Van directeur K. Bijl mogen B. en W voor hem een andere baan zoeken kostelijke en vakkundige show Politiecontrole deze week op Koopavonden in Velsen Koopavonden in Heemskerk bestuurder Vrachtwagen op drift met zieke SIEBEL 1 Keus voor gulle gevers bij Maminette verlichting f3) „Mounties Maximaal” werd een I I Oh komt naar siebel Waarom? jMRMtUS 2 voor f 24,= k# I ■I maarEHy Moonen uit Tilburg 1 i 1 I '1 I BUREAU WOONRUIMTEVERDELING GAAT VERHUIZEN, MAAR metnico scheepmaker Eerlijke verdienste van grappenmakersduo Man mist portefeuille Vergadering VVD-Heemskerk In Brabant wonen betrouwbare juweliers naking Expositie bij Stoutenbeek 11 DINSDAG 1 0 I mantelspecialist Andere baan Beveiliging Gevonden voorwerpen o o PLAATSELIJK NIEUWS L A J /M I it VELSEN Wie onbekommerd een avondje wil genieten van twee ronde Amsterdamse jongens, kan daarvoor uitstekend terecht bij de pretshow „Mounties Maximaal”. Maandagavond draaide deze pro- duktie in de Stadsschouwburg en er werd meer dan uitbundig ge lachen. Piet Bambergen en René van Vooren blijken zich in dit pro gramma te hebben ontpopt als twee ras-vaklieden in het lichte amuse ment. Hun goedmoedige verjaar dagsfeest] eshumor is op verant woorde wijze uitgewerkt en daar door kon een show volgroeien waarnaar het aangenaam kijken is en waarbij de lachspieren door op rechte gein danig worden geprik keld. NOVEMBER 1974 1 WK. (ADVERTENTIE) en kantoor Bureau Woonruimte-directeur K. Bijl: „Veel weten doet veel begrijpen*'. er (ADVERTENTIE) zonder (ADVERTENTIE) 7 nó; ‘o' o 11 (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Op een Hoogoventerrein heef» maandag een ongeval plaats ge vonden, waarbij een 42-jarige vrachtwa genbestuurder inwendig letsel opliep. De man was onwel geworden en reed met de vrachtwagen, waarvan de kiepbak omhoog stond, tegen een transportband. Bij Maminette vindt u fijne kado's om kind én moeder blij te maken. Voor elke leeftijd, in elke prijsklasse. Kom eerst even bij óns kijken... raat 11- of ged. le prijs. Let op lend ie- r Scho tel. 023- gratis. laarlem, relaxen Geop. 24 uur. 'el. 023- JUWELIERS Haarlem: Grote Houtstraat 63 Amsterdam, Rotterdam, Den Haag De kollektie van Siebel mag u niet missen. Zilveren sieraden in elke prijs vanaf 12,50 De chauffeur was met zijn vrachtauto met kooks naar de kooksfabriek gereden om daar te lossen. Toen de kiepbak op zijn hoogste stand stond, werd de man onwel en reed de auto weg. Ik zou het publiek willen vragen zich eens onze situatie in te denken. Veel weten, doet veel begrijpen” aldus de heer Bijl, die nu ruim 24 jaar directeur is van het Bureau Woonruimteverdeling. en kunnen daardoor sneller werken, de mensen vlugger te woord staan. Anders blijven ze toch maar wachten en in de wachtkamer rondhangen, met alle ge volgen van dien. Want ze jutten elkaar op. Het is bekend, dat over onze Dienst alleen maar negatief gesproken wordt. Dat gebeurt in de wachtkamers, maar ook elders. Vergeet dat laatste niet. Beiden zijn vierdejaars aan de Konink lijke Akademie voor Beeldende Kun sten te Den Haag. Riemersma is boven dien bezig zijn doctoraalstudie kunstge schiedenis te voltooien aan de Universi- teit van Amsterdam. Het verzoek van de HOC stemt over een met het advies van het Centraal Overleg Detailhandel en b. en w. hebben aan de raad voorgesteld het in te willi gen. Beiden vertegenwoordigen een recente realistische stroming, die met name in Den Haag zijn invloed doet gelden. Romano M. Stinga had het gisteren intussen behoorlijk druk. Eerst maakte hij ons lekker met het Griekse eiland Kos, als vakantieoord, daarna had hij mede de hand in Scramble, een pro gramma over de in Nederland gelegerde Amerikaanse