sluizen havens Problematiek sloopauto’s weer voor de rechter Verenigjngsmeuws Cocaïnesmokkel BON hensen levert herkenbare kwaliteit! streng gestraft Kleine Duinwijk-mavo met veel mogelijkheden s »<6) Tzu BI z r hensen bv IJmuider Courant Beverwijkse Courant NOG INDIVIDUELE BEGELEIDING LEERLINGEN Bromfietsongevallen Bill o.a.r L KERST- en NIEUWJAARS KAARTEN 1974-75 is weer aanwezig. VAN RIXEL b.v. PLAATSELIJK NIEUWS 1974 7 D A G DECEMBER 6 |rtS| fes sfe Studiekabines Diefstal Aula Prakticum Velsen-IJmuiden Huiswerkcursus Beverwijk li Bezorg mij 14 dagen gratis zaterdag in de weekend bijlage Naam Straat Plaats Daarna kunt u mij noteren als: maandabonnee voor f 10.90 kwartaalabonnee voor f 31.35 4 t Wijk aan Zee f Onze kollektie VOOR AL UW ELEKTRAWERK „BRANDENBURG” In een open envelop, zonder postzegel! opsturen naar: IJMUIDEN Voor de in Grims by gevestigde rederij Consolidated Fischeries Company was 1933 een belangrijk jaar. Niet minder dan tien stoomtrawlers werden toen nieuw aan de vloot toegevoegd, welke namen kregen van Britse voetbalclubs. De opdracht voor de bouw was gegund aan Smith’s Dock Company te Middlesbrough en de schepen waren elk 399 bruto reg. ton groot. De lengte bedroeg 46,72 m, de breedte 8,06 m en de holte 3,72 m. Zij hadden een stoom machine van 700 pk. Antwoordnummer 416, Haarlem Velsen-Noord -ife F Heemskerk (ADVERTENTIE) 12 en (Van een onzer verslaggeefsters) de I L 8 aan de naam Lincoln (Van een onzer verslaggeefsters) (Van onze rechtbankverslaggeefster) t J I i ARIE VAN DER VEER Huygens- ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) 45: en I I i jf i SM I a ij Onze afnemers zeggen af zestig jaar: ’Bedrijfskleding G van Hensen herken je aan de kwaliteit en de zorg waarmee die gemaakt is. En aan de tijd die Hensen-kledmg meegaatTegen- ^jFwoordig wordt aan representatie Xr\ gelukkig aandacht besteed. Ook bij bedrijfskleding. ’Armoedige, “T* verkreukelde bedrijfskleding' V-A kan niet meer mee. Als u dat óók vindt, past de perfektie van Hensen in uw bedrijf. De school typediploma menwerking school. dige begeleiding, op school maken. Dat geldt voor de laagste klassen. Van de leerlingen van de hoogste klassen neemt men aan, dat zij het inmiddels zelfstan dig kunnen. Mr. Heidinga betwijfelde of de auto diefstal bewezen was. Volgens hem had de eigenaar, als zovelen die deze taktiek volgen, al afstand van de wagen gedaan. Hij wees ook op het probleem van de sloopauto’s in de gemeenten, her en der achtergelaten door hun bezitters. Uit spraak 19 december. in in HAARLEM «5 TELEFOON 023-326750 BEDRIJFSKLEDING gf,TIJDELIJK: F GROTE MARKT S BRINKMANN i wor- heeft VRIJDAG 6 DECEMBER Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 u. ZATERDAG 7 DECEMBER Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 10-12-30 u. (Van een medewerker) Nu is alles nog voorradig, dus bestel vroegtijdig om teleurstelling te voorkomen. Stuur een kaartje aan antwoordnr. 