Velsens college afwijzend tegenover honoreren v erkeer sbrigadier s :Köste& 5 Crematie OPEN HUIS I I I TIFFANY JEUGDDIENST „BETHLEHEMKERK” VERKEERSVEILIGHEID PRIMAIR TAAK VOOR OUDERS met invaller I i Adverteert in dit blad G I a Itliele service 023-26 0319 I Radiogemeente Ds. Toornvliet I a.s. zondagmorgen 10.00 uur DIENST VOOR IEDEREEN in „De Linge”, Lingestraat 1, Haarlem „IS ER WERKELIJK W ff NIEMAND?" 1 Koninklijke Vereniging Voor Facultatieve Crematie Opgave feestdagen vroeger s.v.p.! ZATERDAG 7 DECEMBER 19 74 Bezwaren Waardering ^A/DER BAR CLUB Optimistisch DUINWIJK-MAVO Het begrip kent u, maar u wilt meer informatie? Onze vereniging die 100 jaar bestaat en ruim 200.000 leden telt, heeft een uitvoerige brochure over lid worden, voordelen, financiële regelingen etc. voor u klaar liggen. Voorganger: DS. RUITENBERG ABBENES moeten verzoek RECEPTIE Beverwijk Velsen-Zuid Castricum Wijk aan Zee Onderwerp: „DENK OM JE HART” Velsen-Noord Ds. L.J. BOEYINGA Vwk W Hilversum en Spakenburg jV KI Berna Kk Kousemaker Heemskerk HET WITTE HUIS IJmuiden Driehuis (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Het Veisense college van B. en W. heeft gemeend zich afwijzend te moeten opstellen tegenover het verzoek van de oudercommissie van de Dr. J. Th. de Visserschool uit IJmuiden, met betrekking tot een financiële tege moetkoming voor verkeersbriga diers. De commissie hoopt namelijk op deze wijze meer ouders voor het toetreden tot een verkeersbrigade te interesseren. Het college meent echter tegen dit verzoek behalve principiële, ook een aantal prak tische bezwaren te moeten aanvoe ren, waar de leden van de gemeen teraad door middel van een uit voerig gemeenteblad mee op de hoogte worden gebracht. Het is tevens een agendapunt voor de donderdag 12 december te houden openbare vergadering van de ge meenteraad, zodat over het verzoek definitief kan worden beslist. BAR TIFFANY CLUB Spaarne 78 - Haarlem FRED STUGER met ritmische begeleiding Uitgeest Santpoort IJmuiden-Oost Bakkum KSSK Kanaalstraat 9 I u. u. Gemeente exclusieve dameskleding Netscher- WAGENWEG 7-9 Burgemeester HAARLEM 19 u. O| Ten slotte is net college van oordeel Ds. G. TOORNVLIET zal spreken over: „STERREN STRALEN OVERAL” Organist: Leen Toornvliet Aparte kindersamenkomst Reparatie binnen 48 uur Duinwijklaan 28, Beverwijk modieuze bontkleding van internationale allure Zelden heb ik zoveel persiflages als juist op deze programmatitel gezien. Wie donderdag in zijn programmablad bij de radio heeft gekeken kon daar wel het ergste en-of flauwste staaltje van aan treffen: een mens wil op zijn Sinter klaasavond ook wel eens lekker onderuit gaan zitten genieten terwijl hij zijn cadeautjes uitpakt waarna hij de kans krijgt om ze te ruilen want hij heeft al genoeg rotzooi in huis. Een grap van Mies’ bloedeigen omroep, de AVRO. Vrijdagavond, 13 dec. 1974, van 8 tot 10 uur staat ons nieuwe school gebouw open voor alle oud-leerlin- gen en belangstellenden. door hen de veiligheid van de kinderen van het grootste belang wordt geacht Zij wijzen aldus op de noodzaak voor de schoolgaande jeugd in overleg met het onderwijzend personeel, de ouders en de politie een veilige route vast te stellen- Een en ander afhankelijk van de ligging van het schoolgebouw. Volgens het col lege hebben jonge kinderen immers nog te weinig