militairen. In het gezel schap waarin ik mij bevond wist iemand te vertellen dat een Amerikaanse die al elf jaar in Amsterdam woonde, zo wei- nig vertrouwen had in onze artsen da| ze naar Amerika vloog om een arts te raadplegen over haar schildklier. „Dan moet u in Amsterdam zijn”, werd haar gezegd, „daar woont ’s werelds grootste expert op dat gebied”. ft geep n heeft welijks- tsteken- 'ebouwd ■lichting emidde- ie Raad ofdkan- kle. afd. :raat 2, len met 'el? Bel tlaan 4, bereik en bij- rschillig sau. Inl. MOUNTIES MAXIMAAL vind ik zon der meer een verdienste van Bambergen en Van Vooren, een duo dat steeds beter op elkaar raakt ingespeeld en voldoende body bezit om zo’n hele avond te blijven boeien. Maar ook buiten de eigen pret- makerijen hebben de Mounties er geen goedkope zaak van willen maken. De show is tnooi aangekleed en goed ver zorgd. De rest van het programma wordt niet gevuld met artiesten die het moeten hebben van bekende successen van radio en Ani- n fijne >orslaan ’0-21520 ndelaan 75-83118 Haarlem-Centrum. Grote Hout straat 180; Winkelcentrum Schalkwijk, Rivièradreaf 26 L Hij heeft nog getracht de auto zo goed mogelijk te besturen, ging rakelings langs een wachtruimte met mensen en kwam tenslotte tot stilstand tegen de transportband, omdat de laadbak daar achter haakte. Hierdoor werd het voer tuig gedeeltelijk van de grond gehesen. Door deze klap werd de bestuurder gewond. Hij is in het Rode Kruis Zie kenhuis in Beverwijk opgenomen. BEVERWIJK. Een 28-jarige Bever- wijker heeft bij de politie aangifte ge daan van diefstal van zijn portefeuille met een inhoud van f 1750. De porte feuille verdween uit zijn colbertjasje, dat de man over een stoei in zijn slaapkamer had gehangen. Van de diefstal wordt een 20-jarige Duitser verdacht, die bij de Beverwijker in zijn woning aan de Hoflanderweg heeft gelogeerd. VELSEN. In de gehele gemeente Velsen mogen de winkels in de week voor Sint Nicolaas ook ’s avonds geopend zijn. Op donderdag en vrijdag 28 en 29 november en van maandag 2 december tot en met woensdag 4 december geldt de openstelling tot 21.30 uur. Op die dagen zullen de winkels ’s avonds tussen 6.00 en 7.00 uur gesloten zijn. Op zater dag 30 november sluiten de winkels om 18.00 uur. Voorwaarde is natuurlijk wel dat zon der effectbejag en met de grootst moge lijke zorgvuldigheid tewerk wordt ge gaan, en daar mankeerde nog wel wat aan. Theo Koomen moest het antwoord nummer van de Rotterdamse politie rec tificeren (hoewel ikzelf het goede num mer 2496 had genoteerd), herhaalde ma len werd het portret van Wil Vervat tussen de bedrijven door getoond, niet als richtsnoer maar als „effect”, en bepaald pijnlijk was dat aan het slot van Aktua nog even gemeld moest wor den dat Wil Vervat volgens haar vader niet regelmatig zaterdagavond uitging, maar dat ze nooit uitging. BEVERWIJK. Tot en met 5 de cember exposeren in het wooncentrum Stoutenbeek twee jonge kunstenaars. De exposanten zijn de tskenaars/schil- ders Hille Pijlman uit Haarlem en Hayo Riemersma uit Beverwijk. B. en W. overwegen tevens om voor het personeel van de dienst een soort beveiliging aan te brengen teneinde te voorkomen dat agressieve bezoekers handtastelijk worden, hetgeen zoals wij al eerder berichtten nog wel eens gebeurde. Bovendien komt er tussen de afdelingen in veel glas, waardoor men elkaar kan zien en dan direct te hulp kan snellen. „Al het personeel, maar met name de mensen aan de balie verdienen niet anders dan beschermd te worden. Zij hebben een eindeloos geduld, maar zij krijgen daar wat te horen. Zij worden daar uitgeknepen!” reageerde direc teur K. Bijl. „Ik ben echt verheugd, dat er veran dering komt in de bestaande