88 IJmuiden of bel even 14768 U krijgt dan enige modelboeken zonder enige verplichting bezorgd. Boek- en Offset- drukkerij Oosterduinweg 29 IJmuiden Veilig, door goede kwaliteit. Bedrijfszeker door deskundig ontwerp. Snelle service. Landelijk erkend installateur Oosterduinweg 20 IJmuiden Telefoon 02550-13405 wagen leek verrot en er groeide gras onder. Het was een oud beestje van ’63. Bellen bij de bewoners had geen resul taat zodat verdachte hem toen maar op klaarlichte dag wegsleepte. BEVERWIJK. Op de hoek van Graaf Florislaan-Spoorsingel reed de be stuurder van een personenauto gisteren een bromfietser klem. De bromfietsbe stuurder kwam te vallen en werd met verwondingen aan zijn been voor onder zoek naar het Rode Kruis Ziekenhuis overgebracht. De nieuwe gevel van de Duinwijk-mavo aan de Duinwijklaan. Gisteren was het een 19-jarige jongen uit Beverwijk die zich hiermee had in gelaten. Op 29 augustus haalde hij een auto weg in Heemskerk die volgens hem aan de sloop toe was. „Nou ja, waarde heeft-ie altijd” zei hij, „ook voor het ijzer hè”. Maar veel waarde als ver voersmiddel zag hij er niet in. De eige naar wel, die reed er nog in. „Nou, dat zal ook wel niet iedere dag zijn ge weest”. De banden waren half leeg, de Op de Laan der Nederlanden ramde enkele uren later een bromfietser een stilstaande personenauto. Met een her senschudding moest de man, een 17- jarige inwoner van Heemskerk, naar het St. Jozef ziekenhu is worden overgebracht. De raadsman mr. Heidinga merkte op dat de verdachte nu het branieachtige wat kwijt is. Hij is intelligent genoeg om te zien dat het zo niet gaat, aldus de raadsman. „Hij zit vreselijk met zijn toekomst”. Zijn opleiding geeft hem niet meer perspectief dan de lopende band, zijn creativiteit zoekt het in de autohan del en -sloop, maar die sfeer blijkt weer verkeerd te werken. Moeder van Ronald Augustin blijft onverzettelijk Christendom en Marxisme in gesprek Rijnwater in de duinen voor ons drinken Verspreiding Bajeskrant een probleem Tijd werkt voor oorlogsmisdadigers De kat van Voogt is naar Parijs geweest Matthijs Maris de dromer Ben Arts en de paarde-mode Gezin-informatie Spelrubrieken Desgewenst kunnen zij tussen de mid dag ook gebruik maken van de studieka bines. waarvan er twaalf in de nieuwe school staan. Nieuwe school is niet helemaal juist, want van de oude school is een gedeelte met vier lokalen blijven staan. Er zijn zes nieuwe lokalen bij gekomen met de bijbehorende ruimten als de aula, de docentenkamer, de kamer voor de direc teur, administratieve ruimten en derge lijke. De oude lokalen zijn evenwel geheel gemoderniseerd en de scheiding tussen oud en nieuw valt nauwelijks op. In het oude gedeelte is nu een kamer ingericht voor de schooldekaan en de adjunkt-directeur, die hier in een rustig gedeelte van de school kunnen praten met de leerlingen en de ouders. Ook dat acht men een belangrijke nieuwe voor ziening. Uk -5^' Op 7 mei 1940 vertrok de Erin van IJmuiden ter visserij maar kreeg 10 mei opdracht naar een Engelse haven uit te wijken. Al spoedig ging de Erin over in Britse marinedienst en kwam onder En gelse bemanning als mijnenveger in de vaart. Dit betekende een paar jaar later het einde van deze eens zo trotse stoom trawler. De Erin is op 18 januari 1942 verloren gegaan. fe'- HAARLEM. Het is de laatste we ken al een paar keer voorgekomen dat op een rechtzitting het probleem van de sloopauto’s ter sprake komt. Auto’s die rijp lijken voor de sloop worden door slopers weggehaald, en tot pakketjes blik vermangeld en dan komt opeens de rechtmatige eigenaar zijn bezit op eisen w is ook het talenprakticum, één der lokalen speciaal is ingeschreven 1938 eveneens De accommodatie biedt nu ook de mogelijkheid