Zwarte Pieten-school rijdt mee bij feestelijke intocht Sint-Nicolaas IJmuTdêrCourant aanleg bij Santpoort stand totfevishal A. Voerman neemt Gereedschap gestolen afscheid Geheime cheque 13 =10% korting „Telecomkabel”-net in UITNO DI GIN G Tentoonstelling van aquarellen van 1600 tot heden VIER EEUWEN AQUAREL -tot 20 december 1974- 1 BURGEMEESTER ONTVANGT KINDERVRIEND WEER OP STADHUIS sW Nieuw telefoon- en computernet Aangepaste gezinsdienst in Engelmunduskerk Nieuwe directeur Prijsvoorstellen voor de visserij met concert in IJmuiden-Oost O „IJmuidens Roem" 8 5 PLAATSELIJK NIEUWS 1974 20 WOENSDAG NOVEMBER 1 r n VELSEN iel Hofleverancier van St. Nicolaasde Bijenkorf (Van een onzer verslaggevers) VELSEN De intocht van St. Nicolaas belooft aanstaande zater dag het succes van vorig jaar te evenaren. De witbehaarde kinder vriend zal zaterdagochtend om half elf voet aan wal zetten bij de stei ger aan het Sluisplein in IJmuiden. Een klein leger zwarte knechts zal hem feestelijk uitgedost vergezel len. Maar liefst vijfenzestig zullen het er zijn. Onmiddellijk daarna gaat Sint in open calèche, getrok ken door twee paarden, op weg naar het stadhuis. Hij wordt voor afgegaan door drie versierde wa gens waarop de hele „Pietenhuis houding” is ondergebracht. Op het stadhuis wordt de goedheiligman weer ontvangen door burgemeester Reehorst en zal hij de kinderen vanaf het balkon van het stadhuis toespreken. 4- 4> re ien ien uw liet b if d Politie-pieten - s Geopend: werkdagen 10-5 uur, zaterdag gesloten KUNSTHANDEL GEBR.DOUWES *4’^’*l,+4,Rokin 46, Amsterdam,Tel.020-236208 f (ADVERTENTIE) 1 iS «s 2»* JE (Van een onzer verslaggeefsters) (ADVERTENTIE) afscheidsreceptie de heer De van YR/B 1251 1^50 abonnees Ie at ar Nog even in het kort de tijden: 10.30 uur Aankomst St. Nicolaas per (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Uit een woonhuis aan de Kievitlaan in IJmuiden-Oost, waar men met een verbouwing bezig is, werd van nacht een hoeveelheid gereedschap ge stolen. Tot de buit behoorde ook een boorma chine. In later stadium zal de kabel worden aangelegd die via Alkmaar de kop van Noord-Holland ingaat. Dit kabelnet, dat een centrale bedie ning krijgt, bestaat uit uitsluitend dub bele verbindingen. De PTT heeft dit ook al enige jaren en het voordeel hiervan is dat bij eventuele storing direkt kan worden overgeschakeld op de reserve lijn. Storingen die, als zij plaats vinden, door de centrale bediening en bewaking van dit net, snel geregistreerd, gelokali seerd en gerepareerd kunnen worden. Het zal nog geruime tijd duren voor dat het hele net klaar is. In verband met de ingewikkelde en uiterst preciese constructie van de kabels, worden deze niet met de hand gelegd. BRUSSEL. De Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de EEG, heeft de Europese ministerraad nieuwe prijs voorstellen voor de visserijsector voorge legd. Die voorstellen slaan op het ko mende verkoopseizoen dat loopt van 1 januari 1975 tot de 31-ste december van dat jaar. Ze voorzien in een prijsverhoging voor schol en koolvis met 25 pet, terwijl de interventieprijzen voor sardines en an sjovis vastgesteld zijn 45 pet van de oriëntatieprijzen. De prijzen voor haring en makreel zijn niet verhoogd. -> in het ya- ,t«* dat ieft itje di- len ■en ele En bij de en en en lik ier zo en ir e ;t BEVALLEN: M. C. W. Rademakers-Weijers, d., IJ muiden; W. J. van der Werf-Swart, d., Driehuis; C. A. Kallenbach-Tuinhout, d., IJmuiden, C. H. T. M Alders-Brouwer, z., IJmuiden. iet rer en ie- ?e- (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. De heer A. Voerman, di recteur van de Elout van