onderscheidingsvermogen om de gevaren, waar zij mee worden gecon fronteerd, juist te beoordelen- Ook kun nen zij moeilijk snelheden schatten en worden zij bovendien zeer snel afgeleid. geeft u de sfeervolle gelegenheid voor het geven van uw Eventueel met een dansje. Muzikale medewerking: HET R.K. JONGERENKOOR o.l.v. de heer W. M. J. Giegengak Organist: J. de Waard Haarlem: Chr. Barends, Parnassiakade 20, tel. 023-241733. Beverwijk: K. Schmitz, lepenlaan 23, tel. 02510-26563. Inlichtingen: 023 - 32.25.28 R. K. Kerk H. Agatha, Breestraat 101, zaterdag 19 u., zondag 8.30, 10, 11.30 en 18 u. O. L. Vrouw van Goede Raad, Arendsweg 57, zaterdag 19 u. zondag 9, 10.30 en 18 u; Regina Caeli, Hilberspledn, zaterdag 19 u., zondag 10, 11.45 en 19.30 u.; Apostelkerk, Van Riemsdijklaan, za- Hervormde Gemeente, Engelmundus- kerk, 10 en 19 uur: ds. L. Brink. R. K. Kerk H. Pancratius, Dorpsstraat, zaterdag 18 en 19 u. zondag 7.30, 8.30, 9.30, 11.30 en 18 u. Bethlehemkerk, Piet Heinlaan, zaterdag 18 en 19 u. zondag 9 en 11 u. R.K. Kerk H. Odulphus, Odulfstraat, zaterdag 19.15 u. zondag 9.30 en 11.30 u. Ned. Herv. Kerk Julianapleln, zondag 10 u. ds. A. Goudsmit-Aalbers. Gijzenveltplantsoen IJmuiden Daarbij heb ik, wanneer ik kijk naar die propagandafilmpjes die deze omroep regelmatig uitzendt, het idee dat de titel met opzet zo lang is gemaakt. U herin nert zich waarschijnlijk ook wel die omroepster die het nieuwe verkleinde programmablad van de AVRO wil aan kondigen en het dan niet kan vinden. Het blijkt in haar beursje te zitten. Dus is ze dolblij met de goede ouwe trouwe grote gicfe. Om die gids zo groot te houden ook in tijden van teruglopen de economie en papierschaarste is maar een oplossing: lange programmat! - tels. Als de AVRO nog meer zendtijd krijgt kunnen de VARA, VPRO en KRO met hun kleine gidsen wel inpakken. Soms vond ik haar in de fout gaan. Met de onderwijzer, wiens naam ze niet meer wist, maar ala, het is ook zo’n heksenketel, zo’n programma. Opmerke lijker vond ik haar vraag aan de jonge man: „Ben je goed, kan je orde in de klas houden?”. In de eerste plaats ant woord je niet op zo’n vraag al ben je behoorlijk onbescheiden. In de tweede plaats begrijp ik het verband tussen orde in de klas houden en goed zijn niet. Maar misschien is dat ook kenmerkend voor de AVRO-Mies in tegenstelling tot de VARA-Mies van voorheen. De orde in de klas staat weer hoog in blazoen geschreven. Alles kwam tenslotte na tuurlijk weer goed. En Mies’ stralende glimlach is nog steeds onbetaalbaar. Om haar in haar eigen termen te beoorde len: ze was gisteravond goed, want ze hield orde in haar klas. Mies, mensen met ideeën presenterend. Maar wat in mijn ogen aardige Ideeën leken, namelijk de wereld een beetje fleuriger aanzien te geven door mensen in hun loonzakje bloemenzaad meo te geven(ik meen een idee van een me vrouw uit Beverwijk) of mensen te be wegen hun ondoorgrondelijk zwijgen in de lift te doorbreken (van een mevrouw uit Vreeswijk) maakte geen kans. Het Leger des Heils met zijn kerstpotten wel. Hoe zou dat kunnen komen, vroeg ik me af. We kunnen misschien wel die potten voor ogen halen (we zien ze elk jaar) maar die zonnebloemen op de bal konnetjes, die pratende mensen in de lift, die blijven abstracter, minder grijp baar. Waarom laat Mies het bij zo’n praataankondiging? Waarom