Dukla ernstig gehandicapt IP FORTUNA GELOOFT IN WONDER 68, Slecht debuut van Brosens in EK-driebanden Cruijff niet naar Glasgow Vier Franse top-jockeys R gearresteerd R Juventus’ Boniperti: „Wij hadden optie op hem” I 1 .ichandige arrestatie. Soms lot liet wegwijs a iii.-.ken van een tqerist. f ireau 59, 65, 75,1 89, «O 10,9! 19,5 12,59 6,75 i 165, 145, 109, 149, saw Sommige mensen hebben I s Anderen weer dit: Wie heeft er gelijk? dit beeld van de politie: I 2) Trainer Lucas: „Wij moeten toch ook met 3-0 van Amsterdam kunnen winnen” 11 DECEMBER 20 Invloed Training Optie door Theo Klein Spijtig Geen keus Plannen Aspiraties Ontslag t wel muiden 1974 WOENSDAG C' I is onredelijk als de politieman mikpunt van j- die protesten wordt. Hij heeft de wetten niet bedacht. Hij moet er wel voor zorgen dat ze worden nageleefd. Dat is een deel v; n z’n taak. nSv? B® - r: - A - ~*4MK Cruijff kan Italiaans avontuur wel vergeten (Van onze sportredactie) n. itingen 319304. MARC SERNÉ een IADVERTENTIE) V -x *2 MP stuurd. mzet Voorzitter Boniperti, die voordat hij president van Juventus wérd 444 duels vöor de Italiaanse club speelde en 38 interlands achter zijn naam heeft staan, is zo’n bekende persoonlijkheid in het Johan Cruijff: Na Barcelona zeker niet naar Italië. Dukla Praag: Viktor; Macela, Mikus, Dvorak?, Stambacher; Rott, Geleta, Fan del; Gergel, Bilsky, Nehoda. titeltoernooi, de tan eft? Inbreken mag niet.Vrouwen aanranden en doorrijden na een aanrijding’evenmin. Geen zinnig mens die bezwaar maakt als de politie daartegen optreedt. 'n Universiteit bezetten, parkeren op de stoep en vissen zonder acte, mag ook niet. Als de politie daar iets tegen doet, klinken er nogal eens protesten. Misschien wel begrijpelijk. Maar het In Italië heeft de Tnrijnse vereniging de naam een aanvattend ingestelde équi pe te zijn. Maar ook coach Parola meent: „Zelfs Juventus kan beter verde digen dan aanvallen. Verdedigen blijft inherent aan de hele Italiaanse spelop vatting. Daarom heb Ik liever dat wij hier in Amsterdam een 1-0 voorsprong kunnen verdedigen dan dat wij een 1-0- achterstand in Turijn weg moeten wer ken. Ajax zal toch eerst maar eens twee goals tegen ons moeten maken. Dat is nog maar erg weinig teams gelukt”. DÜSSELDORF In Haus Grafenberg, een hotel in het dorpje Langenfeld, waar Fortuna Dusseldorf zich op de tweede krachtmeting met FC Amsterdam voorbereidt, spreekt men met enige jaloezie over de 2-0 overwinning die de lieverdjes zondag op Telstar behaalden. De mannen van Pim van de Meent werkten zich daarmee uit het slop en dat is nu juist wat de Düsseldorfers nu ook al wekenlang tevergeefs proberen. Net als bij Amsterdam dreigt het team van trainer Heinz Lucas steeds verder in een crisis te geraken. formeel zijn tactische plan nog niet vrijgeeft (.,Het is alleen duidelijk dat ik zoveel mogelijk doelpunten wil zien”), wisten de Duitse bladen dinsdag al una niem te melden dat Fortuna vanavond in een gewaagde 4-2-4-opstelling soeelt. Lucas zou vier spitsen (Geye, Herzog, Seel en Brücken) het veld insturen, met daarachter een middenrif van Brei en Köhnen. Zewe zou daardoor zijn plaats in het team verliezen. De problemen bij Dukla Praag zijn volgens Masopust niet meer te overzien wanneer een van zijn verdedigers door een blessure voortijdig naar de kleedka mer zal verdwijnen. Masopust: „In dat geval zal ik een beroep moeten doen op 'Bendl. Hij heeft weliswaar 21 dagen geen bal aangeraakt en is conditioneel daardoor eigenlijk nauwelijks in staat op een dergelijk zwaar veld een wed strijd te spelen, maar ik heb dan ge woon geen andere keus. Hij is onze enige reserve-verdediger”. De ploeg zal vanavond in het stadion Diek'man ten minste op drie plaatsen afwijken van het elftal dat FC Twente veertien dagen geleden met 3-1 terugwees. De equipe van FC Twente daarentegen onderging slechts één wijziging Achterberg neemt de plaats in van de door de UEFA geschorste Van der Vall. De opstellingen zijn: FC Twente: Ardesch; Van lerssel, Drost, De Vries, Oranen; Thijssen, Ach- terbeg, Notten; Jeuring, Zuidema, Pahl- platz. 