Weten wat de mensen willen Vissersbond wil verzachting van vangstquotering Actiegroep „Badhuis open!” Gediplomeerde muzikanten voor Suomi-Ieden Vererégmgsraeuws raiï ofe Ongevallen in het verkeer bést Telefooncellen gekraakt ook aan onze schitterende Mekte komt een eind MSTENHOI/EN Goede resultaten reageert op lekkage ketel r u kunt, zo tussen die dure n, een voordeeltje uiken, nietwaai’..? V) DE SPIL WIL NA DE VERHUIZING MEER GAAN DOEN metnico scheepmaker R /MODERN MAANDAG 9 DECEMBER 1974 PLAATSELIJK NIEUWS (Van een onzer verslaggevers) Velsen-IJmuiden Wijk aan Zee haarlem - kleverpark/van ostadestraat 4/(023) 251937 Heemskerk Velsen-Noord IJMUIDEN De actiegroep „Badhuis open!” in IJmuiden heeft onmiddellijk na het bericht over de lekkage aan de ketel van het badhuis aan de Snelliusstraat, waardoor deze gelegenheid op nieuw met sluiting wordt bedreigd, aan alle leden van de Velsense ge meenteraad een brief verzonden. De schrijvers geven hiermee te kennen bijzonder verheugd te zijn geweest over de aangenomen mo tie, waarmee het badhuistarief voor alle gebruikers op vijfentwintig cent zou worden gesteld. Vandaar dat het voor hen een grote teleur stelling was via de „IJmuider Cou rant” te moeten vernemen dat de ketel van „ons” badhuis lek is ge raakt. Vooral omdat in het bericht de mededeling werd gemist dat op korte termijn met het herstel zou worden begonnen. Beverwijk r (Van een onzer verslaggeefsters ïlden Op .15u.: o u.: 2ia”. j (Van een onzer verslaggevers) t I (ADVERTENTIE) Geo- f in de la saison (Van een onzer verslaggevers) Huygens- van Kerkweg 45 Ik heb overigens voornamelijk naar „Bingo” gekeken, maar dat is natuurlijk helemaal niks. Dat wil zeggen: er treden allemaal artiesten in op op wie niets valt aan te merken (integendeel, „die zou ik graag als schemerlamp in mijn huiskamer hebben”, zei mijn vrouw over Iwan Rebroff) en Tony Berk heeft een computerachtige manier van complimen teuze zinnetjes rondstrooien, en de zaal zit onvoorstelbaar vol met mensen die allemaal bereid zijn „Bingo” te roepen, maar meer dan een soort zichtbaar ge maakte grammofoonplaat kan ik er toch niet in ontdekken. lant- tigen uur. jsitie pend •rdag dagelijks van 9 tot 11 uur aan te vragen onder telefoonnummer 12464. Voorts worden de raadsleden er in de brief op attent gemaakt dat de renovatie van Oud IJmuiden nog moet beginnen, zodat de noodzaak van het badhuis even groot is gebleven. Maandag vertrokken: Parkesgate, IJmuiden, Rochester; Ger ma Lady Helsinki; Smit Lloyd 11, Co- plat, IJmuiden. :raat, ot 14 loes- meer Rode na- aan- ir in arige nwo- lOver dt te iepen Iding met zie- een •wijk De een leer- meer MAANDAG 9 DECEMBER Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 u. ran 25- lan tan uis de Zuid. Da- Ixpo- geo- ieft ers ijn ;en .15u. aar”. Voorts werd gesproken over de zorg lijke situatie van de Scheveningse kot- tervloot, ontstaan door kostenstijgingen en verminderde opbrengsten. Er wordt, zo werd meegedeeld, bij de overheid aangedrongen de steunmaatregelen zoals dit gelden voor de Zeeuwse boeren, ook op de vissers van toepassing te doen zijn. Zondag vertrokken: Tor Anglia, Immingham; Rio Granda, Annaba; Wienertor, Barbados; Embla, Bremen; Livanita, Cardiff; Maria T, Hamburg; Elbura, Zwarte Zee, Ursula Schulte, IJmuiden, Narvik; Suffolk, Fe- lixtowe; Butatres,Lissabon; Takachiho, IJmuiden, Marvik; Casimir Le Quellec, Livorno. ALKMAAR. De Nederlandse Vis sersbond wil, dat de Stichting van de Nederlandse Visserij spoedig met minis ter Van der Stee van Landbouw en Visserij gaat praten over de maatregelen ter verzachting en begeleiding van de