is zo’n idee niet filmisch te verbeelden? Hartelijk welkom beste mensen, dag lieve mensen, hallo, hoi, leuk dat jullie gekomen bent, dag, tot ziens lieve men sen. U begrijpt het aL Ik liet Mies Bouwman aan het woord die nu naar de vrijdag is verhuisd maar verzuimd heeft de titel van haar programma te veran deren zodat u weer steeds aan die vele andere ellendige programma’s wordt herinnerd. Het heet immers nu: Een mens wil de op de VRIJDAGavond wel eens even zitten en een beetje lachen want er is al genoeg ellende op de wereld. In dit verband willen B. en W. nog eens nadrukkelijk vaststellen dat ook heid van hun kinderen, het mogelijk moet zijn uit welwillende ouders een „pool” van verkeersbrigadiers te vormen. Een dergelijke aanpak verdient vol gens het college de voorkeur boven het toekennen van een geldelijke vergoeding, welke het vrijwillig karakter van de verkeersbrigadiers sterk zal aantasten. Vandaar dat de gemeenteraad door B. en W. wordt voorgesteld afwijzend over het verzoek van de oudercommissie te be schikken, welke mening trouwens door de commissie van onderwijs wordt gedeeld. worden vervuld. Deze erkentelijkheid wordt dan ook jaarlijks tot uitdrukking gebracht, door alle betrokkenen met Sint Nicolaas in het bezit te stellen van een kleine attentie. Inmiddels blijkt het voor een aantal scholen en oudercommissies nogal moei lijk te zijn geworden, voldoende ouders voor dit werk te interesseren. Zowel in Velsen als in andere gemeenten heeft men zich dan ook reeds beziggehouden met de vraag of het wellicht wenselijk zou zijn de verkeersbrigadiers een finan ciële tegemoetkoming te verlenen. Op deze wijze hoopt men de animo om tot een verkeersbrigade toe te treden weer engiszins te bevorderen. Vandaar ook het reeds vermelde ver zoek van de oudercommissie, waarvan afschrifteh werden verzonden aan alle overige oudercommissies van Veisense kleuter- en basisscholen. Hiervan werd het verzoek door zevenentwintig ouder commissies onderschreven, reageerden er vijf negatief en lieten tweeëndertig com missies niets van zich horen. Een groot deel van de positieve reacties was uit IJmuiden afkomstig. Hier zou men uit kunnen afleiden dat vooral in dit deel van de gemeente het werven van ver keersbrigadiers de grootste problemen blijft opleveren. Nu meent het college te weten dat een dergelijke vergoeding slechts in en kele gemeenten wordt toegekend. Bo vendien zijn B. en W. van oordeel dat aan een dergelijke regeling een aantal bezwaren is verbonden, nog afgezien van de financiële lasten voor de gemeente. Mies dus. Met ideeën van mensen Minder Willem Duys Vuist-achtig dan de laatste maal, maar desalniettemin een programma ver beneden haar maat Frans Derks en Willem van Hanegem (vals) zingend. Ze maken een plaat voor een goed doel. Het wordt het Leger des Heils, Barry Hughes (Land of hope and glory!) zingend. Leen Jongewaard zin gend. Drie Nederlandse gratiën zingend. R.K. Kerk H. Joseph, Wijkerstraatweg 55, zaterdag 19 u. zondag 9, 10.30 en 12 u. Ned. Herv. Kerk Noorderkerk Stra- tingplantsoen, zondag 10.15 u. ds. J. G. Bouwman. Geref. Kerk Koningsweg 39, zondag 10 u. ds. L. J. G. IJkel (Kindernevendienst) 17 u. s. C. Meijer Z. 7. F Zondagavond 7.30 uur Muzikale medewerking: Jeugdkoren uit Wl R.K. Kerk Mariakerk Spoellaan zater dag 18.30 u zondag 9.45 11, 12.15 en 17 u. H. Laurentius, A. Verherentstraat, za terdag 19 u., zondag 8.30, 10, 11.30 en 18.30 u. Ned. Herv. Kerk Kerkplein, zondag 10 u. ds. D. Verhoef; Morgensterkerk, Vrij- burglaan Zondag 9.30 u. ds. A. van Leeuwen (Kindernevendienst) 17 u ds. D. Verhoef (Herv. geref. leendienst). Baptistengemeente IJmond Maerten van Heemskerckstraat 41, zondag 10 u. ds. R. Reiling, 10 u. zondagschool 16 Spaanse dienst. 