Hier komt belastingkantoor Koude Horn te duur voor politiebureau Als supermarkt in Berghausgebouw wil trekken WETHOUDER JANSSEN: Werkloosheid in IJmond sinds september gedaald Robert Long in Donkey Shot EEN GREEP.... Wat maa^t uw feestmaal lioufeestehj^erdaii zo'itlél^ef ,stul{ vlees? „OPPASSEN MET WAT WE GAAN DOEN” BURGEMEESTER BRUINSMA TOT RAAD Twee mille voor KIS van Lokhorst Bridgeclub Sans Atout Commissievergaderingen sport en onderwijs T V-JWj iVoHB WOENSDAG 1 8 DECEMBER 1974 PLAATSELIJK NIEUWS 7 jb s s RUIM ZESHONDERD INWONERS ZOEKEN EEN BAAN Randweg V I de doorstroming in Beverwijk een flink eind op gang kan worden geholpen. (Van onze stadsredactie) BEVERWIJK Met de bouw van de ongeveer 350 woningen in het plan-Westertuinen zal niet eerder dan begin 1976 kunnen worden be gonnen. De grondverwerving van op dit moment Beverwijks grootste uit breidingsplan kan volgend jaar zijn beslag nemen. De gemeente wil, zoals bekend, in dit gebied een zo rijk mogelijk geschakeerd woonpubliek be reiken: goedkope en wat duurdere woningen, maar wel huizen, waarmee A V ri jgezellenwoningen IhHM' s I UT Is» VOMAR NIET TEGEN TE HOUDE N (Van onze stadsredactie) (ADVERTENTIE) inbreien. STADSREDACTIE. WETHOUDER IR. J. CAMFFERMAN 9. Begin 1976 bouwen in Westertuinen ige (Van onze stadsredactie) WETHOUDER A. HOOGEBOOM WETHOUDER H. JANSSEN 2 1 n HET WAS ME HET DAGJE WEER WEL, DUS NAMELIJK, REEDS. Wethouder Kaebisch over een slui tende begroting, een heilige koe van de CDA’er Sigon: „Ik kan niet in de keu ken of het slachthuis van de heer Sigon kijken.” BEVERWIJK. Bloemlezing uit be schouwingen, discessies, opmerking en óók waarnemingen gedurende de tweede dag van de begrotingsbehandeling in de raad: zomerhuizentoestand in Wijk aan Zee kan dan vanuit de lucht worden beke ken”. Hier komt het nieuwe belastingkantoor. Medio volgend jaar gaat de eerste paal op het bouwterrein aan de Büllerlaan, De verhoging van de strandtarieven met 30 procent noemde hij een normale zaak. „Het is het inlopen van een ach terstand”. Drs. Eiff interrumpeerde hem door te stellen, dat de dagrecreatie in Een publikatie van de Stichting Voorlichtings bureau Vlees. Vleeswaren en Vleesconserven.den Haag. Wijk aan Zee zeer belangrijk is. „Je brengt die recreatie in gevaar als de tarieven nog verder stijgen”. Wethouder Janssen was het daar niet meer eens, maar wilde niet zover gaan als J. van Dijk van de PvdA had voorgesteld om er nog maar wat boven op te doen. „We halen eerst de achterstand in en gaan volgend jaar de zaak opnieuw bezien”. directeur van de Rijksgebouwendienst op nieuwbouw aan. lild :te. in.tr '•’én n II crk Dit zei dinsdagmiddag wethouder H. Janssen jr. in de begrotingsbehandeling. Eind 1975 zal met het bouwrijpmaken HEEMSKERK. Vrijdagavond 20 de cember treedt Robert Long op in het jongerencentrum „Donkey Shot” Hij is op het ogenblik geweldig populair, mede dankzij zijn lp „Vroeger of later” met liedjes als Mien, Allemaal Angst en Je zus Redt. De plaat is inmiddels met goud bekroond. De entreeprijs is bepaald op 3,50. BEVERWIJK. Vrijdag j.l. opende Lokhorst aan de Havenstraat een nieuw bedrijfspand. Ter gelegenheid hiervan overhandigde de Beverwijkse bouwfirma een cheque aan burgemeester Bruinsma met het verzoek het bedrag aan de Kennemer Invaliden Sportvereniging te overhandigen. Voorlichting Beverwijk maakte nu bekend, dat de cheque een waarde van 2000 had. BEVERWIJK. De laatste uitslagen van de door de bridgeclub Sans Atout gespeelde wedstrijden luiden: Groep 1: 1. RoosPlezier 85 punten; 2. KoolBeers 84; 3. De GrootDen Heijer 79, 4. Spruitvan Balen 78; 5. W. en C. Hoog- eboom 76; 6. Van GroningenZoontjes 66; 7. BeentjesHulcher 64; 8. fam. Zwaneveld 62; 9. gebr. v.d. Vlugt 54. Groep 2: 1. De