gevolgen van een eventuele quotering van de visvangsten. Dit is zaterdag vast gesteld op de hoofdbestuursvergadering in Alkmaar. VELSEN. In het afgelopen weekein de zijn in deze gemeente zes telefooncel len gekraakt. De buit bedroeg 220. De schade die werd aangericht bedroeg 250 per telefooncel. Vragen, allemaal vragen. De AVRO laat ons er ruecksichtslos mee zitten, hoewel dat bepaald niet hoeft, want in Engeland zijn ze al bezig aan de vijfde serie, terwijl wij er nu pas eentje achter de rug hebben. Ik vond het een uitste kende serie, dus wat mij betreft zou de AVRO er goed aan doen er nog een tijdje mee door te gaan, evenals trou wens met „MASH” en de New Dick van Dyke-show, want dat zijn (met natuur lijk All in the family en Daar komen de schutters) nog de enige series waarom je kunt lachten, hardop. Waar vind je dat nog? Daarentegen bleek „Kerst met vader Abraham” meer zo’n glitteransicht, vol sonore zang en gedachten. Voor kitsch- verzamelaars een prachtig object om sterk verkleind op hun schoorsteenman tel te zetten, naast de glazen bol waarin het begint te sneeuwen als je hem omdraait. Geef mij dan maar eerlijke, sobere programma’s als „De wolvenman” en „Een op zondag”. In „Een op zondag” kregen we van Tineke van Radio Oranje het schokkende bericht dat Mouth and MacNeill uit elkaar zijn gespat, in na volging van de Beatles, Johnny en Rijk, De Selvera’s, Nixon en Kissinger, Corrie en de Rekels, Keizer en Cruijff en zovele anderen. VELSEN. De politie onderzoekt op dit moment de schuldvraag bij een ver keersongeval op de Dokweg, waarbij twee personenauto’s en een bromfietser betrokken waren. De man op de brom fiets, een 54-jarige Velsenaar, liep een gekneusde enkel op en werd door de Ongevallendienst naar het Zeewegzie- kenhuis overgebracht. Op de hoek van de Wijk aan Zeeër- weg en de J. P. Coenstraat botsten twee wielrijders, waarvan er een zoals de politie vaststelde alcohol had ge bruikt. Beiden liepen lichte verwondin gen op. Maandag aangekomen: Smit Lloyd 11, Contplat, IJmuiden; North Atlantic Maru, Dagenham; Mister Michael. Houston; Chilhaya Sepetiba Bay, IJmuiden; Arcadian Freedom, Contplat; Susy, Cryton; Linda, Buenos Aires; Hein rich Nagel, Antwerpen; Gias Island, Lon den, Zaandam; Nicole, Bristol Channel. Het slot van de brief luidt: „Vertrou wend op uw uitspraken „Opkomen voor sociaal achtergebleven groepen”, zijn wij zo vrij ons opnieuw tot u te richten met het verzoek, direct maatregelen te ne men die leiden tot herstel of vervanging van de ketel”. Het correspondentie-adres van de ac tiegroep „Badhuis open” is gevestigd Willibrordstraat 37, IJmuiden. Zondag aangekomen: Ossenberg, Varberg, Velsen; Prinsen- borg, Mantyluoto; Banana, Lissabon; Os- tediek, Gothenburg Boma, Le Havre: Parkesgate, Rochester IJmuiden; Frivoli ty, Londen; Langstedt, Swansea; Gretina Holwerda, Gumnes: Bab T, Karlstadt: Subro Venture, Rochester, Zaandam: Onrust, Noordzee, IJmuiden; Alameda, Abidjan: Merweborg, Aarhus, Bever wijk; Helga S, Frederiksvearks; Wil mington. Foynes: Sachenstein, Bremen; Ittersum, Antwerpen; Harnis, Bellfast: Magula, Hamina; Bandix, Swansea. Daarna kwam het verpleegstersvak aan de beurt. Verpleegsters en verple gers; de tijd dat dit een vrijwel uitslui tend vrouwelijk beroep was, is blijkbaar voorbij. Er werd zonder doktersroman- tisme over het vak gesproken, wat niet weg nam dat er reële dingen werden gezegd over de emoties van verpleegsters en verplegers: huilen of niet huilen, dat is de kwestie. Onder de 22 en boven de 45 jaar vinden verpleegsters dat je vrij uit moet kunnen huilen als daar reden voor is, de groep