situatie. Wij krijgen nu zelfs twee spreekkamers, met de mogelijkheid van een derde „Hoeveel tips heeft u binnengekre gen?” werd commissaris Blauw aan het slot gevraagd. „Ruim 30 reacties tot nu toe”, antwoordde deze, het optimistische woord „tips” van de TROS meteen af dempend tot „reacties”. Als u overigens een bromfiets ziet staan (of in uw bezit hebt) met het nummer QFT 316 of QFT 307 moet u wel even de politie waar schuwen. Piet Bambergen zelf is misschien wel de grote olijkerd, maar René van Voo ren manifesteert zich steeds duidelijker als de aangever die uit zijn collega vakkundig de optimale gein laat komen. Bambergen’s succes is daarvan niet meer los te zien en de ontwikkeling van de Mounties tot werkelijke vaklui steunt danook belangrijk op van Voorens in breng. In tegenstelling met de zustervereni gingen in Beverwijk en Velsen zal de HOC alle plaatselijke middenstanders met klem adviseren hun z aken op de betreffende data tussen 18 en 19 uur te sluiten. Blijkbaar zijn er wel meer dingen waarin we de Amerikanen aftroeven. Een Amerikaanse die weer repatrieerde zei dat ze drie gewoontes in de States zou handhaven: erwtensoep, boerenkool en het samen met de kinderen koffie drinken na het avondeten. Een ander ding waarin we nauwelijks voor de Amerikanen bleken onder te doen was de rassendiscriminatie. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. De politie Velsen gaat deze week de verlichting van voertuigen extra controleren. Fietsen, bromfietsen, motoren, auto’s en vrachtauto’s, van al deze voertuigen zal de verlichting deze week de bijzondere aandacht van de politie hebben, zo wordt gemeld op het hoofdbureau. Naar mijn mening zit de vrucht van de agressie bij de zogenoemde nette mensen aan de koffietafel. Daardoor al tijd maar weer dat negatieve. Van het positieve In ons werk hoor je nauwelijks iets of niets. En dat is begrijpelijk, want elkeen die geholpen is gaat er van uit, dat hij er recht op had. En dat is natuurlijk ook wel zo, maar wij blijven zitten met al die gevallen, die niet direct geholpen kunnen worden en soms lang moeten wachten. De woningnood in ons land is een onredelijke zaak. Zij is echter niet de schuld van het Velsense gemeentebestuur, want dat doet, wat het er maar aan kan doen om die nood te lenigen. xen in massage ’an 12- 1-314328, Muzikaal is er goede ondersteuning van het combo Rob Roeleveld (Piano), Willem Brink, (gitaar) en Willem Jong bloed jr. (slagwerk). Niet opdringerig, maar met maximale artistieke inzet die volgens de wil van de geluidstechnicus de zaal in komt. Amusement dus zonder pretenties, maar een avond die het beleven zeker waard is. Een show die vakmanschap verraadt en waarvoor de hoofdpersonen zich gelukkig voldoende beperkingen wisten op te leggen. Daardoor ontston den kostelijke scènes die gespaard ble ven voor een in dit genre voor de hand liggende banaliteit Wie het zelf wil constateren kan woensdagavond nog in de Velsense schouwburg terecht. KO VAN LEEUWEN VELSEN. Bij de Velsense politie zijn de volgende voorwerpen als gevon den aangegeven: Lipssleutel, bos sleutels, sleutel, drie autosleutels, ring met twee sleutels, ring met vijf sleutels, ring met drie sleuteltjes, bankbiljet, paar dames- handschoenen, loten, want, paraplu, kin- derportemonnee, damesschoen, dames- polshorloge, parkiet, gymschoen, verze- keringsplaatje bromfiets (DWJ 649), tas (pukkel), armbandje met vijf bedels, doos met blikken soep, herenportemon nee met inhoud, hond, bril, kindermuts, ringetje met steentjes, portemonnee met geld, postzegels, kassabonnen en foto, aansteker, amessjaal, schakelarmband met naamplaatje, zaklantaarn, heren polshorloge, knijpportemonnee