BeerDe Lugt 102; 2. mevr. ReijnhartEijking 100; 3. J. en H. Pirovano 95; 4. gebr. Bierman 84; 5. KluftHilbers 81; 6. BeltermanPorte- gies 78; 7. gebr. v.d. Kolk 77; 8. mevr, en D. Hoogeboom 53. Groep 3: 1. Ruiten bergWelagen 103; 2. fam. Tabak 96; 3. EijkingDuin 85; 4. fam. Heinen 82; 5. fam. Van Roon 80; 6/7 Van Bergen-- Poerstamper 79 en fam. Sanders 79; 8. dames Maalmanv.d. Wateren 68. Voor en na het koudbuffet in de koffiekamer van het Stadskantoor werd er ijverig aan verscheidene tafels gekla verjast. Hoe kan het ook anders met een burgemeester, die de kaarten graag geeft vóór ze geschud zijn. Commissaris Bre mer tot burgemeester Bruinsma tijdens een kaartspel: „Nou krijg je een bon.” Dinsdag januari vergadert de com missie voor onderwijs en culturele za ken, van acht uur af, eveneens in het openbaar. De agenda vermeldt een aan tal voorstellen tot aanschaf van materia len en hulpmiddelen ten behoeve van verschillende scholen, de continuering van de boventallige onderwijzer van „De Zevensprong” en een voorstel betreffen de het onderhoud van de noodlokalen aan de Voorstraat 14 te Wijk aan Zee. schuin tegenover de supermarkt van Albert Heijn, de grond in. Het ministerie van Financiën drong al vanaf 1962 bij de Het voorstel van drs. Eiff (WD) om, net zoals in Heemskerk, een glasinzame lingsactie te houden, wilde hij niet over nemen. „De produkten waarvan glas wordt gemaakt zijn niet schaars. Een (Van onze stadsredactie) BEVERWIJK Burgemeester J. G. S. Bruinsma deelde dinsdag avond de raad nogmaals mee, dat het nieuwe politiebureau zeker niet in de gebouwen van de voormalige metaalgieterij Kennemerland aan de Koude Horn wordt gevestigd. „Binnenlandse Zaken wenst geen politiebureau op een stukje grond waarvoor wij 800 per m2 moeten betalen”. BEVERWIJK. Achttiende procent van de mannelijke beroepsbevolking in de IJmond is momenteel werkloos. Per 1 september 1974 was dat percentage nog één procent, terwijl het landelijke werk loosheidspercentage rond de, drie pro cent schommelt. Van de 50.000 arbeids plaatsen in de IJmond worden er 12.000 door pendelaars bezet, terwijl 3000 ar beidsplaatsen door buitenlanders worden ingenomen. Volgens recente cijfers van het gewestelijk arbeidsbureau bestaat er in de IJmond vraag naar 1500 mannelij ke en 255 vrouwelqke werknemers, ter wijl bij hetzelfde bureau 422 mannelijke werkzoekenden en 236 vrouwel^ke werk lozen staan ingeschreven. Deze cyfers maakt wethouder A. Hoogeboom gister avond tjjdens de Beverwijkse begro tingsbehandeling bekend. doorlopende actie kost de gemeente jaarlijks 15 mille en de industrie zit niet om gebruikt glas te springen”. Burgemeester Bruinsma: „Echt, het gaat bijzonder goed in dit college- Ik ben leider van het college, dat wel, maar leider met een kleine l.” Vóór 1 ju® moet de definitieve plaats voor het nieuwe bureau aan Den Haag worden opgegeven om kans te maken op een uitkering uit de stimuleringspot van 850 miljoen gulden, waarmee Den Haag de werkloosheid n de bouw wil bestrij den. Burgemeester Bruinsma toonde zich ongerust over de het toenemende aantal van de gronden in Westertuinen begon nen kunnen worden. We gunnen iedereen de tijd tot 1 maart. Daarna moet het over zijn. Dus. Anders zullen we de uitbreiding van de spreektijd in ons werkschema moeten Overigens stond wethouder Janssen geheel achter het idee om de stadsver nieuwing nu eens goed aan te pakken. Den Haag kent er potjes voor, zo zei hij, en als ik bijvoorbeeld het gebied rond de Visserstraat en de Grote Houtweg pak zou daar stadsvernieuwing wel passen. In het door de stichting Heemswijk te realiseren tehuis voor demente en chro nisch zieke bejaarden zullen 140 van de 200 bedden door Beverwijkse patiënten kunnen worden bezet. De