Team te laat ingelicht I Vergeefse reis van PSV naar Boekelo Castenmiller: „Je zult tenslotte doelpunten moeten maken’.’ TELSTAR VERDIENDE NIET MEER DAN EEN NEDERLAAG Haarlem kwam tegen MVV na achterstand toch nog terug Eredivisie in cijfers Den Haag beteugelde Canjels: Ons van AZ’6 7 middenveld is winstpunt ontnomen S3 TRAINERS ONTSTEMD x liiH Listig Pover Buitenspel o I r 9 MAANDAG DECEMBER 1974 SPORT 3 (Van onze sportredactie) I I ist n éi k .1. - (Van onze sportredactie) Van Gelder: te laat ingelicht r wegens Van den Ban, Theo Cornwall (3) en Jan Fransz nemen Kees van Kooien in da tang. terug is öë^a ■-J I Jerzy Sadek: gelijkmaker PSV kampioen eerste periode. i Jen m MAASTRICHT Het optimisme van Barry Hughes was wel begrij pelijk. Nog niet eerder slaagde Haarlem er namelijk dit seizoen in om een punt in een uitwedstrijd te pakken. Laat staan dat het elftal een achterstand wist weg te wer ken. Daarom meende de Haarlem- oefenmeester na het 22 gelijke spel tegen MVV in De Geusselt in Maastricht ook: „Naast het belang rijke punt dat we hier vanmiddag hebben weggehaald vind ik toch het belangrijkste dat de vechtlust in de ploeg weer terug is. De boys gaan er weer tegenaan. Met name voor rust hebben w» enkele goed uitge speelde kansen gehad”. wedstrijd tegen Fortuna Düsseldorf in het vooruitzicht een veel te grote opluchting dat er na vele weken (de laatste overwinning kwam in de uitwed strijd tegen Haarlem tot stand, 1-3) weer eens in de competitie gewonnen werd. Amsterdam kon er zich niet druk over maken. Het was met de UEFA-cup- EINDHOVEN PSV, dat zaterdagavond in het Enschedese Diekman-Stadion tegen FC Twente zou spelen, werd er nogal laat van op de hoogte gesteld dat de ontmoeting niet kon doorgaan in verband met de slechte toestand van het terrein. PSV was namelijk ’s morgens om negen uur al vanuit Eindhoven naar Boekelo vertrokken om zich daar voor te bereiden op de wedstrijd tegen FC Twente. De Wit in de tweede helft inviel voor de met een lichte bronchitis kampende Bijl, dat Van de Meent een soort vreugdedans tussen zijn spelers uitvoerde toen Am sterdam opnieuw onverwacht toesloeg. Half vallend slaagde de aangevallen Ni co Jansen erin om naar de opgekomen Van de Ban te passen. Bischot wachtte nieuwsgierig af wat hij zou doen. Van de Ban koos de kortste weg naar het doel, verraste en passeerde a la Cruyff Van der Meeren en tikte de bal vervol gens in het verlaten doel. Castenmiller: „We moesten het door onze blessures anders spelen dan we gewend waren. Dat kwam er ook nog eens bij. En als je dan tegen een tegenstander als Amster dam ‘speelt, waartegen Telstar toch al tijd al moeilijk voetbalt, dan werkt dat dubbel in je nadeel. Het is voor het publiek misschien wel een aardig duel geweest, maar mijn middag is bedorven. We hadden niet mogen verliezen.” 13 13 9 6 6 5 4 3 3 4 4 2 2 3 4 1 1 4 3 8 9 6 5 39-11 42-13 31-11 20-10 22-23 15- 10 18-14 16- 18 15-20 15-24 12- 24 13- 16 13-18 17- 24 13-25 25 12-29 10-33 Van de Merkt werd door de lankmoe dige arbiter Keizer genoteerd aanmerkingen op de leiding. MARC SERNé NAC Haarlem u 2 2 1 3 3 4 6 6 6 3 2 6 6 4 2 I Het middenveld van AZ’67 waar Ajax zich op stuk liep heeft de strijd in Den Haag niet kunnen domineren. Met name Wildbret bleef lange tijd onzichtbaap- (Perazic vroeg zijn volle aandacht) en Suurendonk had veel werk aan de beweeglijke Bres. Wildbret moest trouwens in de tweede helft na een serie botsingen af haken, vermoedelijk met een lichte hersenschudding. Dat laatste kwam dan