toffevishal Opdracht voor ontwerp t nieuwe Brulboei Parkeerwachten mishandeld Twee gewonden na overhevelen van benzine Frontale botsing na vergissing Haven Kerstconcert in Bejaardenbond viert kerst stand Ongevallendienst met ambulance-auto verrijkt nieuwe „De Hoeksteen” Verbeteringen aan kruising Stationsweg-Van Houtenlaan „Argenta” Super Lux: de lamp met 30 meer licht op tafel r Ellips Bestuur wil nieuw buurthuis in Sluiswijk Kort IJmondnieuws FIETSERS MOGEN NIET SCHUIN OVERSTEKEN „EEN STAPJE DICHTER BIJ HET MEEST IDEALE” Hartsti/zÉtgezelL voor dezelfde stroomkosten fit® .sMi IBM 5 11 DECEMBER 1974 PLAATSELIJK NIEUWS 4 A ’F UW Meer ruimte O VELSEN 'VQENSD AG Hi (Van een onzer verslaggeefsters) *m T- n- tr- an ng (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) De dader is ingesloten. <Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. (Van een onzer verslaggeefsters) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) I II Jl ll an Is- VELSEN. Het stichtingsbestuur van buurthuis De Brulboei heeft aan archi- tekt O. van der Klei de opdracht ver strekt een schetsplan te maken voor een buurthuis in Sluiswijk. ;e- te De nieuwe aanwinst in de garage van de Ongevallendienst. VELSEN. Dinsdagmiddag is op de Lange Nieuwstraat de parkeermetercon- troleur van de politie mishandeld. De dader is een 22-jarige inwoner van Alkmaar, die door de controleur was gewezen op het feit dat hij op de stoep fietste. De controleur werd toen in het gezicht gestompt. Met bebloed gelaat zette hij toch de achtervolging in en vroeg om assistentie aan het hoofdbu reau. gemeente zo snel mogelijk beginnen met het verleggen van het fietspad zelf. Ook het voetpad wordt dan enigszins verlegd. I VELSEN. De Ongevallendienst is weer een nieuwe ambulanceauto rijker geworden. Dinsdag is de nieuwe aan winst afgeleverd. „Het betekent voor ons weer een stapje in de richting van de meest ideale ambulance-auto”, aldus uit- te mede-directeur N. Kloosterhuis van de Velsense O.D. zijn vreugde over de nieuwe auto. ir- W. ke tot t»U ;er jn iet le id: iet en ■kt de sn, ■r- iet ie- De en n- de tie is li jn se je rg e- it- ag nu al en n- n- let en :r- er ■r- let op eg -e- IJMUIDEN. De gemeente is begon nen met een verbetering van de gevaar lijke kruising Stationsweg-Minister van Houtenlaan. Voornaamste doel is het de fietsers moeilijker te maken om schuin de Stationsweg over te steken op weg naar de pont. Daarom zal het fietspad vanaf het viaduct naar de Minister van Houtenlaan wat meer in zuidelijke richting worden verlegd en zal er een hek tussen de rijbaan en het fietspad worden geplaatst. Ook van de zijde van het ministerie van CRM (een belangrijke subsidieverle ner) is gewezen op het feit dat de voortzetting van het werk in het be staande gebouw zonder uitzicht op nieuwe accommodatie onverantwoord is. Klaverjas-drive. De leden van de voetbalvereniging VVB en de handbal vereniging IJmond uit Velsen-Noord kunnen vrijdagavond 20 december te recht in paviljoen „Koningsveld” aan de Grote Hout- of Koningsweg. Er wordt dan een kerst-klaverjasdrive gehouden, afgewisseld met kienen. VELSEN. Een frontale botsing was dinsdagmiddag het gevolg van de vergis sing van een 37-jarige inwoner van Bloemendaal. Het gebeurde op de weste lijke parallelweg bij het viaduct Hof- geest, waar de man de verkeerde weg helft was opgereden. Hij botste frontaal op een personenau to, waarin een 39-jarige vrouw uit Vel- sen met twee kinderen zat. De vrouw liep schaaf- en hechtwonden op. Eén kind was zo geschrokken, dat het uit de auto sprong en naar huis toe rende. Later is dit kind naar het Zeeweg Zie kenhuis gebracht waar een hersenschud ding werd