Soeterwoude- school voor Leao aan de Radarstraat in IJmuiden, neemt afscheid als directeur. is- tit, de de kis ze jrs an >et >e- tiiJ en ld. us tin ‘ld de de ag iet lij ;en hij en, in- 'an we de int >p- ro- zal de m- voor abonnees Het HINCK-spel is een attraktief en prachtig uitgevoerd nieuw spel met 80 kleurrijke, fraaigevormde kunststof stenen een robuust speelbord (50x50 cm), kompleet in sterke speeldoos. Bij één van onze kantoren van de krant kunt u rechtstreeks in het bezit komen van het HINCK-spel na betaling van 18. winkelwaarde f32,50 VERGEET X "4 Q oi«bon abonnees I I MEE TE NEMEN' se et ig jn jn In en e- et a- et en !g er ze iet ij- >rt iel d Is IS Ig in id )0 De eerste kabel van dit nieuwe net is vorig jaar gelegd, tussen Vijfhuizen en Aalsmeer. De kabel waar men nu op de Willem de Zwijgerlaan aan werkt, loopt van de centrale in Velsen naar Bloe- mendaal en zal via Haarlem naar Die men voeren De commissie heeft er op gewezen dat de verhoging van genoemde prijzen geen invloed heeft op de consumptieprijzen, omdat voor de meeste produkten de marktprijzen al minstens 20 tot 25 pet marktprijzen al menstens 20 tot 25 pet hoger liggen dan de minimumprijzen die uit de nieuwe voorstellen voortvloeien Aan de Willem de Zwijgerlaan en de Bloemendaalsestraatweg in Santpoort wordt gewerkt aan de aanleg van een nieuw net zogenoemde „telecomkabels”. Op een uiterst geheime plaats wordt druk gewerkt aan de wagens die de in tocht van Sint Nicolaas komende zater dag zullen opluisteren. schip in de haven van IJmuiden (Steiger Sluisplein) VELSEN. De Willem de Zwijger laan in Santpoort is opgebroken. Deze laan ligt op de route waar door de PEN een kabel wordt aangelegd die een on derdeel is van een nieuw kabelnet dat straks door heel Noord-Holland zal ko men te liggen. Een kabelnet dat bijzon der is omdat er niet alleen telefoonver bindingen over gaan lopen, maar ook computerverbindingen; de zogenoemde terminals. Deze kabel heet dan ook „te- lecomkabel”. de stoet. Om de verveling wat te breken verschijnt er enkele minuten voordat de grote optocht langs komt een drumband annex orkest van Zwarte Pieten, die muzikaal nog al eens uit de band willen springen. Om de gemeentepolitie van Velsen iets te ontlasten, zijn er dit jaar ook acht Spaanse politiepieten te verwachten. Vriendelijke en vrolijke geüniformeer den, die in de stoet naast de wagens zullen lopen om kinderen die al te geestdriftig reageren te beschermen te gen de grote wielen van de tractoren. Tien strooipieten zullen Sint Nicolaas en zijn Hoofdpiet ter zijde staan. Maar 10.40 uur Sint in open calèche naar het stadhuis, voorafgegaan door muziek korps „Soil” en aan het eind van de stoet de drumband „Voorwaarts”. De route: Oranjestraat, Linksom, Kon. Wil- helminakade, rechtsom, brug over, Ken- nemerlaan, rechtsom, Marktplein, link som, Lange Nieuwstraat naar Plein 1945. 11.45 uur Aankomst bij het stadhuis. Officiële ontvangst op het balkon van de Raadzaal door de burgemeester van Vel sen. Er wordt een speciale elektrische ma chine voor gebruikt omdat de verschui ving van een milimeter van de bedra ding binnen de kabel direkt een storing in de verbinding tot gevolg heeft. Op dit moment wordt de stoep van de Willem de Zwijgerlaan weer dichtge gooid. De kabel wordt doorgetrokken naar de Bloemendaalsestraatweg. Sportvereniging KIC houdt op vrij dag 22 november voor leden en belang stellenden van de club de jaarlijkse klaverjas-drive waarbij de prijzen zijn afgestemd op het komende sinterklaas feest. Voor de niet-kaarters zijn sjoel- wedstrijden georganiseerd. Het feest vindt plaats op sportpark „Rooswijk”. voordat