Unidata Nederland Zoeken doen we allemaal 11. Het P350 Office Computer alfabet leerde u al op 6-jarige leeftijd caravan-raiamsterdam 12|13|14|15|16|17|18|dec Gedeeltelijk succes voor Britse premier Hypotheekrente bij RPS weer omlaag Tien percent van alle ingeschrevenen in Utrecht Conflict tussen Fiat en NKV Werknemers in Griekenland meer beschermd Record-tekort betalingsbalans Frankrijk Dat zijn erg goeie momen ten. Je wilt niet klakkeloos doorgaan. Je wilt weten waar je aan toe bent. Het gekke is datje dan helemaal alleen staat. Ja, zoeken doen we alle maal. Maar toch moet je zelf kiezen. Niemand anders kan dat voor je doen. Je maakt uiteindelijk zelf de dienst uit. Je bent mens. Ken je dat gevoel ook? _'e vraagt je ineens af: wat ben ik eigenlijk aan het doen? Waar loopt het alle maal op uit, dat leven van mij? Ik ben onderweg, maar waarheen? Ik ben op zoek, maar waarnaar? Daar sta je dan. Je zoekt je weg. Thuis. Op school. In de maatschappij. Of waar dan ook. Er zijn zoveel wegen. Veel omwegen. Veel over wegen en overwegingen. De vraag is: waar leiden ze naar toe? I unidata I uidata Is Philips P350 cd/ Offic© Computers. Groeisystemen in Automatisering theeconoom 21 sl I WOENSDAG 1 1 DECEMBER 15 1974 BINNEN- EN BUITENLAND ECONOMIE schap. ;n anuari chool tosten- sslagen Enkele kerken in uw omgeving Landelijk adres: Fbstbus 71, Baam. ar sol ren 91 Of 19, Europese top eindigt in compromissen (ADVERTENTIE) tien (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Bordewijkstraat 4, Rijswijk (Z.H.) tel. 070 - 90 67 20 Arbeidsbureau hieldschoonmaak’ vierhonderd werklozen minder Iedereen kan met de Philips P 350 Office Computer uit de voeten. Het is een handig stuk gereedschap voor de moderne administratie, waaraan geen specifieke computeropleiding te pas komt. Via een normaal schrijfmachine- toetsenbord, in kombinatie met een numeriek toetsenbord worden de gegevens voor de Office Computer ingevoerd. De bediening is zo simpel dat na enkele uren zelfs een tijdelijke kracht een Philips P 350 Office Computer kan bedienen. Het veranderen van computerprogramma’s is al even eenvoudig, doordat deze zijn vastgelegd in setjes pons- kaa. en. Programmawisseling kost slechts enk. ie minuten. De gebruiker kan de in modules opgobouwde Philips standaard applikatie- proaramma’s gebruiken of volgens speciale wensen programma’s uit deze modules laten samenstellen. Een groeiend aantal bedrijven benut de mogelijkheid om zelf programmatuur te ontwikkelen. Hiervoor bestaan goede op- leidingsfaciliteiten en de mogelijkheid om een beroep te doen op de bijstand van onze Office Computer specialisten. Vloeiende inpassing In bestaande systemen Het feit dat zowel de P 350 Office Computers als de bijbehorende programma’s en rand apparatuur probleemloos in elke administratie zijn in te passen, stempelt hen tot de universele automatiseringsapparatuur. Zij danken hun vooraanstaande plaats In de Europese markt aan beproefde kwaliteit, flexi biliteit, modulaire systeem- en programma- opbouw en snelle serviceverlening. Unidata is de naam voor het samenwerkingsverband van C.I.I., Philips en Siemens op het gebied van de elektronische informatieverwerking De diplomatie van de lidstaten zal in gezamenlijk overleg worden bepaald en zonder overleg zullen geen standpunten worden prijsgegeven. Naar het oordeel van deskundigen gaat het echter te ver om te zeggen dat de EEG nu op weg is naar een gezamenlijke buitenlandse poli tiek. BORN. (ANP) De afdelingsschefs van de Fiat-fabriek in het Zuidlimburg- se Bom overwegen een kort geding aan te spannen tegen de industriebond NKV als een artikel in de Industrierevu van het NKV niet wordt gerectificeerd. In het artikel onder kop „Met Fiat in Born valt niet te praten” wordt de bedrijfslei ding van Fiat Bom verweten niet demo cratisch en sociaal-fatsoenlijk op te tre den. Ook wordt in het artikel opgemerkt dat Fiat Born geen ondernemingsraad kent maar wel een „vertrouwenclubje van de directie”. Deze uitlatingen zijn bij de directie in het verkeerde keelgat geschoten.Volgens directeur M. Clermonts wordt door het artikel de werkgelenheid in Limburg in discrediet gebracht. Inmiddels hebben de vertrouwensraden en de leden van het NKV, die bij Fiat in Bom werken, zich gedistancieerd van het artikel. Dagelijks geopend van 10-17 uur en 19-22 uur. Zondag van 10-17 uur. Het gaat hier overigens om mensen boven de 23 jaar. Volgens Becherer is slordigheid of vergeetachtigheid vaak de De Rai is bereikbaar met tram 4 en 25 en bus 8 of 15. 3M Duikertjes. 