TALRIJKE INZENDINGEN VOOR TENTOONSTELLING Het dierbaarste in NOOIT ACHTER HET NET Komende seizoen vier exposities in bibliotheek Collecte voor de Actie Ambulance urea I MEVROUW SCHOORL VIST VEILINGEN „Wijk aan Duin” .read De zomer- vliegreizen 1975 j STORMVOGELS - D.J.K. 11 VEEL DIEREN GEVONDEN NKV-vergadering in Heemskerk OVERLIJDENS- Kort IJmondnieuws BERICHTEN ^^»«^:BEVERWIJK ZATERDAG 7 DECEMBER 1974 PLAATSELIJK NIEUWS /an fr (Van een medewerker) EN EN L E ROYAL DIETVORST A.S. ZONDAG AANVANG 14.30 UUR Geheel verzorgde vliegreizen BEVERWIJKSE STAAT HAAR MIS VROUWTJE IJMUIDEN Het wordt bijna eentonig te moeten vermelden dat de handel zich deze week opnieuw in allerlei bochten heeft gewron gen, om enigszins aan de vraag naar vis te kunnen voldoen. Want door dat het ruwe weer thans vrijwel in geheel West-Europa werd gesig naleerd, is er overal bijna om vis geschreeuwd. Alleen in de om geving van de zuid-oost kust van Ierland is er sprake van vrij rede lijk visweer geweest, maar in ver band met de limiet-bepalingen heeft men hier evenmin iets kun nen uitrichten. Vandaar dat alleen de Ierse bootjes hier niet onbelang rijke hoeveelheden prachtige ha ring hebben gevangen, welke ge middeld voor twintig pond per crane ongeveer 150 kilogram werden verkocht, aan een ieder, die zich hiervoor kwam melden. BEVERWIJK ,,’t Is maar goed dat ik niet aan het water woon, want dan zou er van huishouden en eten koken weinig meer terecht komen”. Sinds mevrouw C. Schoorl uit de Beverwijkse Eemsstraat twee jaar geleden lid werd van de Hengelsportvereniging IJmond, is zij ieder vrij momentje met hengelfoudraal en dobberkist langs de waterkant te vinden. Geen zorgen REISBUREAU Ik' II (Van een onzer verslaggevers) 1 jn i jke Duinrust. (Van een onzer verslaggevers) over - M (te losplank ten. Voor (ADVERTENTZIS) 19304. (Van een onzer verslaggeefsters) (ADVERTENTIE) ƒ475,- in (ADVERTENTIE) GENERAAL CRONJÊSTRAAT 27 Telefoon 26 42 94 worden zeer duur maar niet bij Reisbureau SUCCES. n die werd ruwe BEVERWIJK. In Beverwijk hangt heel wat dierbaars aan de wand. Na de oproep van de staf van buurtcentrum „Wijk aan Duin” aan de inwoners om het mooiste bij hen aan de muur voor een tentoonstelling af te staan zijn de &v„iKracbten regelmatig in de weer. wedstrijden een positie in de midden klasse bezet. PROTESTANTSE BEGRAFENISONDERNEMING AANSPREKER J. MEIJER Fazantenlaan 3 - Tel. 1 45 76 IJmuiden-Oóst Begrafenissen en Transporten door het gehele land ES - beha'i laan 35-37 iden *n U gaarni aat B.H. ei geschikte voor U ’15 dagen Torremolinos v.a. 682,- Als tweede punt staat op de agenda een bespreking van de resultaten inzake een met het NVV samen gehouden enquête over een hobbyhal in Heems kerk. De bedoeling is een werkgroep te vormen die zich verder met deze kwestie bezig gaat houden. In buurthuis De Lichtboei presenteert men zaterdagavond 14 december de film „The Sound of Music”. Deze beroemde musical van Rodger en Kammerstein behandelt de geschiedenis van de familie Trap. De filmvoorstelling begint om 20 uur. Toegangsprijs 2. 15 dagen Lloret de Mar 485,- 12 dagen Lloret de Mar ƒ385,- 15 dagen Mallorca J1 dagen Mallorca 315,- 15 dagen Bulgarije v.a. ƒ455,- 15 dagen Roemenië v.a. 499,- 15 dagen Tunesië v.a. ƒ705,- 17 dagen Rhodos v.a. ƒ950,- 15 dagen Benidorm v.a. ƒ550,- BEVERWIJK. Tot eind december zijn in de openbare bibliotheek aan de Kerkstraat 32 schilderijen van Folkert Haanstra te bezichtigen. Bovenstaande voorwerpen zijn te be vragen aan het bureau van politie te Heemskerk en wel iedere woensdag en zaterdag van 14 tot 16 uur. Dinsdag 10 dec. om 10 uur H. Mis in