8 S a i cc irs leidt die taak tot een nogal PARIJS. Vier Franse top-jockeys zijn de afgelopen dagen garresteerd op verdenking een ren volgens gemaakte afspraken te hebben laten verlopen. Maandag werd de de 24-jarige oud- kampioen van Frankrijk Pierre Costes in verzekerde bewaring gesteld. Dinsdag werden ook Jean Pierre Renard, Jean Paul Cirabegna en Jean-Pierre Pailiper- ron in staat van beschuldiging gesteld en gearresteerd. Het betreft een wedstrijd die op 9 december 1973 is gereden. Van de toen 24 gestarte paarden vielen er vijftien, waaronder alle favorieten, di rect al ver terug. Maroslav Gajdusek zich af bij Masopust, nadat Jiri Krumich Dukla’s trainer al eerder had laten weten de reis naar Enschede niet meer te kunnen maken. Alle drie spelers zijn geveld door een momenteel in Tsjecho-Slowakije heer sende griepepidemie. Masopust: „Maan dagavond laat kreeg ik een telefoontje dat Gajdusek en Samek met 40 graden koorts in bed lagen. De volgende morgen om half zeven heb ik onmiddellijk Bendl gebeld en hem gezegd dat hij mee moest naar Nederland. Ondanks het feit, dat hij vanwege een spierblessure in het dijbeen de laatste 21 dagen niet heeft kunnen trainen. Ik had gewoon geen andere keus”. AMSTERDAM. Johan Cruijff kan een eventueel Italiaans voetbafavontuur wel vergeten. De Barcelona-vedette, waarvan men er bij Ajax vast over tuigd is dat hij volgend seizoen, na zijn Spaanse loopbaan, naar de Amsterdamse vereniging terug zal keren, heeft al en kele keren voorzichtig in de richting van een Italiaanse werkgever gedacht. Want Iaat dat voorop staan: Ook in Italië is de belangstelling voor Cruijff enorm en bovendien is er voldoende geld beschik baar om een supertalent als Cruijff binnen te halen. Maar Juventus’ voorzit ter Giampierino Boniperti ziet die moge lijkheid toch niet zitten. Hoewel het steenrijke Juventus één van de machtig ste concurrenten, van Barcelona en Ajax financieel zonder twijfel in staat is is om Cruijff in één kïap weg te kopen. irken zo- inaparte, ■ijzen die t u toch in u, dal Wat niet wegneemt dat Boniperti dit een spijtige zaak vindt. Niet alleen voor Juventus, maar voor het hele Italiaanse voetbal. Boniperti: „Iedereen heeft in Italië de mond vol over het totale voet bal, zoals vooral Nederland dat tijdens de wereldkampioenschappen in West- Duitsland gespeeld heeft. Dat zullen wij nooit zo kunnen voetballen. Daar leent de Italiaanse mentaliteit zich niet voor. Die is anders dan die van een Nederlan der of van een Duitser. Wat dat betreft was het voor mij niet zo vreemd dat die landen in München tegenover elkaar in de finale van liet wereldkampioenschap stonden. Wel zou je het Italiaanse voet bal sterker kunnen maken door enkele grote buitenlandse sterren aan te trek ken. Dat zou de kwaliteit van het spel in de competitie alleen maar verhogen en bóvendien een enorme impuls beteke nen”. Ook voor Juventus, het elftal dat vanavond de tegenstander van Ajax is. (Van onze sportredactie) ENSCHEDE. „Wanneer Geleta nou ook nog niet kan spelen, zal ikzelf mee moeten doen”, verzuchtte een gedepri meerde Josef