vaak wel via de nodige noodgrepen tot stand. Maar naar mate de wedstrijd vorderde liep Telstar zich steeds harder dood op de Amster- dam-defensie die tot grote spanning van het publiek de zaken steeds beter onder controle kreeg. Wat dat betreft was het Telstar-beginoffensief, met kansen voor Stout en Van Kootcn, wat bedrieglijk. Castenmiller: „Als je zo’n overwicht hebt als wij en je benut de kansen niet dan ben je uitgepraat. Er hadden na tuurlijk altijd een paar doelpunten moe ten worden ingeschopt. Anders verdien je niet te winnen.” Hughes: Het belangrijkste is dat de vechtlust weer 12 10 1310 12 12 13 13 13 13 13 13 12 13 13 13 13 0 22 1 22 2 19 3 15 415 4 14 3 14 412 4 12 6 11 6 10 510 510 6 10 7 10 De beschuldigende vinger wees daar bij, niet alleen die van Castenmiller, naar Kees van Kooten. Eerst slaagde de altijd aandacht vragende Telstar-zwaar- gewicht er zelfs in om Jongbloed te passeren, maar Van Kooten was daarbij zo uit de richting geraakt dat hij hoog over het verlaten doel schoot. In de tweede helft van deze levendige wed strijd kreeg hij nog enkele opgelegde kansen om Telstar alsnog op gelijke voet te brengen. Maar nu was Jongbloed gewaarschuwd. Eén keer redde de Oran- je-doelman uiterst knap toen alleen een reflex-beweging Amsterdam voor erger kon behoeden, toen Van Kooten leek te gaan profiteren van een misverstand in de Amsterdamse-defensie. Opnieuw lag hier een blunder van de MW-defensie aan ten grondslag. Een pass van Sadek werd door Boszhard verrassend langs Mathijssen verlengd. Zowel FC Den Haag als AZ had zich in dit stadium al veilig kunnen weten. Bij de thuisclub onderscheidde Mansveld -zich in aanvallend opzicht met een serie schoten, waar Vooys aanvankelijk wat schrikachtig op reageerde. Op de kopal van spitsspeler Van Leeuwen (voorzet Ling) reageerde de Alkmaarse Goalie daarentegen reputatie-getrouw. Uitge speelde kansen schiep FC Den Haag zich nauwelijks, vooral ook omdat de AZ- defensie een aanzienlijk overwicht had in de lucht. De Noordhollanders kregen na rust door het verre oprukken van de Haagse verdediging twee luisterrijke mogelijkheden. Vosmaer, beide keren vrij als een vogel, schoqt echter steeds ongeïnspireerd naast. DEN HAAG (ANP).Het was niet eens zo’n onaardige theorie van Joop Brand, dat FC Den Haag ,via’ Ajax van van AZ’67 probeerde te winnen. De Alk maarse oefenmeester: „Ze waren na die prestatie van ons vorige week hier zo opgepept, ze wilden gewoon bewijzen dat ze beter waren dan Ajax”. Het jonge FC Den Haag-vandaag is echter een ka raktervol elftal, dat zich hoe dan ook wel weet op te laden. En aangezien AZ in de betere erdivisie-kringen tluuis hoort, werd het in het Haagse Zuider- park ondanks de 0-0 eindscore, een on derhoudend gebeuren. Als men de mogelijkheden voor de rust, in deze toch povere wedstrijd, op telde, dan viel de som zeker in het voordeel van Haarlem uit. Zo had Wet zel bijvoorbeeld de bal maar voor het inlopen op een pass van Boszhard. Zijn schot verdween echter over. De Haar- lem-spits herstelde zich enkele ogen blikken later toen Colombain de grootste moeite had om de bal van de doellijn te halen toen doelman Mathijssen grof blunderde bij een hoekschop en de bal uit zijn handen liet vallen. Het accentu eerde nogmaals de bedoelingen waarmee Haarlem naar Maastricht gekomen was- Hoewel het ook voetbaltechnisch gister middag allemaal verre van perfect was wat Haarlem demonstreerde. Dat bleek bijvoorbeeld ook uit het feit dat Haar lem maar één van de mogelijkheden in die eerste