Agatha-kerk, waarna om 11 uur begra fenis op Duinrust. Bezoek zat. en zondag van 15 tot 16 uur in het uitvaartcentrum aan de Velserweg. Ma. van 19 tot 19.30 uur. Elisabeth Besteman-van der Park. 67 jaar, Arendsweg 15 te Beverwijk. Bezoek zaterdag en zondag van 15 tot 16 uur in het uitvaartcentrm, Velserweg 18. Maan dag 9 december begrafenis om 14 uur op Mevrouw A. S. Bruyns-Castricum, 80 jaar, Alkmaarseweg 131. In Wijk aan Zee is de animo voor de cursussen van de dorpsraad bijzonder groot. In oktober werd gestart met En gels, -bloemschikken en naaien met res pectievelijk 24, 27 en 10 deelnemers. In januari gaan in De Moriaan twee nieu we cursussen van start: wandkleden en macramé. Opgave bij v.d. Kolk, Verleng de Voorstraat 82 a, tel. 340. Er bestaan plannen om in januari op de woensdag avond een hobbyclub voor de jeugd bij Hilbers, Tappenbeckstraat 26. Met financiële steun van de Bever- wijkse Stichting Tentoonstellingen en door medewerking van de Culturele Raad Noord-Holland is het in het ko mende seizoen weer mogelijk vier ten toonstellingen te organiseren, die alle 4 a 5 weken in de bibliotheek blijven. Na Folkert Haanstra komen de volgende drie exposities: een documentaire ten toonstelling „rondom de boom”, een fo- to-tentoonstelling van werk van Erwin Verheyen en aquarellen van Ronald Ru- seler. Haanstra is afkomstig uit het Drentse Vries. Zijn werk bestaat voor het grootste deel uit landschappen en een aantal zelfportretten. Bij de Land schapsschilderingen Iaat Haanstra zich voornamelijk door het Drentse land- schap inspireren. uitrichten. Zij het dan ook met minima le resultaten. DIT IS WEL duidelijk in de besom mingen tot uitdrukking gekomen, want ondanks de dikwijls enorme prijzen be droegen deze toch nimmer meer dan f 55.000 of f 60.000. Nu zijn dit op zich zelf nog behoorlijke bedragen, alleen mag niet worden vergeten dat dergelijke schepen voor een sluitend geheel op hoge besommingen zijn aangewezen. HETZELFDE GELDT voor de kotters met een Vermogen van meer dan 1000 pk. Deze schepen besomden ook nog wel eens 20.000, maar omdat hier een lang durige vistijd mee gemoeid is geweest, is een dergelijke uitkomst voor hen even min toereikend. IN DIT OPZICHT zijn de zogenoemde „kleine kustschepen”, al of niet in span vissend, nog het best af geweest. Zij konden immers af en toe wel eens een trekje wagen. Doch daarnaast werden dergelijke pogingen soms ook met be schadigde netten gehonoreerd. Wanneer men hiermee wordt geconfronteerd gaat niet alleen de nacht, maar ook de daar op aansluitende dag verloren, doordat men zich wel bijzonder moet inspannen om het vistuig weer in orde te brengen. Komende zondag begint Stormvogels alweer aan de 2e helft van de competitie. Een competitie, die, we kunnen er niet aan voor bij gaan, toch wel wat teleurstellend voor onze jongens verloopt. Ondanks deze teleurstelling moeten we toch stellen, dat zë, hoewel niet altijd even productief, steeds met goed voetbal de bewondering van vriend en vijand afdwingen. hopelijk zullen zij tegen D.J.K. de produktiviteit wat op kunnen voeren en één ding staat hierbij als een paal boven water, uw steun kan hier enorm belangrijk bij zijn. Met meer supporters, meer mans I Hoezeer de familie Schoorl aan de hengelsport is verknocht, mag blijken uit het feit dat ze hun vakantie aan de duur van het visseizoen aanpassen. Ze gaan ervoor of erna, maar tijdens het seizoen is het vissen geblazen- Gaan de hengels ook mee op vakan tie? „Nou”, zegt mevrouw Schoorl, „voor mij niet. M’n man wil nog wel eens een lijntje uitgooien, maar ik lig dan liever lui in de zon.” BEVERWIJK Het heibloemen