daartussen is van me ning dat je dat als verpleegkundige niet maken kunt. VELSEN. „Op z’n zachtst gezegd is dit gebouw ondoelmatig. Aïs je na elke handenarbeidclub binnen een half uur moet schoonmaken omdat er een praat groep in moet en als de jongeren na hun soos meteen alles weer moeten afbreken omdat de volgende morgen de peuter speelzaal weer open moet zijn, dat werkt allemaal een beetje lastig. Maar gelukkig worden we volgend jaar van deze plagen verlost.” De leider van het buurthuis De Spil, de heer H. van den Brink, is heel blij met de toewijzing van een groot gedeelte van het klooster van de paters capucijnen aan de Willems - beekweg. Hoewel de zaak, wat het offi ciële gedeelte betreft, nog niet helemaal rond is, rekent men erop dat De Spil volgend jaar september het nieuwe sei zoen in het „nieuwe” gebouw kan star ten. Het Kennemer Vormingscentrum zal de beschikking krijgen over de andere helft van het klooster. Als de verbou wingen in het klooster op tijd klaar zijn, zullen ook zij daar in september van start gaan. Zaterdag aangekomen: Secunda, Rotterdam; Charlotte, Bar ry; Satr Bay, Antwerpen, Velsen; Wadai, Rotterdam; Makle, Gravelines, Embla, Antwerpen; Geulborg Antwerpen, IJ muiden; Carr. Geulborg; Tor Hollandia, Immingham; Vechtstroom, Hull; Cathe rine, Montreal; Cator, Rauma, Velsen; Blankenstein, Antwerpen; Stirling Brig, Contplat; Slobozia, Hamburg, IJmuiden; Pensa, Tuapse; Suffolk, Felixtowe; Kon- kar Indomitable, Narvik, IJmuiden; Adele J, Frederiksvearks; Tor Anglia, Gotenburg; Jemrix, Withby, IJmuiden; Bia River, Rotterdam; Saint Paul, San Pedro; Rijnstromm, Harwich; Michalis, Dordrecht, IJmuiden; Titan-Pipelinestin- ger, Delfzijl. ii- In ieder geval niet bij „Bingo”, dat nu weliswaar Mies Bouwman van zich heeft afgeschud, maar zaterdag te ma ken kreeg met de Wie-kent-kwis van Fred Oster. Een groter dilemma is nau welijks denkbaar: Fred Oster of Tony Berk, naar wie kijkt u het liefste? Het zijn allebei keurige types, die je zonder bezwaar AVRO’s Sportpanorama zou kunnen laten presenteren. Op de vier kilometer liepen bij wijze van training Henk Witvoet en Jan Com mandeur mee. Onder d eruim 600 deel nemers liepen op de twintig kilometer ook Jan van Acker, Frits Wolterman, Frans van der Kolk, Richard van der Poll en als veteranen Kees Jung en Leo Koops mee. Voor hen was het een oefe ning voor de zondag in Amersfoort te houden cross-competitie. Op de eerste crosscompetitiewedstrijd in de „Bokkeduinen” in Amersfoort heb ben enkele jeugdleden van Suomi goede resultaten bereikt. Op het zware par cours finishte Irene Straatsburg als eer ste bij de pupillen ’b in een tijd van 4.17.5 seconde. Vrijdag uit IJmuiden vertrokken: Arrebo, Oxeloesund; Vedette, Dagen ham, IJmuiden;Dintelborg, New Ross, IJmuiden; Roelof Holwerd Grange mouth, IJmuiden; Enroco Berlingerie, Brmen; Lisa Bahr, Gotenborg, Bever wijk; Lachs, Bremer Blatence, Hull; Elation, Londen, Zaandam; Baltisky-22, Ventpils; Kolpalnia Sosnwiek, Stettin; Narwa, Kingslynn; Fiducia, Wisbech; Roerborg, Ystad, IJmuiden; Levern, Ro chester, IJmuiden; Scheldeborg, Delfzijl; Hanni, Lorient; Hega Smits, Whitby, IJ muiden; Parkesgate, Rochester, IJmui den; Ventura, Kingslynn, IJmuiden; Flipper, Gravesund; Tor Gothia, Goten borg; Yalta, Golf v. Mexico; Eendracht, Delfzijl; Flora-S, Brest; Schulenburg, Stettin; Sea Horse, Oxeloesund, IJmui den; Zienia Wielkopolskay, R.dam, IJ muiden; Germastar, Naantali; Sally Be- wa, Algiers, Beverwijk; Marie Schulte, Solvesborg, IJmuiden. „Het is tamelijk vlot, september vol gend jaar”, zegt de heer Van den Brink, „maar als de toestemming van CRM snel