bestemming van de gebouwen van „Zeevanck” in Wijk aan Zee was wethouder Hooge boom nog niet bekend: misschien zouden hierin vrijgezellenwoningen kunnen worden gerealiseerd. Een oplossing voor de accommodatienood van het Beverwijk se alleenstaandencentrum zou wellicht binnen De Nieuwe Slof gevonden kun nen worden. Binnenkort zal het dagelijks bestuur van het regionale woonwagencentrum met het Beverwijkse college van ge dachten gaan wisselen over de mogelijk heid, een kleiner kamp in Beverwijk te situeren. Waar dat kamp zou moeten worden gerealiseerd, was -L^uds. BEVERWIJK. De raadscommissie voor sportzaken vergadert maandag 6 januari van zeven uur af in het Stads kantoor. Tijdens deze openbare bespre king komen onder meer ter sprake de begroting van de Stichting Sporthal voor 1975 en beschikbaar stellen van een krediet voor een damconstructie in het sportcomplex St. Aagtenbos. Politie-commissaris H. Bremer nam in de raadzaal achter de perstafel plaats. Opmerking van een journalist: „Moet hier geen parkeerbon worden uitge deeld?” ongelukken. In 1972 vielen er 6 doden in het verkeer, waren er 300 gewonden en vonden er 1000 ongevallen plaats. In 1973 2 doden, 286 gewonden en 1013 verkeersongelukken. Tot 1 december vielen er op de Beverwijkse wegen 3 doden te betreuren en werden 300 men sen in het verkeer gewond. BEVERWIJK. De plannen om ten oosten van rijksweg 9 een woonwijk aan te leggen zullen door Beverwijk in het overleg over de herziening van het streekplan voor het Noordzeekanaalge- bied worden meegenomen wethouder ir. J. Camfferman meende, dat, hoewel Beverwijk met de bouw van een duizendtal woningen ten oosten van de rijksweg de huidige woningnood in één klap zou kunnen oplossen, woning bouw ten oosten van de spoorlijn nog wel de nodige moeilijkheden zal geven, vooral op het gebied van de bereikbaar heid van de wijk. Of het mogelijk zal zijn, de voorgeno men vestiging van de Vomar in de Berghaus-panden tegen te houden, be twijfelde wethouder Camfferman. „De tailhandel”, aldus de wethouder, „is in dit gebied in het verleden wel toege staan en op grond daarvan zal het waarschijnlijk niet mogelijk zijn de Vo mar te weren”. Het leek de heer Camf ferman een „uiterst hachelijke zaak om in deze tegen de Vomar op te treden” vooral gezien in het licht van eventuele financiële consequenties waarmee bij voorbeeld de gemeente Haarlem werd geconfronteerd. Het idee om in Wijk aan Zee een wandelboulevard aan te leggen sprak de heer Camfferman wel aan. Inmiddels is Hoogeboom nog niet bekend. De huur die EASY voor het gebruik van het” pand aan de Populierenlaan aan de ge meente verschuldigd is, wondt door het college niet geaccepteerd- Wethouder Hoogeboom zegde de raad toe, op korte termijn met de alternatieve hulpverle ners te gaan praten, want,' zo zei hij: „Deze onbevredigende situatie kan niet veel langer gehandhaafd blijven”. Wat de overloop betreft had wethou der Hoogeboom het gevoel, dat „Bever wijk stelselmatig uit het beleidsoverlaa „-rdt geweerd”. Wethouder A. Hoogeboom werd veelvuldig tijdens zijn beantwoording geïnterrumpeerd. Oud-wethouder Klomp: „Heren, heren, die interrupties iédere keer. Daar houd ik niet van”. Bruinsma: „U zou een goeie raadsnestor zijn.” Klomp: „Daar kan ik zelf niet over oordelen.” terman van Loo gaat begin volgend jaar de 107 terrasflats aan de mr. Van Lin- genlaan-Koningstraat bouwen; in het plan Den Dalen-Meerestein is plaats voor 42 woningen en ongeveer 60 flat woningen; het nieuwe belastingkantoor komt er aan; het Bevercomplex is in aantocht; de nieuwe Slof wordt volgend jaar aangepakt en het nieuwe buurtcen trum De Lichtboei aan de Luxemburg- laan kan volgend jaar verrijzen. Voor waar, een niet geringe lijst. Knelpunt in Beverwijk is, zo