken zonder één keer verrast te worden zodat ik moet glimlachen, maar desondanks speelt hij het klaar om al die mensen in - de zaal zo’n gelukzalig stralend gezicht J op te laten zetten. MAANDAG 18 NOVEMBER Sociëteit Alpha, Moensplein. 20.30 u. ledenvergadering over eventuele verhui zing naar Wolf en Dekenschool. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44 en Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 19-21 u. DINSDAG 19 NOVEMBER Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geo pend 9-12 en 13.30-15.30 u. Grenspost, Soerstraat. Vanaf schaakclub Weenink. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 uur. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: volwassenen 14-17.30 u„ jeugd 15-17.30 u. - Progress-sociëteit, straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg volwassenen 19-21 u. DINSDAG 19 NOVEMBER Werf, Jan Ligtharstraat. 20 u. „De eend en de Cadillac”. Progress-sociëteit, Const, straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg jeugd 15.30-17.30 u. Reeds bij het havenhoofd werd de niet meer eenzame zeiler door vele belangstellenden enthousiast ingehaald, die het scheepje naar de kleine sluizen vergezelden. Na het schutten kwam De Hartoog nog even aan wal, waar hem door zijn vrienden en familie- dan be halve bloemen, ook enige flessen werden aangeboden, waar zich ongetwijfeld geen limonade in heeft bevonden. De Hartoog arriveerde allerminst als een verslagen man, waar trouwens ook geen enkele reden voor zou zijn geweest. Het is immers al een prestatie op zich zelf met een dergelijke notedop de wereldzeeën te trotseren en daarbij Kaapstad te bereiken. „Ik ben verrekt blij weer terug te zijn en ik vind het bijzonder leuk jullie allemaal terug te zien, ’t Spijt me alleen dat ik de Kaap niet heb gedaan, daar is het schip toch te slap voor gebleken. 'i - MAANDAG 18 NOVEMBER Centrale bibliotheek en filialen, Plein 1945 14.30-17.30 en 19-21.30 uur (volwas senen en tieners); Willemsbeekweg: 15.30- 17.30 uur (jeugd); Santpoort, Wüstelaan: 14.30- 17.30 en 19-21.30 uur (volwassenen, tieners en jeugd): Velsen-Noord, Wijker- straatweg en IJmuiden-West, Zeewijk- plein: 14.30-17.30 uur (volwassenen, tie ners en jeugd. Velserbad, Briniostraat, 16.40-18 uur gemengd zwemmen. Gebouw „Velserduin”, Velserduinplein 20 uur repetitie „De Stem van IJtnui- den.” Gymnastiekzaal Ossendorpschool, Wijk aan Zeeërweg 20 uur: les en conditie training boksclub „De Ring.” PEN-jeugdcentrum, Kanaalstraat, 20 uur: „Open huis aquarium vereniging „Velsen.” Wijkgebouw Radarstraat, 20 uur: H. E. Kloosterhuis spreekt voor Ned. Chr. Vrouwenbond. DINSDAG 19 NOVEMBER Centrale bibliotheek en filialen, Plein 1945, 10-12.30 en 14.30-17.30 uur (volwas senen en tieners); Willemsbeekweg: 15.30- 17.30 uur (jeugd en tieners); Sant poort Wüstelaan 14.30-17.30 uur (vol wassenen, tieners en jeugd); Velsen- Noord, Wijkerstraatweg, IJmuiden-West, Zeewijkplein 19-21.30 uur (volwassenen, tieners en jeugd). Velserbad, Briniostraat 6.30-8, 12.15- 13.15, 16.40-18 en 20-21.30 uur gemengd zwemmen. Gebouw Baptistengemeente, J. P. Coenstraat, 20.00 uur receptie Velsens Gemengd Koor. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 20 uur repetitie „Bel Canto.” Stichting Huishoudelijke en Gezins- voorlichting, Willebrordstr. 102, IJmui den e.o. gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen van 9-10 uur, IJmui den-., Abelenstraat 1 van 16-17 uur, Velsen-N., Buurtcentrum De Mei, Geel vinckstraat 28 van 11-12 uur, Santpoort „De Haven”, Schipbroekenweg 6, van 14- 15 uur. Sociaal Adviesbureau voor Bejaarden, spreekuren voor IJmuiden: van 9 tot 10 uur in het Cultureel Centrum Moer bergplantsoen; voor Velsen-Noord van '7 .’„ri

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 7