af komt en je vindt een aannemer die de zaak snel kan regelen, dan lukt het wel.” Voor buurthuis De Spil zal de verhui zing een hele verbetering zijn. Het ge bouw aan de Meeuwenlaan, waar De Spil sinds de oprichting in 1957 is geves tigd, biedt onvoldoende ruimte voor uit breiding van de buurthuisactiviteiten. Nu komen er zo’n vier a vijf honderd mensen wekelijks naar de Spil om daar of te biljarten, te handwerken, potten bakken, de jongerensoos te bezoeken of mee te doen aaan andere activiteiten. Er zijn drie beroepskrachten, vijf part-timers (voor bijvoorbeeld ballet, en toneel) ener zijn nog 30 vrijwilligers die clubjes leiden of daarbij behulpzaam zijn. De Spil is indertijd opgericht als ka tholiek ontmoetingscentrum, een soort parochiehuis. De heer van den Brink: „Als niet- rooms kwam je dan ook niet binnen. De ontwikkeling tot wat het nu is, ging dan ook heel langzaam”. In 1969 is de leider van het buurthuis in dienst van de stichting gekomen. Niet lang daarna werd al gesproken over nieuwe huisvestiging, maar tot op heden heeft De Spil moeten werken in en met hulpoplossingen als dependances hier en daar. Straks zal er meer ruimte zijn voor uitbreiding van de actualiteiten van De 1 Spil. Er wordt nu al gedacht aan voor zieningen om ook de mensen die conti- nu-diensten lopen toch de kans te geven ook cursussen te volgen. Ook wordt er gewerkt aan de organisatie van een cursus voor invaliden, de aanzet daartoe is al gemaakt. Maar deze ideeën moeten wachten, net als de mensen die met nieuwe ideeën bij Van den Brink komen. „Ten eerste zit ten we vol”, zegt hij, „en een ander probleem - bij de organisatie van nieu we curssussen - is dat je eigenlijk niet weet: wat willen de mensen en hoe bereik je de mensen die nog steeds nooit in het buurthuis zijn geweest”. „Je blijft je met alles afvragen: ben ik wel op de goede weg. Je hoort natuur lijk wel positieve reacties. Maar daar- schiet je niet zo verschrikkelijk veel mee op. Je weet niet wat de behoefte is. Als hier een jongen komt die vraagt MAANDAG 9 DECEMBER Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare Bibliotheek. Kerkweg 45: volwassenen 19-21 u. Zaterdag vertrokken: Sotir, IJmuiden, Gdansk; Duvenstedt, IJmuiden, Poole; Sovjëtsky Progranin- nik, Rotterdam; Stavrakis, IJmuiden, Hamburg; Sae Rover, Teeside; Brinda, IJmuiden, Poole; Poolzee, IJmuiden, Zeebrugge; Fridel, IJmuiden, Whitby; Siebenburgen, IJmuiden; Gothenburg; Tor Hollandia, Gothenburg; Ameland, Thameshaven; Sussane L, Kopenhagen; Charlotte, Hamburg; Rijnborg, Delfzijl; Annadrenth, IJmuiden, Senham; Makler, Stettin; Geulborg, Oxeloesund, van IJ muiden; Theak, Kopenhagen; Ottawa, Bremen, Jean-E. Londen; Plancius, Delf zijl; Edera, Rotterdam; Blue Sky, In- stanbul, IJmuiden. Vandaar dat door de actiegroep thans wordt verzocht zo spoedig mogelijk maatregelen te nemen, vooral omdat volgens de briefschrijvers de gemeente lijke instellingen de laatste tijd weinig pogingen hebben ondernomen om bezoe ken aan het badhuis te stimuleren. Evenmin werd getracht de woningen, welke tot dusver een eigen douche ont beerden, van een dergelijke installatie te voorzien. Buurthuisleider H. van den Brink, van De Spil, Is bezig met plannen voor de in deling van „zijn’’ deel van het klooster aan de Willemsbeekweg. Waarschijnlijk zal De Spil vóór september volgend jaar verhuizen. ruimte om een avond met z’n vrienden een stickie te roken, moet ik dat afwij zen. Maar ik vind het ontzettend moei lijk om te zeggen: dit vind ik wel goed, maar dat niet”. Of een aantal deelnemers aan buurt huisactiviteiten toe zal nemen als men straks op de Willemsbeekweg