Masopust dinsdagmiddag enkele uren na aankomst van Dukla Praag in Enschede. In zijn drang naar erkenning als voetbaltrainer wordt Ma sopust, die als speler buiten de eigen landsgrenzen grote faam verwierf, voortdurend gedwarsboomd door hinder lijke nevenfactoren. Viel Dukla Praag de laatste weken in de nationale competitie ver terug door een groot aantal blessu res, aan de vooravond van de Europese bekerreturn tegen FC Twente moest Masopust opnieuw een fors aantal te genslagen incasseren. Een uur voor het Praagse voetbalge- zelschap voor een lichte training naar Stadion Diekman zou vertrekken, werd het incasseringsvermogen van Masopust opnieuw danig op de proef gesteld toen Dukla’s clubarts hem meedeelde dat Ka rei Dvorak met 39 graden koorts in het hotelbed was gekropen. Een somber ogende Masopust: „Ik klaag niet gauw, maar ik geloof, dat ik daar nu toch alle reden toe heb. Want buiten de drie spelers die niet zijn meegekomen en Dvorak is ook een aantal andere spelers grieperig. Bovendien heeft Nehoda nog steeds last van een enkelblessure. Ik zie het daarom voor vanavond ook somber in, ondanks de voorsprong van twee doelpunten die wij op FC Twente heb ben”. door de slechte resultaten dit seizoen, en de he’vige concurrentie van de Düssel- dorfer ijshockeyclub (DEG), leider in de Duitse competitie, is de belangstelling voor Fortuna zover teruggelopen, dat men vanavond slechts tussen de 10.000 en 20.000 toeschouwers verwacht. Het Rhein-stadion zal met 45,000 a 55.000 Boniperti: „Een jaar of vijf geleden hadden wij al een optie op Cruijff. Het bedrag dat Barcelona heeft betaald, was hoog, maar het is het wel waard geweest, want iedereen heeft zelf kun nen zien wat zijn komst voor het Spaanse voetbal in het algemeen en voor Barcelona in het bijzonder betekend heeft. Ik zit echter ook in de commissie van de Italiaanse voetbalbond, die zich onder meer bezighoud met „problemen” als het openstellen van de Italiaanse grens voor buitenlandse spelers. Met het Oog op een hardnekkige economische crisis in ons land de regering wil per se niet dat er Italiaans geld voor dit soort zaken naar het buitenland vloeit zullen de Italiaanse grenzen zeker gesloten blijven. Het is uitgesloten dat hier de komende jaren verandering in komt. Bovendien komt er nog eens bij dat de kleinere clubs zich ook tegen het openstellen van de grenzen verzetten. Zij zijn bang dat topclubs als Inter Milan, AC Milan en Juventus zich nog meer ten opzichte van de rest zullen versterken. Gezien de financiële armslag van deze clubs is dat geen onlogische gedachtengang. Daarom kan ik best be grijpen dat de oppositie bij de andere clubs groot is”. GLASGOW (Reuter).— Johan Cruijff zal vanavond in Glasgow niet meespelen als gast bij Celtic in de wedstrijd van de Schotse kampioensploeg tegen Benfi ca. De ontmoeting vindt plaats ten bate van een liefdadig doel. Cruijff heeft meegedeeld niet naar Glasgow te kun nen komen omdat hij last heeft van een enkelblessure. onbezette plaatsen derhalve vanavond een aanblik bieden waarmee de lieverd jes. in foèt Olympisch Stadion allang vertrouwd zijn geraakt. De vrees dat de wedstrijd wegens de slechte weersom standigheden afgelast zou kunnen wor den is na een droge dinsdag in Düssel dorf bijna geheel verdwenen. De Franse Matra-fabrieken zullen geen activiteiten meer ontwikkelen op het gebied van races voor sportrenwa- gens. Dit in verband met de moeilijke financiële positie waarin het bedrijf ver keert. "t Italiaanse voetbal, dat er door Italiaanse journalisten wordt gesuggereerd dat hij een enorme invloed heeft op coach