geconstateerd. GEBOREN: M. C. de Visser-Stemfoort, z., Water- vlietstraat 23, Velsen-Zuid. A. M. Keij- zers-Kuipers, z„ Kennemerlaan 150, IJ- muiden. OVERLEDEN: M. J. G. de Visser, 79 jr., weduwe van: J. Verkruijssen, Santpoort. J. Bruinink, 74 jr., echtgenoot van: C. Stolk, IJmui- den. J. A. de Reus, 34 jr., echtgenoot van: G. van den Berg, Beverwijk. W. Küvel, 85 jr., weduwnaar van H. Smit, IJmuiden. P. Huijer, 93 jr., weduwnaar van A. M. Wenning, IJmuiden. J. P. R. Lungenshausen, 87 jr., weduwe van M. G. Lanigeveld, IJmuiden. P. D. van de Keer, 71 jr., echtgenoot van A. van Damme, IJmuiden. GEHUWD: S. T. de Wilde-M. J. T. Schapendonk, Velsen-No;.vd. W. A. van Leeuwen-C. M. B. Plokker, IJmuiden. A. H. M. Ras- Klaverjassen en sjoelen. Ook sup porters en leden van de sportvereniging „KIC” worden geïnviteerd om in de kantine van het sportpark Rooswijk te komen klaverjassen en sjoelen. Voor de afdeling voetbal bestaat deze mogelijk heid op vrijdag 20 december, terwijl de afdeling handbal zaterdag 21 december wordt verwacht. Er is muziek van een elektronisch orgel. Het is gebleken, dat regelmatig fiet sers, die vanaf het centrum van IJmui- dan komen en naar de pont willen schuin de rijweg oversteken, inplaats van de „officiële” route te nemen. Die is wel iets langer. Men moet dan doorrijden tot de Van Houtenlaan, deze oversteken, vervolgens de Stationsweg oversteken om bij de pont te komen. Door de kruispuntverbetering wil de gemeente fietsers en bromfietsers dwingen deze officiële route te nemen. Dinsdag gearriveerd: Stintfang, Dakar; Diligent, Cont. Plat; Vechtstroom Ball; Dominence, Bristol; Germa Geisha, Rot terdam; Bereznik, Vyborg; Gulf Finn; Philadelfia; Jean-E, Londen; Stephan-J, Gent, IJmuiden; Propontis, Monrovia; Fridel, Whitby, IJmuiden; Torm Kristi na, Rotterdam; Tor Anglia, Gothenburg; Jan, Bremen: In mei van dit jaar werd een bouw commissie ingesteld, die bestaat uit ver tegenwoordigers uit het Wijkcomité Oud- IJmuiden, uit het bestuur en uit de staf van de Brulboei. Deze bouwcommissie heeft een aantal wensen opgesteld ten aanzien van de ruimten en voorzienin gen in het gebouw, de omringende ruim te en de ligging in de wijk. Ook de inwoners van de wijk hebben de moge lijkheid gehad om hun wensen kenbaar te maken. Naar aanleiding van al deze gegevens zal de heer Van der Klei zijn schetsontwerp maken. Kerstviering. De leden van de af deling Velsen-Noord van de Nederlandse Christen Vrouwenbond bereiden zich dinsdagavond 17 december in gebouw „De Meerpaal” aan de Banjaertstraat voor op het komende kerstfeest. Het traditionele programma vermeldt weer een kerstverhaal en koorzang- Aan de overzijde van he Pontplein is een stukje plantsoen afgegraven om ruimte te maken voor het verleggen van het fietspad. Naar de gemeente is geruime tijd geleden al het verzoek gestuurd om de beschikking te krijgen over (een gedeelte van) het stuk grond dat op het bestem mingsplan van Sluiswijk is gereserveerd voor „bijzondere bebouwing”, waaronder wordt verstaan gemeenschapsvoorzienin gen. Volgens de Brulboei is de ligging en de accommodatie van het buurthuis op den duur ongeschikt gebleken voor een redelij-k, laat staan optimale, dienstverle ning aan de wijk. VELSEN. De Algemene Bond van Bejaarden heeft voor haar leden een kerstmiddag georganiseerd, die op vrij dag 20 december wordt gevierd, vanaf twee uur. Aan de kerstmiddag wordt meege werkt door het Breezichtkoor, het Cither ensemble, door Ans Poppe (solozang) en mevrouw Heykoop (declamatie). De heer J. van der Waal zal een kersttoespraak houden. Dinsdag vertrokken: Mobil Producer, Trondheim; Lycaon, Hamburg; Saipem Due, Crotone; Wadai, Hamburg; Stirling