fase van de wedstrijd benutte. (Van onze sportredactie) VELSEN Het was achteraf eigenlijk uiterst logisch dat uitgerekend een actie van Nico Jansen er uiteindelijk de oorzaak van was dat Abe van den Ban FC Am sterdam enkele minuten voor tijd nog onverwacht naar een nogal opmerkelijke 02 overwinning bij Telstar tilde. Want juist de persoonlijke duels JansenAndré waren karakteristiek voor TelstarAmsterdam. Dat werd bijvoorbeeld al duidelijk na een kwartier voetbal op Schoonenberg, In een ogenschijnlijk gevaarloze positie vocht Nico Jansen zich toen letterlijk langs het hem verbeten attaquerende verdedigings duo AndréZwaan. Zo argeloos zag de situatie er in eerste instantie uit, dat ook Van der Meeren zich falikant verkeek op de afstandsschuivcr, waarmee Jansen zijn actie besloot. De bal sprong een meter voor het doel van de uitvallende Van der Meeren plotseling op en vloog vervolgens over de Telstar-keeper in het doel. Zo onzeker bleef de situatie door het alsmaar aandringende Telstar, waar Fens op de plaats van Helling speelde en Daarom moest je bij Pim van de Meent na afloop ook niet zeuren over de toch wel wat te voortvarende inzet die bij voorbeeld voetballers als Van de Merkt, Vissers en Cornwall kenmerkte. Van de Meent: „Ik ben tevreden. Als wij zes wedstrijden geleden zo onder druk had den gestaan als vanmiddag dan was de zaak volledig ingestort. Dat is nu niet gebeurd. Dan zijn we toch weer op de goede weg.” En Jan Jongbloed: „Je kunt van een Amsterdam natuurlijk niet ver- wachten dat het perfect georganiseerd voetbal speelt. Zo’n achterhoede waar wij vanmiddag mee voetbalden staat er duidelijk om de nul vast te houden. Dat i's goed gelukt.” De emoties over wel of niet buitenspel zouden echter veel hoger oplaaien bij Haarlems gelijkmaker. Zelfs de snel in de tweede helft geforceerde voorsprong deed de rust in het MVV-elftal niet terugkeren. Het lef om verder initiatief te ontwikkelen tegen dit Haarlem on- was een duidelijk teleurgestelde uit spraak van een oefenmeester die zich toch te weinig realiseerde dat Haarlem dit keer het gelijke spel goed vasthield. De achterse vier Wentink, Van den Berg, Hoeben en Marijt gaven nauwelijks nog mogelijkheden weg en MVV bezit niet de klasse om Haarlem nog groot scheeps onder druk te zetten. De enige schade die Haarlem daarom nog opliep was een gele kaart voor Peter Feteris. Een onbesuisde handeling van de Haar lemmer werd door scheidsrechter De Bruin niet getolereerd. Ook Bonfrère verdween in het boekje van de scheids rechter. Hij wegens commentaar op de leiding. Opstellingen MW: Mathijssen: Braam, Dijkstra, Lacroix, Colombain-Herben, Kerstges. Streuer, Bonfrè re - Geyselaars (Lainej. Van Broekhoven (Smeets). Haarlem: Poldervaart - Wentink, Hoeben, Van den Berg, Marijt - Feteris, Van der Aar (Van Duivenbode), Peys - Boszhard. Sadek. Wetzel. 7500 toeschouwers. Scheidsrechter De Bruin. Vooral bij dit soort acties valt dan duidelijk op dat het (gelukkig) niet het karakter is van een André om zijn tegenstander half invalide te schoppen om hem daarmee af te stoppen. Zoals het ook het karakter van Telstar niet is om Intimidatie met intimidatie te beant woorden. Want dat bleef centraal staan. Dat Telstar qua voebalcapaciteiten collectief zeker niet onderdoet voor Amsterdam werd ook geïllustreerd door het feit dat het elftal van de negentig minuten voetbal er tachtig v«n in de aanval was. Maar wel wist Telstar maar moeilijk raad met de vaak opvallend geforceerde manier waarmee Amster dam de Velsenaren