ging hij verder, waar kunnen we wat huizen neerzetten. „Wij willen echt wel, maar nu Beverwijk zo langzamerhand vol raakt moeten we de mogelijkheden een voor een afwegen en de juiste verhou dingen weten te vinden. Bouwen voor woningzoekenden, bouwen voor bejaar den en bouwen voor minder-validen. Het is nogal wat. En dat in het mutvolle Beverwijk”. Naar aanleiding van een opmerking van CDA’er mr. Hoekstra deelde wet houder Janssen mee, dat de gemeente volgend jaar luchtfoto’s van Beverwijk en Wijk aan Zee wil laten maken. „De Geld en grond is aanwezig om volgend jaar een begin te maken met de aanleg van het zuidwestelijk deel van de Wes telijke Randweg. Ook de Caeghweg (van de Plesmanweg naar het Hoogoventer- rein) wordt in 1975 aangepakt. Wethou der Janssen somde nog een rijtje activi teiten op, die de werkdrift van de voor malige aardbeienstad moest bewijzen woningbouw aan de Spoórsingel; de Büllerlaan; Merwedestraat (eigenbou- wers); Jekerstraat (85 woningwetwonin gen); 20 bejaarden woningen aan de Boe- weg-Wilgenhoflaan; de Stichting Sluy- halskanker hebben in Beverwijk bijna 2250 vrouwen (74 pct. van de opgeroepe- nen) deelgenomen. De eigen bijdrage a 20 die van de deelneemsters aan het onderzoek werd gevraagd bleek in de meeste gevallen geen probleem op te leveren. De opkomst bij het algemene bevolkingsonderzoek schommelde, aldus de wethouder, rond de 50 pet.: diegenen, die zonder afbericht zijn weggebleven kunnen binnenkort een tweede oproep verwachten. Wethouder F. Kaebisch over de gas perikelen in IJmond-NÓord: „Wij doen niets. Er komen af en toe inlandse vorsten op de thee. Wij beleven er allemaal veel genoegen aan.” geweest.” 9 Wethouder Kaebisch over de schrif telijke vragen van PPR’er Van Ruyven, op 31 oktober aan het college aangebo den: „Het is vergeten en dat hangt natuurlijk van de belangrijkheid van de vragen af. Ohhh, sorry, hoor.” EenvleespJankvooruw Sm feestrecept. Stuur één van uw eigen feestelijke vleesre- cepten voor 1 januari 1975 naar postbus 1000, den Haag. 50 beste t inzendingen worden beloond met een luxe houten vleesglank, vergelijkbare I winkelwaardef34.-. Raadslid Klomp, toen wethouder Janssen over de verhoging van de tarie ven voor de strandexploitanten sprak: „Maar wethouder, waarom die forse ver hoging. Het gaat er toch niet om, dat we een politiek strand krijgen?'’ De Beverwijkse politie beschikt vol gend jaar over 250 blaaspijpjes. Klaas Reimes tot burgemeester Bruinsma: „Het zou wel leuk zijn als we weten wanneer die dingen op zijn.” Burgemeester Bruinsma, sprekend over de harddraverij: „Is er een comité? Weten die jongens hoeveel zand er op de Breestraat moet worden gegooid? Is er prijzengeld?” Wethouder Hoogeboom on der hilariteit: „Zijn er paarden?” Oud-wethouder A. Klomp in zijn beschouwing: „Sinds het linkse college aan de macht is, is het nog niet droog Aan het aantrekken van maatschappe lijk werkers voor de gemeentelijke soci ale dienst zal volgens wethouder Hooge boom de komende tijd grote aandacht worden besteed, waarbij ook de salarië ring onder de loep zal worden genomen. De wethouder hoopte, dat nu verwacht mag worden dat de uitvoeringsvoor- schriften binnen een termijn van twee maanden bekend zullen zijn, er schot in de opzet van de regionale ambulance dienst zal komen. Aan het onderzoek op baarmoeder- al een verzoek om in de badplaats bejaarden woningen te mogen bouwen bij het college binnengekomen, maar of er afgezien van de eventuele door de stich ting Sluyterman van Loo en in Meere- stein-De Dalen te bouwen terras-verzor- gingsfflats in Beverwijk nog meer be jaardenvoorzieningen kunnen worden gerealiseerd, leek de wethouder een moeilijke zaak. X, xX|

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 7