Brigg, Cont: Plat; Castor, Rauma; Flip per, Gravenord: achterklep, welke bij opening van de klep naar buiten draait, een belangrijke verbetering. De plaats waar men op de grond moet werken wordt dan goed verlicht. Een laatste noviteit aan de auto is, dat deze werd afgeleverd voorzien van rode reflecterende biezen, die de ambulan- ceauto bij dag zowel als bij nacht meer doet opvallen. De overige ambulance auto’s zullen nu ook met dergelijke biezen worden uitgerust. iKSFijt; iKKnKfil j hartstikke gezellig! (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. In de hervormde kerk „De Hoeksteen” in Santpoort wordt dinsdag 17 december een kerstconcert gegeven. Medewerking hieraan wordt gegeven door het Santpoorts Hervormd Koor onder leiding van Cees Brugman; het jongerenkoor Limmen, onder leiding van Peter Rijs; en het Kennemer Blaas- ensemble, bestaande uit Cees van Gingel (cornet), Pieter van Diepen (cornet), Wim Drost (hoorn). Leo Toornvliet (tuba) ,Harro Groenman (trombone) en Cees Brugman (bastuba). Op het programma staan onder meer „Exultate Deo” van Scarlatti, negro-spi rituals en moderne kerstliederen. Het concert begint om acht uur. -■-.. - Het meest ideale is een grote ongeval lenwagen, waarin men vrijuit de mensen kan benaderen, als het even kan er van alle zijden bij kan komen. In deze ntieuwe wagen is de hoogte wat groter gemaakt, zodat men nu zich beter over de patient(en) kan wenden en ook kan komen tot een betere ophanging van de beademingsapparatuur. Deze is in één paneel opgeborgen, waardoor men direct alles bij de hand heeft en sneller kan werken. Datzelfde geldt ook voor de ruimte boven de cabine, waar voorheen in verscheidene vakken de hartbewa- kings- en cardiogramapparatuur was op geborgen. Door hiervan één grote ruimte te maken kan men gemakkelijker bij de defibrilator komen en sneller kan defi- brileren, terwijl daardoor ook sneller een cardiogram kan wordén gemaakt. AMSTERDAM. Gemeentelijke Uni- versiteit. Geslaagd voor het kandidaas- examen: N. L. P. te Bos, Heemskerk. GRONINGEN. Rijksuniversiteit. Geslaagd voor het kandidaats-examen geneeskunde: H. J. Bakker, Velsen. Doc toraal examen pedagogiek: E. A. M. de Waard, Beverwijk. Woensdag gearriveerd :Hoegh Trader, Rotterdam; Parkesgate, Rochester; Peri cles, Rotterdam; Cuzulus, Duinkerken; Ursa Minor, Gunness; Woensdag vertrokken: Sachsensteinn, Antwerpen; Dependent, IJmuiden, Oden se; Venezuela, Le Havre; IJMUIDEN. Dinsdag werd te IJmuiden aangevoerd: 523 kisten kabeljauw, 552 kisten kool vis, 430 kisten schelvis, 434 kisten wijting, 9 kisten schol, 17 kisten schar, 188 kisten varia. Prjjzen per kilogram in guldens: kabeljauw 1 184-101, kabeljauw 2 104, 84, kabeljauw 3 124-92, kabeljauw 4 112- 92, kabeljauw 5 100-51, w. koolvis 1 101- 98, w. koolvis 3 92-84, koolvis 2 62-60, koolvis 3 70-63, koolvis 4 55-34, schol 3 98-92, schol 4 94-92. schelvis 1 94, schel vis 2 98-61, schelvis 3 98-92, schol 94-92, schelvis 1 94, schelvis 2 98-61, schelvis 3 86-64, schelvis 4 61-36, wijting 75-33, wijting 4 28, schar 98-82, poon 43-28, haai 61-32, heek 1 202-182, heek 2 178- 160, heek 3 84-72. VELSEN. Gealarmeerd door omwo nenden spoedde zich de brandweer dins dagavond met twee autospuiten en de commandowagen naar de Cypressen- straat 7, waar een 58-jarie inwoner samen met zijn zoon bij het schijnsel van een met petroleum gevulde storm lantaarn bezig was geweest benzine over te hevelen van de ene bromfiets in een andere. Door de warmte van de petro leumvlam explodeerde de benzinedamp, er ontstond een steekvlam en daarop een begin van brand. De 19-jarige zoon rende de schuur uit om een emmer water te halen. Zijn vader kon niet