Pa rola bij de samenstelling van het elftal. Parola ontkent dat. Maar wat kun je ook anders verwachten? Parola: „Onzin. Ik ben verantwoordelijk voor de techni sche kant. Wel praat ik bepaalde techni sche zaken met de voorzitter door. Hij heeft als ex-speler zoveel verstand van voetballen, dat ik graag zijn mening wil incalculeren over bepaalde zaken. Maar ik stel uiteindelijk het elftal samen” Aangezien Anastasi met een liesblessure in Italië is achtergebleven, en ook Cuc- curedda niet beschikbaar is, ziet het elftal van Juventus er vanavond als volgt uit: Zoff, Gentile, Longobucco, Fu- rino, Morini, Scirea, Causio, Capello, Bet- tega, Damiani en Altafini. Na de eerste dag is de stand: 1. Boulanger 4 pnt., 2. Ceulemans 4, 3. Van Bracht 4, 4. Bitalis 4, 5. Scherz 2, 6. Müller 2, 7. Vinagre 2, 8. Korte 2, 9. Brosens 0, 10. Nadal 0, 11. Oddo 0, 12. Hebert 0. 9 Schalke ’04 heeft de wedstrijd tegen Eintracht Frankfurt voor de Bundesliga, die zaterdag wegens de terreinomstan- digheden moest worden uitgesteld, met 1-1 gelijkgespeeld. De finale van de landenwedstrijd voor ruiterequipes gevolgd door de slui tingsceremonie, is voor de toeschouwers het duurste onderdeel van de Olympi sche zomerspelen in Montreal in 1976. De duurste plaatsen in het stadion kos ten dan 40 dollar, ruim honderd gulden. C Ruud Krol is gistermiddag wel met Ss Ajax-selectie naar Zandvoort ver trokken maar heeft in de voormiddag niet meegetraind met de selectiegroep. De kansen van Tiest Brosens op een hoge eindklassering werden in zijn tweede partij aanzienlijk verkleind. De Bredanaar verloor nu van de Portugees Vinagre met 56-60 in 55 beurten. Rini van Bracht won zijn tweede partij op eclatante wijze van Dieter Müller: 60-39 in 50 beurten. Rini van Bracht speelde een uitgekookte partij. Müller, die ’s middags Scherz zeer overtuigend had teruggewezen, kon geen moment in zijn spel komen. Slechts in het begin kon de Westduitser in het spoor van de Neder landse kampioen blijven. Masopust heeft reden tot klagen Evenals in Amsterdam, zullen Krieg- ler (de man die in eigen doel trantel en Zimmermann het centrale verdedigings duo vormen. Voor de bezetting van de links- en rechtsachterplaats heeft Lucas dan nog verschillende mogelijkheden. Het doel zal, dat staat inmiddels wel vast, niet verdedigd worden door de geblesseerde Kurt Büns, maar door zijn vervanger Wilfried Woyke. Lucas: „Ja, dat is het enige wat ik op dit moment zou willen bevestigen. Pas woensdag maak ik mijn opstelling en mijn tacti sche plannen bekend”. Op de avond voor het vertrek naar Enschede meldden Vaclav Samek en Juventus-trainer Carlo Parola: „Ik stel het elftal samen'’. Duits international Reiner Geye: „Onze enige kans om nog wat van dit seizoen te Bij Amsterdam werden de offensieve maken is een plaats in de volgende ronde van de UEFA-cup. aspiraties van Fortuna niet ongunstig ontvangen. Met een volledig aanvallend ingesteld Fortuna komen er ongetwijfeld mogelijkheden voor counters, redeneren de Amsterdammers, en dat is een wapen dat zij in dergelijke uitwedstrijden graag hanteren. Hoogstwaarschijnlijk zullen de lieverdjes in het Rhein-stadion in een vertrouwd sfeertje kunnen spelen. Want .ind hee voor al terwerke oorslaam door oi lerd. Za es aai» Kon men er twee weken geleden voor het eerste UEFA-cuptreffen met de Am sterdammers nog gerustste’lend on wij zen dat Fortuna slechts vijf punten van de leider in Bundesliga stond, na de afstraffing door Amsterdam en de daar op volgende nederlagen teven HSV (2-1) en Bayern (4-0) is er voor de equipe van Lucas weinig hoop meer. Fórtuna