terecht kan, weet (de beer Van den Brink niet. „Je kunt het niet zeggen, we moeten daar eerst een tijdje draaien. Maar ik heb het gevoel dat er meer mensen zul len komen. Ik gedoof dat de bereidheid om de tv de tv te laten, stijgt. In de tijd van Peyton Place moest je heel goed uitkijken welke leeftijdsgroep je voor die avond plande. Dat is nu wel minder. Als ik meer tijd had, zou ik graag eens de buurt in gaan om te horen wat de mensen nu zelf graag willen. Ik zou graag weten wat nu de beste manier is om propaganda te maken. Meer mensen bereiken, meer mensen naar het buurt huis laten komen. Er is nog een hoop te doen”. DINSDAG 10 DECEMBER Openbare bibliotheek. Wijkerstraat- \weg: 19-21.30 u. Vrijdag in IJmuiden aangekomen: Rijnborg, Seskaroe; Wienertor, Ant werpen; Tillmar, Santo; Fortuna-2, Blyth; Germa Lady, Odda; Maria-T, Bremen; Eldrus, Batumi; Dinant, Noord zee; Fridel, Londen, IJmuiden; Klaus Buck, Selby; Ottawa, R.dam; Mobil Pro ducer, Kiel; Procyon, Par; Capricorn, Par; Anna Drent, Dordrecht, IJmuiden, Takachio, Lulea, IJmuiden; Butatres, Lissabon. IJMUIDEN- Een aantal atleten van de atletiekvereniging „Suomi” uit IJmui den heeft goede resultaten geboekt tij dens de bosloop, die zondagmorgen is gehouden door de atletiekvereniging Cas- tricum Winterfoods. Op de acht kilome ter wisten Klaas Ebbeling en Wim Kok met respectievelijk 24 min., 53 sec. en 27 min., 4 sec. beslag te leggen op de eerste en tweede plaats bij de veteranen. DINSDAG 10 DECEMBER Centrale bibliotheek en filialen, Plein 1945, 10-12.30 en 14.30-17.30 uur (volwas senen en tieners); Willemsbeekweg: 15.30-17.30 uur (jeugd en tieners); Sant poort Wüstelaan 14.30-17.30 uur (vol wassenen, tieners en jeugd); Velsen- Noord, Wijkerstraatweg, IJmuiden-West. Zeewijkplein 19-21.30 uur (volwassenen, tieners en jeugd). Velserbad, Briniostraat 6.30-8, 12.15- 13.15, 16.40-18 en 20-21.30 uur gemengd zwemmen. Gebouw Coenstraat, Gemengd Koor. Cultureel Centrum, Moerbergplant- soen, 20 uur repetitie „Bel Canto”. Stichting Huishoudelijke en Gezins- voorlichting, Willibrordstr. 102, IJmuiden e.o. gebouw Cultureel Centrum, Moer- bergplantsoen van 9-10 uur, IJmuiden, Abelenstraat 1 van 16-17 uur, Velsen-N, Buurtcentrum De Mei, Geelvinckstraat 28 van 11-12 uur, Santpoort „De Haven”, Schipbroekenweg 6, van 14-15 uur. Sociaal Adviesbureau voor Bejaarden, spreekuren voor IJmuiden: van 9 tot 10 uur in het Cultureel Centrum Moer- bergplantsoen; voor Velsen-Noord van 11 tot 12 uur in buurtcentrum „De Mei” (Geelvinckstraat) voor Santpoort, van 14 tot 15 uur in gebouw „De Haven”, Schipbroekerweg; voor IJmuiden-Oost, van 16 tot 17 uur in „In den Abeel”, Abelenstraat. Verder volgens afspraak HavaitaöÈQai] VELSEN- De zeeverkennersgroep „Dr. Ariëns”, zal donderdag 12 december een open klaverjas-drive houden, waar van de opbrengst ten bate van de zee verkenners zal zijn. De klaverjas-drive wordt gehouden in gebouw „De Meerpaal” aan de Banjaert- straat in Velsen-Noord en begint om acht uur. DINSDAG 10 DECEMBER Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. pend van 9-12 en 13.30-15.30 u. Grenspost, Soerstraat. Vanaf schaakclub Weenink. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: volwassenen 14-17.30 u., jeugd 15-17.