het hele gezelschap eenmaal op het stadhuis is, zullen door twee mu ziekkorpsen shows worden weggegeven. Op het Marktplein gebeurt dat door drumband „Schulpen-Meerweiden” uit Velsen-Noord; op het plein 1945, voor het stadhuis wordt dat verzorgd door de IJmuider Harmonie. De commissie voor aangepaste ge- zinsdiensten in de IJmond, resorte- rend onder de Raden van Kerken in Velsen, Velsen-Noord, Beverwijk en Heemskerk, heeft voor zondag 23 no vember weer een dienst voor geeste lijk gehandicapten georganiseerd. De ze begint om 15 uur in de oude Engelmunduskerk in Velsen-Zuid. De dienst heeft het onderwerp „De pottenbakker” meegekregen en zal worden geleid door mevrouw L. G. Brezet-Brouwer en pastoor A. Loos. Muzikale medewerking wordt ver leend door de muziekgroep van het Leger des Heils uit IJmuiden, terwijl er na afloop in het aangrenzend wijkgebouw een kopje koffie zal worden aangeboden. Ook is er nog een collecte, waar behalve met geld ook met bloemen en fruit aan kan worden deelgenomen. Donderdagochtend 21 november tot 12.C3 uur geeft geheime cheque 13 recht op 10% korting op alle Bijenkorf-aankopen. Bij elke aankoop betaalt u normaal. Na inlevering van cheque 13 geeft de Centrale Kassa u dan 10% van het bestede bedrag terug. Enige beperking: de korting geldt niet voor kassabonnen waarmee u het surprise-chequeboek bemachtigt. VELSEN. De heer D. Huyser van Rheenen, die door de gemeenteraad van Velsen in zijn vergadering van 10 okto ber werd benoemd tot directeur van de Geneeskundige- en Gezondheidsdienst, zal per 1 januari 1975 in functie treden. De heer Huyser van Rheenen zal dan dokter T Th. P. Ferwerda opvolgen, die in augustus van dit jaar de pensioenge rechtigde leeftijd bereikte. De nieuwe GGD-directeur is 56 jaar oud en nu nog werkzaam als huisarts in Dokkum. De voorbereidingen voor de intocht van zijn al geruime tijd in volle gang. Sint heeft zijn kwartiermakers vooruit gestuurd en op een nauwkeurig geheim gehouden plekje wordt er gewerkt om alles er feestelijk uit te laten zien. Sint Nicolaas demonstreert de laatste jaren een steeds groter wordende open heid. Zo nam hij vorig jaar de grootou ders van zijn hoofdpiet mee naar IJmuiden. Dit jaar blijven de hoogbe jaarde mensjes overwinteren in hun be- jaardenflatj’e in Torremolinos. Wie wel meekomen zijn de kinderen van de zwarte pieten. Zij zullen ons land ook eens mogen bekijken. En opdat de klei ne Zwarte Pieten met hun schoolwerk niet achter zullen raken, heeft de bis- schop voor hen speciale voorzieningen getroffen. Er kwam een „Pietenjuf” mee uit Spanje die de kleintjes op één van de wagens in de stoet les zal geven. Handenarbeid krijgen zij ook, want een goede speelgoedpiet moet ook aantrekke lijke pakjes kunnen maken. Lichamelijke opvoeding wordt even min vergeten, want wat is een zwarte piet die niet lenig is? Daarom krijgen de mini-pietjes op een andere platte wagen gymnastiekles. Op een derde wagen wordt al het geleerde in praktijk ge bracht zodat de kinderen en ouders langs de route zich nu eens zelf kunnen overtuigen van de behendigheid van de knechts van Sint. Voorwaar een unieke gelegenheid, want wie zag er ooit eens één op het dak van huizen in actie? Het moet wel altijd in het diepste geheim gebeuren Sint heeft weer aan alles gedacht. Ook aan het publiek dat zich al langs de route heeft geschaard in afwachting van HavenfeöMffD IJmuiden. Dinsdag gearriveerd: Vechtstroom, Hull; Levern, Whitby, IJmuiden; Jurhill, Docksta; Embla, Ge- fle; Linda, Mo I Rana; Fridel, Rochester, IJmuiden; Follen Supplier, Skogn: Lin- derstein, Itaqui; Levantinoo, Rotterdam; Diligente, Contplat; Pergo, Brisol; Scol