40 voor 1.30 Da’s 3’/4 cent per pot overheerlijke thee. sinds eind oktober met bijna 400 is gedaald. Dit is een kleine tien per cent van het totaal aantal werkloze mannen en vrouwen, dat de pro vincie Utrecht eind november telde (5.150). Adjunct-directeur G. Becherer van het GAB Utrecht zegt, dat de schoonmaak zich heeft voltrokken in de kaartenbak van de werklozen in de handels- en kantoorsector en de sociaal-geneeskundi- ge sector. „Het aantal mensen, dat wij hebben uitgeschreven omdat de geldigheidsduur van hun inschrijfbewijs als werkzoeken de was verlopen en zich daarna weer bij ons heeft laten registreren is erg klein gebleven”, aldus Becherer. Iemand die werkloos wordt, moet zich als werkzoekende bij het arbeidsbureau laten inschrijven. Hij krijgt daarvoor Deze, wat de Belgische premier Tinde- mans noemde „top van de laatste kans” heeft ook vastgesteld dat het Europese parlement meer bevoegdheid moet krij gen als „medewetgever”. Een topconfe rentie zou anno 1976 beslissen over di recte verkiezingen voor het Europese parlement, die zoals het vaag heet, „dan ATHENE (Reuter), De Griekse re gering heeft gisteren bepaald dat Griek se maatschappijen met meer dan 5000 werknemers niet op grote schaal kunnen ontslaan zonder toestemming van het- ministerie van Arbeid. Alle maatschap pijen die sinds 29 november personeels leden hebben ontslagen of deze met verplicht verlof hebben gestuurd zijn verplicht hen terug te nemen. Het Griekse ministerie van Arbeid zal op basis van een halfjaar besluiten hoe veel werknemers er bij dergelijke maat schappijen kunnen worden ontslagen. Het besluit zal zijn gebaseerd op de positie van de arbeidsmarkt. Hij boekte althans een gedeeltelijk succes: het omstreden regionaal fonds, bedoeld om verarmde lidstaten in hun economische verheffing bij te staan, is erdoor gekomen. Voor drie jaar bedraagt het 4,6 miljard gulden. Ierland krijgt daarvan rechtstreeks 21,6 miljoen de rest van het bedrag wordt percentsge wijs over de andere lidstaten uitge smeerd. Italië mag op 40 percent van het totale bedrag aanspraak maken, een ingewikkelde rekensom leert dan dat de Britten 28 percent krijgen, Frankrijk 15 en Nederland bijvoorbeeld ook nog 1,7 percent- Het blijkt dat de maatregel is gericht tegen een besluit van Olympic Airways. De Griekse luchtvaartmaatschappij, die wordt geëxploiteerd door scheepsmag- naat Aristoteles Onassis, zei dat de maatregelen zijh genomen uit economi sche overwegingen. De Griekse regering zal onderhandelingen beginnen met de directie van de maatschappij om de financiële moeilijkheden op te lossen. Meer dan 580 modellen vouw-, toer en stacaravans op 46.000 m2. PARIJS (Reuter) De lopende reke ning van de Franse betalingsbalans geeft de eerste helft van dit jaar een record- tekort te zien. Volgens (voorlopige) c(jfers van het ministerie van Financiën in Parijs bedroeg het nadelige saldo 17,26 miljard frank. In 1973 was er over het hele jaar gerekend een tekort van drie miljard frank. Op de balans van de zichtbare handel ontstond in het eerste halfjaar een te kort van 12,32 miljard frank vergeleken met een surplus van 3,14 miljard over heel 1973. De balans van de zichtbare handel vertoonde in de eerste helft van dit jaar een nadelig saldo van 829 mil joen frank over het hele jaar 1973. Gecombineerd met de post „giften en andere transacties” leverde een en ander voor de handelsbalans als geheel over de eerste zes maanden van 1974 een tekort van 17,17 miljard frank op vergeleken met een overschot van 5,57 miljard frank over heel 1973. oorzaak van het niet tijdig verlengen van het betreffende papier. Het strenge re optreden tegen de papieren werklozen in de handels- en kantoorsector en soci- aal-geneeskundige sector is allang een wens van het GAB, omdat het vermoe den bestond dat lang niet alle ingeschre venen inderdaad werkloos zijn. „Een aantal van die mensen heeft gewoon vergeten zich als werkzoekende af te melden, toen ze weer werk vonden”, aldus Becherer. zo vlug mogelijk moeten plaatshebben’. (Dit vinden deskundigen een formulering die niemand werkelijk bindt, vandaar dat zelfs de Britten en de Denen ermee hebben ingestemd, hoewel zij in beginsel fel zijn gekant tegen elke overdracht van nationale bevoegdheden aan Euro pese instellingen). De regeringsleiders zullen voortaan driemaal per jaar bijeen komen, waar van eenmaal te Brussel en de andere keren in de hoofdstad van het land dat dan bet zogenaamde voorzitterschap van de ministerraad bekleedt. Om aan die bijeenkomsten allure te verschaffen komt er zelfs als concessie aan de Fran sen een klein politiek