voor buitenschoolse activi teiten in die sfeer van de vrijetijdsbeste ding. Men hoopt in deze ook op initiatie ven van de ouders, onder wie er moge lijk schuilen die met een groep leerlin gen een fotoclub, een smalfilmclub of andere hobbyclubs willen vormen. Er bestaat al geruime tijd een goede samenwerking met andere scholen voor voortgezet onderwijs, die aansluitmoge lijkheden op het mavo geven. Het begrip christelijk voor de naam van die Duin- wijkmavo, wordt in algemeen christelij ke zin opgevat. Verscheidene leerlingen gaan na deze mavo naar het Pius X College voor hun verdere opleiding, o f naar het zuiden van het Noordzeekanaal, bij voorbeeld naar de christelijke pedagogische akade- mie in Santpoort. Met al deze aanslui tende christelijke scholen is er een goe de samenspraak. BEVERWIJK. Vrijdag 13 december wordt de nieuwe Duinwijkschool voor christelijke mavo aan de Duinwijklaan 28 officieel geopend. De leerlingen na men de school einde november al in gebruik, na een ludieke optocht ter gele genheid van de verhuizing van de nood gebouwen aan de Kees Delfsweg, waar men sinds juni 1973 was ondergebracht. Naast alle mammoetscholen met al le kritiek die daarop is ook wel onder wijsfabrieken genoemd is de Duin- wijkmavo een kleine school met nu zo’n 180 leerlingen. Twee jaren terug waren het er 130. Er zit dus een duidelijke groei in het leerlingenaantal, maar een spectaculaire ontwikkeling wordt niet verwacht. Directeur en leraren kennen nog alle leerlingen van de school en een wat meer individueel gerichte begeleiding is hier nog mogelijk. De leerlingen komen hoofdzakelijk uit Beverwijk, Velsen- Noord, Heemskerk, Assendelft en Wijk aan Zee. Mm* M x - bruik gemaakt van de mogelijkheid om zuivelprodukten te betrekken. Er blijven nu ook veel meer leerlingen binnen dan voorheen. De namen der schepen luidden: Arse nal, Aston Villa, Derby County, Hudders field Town, Leeds United, Manchester City, Sheffield Wednesday en Spurs, alle thuisbehorende te Grimsby, terwijl er twee, de Pembroke Castle en de Dyne- vor Castle, werden Swansea, maar in Grimsby thuis zijn gaan behoren. Zij kregen toen respec. VRIJDAG 6 DECEMBER Centrale bibliotheek en filialen, Plein 1945: 14.30-17.30 en 19-21.30 uur (vol wassenen en tieners); Willemsbeekweg: 15.30-17.30 uur (jeugd); Santpoort, Wüstelaan: 19-21.30 uur (volwassenen, tieners en jeugd); Velsen-Noord, Wij- kerstr. weg: 14.30-17.30 (volwassenen, tieners en jeugd). Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen repetitie Christelijk Mannen- A, City en York City. Voor de tweede wereldoorlog werd als eerste van deze serie de Aston Villa verkocht en kreeg de naam Fotherby. Hij stond behalve hiervoor ook nog terecht voor diefstal van f 1900 in een woning- De officier, mr. Bijl de Vroe eiste in totaal zeven maanden, waarvan twee voorwaardelijk. De rapporteur van de reclassering vertelde dat de jongeman de bereidheid heeft tot werken, zij het dat de toekomst nog wat vaag is. „Ik zie er nog wel wat in. Hij is veel te jong om nu al naar de bliksem te gaan”. Omdat het aantal leerlingen betrekke lijk klein is heeft men ook een huis werkcursus in kunnen stellen. Twee leerkrachten blijven van drie tot vijf uur in de school en tegen een geringe vergoeding kunnen de leerlingen in die tijd hun huiswerk, met dus een deskun- VRIJDAG 