met in houd, kettinkje met 'kruisje, rechter da- meshandschoen, speelpop, vouwparaplu. Inlichtingen over deze voorwerpen kunnen dagelijks worden verkregen op het hoofdbureau van politie in Velsen, waar zij elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur eventueel worden af gegeven. In dat gebouw is ook ondergebracht de Stichting ter bevordering van Jeugd- tandverzorging op dezelfde verdieping als waar de GGD is gehuisvest. Deze stich ting nu heeft te kennen gegeven dat zij door veranderde omstandigheden toe kan met één-derde van de ruimte waar in zij is gehuisvest. En daar de Volks- kredietbank, ook op die verdieping on dergebracht, onlangs is opgeheven, ont stond er ruimte. Voldoende om de gehe le dienst Bureau Woonruimteverdeling onder te brengen. B. en W. besloten de knoop maar door te hakken en stellen nu de raad voor met hun voorstel ac- coord te gaan. Er moet nog een ander aan worden vertimmerd en daar voor wordt 42.264 gevraagd. Het college heeft zich bij dit voorstel laten leiden door de wetenschap dat Woonruimteverdeling veel te krap was gehuisvest en bovendien in een gebouw, dat totaal is verouderd. De scheiding tussen kantoor en spreekuur, zoals die nu is, voldoet ook niet, om de dossiers op het kantoor liggen zodat zij tijdens het spreekuur niet kunnen worden geraadpleegd. Omdat Siebel al het mogelijke heeft in modern zilver en dat is heel veel. Daaroml Deze openingstijden zijn geadviseerd door het Contactorgaan Detailhandel Velsen, waarin werknemers, werkgevers en ook de consumenten zijn vertegen woordigd. De tijden van openstelling zijn in overeenstemming met de regelin gen, die in de andere IJmond-gemeenten gelden. Voorts zal de verplichte halvedagslui- ting op maandag, dinsdag en woensdag 2, 3 en 4 december niet van kracht zijn, zodat de winkels dan de gehele dag geopend kunnen zijn. Voor de straathandel geldt dezelfde regeling. Zelf zegt hij van die bijna-kwart eeuw dienst: „Volgend jaar april zit ik er 25 jaar, maar wat mij betreft zit er op dat tijdstip een ander op mijn plaats. Ik word het zachtjes aan zat om maar steeds „nee” te moeten verkopen omdat het niet anders kan, omdat ik mij aan de regels moet houden en dan toch maar steeds weer al die agressiviteit van de mensen te moeten ontmoeten. Van alles krijg je naar het hoofd geslingerd. De mensen worden handtastelijk, je wordt bedreigd, ze bellen je op kantoor op om je het meest slechte toe te wensen. Ik hoop dat burgemeester en wethouders maar wat anders voor me zoeken.” f o Tenslotte moet ik nog toegeven dat wij ons, met ons allen, uitstekend ver maakt hebben met de Edgar Allan Poe- bewerking. Weliswaar hebben we niét erg gegriezeld (hoewel de aftakeling van Han Bentz van den Bergs lichaam effecT tief in beeld was gebracht), maar wel flink gelachen om Han Bentz van den Berg, die als een gebalsemde Lenin avant la lettre een acteursprestatie van belang leverde. Tenslotte doet het er niet toe waarom je blijft kijken, en waarom je je met iets vermaakt, zolang je de knop maar niet omdraait. 1) IJmulden, Lange Nieuwstraat 415, V ook in Zaandam en Amsterdam-Noord of teevee. Integendeel, rond dit vrolijk tweetal staat een groepje jonge, nog niet erg bekende, theatermensen en elk daar van toont een professionele inzet die met genoegen door gul applaudiserend publiek gehonoreerd wordt. Er zijn drie sexy zangeresjes in de stijl van de „Three degrees” met een Nederlands-Engelstalig repertoire. Zij zingen originele liedjes; geen geheide successen van gevierde collegae. Datzelf de is het geval met zanger Bob van Leeuwen, wien'- stem wel eens wat erg hard door de speakerboxen de zaal in stormt, maar die toch zeker een positie ve