secretariaat te Brussel als onderafdelinkje van het be staande raadssecretariaat. Frankrijk heeft al vele jaren naar zo’n secretariaat gestreefd en wilde het zelfs in Parijs vestigen, teneinde daar beter de Franse hoofdstad tot het politieke centrum van de EEG te maken tegenover het techno cratische middelpunt Brussel. koste gaan van een conceptie die Nederland 20 jaar heeft proberen tegen te houden, die van een uitbouw van de inter- gouvernementele samen werking min of meer buiten het strikte kader van de Europese gemeen- (Van onze redacteur in Parijs) PARIJS De Europese topconferentie heeft zich gisteravond naar een moeizaam einde gesleept: de overeenstemming die uiteindelijk werd be reikt, draagt dan ook de kenmerken van de talrijke compromissen die no dig waren om het EEG-gezelschap althans nog enigszins in hetzelfde spoor te houden. Niettemin waren er tekenen van een min of meer door de nood afgedwongen verdere Europese aaneensluiting. Dat zal vermoedelijk ten De Britse heronderhandelingen, waar aan verbonden de vraag of Groot-Brit- tannië lid blijft van de EEG zijn zeer langdurig aan de orde geweest- Niemand wenste een verhouding tot stand te brengen, zoals de Engelsen die willen tussen het bruto-nationale produkt en het gemiddelde nationale produkt van de gemeenschap als basis voor de bijdrage die elk land moet leveren aan de eigen middelen van de EEG. Aanpassing moet via de btw tot stand worden gebracht, terwijl douanerechten en heffingen on veranderd aan de EEG moeten blijven toekomen. De Britten hebben echter nog geen btw en zodoende wordt daarvoor dan toch een gedeelte van het bruto- nationale produkt gehanteerd. Premier Wilson weigerde elke poging om dit vraagstuk op te schuiven als onderwerp van een nog nauwkeuriger studie. Wilson verklaarde kortweg dat hij het verdere Britse lidmaatschap af- AMSTERDAM. De Rijks Post spaarbank gaat voor de derde keer in korte tijd de rente verlagen. Met ingang van 11 december wordt het rentepercen tage van 11 percent op 10,5 percent gebracht. Voor tophypotheken gaat de rente van 11,25 pet naar 10,75 pet. een bewijs, dat doorgaans een maand geldig is. Elke keer dient dat bewijs te worden verlengd. Op vertoon van dat papier ontvangt de werkloze een sociale uitkering van één van de 26 bedrijfsver enigingen of van een sociale instelling. Becherer „Wij zijn in het recente verleden soepel geweest met de datum, waarop het bewijs moest worden ver lengd. Iemand, die nu zijn bewijs niet op tijd laat verlengen, krijgt van het ar beidsbureau nog vijf dagen respijt. Daarna verdwijnt hun kaart uit de bak. Zo4n iemand is dan niet meer als werk zoekende bij ons ingeschreven en ver speelt daarmee het recht op een werklo zenuitkering, als tenminste de uitke- ringsorganen op het verlopen van de bewijzen goed letten. Dat is niet onze zaak, maar van die organen hankelijk stelde van het bereiken van een besluit op deze top. (Van onze redactie economie) UTRECHT Het arbeidsbureau in Utrecht heeft administratieve schoonmaak in zijn kaartenbak ge houden, als gevolg waarvan het aantal ingeschreven werklozen Gisteravond om tien uur, toen de regeringsleiders en hun ministers van Buitenlandse Zaken in tijdnood nog vol op in de slag waren over zulke netelige punten als de Britse bijdrage aan het EEG-budget en de gemeenschappelijke energiepolitiek, stond reeds vast dat Frankrijk vrijwel geheel zijn zin heeft gekregen op het punt van de uitbouw der Europese instellingen: raad en parle ment. De economische politiek is volle dig gericht op inflatiebestrjjding en ge koppeld aan het tegengaan van de werk loosheid. Het komt er in feite op neer dat elk land naar eigen situatie zijn politiek gaat bedrijven met dien ver stande dat de sterke landen ais West- Duitsland, Nederland en België moeten blijven besteden om de produktie elders in de EEG op gang te houden. De formele kloof tussen de Europese politieke samenwerking en de rest van het EEG-gebeuren zal worden over brugd, zowel op het niveau van de ministers van Buitenlandse Zaken en de regeringsleiders als op dat van de per manente vertegenwoordigers bij de EEG. Meer dan 580 modellen Dagelijks geopend Toegang f 5,-. Kinderen 14 jaar f Voordelige trein-toegangsbiljetten Met een eigen caravan bent u zeker van jarenlang voordelig bij NS-stations De Rai is bereikbaar met vakantie-plezier, met het hele gezin. Er is een caravan voor Gratis kindercrèche voor de kleintjes. tram 4 en 25 en bus 8 of 15. ieders wens en beurs - en u vindt ’m op de Caravan Rai!

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 15