19 u. Jeugddienst. dat het nogal optimistisch is te verwach ten dat meer ouders door een financiële tegemoetkoming zullen worden aange trokken. Van een extra stimulans door enkele guldens voor gemiddeld eenmaal per veertien dagen, kan immers nauwe lijks sprake zijn. Door dit al!es blijven B. en W. van oordeel dat door een goede organisatie, overleg met naburige scho len en een persoonlijke benadering van de ouders, door hen te wijzen op een eigen verantwoordelijkheid om naar vermogen zorg te dragen voor de veilig- In dit gemeenteblad wordt er door het college in de eerste plaats aan herinnerd dat in verband met de toename van het gemotoriseerde verkeer ongeveer een kwart eeuw geleden kinderen uit de hoogste klassen van de basisscholen als verkeersbrigadiertjes werden ingescha keld, om het veilig oversteken van groe pen kleine schoolkinderen te bevorderen. In de loop der jaren werd het echter, mede ten gevolge van de steeds verdere intensivering van het gemotoriseerde ver keer duidelijk dat het niet langer verant woord was jongere kinderen met een dergelijk belangrijke taak te belasten. En omdat de politie nu eenmaal niet in staat was deze permanente bewaking van de brigadiertjes over te nemen, werd hiervoor een beroep op de ouders van schoolgaande kinderen gedaan. Met als gevolg dat zich thans in Velsen zeventien oversteekplaatsen be vinden, welke door meestal volwassen verkeersbrigadiers worden beveiligd- Over het algemeen blijkt dit systeem tot tevredenheid van alle betrokkenen te functioneren. De kosten van speciale kleding, uitrusting en een ongevallenver zekering komen voor rekening van de gemeente, terwijl opleiding, instructie en toezicht door de politie geschieden- Zondag 8 december a.s., aanvang 10 uur Het college heeft veel waardering voor de wijze waarop de verkeersbriga diers zich geregeld voor de veiligheid van de kinderen blijven inzetten, vooral omdat deze taak dikwijls onder de meest ongunstige weersomstandigheden moet SIEGLER GASHAARDEN de nieuwste types. I Vele honderden guldens goedkoper. Alleen bjj I Oranjëboomstraat 68 te H’lem. Tel. 023-325009 I Woensdagmiddag na 12.00 uur gesloten. Nederlands Hervormde Kerk, Kanaal straat, 10 uur ds, H. Abelsma; 19 uur: ds. J.M. D. van der Berg. Bethlehemkerk, Gijzenveldplantsoen, 10 uur: ds J. J. Ruitenberg (jeugddienst); 19 uur: ds. J. van den Berg. Christelijke gereformeerde kerk, Mar conistraat, 10 uur: ds. R. van Beek; 17 uur: leesdienst. Oud Katholieke Kerk, Koningin Wil- helminakade, 10 uur: hoogmis: 18.30 uur: avonddienst. Leger des Heils, Edisonstraat, 10 uur heiligingssamenkomst, 19.30 uur opwek- kingssamenkomst. Petruskerk, Venusstraat, 10 uur: hoog mis, 12 uur dienst met zang. R. K. Engelmunduskerk, Driehuizer- kerkweg, 9.45 uur: Latijnse hoogmis: 11.30 uur: jongerenkoor. Maandag-, dinsdag-, woensdag- en donderdagavond DE BEKENDE SAXOFONIST Omdat ik verder niet al te serieus meer wilde