sei zoen dat begin decetpber begint, heeft tot nu toe een goede start gemaakt. Langzaam wordt het sortiment groter en breidde de aanvoer zich snel uit. De handel toonde deze week, ondanks de St. Nicolaas inkopen grote belangstelling voor de bloemen. Overigens was alles wat met de bloemen teelt en handel te maken heeft in de St. Nicolaas week in beste stemming omdat de regering nu ook de BTW voor bloemen van 16 naar 4 pet. heeft gebracht. Dit betekent dat de koopman voor iedere gekochte gulden bloemen aan de veiling geen 116 cent meer hoeft neer te tellen maar 104 cent. Bij de tulpen zag men deze week Apeldoorn, Paul Richter en Pink Trop- hie. De eerste twee soorten kwamen tot rond de drie gulden per bos. Voor beste Apeldoorn werd tot 360 cent per bos betaald. Pink Trophie lag rond de twee gulden. Narcissen zijn vlot te verkopen. Er komen al partijen van tegen de duizend bos, die van 160 tot 210 cent per bos noteerde. Hyacinten lagen rond de halve gulden per stuk. Minder vlot gaat het met de irissen, die de grootste moei te hebben om aan de twee gulden per bos te komen. Lelies brachten van 40 tot 110 cent per tak op. Nerinen zijn nog ruim vertegenwoordigd met prijzen van 30 tot 110 cent per stuk. Anjers varieer den van 20 tot 58 cent per stuk. De rozen liepen op tot 77 cent per stuk. De chrysanten noteerden van 180 tot 350 cent per bos. Er waren veel potplanten met vlotte handel van cyclamens en poisettia’s. Vele groene planten gingen voor goede prijzen weg. Ook was er weer hulst met verschillende andere kerstartikelen, die goed aan de prijs waren. GROENTEN De handel in naj aars- en winterpro- dukten heeft ook deze week een goed en vlot verloop gehad. Alleen de aanvoeren blijven wat achter bij vorige jaren. Het slechte najaarsweer is hier de boosdoe ner. Een produkt als andijvie mindert heel snel in aanbod, terwijl de prijzen goed zijn en van 60 tot 135 cent per kilo noteerden. Ook de bospeen laat het af weten, maar dat is wel normaal in deze tijd van het jaar. Bij de winterprodukten liep de prei op met prijzen tot een gulden per kilo. Boerenkool is vlot te verkopen voor prijzen van 43 tot 50 cent per kilo. Ook de andere koolsoorten lagen goed in de markt. Het aanbod van knolselderie neemt iets af. De prijzen lagen tussen de 28 en 52 cent per stuk. Uien vallen gezien de omstandigheden tegen in prijs. Er werd van 10 tot 20 cent per kilo betaald. Spruiten noteerden van 85 tot 125 cent per kilo. Een enkel kistje geschoonde spruiten lag beduidend hoger in prijs. Breekpeen is duur met prijzen tot 55 cent per kilo. Noteringen van vrijdag: Bloemen anjers 20-46, tros anjers 260-320, anthu- rium 80-180, blauwe druif 70, chrysanten 200-275, jaar rond 310, per stuk 30-68, fresia 80-355, hyacinten 56, lely per tak 30-105, narcissen 140-170, nerinen 20-60, orchidee 30-60, roos 20-60, baby roos 12- t 30, tulpen 200-320. Planten: Poinsettia 200-285. Groenten: prei 63-85, boeren kool 28-41, spruiten 50-85, groenen kool 28-35, rode kool 25-33, knollen 35-60, andijvie 65-120, breekpeen 18-41, was peen 50-67, tomaten 300-960 per kistje, bospeen 98-105. ontvangt i die rei ten adve r nunune p dat nun a vermeil ït de dooi an of maai lelijk. Va om eteed de envi immer v» itle waan' ageert r eigen b TEN GEVOLGE hiervan zijn deze week in IJmuiden, Scheveningen en Vlaardingen verscheidene trawlers bin nengelopen met ladingen gezouten of diepgevroren haring, welke in Ierland waren aangeschaft. De haringhandel was hier wel toe genoodzaakt, om aan de jaarlijkse verplichtingen te kunnen vol doen. ALLEEN UIT het Engelse Kanaal wa ren nog enige berichten over mogelijke