Eminent, Rotterdam; Gulf Fleet 7, Noordzee; Memel, Dagenham; Suffolk, Rotterdam; ISabel, Kemi; Tor Hollandia, Gothenburg Sea Swift, Noordzee; Argus, Kemi; Subro Viking, Rochester; Fiducia 2, Terneuzen; Rijnstroom, Harwich; Co rona Delta, Bangkok; Nord Atlantic, Sa- oham, IJmuiden; Irishgate, Whitby, IJ muiden. Dinsdag vertrokken: Pointe de Breuzec, Rouaan; Verona, Cassablanca; Lekness, Simonsvik, IJmui den; Cosmos, Baltimore, IJmuiden; Hou- tern, Antwerpen, IJmuiden; Irene Clasu- en, Sopy; Kleine Weser, Alblasserdam: Viking Service, Noordzee, IJmuiden; Si oux, Dieppe; Skagern, Boston, Zaandam; Afiena, Scheveningen: Teutonia, Kopen hagen; Santa Maria 241, Rotterdam; Bi- schofstein, Christobal; Ubena, Bremen; Fridel, Whitby, IJmuiden; Vechtstroom, Hull; Lobe, Londen, Zaandam; Stirling De accordeonvereniging „IJmui- dens Roem” geeft vrijdagavond 22 november weer een concert, ditmaal in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan in IJmuiden-Oost Het programma hiervoor vermeldt onder meer een aantal melodieën uit de opera „Der Freischütz” van Carl Maria von Weber en enige populaire nummers. Dirigent is de heer J. A. Doornbosch. Na afloop van het con cert volgt nog een bal, op muziek van „Het Kennemer Duo”. Voorts wordt (Van een medewerker) Aan de dinsdagmarkt werd aange voerd: 710 kg tong; 19 kisten tarbot en griet; 508 kisten kabeljauw; 354 kisten wijting; 264 kisten schol; 167 kisten schar; 2 kisten makreel; 65 kisten varia. Prijzen in guldens Per 1 kg= grote tong 9,85-9,67; groot- middel tong 12,11-11,96; kleinmiddel tong 12,03-11,50; tong één 11,43-10,98; tong twee 10,25-9,88; tarbot 11,31-10,78. Per 40 kg: tarbot 284-200; griet 220- 128; kabeljauw één 150-102; kabeljauw twee 162-92; kabeljauw drie 112-86; ka beljauw vier 110-90; kabeljauw vijf 110- 72; schol één 100-92; schol twee 94-92; schol drie 94-94; schol vier 96-72; wij ting drie 65-94; makreel drie 53; schar 72-34; steenbolk 49-41; lever 55-39; kuit 148-110; krab 37-35; haai 31; bot 54-35. De besommingen waren: GO 5 ƒ16.100, GO 24 11.900, GO 26 10.100, UK 208 3.150, UK 218 1.900, HD 43 6.800, WR 1 ƒ1.100, WR 1.70, VD 20 f 540, KW 33 en KW 180 1020, UK 7 en UK 159 f 3.740, UK 17 en UK 56 f 5350, UK 23 en UK 48 11.900, UK 135 en UK 145 5.400, UK 200 en UK 234 ƒ2.890, VD 1 en VD 46 ƒ6.480, VD 19 en VD 73 10.100, VD 24 en VD 89 6.560, YE 25 en ZL 6 2.420. OVERLEDEN: W. P. J. Heiligers, 68 jr., echtgenoot van: G. van Houwelingen, IJmuiden; H. Tabak. 92 jr., weduwe van: H. Amse, IJmuiden; J. de Munk, 49 jr., Velsen (Noord); W. A. Smits, 48 jr., IJmuiden; J. de Wit, 55 jr., echtgenoot van: A. M. Witteman, IJmuiden; J. Kloos, 41 jr., Katwijk. C. Besse, 68 jr., weduwe van: K. van Nieuwkoop, IJmuiden. Cak, Noordzee, IJmuiden; Steinbuck, Antwerpen ;Louise Smits, Tuni, Bever wijk; Levern, Whitby, IJmuiden; Dili gente, Noordzee; Scheldeborg, Delfzijl; Flora-S, Londen, IJmuiden; Emsland, Velsen, Hamina. Woensdag gearriveerd: Etilico, Rotterdam; Fiducia, Great Yarmouth; Roerborg, Kleipeda; Clione, Lowestoft, IJmuiden; Trident Rotterdam, Antwerpen; Castor, Kotka, Velsen. Woensdag vertrokken: Jurhill, Rotterdam, Zaandam; Blaten- ce, Londen; Hoegh Bonny, Rotterdam; Maersk Fighter, IJmuiden, Contplt; Suf folk, Felixtowe; Clione, IJmuiden, Noordzee; Eibe Oldendorff, Bilbao; Nord Atlantic, IJmuiden, Seaham. 1 deelnemen aan het edele kienspel. zeer gering. Ze zullen beneden de 7 miljoen gulden blijven, aldus de com missie. de zalen van de Petrakerk aan de Spaarnistraat in IJmuiden, ’s avonds van half acht tot half negen.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5