worden heb ik vlug naar Farce Majeur overgeschakeld dat op de voorbereide publieksvraag: wat vindt u nu van al die mensen die aanmerkingen maken op de inzameling „Geven voor leven”? antwoordde: er moet nu nog een actie komen voor gekankerbestrijding. Waar ik ook mateloos plezier om heb gehad was de ondervraging van Sinter klaas op het politiebureau. De goedhei- ligman als stroman van een rechtse mantelorganisatie. Hij heeft immers een rode tabbert, verzamelt privégegevens door via schoorstenen af te luisteren, indoctrineert de jeugd door hun tot het snoepgoed consumeren te verleiden en bleek ook nog de chocoladeletters CIA onder zijn tabbert te bewaren. Daar kan ik me dan voluit om laten gaan. Maar bij Mies blijft het inderdaad zo als de titel al zegt bij een beetje lachen. Dat is voor zo’n spektakel programma te wei nig, dunkt me. R.K. Kerk O. L. Vrouw Geboorte, Langebuurt 37, zaterdag 19 u. zondag 8, 9.30 11.30 en 18 u. aula Vrijburgschool, zaterdag 19.30 u. zondag 9.30 u. Hervormd-Gereformeerde Federatie. Dorpskerk, Kerkbuurt, Uitgeest, zondag 10 u. Hervormde Kerk Dielofslaantje Akersloot, zondag 10 u. R.K. Parochiekerk, Frans laan, 9.45 uur: Latijnse mis, 11.30 uur: Nederlandse misviering. Gereformeerde Kerk, Enschedelaan, 10 uur: ds. G. J. Rijks. De Hoeksteen, Willem de Zwijgerlaan, 10 uur: ds. K. J. F. Keuning; 19 uur: ds. Joh. Brezet (jeugddienst). Adrientskerk (Prov. Ziekenhuis), uur: ds. K. J. F. Keuning. Christelijke gereformeerde kerk, Pniëlkapel, Pastorieweg 9, 10 uur: prof dr. J. van Genderen; 17 uur: ds. A. W. Drechsler. Volle Evangelie Gemeente, gebouw „Beria”, Patriciuslaan 10 uur: W. H. de Leeuw van Weenen (met gelijktijdig kindersamenkomst en oppasdienst, 19.30 uur: „Heeft ieder iets”. DE OPGAVEN voor de ru briek „Kerkdiensten’’ die in de ko mende periode van feestdagen in ons blad verschijnt, dienen eerder ter re dactie te zijn dan normaal het geval is. De kerkdiensten op de kerstdagen worden op dinsdag 24 december op genomen. Opgaven hiervoor moeten uiterlijk WOENSDAG 18 DECEM BER binnen zijn. De kerkdiensten op zondag 29 de cember en die van Oud en Nieuw worden gecombineerd en op zaterdag 28 december geplaatst. Opgaven hier voor dienen uiterlijk MAANDAG 23 DECEMBER ter redactie te zijn. Plaatsing van opgaven die na de genoemde data bij ons binnenkomen, kunnen wij niet garanderen, Redactie. En tegen de voorgestelde honorering meent het college ook enige praktische bezwaren te kunnen inbrengen. In de eerste plaats zal hiervoor immers een omvangrijk administratief apparaat noodzakelijk worden, terwijl voorts de hoogte van de vergoeding wel eens re gelmatig stof tot discussies zou kunnen opleveren. Ook dient men zich af te vragen of ook jeugdige verkeersbriga diers voor een dergelijke honorering in aanmerking moeten komen. Door dit alles noemen B. en W. het niet verantwoord deze kinderen, vooral in drukke verkeerssituaties, alleen over straat te laten gaan. Zij behoren dan ook in dergelijke gevallen onder toezicht te staan, hetgeen volgens het college primair als een taak voor de ouders dient te worden beschouwd. naam adres plaats Informeer vrijblijvend of zendt de ingevulde coupon in een envelop met postzegel naar één van de onderstaande adressen. Gereformeerde Kerk Ichtuskerk, Snel- liusstraat 9.30 uur: ds. L. Dorst (Kinder nevendienst); 17 