wegkomen, daar hij zich de weg ver sperd zag door de vlammen en boven dien door de steekvlam aan hoofd, han den en polsen verbrand was. Zijn vrouw snelde hem te hulp, zag dat haar man ietwat bedwelmd was geraakt en sloeg met haar handen een ruitje in waardoor zij een forse snijwond opliep. Even later was het vuur door de zoon gedoofd en kon de man naar buiten kruipen. Hij werd door de Ongevallendienst naar het Zeewegziekenhuis en van daar naar het brandwondencentrum in het Beverwijk- se Rode Kruisziekenhuis overgebracht. Zijn echtgenote werd in het Zeewegzie kenhuis behandeld en kon daarna naar haar woning terugkeren. De brandweer beperkte haar activiteiten tot het con troleren of het vuur wel geheel gedoofd was. Kienen voor bejaarden. Voor de leden van de afdeling Velsen-Noord van de Algemene Bond van Bejaarden is er woensdag 18 december een kienmiddag in gebouw „De Meerpaal” aan de Ban jaertstraat. Het bestuur kondigt hiervoor vele prijzen aan, terwijl voorts koffie met koek zal worden aangeboden. DE BESOMMINGEN VAN MAAN DAG 10-12-’74 BEDROEGEN. KW 15 52.000, 171 2-100 4 f 1.100, 210 850; VL 112 32.700; IJM 94 1.300. SPAN VISSERS' UK 208 en UK 236 ƒ3.400, 17 en 56 6.300; 23 en 48 1.600; 78 en 295 3.700; 200 en 234 1.300; KW 33 en KW 180 f 1.700; VD 19 en VD 78 6-300; 54 en 77 1.700. Daarbij komt, dat de verschuiving van het fietspad ruimte kan verschaffen aan het overige wegverkeer op de krui sing. Met name komt er wat meer ruimte voor de afslag vanaf de Stations weg naar de Minister van Houtenlaan, zodat het verkeer, komend van Pont plein en Kanaaldijk wat meer ruimte heeft om op de Stationsweg in te voe gen. Ongeveer tien dagen geleden is men Bij ongevallen of hartpatiënten komt het op snelheid aan. Daarom ook dat mén is afgestapt van het opbergen van instrumenten in tassen. Daarvoor in de plaats is gekomen een kastje met een schuif raampje van plastic-glas, waarach ter het gehele instrumentarium zich be vindt. Met één blik kan men overzien wat men nodig heeft. Verder bevindt zich aan de achterzijde een forse schuif lade, waarin opblaasbare spalken en verbandmateriaal sterieler dan tot dus ver kan worden opgeborgen. Een voor deel is tevens, dat bij een straatongeval men déze spullen direct bij de hand heeft. Naast deze lade bevindt zich een klep waarachter ruimte is voor het plaatsen van een tweede brancard. Voor de mensen die met deze auto moeten uitrukken naar een ongeval biedt ook de flinke schijnwerper aan de begonnen met het afgraven van het plantsoen langs de Stationsweg. Het werk werd echter enkele dagen stop gezet, omdat er nog een kleine wijziging in de plannen werd aangebraeht. Inmid dels is de berm in orde gemaakt en binnenkort worden de struiken, die er stonden, weer ingeplant. Daarna zal de poort- S. P. Koomen, IJmuiden. L. P. A. Engbersen-O. Bos. J. M. de Bie-A. T. M. de Bie, Castricum. ONDERTROUWD: G. Braaij, Santpoort en A. A. C. Böhm, Velsen-Noord. J. de Jong, Sant poort en J. H. van der Werff, Haarlem. S. P. E. Schoorl, Velsen-Noord en L. J. M. Zwaneveld, Amsterdam. H. J. van den Oever, IJmuiden en A. G. van Wijnen, Velsen-Noord. J. Sieraad, IJmui den en H. Irik, IJmuiden. A. C. A. de Jong. IJmuiden en J P. de Vries, IJmui den. C. N. van Kaam, IJmuiden en L. Boontjes, IJmuiden. A. van der Zee, IJmuiden en J. Janmaat, IJmuiden. R. M. Schelvis, IJmuiden en M. A. R. Koelemeij, IJmuiden. P. Schade, IJmui den en M. Prins, IJmuiden. G. J. C. .M. van Tongeren, Haarlem en M. L. Leeuw, IJmuiden. M. C. J. Hegeman, IJmuiden en A. L. Villanen, IJmuiden. J. Dronrijp, Heemskerk en C. Huijbertsen, Velsen- Noord. i - j o u qYTTÏ

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5