haringvangsten binnengekomen, maar deze bleken toch te voorbarig te zijn geweest. Slechts het span KW 42- KW 135 kwam hier met enige verse haring vandaan, maar hier is dit span dan ook om vermaard. De bemanningen hiervan hebben immers reeds dikwijls aange toond onmiddellijk van de partij te zijn, wanneer maar ergens haring kan wor den gevangen. Over die klassering maakt ze zich (als voormalig c-Masse kampioene) nu nog geen zorgen: tot maart im mers heeft mevrouw Schoorl nog de kans zich op te werken naar de hogere regionen van de ranglijst. Voor dë voorns is het de komende maanden dan ook oppassen geblazen, vooral voor de kleinere exemplaren. Want op grote vissen heeft mevrouw Schoorl ’t niet zo begrepen. „Vissen”, aldus de hengelaarster, „is zeker geen kwestie van geluk. Dat je meer vang als ’t regent is ook zo’n fabeltje. Veel hangt af van je tech niek, van ’t precies bepalen van de voersoort en de dobber. We gaan vaak kijken bij belangrijke wedstrij den, daar steek je een hoop van op. Dat voer maken we zelf, m’n man mengt het uit paneermeel, Mei, wat rivierzand, zemelen enzovoorts. Ja, ik vis öök wel eens met maden en larven als aas. Daar wen je op den duur wel aan, ’t hoort er nu eenmaal bij.” HEEMSKERK. In de periode van 19 oktober tot en met 3 december 1974, werden bij de politie de volgende voor werpen als gevonden opgegeven: goud kleurige autoped, oranjekleurige auto ped, kinderbril met lichtbruin montuur, goudfazant, zwart katertje, grijs-rode poes, grijs-zwarte poes, zwarte hond met witte vlekken, soort spanielhond, zwart bruine lapjeskat, duif, rode kater, par kiet, fietspomp, mes in bruine schede, luiertas met inhoud, hobbyset, blokfluit in koker, doos inhoudende houtboren, zilverkleurige aansteker, 2 bankbiljetten, 1 paar herenglacé’s, zwarte dameshand- schoen, donkerbruin gevoerde motor- handschoen, dameshorloge met zwart bandje, goudkleurig dameshorloge met dito bandje, double dameshorloge met bloemmotiefbandje, horloge met zwart bewerkte band, roodwitte muts, rode handschoen, kinderpetje, donkerblauwe sportbroek, 2 paar kindersokken, bruine damesglace, crèmekleurig regenjack, zwarte windjack, rode damesparapluie, zwarte en bruine knipportemonnee met inhoud, damesportemonnee met inhoud, gouden schakelarmband, herenzegelring, armband met olifantjes, diverse sleutels en sleuteletui’s. VELSEN. Komende week wordt in Velsen gecollecteerd voor de „Actie Am bulance”. Een actie van de Stichting Invaliden Hulpdienst, die op vrijwillige basis het vervoer verzorgt voor invalide mensen of zieken die niet uit bed mo gen. De stichting heeft hiervoor een nieuwe ambulance nodig. Omdat deze hulpdienst zonder subsidie werkt, en de lopende kosten financiert uit donaties, wordt nu in de hele IJmond gecollec teerd om in elk geval de éérste aan betaling van een nieuwe ambulance te kunnen doen. HEEMSKERK. Het NKV Heemskerk houdt op maandag 9 decem ber een vergadering in zaal Dam, aan vangende ’s avonds om half acht. De heer Van Hooff uit Haarlem komt spre ken over de positie van de BLHP en de BVA en waarschijnlijk zal er een propa ganda werkgroep worden gevormd om leidinggevend en hoger personeel en de mensen uit het verzekeringswezen en de administratieve beroepen te animeren cm lid te worden van een vakbond. De expositie „Het mooiste bij mij aan de muur”, telt ongeveer 40 inzendingen en wie maandagavond in Wijk aan Duin de officiële opening door wethouder ir. J. Camfferman bijwoont, zal versteld staan welke voorwerpen in Beverwijkse huiskamers een ereplaats innemen. Het idee van deze tentoonstelling is afkomstig van een vergelijkbaar initia