uur: ds. M. W. J. J. C. de Kluis. Petrakerk, Spaarnestraat 9.30 uur ds. J. L. Bel; 17 uur; ds. L. Dorst. Gereformeerde Kerk (vrijgemaakt) Brugemeester Rambonnetlaan 10 en 15 uur: ds. R. Koolstra. Zeewegziekenhuis (aula) 9.30 uur: Dienst van woordentafel(ds. Bakker en pater Schuurmans). R.K. Gregoriuskerk, uur: mis. Bapéistengemeente IJmond: J. P. Coenstraat, 10 uur: D. P. R. Bouhof, 19 uur: ds. Ra Reiling; 10 uur: zondags school. Gereformeerde Kerk Bethelkerk, Zee weg 9.30 uur ds. M. W. J. C. de Kluis (gez. ger. herv. dienst) 17 uur ds. J. L. Bel. Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den, Zeeweg ,,’t Braambos”, 10.30 uur prof. dr. M. A- Beek, hoogleraar. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10 uur: ds. M. C. Stubbe. Jehova’s Getuigen „Koningszaal”, Oranjestraat 92, bijeenkomst 17 tot 19 uur. Goede Herderkerk, Velserduinweg, 10 uur: ds. Joh. Brezel (gez. ger herv. dienst). R.K. Laurentiuskerk, Willemsbeekweg, 9.30 uur, Hoogmis, 10.45 uur: bijzondere of gezinsdienst; 12 uur: dienst met zang. Vergadering van Gelovigen, Abelen straat 1, 10 uur: eredienst, donderdag 19.30 uur; Bijbelbespreking Oud-Katholieke Kerk, Sparrenstraat, 10 uur:Hoogmis. Pinkstergemeente, 10 uur H. Swart; 19 uur: D. P. Hartendorp. terdag 19 u., zondag 8, 9.15, 11 en 17 u. H. Jozef, Laan der Nederlanden 68, za terdag 19 u., zondag 9 10.30, 11.45 en 19 u. St. Jozefrustoord en Lommierlust, Pe perstraat 17, zaterdag 18.30 u. Zondag 7.30 en 10 u. Voor Directe bediening (H. Oliesel) voor Beverwijk, Wijk aan Zee en Vel sen-Noord op zondag en werkdagen bel len 28041 (telefoonnummer St. Jozefrust oord). Kritische Gemeente IJmond Vrede- vorsitkerk Laan der Nederlanden 152, za terdag 19.15 u. thematische viering. Ned. Herv. Kerk Grote Kerk Kerk straat Zondag 10 u. ds. J. Bezemer; De Opgang, Florastraat, zondag 10 u. ds. G. C. Mulder; Prinsesselaankerk, Prinsesse- laan 10, zondag 10 u. ds. L. van Reijen- dam Beek; Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152, zondag 10.30 u. ds. R. Pomp (thema: „Vragen naar Jezus, zondag tegen martelingen”) Geref. Kerk. Middelaarkerk, Moens- plein 8, zondag 9.30 u. ds. C. Meijer (Kin- demevendienst), 17 u. kand. H. J. Nieu wenhuis; Vredevorstkerk, Laan der Ne derlanden 152, zondag 9 u. kand. H. J. Nieuwenhuis (Kindernevendienst), 17 u. ds. L. J. G. IJkel. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) Immanuel- kerk, Olieslagerslaan 20 zondag 9 Leesdienst 15 u. ds. H. J. de Vries (Amsterdam) Vrjje Evangelische Gemeente Van Riemsdijklaan, zondag 10 en 17 u. ds. P. J. Mietes (Zeist). Evangelisch Lutherse Gemeente, Ko ningstraat 119 zondag 11 u. ds. J. Mos- tert. Pinkstergemeente Beverwijk-Heems- kerk Willem Hovyschool, Schans 11, Zondag 10 u. evang. Ben Hoekendijk. Chr. Geref. Kerk Evangelisch Luther se kerk, Koningstraat 119, zondag 9 u. leesdienst 14.30 u. ds. R. van Beek. Doopgezinde Gemeente, Meerstraat 62, zondag 10 u. ds. H. Luikinga. Jehova’s Getuigen. Koninkrijkszaal Lingestraat 31, zondag 15 u. openbare lezing: „Komt u ervoor in aanmerking Gods Koninkrijk te beërven?”, 16 u. wachttorenstudie; dinsdag 19.15 u. theo cratische bedieningsschool 20.15 u. dienst- vergadering. R. K. Kerk O.L. Vrouw Hemelvaart, Brederodestraat, zaterdag 19 u., zondag 9 en 11 u. «F

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 4