zakte naar de elfde plaats en het is, gézien het spel van de laatste weken, waarschijnlij ker dat de ploeg van nu af aan meer op de rode streep dan op de kopgroen zal moeten letten. Spitsspeler Reiner Geye vertolkte dan ook de mening van het Westduitse team het duidelijkst: „Onze enige kans om nog wat van dit seizoen te maken, is een plaats in de vol gende ronde van de UEFA-cup. In de Bundesliga zie ik ons dit 'jaar g°en leidende rol meer spelen”. Düsseldorf zal daarom alles on alles zetten hm de 3-0-achterstand tegen Amsterdam woensdagavond ongedaan te maken. He1 (geveinsde?) optimisme van trainer Lu cas kent wat dat betreft bijna geen grenzen. „Met 3-0 winnen is voor ons toch ook mogelijk. 'Waarom niet? We hebben het tegen Raba Eto Györ ook al eens gepresteerd na een 240-ach+erstand terug te komen”, aldus de oefenmeester, wiens vette jaren bij Fortuna- voorbij lijken te zijn. Met het zwellen van de stroom neder lagen, is ook de roep om z>jn ontslag toegenomen. In Düsseldorf is men plot seling vergeten dat hij de man was die de club in de Bundesliga bracht en vervolgens twee derde plaatsen weg sleepte. Officieel is er echter geen spra ke van dat zijn baan afhangt van de resultaten van de komende wedstrijden tegen Amsterdam en te”en K’ebers Of fenbach, koploper in de Bundesliga, aan staande zaterdag. De enige restrictie van het bestuur bestaat op dit moment nog slechts uit de weigering nu al een nieuw contract met Lucas voorhet volgend jaar te willen sluiten. De trainer van Düsseldorf probeert intussen al het mogelijke om het „won der van Fortuna” te doen gèschieden. Hij realiseert zich dat de kans op plaat sing tegen Amsterdam erg klein is (van de 115 clubs die sinds het begin 'van het Europa-Cupvoetbal met 3-0 achter kwa» men te staan, lukte het slechts aan vijftien om toch de volgende ronde te halen), maar bliift niettemin op dat kleine kansje wijzen. Om zijn selectie een hart onder de riem te steken. liet hij op de laatste trainingen zelfs al oefenen in het nemen van strafschoppen Het liefst zou hij het natuurlijk zelfs zover niet laten komen. Hoewel Lucas ROTTERDAM (ANP). Tiest Bro sens had zich ongetwijfeld een beter debuut voorgesteld. De Bredanaar, die door zijn tweede plaats in het nationaal driebanden kampioenschap voor de eer ste keer in zijn loopbaan mag deelne men aan een Europees kwam in de openingsronde tegen Deen John Korte voor een onaangename verrassing te staan. Brosens verloor in niet minder dan tachtig beurten met 57- 60. Rini van Bracht, Neerlands hoop op de Europese titel, deed het beter. Hij versloeg de Portugees Antonio Vinagre: 60-40 in 52 beurten. Vooral de afwezigheid van centrale verdediger Samek beschouwt Masopust als een enorme handicap, omdat Dukla Praag vooral in verdedigend opzicht door FC Twente zwaar aan de tand zal worden gevoeld. Masopust: „Buiten Vik tor en Geleta is hij onze meest ervaren speler. Ik zal hem nu moeten vervangen door Mikus. een speler die totaal geen ervaring heeft en die tegen FC Twente zijn eerste volledige wedstrijd in het eerste elftal zal spelen. Veef zal nu afhangen van Viktor, onze doelman. Want FC Twente zal moeten aanvallen en zal dat ook zonder twijfel doen. Onze verdediging krijgt het daardoor ver schrikkelijk moeifijk. En juist in een dergelijke situatie kan ik Samek ónmo gelijk missen. Hij is een speler die een verdediging voortreffelijk kan organise ren”. Daarom zal de een de politieman zien als een boeman. En de ander Zi als een soort weldoener. 'Vv Ze hebben allebei ongelijk.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 21