6 DECEMBER Openbare bibliotheek. Wijkerstraat- weg: 19-21.30 u. ZATERDAG 7 DECEMBER Openbare bibliotheek. Wijkerstraat- weg: 10-12.30 u. 4 Nieuw waarvoor ingericht. Men is het ministerie erkente lijk, dat men voor deze betrekkelijk kleine school een talenprakticum heeft toegestaan. Ook in het scheikunde-biolo- gie lokaal kon men alle moderne voorzie ningen inbouwen, zoals de mogelijkheid om iedere leerling afzonderlijk microsco pisch onderzoek te laten doen. Het hand- vaardigheidslokaal moest worden gecom bineerd met het tekenlokaal, maar daar heeft men door een gescheiden inrich ting iets op gevonden. De school beschikt inmiddels ook over een video-recorder voor educatieve pro gramma’s. De aula is gemakkelijk te verduisteren voor film en video en er is een goede geluidsinstallatie in aanwezig, alsmede een podium met speciale ver- lichtingsmogelij kheden. biedt de gelegenheid een te verwerven, dankzij sa- met een rijdende type- AMSTERDAM. De Amsterdamse rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen vier verdachten, die 14 dagen geleden terechtstonden op verdenking van een omvangrijke smokkel van co caïne via de luchthavens van Frankfurt en Schiphol. De hoofddader, een 23- jarige Amsterdamse autohandelaar, werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier jaar en zes maanden. De rechtbank ging daarmee aanzienlijk boven de eis van de officier van justitie, die drie jaar cel had gevorderd. Een 29-jarige markt koopman en een 30-jarige monteur, die beiden vanuit Bolivia enkele partijen cocaïne hadden binnengesmokkeld, wer den overeenkomstig de eis veroordeeld tot een jaar en vier maanden gevange nisstraf. De vierde verdachte, de 28 jarige C van V. uit Amsterdam, die in de affaire een gering aandeel had, kreeg zes maanden waarvan twee voorwaarde lijk. Tegen hem was zes maanden waar van drie voorwaardelijk geëist. ZATERDAG 7 DECEMBER Centrale bibliotheek en filialen, geo pend van 10 tot 12.30 uur. Velserbad, Briniostraat, 6.30-8, 9-10, 10.30-11.45, 13.15-13.10, 14-16.45 en 19.30- 22 uur: gemengd zwemmen. Badhuizen, Snelliusstraat, IJmuiden en Doodweg, Velsen-Noord, geopend van 9 tot 12.30 en van 13 tot 18 uur. Sporthal „Zeewijk”, 8.30-12 uur: in stuif. 12-16 uur: B.C. eisen (jeugd), 16.15-23 uur: Korfbalcompetitie. Hoofdingang park, „Velserbeek”, 8.30 uur trimmen „Duin en Kruidberglopers”. AS ZATERDAG 7 DECEMBER Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81. tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Animal Farm, Willem Alexander- plantsoen. Geopend op zaterdag en zon dag van 10-30-17.30 u. Muziektent, Breestraat. 11 u. Burger meester J. G. S. Bruinsma maakt win nend lot van Stadscentrum bekend. Grenspost, Soerstraat. 14 u. jeugdfilm. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: volwassenen en jeugd 10-12.30 u. Na een aantal reizen aan de haring- trawlvisserg te hebben deelgenomen vertrok de Erin op 6 november 1937 voor een reis naar de Barentszee met een bemanning van 15 koppen. De reis duurde 21 dagen en de trawler was 29 november aan de markt met 1857 kisten vis en besomde5820 gulden. Daarna werd geregeld in het seizoen aan de verre visserij deelgenomen en des zo mers aan de haringtrawlvisserij. De oor log maakte daar een eind aan VRIJDAG 6 DECEMBER Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44 en Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 19-21 u.; Kingsford Smithstraat 110a: jeugd 19-21 u. ASS? Eveneens verongelukten in marine dienst de Arsenal op 16 november 1940 en de Lincoln City op 21 februari 1941. De in 1933 gebouwde Aston Villa werd in 1937 dóór een nieuwe stoomtrawler van die naam vervangen welke van iets groter formaat was maar dit schip is op 3 mei 1940 verloren gegaan- Die eerste Aston Villa, intussen Fo therby geworden bracht het er gelukki ger af. Dit schip is in 1951 naar Israel gegaan en werd eigendom van de Ezrah Deep Sea Fishing Company te Tel Aviv. De naam veranderde in Miriam onder welke het schip in die tijd enige malen in IJmuiden is geweest. De naamsveran dering, die in 1953 plaats had, geschied de trouwens ook in IJmuiden. In dat jaar werd namelijk de vlag van Israel verwisseld voor die van Polen want de trawler was gaan toebehoren aan de Mij. Dalmor te Gdynia. Nieuwe naam: Pollux. Toen de Poolse visserij Vloot een ver nieuwing ging ondergaan werd de Pol lux met nog meer Poolse stoomtrawlers die we vaak in IJmuiden hebben gezien van de vloot afgevoerd. Oude namen keerden terug maar tot nu toe hebben we bij de Mij. Dalmor een nieuwe Pollux gemist. Trouwens bij de Consoli dated Fisheries is noch een trawler on der de naam Derby County, noch een Sheffield Wednesday teruggekeerd- Gezien dit grote gebied is directeur S. Jaasma bijzonder blij met de nieuwe aula, die ook als overblijflokaal wordt benut. Alle leerlingen kunnen tussen de middag, als zij dat willen, in de school blijven. Het Nederlands Zuivelbureau in Rijswijk heeft hier min of meer bij wijze van proef een zeer grote koel container geplaatst, waaruit altijd melk, karnemelk en chocolademelk zijn te be trekken. Op gezette tijden kunnen de leerlingen knipkaarten kopen die den afgestreept. De concierge daardoor tussen de middag niets af te rekenen en dat bevordert een vlotte gang van zaken, die nu al een succes is gebleken, want er wordt een druk ge- 20 uur: koor. Velserbad, Briniostraat, 16.45-18 19.30-21 uur: gemengd zwemmen. Fideliusgebouw, Willemsbeekweg 19.30 uur: damclub „IJmuiden”. Badhuizen, Snelliusstraat, IJmuiden en Doodweg, Velsen-Noord, geopend tot 21 uur. Sporthal „Zewijk”, 19.23 uur: Korf balcompetitie. In het jaar 1937 is er één. de Sheffield Wednesday GY-519 naar IJmuiden geko men, na te zijn aangekocht door de N.V. Visscherij onderneming De Vem. Het schip kwam op 17 juni 1937 in IJmuiden aan, kreeg de naam Erin IJM. vertrok op 21 juli onder schipper G. Plug voor het eerst als IJmuidense stoomtrawler ter visserij. In die jaren was de Erin de grootste trawler van IJmuiden maar moest, wat dat betreft, een klein jaar later wijken voor de Haarlem en de Delft die in 1938 nieuw in de vaart kwamen en elk 431 ton groot waren. VRIJDAG 6 DECEMBER Donkey Shot, A. Verherentstraat- 20 u. Elephant (voorheen Jumbo). Progress-sociëteit, Const, straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg volwassenen 19-21 u. ZATERDAG 7 DECEMBER Lichtboei, Maasstraat. 14 u. jeugdfilm. Zaal Dam, Ruysdaelstraat. 19-22 u. Postduivententoonstelling Vitesse. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 21 u- film „Rolling Stones in Hyde Park”. Progress-sociëteit, Const. Huygens- straat. Geopend vanaf 20 u. ï"5"'

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 4