É0 u. Baptistengemeente, J. P 20.00 uur receptie Velsens VELSEN. Zaterdag werden in de Muziekschool Velsen de jaarlijkse muzi kantenexamens gehouden- Zoals gewoonlijk bestonden deze exa mens uit een praktisch en een theore tisch gedeelte. Er bestaan vier graden in deze examens, te weten A, B, C en D, naar opklimmende moeilijkheid. Dat verpleegsters aan het eind hun carrière automatisch in de adel stand zouden moeten worden verheven, vergaten een Jeanne Roos, Max van Rooy en Henk Suèr helaas te propage ren, maar het zou natuurlijk wel voor de hand liggen. Ten slotte wil ik nog het adres melden van de Stichting Organisa tie Gescheiden Mensen, Lubeckstraat 73 in Den Haag. Ik hoorde dat Brandpunt na het betoog van de heer J. Bierbrauer (die de koningin na 44 jaar om gratie voor zijn alimentatie heeft gevraagd) veel telefoontjes heeft gehad omdat het adres te vluchtig in beeld was geweest. Oud euvel. Adressen, telefoonnummers en gironummers (behalve die van om roepverenigingen natuurlijk) zouden langzaam herhaald moeten worden, net als niet-gescoorde doelpunten van Wage- ningen. Jennifer legde bloemen op het graf van de oude Hammond, glimlachte mys terieus, en liep door de poort van het kerkhof ons leven uit, zonder zich erom te bekommeren dat wij nu met een karrevracht vraagtekens blijven zitten. Gaat ze trouwen met Edward, ondanks de dure eed van moeder Hammond dat zij dat zou verhinderen zolang ze leefde? Zal moeder blijven leven? (volgende scenariovraag). Bedaart Ann een beetje of blijft ze bij haar voornemen Brian te verlaten? Zal Brian aan het verlangen van tientallen miljoenen kijkers in de gehele wereld voldoen door Ann over hoop te steken, met benzine te overgie ten, in brand te steken, en haar as over zijn tuinpad te verstrooien, zodat hij nog elke dag met veerkrachtige pas over haar heen kan lopen? De volgende kandidaten zijn geslaagd: voor examen A: Frans Heeremans, trombone; Henk Heyblok, trompet; Ma- riëtte Kruytbosch, klarinet; Bernt v.d. Laan, klarinet; Matthijs Pardoen, klari net; Leen v.d. Plas, trompet; Els Pilz, klarinet; Matthé Valks, klarinet; Betty Zuurbier, klarinet en Frans Looij, slag werk. Examen B: Rob Kouwenhoven, trom bone; Willem Mak, klarinet; Oscar v.d. Nieuwendijk, althoorn; Jan Roosendaal, trompet; Ruud Smit, trompet; Remy de Vries, klarinet; Nel Zuiderduin, klarinet. Examen C: Marcel Kremer, althoorn; Arno Duivenstein, cornet; Paul Zwanen burg, tuba en Johan de Valk, trompet. Examen D: Martin van Duyn, trombo ne; Henk Oortwijn, trompet en Richard v.d. Wurff, saxofoon. Herexamens: drie theorie-examens zullen in het voorjaar worden overge daan. Er werden geen kandidaten afgewe zen. DINSDAG 10 DECEMBER Zandkraai, Handelstraat. Vanaf 10 u. informatie over kerstrecepten. Werf, Jan Ligthartstraat. 20 u. maakt zelf uw kerstkaarten. Zaal Dam, Ruysdaelstraat. 20 u. leden vergadering lawntennisclub Marquette. Progress-sociëteit, Const. Huygens- straat. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherenstraat. Geo pend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. jeugd 15.30-17.30 u. MAANDAG 9 DECEMBER Sociëteit Alpha, Moensplein. 20 u. ex tra ledenvergadering (voortzetting van 18 november). Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44 en Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 19-21 u. MAANDAG 9 DECEMBER Centrale bibliotheek en filialen, Plein 1945 14.30-17.30 en 19-21.30 uur (volwas senen en tieners); Willemsbeekweg: 15.30-17.30 uur (jeugd); Santpoort, Wüstelaan: 14.30-17.30 en 19-21.30 uur (volwassenen, tieners en jeugd); Velsen- Noord, Wijkerstraatweg en IJmuiden- West, Zeewijkplein: 14.30-17.30 uur (vol wassenen, tieners en jeugd). Velserbad, Briniostraat, 16.40-18 uur gemengd zwemmen. Gebouw „Velserduin”, Velserduinplein 20 uur repetitie „De Stem van IJmui den”. Gymnastiekzaal Ossendorpschool, Wijk aan Zeeërweg 20 uur: les en conditie training boksclub „De Ring”. iriSi 'Sifjllj 19

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5