tief in Groningen- Nadat de televisie aandacht aan de Groningse expositie be steedde kreeg een staflid van Wijk aan Duin” de idee iets dergelijks ook in Beverwijk te organiseren. Na een eerste oproep in de dagbladen verschenen er al mensen, die met tekeningen, schilderijen en zelf vervaardigde borduurschilderijen aankwamen. Het mooiste bij mij aan de muur kan natuurlijk variëren van schil derijen en tekeningen tot schellekoorden en beeldjes. In de kluis van het buurtcentrum ligt een bijzonder fraaie viool, door een Beverwijker in zijn vrije tijd gemaakt. Aan het muziekinstrument is ruim 200 uren besteed en het resultaat mag ver bluffend worden genoemd. Onder ieder voorwerp komt een verklaring te han gen, waarop vermeld staat waarom het voorwerp het mooiste of het meest waardevolle is. De vioolbouwer schreef, dat hij het instrument voor geen vijf duizend gulden zou willen verkopen! Er zijn hertenkoppen, gesneden uit boomstronken, zwart-wit tekeningen, een verzilverd flesje uit een ver verle den, een stoof van oma, een tekening in kleur van het huisje van de familie Annes aan de Koningsweg, op de grens van Beverwijk en Velsen, dat op 12 juli 1945 bij een munitie-ontploffing op het land van boer Joor werd verwoest. Voorwerpen, die sterk met een emotio nele gebondenheid zijn beladen. Zoals het gedicht van een Beverwijker, ge schreven op de dag toen hij hoorde dat zijn broer in Indonesië was gesneuveld. De waarde van het gedicht is 100, zo schreef de inzender. Wijk aan Duin verzocht een ieder die iets aan de expositie afstond de waarde van het voorwerp te schatten om even tueel in geval van brand, diefstal of andere schade, tot uitkering over te kunnen gaan. STORM DE NOORDELIJKE Noordzee ook deze week door het meest stormweer geteisterd. Via Scheveningen- Radio werden de waarschuwingsdiensten weer voortreffelijk verzorgd, zodat de bemanningen bijvoorbeeld tijdig in ken nis werden gesteld van windkracht 10 met in de buien zelfs 11 in de omgeving van de Viking-bank. Van re delijk vissen kon hier aldus geen sprake zijn, zodat slechts de allergrootste een- héden in dit water nog iets konden Daar haalt zij, samen met haar man en soms ook vergezeld door de twee zonen, de ene vis na de andere uit het zoete water op. Afgelopen dinsdag nog verschalkte zij in de Ringvaart van de Haarlemmermeer in krap drie uur tijd maar liefst vijftig bovenmaatse waterbewoners. Voor de zoutwatervisserij voelt zij weinig: „Ik ben nu eenmaal gewend om te gaan zitten en te vangen, anders is de lol er snel af-” Hoe komt een vrouw aan zo’n toch typische mannenliefhebberij? Me vrouw Schoorl is bepaald niet altijd zo enthousiast voor de hengelsport geweest: „M’n man vist al jaren, maar toen de kinderen nog klein waren durfden we ze niet niee te laten gaan. Ze waren toen al zo gek op water, als je even niet oplette, lagen ze erin. Dus bleef ik thuis op de jongens passen, terwijl hij viste. Nou, ik moet eerlijk bekennen dat de larven in de tuin lagen toen hij weer eens een keer veel te laat thuis kwam.” Maar sinds ze zich bij de hengel sportvereniging IJmond aansloot, is mevrouw Schoorl volledig omge- tumd: op het fanatieke af gegrepen door het spel van de dobber en de vis. Weer of geen weer is ze aan de waterkant te vinden en als de ele menten ’t af laten weten, bult ze zich in warme kleding en regenpak en staat onder een immense yjsparaplu moedig haar mannetje. Onjjer de .zes tien (mannelijke) deelnemers aan dé soms barre wintercompetitie van de IJmondiale vissers is ze dan ook een graag geziene collega/ die na twee kWW

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 7