bijdrage levert. Janneke Lichte, nog betrekkelijk vers van de kleinkunstada- demie assisteert volwaardig in het wei nige dat zij heeft te doen aan de zijde van Piet en René. (Van een onzer verslaggevers} VELSEN. „Ik ben blij, dat het er nu van komt, waar wij nu gehuisvest zijn is al lang veel te klein. Wij hebben ons spreekuur al moeten verleggen naar de afdeling sociale zaken in het PTT- gebouw, maar dat is ook geen oplossing” aldus de reactie van de directeur van het Bureau Woonruimteverdeling, K. Bijl over het voorstel van B. en W. om het gehele bureau te verplaatsen naar het PTT-gebouw aan de Lange Nieuw straat. Op onze vraag hoe hij het al die tijd heeft volgehouden, weet hij het ant woord niet. „Ik ben gewoon elke dag maar doorgegaan” zegt hij. Maar wie hem kent en spreekt met mensen die hem kennen, zal tot de overtuiging ko men dat zijn levensbeschouwelijke ach tergrond het is, die hem doet zijn, zoals hij is. Een rustig man, die de problemen niet uit de weg gaat. Een man, die geen valse verwachtingen opwekt bij degenen, die met hun nood bij hem komen. Maar tevens een man, die helpt, waar in aller redelijkheid en eerlijkheid geholpen kan worden. Dat ziet hij als zijn taak, die hij naar eer en geweten moet volbrengen. Maar voor de heer Bijl hoeft het niet meer Gisteren voor het eerst om vader en zoon gelachen, maar toen was het ook meteen goed raak. Het begon als van ouds, met ultra korte scènetjes en een verteerbaar typetje van Ton van Duin hoven. Maar toen sloeg de marihuana in een lange scène toe. Vader Guus Hermus en zoon Gees Linnebank kregen allebei de slappe lach, gelukkig nauwelijks ge hinderd door de hippie, en als vanzelf werd de tekst (zo leek het) ook op eens wat puntiger, met de wegwezer van vader: „Ik ben benieuwd naar de slaap kamer” als mooie afsluiting. Maar de barbeque is nu eenmaal de voorgeschre ven afsluiting en toen zakten we weer even terug in het net-niet-helemaal- leuke van de voorgaande afleveringen. Dankzij een bevriende videorecorder was ik daarna toch nog in staat Aktua te volgen, dat als waardige opvolger van Luns, nu Van Agt als carnavalsclown presenteerde. In de weekeinden, zo ont hulde hij, chauffeurt zijn vrouwtje. Tros Aktua begon overigens met een recon structie van de moord op Wil Vervat, het „knappe en vrolijke 15-jarige Rot terdamse meisje”, dat nu alweer enige maanden geleden vermoord werd. Com missaris Blauw van de Rotterdamse po litie verleende zijn medewerking, je zou dus kunnen zeggen dat het programma officieel was goedgekeurd. De reconstructie werd ook begeleid door wat in de loop der jaren is uitge groeid tot de „officiële achtergrondmu ziek” voor zulke reportages, te weten „De lift naar het schavot” van Miles Davis, dus op zichzelf leek er geen vuiltje aan de lucht. Ik til niet al te zwaar aan het vaak aangevoerde be zwaar van een heksenjacht, tenslotte is het een feit dat de moordenaar nog steeds vrij rondloopt, en dat is, gezien recente ervaringen, een uitnodiging tot een vol gende moord. HEEMSKERK. De algemene leden vergadering van de VVD, afdeling Heemskerk, Moderne blouses in acryl, polyester en katoen. Uni en gedessineerd. M: 36/50 van de VVD, die eerder moest worden uitgesteld wegens ziekte van de voorzit ter en de vice-voorzitter, zal nu worden gehouden op dinsdag 26 november in een zaal van „De Vrijburcht”. HEEMSKERK. De Heemskerkse Ondernemers Combinatie heeft na over leg met de zusterorganisaties in Bever wijk en Velsen aan b. en w. toestem ming gevraagd om de winkels op 28 en 29 november en op 2, 3, 4, 19, 20 en 23 december tot 21.30 uur voor het publiek geopend te mogen houden-

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 7