vooral in de tweede helft het voetballen probeerde te belet ten. Zeis de op dit punt voorzichtige Castenmiller wist: „Ik praat niet over de scheidsrechter maar wat er dt tweede helft gebeurd» dat kon gewoon niet. Ik maak er namelijk een gewoonte vaal om ook het spel te volgen waar de bal niet is. En dan zag je de ene overtreding na de andere.” Een schot van Bres tegen de paal en, een kwartier voor het einde, een goede kans van Kist, sloten de reeks van opwin dende momenten af. Scheidsrechter Ram, 8000 toeschouwers. In de 65e minuut brak Sadek door en passeerde Mathijssen met een listig tikje. Een doelpunt waar MW-trainer Leo Canjels zich vreselijk over opwond. Canjels: „Sadek liep duidelijk in buiten- spelpositie toen hij de bal ontving. Daar om is ons een winstpunt ontnomen-” Het Rond twee uur in de middag werd PSV-secretaris Van Gelder door de En schedese consul in kennis gesteld van de afgelasting. De ontmoeting FC Twente PSV zal nu op een nog nader vast te stellen woensdagavond in januari wor den ingehaald, evenals AjaxDe Graafschap. Het was een voorsprong waar Haar lem weinig vreugde aan beleefde want negen minuten later was het weer gelijk toen ausputzer Lacroix een voorzet van Streuer hard inkopte (1-1). Hieraan was een solo van Bonfrère voorafgegaan. De zelfde Bonfrère leek na rust de over winning van MW in te gaan luiden. Hij lanceerde in de 50e minuut Geyselaars en deze maakte, op de rand van buiten spel, met een schuiver 2-1. Hughes: „Dat doelpunt van Geyselaars was geheid bui tenspel.” brak volledig. Misschien dat het ontbre ken van de beide Finnen Laine en Rahja in de basisopstelling hier debet aan was maar een feit was dat Haarlem kon blijven voetballen omdat MVV te ang stig op zijn voorsprong reageerde. De gelijkmaker was dan uiteindelijk de ver diende beloning voor Haarlem dat dit keer wel eens in zichzelf bleef geloven- Programma voor zondag: FC Am- sterdam-FC Twente, Roda JC-Telstar. Feyenoord-Wageningen, G.A. Eagles- NAC. FC Utrecht-Excelsior, Haar- lem-Sparta. AZ’67-MW. De Graaf- schap-FC Den Haag, PSV-Ajax. EREDIVISIE in cijfers: FC Twen- te-PSV af, Telstar-FC Amsterdam 0- 2, Wageningen-Roda JC 2-2, NAC- Feyenoord 1-5, Excelsior-Go Ahead Eagles 1-2, Sparta-FC Utrecht 1-0, MW-Haarlem 2-2, FC Den Haag- AZ’67 0-0, Ajax-De Graafschap af. STAND. PSV Feyenoord Ajax FC Twente Roda JC AZ’67 Sparta FC Den Haag Telstar FC Utrecht De Graafschap FC Amsterdam Wageningen MW Go Ahead E. Jos Jonker haalt, gehinderd door Flinkevleugel, uit. Wytze Couperus wacht de din gen die komen gaan met enige zorg af. Opstellingen Telstar: Van der Meeren - Drieser^ Zwaan, André, Bischol - Bijl (De Wit), Fens, Jonker - Stout, Van Kooten, Couperus. Amsterdam: Jongbloed - Flinkevleugel, Fransz, Koopman, Cornwall - Van den Ban, Van de Merkt, Visser - Husers, Jansen, Van de Lem (Otto). 5000 toeschouwers. Scheidsrechter Keizer. - F“=. -/ L -Uün’,: UTRECHT (ANP). De trainers van de clubs uit de eredivisie, die zaterdag in Utrecht bijeen zijn ge weest, hebben het besluit van NAC on) trainer Henk Wullems op non- actief te stellen met behoud van salaris ten zeerste gekritiseerd. In een verklaring, die zij na afloop uitgaven, wordt voorts gezegd dat zij het be sluit van hulp-oefenmeester Jansen, die in bezit is van een B-diploma, de werkzaamheden van Wullems over te nemen ten strengste afkeuren. Ze dringen er bij de KNVB op aan dat Jansen onmiddellijk wordt verboden deze werkzaamheden te verrichten.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 11